KERKDIENSTEN Nieuwe rijksweg komt noordelijk van kern Belt 10550 11079 Geen Pronto-reizigers in Tsjecho-Slowakije Films in Ede n H. van Manen„Provincie moet voor geld zorgen" WEGENPLAN ONTHULT: Wellicht nu meer kansen voor geplande jachthaven Boerderij afgebrand „Het Dorp" samen met „Arbeidszorg" in Ede Aandacht besteden aan sanering van oude wijken AGENDA Wielrijdster bij aanrijding gewond Auto onder trein op onbewaakte overweg Wielrijders in botsing met elkaar Troostprijs voor de omroeper Rechtstreeks 0 p E L CHEVROLET Militairen op pad voor GMF Activiteiten van de N.P.B. Nieuwe boeken in Bennekom Floralia op druiventocht Steken Snelheid V.A.B. KIRPESTEIN VOOR MILITAIREN EEN REGELING EDE VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 RHENEN Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben een ontwerp tertiair en secundair wegenplan Utrecht 1968 aan de openbaarheid prijs gegeven. Hieruit blijkt dat de rijksweg 25 (Utrecht-Arnhem), die momenteel nog dwars door de stad over Fred. v. d. Paltshof en Herenstraat loopt, zal worden omgelegd door de bossen die noordelijk van de stadskern zijn gelegen. De nieuwe ver binding zal ongeveer via de toeristische autoweg lopen en vervolgens aan sluiten op de Nude in de richting Wageningen. Hiermee wordt bereikt dat de gevaarlijke helling in de Grebbeberg even voor de sluis wordt dood gelegd. De aanvankelijke geruchten, dat de omlegging tot stand zou komen over de uiterwaarden, dus zuidelijk van de stadskern, lijken hiermee volkomen ont zenuwd. Vermoedelijk geeft dit meer kansen om een geplande jachthaven westelijk Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan oven a.u.b. dan brengen wij hem nog 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur EDERVEEN Mevrouw A. C. J. W.-P. uit Ederveen reed zonder op het op de Hoofdweg naderende verkeer te letten vanuit de Hootstenstraat per fiets deze snelweg op. Zij kwam daar bij in aanrijding met de passerende auto van de heer J. v.d. K. uit Veenen- daal. Met een hersenschudding en schaafwonden aan armen en benen werd zij naar haar woning overge bracht. LUNTEREN Op de onbewaakte overweg aan de Nieuwweg te Lunteren kwam gisteren een auto met een juist passerende trein uit de richting Amers foort in botsing. De inzittende echtge note van de bestuurder, F. B. uit Rot terdam, klaagde over inwendige pijnen en werd per ambulance overgebracht naar het streekziekenhuis te Benne- kom. De auto werd volkomen vernield. De heer B. kwam met de schrik vrij. EDE Op het Schildersbenedeneinde kwamen gisteravond twee wielrijders te vallen, toen zij door een slingeren de beweging van een van hen met el kaar in botsing kwamen. T. J. van G. bleef bewusteloos op het wegdek liggen. Hij moest met een zware hersenschud ding per G.G.D. naar het Julianazie- kenhuis in Veenendaal worden overge bracht. L. D., de andere wielrijder kon na ter plaatse verbonden te zijn aan een wond aan de arm huiswaarts ke ren. EDE De Dorpsomroeper Ernst Jo- han van Schagen heeft deze zomer van verschillende kanten uit het publiek prettige en dankbare reacties ontvan gen op zijn werk dat er toe bijdroeg vele toeristische attracties in het land de nodige luister bij te zetten. Dat ge beurt niet alleen in de vorm van be dankbriefjes "ik heb er tientallen liggen" zegt Ernst Johan maar vaak ook in de vorm van aardige en origi- le geschenken. Zo ontving onze om roeper deze dagen een fraaie Friese te gel van een paar Edese dames die des tijds in Egmond aan Zee en Drachten aanwezig geweest zijn bij het optreden van de omroeper, die daar helaas niet in de prijzen viel, maar op deze wijze toch nog een beetje aan zijn trek komt. in het recreatieschap Rijn- en Lek- oevers, dat inmiddels in werking is ge treden en waarvan de eerste werkstuk ken de gemeenteraad van Rhenen deze week hadden bereikt. Uit het wegenplan blijkt niet wanneer met de omlegging wordt begonnen, in elk geval niet voor 1978, tenzij men bestuurlijk van gedachten verandert. Een tweede wijziging betreft de om legging van de provinciale weg 21, de noord-zuid verbinding. Deze weg zal vanaf de spoorwegovergang in Achter berg worden verlegd langs de noord zijde van de spoordijk door de Meent en aansluiten op het Hazepad. Deze nieuwe weg komt te lopen van Rhenen naar Bilthoven. Ook deze uitvoering niet vóór 1978 worden aangepakt. In middenstands- en VVV-kringen kon men zich met dit plan wel vereni gen. Aan door de stad razende automo bilisten op doorreis hebben we niets, was de algemene gedachte. Wie in Rhe nen wil zijn komt er toch wel. Voor de verkeersveiligheid en -verruiming is de omlegging in ieder geval het allergroot ste belang. Ook een reohtstreekse verbinding naar het noorden met aansluiting op de autoweg grens-Amsterdam, Den Haag en Rotterdam wordt in Rhenense krin gen een belangrijke vooruitgang ge noemd, ook voor de toeristen die dan vlotter in de Grebbestad kunnen ko men. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE EDE Uit Ede en omgeving zijn er, voorzover althans bekend, geen vakan tiegangers momenteel in Tsjecho-Slo wakije. Het reisbureau „Pronto" in de Grotestraat, dat voor tal van grote reisorganisaties boekingen verzorgt heeft ook geen cliënten, naar men ons van de zijde van de directie van het bureau mededeelde, in Tsjecho-Slowa kije zitten. „Gelukkig niet", antwoordde de di recteur van het reisbureau, de heer P. F. de Groot ons gistermiddag, toen wij hem vroegen of hij ook nog zorgen had over reizigers die via zijn bureau naar Tsjecho-Slowakije zouden zijn gereisd. Dat is dus niet het geval. Niet dat de heer De Groot grote moeilijkheden vreesde, maar hij verwacht toch wel dat reizigers wellicht oponthoud zouden kunnen krijgen. „Wij hebben wel reizi- EDE De meest interessante film die het filmprogamma van deze en volgende week vermeldt is zonder eni ge twijfel „De wilde engelen", een se- mi-documentaire over een nozemgroep die zich met haar denderende motoren door het conventionele leven heen boort. Peter Fonda en Nancy Sinatra zijn met nog een heel enkele, de enige „acteurs" in dit schokkend filmgebeuren. Regis seur Corman heeft er een Amerikaan se misstand mee in de belangstelling willen brengen. Vanaf zondag in Ree horst. Omdat we wellicht tot nu toe (te) weinig aandacht besteed hebben aan de vrijdagnachtvoorstellingen in Bui- tenlust dit keer iets extra's over „Vreemde neigingen", die a.s. vrijdag avond draait. Deze film is een psychiatrische stu die van een jongeman met een onweer staanbare ziekelijke drang. Deze jonge man Fred studeert medicijnen en wordt bezeten door het verlangen om te kijken naar geheel of gedeelte lijk ontklede vrouwen, zonder dat zij erg hebben in zijn aanwezigheid. Om deze drang, die medisch bekend staat als „voyeurisme", te bevredigen ver zint hij talrijke manieren om zijn doel te bereiken. Hij beseft echter, dat hij als toekomstige dokter deze drang moet overwinnen en dus gaat hij naar een psychiater, die hem moet helpen van zijn neurose af te komen. De psychia ter en de medische student bespreken en bestuderen samen de oorzaken van dit afwijkende gedrag Door middel van flash-backs zien wij de ervaringen die Fred ertoe gedreven hebben om bijna doorlopend naar seksuele bevre diging te zoeken. Wij zien ook hoe zijn ervaringen met vrouwen geleidelijk minder heftig worden, terwijl wij even eens een inzicht krijgen in de wijze van behandeling, die de patiënt ten slotte verlost van zijn aanvankelijk onweerstaanbare drang. Intussen draait er in Reehorst een nieuw avontuur van de wreedaard Fu Manchu, terwijl Buitenlust het filmpro gamma begint met „De spion met mijn gezicht". „Hartstocht onder kanonvuur", een oorlogsfilm met veel Italiaanse schoon heden, is vanaf zondag in Buitenlust te zien. Zondagmiddag lachen met Laurel en Hardy in Buitenlust en vech ten met „De sterkste man van het wil de westen". EDE Een groot aantal militairen uit de legerplaats De Wittenberg, res sorterende onder het garnizoen Ede, zijn gisteren op pad gegaan om te col lecteren voor de Gezamenlijke Militai re Fondsen. De actie van de militairen die zich voor de collecte vrijwillig be schikbaar hebben gesteld, vond plaats in de gemeente Barneveld waar zij huis-aan-huis hebben aangeklopt voor het goede doel. Zoals bekend is de op brengst van de collecte bestemd voor militairen of hun betrekkingen, die op welke wijze dan ook in moeilijke finan ciële omstandigheden zijn geraakt. gers geboekt voor dat land, maar dat was meer in het begin van het seizoen. Degenen die via ons zijn gegaan zijn al lang weer terug". Wel heeft het reisbureau Pronto wat hinder ondervonden van de maatrege len van het ministerie van Defensie die erop neerkomen dat militairen hun ver lof niet nu in 't buitenland mogen door brengen. De heer De Groot verklaarde dat hij jaarlijks nogal wat militairen uit Ede en omgeving voor buitenlandse reizen boekt. Dat is ook dit jaar weer het ge val geweest. Er zijn in Ede zeven ka zernes en de militairen behoren ook tot onze klantenkring, aldus de heer De Groot. Een deel van de militairen heeft de vakantie er al lang weer opzitten. Maar er zijn er nog, die hun vakantie nog op moeten nemen en die zouden dan eigenlijk in de boot zitten. Die jon gens kunnen niet weg, althans niet naar het buitenland, Wij hebben echter, al dus de heer De Groot, met ieder al een regeling getroffen, of die treffen we alsnog, die erop neerkomt dat men zijn vakantie zo nodig tot betere dagen uit kan stellen en dan alsnog op reis kan gaan. Zou dat laatste onverhoopt niet lukken, dan treffen wij wel een bevre digende regeling. Prónto laat zijn men sen heus niet in de kou staan. VRIJDAG film: Vreemde VANDAAG, Buitenlust: 23.00 uur: neigingen. MORGEN. WOENSDAG Reehorst: 19.00 en 21.15 uur film: De wraak van dr. Fu Man Chu. Buitenlust: 19.00 en 21.15 uur: film: De spion met mijn gezicht. Bergpoort: 20.00 uur Zomeravondcon cert Rond het Orgel. EXPOSITIES 't Rieselo, Otterlo: Werk van Wim Mul der. Krtiller-Müller, Otterlo: De stilte van de beweging. Geblakerde muren en verkoold hout waren de restanten van de boerderij van de heer Van Bemmel te Amerongen, na dat gistermorgen brand was uitgebroken. De schade beloopt ruim f 100.000, BENNEKOM. Woensdag 4 septem ber beginnen de repetities van het zangkoor in het kerkgebouw aan het Algemeer. De aanvang is om acht uur 's avonds. De eerste bijeenkomst van de Vrou wengroep is op maandag 9 september in de bovenzaal van de kerk. Op deze avond wordt tevens de jaarvergadering gehouden. De avond daarop houdt de contact commissie een bijeenkomst in dezelfde zaal, waarbij het werk in het komend seizoen zal worden besproken. Zondagr-19 september begint de zon dagsschool voor de jeugd vanaf vijf jaar ,Deze eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen begint om 11.45 uur. BENNEKOM Ook het filiaal van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Bennekom krijgt nogal nieuwe lees- en studieboeken aan. Deze keer zijn het dan weer eens romans waarvan men hierbij de nieuwe titels die ter beschik king van de lezers zijn gekomen aan treft. Romans: Van Hoorn: Eenzaam zijn de wegen; Hornman: De rebel; Van Kampen: Het oog van de naald; Konsalik: Lief desnachten in de Taiga; Lampo: De duivel en de maagd; Motley: Wij vis ten tevergeefs; Murdoch: Een tijd van engelen; Plate: Als zonen zonen doden; Rinser: Ik ben Tobias; Roblès: De Vesuvius; Seghers: De kracht van de zwakken; Seton: Avalon; Uris: Topaz; Morris West: De toren van Babel. Buitenlandse romans: Balchin: Kings of infinite space; Behn: The Kremlin letter; Bingham: The dou ble agent; Canning: The pyton pro ject; Cecil: A woman named Anne; Cleary: The long pursuit; Crichton: The secret of Santa Vittoria; Édelman: Shark island; Graham: The walking stick; Knebel: The Zinzin road; Masters The gold of Malaber; Ustinov: The frontiers of the sea. EDE De werkplaats voor gehan dicapte in „Het Dorp" zal naar alle waarschijnlijkheid administratief en organisatorisch gaan ressorteren on der de stichting Arbeidszorg in Ede. zaak gaande. Vaststaat dat de werk- Er is op het ogenblik overleg over deze plaats van „Het Dorp" in het kader van een door het ministerie uitgestip peld beleid van schaalvergroting moet worden ingepast in de organisatie van de bestaande mindervaliden-werk- plaats. In „Het Dorp" werken op het ogenblik 115 mindervaliden. De directeur van de stichting „Het Dorp", mr. W. P. Bijleveld, noemde het prematuur om nu al iets te zeggen over de op handen zijnde samenwer king. Hij verklaarde dat „Het Dorp" inderdaad naar mogelijkheden zoekt om de werkplaats in het kader van schaalvergroting onder te brengen in een van de werkplaatsen uit de omge ving. In Ede wordt een samengaan tussen de stichting Arbeidszorg en de werk plaats van „Het Dorp" bijzonder toe gejuicht. Wethouder J. Heij van Arnhem ver klaarde dat er nog geen beslissing is genomen. Het wachten is op een nader gesprek tussen de gemeentebesturen van Arnhem en Ede. Ook de heer Heij zette uiteen dat samengaan gewoon een ge volg is van schaalvergroting. Wethouder H. P. Hoolboom van Ede zei tenslotte dat Ede erg blij zal zijn als de samenwerking werkelijkheid wordt. In de werkplaats van Arbeids zorg werken op het ogenblik minderva liden uit Ede, Wageningen, Barneveld en Renkum. Vooral voor de Renkumse werkne mers ziet hij de werkplaats van „Het Dorp" als een goed toekomstig onder dak. Zondag 25 augustus 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. J. Vroeg- indeweij, Maarssen; 17.00 u. ds. Lan- gerak. Julianakerk. 9.30 u. ds. Kuus, Voort huizen; 17.00 u. ds. Graafland. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 u. ds. A. Vroegindeweij; 17.00 u. ds. Smit, Put ten. Sionskerk, 9.30 u. ds. Graafland; 17.00 u. ds. Wisgerhof. Poortkerk, 10.30 u. ds. Langerak; 18.30 u. ds. Eijsenga, Leusden. Bejaardencentrum, 9.00 u. ds. Lange rak. Veeneind, 15.00 u. ds. Terlouw; woens dag 28 aug. 19.30 u. ds. Middelkoop uit Zwolle. Dijkstr., 14.45 u. de heer Meijer. Herv. gemeente „Sola Fide", 10.00 uur: ds. Nijeboer; Jeugdkapel 10.00 u. de heer Veldhuizen; 17.30 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk Oude Kerk, 9.30 u. ds. Blanken; 17.00 u. ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 u. ds. IJtsma; 17.00 u. ds. Blanken. Geref. Poortkerk (Vrijgemaakt): Geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 u. student v. d. Kamp, De Klomp. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned): 9.30 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gemeente (syn): 9.30 en 17.00 u. leesdienst. Ned Prot. Bond: 10.30 u. drs. Nepveu, Bussum. R.-K. Kerk Salvatorkerk, zaterdag 24 aug. 18.45 u. en zondag 9.00 en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 u. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u.: Heiligingssamenkomst; 19.30 uVerlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 u. „De Wachttoren" studie; 10.30 u. Openbare toespraak; dinsdag 27 aug. a.s. 19.30 u.: Theoc. school; 20.30 u.: Dienstvergadering. De diensten worden gehouden in het N.V,V.-geb. aan de Tuinstraat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, geen opgave ontvangen Cunerakerk, 9.00 u. ds. D. v. Vliet uit Zetten van overige diensten geen op gave ontvangen. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. J. van Buuren uit Wommels. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 u. leesdienst; woensdag 28 aug. a.s. 19.30 u. ds. G. Schipaan- boord uit Apeldoorn. Geref. Gem. Nederland 10.00 en 17.30 u. leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 u. ds. C. van Viegen. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 u. leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. hulppred. G. G. van Vrouwerff. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 u. ds. G. Kaastra, 19.00 u. dhr. I. Kandel uit Bunnik (Jeugddienst). Dorpshuis, 10.00 u.: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. Hoorweg; 18.30 u. ds. L. Zwaan. BENNEKOM De Floraliavereni- ging organiseert op vrijdag 6 septem ber a.s. een druiventocht naar het West- land. De tocht zal gaan via Utrecht, Voorburg, Rijswijk, Loosduinen naar Hoek van Holland, waar een koffiepau ze zal zijn. Van hier gaat men naar Naaldwijk, waar eerst een bezoek ge bracht zal worden aan het Proefstation voor de Groenten- en Fruitteelt onder glas. Daarna zal er een lunchpauze zijn, waarbij het speciale druivenrestaurant in het centrum van Naaldwijk kan wor den bezocht, met druiven tegen vei- lingprijs! Vervolgens komt de Bloemen- en Fruitshow in de veilinghallen in Naald wijk aan de beurt, waarna in de Rot terdamse havens een rondvaart op het programma staat. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. C. F. Brüsewite (D.G.) uit Utrecht. LEER8UM Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. Zwaan; 18.30 u. <k. L. Hoorweg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 uur ds. A. G. Barkey Wolf, em. pred. uit Zeist; 18.30 uur drs. A. B. M. W. Kok, em. pred. uit Zeist. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur de heer B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur: Evang. F. J. Eijkamp uit Utrecht. De dienst wordt gehouden ln 't Verenigingsgebouw aan de Molen weg. R.K. Kerk: 20.30 uur H. Mis. De dienst wordt ge houden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. J. C. Jonker# EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. C. de Ble. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem. 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Faal. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. H. Talsma uit Den Haa 18.30 uur ds. W. F. Steenbeek Ingen. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur de heer W. de Groot Goudri- aan; 18.30 uur: ds. J. van der Heide uit Eek en Wiel. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur ds. M. van Beek. Veenendaal: Zaterdag 24 augustus: J. Schilperoovt Kerkewijk 40, tel. 12134. Zondag 25 augustus: J. H. Kets, Hoofd straat, tel. 10056. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 98, tel. 12128. Rhenen: Voor Rhenen neemt het aanstaand# week-end waar: dr. Almekinders He renstraat 59, tel. 08376-2432. Amerongen: De praktijken van de doktoren Van Om meren uit Eist, Bakker en Van de Burg uit Leer sum en Kars en Ossen- dorp uit Amerongen worden het aan staande week-end waargenomen door dr. Kars, Burg. jhr. H. van de Bosch straat 39, Amerongen, tel. 03434-1237. Scherpenzeel: Voor Woudenberg en Scherpenzeel neemt het aanstaande week-end waar: dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, 'Scherpenzeel, tel. 03497-1220. De dienst geldt van zaterdag 9.00 uur tot maandag 8.00 uur. Renswoude: Voor Ederveen, De Klomp en Renswou de neerfit het aanstaande week-end waar: dr. Ter Velde te Renswoude, tel. 08387-450. Resteren: Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het aanstaande week-end waar: dr. Van de Veen te Lienden, tel. 03443- 220. De dienst vangt aan op zaterdag, 9.00 uur precies. Opheusden Voor Echteld, Ochten, Dode waard en Opheusden neemt het aanstaand# week-end waar: dr. Van Driel ta Ochten, tel. 03444-220. De dienst vangt aan op zaterdag, 9.00 uur precies. WIJKVERPLEGING Kesteren Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het aanstaande week-end waar: zr. S. Westerhof, Groene Kruis, Kesteren, tel. 08886-210. Opheusden: Voor Dodewaard en Opheusden neemt het aanstaande week-end waar: zr. E. de Winter te Opheusden, tel. 08887-210. TANDARTSEN Veenendaal/Rhenen: Spoedgevallen, tel. 08385-12945. DIERENARTSEN Ederveen: Voor Ederveen en omgeving neemt bet aanstaande week-end waar: dr. Van Riessen, Dorpsstraat 18, Lunteren, teL 08388-2557. 000000000000000000*0*****00000001 VEENENDAAL De heer H. v. Manen werd in september 1966 voorritter van de fractie der Anti- Revolutionaire Partij. Bij de ver- kieringen van dat jaar verloor de fractie één zetel en kwam daarmee op vier leden. Een van hen, de heer C. N. van Kuyk werd herkozen tot wethouder. In de fractie kwam een nieuw lid, ds. D. van Enk, terwijl het laatste fractielid, de heer B. Vrieling nog maar enkele maanden van de raad deel had uitgemaakt. In feite waren alleen de heer Van Kuyk en ds. Van Enk gekozen. De beide anderen werden in de raad herbenoemd door het bedanken van de heren E. C. Diepeveen en L. R. A. Ester. „In het algemeen heeft de AR de laatste jaren veel klappen gehad", merkte de heer Van Manen op. „De heren Middelhoven en Van Stempvoort, die achtereenvolgens wethouder waren, overleden plot seling. Vlak voor de laatste verkie zingen overleed de toenmalige fractievoorzitter de heer mr. F. van Leeuwen. Nu heeft de wethou der Van Kuyk aangekondigd .we gens gezondheidsredenen te zullen bedanken". Over de afgelopen periode zegt de heer Van Manen: „Er is ontzag- liggen vooral op het gebied van woningbouw en wegenaanleg: éêDe westelijke randweg moet zo snel mogelijk voltooid worden, want er is nu eigenlijk al te weinig ruim te in het centrum. Zodra de wes telijke randweg gereed is, moet men beginnen aan de oostelijke. Als men doorgaat in het tempo, waarin 't nu gaat, dan komt die oostelijke randweg beslist te laat. De route om het centrum heen via de Brouwersstraat zal wel enige opluchting voor de Hoofdstraat ge ven, al is de Pr. Bernhardlaan nu al druk en die zal daardoor nog meer verkeer te verwerken krij gen". dacht besteed worden aan de sa nering van oude wijken. Vanaf de Kanaalweg heb je een verschrik kelijk uitzicht in de richting van de Achterkerkstraat. Voor een deel wordt dat uitzicht bepaald door de opslagplaats van „De Ruyter". Ik hoop dat er spoedig een mogelijk heid gevonden zal worden, dat die kwestie opgelost kan worden. Daarna kan die wijk gesaneerd worden". „De woningbouw moet in een hoog tempo voortgezet worden. De samenwerking In de Veenen- daalse gemeenteraad noemt de heer Van Manen „bijzonder pret tig". „BH de zakelijke dingen be staat er in de gemeenteraad een vrij grote mate van eenstemmig heid. Ik begrijp echter de opmer- mmm v In een zevental artikelen zul' len de fractievoorzitters in de Veenendaalse gemeenteraad hun mening over de huidige gemeen tepolitiek geven. De serie is op gezet ter gelegenheid van het feit, dat men momenteel op de helft van de normale zittingsperiode van de raad is. Temeer daar een nieuwe partij in 1966 zijn intrede deed en er nog andere verschui vingen waren, is het interessant de mening van de fracties over de afgelopen periode te horen en hun visie op de komende twee jaar te vernemen. In die visie speelt een onbekende mee: de nieuwe burgemeester, naar wiens naam men nog slechts gissen kan. rt******i lijk veel gebeurd. Veenendaal is bezig te groeien tot een middel grote gemeente, wie het ernst is met de taak die het volgens het streekplan Zuidoost-Utrecht is toe bedeeld. In dat plan heeft Veenen daal een belangrijke taak als streekcentrum en ik hoop, dat het provinciaal bestuur 't ernst is met zijn plannen en daarom in de toe komst wil bijdragen aan de ver dere ontwikkeling van Veenendaal vooral door de benodigde geld middelen ter beschikking te stel len".. De wensen van de heer Van Manen Hét plan Molenbrug schiet mooi op, maar van het volgende plan, „de Dragonder", is nog geen spa in de grond gestoken. De bouw van de bejaardenwoningen blijkt in een behoefte te voorzien. Boven dien komt er hierdoor een voor raadje eengezinswoningen vrij, waardoor weer anderen geholpen kunnen worden". De heer Van Manen had kortgele den op de Kanaalweg in de rich ting van de Achterkerkstraat staan kijken: „Naast het creëren van nieuwe wijken, moet er ook aan- kingen van de heer Van Remmer den (PvdA) niet goed, dat wet houder Koppenberg gevallen steken van andere wethouders zou moeten oprapen. Welke steken zijn dat?, zou Ik de de heer Van Remmerden willen vragen. Overigen# heb ik alle waardering voor de heer Koppen berg als wethouder". „Ik ben enorm blij. dat het zwem badcomplex spoedig voltooid kan worden, dit in tegenstelling mis schien tot de heer Van Deelen (SGP). We hebben op korte ter mijn ook dringend een tweede sportpark nodig. Ik hoop dat daar achter de schermen reeds hard aan gewerkt wordt". De huidige burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, komt uit de AR- kring. Natuurlijk stelt de AR er prijs op weer een AR-burgemeester te krijgen: „Ik weet niet, of het weer een AR-burgemeester zal worden. Ik hoop echter, dat de nieuwe bur gemeester, van welke partij hij ook zijn zal, een goede burge meester zal zijn, die met veel elan aan de toekomst van Veenendaal gaat bouwen", aldus de heer H. van Manen, fractievoorzitter van de ARP.

De Vallei | 1968 | | pagina 5