WAMflan we heen? VALLEI? Belt 10550 11079 Burgemeester ruimde eerste grond voor 144 „drive-in"-woningen Chauffeur (zonder rijbewijs) reed bij La Montagne zijn auto totaLloss KANTONGERECHT WAGENINGEN Tennisbanen geopend '111* U UW Te hard In Molenbrug al 115 woningen verhuurd Vrachtwagen dwars over de Kerke wijk Verhuur Bejaarde bij val van fiets gewond 2193 stuks fruit in braderie-stand Bierwagen uit koers geraakt Beter geluid van eierveilingen Dom Berg Vrijstelling Duurder persoonlijke leningen kwijting van restant lening i i i ZATERDAG 24 AUGUSTUS I96« hel", zondag 20 uur: „Strafbataljon 999". TENTOONSTELLINGEN Raadhuis en Politiebureau, Veenen- daal: Dubbelexpositie „Kiek en kunst". Geopend maan- t.e.m. vrij dag 9-18 en 19-21 uur. Zaterdags 15-18 en 19-21 uur, 's zondags ge sloten. Tot 7 september. Streekmuseum, Rhenen: Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Leen Molendijk uit Arnhem. Dag., be halve zon- en woensdag, 11-12,30 en 14-17 uur. Tot 14 september. UTRECHT Zaterdag. 24 augustus Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgelvesper. Dinsdag, 27 augustus Informatie Centrum Utrecht, Tunnel weg. 12.30 uur: Rondleiding en ver klaring Plan Hoog-Catharijne. (gratis toegangskaarten tevoren af halen op bureau ICU). Donderdag, 29 augustus Informatie Centrum Utrecht. 12.30 uur: rondleiding en verklaring plan Hoog-Catharijne. Zaterdag. 30 augustus Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgelvesper. Janskerkhof. 10.30-12.30 uur: Folk Centrum Utrecht met folksongs en hoetenennie. (alleen bij goed weer) Informatie Centrum Utrecht. 14.30 uur: Rondleiding en verklaring plan Hoog-Catharijne. BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: ..Het wonder van de liefde". Zaterdag 23.15 uur: „Le bonheur". CITY. Voorstraat 89: „Texas Adio". FILMAC, Vredenburg 29, doorl. 10- 18.30 uur: „Caribian Carrousel". PALACE, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 uur: „Carmen baby". Zater dag 23.30 uur: „Gunglory". OLYMPIA, A'damsestraatweg 350, middagvoorst., alleen op zon- en woensdag; t.e.m. zondag: „De onge- looflyke overwinning". Maan- i t.e.m. woensdag: „Duel in Diablo". REMBRANDT. Oude Gracht 73: „De i dood komt te paard". SCALA, Potterstraat 16, dag. 14.15 en 20 uur: „The sound of music". STUDIO, Oude Gracht 154, voorst. 15 later: „China is dichtbij". VREEBURG, Vredenburg 8a: „Stilet to gangsters"; zaterdag 23.15 uur: „Het bloedrituecl van de zombies". ARNHEM Zaterdag 24 augustus STADSSCHOUWBURG 20 uur: To neelgroep Theater met „Eindeloze liefde". DE KORENBEURS 21 uur: Café-i chantant „Floepla". Zondag 25 t.e.m. zaterdag 31 aug. STADSSCHOUWBURG 20 uur: To neelgroep Theater met „Eindeloze i liefde". BIOSCOPEN Voorstellingen op zon- en werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT. Velperplein „Het j wonder der liefde". PALACE, Bakkerstraat: „The way i west". STUDIO-A, Lange Wal, dag. 19.30 u „Irma la douce". Zon- en woens dag 14.30 u.: De Beatles in „Help". LUXOR. Willemsplein 14.30 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago"; Zaterdag 23.30 uur: Lollipop, een meisje van j 17"; zondag 12 uur: „Makker, de j zoon van Rin Tin Tin". SASKIA. Looierstraat, 14.30 en 19.30 uur: Shakespeare festival, zaterdag en zondag: „De getemde feeks": maandag: „Othello"; dinsdag: „Ro- j' meo en Julia"; woensdag: „Ham- i let". Na ([e officiële opening van de tennisbaan door de vice-voorzitter van de tennis- bond (rechts) nam de jeugd bezit van de baan. ADVERTENTIE HYFOTtftf'K Bij OVERLIJDEN WnnANCICRINCS VOLMACHTKANTOOR ALS U VANDAAG NOG BELT, HEEFT U MORGEN HET GELD Kastanjelaan40 Tel 08376-2720 Rhenen Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur //////////////////////////////////////z//////////////////////y//yyA# Na te zijn geïnstrueerd door een van de mannen van de firma Schoonho- ven beklom burgemeester mr. dr. J. I Hazenberg de bestuurderscabine van de graafmachine om de eerste meter grond weg te-schuiven. RHENEN Streekmuseum, 16 uur: Opening ex positie van werken van Leen Mo lendijk door burgemeester Bosch van Rosenthal. Causerie over ge toonde door de heer Joh. Wesselink te Arnhem. De tentoonstelling duurt tot 14 september en is dage lijks, behalve op zon- en woensdag, geopend van 11-12.30 en van 14-17 uur. LEERSUM Het Hof, 19.30 uur: „Mody sect" voor beatclub „De Weerwolf". Maandag, 26 augustus RHENEN Bella Vista, 19 uur: Start oriëntatie- rit voor bromfietsers. BIOSCOPEN Luxor Theater, Veenendaal, zater dag 19.30 en zondag 15 uur: „Voor een paar dollars meer". Zon- en maandag 19.30 uur: „De dief van Parijs". Bio. Rhenen, zaterdag 20 en zondag 14.30 uur: „Een spion ging door de of 15 dagen. VEENENDAAL Met als decor Veenendaal in vogelvlucht gezien van af de hoogste verdieping van het on langs gereedgekomen flatgebouw in „De Molenbrug" overhandigde bur gemeester mr. dT. J. Hazenberg gister middag de sleutel van een van deze woningen aan de heer J. de Jonge uit Enschede. Deze ceremonie was maar een onderdeel van het lijvige program ma dat burgemeester Hazenberg deze morgen had af te werken. Daarvoor had hij in „De Engelenburg" plaats genomen achter het stuur van een zo genaamde payloader om de eerste steek grond te verwijderen van het kinder- pioeterbad dat wordt aangelegd temid den van een complex van 144 „drive- in"-woningen, die net als de flats in De Molenbrug door Euro woningen N.V. zullen worden gebouwd. Ook 'n symbolische drive-in, die de burge meester uitvoerde achter het stuur van een personenauto, behoorde tot een van de taken van de burgemeester, die werd vergezeld van zijn echtgenote. Een van de weinige nog onbebouwde stukken grond in „De Engelenburg" was het eerste doel van het gezelschap. Daar zal binnekort door „Eurowonin gen" worden gestart met de bouw van 144 „drive-in"-woningen; een woningty pe waarvan burgemeester Hazenberg later in de morgen zou zeggen: „die kunnen we er in Veenendaal nog best bij gebruiken". Deze „drive-in" woningen kenmerken zich door een grote gelijkvloerse ga rage, met daarboven een bijzonder ruim woongedeelte en slaapvertrek ken op de tweede verdieping. Het drive-in karakter werd gesymbo liseerd toen burgemeester Hazenberg met zijn echtgenote plaats nam achter het stuur van een personenauto met ca ravan en een denkbeeldige garage in reed. De burgemeester beklom daarna de bestuurderscabine van een zogenaamde payloader waarmee hij de eerste me ter grond wegschoof op de plaats waar een kinderploeterbad zal worden gerea liseerd. VEENENDAAL Het verkeer op de Kerkewijk is donderdagavond enige tijd gestremd geweest, doordat een vrachtwagen met aanhanger combina tie dwars over de weg stond. De com binatie kwam op deze vreemde wijze tot stilstand nadat tijdens een rem- manoeuvre enkele verkeersborden ge ramd waren. De combinatie werd be schadigd. Het ongeluk gebeurde toen de heer A. B. L. uit Veenendaal vanaf de Bergweg rechtsaf de Kerkewijk op draaide. Vanuit het centrum van Vee nendaal naderde - op een afstand van ongeveer 60 meter, de vrachtwagen, bestuurd door de heer H. van E. uit Hilversum. De heer Van E. remde, maar doordat het voorste deel - in te genstelling tot de aanhanger - van zijn combinatie onbeladen was, drukte de aanhanger door. De aanhanger gleed naar rechts, het rijwielpad op en na een schaarbeweging kwam de combi natie tot stilstand. In het plan Molenbrug werd vervol gens aan de familie De Jonge uit En schede de sleutel van een van de flats uitgereikt. Burgemeester Hazenberg verbond hieraan de wens, dat de nieuwe bewoners zich goed thuis zullen voe len binnen de Veenendaalse gemeen schap. De directeur van Eurowoningen N.V. drs. J. Poot gaf tijdens een bijeenkomst in „De Korenbeurs" een overzicht van de verhuur van de woningen in „De Molenbrug". Van de eerste twee blok ken zijn inmiddels 115 woningen ver huurd en hij vond het een opmerkelijk verschijnsel, dat de verhuur vooruit loopt bij de produktie. Zeventig procent van het aantal woningen dat inmiddels gereed is gekomen is verhuurd aan niet Veenendalers, van wie het overgrote deel afkomstig is uit de randstad Hol land. Drs. Poot noemde burgemeester Ha zenberg 'n dynamisch mens, die de za ken krachtig aanpakt en wie samen met de overige bestuurders van Veenendaal niet alleen de opheffing van de woning nood ter harte gaat maar die tevens door tal van andere voorzieningen (raadhuis, politiebureau en zwembadcomplex) een goed woon- en leefklimaat heeft ge creëerd. De drie taken die de burgemeester deze morgen oo verzoek van de directie van Eurowoningen had verricht werden be antwoord met 'n driedelige herinnering aan deze „opbouwdag". De burgemees ter ontving uit handen van drs. Poot achtereenvolgens een schets (in kleur) van het kinderploeterbad, een boekje over stedebouwkundige ontwikkeling en een boek over het vorstenhuis. De heer B. B. van Leeuwen, voorzit ter van Patrimonium's Bouwvereniging, wees tenslotte op de goede samenwer king die er bestaat tussen de drie part ners op woningbouwgebied: Patrimo nium, de gemeente en Eurowoningen N.V. WEKEROM Op de Edeseweg vond gistermiddag een ongeval plaats, waar bij de 88-jarige fietser G. E. uit Ede, een gebroken hand opliep. De bejaarde man schrok waarschijnlijk van een te gemoetkomende auto, die een tractor passeerde, en vervaarlijk dicht langs hem heen reed. Hij raakte van de weg en kwam in de berm te vallen. Voor behandeling en onderzoek is E. naar het Streekziekenhuis te Bennekom overgebracht. Mevrouw Hazenberg overhandigde aan mevrouw De Jonge de sleutel van de nieuwe woning. VEENENDAAL Vier Veenendalers en een Edese militair hebben een kist appels gewonnen, omdat zij op de don derdagavond gehouden braderie onge veer het juiste aantal appels en peren hadden geraden in de stand van de ge zamenlijke groente- en fruithandel. De stand was ingericht in samenwerking met de veilingvereniging in Resteren. Het juiste aantal appels en peren be droeg 2193 stuks. Na afloop werd de hoe veelheid fruit ter beschikking gesteld van het Julianaziekenhuds en het be jaardencentrum „De Engelenburgh". De uitslag luidde: 1. Dresia, Maurits- kazerne Ede 2190 stuks; 2. E. Meering, W. C. Beeremanstraat, Veenendaal 2188 stuks; 3. A. van de Weerd, Zandstraat, Veenendaal 2200 stuks; 4. J. van Zoe- ren, Gov. Flinckstraat, Veenendaal 2204 stuks; 5. W. Knoppers, Holleweg, Vee nendaal 2206 stuks. Halsstarrig bleef de heer Van D. uit IJzendoorn (Betuwe) volhouden, dat hij in de bebouwde kom van Ooster beek met zijn wagen de maximum snel heid niet had overtreden. „Even voor de bebouwde kom reed ik een paar wagens, waaronder een po litieauto voorbij. Dat ik in Oosterbeek zelf harder dan 50 kilometer heb gere den, ben ik me niet bewusf. Er is geen sprake geweest van snelheidscontrole met de meter. Hoe kunnen de verbali santen dan beweren, dat ik fout was", aldus Van D.'s reactie op de tenlaste legging. Het proces-verbaal gaf ophel dering. „De verbalisanten hebben u gevolgd en konden u met 'n snelheid van tachtig kilometer per uur niet eens inhalen! U vergrootte uw snelheid van 60 tot 80 kilometer binnen de bebouwde kom van Oosterbeek", constateerde rechter Van den Brand. Verdachte bleef van mening, dat hij „ook een meter had en normaal reed" Officier mr. J. J. van Oostveen hield in zijn eis rekening met het feit, dat Van D. met een bromfiets ook al eens voor het overtreden van de maximum snelheid was veroordeeld en eiste nu f 100 of tien dagen. „Hoe kan dat nu, de schikking was f 90", repliceerde verdachte. De rechter vonniste de niet-van- schuld-bewuste IJzendoorner met f 150 Zaterdag, 24 augustus VEENENDAAL Valleibad, 15,-18 en 19-21 uur: Ge legenheid tot bezichtiging van het nieuwe overdekte zwembad. Tij dens de openstelling zwemdemon- straties. Sportpark "Panhuis, 14 uur: Start Wolmars. Valleibad, 15 uur: Start singelloop VAV. Sportpark Panhuis, 15.30 uur: Hoc key-demonstratie door „De Sala manders". Sportpark Panhuis, 16 uur: Volley bal-demonstratie door „De Pan ters". Sportpark Panhuis, 16,30 uur: Honk bal-demonstratie door „The blue soeks". LEERSUM In een stralende zon opende gistermiddag de vice-voorzit ter van de Nederlandse tennisbond, de heer mr. H. F. Hoojjer aan de Plag- genberg de tennisbanen. Hij knipte het lint door. dat de toegang tot de banen versperde, waarna een tiental jeugdi ge leden van de Leersumse sportvereni ging „Larsheim" op de baan een bal letje sloegen. Voor men tot de officiële opening overging had burgemeester mevrouw mr. C. M."s Jacob des Bouvrie het woord gevoerd. Zij was bijzonder blij met de banen, die volgens een geheel nieuw systeem waren aangelegd: het Mateco-systeem. Ook was zij verheugd Over de plaats die de tennisbanen had den gekregen, namelijk naast het toe komstige zwembad. „Zo is dit het begin van een grote wens van het gemeente bestuur: een sportcomplex in Leer- sum". De heer E. G. Wernink, directeur van de firma die de banen heeft aange legd, gaf vervolgens een beknopte uit- EDE. Op Rijksweg 12 verloor gister ochtend de bestuurder van een truck met oplegger, beladen met twintig ton bier, de macht over het stuur. De com binatie schoof naar links, ramde de vangrail en schaarde. Dwars over de rijbaan kwam de combinatie tot stil stand. Het verkeer ondervond enige tijd grote hinder van het obstakel. De be stuurder, W. A. W. uit België, kwam met de schrik vrij, de combinatie liep echter aanzienlijke schade op. leg van. het bouwsysteem. Het grote voordeel van deze tennisbanen was vol gens hem, dat na de zwaarste regenva het veld vrijwel direct weer bespeel baar is. Darna sprak de voorzitter van de afdeling tennis van de sportvereniging „Larsheim" de heer C. J. Koreman zijn vreugde uit over de nieuwe banen. „Ja renlang moesten we, soms met veertig mensen, op een baan in Amerongen spelen", vertelde hij. Nu kon men de sport echt gaan stimuleren. Men gaat dit doen in de vorm van het geven van gratis tennislessen aan de Leersumse jeugd. EDE De prijzen op de eiermark ten vertoonden in de afgelopen week een stijgende tendens. De vraag uit het binnenland was redelijk goed te noe men en ook de export bleek niet on gunstig. Na een aarzelend begin trok ken de veilingprijzen aardig op. Er bleek wat meer vraag naar consumptie eieren uit Duitsland en ook naar ande re landen kon zich een zekere export handhaven. In Duitsland loopt de grote produktie wat terug hetgeen de belang stelling voor importen weer stimuleert. Voornamelijk door een betere afzet- structuur kon ons land zijn goede posi tie als eierexporteur naar Duitsland be houden. Intussen is er nog steeds een vrij grote aanvoer van Belgische eieren in Barneveld, deze gaan echter voorna melijk naar de industrie. Ook Israël, dat enige tijd geleden met eieren aan de markt kwam, schijnt zijn grootste voorraden te hebben afgezet en is nu als koper op de veilingen verschenen. Nog een geval van overtreding van maximum snelheid betrof de Arnhem mer W. L., van beroep banketbakker. Het feit was op de Prof. Ritzema Bos weg in Wageningen gepleegd. „Het was kort na het bord „50 km" en ik heb misschien mijn gedachten er niet helemaal by gehad, omdat ik op weg was naar mijn zuster in het Wa- geningse ziekenhuis", verdedigde L. zich. Na een eis van f 40 werd met „nu voor deze keer dan" f 35 of drie dagen gevonnist. „Een domme verkeersfout", noemde officier mr. Van Oostveen de manoeu vre, die de heer J. E., confectionair uit Rhenen met zijn wagen had ge maakt, waardoor een botsing was ont staan. E. was, hoewel hij duidelijk naar links voorgesorteerd stond, plotseling rechtsaf geslagen op het moment, dat hij rechts werd ingehaald. De inhaler, de heer J. K., etaleur uit Arnhem werd het rechts inhalen ten laste gelegd. „Ik heb een beetje uitgehaald naar links om de bocht beter te kunnen ne men", verklaarde E. „Volgens mijn bes te weten heb ik wel de rechterrichting- aanwijzer uitgehad". K. verklaarde echter, dat E.'s cligno- teur naar links knipperde en diens wa gen duidelijk en correct naar links voorgesorteerd stond. „Ik was hem al half voorbij, toen hij ineens naar rechts stuurde. De bescha digingen aan mijn portier en de achter- zyde van de wagen wiizen daar ook op". De officier kreeg van E. geen dui delijke bevestiging op zijn vraag of hij tydig naar rechts geknipperd had. Eis f 80,- of acht dagen tegen E en ontslag van rechtsvervolging voor K. Het vonnis was conform. WAGENINGEN Een chauffeur zonder rijbewijs en rij-ervaring is een gevaar op de weg. Hier waren de ver dachten Hendrik S en Paul van K. uit Veenendaal vol komen van overtuigd, toen zij vrijdagmorgen voor de Wa- geningse kantonrechter verschenen. Hendrik S. was in het voorjaar van plan een autootje te kopen. Hij was nog niet in het bezit van liet rijbewijs, maar had wel een paar keer rijles gehad. Paul van K. kon Hendrik wel helpen. Hij had voor honderdviji'tig gulden een auto gekocht met de bedoeling eens flink aan de wagen te gaan sleutelen. Hen drik stapte echter snel van zijn plan af toen hij de auto nog eens beter bekeken had. Het zou veel moeite kosten om het ding op te knappen. Paul ging daarom direct in op het bod dat Hendrik op de wagen deed. Toen Hendrik Paul verzocht om een proefrit stemde de ze toe, ofschoon het heni bekend was dat Hendrik geen rijbewijs bezat. Hij had er nu spijt van, want Hendrik raakte bij hotel La Montagne de macht over het stuur kwijt, vloog van de weg af en van de auto was niet veel meer over. Paul verklaarde voor de kantonrech ter dat hij Hendrik, voordat deze in de auto was gestapt, terdege had gewaar schuwd. „Er was echter een vriend die mee zou rijden. De jongen had een rijbe wijs en kon als het nodig was ingrij pen", aldus Paul. „Dat hij het niet kon is wel gebleken. Bovendien was de auto niet voorzien van: een kentekenbe wijs", zei de kantonrechter. De raadsman van Hendrik S. mr. W. C. Spermon uit Veenendaal voerde een verzachtende omstandigheid aan. „Mijn cliënt is er volkomen van over tuigd, dat hij fout is geweest. Ik zou er echter wel op willen wijzen dat hij Paul van K. volkomen schadeloos heeft gesteld. Ik hoop dat U bij uw vonnis hier mee rekening zult houden". Eis officier: f 200 boete of 20 dagen hechtenis voor Hendrik S. en f 250 boe te of 20 dagen hechtenis voor Paul van K. Hierop vonniste de kantonrechter met honderdvijfentwintig gulden boete of twaalf dagen hechtenis voor S. en drie honderdvijftig gulden boete of dertig dagen hechtenis, met inbeslagneming ve idee, te hebben dat ik dan een berg Mevr. L. S.-O. uit Doorwerth zorgde voor een originele motivering, toen haar ten laste werd gelegd, dat zij met haar wagen op de Prof. Ritzema Bos weg in Wageningen te hard had gere den. „Het was net voor de berg", zei ze, daarmee het enigszins hellend wegge deelte na de kruising met de Dieden- weg bedoelend. „Ik schijn het primitie ve idee te hebben dat ik dan een berg moet nemen en dan druk ik automa tisch het gaspedaal in". Het kantonge recht zag die „Zwitserse toestanden" nu niet direct. De gatsometer had aangetoond, dat mevr. S. 64 kilometer per uur had ge reden. „Dat is al de tweede keer bin nen korte tijd. In oktober heeft u ook zoiets gehad", merkte de rechter mr. A. C. van den Brand op. „Ja, ik kom uit het westen en daar heb ik er nooit last van gehad. Wel grappig dat die bergen mij zo dwars zitten", glimlachte mevr. S. Wegens vakantie had zij het schik kingsbedrag van f 60 niet betaald. De officier, mr. J. J. van Oostveen wilde het evenwel bij de zes tientjes laten. De rechter hield rekening met het feit, dat mevr. S. de „bergbeklim- ming in hoog tempo" reeds voor dt tweede maal binnen een jaar gepres teerd had en vonniste met f 70 of ze ven dagen, wat mevr. S. met driftige stapjes de zaal deed verlaten. De Wageninger H. v. K., 70 jaar oud, was door de opsporingsdienst luister en kijkgelden betrapt. Al eerder had de bejaarde voor het Wagenings kantongerecht verklaard, dat hij vrijgesteld was van het betalen van luistergeld en dat hij vrijstelling van kijkgeld had aangevraagd. „Na onderzoek is gebleken, dat u de waarheid heeft gesproken. U was wel wat te laat met uw aanvrage'' zei rech ter v. d. Brand. De verdachte draaide zijn pet rond en knikte. Ten aanzien van het luistergeld vroeg de officier vrijspraak en wat het kijk geld betreft schuldigverklaring zonder toepassing van straf. „Ontslag van rechtsvervolging en schuldigverklaring zonder toepassing van straf', klonk de uitspraak van de kantonrechter. Van K. vond het kenne lijk een hele mond vol, maar begreep wel zoveel, dat hij er best vanaf geko men was. „Mag ik die papieren van de onthef fing terug, meneer?" verzocht hy de of ficier schrander. Toen ook dat in orde was, ging hij hoogst tevreden het zonnetje weer in.

De Vallei | 1968 | | pagina 3