Ziekenhuis te R'dam waakt over Astrid en Carta Foikje en Tjitske bijna 15 BESLISSING NIET VOOR DONDERDAGAVOND Medeleven in Friesland Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep Bureau maanden achter met salarisberekening Trein moest worden opgevijzeld „Iemand met ingeplant hart na vijf jaar is N.S. had liet gisteren heel moeilijk Siamese tweeling wordt dagenlang onderzocht heeft Duitse eigenaar weinig interesse voor gezonken jacht Schouderklopjes voor kranige verloskundige Mr. Beern ink wil Groot-Dordrecht D'66 nadert keuze Dubbelspion ZEER ZELDEN De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. IIJFDUIZEND BELASTINGAMBTENAREN WACHTEN AL SINDS 1 JANUARI ERG SPECIAAL „VAK" „GEEN IDEE PHILIPS batterijen PROFESSOR BARNARD (WEER EVEN IN ONS LAND): DIERLIJKE HARTEN VRAGEN Kartonnagcf abrieken gaan sluiten Veiligheidsstuur - Gescheiden remcircuits - Schijfrem- |3T| men met rembekrachtiging, vóór - Buitenspiegel - |Tm| Achteruitrijlamp - Uitklapbare zijruit achter. WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 ROTTERDAM Enkele tientallen specialisten waken in het Rotterdamse Sophia-kinderziekenhuis over het broze leven van Nederlands tweede Siamese tweeling. De meisjes Van Dijk zijn maandagmiddag om acht minuten over één geboren in het ouderlijk huis in de Baroniestraat 28 in Prinsenbeek bij Breda. Het team van specialisten zal enkele dagen nodig hebben voor een uitgebreid 'onderzoek. Pas daarna zal de beslissing vallen of de meisjes met een kans op succes van elkaar kunnen worden gescheiden. Zij zijn met de borst en buik aan elkaar vergroeid. Onmiddellijk nadat de tweeling was geboren, heeft de vroedvrouw, mej. C. Brouwers (48), de meisjes naar een ziekenhuis in Breda gebracht. Daar besloten de artsen de meisjes naar het Sophia-kinderziekenhuis te laten ver voeren. Prof. dr. H. A. Visser, de genees heer-directeur en hoogleraar in de kin dergeneeskunde aan de medische fa culteit in Rotterdam, deelde mee, dat de meisjes en hun 22-jarige moeder het goed maakten. De tweeling die in een couveuse wordt verpleegd woog bij de geboorte 3900 gram. Gistermor gen was het gewicht iets teruggelopen tot 3820 gram. De geboorte in het Prinsenbeekse timmermansgezin kwam drie weken te vroeg. Het was de eerste geboorte in het gezin. Dat er sprake was van >»AIS ik van te voren had gewe ten, dat er een Siamese twee ling geboren zou worden, had ik de ze vrouw naar het ziekenhuis ge stuurd. Ik zou het zelf dan niet heb ben aangedurfd haar te helpen. Het is voor mij op dit ogenblik nog een raadsel hoe ik de kinderen op de 5 LEEUWARDEN Vader en moeder De Vries in Bargum, ouders van de in 1953 geboren en met succes gescheiden siamese tweeling Folkje en Tjitske, kunnen zich maar al te goed voorstel len hoe het ouderpaar in Breda zich moet voelen. „Mijn vrouw en ik schrokken erg van het bericht, dat ook in Breda een siamese tweeling was ge boren", zegt vader Siebe, die enkele jaren geleden van Molenend bij Oen- kerk naar Bergum verhuisde en daar nu op het gemeentehuis werkt. Hij hoopt dat ook de Bredase kinde ren kunnen worden gescheiden. „Onze kinderen zaten met de buik aan elkaar. Als ik het adres van die mensen in Bre da te pakken kan krijgen wil ik ze een brief schrijven. We kunnen ze met onze ervaring misschien veel goede raad ge ven". Zijn twee dochtertjes worden 8 no vember vijftien jaar en bezoeken beide de christelijke landbouwhuishoudschool. „Wij kregen indertijd behalve pret tige ook veel onprettige reacties", zegt vader De Vries. „Als ik die ouders in Breda een raad mag geven: neem geen 0 Folkje en Tjitske de Vries, gebo ren als Nederlands eerste siamese tweeling, zijn opgegroeid tot twee ge zonde levenslustige meisjes. Zij wor- den 8 november vijftien jaar. wereld heb kunnen helpen. Zieken- een tweeling kwam als een volkomen verrassing. Volgens prof. Visser is de bevalling voortreffelijk verlopen. In de conster natie van de gebeurtenissen is de 29- jarige vader een aantal uren ..zoek geweest. Gisterochtend belée hij bij zijn buren het ziekenhuis op. 's Mid dags reisde hij naar Rotterdam. Prof. Visser zei dat er voor siamese tweelingen in 't algemeen zeker levens kansen aanwezig zijn. Die worden ech ter mede bepaald door de mate waar in de lichaampjes zijn vergroeid. De eerste dagen zal het onderzoek zich daarom in hoofdzaak bepalen tot de vraag of scheiding te zijner tijd moge lijk zal zijn. Bij het onderzoek zijn onder andere de volledige chirurgische groep van het ziekenhuis, kinderspecialisten en een hartspecialist betrokken. Zij ne men aan dat zij niet vóór donderdag avond tot een beslissing zullen komen. Het is niet onmogelijk dat zij zich tot buitenlandse collega's zullen wenden met de vraag of zij met een dergelijke vorm v*n vergroeiing ervaring hebben opgedaan. De meisjes uit Prinsenbeek worden zowel vla de mond als langs kunstma tige weg gevoed. Zij zijn nog gisteren (katholiek) gedoopt. Hun namen zijn Johanna Adriana Maria en Elisabeth Theodora Maria. Als roepnamen zijn gekozen Astrid en Carla. Het gebeurt maar hoogst zelden dat siamese tweelingen levend ter wereld komen. Het zijn één-eiige tweelingen, die zich niet volledig hebben gesplitst. Zij kunnen ontstaan doordat in het lichaam van de vrouW één eitje wordt ADVERTENTIE Vier middelen m één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Cbeforax - helpen snel en... doen wonderen DEN HAAG Ongeveer vijfduizend belastingambtenaren, die na 1 januari zijn bevorderd, hebben daarvan financieel nog geeai enkel voordeel gehad. Zij doen het nog steeds met hun oude salaris. Het bureau Salarissen van het ministerie van Financiën kampt met een grote achterstand in de berekening van het overheidsinkomen, een achterstand die in plaats van kleiner steeds royaler wordt. i- j huispersoneel en collega's geven mij bevrucht, dat zich later splitst. Doordat e 5 klopjes op de schouder, maar ge- J die deling niet volledig tot stand komt, - loof mij: Ik heb gewerkt, zonder er J blijven bepaalde lichaamsdelen tijdens - bij na te denken. Misschien zou ik de zwangerschap met elkaar verbonden. geld aan. Dat hebben wij ook niet daan en ik ben blij dat we nu maar arm zijn". De opreatie waarmee Folkje en ke werden gescheiden werd op 1954 uitgevoerd, acht maanden na de geboorte. „Alles was die acht maanden erg onzeker", herinnert vader De Vries zich. „We waren gewoon in paniek". De operatie zelf duurde een kwartier. Ze werd gewoon uitgevoerd door chirurgen, een kinderarts en twee nar cotiseurs, geassisteerd door acht ver pleegsters. Op een speciaal voor deze gebeurtenis gebouwde tribune volgden 35 artsen en specialisten de operatie. Van de operatie werd een 65 minuten durende kleurenfilm gemaakt. De dok toren droegen groene jassen en ook de lakens en mondkappen waren omdat wit voor een kleurenfilm felle reflecties zou hebben gegeven. De kinderen konden met betrekkelijk weinig bloedverlies worden gescheiden Een van de baby's verkeerde weliswaar even in levensgevaar, maar een bloed transfusie (vader De Vries was de do nor) en injecties redden het meisje het leven. bij na te denken. Misschien zou ik S de zwangerschap met elkaar verbonden, het een tweede keer niet kunnen". Van de aard van die „vergroeiingen De verloskundige mejuffrouw C. hangt het af, of een dergelijke tweeling S Brouwers uit Breda heeft twintig J via een operatieve ingreep kan worden jaar ervaring. Het aantal bevallin- gescheiden. De secretaris-generaal van het minis terie van Financiën, mr. J. C. W. M. Huijsmans, zit met dat probleem fors in de knoop. De achterstand is ont staan door vrij snel op elkaar volgende salariswijzigingen van zijn onderge schikten. Dit jaar kreeg het hele over heidspersoneel tweemaal een salaris verhoging (2 procent en 1,5 procent), eenmaal werd de kindertoelage gewij zigd en eenmaal werd het inkomen van de ambtenaren veranderd door een ge wijzigde pensioenpremie. Al enige maanden hebben de bonden van overheidspersoneel er bij mr. Huijs mans op aangedrongen alles in het werk te stellen deze achterstand in de lopen. Voor veel ambtenaren bedraagt een sa larisverbetering door bevordering onge veer twintig gulden per maand. In de loop van dit jaar is het totaalbedrag opgelopen tot meer dan honderdvijftig gulden. Gebrek aan personeel en veel ziekte gevallen worden door de secretaris-ge neraal mede als oorzaken genoemd van de achterstand. Een oplossing heeft hij nog niet. Volgens de voorzitter van de Bond van personeel bij 's rijksbelastingen in Nederland, de heer L. W. Heiligers, is het berekenen van een overheidssala- ris langzamerhand een vak geworden, dat jarenlange ervaring eist. In de bijzondere commissie voor ge organiseerd overleg heeft deze bond al geruime tijd aangedrongen op verbete ring van de situatie. Ook is gewezen op ik, dat mijn hart stil stond. Natuur- J J lijk hoor je wel eens over siamese J tweelingen, maar ik had ze nog i nooit in werkelijkheid gezien. Ik was 5 ENKHUIZEN „Verzekeringsbc- drog? Geen sprake van. Mijn schip was alleen verzekerd voor wettelijke aansprakelijkheid en niet voor het cas co." Dit zei ons gisteravond architect Claus Krema uit het Duitse Oberhau- seri, de eigenaar van het jacht Ham burg II dat de vorige week onder ver dachte omstandigheden ter hoogte van Enkhuizen in het IJsselmeer is gezon ken Het jacht is intussen gelicht. Ook na de berging blijft de rijkspolitie te water met een aantal onbeantwoorde vragen fitten. De politie vindt het vooral vreemd dat de heer Krema nauwelijks belang stelling toont voor het jacht en dat hij niet bereid is naar Enkhuizen te ko men. Behalve het verzekeringsbewijs, zijn in de boot een portefeuille met vijftig gulden en een koelkast gevon den. „Dat het jacht is gestolen, wil er bij ons niet zonder meer in," zegt de rijks politie te water, die intussen de Duitse politie in de arm heeft genomen. De Nederlandse politie was er niet in ge slaagd de heer Krema aan de telefoon te krijgen. Tegenover onze correspondent in Bonn zei de heer Krema gisteravond: ADVERTENTIE de hele zwangerschap is mevrouw Van Dijk-van der Aa bij mij onder S controle geweest en er was niets, maar dan ook niets bijzonders te merken geweest. Iedereen rekende J op een normale bevalling. Daarom i zou mevrouw Van Dijk ook thuis blijven". „In het ziekenhuis rende iedereen J op mij af, alsof ik een prestatie had k geleverd, in plaats van de moeder, k U kuret van mij aannemen, dat ik zelden een vrouw zo'n zware beval- J ling heb zien doormaken. Gelukkig J maakt zij het uitstekend. Zij hoeft k niet in een ziekenhuis te worden op- k genomen". Een beeld van de bergingswerkzaamheden van de gisteren bij Barneveld door een trein vermorzelde auto. die móéten wel goed zijn! „Ik heb er geen idee van hoe en waarom het schip gezonken kan zijn. Als er een koelkast aan boord was, kan het mijn schip niet zijn want die had ik niet". ..Hij ontkent dat hij geweigerd zou hebben voor het onderzoek naar Neder land te komen. „Ik ben nooit gevraagd. Zonodig ben ik genegen naar Enkhui zen te gaan om de kwestie op te helde ren." Hij verklaarde van het mysterie nauwelijks op de hoogte te zijn en hij toonde zich verwonderd over de verden kingen die in Nederland tegen hem zijn gerezen. „Ik heb de Nederlandse waterpolitie laten weten dat de zeereddingsdienst verder mag beschikken over het schip. Het jacht zelf is weliswaar voor de sloop, maar een aantal waardevolle onderdelen is nog volledig bruikbaar," aldus de heer Krema. DEN HAAG Minister Beernink (Binnenlandse Zaken) heeft bij de Tweede Kamer oen wetsontwerp inge diend, waarbij de gemeente Dubbel dam wordt toegevoegd aan Dordrecht. Ook stelt de minister voor een deel van Sliedrecht bij Dordrecht te voe gen. Verwacht mag worden, zo zegt de memorie van toelichting, dat het Eiland van Dordrecht omstreeks het jaar 2000 bijna 200.000 bewoners zal hebben. De bevolkingstoeneming is dan voor het totale gebied van Dor drecht en Dubbeldam ongeveer hon derdduizend mensen. Het wetsontwerp voorziet in extra raadsverkiezingen in de vergrote ge meente Dordrecht. AMSTERDAM „Ook na vijf jaar is iemand met een ingeplant hart nog hartpatiënt tenzij de natuurlijk afweer van het lichaam dan is overwonnen". Dit zei prof. Chr. Barnard gisteren na zijn aankoms*t uit Bangkok op Schip hol. Het was, in antwoord op een vraag van ons, z(jn reactie op de opvatting van dr. Denton Cooley, de chirurg in Houston (Texas) met tien harttrans plantaties op zijn naam, dat een patiënt met een ingeplant hart'pas na vijf jaar als genezen kon worden beschouwd. „Harttransplantaties blijven lapmid delen", zei prof. Barnard, die fris en monter uit het vliegtuig was gestapt, „en zijn echt nog geen genezing bren gende ingrepen. Er zijn mensen die vijf jaar of langer met een ingeplante nier leven. Die beschouwern wij ook niet al? genezen. Die zijn nog steeds patiënt. Zij moeten ook middelen ter onderdrukking van de afweer door hun lichaam in blij ven nemen. Het ontbreken van deze na tuurlijke afweer komt thans alleen voor bij nog ongeboren kinderen". Prof. Barnard tilde niet erg zwaar aan bedenkingen van sommige medici tegen eventuele overhaaste overplantin gen van menselijke harten. Die beden kingen waren geuit nadat er zich ge vallen van verrassend herstel hadden voorgedaan bij mensen, bij wie de her senfunctie was uitgevallen. Tegen een wachtperiode van 24 uur Prof. Chr. Barnard, Schiphol. gisteren op na het uitvallen van de hersenfunctie bij iemand, die als donor in aanmerkjng zou komen, was volgens prof. Barnard geen groot bezwaar. Dat wachten vond hij echten, overbodig ofndat bijna steeds als donors mensen in aanmerking ko men van wie als gevolg van een onge val een deel van de hersens onherstel baar vernietigd is. „Is Houston nu het belangrijkste cen trum voor harttransplantaties in de we reld geworden?" vroegen wij prof. Bar nard. „Het zit hem niet in de aantallen zei prof. Barnard. „We' 's het duidelijk dat de Amerikanen opmerkelijk veel ge vallen tegelijk kunnen behandelen". Prof. Barnard zei dat op den duur het probleem dat de menselijke donor in de ogen van sommigen schept, zal komen te vervallen. Dat gebeurt wan neer de chirurgen erin slagen dierlijke harten bij mensen in te planten. Prof. Barnard kon echter nog niet zeggen wanneer het zover zou zijn. Zijn korte, verblijf in ons land wordt nuttig besteed. In Amsterdam neemt prof. Barnard met dr. J. M. Greep, hart chirurg in het St. Lucasziekenhuis, de tekst door van delen over orgaantrans plantaties, dat zij samen met anderen hebben geschreven. Prof. Barnard breng ook een bezoek aan het TNO instituut dat orgaantransplantaties bij dieren verricht. Na zijn korte bezoek aan Ne derland keert hij terug naar Kaapstad. het feit dat de bond veel leden heeft met niet alleen een achterstand in de betaling van salarisverhoging, maar ook nog een achterstand in het uitke ren van toelagen of vergoedingen Voor bijzondere diensten. De secretaris van de Algemene Bond van Ambtenaren, de heer J. van Dijck, meent dat de overheid duidelijk in ge breke is gebleven en geen adequate maatregelen heeft genomen om de amb tenaren aan hun rechtmatige salaris te helpen. Evenals de voorzitter van de ABVA, de heer A. van Rossen, heeft hij mon deling en schriftelijk aangedrongen op versnelde uitkering. De heer Van Ros sen wijt de achterstand ook aan de me chanische verwerking van de salaris gegevens, die kennelijk door de compu ter niet goed worden „geconsumeerd". De Tweede Kamerleden mr. G. A. A. M. Boot en drs. H. A. C. M. Notenboom (beiden KVP) willen weten welke maat regelen worden genomen om de aan zienlijke achterstand op het Bureau sa larissen van het ministerie van Finan ciën weg te werken. Zij vragen aan de ministers Witteveen (Financiën) en Beernink (Binnenlandse Zaken) wat de oorzaken van deze achterstand zijn en wijzen erop dat nog niet is te voorziep wanneer deze zal zijn weggewerkt. UTRECHT Op een met automati sche knipperlichten beveiligde overweg in de buurt van Barneveld is gisteroch tend de 81-jarige automobilist J. Koerts uit Laren om het. leven gekomen, zoals wij in een deel van onze oplage al meld den. De auto van de heer Koerts werd gegrepen door de trein van Ede na Amersfoort. De ravage was zo groot, dat een deel van de trein moest worden opgetakeld om de verwrongen resten van de auto er onder vandaan te halen. Het trein verkeer liep ruim twee uur vertraging op. Gestrande reizigers werden door de Spoorwegen met bussen naar Barne veld gereden. Het was gisteren een sombere dag in de geschiedenis van de NS.- Op de split sing van de spoorlijnen naar Schiedam en naar Gouda in Rotterdam ramde een lege passagierstrein, die op weg was naar een werkplaats, een geladen olietrein, die op weg was naar de Bot lek. Zowel de passagierstrein als de olietrein werd zwaar beschadigd. In Stadskanaal verbrijzelde een goe derentrein die van Hoogezand naar Ter Apcl reed, een landbouwtrekker. De be stuurder van de trekker, die de trein zag naderen, kon bijtijds uit het zadel springen. Behalve de trekker, werd ook de locomotief van de trein beschadigd. Vlak voor het station Hoek van Hol land-Strand reed gistermiddag op een niet beveiligde overweg een personen auto tegen een passagierstrein. De auto werd flink beschadigd, maar de be stuurder kwam met de schrik vrij. Het verkeer kreeg enig oponthoud. De Spoorwegen lieten de passagiers met taxi's naar het strand brengen. Bij aankomst van een passagierstrein in het station in Delft bleek de dubbele ruit van een reizigerscoupé verbrijzeld te zijn. De raamlijsten waren verbogen. Een jongeman die in de coupé zat hoor de vlak voor Delft een harde klap, waarop de ruit versplinterde. De spoor wegrecherche stelt een onderzoek in. James E. Webb, het hoofd van de Amerikaanse organisatie voor lucht en ruimtevaart (NASA) gaat op 29 augustus naar Noordwijk voor een be zoek aan de installaties van het Euro pese centrum voor ruimte-onderzoek en -technologie (ESTEC). TV66 is begonnen als een protesrtbe- weging tegen alles wat in de po litiek oud is en verstard. In de bijna twee jaar van haar bestaan heeft zij zelf steeds meer een politiek gezicht gekregen, met vooruitstrevende trek ken die een gelijkenis vertonen met de plooien in de gezichten van sommige ouderen. En nu nadert het moment waarop D'66 niet langer ontkomen kan aan de drang om volledig een echte partij te worden die duidelijk haar re latie bepaalt tot anderen. Dit gaat ge paard met pijn en moeilijkheden, want daarom was het vele kiezers van D'66 eigenlijk helemaal niet begonnen, constateert „De Volkskrant" (r.k.). „D'66 heeft de boot van de progres sieve concentratie afgehouden doch het schip niet in de grond geboord. Volgens een zeer beproefd oud poli tiek beginsel heeft het bestuur voor gesteld een beslissing uit te stellen. Daarmee is de houding van het be stuur niet veroordeeld, want zelfs het toepassen van oude beginselen kan van wijsheic^getuigen. Het is wel merkwaardig, haast symbolisch, dat juist op de dag waar op D'66 begon te spreken over een uitstel van beslissingen, haar leider Van Mierlo onderstrepen moest dat de gekozen minister-president voor D'66 geen alleenzaligmakend dogma is, waarover niet te praten zou zijn, doch slechts de beste inbreng dje D'66 meent te kunnen leveren. Het moge wellicht waar zijn dat D'66 ook nooit anders heeft beweerd, feit is dat de gekozen minister-president de vlag was waarachter de Democraten een spontane volksbeweging konden organiseren. Hier ligt de kern van het probleem. Als protestbeweging had D'66, al thans in haar betrekkingen tot de kiezers, genoeg aan het symbool van een gekozen minister-president. Als echte politieke partij heb je meer no dig, want voor een rechtstreeks door de burgers gekozen premier is voor wie geen revolutie wil een wijziging van de grondwet onvermij- delijk en de grondwet wordt pas ver anderd als tweederde van het parle ment het wil. Ook D'66 durft niet te hopen spoe dig meer dan honderd van de hon derdvijftig zetels in handen te krij gen. Samenwerking met anderen ligt dus voor de hand, wordt zelfs levens noodzaak voor een partij die de kie zers een greep wil geven op het re geringsbeleid. Het zal een samen werking moeten zijn, die althans mikken kan op meer dan 75, op meer dan de helft, van de zetels, zodat de kiezer echt het gevoel kan krijgen een kabinet te hebben gekozen. Uit de publikaties blijkt dat het bestuur van D'66 deze redenering als juist aanvaardt". ,e TROS schijnt zich al te hebben aangemeld om de populaire tele visieserie Dubbelspion van de NTS over te nemen. Een schone daad, maar zij geeft te denken", aldus het „Alge meen Handelsblad" (lib). „Het zijn immers de omroepen, op de VPRO na, die de NTS letterlijk en figuurlijk klein willen krijg?én. Zij mag, vinden zij, niets doen aan ver strooiingsprogramma's, want dat staat niet in de wet en bovendien heeft zij, als niet-leden hebbende or ganisatie, veel te veel zendtijd (veer tig procent van de totale „koek"). Dit percentage wordt al jaren aange vochten, tot nog toe zonder resultaat overigens. De veertig procent be houdt de NTS in het nieuwe seizoen. De omroepen proberen óók de NTS van de vaste hele avonden af te du wen. Zij menen dat informatieve NTS-brokjes verdeeld dienen te wor den tussen de eigen uitzendingen. De omroepen zullen dan wel zorgen voor de verpakking. Zo ligt de situatie van daag. Dat de NTS nu juist de veelbeke ken en hoog gewaardeerde serie Dub belspion schrapt en niet een ander amusementsprogramma kan als een slimme zet worden gezien, want re acties van teleurgestelde kijkers zul len niet uitblijven. Maar heeft zij, er wel rekening mee gehouden dat een TROS, of wie dan ook, snel het pu bliek ter wille zal zijn om de serie toch voort te zetten? Het zal de con sument een zorg zijn wie Dubbel spion op de buis zet, als het maar gebeurt. Maar de situatie is wel zot. Bovendien moet eerst nog een com missie gaan vaststellen wat nu wel precies in de wet onder ontmoetings- progamma wordt verstaan. In af wachting daarvan blijft de NTS som mige hele avonden behouden. Die worden dan volgestopt met informa tie, wat nuttig is, maar waar geen mens op den duur tegen kan. Tenzij ze natuurlijk Rengeling, Van Doorn, Slotemaker of Landré heren". WINSCHOTEN De cartonnagefa- brieken van Loman en Huizing in Win schoten en in Stadskanaal zullen wor den gesloten. De produktie zal worden voortgezet in de cartonnagefabriek Pekela N.V. in Nieuwe Pekela, even eens van Loman en Huizing. De werknemers van de te sluiten fa brieken (50 man in Winschoten en 27 in Stadskanaal) kunnen in Nieuwe Pe kela direct weer aan het werk. De car tonnagefabriek daar zal aanzienlijk worden uitgebreid. De produktie van golfkarton zal o.a. meer dan verdubbeld worden. Deze uitbreiding vergt een bedrag van 4,5 miljoen gulden. ADVERTENTIE Opel Rekordnu 7995.-

De Vallei | 1968 | | pagina 8