NEDERLAND VERSLOEG POOLSE DAMES Myrna van der Hoeven opnieuw snel op 400 m Max Merkel blijft optimistisch JANNY VIERSTRA: „Na al mijn blessures was ik een beetje bang geworden" Kanaaltocht mislukte PROMOTIE HERTHA BSC DANK ZIJ OMKOPING Mosje Temming was er weer helemaal bij Van Ispelen plaatste zich in de finale Olymp. Stadion maakt kans op topduel ^®Si! m a l v 9; Met een borstlengte Surinaamse atleet Monsels naar Spelen Ver. Staten wonnen met 4-1 van Spanje Koersen in Hilversum Hoog tempo Tevreden Geen paniek Geen film Gemakkelijk Voetbalschandaal in West-Duitsland Op gerekend Niet hard genoeg Bekers Koud water Onderzoek Grosser en trainer Sing reikten elkaar de hand DINSDAG 20 AUGUSTUS 1968 'AMSTERDAM. Het Olympisch Stadion maakt kans op een topduel. Het stadion is aangewezen als terrein, waarop een eventuele beslissingswed strijd tussen Manchester United en Estudiantes gespeeld zal worden met als inzet de Wereldbeker voor clubs. Beide teams ontmoeten elkaar in de strijd om 't officieuze wereldkampioen schap voor clubs in september in Zuid- Amerika. Op 17 oktober wordt in Man chester de return wedstrijd gespeeld. Als deze twee wedstrijden tussen de winnaar van de Europa Cup en die van de Latijns Amerikaanse Cup geen be- Uissing hebben gebracht, wordt op 19 oktober in het Olympisch Stadion ge speeld. UDEN Myrna van der Hoeven, het 20-jajrige talent op fruimd in de Olympische selectieploeg omdat zij in 1967 de 400 meter uit Den Haag dat zich dit seizoen onder niet tot opvallende prestaties was gekomen, liep in Uden de beste loopsters ter wereld op dit nummer schaarde, heeft gisteravond in het Udense sportpark opnieuw bewe zen, dat zij in Mexico ongetwijfeld tot de kansvolste Ne derlandse deelneemsters moet worden gerekend. De Haag se, voor wie het afgeiopen najaar geen plaats was inge- opnieuw een bijzonder sterke race, die zij afsloot met een tijd van 53.9 sec, slechts 0.3 sec boven haar nationale record dat zij precies een maand geleden in Londen ves tigde. Dat Nederland de vierde ontmoeting met de Poolse dames, zondag wegens de barre weersomstandigheden afge last, met ruim verschil (62-55) won, was eigenlijk van ondergeschikt be lang. Voor de Mexico-kandidaten was deze wedstrijd veertien dagen na de na tionale kampioenschappen een welkome test vooral voor de dames die in Gro ningen wegens blessures verstek had den moeten laten gaan. Wilma van den Berg was op de 100 meter weliswaar bij voorbaat kansloos tegen de Poolse wereldrecordhoudster Irene Szewinska-Kirszenstein, maar de Udense bewees voor eigen publiek dat haar lichte beenblessure weer geheel genezen is. Wilma stond Szewinska die in 11,5 sec. zegevierde, met 11,6 sec. zelfs minder voorsprong toe dan ver wacht was. Maria Gommers, de wereldrecord houdster op de 1500 meter, in Gronin gen ook wegens een beenblessure niet van de partij, deed op de 800 meter waarop zij dit seizoen voor de tweede maal nationaal recordhoudster Ilja Kei zer ontmoette een drieste poging haar grote concurrente van zich af te schud den. Maria startte in een bijzonder hoog tempo eerste 400 m in 58,9 en de Limburgse bouwde snel een voor sprong op, die op 200 meter voor de fi nish zeker zeven meter bedroeg. De ruim 2000 toeschouwers verwachtten toen allen de bekende slotaanval van Ilja Keizer. Die kwam echter pas vlak voor het uitkomen van de laatste bocht. De atlete uit Nieuw Vennep zette toen furieus aan en in twintig meter maakte zij haar achterstand goed. Maria Gom mers trachtte de aanval nog op te van gen, maar moest ten slotte buigen. De tijden vielen, gezien het snelle aan- vangstempo toch wat tegen: 2.05,1 en 2.05,6. Een momentopname uit de atletien- nntmnofino WoWorl/in/I.Pnlon Ilin Lia Louer, die in Groningen op de 400 meter een vijfde plaats wat tegen viel, bleek nog niet geheel over die schrik heen. De Tilburgse, die in de gunstigste twee banen was gestart, maakte nu de fout veel te langzaam te vertrekken en kwam daardoor pas laat in haar ritme, waardoor Myrna van der Hoeven ver kon uitlopen. Met haar 55,2 sec was Lia, die er zich alleen maar toe bepaalde de zwakke Poolse loopsters achter zich te houden, echter dik tevre den: „Ik behoefde me nu eens niet he lemaal leeg te lopen." Het kwartet Wilma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman en Hil ly Gankema van wie laatstgenoemde de geblesseerde Corrie Bakker verving, kwam op de 4 x 100 meter met goede maar zeker geen scherpe wissels tot 45,3 sec. een tijd die ongetwijfeld lager kan worden. Zaterdag krijgt het viertal op de tartanbaan van het Londense Chrystal Palace al een zeer goede gele genheid daartoe. Bij de Poolse dames was Irene Szewinska de grote puntenverzamelaar- ster. De donkere atlete nam drie num mers voor haar rekening, de 100 en 200 meter en het verspringen, die zij alle won. Vooral op de 200 meter imponeer de zij bij invallende schemering met 23,6 sec. Truus Hennipman trok zich voortreffelijk aan haar op. 100 meter: (0,5 meter per seconde te genwind) 1. Irene Szewinska Kirszen- stein (P) 11,5 sec., 2. Wilma van den Berg 11,6; 3. Truus Hennipman 11,9; 4. Urszula Jozwik (P) 12,1; buiten me dedinging: Danute Panaziak (P) 12,3. 80 meter horden: (1,0 meter tegen wind) 1. Danute Straszynska (P) 11,0; 2. Elzbieta Zebrouska 11,2; 3. Hilly Gankema 11,2; 4. Nel van der Veen 11,5; buiten mededinging: Terese Su- kniewicz (P) 11,0 Discuswerpen: 1. Anneke de Bruin 52,52 m; 2. Jadwiga Wojtczak (P) 50,38 m; 3. Jet van der Giesen 48,96 m; 4. Kaizimira Rykovska (P) 46,64 m. 4 x 100 meter estafette: 1. Nederland (Van der Berg, Sterk, Hennipman en Gankema) 45,3 sec.; 2. Polen (Pana- siuk, Szewinska, Jozwik en Sarna) 45,8 sec. 800 meter: 1. Ilja Keizer 2.05,1; 2. Maria Gommers 2.05,6; 3. Zofia Kolo- kowska (P) 2.11,0; 4. Danuta Wierz- bowska (P) 2.13,4. Verspringen: 1. Irene Szewinska (P) 6,34 m; 2. Miroslava Sarna (P) 6,13 m; 3. Ella Deurlo 5,68 m; 4. Hola Koekoek 5,30 m. Hoogspringen: 1. Marjan Ackermans 1,63 m; 2. Mary van der Raadt 1,63 m; 3. Maria Zielinska (P) 1,63 m; 4. Danu ta Berezowska (P) 1,50 m. Speerwerpen: 1. Danielle Jaworska (P) 53,96 m; 2. Lusyna Krasewicz (P) 49,28 m; 3. Greet Versterre 43,70 m; 4. Henny de Bruin 41,18 m. Kogelstoten: 1. Els van Noorduyn 16,04 m; 2. Ludmilla Dobrowolska (P) 14,74 m; 3. Mieke van Rangelrooy 14,31 m; 4. Elsbieta Michalczak (P) 14.00 m. 400 meter: 1. Myrna van der Hoeven 53,9 sec.; 2. Lia Louer 55,2; 3. Creslava Novak 55,7; 4. Grazyna Chodorek (P) 56,9. 200 meter: 1. Irene Szewinska (P) 23,6; 2. Truus Hennipman 23,9; 3. Mie ke Sterk 24,3; 4. Miroslava Sarna (P) 24,5. BONN „Ik blijf optimistisch over onze kansen tegen Ajax als het om de Europese voetbalbeker gaat. Waarom ook niet? Ajax heeft immers toch ook pas verloren tegen Go Ahead?" Dit zei trainer Max Merkel gisteren in Neu renberg. Na de sensationele nederlaag van zijn Neurenbergers tegen Allema- nia Aken leidde hij gisteren weer de eerste training van zijn elftal. „Ik geloof dat er echt nog geen re den is om in paniek te raken. Onze on verwachte nederlaag van zaterdag wijt ik aan het persoonlijke tekortschieten van enkele spelers", zei Merkel op ge laten toon. Er is weinig twijfel dat hij doelde op doel verdediger Wabra en achterspeler Popp. „Nee, aan ons trainingsschema g^an we niets veranderen. We gaan gewoon door. Er zou trouwens met iedere week twee wedstrijden te spelen, geen gele genheid zijn extra training in te leggen." „De wedstrijd tegen Ajax? Ik geloof dat we daarover nog helemaal geen voorspellingen kunnen doen. Als ik nog even de kans krijg zal ik de gele genheid waarnemen opnieuw naar de ploeg van Ajax te gaan kijken." Wel met een vleug van bitterheid her innerde Merkel aan het feit, dat hem werd verboden filmopnamen te maken van Ajax' prestaties. „Dat is toch een zonderlinge gang van zaken. Hier bij ons zou zoiets niet denkbaar zijn en wat heeft dat eigenlijk voor zin? Als ik met mijn hele elftal naar Ajax zou komen kijken, dan kan men dat toch ook niet verbieden?" FRANEKER De Friese keurturn- ster Janny Meijer-Vierstra van Quick Huizum heeft een punt gezet achter haar turncarrière. Zondag tijdens de centrale training in Arnhem nam ze afscheid van de keurploeg, waarmee ze zo graag naar Mexico had willen gaan. Janny Meijer zei gisteren, dat .w v, f «m Els van Noorduyn behoefde zich bij het kogelstoten niet al te zeer in te ispannen. De Amsterdamse had een zeer regelmatige serie rond de 16 me ter met als beste resultaten 16.04. Dat zelfde gold voor Anneke de Bruin bij het discuswerpen. De Sliedrechtse kwam ook dit keer weer regelmatig boven de 50 meter en benaderde met 52,52 haar nationale record tot 34 cm. De uitslagen; "V De selectieploeg van FC Nürnberg, waaruit het elftal zal warden sa mengesteld dat in de eerste Europa Cup ontmoeting tegen landskampioen Ajax zal uitkomen.. ze er na de Olympische Spelen mee had willen stoppen. „Maar nu we niet zijn afgevaardigd, is mjjn besluit ver haast." Ze had er vast op gerekend, dat ze aan de Spelen van Mexico zou deelne men. „Maar" zo voegde ze eraan toe, „na al mijn blessures was ik een beet je bang geworden en je moet bij het turnen nu eenmaal meer dan honderd procent geven. Het is een zwaar be sluit geweest maar ik kan terugzien op 24 interlands en daar ben ik dank baar voor". Het was in Arnhem een leuk afscheid; een bloemstuk van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond en een Spaanse kandelaar van de damesselectie sierden gister avond haar kamer. Op vijftienjarige leeftijd kwam zij al in het nieuws toen ze bij de junior-kampioenschappen een derde plaats behaalde, gevolgd door twee eerste plaatsen. In 1964 werd ze nationaal kampioene, in '66 tweede en dit jaar derde. Haar mooiste triomf, zo stelt ze zelf, was de derde prijs, een zilveren me daille, bij de Europese kampioen schappen in Parijs op het onderdeel paardspringen. Janny Meijer is een turnster geweest die de laatste jaren vaak door blessu res werd geplaagd. Vlak voor de vijf- landenwedstrijd in België had ze last van een onwillige knie. Ze kreeg een spuitje maar op haar hotelkamer kwam de pijn weer terug. De gehele nacht ijs beerde ze heen en weer en dat beteken de de terugreis naar Leeuwarden. In Nederland liet ze zich aan de knie opereren en alles leek weer goed. Toen men in Frankeker dacht, dat Janny Meijer w.eer terug zou komen, brak ze bij een demonstratie haar mid denvoetsbeentje. Niettemin bezocht ze de trainingsavonden van Quick Huizum en bleef ze de sfeer proeven. Zonder dat iemand het wist oefende ze op het grasveld achter haar woning. Geleide lijk aan kwam de vorm terug en bij Haarlem voelde ze weer dat het ging. Ze werd daar derde. UTRECHT Hij was bijna verge ten, de fors gebouwde topschutter van HVC Hermanus „Mosje" Temming. Vergeten na succesvolle jaren als stormram van DOS, Feyenoord en DWS. Er is evenwel weinig voor nodig om een vergeten speler plotseling weer op een voetstuk te plaatsen. Voor Mos je Temming kwam het ook plotseling. In de eerste wedstrijd van het prille voetbalseizoen scoorde hij weer op ouderwetse wijze een glanzende hattrick. De aanvalsleider van het Amersfoort- se HVC is er zelf nog een beetje be duusd van. „Je kunt het moeilijk ver klaren maar plotseling gaat het weer. De mededeling dat het met mijn doch tertje weer beter ging, zal er zeker het toe hebben bijgedragen, maar in hoofdzaak ligt het toch aan de nieuwe taak die mij bij HVC is toebedeeld. Al de jaren dat ik betaald voetbal heb ge speeld, was mijn plaats in de spits van de aanval. Nu opereer ik achter de aan- valslinie en dat is veel gemakkelijker. Je hebt meer bewegingsvrijheid, alle verdedigers staan niet direct op je te^ nen te trappen. Ik hoop dat het zo door gaat". Gevoelsmens Mosje Temming is vaak verweten dat hij in belangrijke wed strijden niet de nodige hardheid kon op brengen. Vandaar ook dat hij veel te jong in de eredivisie had afgedaan en zonder wrok een stap terugging. De fors gebouwde, nu 28-jarige Tem ming lacht nog een beetje na over die veronderstelling. „Het betaalde voetbal in de eredivisie is nu eenmaal anders. Ik heb mij altijd teveel voetballer ge voeld. Grof er tegenaan gaan moet in je zitten. Ach, misschien heb ik het thuis wel te gemakkelijk gehad. Geld was voor mij niet belangrijk. Wat ik verdiende was een aardig zakcentje. Ik hoefde niet te werken en had een auto. Voor een jonge vent is dat funest. Hard heid, en dan bedoel ik dat in de goede zin, moet gekweekt worden. Niet dat ik nooit kwaad ben geworden, maar het is wel zo dat ik mijn tegenstanders altijd heb ontzien en zelf behoorlijke tikken heb meegekregen". Mosje Temming is altijd gevreesd om zijn harde schoten. Iedere doelverdedi- ger had ontzag voor hem. Hij miste evenwel de nodige snelheid die van een spitsspeler wordt gevraagd. „Zeker", zegt hij, „ik ben altijd nogal traag ge weest. Het grootste gedeelte was echter maar schijn. Kijk nu maar eens naar Wim van Hanegem. Van die zegt men nu ook al dat hij traag is. Hij scoort evenwel doelpunten aan de lopende band en wat is in voetbal nog belang rijker". Voor iedereen is er een weg terug naar de top. Oók voor Mosje Temming? „De eredivisie is voor iedere speler in teressant. Natuurlijk wil ook ik daar nog wel eens in spelen. Je krijgt ande re tegenstanders en de sfeer is anders. Duels in Europacupwedstrijden moet je nu missen. Als ik in de eredivisie te rugkom. dan is het met HVC. Daar zul len we dit seizoen hard voor werken". Keizer en Maria Gommers waren supe rieur op de 800 meter. LONDEN Het modeblad Tailor and Cutter heeft berekend dat meis jes met grote boezems op de Olym pische loopnummers een voordeel van wel 10 cm kunnen hebben op minder gezegende rivalen. Zeker drie Britse damesatleten zijn het met de redactie eens. De 19 jaar oude Lilian Board zei: Het is te be grijpen dat bij een spannende finish de meisjes die meer gezegend zijn een veel betere kans maken". Lilian is de grote Britse kansheb ster op de Olympische 400 m in Mexico. Zij zei er niet aan te twij felen dat sommige meisjes om het nadeel op te heffen opgevulde b.h.'s dragen. Delia James, een 19 jaar oude Britse, die op de sprint zal uitko men, zei dat zij wel eens een foto finish had verloren omdat de winna res meer boezem had <j,an zij. „Niet temin zal ik niet proberen hieraan iets te doen. Je weet nooit wat er gebeurt. In ieder geval betekent het ook dat je meer gewicht moet meedragen" John Taylor, de hoofdredacteur van Tailor and Cutter, schreef boven zijn artikel: „Bronzen medaille - of bust en f" ,Jn een spannende foto finish zou den de busten zoals die een paar jaar geleden nog zulk een belangrijke rol in de silhouetten van modieuze jon gedames hebben gespeeld, met een borstlengte een concurrente kunnen verslaan die de nieuwe twiggy stijl volgt. Twiggy is, zoals u weet het beroemde Britse model met een fi guur als een potlood. PARAMARIBO De Surinaamse atleet Eddy Monsels zal deelnemen aan de Olympische Spelen in oktober in Mexico. Hü is door het Surinaams Olympische Comité ingeschreven voor de 100 en 200 meter. Dit is besloten na een gesprek tussen de gevolmachtigde minister van Suri name in Den Haag, mr. W. Lim A Po. de directeur van de Stichting Ontwik keling Sport in Suriname, de heer J. Eyken, en de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie. Monsels zal in Mexico worden ge- coached door de coach van de Neder landse Olympische atletiekploeg, Wil Westphal. CLEVELAND De Ver. Staten heb ben de halve interzonale finale van de Davis Cup tegen Spanje uiteindelijk met 4—1 gewonnen. Het laatste enkel spel, dat zondagavond in Cleveland wegens de duisternis moest worden af gebroken, werd gisteren uitgespeeld. Arthur Ashe won de laatste set met 64. De volledige uitslag van het laatste enkelspel was: AsheSantana 1113, 7—5, 63, 1315, 64. De enige Spaan se zege werd vrijdag in de openings partij behaald door Santana tegen de Amerikaan Clark Graebner: 62, 63, 3. A Jan van Scheyndel'kreeg vlak voor de start een extra laagje reuzel over het lijf gesmeerd. O DEN HAAG Na vier uur zwem men heeft Jan van Scheyndel ui. Den Haag gisteren zijn poging van Dover naar Calais het Kanaal over te zwemmen opgegeven. Hij had ruim zeventien kilometer afgelegd toen het aanvankelijk rustige weer omsloeg en hevige windvlagen de kalme zee in een golvenmassa ver anderden. Bovendien kreeg hij last van maagkrampen en raakte hij uit geput. Hij werd in een volgboot ge hesen en terug naar Dover ge bracht. Met roodomrande ogen zat de 29-jarige Bep van Scheyndel gister avond voor het nieuws van acht uur. Een uurtje eerder had een telefoon tje uit Engeland haar al op de hoogte gebracht. Aan de Haagse Roggekamp. in 3en huiskamer vol zilveren bekers en trofeëen, herhaalt de nieuwslezer het sombere bericht. Het vijfjarige zoontje René was al naar bed. In tranen had hij de slingers voor papa opgeborgen. „In september komt va ler helemaal het Kanaal over", heeft '.ijn móeder hem getroost. „Die maagkrampen hadden niets net zijn conditie te maken. Die zijn met zeeziekte de vijanden van iedere Kanaalzwemmer. Al dat ge wacht voordat hij eindelijk eens de overtocht mocht wagen heeft hem .jeen goed gedaan. René en ik zijn al expres niet meegegaan, voor zijn concentratie, begrijpt u wel." „Aan de training heeft het ook niet gelegen. Twee jaar geleden is le 31-jarige verwarmingsmonteur be gonnen. In april van dit jaar is de Haagse kampioen langeafstand- zwemmer aan koud water (10 gra den) gaan wennen. De twee laatste weken verplaatste hij zijn oefenter rein van het Rijsv.iikse zwembad De Put naar de zee bij Kijkduinen. BOEDAPEST Jan van Ispelen, de Nederlandse bokskampioen in het middengewicht, wiens afvaardiging naar het Olympische bokstoernooi in Mexico nog niet vast staat, heeft zich in de finale geplaatst van het internatio nale bokstoernooi in Boedapest. De Nederlander versloeg in zijn tweede wedstrijd de Hongaar Kezi op punten en bereikte daardoor de eindstrijd die vandaag wordt verwerkt. BONN De Wcstberlijnse voetbal vereniging Hertha BSC is verwikkeld in een affaire die wellicht het grootste voetbalschandaal van de Bondsrepu bliek zal worden. Ifcrtha, dat in het afgelopen seizoen promoveerde naar de Bundesliga, de Westduitse eredivi sie, zou zijn overwinning tegen Bayern Hof de wedstrijd die over de promo tie besliste hebben behaald dank zy omkoping van zeven spelers van de Beierse club. De voorzitter van Hertha, Lohmüller, heeft zelf deze beschuldigingen in de openbaarheid gebracht en heeft intus sen gevraagd als voorzitter te worden geschorst. Een ander bestuurslid, Ha- welleck, is na een zenuwinstorting af getreden. Een derde bestuurslid, Block, heeft zijn functie neergelegd, nadat hij vermoedens over omkoping had gekre gen. Waarschijnlijk zal de Westduitse voetbalbond een officieel onderzoek in stellen. Volgens Lohmüller zou de vice-voor- zitter Wolfgang Holst, die enige tijd ge leden terugtrad, voor de omkoperij hebben gezorgd. Hij zou aan de spelers van Bayern Hof een bedrag van 33.750 gulden hebben toegeschoven. Hertha won daarop de beslissende ontmoeting tegen de Bayern op 19 juni met 32. Beide verenigingsbesturen hebben in middels een grondig onderzoek toege zegd. De omstreden wedstrijd heeft overi gens op vele deskundigen een volko men normale indruk gemaakt. Mochten de verdenkingen toch worden beves tigd dan zal Hertha waarschijnlijk uit de Bundesliga worden gestoten en mis schien zelfs verwijderd uit de bond. De Westberlijnse, club is in 1964 al eens ge degradeerd wegens omkoperij. O QUEBEC In de eerste ronde van het heren-enkelspel van het interna tionale toernooi in Quebec heeft de Ne- 'erlandse kampioen Tom Okker ge- nnen van de Arr; ikaan Vic Seixas De setstanden waren: 62 en 61. ROTTERDAM -- Omdat de Grote Augustusprijs vanavond op de ren baan van Hilversum in Duchesse Mac zo'n vaste favoriet heeft, is het Criterium der Vierjarigen misschien de meest spectaculaire koers uit het programma. Hier staan twee van de absolute top paarden van de generatie tegen elkaar en tegen een groep van negen paar den: Florissant en Flamingo Six. Het zal voor beide even moeilijk zijn, want ze starten op twintig meter van de rest, afgezien van Fullspeed, die ook wel goed is maar gelijkaf gaande met de grote twee toch wel wat veel te doen heeft. Florissant zou qua record iets minder moeten zijn, maar als hij er volop voor gaat, moet hij tegen Flamingo Six opgewassen zijn. De rest is goed genoeg om vlakbij te blijven en zelfs, wanneer het veld voor in erg compact is, zouden Fouquet en Faith Hollandia dan wel één of twee kunnen worden. Om zeven uur i£ de eerste start. Het programma met onze favorieten: WAALPRIJS (2000 m): Gino West- landia Guit Gravin van de Golf. MERWEDEPRIJS (2000 m autostart met trio): Esmeraldine H - Fenno Slik - Electric Kinley. MAASPRIJS (2000 m, autostart): Good Luck S - Gravin Rita W - Gun nar Dear. Grote AUGUSTUSPRIJS (2400 m): Duchesse Mac - Blanchefloor - Blau we Reiger S. CRITERIUM DER VIERJARIGEN (2400 m met trio): Florissant - Flingo Six - Faith Hollandia. Outsider: Fou quet. IJSSELPRIJS (2000 m, autostart, eerste afd.): Donar Scotch - Daimler - Dorita H. LEKPRIJS (2000 m, autostart met trio): Fils du Coq d'or - Edoublaise - Frickson R. IJSSF' V UJS (tw. Ie afd.): Brun hilde N - Eranthis - Don Stuermann. Later sloeg het noodlot opnieuw toe. Zij kreeg een onwillige teen, ze moest weer naar het ziekenhuis voor een ope ratie. Toen iedereen dacht, dat het met haar gebeurd was, kwam ze opnieuw terug. Janny Meijer heeft vooral in buiten landse wedstrijden veel ervaring opge daan en zij heeft daar de vruchten van geplukt. „Het is vervelend om ermee te stoppen; ik kan echter terugzien op een mooie carrière en dat is voor mij het belangrijkst". Naast Janny Meijer heeft Quick Hui zum al eerder twee turnsters van for maat verloren: Maaike Kroes, die op doktersadvies moest stoppen, en Griet van Essen die in verband met haar studie moest ophouden. „Helemaal ophouden", zegt Janny Meijer, „kan ik echter niet. Ik geef iedere maandag nog van kwart voor drie tot acht uur les aan 130 leerlingen van Olympia in Franeker, een vereniging waarvan zij destijds lid is geweest. MUNCHEN De moeilijkheden tus sen Peter Grosser, de Westduitse oud international, die voor München 1860 uitkomt, en trainer Albert Sing zijn maandag voor een groot deel opgelost. Nadat Grosser in een vriendschappe lijke wedstrijd te Lindau de tactische aanwijzingen van zijn coach niet had opgevolgd ontstond er een hevige ru zie tussen de 29-jarige voetballer en trainer Sing. Grosser mocht daarna niet meer trainen en werd ervan op de hoogte gesteld dat hij ook niet in de ploeg van de „Löwen" zou worden op gesteld. Grosser schakelde daarop de burger lijke rechter in. Het ziet er echter naar uit dat de rechterlijke macht veel problemen worden bespaard. Maandag voerden Sing en Grosser een lang ge sprek. In een officiële verklaring aan de pers, die zij gezamenlijk uitgaven, wordt gezegd dat „het gesprek van po sitieve aard" was geweest. Tot het bestuur van München 1860 op de hoogte was gebracht wilden de clubofficials geen verdere mededelingen verstrekken. Aangenomen wordt dat Grosser binnenkort weer deel zal uit maken van het elftal van München.

De Vallei | 1968 | | pagina 9