NIEUW WERELDRECORD 3 x 800 m in 6.15.6. Nederlandse meisjes verrichten fenomenale prestatie op Sittardse Sintelbaan Op het verbeterde en supersnelle „Varssel" circuit Nederlandse motorrace-elite start zondag in Hengelo (Gld.) Sportpark tijdelijk gesloten Okker achtste geplaatst in de Verenigde Staten Tom Okker weer ronde verder Doping schakelt Van der Ruit uit voor Mexico Holthaus verbeterde wereldrecord Amerika in finale Davis-cup Zieke Moulijn niet tegen St.-Etienne NICO DIEPEYEEN DEFINITIEF IN ZWALUWEN-ELFTAL ARBITERS GAAN KLAVERJASSEN Interessante koersen in Hilversum Ward Seist snelste in Honselaarsdijk Gangmaakster Te snel Uitgebreid programma 50 cc GVVV teleurgesteld Mexico Nog een record Beslist Argwaan Staatsgreep in Syrië mislukt 125 cc 250 cc 350 cc 500 cc Pagina J I WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 SITTARD Maria Gommers, de laatste atlete op de 3 x 800 meter lames, viel uitgeput in de armen van haar verzorger. „6.15.5, een nieuw wereld record!", schalde het uit de luidsprekers. Tilly van der Made, Ilja Keizer- Laman en Maria Gommers omhellen elkaar. Het was gelukt. De 1500 toe schouwers brachten de drie atletes staande een ovatie. In de lauwe nazomer avond terwijl de schemering reeds viel, waren zij getuige geweest van een nieuw succes van de Nederlandse dames-atletiek in opmars. Deze week was zo fraai begonnen met de zege van de damesploeg op Polen maandagavond in Uden en nu werd het wereldrecord op de 3 x 800 m, dat met 6.20.0 op naam van Engeland stond, ver beterd met 4,5 sec. Reeds in het begin van de race teken de zich het komend succes af. Toen rond kwart voor acht gisteravond in 't atletiekstadion de loopsters aan de start werden gecommandeerd viel er een die pe stilte. In tegenstelling met de v orige poging, die mislukte zou nu Ilja Keizer in de plaats van Tilly van der Made als eerste van start gaan. Ilja had gezegd dat zij niet zo best alleen kon lopen en aangezien de twee anderen daartegen geen bezwaar had den gemaakt, had men Ilja gekozen om als eerste te starten met Anneke Stalman als gangmaakster. Het startschot viel. Anneke Stalman sprintte meteen in hoog tempo weg, ge volgd door Ilja Keizer. Bijna 500 meter bleef Anneke Stalman aan de leiding. Zij trok Ilja Keizer naar een snelle tus sentijd en had daardoor een groot aan deel in het slagen van deze recordpo ging. Toen Anneke eenmaal was weg gevallen beet Ilja Keizer op de tanden. Z', bleef in die tweede ronde in hoog tempo doorgaan en eindigde in 2.06.0. Het was nu de beurt aan Tilly van der Made, die geen steun meer had van andere atletes, maar niettemin na 600 meter met een zeer snelle tussentijd van 1.29 doorkwam. Tilly later: „Ik heb dat nog nooit gehad. Ik werd helemaal niet moe. Ik hoorde die snelle tussen tijd en ik kon gewoon doorgaan". Tilly, die net een vrij vermoeiende reis naar Schotland achter de rug had, bleef sterk lopen en zij finishte in de snelle tijd van 2.04.7. Intussen was de streekfavoriete Maria Gommers ge start onder oorverdovende toejuichin gen. Zij legde haar eerste ronde af in een geforceerd tempo: 58 sec. „Eigenlijk te snel", bekende Maria later. „Maar wat wil je? Je hoort de mensen schreeuwen, je weet dat het er in zit en je verliest de controle over je zelf en loopt zo hard je kunt". In de laatste ronde kreeg Maria Gom mers even een terugslag, maar zij fi nishte toch nog op haar vertrouwde trainingsbaan, waar zij 't vorig jaar ook het wereldrecord op de 1500 m liep, in 2.04.8, net iets onder de tijd van Tilly van der Made. Hoe dat wereldrecord tot stand was gekomen? Ilja Keizer: „Maria Gom mers en ik hebben er de laatste dagen veel over gepraat. Er groeit dan iets tussen je. Wij wisten dat wij beiden in goede conditie waren, maar een onze kere factor bleef Tilly van der Made, die in Schotland was. Toen Tilly na mij in die prachtige tijd eindigde wist ik dat het zou lukken. Blij? Ach, je realiseert je op dit mo ment' nog niet wat het zeggen wil zo'n- wereldrecord. Dat komt later pas". Verder hebben de Poolse dames, die eergisteren in Uden in de interland te gen Nederland uitkwamen, in Sittartd nog strijd geleverd tegen enige ande re Nederlandse dames dan zij in de of ficiële interland ontmoetten. Er werden ook een paar wedstrijden voor heren gehouden. DE UITSLAGEN: Dames, 200 meter: 1. Willy Wokke (Sagitta) 24,7, 2. Lidy Makkinje (ADA) 25.0; 3. Grazyna Chodorek (Polen) 25,5. Speerwerpen: 1. Danielle Jaworska (Polen) 52,62 meter. 100 meter: 1. Irena Szewinska-Kirs- zenstein (Polen) 11,8; 2. Ursula Jozwik (Polen) 12.0. 400 meter: 1. Creslava Nowak (Polen) 55.1; 2. Hilda Slaman (Sagitta) 55.2; 3. Stans Brehm (Sagitta) 56.0; 4. Zofia Kolakovska (Polen) 57.0. Discus: 1. Anneke de Bruin (Slie- drecht Sport) 51.09 m.; 2. Judwiga Woj- tczak (Polen) 50.00; 3. Kazimiera Ry- kovska (Polen) 48.00. Hoogspringen: 1. Mary van der Raadt (Holland) 1.60 m.; 2. Danuta Berezovs- ka (Polen) 1.60; 3. Maria Zielinska (Po len) 1.60. Heren, 110 m horden: 1. De Noor- lander (AVR) 15.15 sec. 400 meter: 1. Reuter (W.Dld.) 48.9; QUEBEC In de eerste ronde van het herenenkelspel van het internatio nale toernooi in Quebec heeft de Ne derlandse tenniskampioen Tom Okker gewonnen van de Amerikaan Vic Sei- xas. De setstanden waren 62 en 61. Het vermoeide, doch uiter-st geluk kige trio direct na het bekend wor den van de recordtijd. 2. Krusmann (W.Dld.) 49.1. 800 meter: 1. Van Loon (Achilles) 1.51.6; 2. Tiebosch (Metro) 1.52.?; 3. Dalmeyer (Metro) 1.53.0. 3000 meter: 1. Heieven (Belg.) 8.17.7; 2. Willems (Kimbria) 8.21.1; 3. Nijstadt (DOS) 8.23.8. AMSTERDAM De Amsterdamse amateurwielrenner Frans van de Ruit. die een kandidaat was voor de even tueel nog naar Mexico uit Je zenden achtervolgingsploeg, is bij de dopings- controle by de nationale baankam- pioenschappen en daarna by de latere controle positief bevonden. Hij zal dus voor een maand worden geschorst. Omdat deze affaire ook begin vorige week al speelde had de wielerbond ge meend nog géén voorstel over de sa menstelling van een mogelijk uit te zenden ploeg te kunnen doen. Door deze affaireVan de Ruit hij gaat nu zeker niet naar Mexico is de uitzending van een achtervolgings ploeg nog niet geheel van de baan. Het ligt in de bedoeling van de bond Joop Zoetemelk in de ploeg te testen, die voorts bestaat uit Henk Nieuwkamp, Klaas Balk en Piet Hoekstra. Wanneer de nieuwe formatie binnenkort een tijd zou maken, die voor het NOC accepta bel is dan zou dit lichaam alsnog kun nen besluiten een ploeg naar Mexico te sturen, zo meldt de wielerbond. Een zeer acceptabele tijd (4.36,9) werd donderdag door het kwartet Van de Ruit - Nieuwkamp - Balk - Hoekstra gemaakt. De vreugde, die toen in het Olympisch Stadion heerste, is dus wel wat voorbarig geweest. Als zondagmiddag 25 augustus öm twaalf uur de eerste startvlag wordt gezwaaid voor de nationale weg-mo- torraces in het Gelderse Hengelo, dan zijn er weer bergen werk verzet door het actieve bestuur van de motorclub HAMOVE en haar grote schare van vrijwillige helpers. Niet minder dan 185 renners zal wedstrijdleider Rins de Groot moeten leiden in de goede banen van een perfecte organisatie. Het is voor de tweede maal, dat de HAMOVE, die zich een uitstekende reputatie heeft opgebouwd op het ge bied van de Motocross, wegraces or ganiseert. Door de enorme routine op gedaan bij het organiseren van de motocrosses, werd de wegwedstrijd vorig jaar organisatorisch een ecla tant succes. Tienduizend bezoekers waren er getuige van hoe Hengelo in één klap een volwassen wegrace bezat, die bij de KNMV en de renners zeer goed aangeslagen is. Nu voor de tweede maal de wedstrij den georganiseerd worden is het bijna onvoorstelbaar wat er inmiddels aan het circuit en de accommodatie is ver beterd. Tribunes zijn gebouwd. De lengte van de afzettingshekken is ver dubbeld. Het circuit is verbreed en vooral aan de bochten is veel aan dacht besteéd. Langs het circuit is een grote hal verschenen die tijdens de races dienst doet als centraal buffet en toilettengebouw en na de wedstrijd zal dienen als opslagplaats van de ve le materialen als eigen perswagen, jeeps voor transport en de afzettings materialen. Het startveld heeft nu passeerstro- ken gekregen, waardoor het mogelijk is geworden, dat snelle starters in de achterste rijen gemakkelijk hun lang zamere collega's kunnen passeren. Van de elf door de KNMV gekende klassen komen maar liefst negen klas sen aan de start. waarvan er drie meetellen en een beslissing kunnen brengen voor en om de Nederlandse kampioenstitels. Door het grote aantal inschrijvingen is het noodzakelijk ver schillende klassen in series met een finale te doen verrijden. Het publiek krijgt dus een groot aantal wedstrijden te zien, die door de aanwezigheid van alle Nederlandse cracks een wel bij zonder spannend verloop beloven te krijgen. Het pas opgerichte Motor- Racing Team Nederland komt volle dig in de baan met de renners Paul Lo- dewijkx, Cees van Dongen, Jan Hu berts, Jan Dekker, Bert Oosterhuis en Martin Mijwaart. Verder alle Neder landse kampioenen, die reeds bekend zijn en de kanshebbers voor de nog te behalen titels. Kampioen Aalt Toersen zal in de 50 cc. internationaal heel wat moeite heb ben om zijn snelle Kreidler als eerste over de streep te brengen. Er zal geen grotere eer voor de an deren zijn weggelegd, de kampioen 1968 een nederlaag toe te brengen Paul Lodewijkx en Martin Mijwaart met hun snelle watergekoelde Jamathi moeten daar in de eerste plaats toe in staat geacht worden. Datzelfde geldt ook voor Cees van Dongen de populai re Rotterdammer op Kreidler. Henk van Beek uit Halle, Jan Bruins uit De venter, Jan de Vries uit St. Jac. Pa rochie zijn gevaarlijke outsiders. Bij de nationalen in deze klasse ko men in twee series samen 45 renners aan de start. Teunis Ramaker, uit Hattem, de winnaar van Oldebroek zal hier weer hoge ogen gaan gooien. Zijn gevaarlijkse concurrent zal zeker zijn de Rotterdammer Dolf Koekkoek. Maar ook Ferry de Vaal, Eef van Mil en vele anderen zullen het de Hattem- mer moeilijk maken. Een zege voor VEENENDAAL Enige honderden voetbalsupporters werden gisteravond onaangenaam verrast door de afge lasting van de vriendschappelijke wed strijd tussen GVVV en het Wagening- se WAVV. Oorzaak: de Yeenendaalse sportstichting gaf geen toestemming om de voetbalvelden te gebruiken wegens de toestand van de terreinen na de slechte weersomstandigheden van de laatste dagen. Het betekende een flin ke teleurstelling voor GYVV en bo vendien een onkostenpost voor de pen ningmeester. Ook het jaarlijkse toer nooi van R.-K. Unitas kon door af keuring van de sportterreinen in het afgelopen weekeinde geen doorgang vinden. Bovendien is het niet uitgeslo ten dat de voor komende zaterdag op het programma staande wedstrijd GVVVR.-K. HVV eveneens moet worden afgelast. Vooral GVVV is door deze maatre gel van de sportstichting gedupeerd. De wedstrijd tegen WAVV werd ge- Tilly van der Made, de verrassing van deze avond, was vóoral blij met haar snelle 400 meter (57 sec.). „Ik hoop nu dat het NOC alsnog zal beslui ten mij in Mexico ook op de 400 meter te laten uitkomen". Tilly gaat het ko mende weekeinde naar Londen, waar zij haar beste prestatie op de 400 meter nog aanzienlijk wil verbeteren. „In de ze vorm moet dat beslist kunnen", al dus Tilly van der Made. Behalve het grote succes op de 3 x 800 meter was er nog een beste tijd: die van Stans Brehm, Hilda Slaman en Tilly van der Made op de 3 x 400 m. Zij kwamen met 2 min. 46.3 sec. tot een nieuw Nederlands record. Het oude record stond sinds 8 oktober op naam van Stans Brehms, Ciska Jansen en Hil da Slaman met 2.50.2. NEW YORK Tom Okker is als achtste geplaatst voor het toernooi om de eerste „open" Amerikaanse tennis- titels dat van 29 augustus tot 8 sep tember in Forest Hills wordt gehouden. By de heren wordt de lyst aangevoerd door de Australiër Rod Laver en b(j de dames door de Amerikaanse Billie Jean King. Twaalf van de zestien geplaatste spelers bij de heren zijn profs. Er is een totaal van 100.000 dollar (ca., 360.000 gulden) aan prijzen te verdienen. De ge plaatste spelers en speelsters zijn: Heren: 1. Rod Laver (Austr., prof.); 2. Tony Roche (Austr., prof.); 3. Ken Rosewall (Austr., prof.); 4. John New- combe (Austr., prof.); 5. Arthur Ashe (V.S.); 6. Dennis Ralston (V.S.); 7. Clark Graebner (V.S.); 8. Tom Okker (Ned.); 9. Earl Buchholz (VS., prof.); 10. Andres Gimeno (Sp., prof.); 11. Fred Stolle (Austr., prof.); 12. Charlie Pasa- rell (V.S.); 13. Pancho Gonzales (V.S.. prof.); 14. Roy Emerson (Austr., prof.); 15. Marty Riessen (V.S., prof.); 16. Cliff Drysdale (Z.-Afr.), prof.). LONDEN De Westduitser Michael Holthaus heeft dinsdagavond in het 50 m-bad van het Londense Crystal-pala ce het wereldrecord op de 440 yards wisselslag scherper gesteld en ge bracht op 4.46.8. Het oude record stond sinds 8 augustus 1966 (Kingston) met 4 min. 50,8 op naam van de Australiër Peter Reynolds. Dames: 1. Billie Jean King (V.S., prof); 2. Ann Jones (G.-B., prof); 3. Judy Tegart (Austr.); 4. Margaret Court (Austr.); 5. Maria Bueno (Braz.); 6. Vir ginia Wade (G.-B.); 7. Mary-Ann Eisel (V.S.); 8. Kristy Pigeon (V.S.). CLEVELAND Het Amerikaanse tennisteam heeft zich geplaatst voor de interzonefinale van het toernooi om de Davis Cup door een zege van 41 op Spanje. ROTTERDAM Coen Moulijn is wegens een griepje niet meegegaan met het elftal van Feijenoord, dat gis teren naar Roanne vertrok om daar vandaag voor de Europese na-compe titie te spelen tegen St. Etienne. Het is de laatste wedstrijd voor deze com petitie, want de Europese voetbalbond vindt de agenda's te vol raken om dit soort competitie er ook nog tussendoor te laten verspelen. Moulijn kon dus ook niet aanwezig zijn bij de centrale training gisteren in Zeist, evenmin als zijn afreizende ploeggenoten Jansen, Israel, Van Ha- negem en Wery. Jan van Gorp en Aad Mansveld waren niet voor deze trai ning in Zeist uitgenodigd, omdat naar bondscoach Kessler zei, hun conditie eerst beter moest worden. zien als de laatste wedstrijd waarin men met een experimenteel elftal kon uitkomen. Aan de hand van de daar mee bereikte resultaten zou het defini tieve elftal worden samengesteld, dat dan komende zaterdag een laatste oe fenwedstrijd zal spelen op competitie sterkte. Een kleine groep bestuursle den stond dan ook druk overleg te ple gen naast de (lege) kassa van het sportpark „Panhuis", en had weinig waardering voor de beslissing van de sportstichting. De grasmat van het hoofdveld lag er intussen in een uitstekende conditie bij, zoals we konden constateren. Van enige drassigheid was geen sprake, hetgeen overigens niet wil zeggen dat bij gebruik van 't terrein uiteraard niet veel beschadigd kan worden. Het hoofd van de sportaccommodatie van de sportstichting, de heer E. van Asselt, was echter zeer beslist van mening dat er geen enkel terrein mocht wor den bespeeld. „De overvloedige regenval van de afgelopen dagen en de weersverwach ting voor dinsdag hebben ons genood zaakt dit besluit te nemen. Het is van daag dan wel droog gebleven maar we willen geen risico nemen. Geloof maar gerust dat ik het ook bijzonder spijtig vind dat er niet gespeeld kan worden", aldus de heer van Asselt. Nog vorig jaar werd een bedrag van 7000 gulden besteed ter verbetering van de drainage van de voetbalvelden op het sportpark. Aanvankelijk bleek er toen een voortreffelijke wateraf voer te zjjn, welke tot nu toe goed heeft gefunctioneerd. Hoewel het ons nog te vroeg lijkt om nu reeds te kun- VEENENDAAL De Yeenendaalse DOVO-speler Nico Diepeveen is defi nitief opgesteld in het Zwaluwen-elf- tal (het Nederlandse amateurteam) dat donderdagavond in Assen uitkomt te gen Middlesex Wanderers (Engeland). Inzet van deze ontmoeting is de Lo Brunt Memorial Cup. De wedstrijd wordt bijgewoond door de voorzitter van de wereld-voetbalorganisatie, Sir Stanley Rous en vele andere officials. Het Zwaluwen-elftal is nog niet difini- tief samengesteld maar zal voorname lijk bestaan uit spelers van het Neder lands amateurelftal, afkomstig van clubs als Emmen, Vlissingen en UVS. Uit het nationale zaterdagelftal zijn een drietal spelers geselecteerd. Be halve Diepeveen, die inmiddels be richt heeft ontvangen dat hij zal wor den opgesteld, komen ook Henk Faro (SSC '55) en Henk Kiel (Go Ahead Kampen) in aanmerking voor deze ont moeting. De wedstrijd begint om kwart zorg het nen spreken over een nieuwe rondom de terreingesteldheid van sportpark, zullen de betrokken vereni gingen op z'n minst met enige arg waan toezien hoe de grasmat zich zal houden in de komende maanden. Over anderhalve week gaat de voetbalcom petitie weer draaien en zal er een zeer intensief gebruik gemaakt worden van de vijf voetbalvelden die het „Panhuis complex" rijk is. Dat de Veenendaalse sportstichting momenteel uiterst voor zichtig te werk gaat is begrijpelijk, hoewel GVVV er dinsdagavond minder gelukkig mee was. VEENENDAAL De scheidsrech- tersvereniging voor Veenendaal en om streken organiseert vrijdagavond een klaverjaswedstrijd in de kantine van voetbalvereniging Veenendaal aan de Bergweg. Het wordt een open wed strijd, waaraan iedereen kan deelne men. Er zijn een aantal leuke prijzen beschikbaar gesteld voor het ongetwij feld sportieve kaart-duel, dat om 8 uur aanvangt. BEIROET Volgens het Libane se blad „Al Nahar" is op 15 augus tus in Syrië een staatsgreep van ge matigde leden van de Baathpartij mis lukt. De leider van de staatsgreep, ge neraal Ahmed Soeëdani, zou naar Irak uitgeweken zijn. Rikus Foekema zou voor hem de titel betekenen. In de 125 cc. komen alleen de natio nalen aan start. Ook hier een sterk veld met Dik de Heij uit Hoogvliet, Wim Keers uit Breda en Jan Schur- gers als grote kanshebbers. Bij de internationale 250 cc. nog een open strijd om de titel. Aad Droog, lei der in het klassement en opvolger Jan Mooyen krijgen zware strijd te leveren met o.a Ruud Breed, Henk Kist uit Eindhoven en Theo Louwes uit Schild- wolde. Hier ook een geheel open strijd met summum aan spanning. In de 350 cc. verschijnen de nationa len en de internationalen gelijktijdig aan de start. Vanzelfsprekend beiden met een eigen klassement. Van de in ternationalen zal Jaap Mooyen uit Edam een felle poging doen de kam pioenstitel in de wacht te slepen. Of hem dat zal lukken zullen we moeten afwachten. Zeker is echter, dat Cas Swart en Theo Louwes het hem niet cadeau zullen doen. Van de nationalen in deze klasse ver wachten we veel van Rob Bron uit Amsterdam ook hier weer de nodige kapers van de kostbare punten op de kust. Theo Bult uit Lonneker, Jan Kool uit Heemskerk en Henk Naber uit Winkel om maar enkele te noemen. HILVERSUM Op de ook deze dins dagavond weer overvloedig met regen water besprenkelde draversbaan in Hil versum werd een zeer interessant en goed bezet Criterium voor Vierjarigen verreden. Nadat Famke van Hoddum met S. Bosch dapper op de doorweekte sintels de leiding had durven nemen, kwam al spoedig uit de achterhoede Florissant, met grote, lange stappen naar voren. Die grote stappen schenen ook de weg naar de overwinning te be tekenen, vooral omdat Flamingo Six pal voor de laatste bocht te snel de slot- aanval lanceerde, waardoor Flamingo weer terugviel. Maar op het laatste ogenblik voor de goed bezette tribunes kwam de kleine, snelle Fouquet met pikeur Bouwhuis nog even langszij en hij ging zelfs over tuigend de aanmerkelijk grotere Floris sant voorbij. De uitslagen: Waalprys: 1. Gay Way (S. J. van Leeuwen) 1.30.7; 2. Guit, 3. Generaal Scotch. Winn. 5.70; pl 2.10, 1.80, 3.90, cov. 3.70; koppel 14.10. Merwedeprys: 1. Esmeraldine H (A. Haarselhorst jr.) 1.25.5; 2. Fietje Prin cess; 3. Fenno Silk. Winn. 3.00, pl. 2.00. 3.10, cov. 4.90; koppel 8.10; trio 25.40. Maasprys: 1. Fay du Commerce (W. J. A. van Schijndel) 1.27.5; 2. Good Luck S, 3. Fabiola Hollo. Winn. 25.60; pl. 5.00, 1.80, 2.70, cov. 8.80; koppel 26.60. Grote Augustusprys: 1. El Hadie (J. de Leeuw) 1.24.4; 2. Duchesse Mac; 3. Dorus van Rood en Noot. Winn. 10.70; pl. 1.40, 1.10; koppel 4.30; cov. 8.70. Criterium der Vierjarigen: 1. Fouquet (M. Bouwhuis) 1.24.6; 2. Florissant; 3. Fullspeed. Winn. 7.40, pl. 2-,2,10 3.20; koppel 9.60; cov. 6.10; trio 486.70. IJsselprys (eerste afd.): 1. Dynamiet Hanover (B. de Jong) 1.23.3; 2. Donar Scotch; 3. Daimler. Winn. 6.60; pl. 1.80, 1.404, 2.10; koppel 12.30; cov. 4.30. Lekprys: 1. Fils du Coq d'Or (F. Eerenberg) 1.25.9; 2. Echtens Khan; 3. Daniella Prelesjnik. Winn. 1.90, pl. 1950 2.10, 3,-; koppel 4.80; cov. 7.50; trio 236.40 IJsselprys (tw«ede afd.): 1. Cisca Scotch (H. Streng) 1.25.4; 2. Donderdag; 3. Brunhilde N. Winn. 6.60; pl. 1.60, 1.60, 1.20; koppel 18.70; cov 6.10. Totale omzet: f 205.688,--. J. Keessen uit Woubrugge (87) op zijn waarmee hij houder is van het ronderecord van het 4848 meter lange circuit Varsselte Hengelo (Gld.). Ach ter hem Rob Noorlander uit Gouda even eens op B.M.W. Het ronderecord be draagt 122,05 km/uur. In de 500 cc ook al een gezamenlijke start. Voor de internationalen zal Ben Oosterhuis willen bewijzen, dat hij zijn inmiddels behaalde titel waardig is. Voor de anderen met Minus de Vries uit Wormer en Theo Louwes een reden te meer om alles in de strijd te gooien. Voor de nationalen moet de beslis sing om de titel nog vallen. Voor Ad Kremers uit Mill, Frits Peeren uit Eindhoven en Cor van de Sluys uit Capelle aan de IJssel zit er nog van alles in en dat staat garant voor een enerverend gevceht. Een uitgebreid en sterk programma, dat geen enkele motorrace-liefhebber zal willen missen De organisatoren verzoeken de bezoekers in verband met de uiterste veiligheid de voorschriften van de politie en de wedstrijdleiding stipt op te volgen. Hun die naar Henge lo Gelderland komen, wordt verzocht de pijlen te volgen, om stagnatie te voorkomen. In verband met het uitgebreide pro gramma vindt de eerste start plaats om 12 uur. De wedstrijden zijn om plm. 17.30 uur beëindigd. HONSELERSDIJK -- Vele duizenden samengedromde Westlanders hebben Jan Janssen niet zien triomferen in de honderd kilometer lange profronde van Honselersdijk. Wel verrichtte hij een krachttoer door twee keer op knappe wijze een achterstand goed te maken die hij door pech had opgelopen. Voor het nodige vuurwerk zorgde in eerste instantie de plaatselijke favo riet Leo Duyndam, die 20 seconden voorsprong wist te nemen. Een achter volging, na 30 km, ingeleid door Jan Janssen en Jan Harings leidde weer tot een samenbundeling van het gehele peloton. Na vijftig kilometer namen Wagtmans en Jan Harings de benen. Zij namen een halve minuut voor sprong. Harings kwam echter te vallen en Rini Wagtmans bezat niet de kracht om alleen door te gaan. De eindzege was voor de Belg Ward Seis die de eindspurt van het gehele peloton met enkele meters voorsprong in zijn voor deel besliste. Uitslag: 1. Ward Seis (Belg.) 100 km in 2.22.18; 2. Gerard Koel (Amster dam); 3. J. van der Flaes (Belg.); 4. Harry Steevens (Elsloo); 5. Peter Ppst (Amsterdam); 6. Jo dé Roo (Kruinin- gen); 7. Jan Harings (Sibbe); 8. H. Ottenbros (Hoogerheide); 9. H. Ha rings (Sibbe); 10. J. van Seggelen (Bu- del). over zes.

De Vallei | 1968 | | pagina 11