SPELERS VAN GO AHEAD KRIJGEN EXTRA BELONING Om Lo Brunt Memorial-beker De Zwaluwen sloten compromis met Middlesex Wanderers: 1-1 21 landen nemen deel aan EK in de Finjollen „Middlesex Wanderers zijn me enorm tegengevallen Salamanders nu ingedeeld Celtic Glasgow wil niet tegen Ferencvaros spelen Belgische selectie voor Mexico Gooiland wacht op Joeqoslaaf Stanisic Sterk bezet toernooi van de DLTC Veel Advendo-teams binnen de lijnen Italiaan Dancelli won eerste rit Parijs-Luxemburg Zaterdagamateurs in laatste oefenduel voor nieuwe seizoen RHENEN 2 DAGEN TONEEL YAN SCOOTERRALLY OYER 500 KM Tandemtitel voor Jansen-Loevesijn CEULEMANS LEIDT KOERSEN DUINDIGT Wielrennen op televisie Bij keuze nationaal elftal Dieptepass Succes Zuidslaaf Ludic mag spelen voor Cambuur Geen lang haar DOVO-CRACK DIEPEVEEN, OPGESTELD IN HET ZWALUWEN-ELFTAL: Eer Snelle acties Resultaten Ziekengeld Hockey Pagina 13 VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 GLASGOW Celtic Glasgow, de Schotse voetbalkampioen, wil niet te gen een Hongaars elftal spelen in ver band met de bezetting van Tsjecho-Slo- wakije door troepen van het Warschau pact. Celtic, dat in 1967 de Europese beker won, moet op 18 september in Boeda pest de eerste wedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen tegen Ferencvaros spelen. In een telegram, dat donderdagavond naar de Europese voetbalbond (UEFA) werd gezonden, zegt de club: „Met het oog op de Illegale en verraderlijke in vasie van de Russische, Poolse en Hon gaarse strijdkrachten in Tsjecho-Slo- wakije en om de Tsjechische natie te steunen, zijn wij, de voetbalvereniging Celtic, van mening, dat geen enkele voetbalclub moet worden gddwongen aan verplichtingen in deze landen te voldoen". HILVERSUM De NTS wijdt drie televisie-uitzendingen aan de wereldkampioenschappen wielren nen voor profs, die volgende week in Rome worden gehouden. Er is een reportage op woensdag 28 augustus van 21.50 tot 22.20 uur op Nederland I, een reportage op donderdag 29 augustus van 22.45 tot 23.15 uur op Nederland 2 en een reportage op zondag 1 september om 14.32 uur via Nederland 1. Ver slaggevers zijn Barend Barendse en Fed Racké. ASSEN Met een brede lach op hun vermoeide gezich ten hebben Jan Leget en Moxon gisteravond de Lo Brunt Memorial-beker ontvangen van Sir Stanley Rous, presi dent van de Internationale Voetbalbond, na afloop van het duel ZwaluwenMiddlesex Wanderers. l>sze wedstrijd waarvan slechts duizend bezoekers getuige zijn geweest op het Asser Sportpark, werd afgesloten met een gelijk spel van 11. De Zwaluwen, met twee spelers uit het zaterdag voetbal, legden onmiddellijk na de start vele aantrekkelijke combinaties op de grasmat waarbij vooral het stuwende werk opviel van Henk Kiel. De aan vallen misten evenwel teveel raffinement om de hechte Engelse verdediging uit positie te spelen en bovendien werd de grote fout gemaakt de aanvallen teveel door het cen trum te leiden. De Engelsen, fel in de tackle, kon den niet duidelijk maken dat er maar liefst acht spelers rondliepen, die des tijds het shirt droegen van het natio nale amateurelftal en de viermansver- dediging van de Zwaluwen behoefde zich niet voortdurend het zweet van het voorhoofd te wissen om de te gehaas te Britse aanvalslinie op afstand te houden. Een uitstekende dieptepass van Die- peveen bracht de snelle en beweeg lijke Janne de Wit onmiddellijk op top snelheid en zijn fel schot kon doelman Swangel onmogelijk stoppen (10). Dat gebeurde na een half uur. Het werd meteen de ruststand. In de tweede helft verhoogden de Engelsen het tempo aanmerkelijk en er werd daardoor een aanslag gepleegd op de conditie van de Zwaluwen. Voor al Kiel kreeg het bijzonder moeilijk. Een schitterend schot van Deadman uit een onmogelijke hoek greep doel man Wever in volmaakte stijl, maar alles begon er toch wel duidelijk op te wijzen, dat de Engelsen hevig verlang den naar op zijn minst een gelijk spel. Nonchalance van Janne de Wit leid de na veertien minuten tot het voor de Engelsen gewenste succes. De aan val, die hierdoor kon worden opge bouwd steunde op de stevige waarde van tempo en ontwrichtte de Neder landse verdediging volledig. Met een voortreffelijk schot met de buitenkant van de voet vond Adams de juiste richting voorbij de verblufte Wever: 1—1. AMSTERDAM Het is onwaarschijnlijk dat de spanningen in Oost-Europa ernstige gevolgen zullen hebben voor het Europese zeilkampioenschap in de Fin- Jollen, dat van maandag 26 augustus tot zondag 1 september op het IJsselmeer bij Medemblik wordt gehouden. Van de ruim veertig zeilers, die zich aangemeld hebben, heeft geen enkele bericht gestuurd dat hij niet naar Nederland zal ko men. Uit Oost-Duitsland werd woensdag de deelneming van Dehmel telegrafisch bij de organiserende Koninklijke Zeil- en Roeivereniging Hollandia bevestigd. Het is uiteraard zeer de vraag of de Tsjechen Cada en Vejvoda zullen star ten. Uitgesloten is het niet, aangezien zij voor de reis naar Nederland enkele dagen hadden uitgetrokken en hun land al verlaten kunnen hebben voordat Tsjecho-Slowakije bezet werd. Er zijn bij het Finjollenkampioen- schap 21 landen vertegenwoordigd. De Zweed Arweg von Grünewaldt zal zijn titel verdedigen, die hij vorig jaar in de Baai van Napels behaalde. Zweden is daardoor het enige land, dat met drie man aan de wedstrijden deelneemt. De overige landen mogen slechts twee deelnemers inschrijven. Boudewijn BRUSSEL, Het Belgisch Olympi sche Comité heft donderdag in Brus sel de voorlopige Belgische afvaardi ging naar de Olympische Spelen in Me- xico-Stad bekend gemaakt. Voorlopig zijn 66 atleten aangewezen, maar dit aantal zal waarschijnlijk tot 75 worden uitgebreid. De ploeg wordt vergezeld door een dertigtal begeleiders. Bij de atletiek zal België met negen atleten zijn vertegenwoordigd: Gaston Roelants, Willy Geeroms, André de Hertoghe, Herbrand Lespagnard, Van Butsele, Simon, Peiren en Van Mans hoven. De wielrenafvaardiging omvat 16 coureurs, onder wie vier renners voor de wegwedstrijd. HILVERSUM Het bestuur van de voetbalvereniging Sportclub Gooiland hoopt op 1 september de Joegoslavische topscorer Sveto Stanisic te kunnen op stellen. De Joegoslaaf, die tweemaal in een vriendschappelijke wedstrijd voor Gooi land is uitgekomen, tekende voor hij naar zijn land terugkeerde een con tract voor de Hilversumse club. Hij heeft tot nu toe tevergeefs op zich la ten wachten. Reeds driemaal heeft een deputatie van Gooiland een bezoek aan Joegoslavië gebracht. Men moest ech ter genoegen nemen met de mededeling dat hij het komende weekeinde in Hil versum zal arriveren. Sportclub Gooiland heeft reeds een bedrag aan de amateurvereniging Mla- dost overgemaakt, hoewel Stanisic, die in de afgelopen competitie 38 doelpun ten scoorde, eerst door zijn vereniging was vrijgegeven. In Hilversum hoopt men nu dat Sta nisic in de thuiswedstrijd tegen Zwolse Boys zijn schotvaardigheid zal waar maken. Binkhorst, die aangewezen is voor de Olympische wedstrijden van Acapulco, en Kaag-zeiler Frits Beck, die als re serve naar Mexico gaat, vormen de Nederlandse afvaardiging. Willy Kuhweide die in Japan Olym pisch kampioen werd en ook in Acapul co zal starten, komt niet naar Medem blik. Wel heeft West-Duitsland de Olympische reserve Mares aangemeld. Tot de deelnemers behoort voorts de Deen Hans Wind, die vier jaar geleden in Japan het brons won. De 21 landen, die zeilers hebben in geschreven voor het Europese kam pioenschap Finjollen zijn: Tsjecho-Slo wakije, Engeland, Ierland, België, Oost Duitsland, Oostenrijk, Noorwegen, De nemarken, Finland, Zwitserland, Polen, Zweden, Italië, Frankrijk, West-Duits land, Rhodesië, Rusland, Amerika, Tur kije, Hongarije en Nederland. Elke dag wordt één wedstrijd geva ren. Van elke zeiler gelden de beste vijf resultaten van de zes races voor het eindklassement. Voor zondag aanstaan de is een trainingswedstrijd vastgesteld. LEEUWARDEN Sportclub Cam buur heeft van de Westduitse Voetbal bond bericht ontvangen dat de over schrijving van de 27-jarige Zuidslaaf Tony Ludic is goedgekeurd. Ludic speel de tot voor kort in de club Victoria Keu len, uitkomend in de regionale liga. De Engelsen wilden méér. De Ne derlanders wankelden dikwijls maar hielden de score van 11 tot afloop toch in handen. Heel even leek het er zelfs op, dat de Zwaluwen de winst zou den grijpen, maar het afstandsschot van De Vries werd gestuit door de lat. De opstelling van de Zwaluwen was: Wever (SC Asen); Delmotte (Middel burg); Kamies (Emmen); Van Lon don (Graafschap) en De Vries (ZVV); Kiel (Go Ahead Kampen) en Leget (U V); Diepeveen (DOVO); Désar (UVS), J. de Wit (ZW) en Seegers (Stormvogels). In de tweede helft werden Désar en Delmotte vervangen door Faro van SSC '50 uit Sprang Capelle en Van der Avoird van TSC uit Oosterhout. DEVENTER. Komend weekend wordt op het gemeentelijk tennispark aan de Ceintuurbaan een zeer sterk be zet internationaal toernooi georgani seerd door DLTC. Ruim veertig deelne mers zijn in het A-toernooi en de meesten hiervan zijn officiële ranglijst spelers. Bij de dames is Carol Sherriff uit Australië als nummer één geplaatst. Deze speelster is nummer drie uit dit land en was deelneemster aan Wim bledon. Lydia Jansen- Veeneboer uit Doetinchem is als nummer twee ge plaatst, Els Veentjer- Spruit als num mer drie en de kampioene van Rhein- land-Westfalen staat als nummer vier geklasseerd. De Amerikaan Steven Tittball, even eens Wimbledon-deelnemer voor zijn land, is bij de heren als één geklasseerd met de Duitse jeugdkampioen Harold Geuer als nummer twee. Verdere ge plaatste spelers zijn Nick Fleury, Gus- tav Luhr uit Stuttgart en de Surinamer Kenneth de Koning. Nadat hedenmiddag de voorrondes zijn gespeeld, begint zaterdagmorgen om 9 uur het hoofdtoernooi, dat de ge hele dag zal voortduren. De finales wor den zondagmiddag vanaf 2 uur gespeeld. Op de banen zullen tribunes geplaatst worden om zoveel mogelijk toeschou wers te kunnen bergen. EDERVEEN Morgen spelen de tweede en derde uitgave van Advendo op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen Roda '46 1 en 2 uit Ha- mersveld. Het eerste elftal komt volgen de week thuis uit tegen Roda '46 in de eerste competitie-wedstrijd en kan dus zijn tegenstander morgen alvast in ac tie zien. De wedstrijd Roda 1 - Advendo II be gint om 4 uur, terwijl het duel Adven do III - Roda II om 2 uur aanvangt. Een junioren-elftal van de Ederveense clubs neemt deel aan een groot toernooi dat wordt georganiseerd door Edese Boys. De wedstrijden worden gespeeld op het sportpark „De Bosrand". Een pupillen-elftal gaat de hele dag naar DTS-'35 in Ede waar eveneens een toernooi wordt gehouden. ADVERTENTIE Een spelmoment uit de voetbalwed strijd De ZwaluwenMiddlesex Wanderes: een Nederlandse aanvaller (links) strandt op de defensie van de Britten. QUEBEC De Nederlandse tennis kampioen Tom Ökker heeft op de der de dag van het internationale toernooi te Quebec gewonnen van de Canadees Mike Belkin. De setstanden waren: 62 en 64. MAUBEUGE De Italiaanse be roepsrenner Dancelli heeft de eerste etappe van de wegwedstrijd Parijs- Luxemburg, een rit over 215 kilometer van Compiegne naar Maubeuge, op z'n naam gebracht. Dancelli versloeg in de eindsprint van een groep van twintig renners zijn landgenoot Basso. De Ne derlander Jo de Roo finishte als zes de. De kopgroep van twintig had een voorsprong van één minuut op de Ita liaan Anni en van ruim negen minuten op Wolfshohl, Altig, Van Schil en Schleck. Het grote peloton volgde op meer dan 23 minuten. DEVENTER Als eerste voetbal club in Nederland gaat Go Ahead zijn spelers, die worden uitgekozen in het Nederlandse elftal of Jong Oranje, be lonen. Voor iedere wedstrijd in de Na tionale ploeg ontvangt de speler een bedrag van vijfhonderd gulden en voor een duel in Jong Oranje 250 gulden. Deze clausule is opgenomen in het contract van iedere speler, waardoor de Deventer club zich verplichtte het gehele seizoen de spelers voor een na tionale uitverkiezing te betalen. „We hebben hiermee onze spelers het bewijs willen leveren", aldus Go Aheads financieel expert A. M. Brands, „dat wij het in Deventer nog altijd een grote eer vinden als één van onze jon gens wordt gekozen in het Nederland se elftal. Het verhoogt bovendien niet alleen de waarde van de spelers zelf, maar ook voor ons krijgt hij een hoge re marktwaarde, zodat het mes van twee kanten snijdt". In het aanhangsel van het contract zijn overigens nog meer clausules op genomen. Zo is het iedere speler ver boden lang haar of bakkebaarden te dragen. „Westelijke clubs hebben wel gelachen om deze clausule en zelfs ge probeerd ons belachelijk te maken, VEENENDAAL De naam Nico Diepeveen is zo langzamerhand een begrip aan 't worden in 't wereldje van 't Nederlandse amateurvoetbal. De aanvalsspits van tweedeklasser DOVO is (vooral) de laatste tijd niet alleen zeer bekend geworden in de zaterdagsector, onder andere door zijn plaats in het nationaal zaterdagteam, maar ook bij de zon- dagamateurs heeft men de voetbal ler met de oer-Veenendaal.se naam reeds oppervlakkig leren kennen. In het Zwaluwen-elftal dat gisteren in Assen uitkwam in een duel tegen Middlesex Wanderers uit Engeland met als inzet de Lo Brunt Memo- rial-beker, stond namelijk ook de beweeglijke Veenendaler opgesteld. Nico Diepeveen en Henk Kiel van zaterdagvereniging Go Ahead uit Kampen waren de enige vertegen woordigers uit de zaterdagsector die waren gekozen door coach Siem Plooyer voor het Zwaluwen-elftal. Ook Faro van S8C '55 zat in de se lectie maar hij moest pas in de slot fase invallen voor een geblesseerde speler. Het was voor deze spelers uit de zaterdag afdeling van de KNVB dan ook een grote eer met dit illustere amateur gezelschap" te mógen uit komen. Het door een klein publiek on der wie de voorzitter van de FIFA, Sir Stanley Rous bijgewoonde duel is geëindigd in een 11 gelijk spel en is overigens wat tegengeval len. De Nederlandse formatie impo neerde bepaald niet, doch het meest vielen de Middlesex Wanderer9 te gen, in féite de elite-amateurploeg van de Engelsen, die een teleurstel lende tegenstand boden. Siem Plooy er was dan ook na afloop van de match niet best te spréken. Niet over zijn pupillen, maar in het bijzonder niet over de Wanderers. Nico Diepeveen heeft over het al gemeen genomen een goede wed strijd gespeeld als rechtsbuiten vuji de Zwaluwen-ploeg. In de eerste helft werd hij weliswaar niet veel in het spél betrokken, omdat vrijwel al le attaques werden opgezet over de linkerwing, maar na de hervatting viel de Veenendaler herhaaldelijk op door zijn snelle acties. De bescheiden DOVO-spelèr had 't een belevenis gevonden, maar bleek toch enthousiaster over het Neder lands zaterdagelftal. „Dit is allemaal weer geheel nieuw voor je, terwijl ik in de nationale zaterdagselectie de meeste jongens al ken en daardoor aanmerkelijk leuker speel in dit team", vertelde de favoriet van ve le DOVO-supporters, die gisteren pas laat in Veenendaal arriveerde. ,Jn de eerste helft ging het alle maal wat stroef, maar na de rust speelde ik lekker vrijuit. Over het geheel genomen ben ik echter niet zo enthousiast over de tvedstrijd. Wat dat betreft kan ik de ontevredenheid van coach Plooyer goed begrijpen. De Middlesex Wanderers zijn me enorm tegengevallen", aldus Nico Diepeveen. De Zlf-jarige Veenendaalse textiel koopman was uiteraard wél trots dat hij xoas gekozen in het Zwalu wen-elftal. Hij heeft nu reeds exikele leuke re sultaten behaald in zijn sportcarriè- re. Nadat hij aanvankelijk als re serve het Nederlands zaterdagelftal mocht vergezellen en deze wedstrijd ook moest invalleen, heeft Siem Plooyer nu reeds driemaal de Vee nendaalse crack opgesteld in het na tionaal team. Dat was in de strijd tegen de na tionale ploegen van Frankrijk, Bel gië en Saarland. Diepeveen heeft in zijn interlands zijn kwaliteiten ge toond en het is niet prematuur te stellen, dat hij een vaste plaats heeft veroverd in de nationale formatie. Voetbalvereniging DOVO is dan ook trots op 'm.... VEENENDAAL De competitie-in deling van het seizoen '68-'69 voor de eerste twee herenteams van Salaman ders is dezer dagen bekendgemaakt. Ook de indeling van de damesploeg, die voor het eerst weer heef't ingeschreven voor de competitie, is nu bekend. Het dameselftal is ondergebracht in de vierde klasse-Oost, waarin het moet uitkomen tegen Ares, Dieren, Doetin chem, Goor, Lochem en de Mezen. Heren I ontmoet in de vierde klasse oost weer vele oude bekenden: DHC, Dieren, Doetinchem, Goor, de Mezen, Oosterbeek, Zevenaar en het Nijmeeg se ZOW, terwijl Salamanders 2 als te genstanders krijgt in de vierde klasse B-Oost: Arnhem 8, Ede 3, Oosterbeek 2, Quick 3, Union 10, Wageningen 8 en Zevenaar 2. Morgenmiddag om half vier geven twee selecties van de Veenendaalse ho- ckeyvereniging een demonstratie op het Panhuis. Commentator bij dit „voor- lichtingsduel" is de heer D. Muntinga. maar daar trekken we ons weinig van aan. In het veld vertegenwoordigen de spelers Go Ahead een dan willen we pe se niet, dat ze onze club op deze ma nier een slechte naam bezorgen", zegt de heer Brands. VEENENDAAL Ondanks het feit dat het sportprogramma van Veenen daal dit weekend boordevol lit met wedstrijden en demonstraties, spelen toch nog enkele voetbalclubs een laat ste vriendschappelijke wedstrijd voor de aanvang van de nieuwe competitie, die volgende week van start gaat voor de zaterdagamateurs en de afdelings- ploegen. DOVO gaat met zijn eerste, en derde elftal in Barneveld bij SDVB op bezoek, waar de teams enkele oefenduels zullen spelen. Derdeklasser VRC vertrekt met de eerste twee ploegen naar Amersfoort, waar 't vriendschappelijke wedstrijden speelt tegen CJVV, vorig seizoen in de competitie tegenstander van GVW en DOVO. Het eerste elftal van VRC is als volgt samengesteld: doel: B. Comelissen, achter: G. Hasselaar, P. Hasselaar, C. Rebergen, L. Rebergen; midden: P. Re- bergen, Gert van de Weerdhof (2); voor: Ploeg, C. Aalbers, W. Verwoerd en Adams. De aanvoerder van VRC, ex-semiprof Gert van de Weerdhof, is verhinderd te spelen. GVW treedt om zes uur op het Pan huis-complex aan tegen de zondagclub RKHVV uit Huissen. De gasten eindig den vorig seizoen in de tweede klasse A bovenaan, samen met Victoria Boys uit Apeldoorn en Theole uit Tiel. Deze drie teams moesten in een promotie competitie uitmaken, welke formatie zou promoveren en de Apeldoornse ploeg was in deze extra wedstrijden het gelukkigst. RHENEN Rhenen zal in septem ber twee dagen geheel in het teken staan van een scooterrally van onge veer 500 km lengte. De rit wordt voor de zevende maal georganiseerd door de Stichting Scooterrally der Lage Lan den onder auspiciën van Scooter Club Nederland. Op 13 september wordt gestart. In vergelijking met vorige ja ren zijn er in de organisatie enkele wij zigingen aangebracht. Zo zullen zowel de eerste, de tweede als de derde etappe beginnen en eindi gen bij hotel „De Stichtse Oever" aan het Veerplein. De eerste etappe van on geveer 200 km gaat in oostelijke rich ting en voert voor een belangrijk deel door de Gelderse Achterhoek, alsmede door de Betuwe. Deze etappe zal in opzet de meeste gelijkenis vertonen met het bekende SLL-patroon, omdat de deelnemers aan de hand van hun routebeschrijving pre cies weten waar zij tijdcontroles kun nen verwachten. De tweede etappe, eveneens over een afstand van ca. 200 km, die voornamelijk over de Veluwe voert, doch waarin ook Oostelijk-Flevo- land nog wordt aangedaan wordt wat moeilijker. In de derde etappe tenslot te van 100 km, die gedeeltelijk door de Betuwe en verder voor een groot deel door de provincie Utrecht leidt, wordt waarschijnlijk het zwaarst. Hierin is tevens het puzzelelement opgenomen. De eerste deelnemer start vrijdagavond 13 september om 23.01 bij „De Sticht se Oever". De rally staat open voor elk merk scooter of auto. De minimum-leeftijd van de deelne mers is bepaald op 18 jaar. Jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch rid der van Rosenthal, burgemeester van Rhenen, is beschermheer van de Scoo terclub Nederland. Hij maakt ook deel uit van het comité van aanbeveling. Het contract spreekt verder nog van oplopende prestatiepremies bij uitwed strijden, een premieregeling voor een aantal achter elkaar gewonnen wed strijden en ziekengeld, dat Go Ahead aanvult tot het normale volgens het contract geldende salaris. „We willen met de spelers een eerlijk spel spelen. Go Ahead vraagt van hen een optimale krachtsinspanning en dan is het toch ook niet meer dan billijk, dat wij van onze kant ook een goede regeling tref fen", aldus de heer Brands. AMSTERDAM De Nederlandse tandemcombinatie Jansen - Loevesijn heeft tijdens het laatste nummer van de Nederlandse baankampioenschap- pen in het Olympisch Stadion in Am sterdam geen twijfel laten bestaan over de krachtsverhoudingen op dit onder deel. De Mexico-combinatie versloeg de drie concurrerende formaties met groot vertoon van macht. Ook het Rotterdamse duo Koopman - Raaymakers had tegen de kampioenen niets in te brengen. Zowel Jansen als Loevesijn kreeg een tweede kampioens trui. Jansen had eerder de sprinttitel veroverd, Loevesijn was al titelhouder op de kilometer geworden. De uitslagen van het tandemkam pioenschap waren: Eerst rit: 1. Jansen - Loevesijn 10,6 sec.; 2. Vlijm - Keizer. Tweede rit: 1. Koopman - Raayma kers 11.8; 2. Ten Thije - Fiechter. Derde rit: 1. Jansen - Loevesijn 1.15; 2. Ten Thije - Fiechter. Vierde rit: 1. Koopman - Raayma kers 11.6; 2. Vlijm - Keizer. Vijfde rit: 1. Vlijm - Keizer 11.3; 2. Ten Thije - Fiechter. Zesde rit: 1. Jansen - Loevesijn 10.7; 2. Koopman - Raaymakers. Eindstand: 1. Jansen - Loevesijn; 2. Koopman - Raaymakers; 3. Vlijm - Kei zer; 4. Ten Thije - Fiechter. DEN BOSCH. Donderdag is in Den Bosch het biljarttoemooi (driebanden) om de Coupe de Roode Leeuw voortge zet. De uitslagen van de derde ronde luiden: Schrauwen (B) 60 76 5 0.780 Scherz (Oost) 50 76 4 0.657 Popeyus (N) 60 49 7 1.224 Wijnen (N) 44 49 6 0.897 Van Bracht (N) 35 46 5 0.760 Boulanger (B) 60 46 4 1.304 Ceulemans (B) 60 44 5 1.363 Dé" Ruyter (N) 33 44 4 0.750 Vierde ronde: De Ruyter (N) 60 53 8 1.131 Schrauwen (B) 50 53 10 1.111 Popeyus (N) 39 52 3 0.750 Scherz (Oost) 60 52 6 1.153 Ceulemans (B) 60 67 7 0.888 Van Bracht (N) 52 67 7 0.777 Boulanger (B) 60 52 5 1.150 De Ruyter (N) 28 52 2 0.538 Na vier ronden heeft Ceulemans met acht punten de leiding vóór Boulanger met eveneens acht punten en Fopeyus met vier punten. Nog nooit is er op enige Nederlandse baan een prijzenbedrag op een middag verreden zo groot als dat zondag op Duindigt gebeurt. Dat komt door de sponsors. Zondag wordt er in de zeven drave rijen f 82.500 en in de drie rennen f 18.450 verreden. Een totaal dus van bijna f 101.000 en dat is weer een gro ter bedrag dan op de dag can de Grote Prijs der Lage Landen eind juni van dit jaar voor de eigenaren gereed lag. Er wordt in ons land bij een enkele tak van sport zeer uitgebreid met de sponsor gewerkt. Een jaar of tien gele den stond men hier nog wat vreemd te kijken als een wielrenner langs 's heren wegen stoof met een sigaret-, fiets- of ander merk op petje of shirt. Nederland is daar nu aan gewend. Een paar jaar geleden werd opge richt de WD, geen onderdeel van de politieke partij maar een gemeenschap je van Vrienden Van Duindigt. Het doel: Duindigt, als oudste, zeer mooi gelegen en veelbezochte baan in Neder land nieuwe stimulans te geven. De vrienden zijn zakenmensen en de sti mulans zagen zij graag in meetbare en aansprekende eenheid. Geld dus. Voorzitter H. J. Pasman ging de mo gelijke sponsors langs en kwam vorig jaar met zeker voor een eerste keer rijke buit beladen terug. De eerste dag van de Vrienden Van Duindigt werd een succes: er kwamen zeer goe de paarden naar de baan op de grens van Den Haag en Wassenaar, er was zeer veel publiek en een hoge omzet op de totalisator. Ditmaal kon het totaal aan prijzen geld boven de ton komen met voor alle draverijen ten minste een eerste prijs van f 2.250 en in het Kampioenschap van Duindigt zelfs een eerste prijs van f 27.500. Dat was een bedrag, waarvoor de eigenaars uit het buitenland ook wel een reisje over hadden. Het verschil in beschikbaar prijzen geld voor dravers en renpaarden zit hem er in, dat de draverijen wel en de rennen niet gesponsord zijn. De rennen hebben echter als tegenhanger van het (dravers-)kampioenschap hun Gold Cup waar een goede f 12.000 aan prij zengeld te verdienen valt. Toch zijn het niet alleen de eigenaren en trainers, die van deze injectie beter worden. Tien procent van hetgeen aan prijzen wordt verreden, gaat naar de Nederlandse Federatie Paardrijden voor het gehandicapte kind. Secretaris A. G .van Doesburg (WD): „Ik heb de kinderen in actie gezien met hun paarden en pony's. Het lijkt me, dat het zelfwerken met dieren een heel be langrijk ding in hun opvoeding kan zijn". De sponsor, in kleiner verband ook optredend in het noorden van het land, kan een factor van betekenis worden. Tot heil van hemzelf èn van de paarde- sport.

De Vallei | 1968 | | pagina 13