Geen wedstrijdsport en geen muziek Krappe meerderheid voor gedeeltelijke openstelling van Valleibad op zondag „Arena'' ook in strijdperk met atletiek en badminton Kom en kijk naar Kiek en Kunst EEN JAAR PROEFTIJD VOOR MARKT IN ZUID Week gratis zwemmen in Valleibad P. G. van Ojik: „Er komt belastingverhoging van LEERKES Gevoelig Ondanks bedenkingen VVD-raadslidWe slaan zwerm vliegen in 'zï klap9 Wagen Bouw Fiets tegen auto Groot nationaal liengelconcours Brandalarm Halt Bekendmaking ADVIES VAN BURGEMEESTER Voorbeeld Zuinigheid DUBBELEXPOSITIE IN POLITIEBUREAU EN RAADHUIS Pagina 3 DINSDAG 20 AUGUSTUS 1968 VEENENDAAL Gisteravond verleende de gemeenteraad van Veenendaal een aanvullend krediet voor de voltooiing van het Valleibad. Men kan dus met de bouw van het open bad beginnen. Bovendien werd besloten het gehele zwembadcomplex aan de Sportlaan 's zondags na twaalf uur voor het publiek open te stellen. Er mag op zondag echter geen wedstrijdsport worden beoefend en geen muziek ten gehore worden gebracht. Overigens scheelde het maar een haartje of het Valleibad zou 's zondags gesloten zijn. C.H.U.-raadslid P. G. van Ojik stelde de zondagsluiting namelijk voor. Met elf stemmen tegen en negen voor werd zijn amendement echter verworpen. De meningen in de raad waren wel verdeeld over de bouw van het open bad. De heer G. van de Berg (SGP) lanceerde als eerste zijn bezwaren: „We hebben al een openluchtbad. Met ons klimaat zijn er voor een openluchtbad maar enkele topdagen. Voor twee open- luchtbaden is dan ook geen plaats in onze gemeente. We zijn hiermee zeker niet op de goede weg". Ook financieel zaten er volgens hem bezwaren aan het open gedeelte van het „Valleibad". Het begrotingstekort dat het college van burgemeester en wethouders had genoemd vond hij maar erg optimistisch. Bedrijven van de over heid waren volgens hem bovendien over het algemeen erg "onrendabel. „In de toekomst krijgen we dan hogere tarie ven of grotere tekorten of een combina tie van beide". Hij kon het voorstel De heer B. van Remmerdn (PvdA) niet steunen. De heer Van Ojik (CH) onderstreepte deze woorden. Ook hij vond één open bad ruim voldoende. De financiële con sequenties van een tweede bad waren volgens hem geen kleinigheidje. Hij zag er een belastingverhoging van komen. Men kon het aanvullende krediet dan ook beter in de bouw van de rioolwater zuiveringsinstallatie stoppen. De heer H. van Manen (AR) voor spelde een steeds groeiende behoefte aan zwemaccommodatie in Veenendaal. Vooral nu in het instructiebad al zoveel mensen hun zwemdiploma hadden ge haald en nog zoveel mensen er zwemles zullen nemen. „Het bad moet er komen", zei hij. Ook CHU-man de heer A. Visser meende dat het aantal zwemmers in Veenendaal enorm was toegenomen, met als gevolg een grotere behoefte aan een tweede open bad. „Er zijn vooral veel jeugdige zwemmers bijgekomen. Het Bergbad zal in de toekomst de aan loop niet kunnen verwerken. Bovendien zal het open bad veel meer topdagen kennen dan het Bergbad, omdat het wa ter wordt verwarmd". De heer B. van Remmerden (PvdA) wees op het enorme aantal Veenenda- lers, dat in zwembaden in de omgeving gaat zwemmen. Men kon het volgens hem dan ook rustig wagen een open bad bij het zwembadcomplex Het Valleibad te voegen. Mevr. H. Budding- de Vries Lentsch (VVD), herinnerde aan de woorden van de voorzitter van de Stichting Natuur bad „Bergbad" bij de opening van het instructie-bad. Hij had destijds zijn vreugde uitgesproken over het toekom stige open bad. Volgens hem zou de zwemsport steeds meer in zwang ko men. Mevr. Budding- de Vries Lentsch bracht verder nog het punt van de va kantiegangers ter sprake. Ook voor hen achtte zij een tweede open bad zeer ge wenst. Wethouder C. N. van Kuyk vond een overdekt met een open bad de meest ideale combinatie. Uit het oogpunt van exploitatie was dit veel voordeliger dan twee gescheiden baden. Men kon een abonnement op beide inrichtingen tege lijk nemen. Bovendien was men, wat de financiële kanten betrof, afgegaan op de ervaringen van andere gemeenten die een dergelijk zwembadcomplex ex ploiteren. Ook in tweede instantie bleken de he ren Van Ojik en Van de Berg niet te overtuigen van het nut van een tweede open bad. Het voorstel van B. en W. M. G. H. HENDRIKS (KVP) ...missen... werd in stemming gebracht en met vijf tien tegen vijf stemmen aangenomen. Behalve de heren Van Ojik en Van de Berg stemde de heren G. van Deelen en J. van de Haar, beide SGP en H. Beijer (Boeren Partij) tegen. De raad besloot vervolgens unaniem de bouw van de derde fase van het zwembadcomplex onderhands aan te be steden. De bouw van het open bad zal waarschijnlijk worden gegund aan het bedrijf, dat ook het overdekte bad heeft gebouwd. Het laatste punt betreffende het zwembadcomplex leverde gisteravond meeste stof tot discussie op: moet het complex op zondag wel of niet open. Burgemeester en wethouders stelden voor het „Valleibad" op zondagen en eerste kerstdag na 12.00 uur voor het publiek op te stellen, met de restrictie dat op die dagen geen wedstrijdsport VEENENDAAL Gistermiddag vond op de Parallelweg te Veenendaal een aanrijding plaats tussen een fietser en een auto. De Marokkaanse gastar beider A. O. B. H. fietste op de Paral lelweg richting Kerkewijk. Hij ver leende geen voorrang aan de voor hem van rechts komende automobilist G. M. B. uit Buren, die van de Laan der Techniek linksaf de Parallelweg op wil de rijden.. Er deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. De auto was licht beschadigd. De fiets was total loss. RHENEN De hengelaarsvereni ging „De Voorn" organiseert zaterdag 14 september een groot nationaal hen- gelconcours met als hoofdprijs een eet- hoek, tweede prijs een bergmeubel en derde prijs een radiotoestel. Ook de overige prijzen zijn allemaal de moei te waard. RHENEN De vrijwillige brand weer werd gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in het pand Erica laan 4, bewoond door de dames Ten B. Met een bemanning van tien spuitgas ten rukte de nevelspuit uit. Met één straal kon de brand worden geblust, alhoewel een stuk van het plafond moest worden gesloopt. De schade bleef beperkt en wordt door de verzeke ring gedekt. mag worden beoefend en geen muziek ten gehore mag worden gebracht. Men wilde het al dan niet zwemmen op zon dag aan ieders persoonlijke verant woordelijkheid overlaten. De heer Van Deelen vond dit incon sequent. „Bij burgerlijke wetten laat men de verantwoordelijkheid ook niet aan ieder persoonlijk over. Nu gaat 't over de zondag, over Gods dag. Dan heeft men met de wetten van de Tien Geboden te maken". Dit was voor hem de enige en doorslaggevende reden om tegen de openstellingv van het bad op zondag te zijn. Hij wilde hierover een stemming. De heer Van Manen meende dat men niet het recht had „velen iets op te leggen wat er van binnen niet is". De heer B. Vrieling (AR) wilde van de zon dag geen sombere dag maken en er moest volgens hem recreatie binnen be paalde perken zijn. „Maar bij het open stellen van het bad is arbeid betrokken en daar ben ik tegen". De heer Van Ojik keerde zich in een enotioneel betoog tegen het voorstel van B. en W. „De gemeente dwingt haar personeel op zondag te laten werken. Als iemand dat beslist niet wil, komt hij niet als badmeester in aanmerking". Wethouder Van Kuyk verzekerde, dat de gemeente er bij het aanstellen van personeel niet naar zou kijken of men wel of niet 's zondags wilde werken. De heer Visser ging met de heer Van Ojik mee. Hij wilde de secularisatie een halt toeroepen. De heer C. G. van Hall (PvdA) wilde anderen niet verbieden, wat hij zelf niet zou doen. Ook de heer M. G. H. Hendriks wilde het bad 's zon dags openstellen. Hij wilde de beperken de bepaling betreffende de zwemspor- ten opheffen. „Belangrijke zwemsport- evenementen zijn uitgesmeerd over drie dagen: vrijdag, zaterdag en zondag. Als men 's zondags in het „Valleibad" geen zwemsporten mag beoefenen zullen we zulke grote evenementen moeten mis sen. De meeste belangrijke zwemwed strijden worden overigens op zondag ge houden", zo voerde hij aan. Ds. D. van Enk (AR) vond dat met de openstelling van het bad op zondag de weg naar de verwildering alweer werd verbreed. Wethouder Van Kuyk tenslot te wilde aan al deze principiële uitlatin gen weinig toevoegen. De heer Van Ojik diende tenslotte een G. VAN DE BERG (SGP) ...topdagen... RHENEN De korfbalvereniging, in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen, heeft het „Arena"-bestuur vrij mandaat gegeven om te trachten een atletiek- en een badmintonafdeling op te richten. In afwachting van de ont wikkeling van deze plannen heeft men tijdens de vergadering niet voorzien in de voorzittersvacature. De heer B. Komduur trad als zodanig af wegens studieredenen. Men wacht met de ver kiezing van een algemeen-voorzitter tot dat de beide nieuwe afdelingen een feit zijn geworden. Iedere afdeling krijgt namelijk een afzonderlijke commissie, waarvan de voorzitters deelnemen in het algemeen bestuur. In dit licht ge zien vond de vergadering het beter nog even te wachten met het kiezen van een nieuwe voorzitter. De KNAU is intussen benaderd om in Rhenen een atletiekdemonstratie te komen geven. Dit zal wanneer het gemeentebestuur daartoe toestemming verleent plaats vinden op het sport terrein aan de Groeneweg, waar de ver eniging meer publiek verwacht dan op het sportcomplex Candia. Deze atletiekdemonstratie zal waar schijnlijk in september worden gehou den. Eind augustus komt er al een bad- mintondemonstratie in gebouw Irene. „Arena" heeft nu twee korfbaltrai ners, een badmintontrainer en een atle- tiektrainer. Het aantal leden bedraagt 130. Voor de badmintonafdeling boekte men al 35 liefhebbers. Deze zijn af komstig van buiten de vereniging. Hier uit blijkt dat er voor deze tak van sport toch wel degelijk belangstelling be staat in Rhenen en omgeving. Tot nog toe is er voor de nieuwe af delingen geen propaganda gemaakt. Dat gebeurt pas na de demonstraties, waar bij waarschijnlijk de scholen niet ver geten zullen worden. Het ligt in het voornemen al in sep tember met de beide nieuwe afdelin gen te starten. De vereniging komt in de competitie, die zaterdag begint, uit met zes twaalftallen, namelijk 3 senio- rengroepen, 1 juniorenteam, 1 adspiran- tenploeg en een pupillenafdeling. De jaarvergadering van de korfbalver eniging was buitengewoon geanimeerd. Men ging met de nieuwe plannen be slist niet over ijs van één nacht. LEERSUM In verband met de be noeming van de heer A. G. W. Schap enk tot wethouder, z(jn een tweetal plaatsen in raads-commissies vakant gekomen. Het betreft hier de „commis sie voor de bestemmingsplannen" en de „commissie voorbereiding-exploita tieverordening". Voorgesteld wordt in de opvolging te voorzien overeenkomstig de hieronder volgende opzet, waarbij het opvalt, dat enkele verschuivingen in een aantal plaatsen in raads-commissies vacant a. Commissie voor de bestemmingsplan nen: de heer M. Lubbe in plaats van de heer A. G. W. Schapenk; b. Commissie voorbereiding exploita tieverordening: de heer C. de Lange in de plaats van de heer A. G. W. Schap enk; c. Belastingcommissie: de heer J. van Doorn als plaatsvervangend lid in de plaats van de heer H. Slijkhuis. Het voornemen bestaat verder de heer J. van Doorn te benoemen tot lid van de Commissie onderzoek geloofsbrieven. De heer C. de Lange stelt zijn zetel in deze commissie beschikbaar bij zijn benoeming in de Commissie voorberei ding exploitatie-verordening. amendement in op het voorstel van B. en W.: het gehele zwembadcomplex 't zondags gesloten. Dit amendement werd verworpen met elf stemmen tegen en negen voor. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men, terwijl wethouder M. Bastmeijer en de heren Van Ojik, Van de Haar, Van de Berg, Van Deelen, Vrieling, Van Enk en Beijer tegen aantekenden. Het bad zal 's zondags dus geopend zijn, ondanks een schrijven van de Neder landse Vereniging tot Bevordering van de Zondagsrust en de Zondsheiliging aan het college van B. en VV. en de ge meenteraad. In dit schrijven verzocht men de zondag te respecteren en geen besluit te nemen, dat in strijd is met Gods ordinantiën. P. G. VAN OJIK (CHU) ...belasting... VOOR OUDHOLLANDSE MEUBELEN MOET U NAAR APELDOORN PERMANENTE SHOW VAN OUDHOLLANDSE STIJLMEUBELEN uniek in Nederland. 3 etages Oudholl. en Oud- vlaamse stijlmeubelen vindt U bij ons in een sfeer zoals U het thuis graag zou wil len hebben. Geopend van 8.30-12.30 en 14.00-18.00, vrijdags ook van 19.00-22.00 uur. Gesloten dinsdags na 13.00 uur, zaterdags na 15.00 uur gesloten. Specialist in Oudhollandse styi meubelen Mariastraat 76 - Tel. 18813 APELDOORN VEENENDAAL Er was weinig oecumene te bespeuren in de heftig heid waarmee de heren G. v.d. Berg (S.G.P.) en M. G. H. Hendriks (K.V.P.) op een gegeven ogenblik eikaars oren wasten tijdens de raadszitting van gisteravond. De K.V.P.'er was de uit dager toen hij bij het principiële debat over de openstelling van het Vallei bad op zondag de S.G.P.'er verweet, even vervelend te zijn als altijd. De heer Van de Berg sprong wat men noemt gelijk op de ketting. „Wie is er in zijn betoog saaier en vervelender dan de heer Hendriks", zo kaatste hij de bal terug. De voorzitter gooide di plomatiek olie op de golven door op te merken, dat beide heren in het oog dienden te houden dat bij een onder werp als dit altijd graduele gevoe lens van gevoeligheideen rol spe len, die wederzijds begrip verlangen. De overige raadsleden luisterden ge amuseerd toe. De hilariteit was wel algemeen na de volgende dialoog met een historische achtergrond tussen de voorzitter en de K.V.P.'er. De heer Hendriks: Als ik me niet vergis ligt het Bergpad op Rhenen's grondge bied". Voorzitter: „Ja net als het woonwagenkamp". Mr. dr. K. F. O. James spreekt voor de microfoon van het radio-programma „Artistieke staalkaart". Op de achter grond staande burgemeester mr. dr. J. Hazenberg. VEENENDAAL De gemeenteraad van Veenendaal was maandagavond heel wat eensgezinder over de vraag of er een warenmarkt in Veenendaal-Zuid moet komen dan de commissies en instanties aan wie hierover om advies was gevraagd. Unaniem schaarde de raad zich achter het voorstel om het een jaar te proberen met een markt op het dr. Slotemaker de Bruïneplein. Er kwamen nog wel enkele bedenkingen los in de trant van „zal deze markt de bestaande markt niet benadelen" en „zijn er geen verkeersmoeilijkheden te verwachten", maar men raakte het er al gauw over eens dat de tijd hierop een antwoord zal geven. Een ander belangrijk restant dat er overbleef na het grote klapstuk van de avond, het verlenen van een krediet voor de bouw van een open 50- meter-bad, was de garantieverlening aan de Stichting Interkerkelijk Bejaarden- werk (S.I.B.) Veenendaal inzake de bouw van 240 bejaardenflats en bijbeho rende ruimten. Ook hierover heerste grote eenstemmigheid en vooral ook vreugde dat dit plan thans op het punt staat verwezenlijkt te worden. De heer A. Visser (C.H.) was de eerste spreker over de plannen van de SIB. Hij refereerde daarbij aan het geen de CHU-fractie tijdens de alge mene beschouwingen gedurende de laatste jaren naar voren had gebracht. „Aan onze wensen is in ruime mate tegemoet gekomen", aldus de heer Vis ser, die er verder bijzonder verheugd over was, dat dit complex bejaarden woningen tevens een aantal andere wensen in vervulling doet gaan, die al leen maan heilzaam kunnen werken op een frequenter contact bejaarde maatschappij. Ook de gelijktijdige bouw van een mortuarium sprak de C.H.-man bijzonder aan omdat hier aan een grote behoefte bestaat. Ds. D. van Enk (A.R.) kon zich van harte aansluiten bij de enthousiaste woorden van de heer Visser. Het pre dikaat „alle gezindten" dat aan het opnamebeleid ten grondslag zal liggen had eveneens zijn volle instemming. De heer G. van Deelen (SGP) uitte naast zijn blijdschap over het plan ook de hoop en verwachting dat er ver draagzaamheid zal heersen binnen de interkerkelijke Stichting. De heer B. Vrieling (A.R.) juichte het plan eveneens van harte toe en zag hierin een goed voorbeeld wat inter kerkelijke samenwerking vermag. De heer B. van Remmerden (PvdA) had naar zijn zeggen over dit plan ver schillende gesprekken met bejaarden gevoerd ,en hij was daarbij in de me ning gesterkt dat met deze opzet in de roos wordt geschoten en men aan de verlangens van veel bejaarden tege moet komt. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) had heel wat meer vragen op zijn lijst je. „Wie beoordeelt", zo vroeg hij, „de aanvragen en welke normen worden er gehanteerd bij de sociale en medische indicatie die als basis zal dienen om voor opname in aanmerking te komen. Met het oog op het dienstencentrum dat aan dit bejaardencomplex zal wor den toegevoegd informeerde hij verder VAN REMMERDEN ...gesprekken... of het Ontspanningscentrum bejaarden (OCB) mettertijd zal worden opge doekt. Mevrouw Buddingh De Vries Lentsch (VVD) vond dat er niet te veel eisen moesten worden gesteld, aange zien de gemeente niet zelf bouwt, maar slechts de rente en aflossing heeft te garanderen. Zij was er zich ver der van bewust, dat Veenendaal er op het gebied van bejaardenzorg met dit nieuwe complex nog niet is. Met de andere sprekers was zij van mening, dat op dit punt belangrijk werk wordt verricht door de SIB. Doelend op de nevenfuncties die dit bejaardencomplex zal krijgen, zoals ruimteverschaffing voor diensten van maatschappelijk werk, mortuarium en openbare leeszaal en bibliotheek, dacht zij dat niet twee vliegen maar een he le zwerm vliegen in een klap was ge vangen. Wethouder M. Bastmeijer (C.H.) gaf de verzekering dat het mortuarium naar de nieuwste eisen zal worden in gericht. Het OCB-werk zal normaal doorgang vinden en ten aanzien van het opnamebeleid gaf hij de verzeke ring, dat bij twijfelgevallen over de so ciale of medische indicatie altijd nog een beroep kan worden gedaan op de vertrouwensarts. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad er vervolgens toe over de ren te en aflossing te garanderen van een lening van bijna negen miljoen gulden, aan de SIB een jaarlijkse subsidie te verlenen van hoogstens f42.500,- en aan het bestuur van de Stichting Chr. openbare leeszaal en bibliotheek een extra subsidie te verlenen van maxi maal f 14.000,- per jaar. Weinig gelukkig toonden veel raads leden zich met het voorstel een be drag van vier duizend gulden uit te trekken voor noodzakelijke verbeterin gen aan een complex van zes woningen aan de Ambachtsstraat. De heer G. van Deelen wilde wel eens weten wie de bouwer en de archi tect van deze woningen was geweest. Ook de heer Vrieling had zich aan dit voorstel geërgerd evenals de heer C. G. van Hall (PvdA). De heer J. v. d. Haar (SGP) had gehoord dat de deplo rabele toestand waarin de woningen verkeren grotendeels veroorzaakt zou zijn door het heiwerk dat bij de bouw van de chr. technische school is uitge voerd. Wethouder R. Koppenberg (PvdA) had evenwel een heel andere lezing van de oorzaak van scheurende muren en lekkende daken. Volgens hem was deze narigheid allemaal te wijten aan de opdracht die bij de bouw was ver strekt om zo zuinig mogelijk te doen omdat anders de voorgeschreven cur- veprijs in het kader van de bezuini ging zou worden overschreden. Met dit voor ogen achtte de wethou der het dan ook niet verstandig om na men van architect en aannemer te ont hullen omdat deze indertijd volgens op dracht hadden gewerkt. Daarop besloot de raad het gevraagde krediet te ver lenen. Het plan in de Valleistraat een aan tal parkeerstroken aan te brengen werd door ds. Van Enk gekarakteri seerd als stuntelwerk. „Ruim de hele begroeiing in het midden van deze straat op", zo luidde zijn advies. De wethouder van openbare werken de heer Koppenberg wees het A.R.- raadslid op de reconstructie van het Zwaaiplein die nauw verband houdt met de wegsituering van de Vallei straat. Bovendien doet zich de prakti sche moeilijkheid voor, dat beide weg helften ongelijk van hoogte zijn. Met het treffen van een serie onder wijsvoorzieningen werd deze laatste normale raadszitting, die door burge meester Hazenberg werd gepresideerd, besloten. Voor deze raadsvergadering bestond een ongekend grote belangstel ling. VEENENDAAL „Kom en kijk naaT kiek en kunst", waren de woor den waarmee burgemeester nir. dr. J. Hazenberg gistermiddag zijn openings rede voor de dubbel-expositie „Kiek en Kunst" besloot. Mr. dr. K. F. O. James, voorzitter van de sectie beel dende kunst van de Stichting Stichtse Culturele Raad, had tevoren het woord gevoerd. Hij sprak er zijn waardering over uit, dat de burgemeester in zijn 7-jarige ambtsperiode ook op cultureel gebied zoveel voor Veenendaal had gedaan. De heer James sprak van de grote projecten, die de burgemeester in zijn stage op gang heeft gebracht of vol tooid. Men moest ook eens op de min der spectaculaire punten letten. „De eerste expositie in samenwerking met de Stichtse Culturele Raad werd gehou den in de brandweerkazerne", aldus de heer James, „Er was maar weinig be langstelling. De brandweerkazerne lag dan ook erg excentrisch. Maar lang zaam is Veenendaal verlekkerd gewor den op tentoonstellingen". Mr. dr. James vestigde er de aan- aandacht op, dat het aantrekkelijk was in het raadhuis te exposeren. Hij wax dankbaar voor de goede samenwerking tussen Veenendaal en de Stichtse Cultu rele Raad. Daarna was het woord aan de burge meester. Hij begon zich te verontschul digen, dat hij dit madT een spiekbriefje gebruikte. Van dat briefje las hij alle namen op van de medewerkende kun stenaars. Ook noemde hij de instanties, die hadden meegeholpen bij het samen stellen van de „kiek-afdeling" van „Kiek en Kunst", de tentoonstelling van prenten, foto's en archiefstukken die betrekking hebben op het Veenen daal van toen en nu. Men kreeg mate riaal van Hare Majesteit de Koningin uit het Koninklijk Huisarchief en ver der onder andere uit het Rijks Archief van Arnhem, het Museum voor Schone Kunsten te Brussel en van het Rhenens Streekmuseum. „Kunst en wijsheid hebben geen gro ter vijand dan de onwetende", citeerde burgemeester Hazenberg, Hij was blij, dat men een aantal onwetenden kon helpen meer te genieten. Volgens de burgemeester moest men niet wachten, tot de kunst zou aanspre ken: „Tracht eerst zelf de kunst te be naderen, en laat haar dan op u toe ko men". Hij hoopte dat de tentoonstel ling weer druk bezocht zou worden. „Als men komt, betekent dat, dat men weer een stukje rijkdom aan het leven mag toevoegen. Daarom zeg ik met nadruk: Kom en kijk naar „Kiek en Kunst". Na deze woorden konden de genodig den, die in groten getale waren geko men de expositie gaan bekijken. Aller eerst wandelde men door de gangen en zalen en op de bordessen van het raad huis om van de kunst te genieten en daarna stak men over naar het nieuwe politiebureau om de in beeld gebrachte historie van Veenendaal te gaan zien. Beide exposities zijn, ondanks hun to taal verschillende strekkingen hoogst interessant. VEENENDAAL Om Veenendaal te laten kennismaken met het prach tige overdekte bad, mag de bevolking hierin de week van 26 tot en met 31 augustus gratis zwemmen. Dat werd gisteren meegedeeld op een persconferentie die was belegd door de gemeente Veenendaal en de Sportstich ting. Zaterdag wordt het Valleibad offi cieel geopend en op deze dag mogen de inwoners van Veenendaal reeds driemaal een uur gratis zwemmen, na- melijkvan elf tot twaalf, van half drie tot half vier en van half vijf tot half zes. Daarna mag er van 26 tot en met 31 augustus van 's middags twee tot 's avonds tien uur naar hartelust ge zwommen worden door de Veenendaal- se bevolking. Gisteren werd de pers door enkele functionarissen van de Sportstichting en een aantal vertegenwoordigers van de gemeente Veenendaal rondgeleid in het zwembadcomplex voor een techni sche uiteenzetting. Vorige week hebben wij hierover reeds uitvoerig bericht. De Sportstichting streeft ernaar om per dag vijf uur te reserveren voor vrij zwemmen. Dat zal van maandag tot en met vrijdag zijn van 's morgens 7-8, 's middags van 3.30-5.30 en 's avonds van 7-9 uur. Ook tracht men de gehele zaterdag vrij te maken voor openbare zwemuren. De plannen van de gemeente Veen endaal zijn erop gericht om reeds het a.s. zwemseizoen de nieuwe open ba den in gebruik te kunnen nemen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3