'tiskr-kr- krakend vers Vertel aan de wereld wat hier gebeurd is „Kloof Oost-West is nog dieper geworden" Kerken geschokt door de bezetting Tsj.-Slowakije Colaslag nog niet ten einde Wat eet ik? DE AUTOMAAT KAN HEM WEIGEREN Je wilt de Tsjechen helpen, maar je kimt niets doen V Levensmiddelen groothandel opgelicht Man stak vrouw met mes Rijen Demonstraties in Londen Hakenkruis Minder Minder appels meer peren IS.V.V.-voorzitter Kloos Veel Heerlenaren willen werken bij Pensioenfonds Mevr. Van Someren bedankt als kamerlid NAAR DE POMP GELOPEN "---At Cedok-employés bleven loyaal Eerste zaken Teruggelopen 49 cent ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1968 r/r/////##//#///#/////////i Vanaf vandaag nikkelen guldens DEN HAAG Verscheidene Ne derlanders zullen de komende da gen tot hun verbazing ontdekken dat hun splinternieuwe gulden door een automaat geweigerd wordt. Dit komt, omdat de nikkelen gul dens, die vandaag door de Ne derlandse Bank in de circulatie worden gebracht, een halve gram minder wegen dan de zilveren mun ten. De vele automaten in ons land zijn nog niet helemaal voor de nieu we geldstukken geschikt. Afgezien van het gewichtsverschil zijn de nikkelen en zilveren guldens pre cies gelijk. Prof. dr. H. J. Witteveen, minis ter van Financiën, zei op een pers conferentie „ondanks de hoge zil- verprijs zijn er tot nog toe geen moeilijkheden met de circulatie van de guldens geweest". En over de omschakeling op nikkelen gul dens: „wij hopen en verwachten dat alles hierbij normaal zal verlopen". Er zijn nu ongeveer 180 miljoen guldens in omloop. Deze blijven voorlopig in roulatie. De Nederland- sche Bank zal ze niet van de nikke len munten scheiden. „Het zijn de zelfde guldens, waarmee zonder enig onderscheid zal worden ge werkt". De bewindsman zei dat het ge makkelijk is automaten ook voor nikkelen guldens geschikt te maken Met hulp van de overheid zijn expe rimenten gedaan en is de omscha keling voorbereid. De automaten zullen selectief blijven en geen na- maak-munten accepteren. Tijdens de persconferentie werd de eerste zak nikkelen guldens door muntmeester dr. J. W. A. Van Hen gel overhandigd aan een agent van de Nederlandsche Bank. De minis ter ontving bij deze gelegenheid en kele nieuwe guldens. Ook de andere aanwezigen „kochten" nikkelen gul dens, echter onder voorwaarde dat zij die niet voor vrijdag zouden ge bruiken. De nikkelen munten kosten onge veer 12 cent. Hiervan is een stuiver bestemd voor de ruwe grondstof en zeven cent voor de produktie. In opdracht van minister Witte veen wordt momenteel gewerkt aan vervaardiging van honderd miljoen van deze geldstukken. Wanneer het zilver geheel door het nikkel ver vangen zal zijn is nog niet te zeg gen, vertelde de bewindsman. Hij Minister Witteveen wisselt bij de agent van de Nederlandsche Bank J. van Schayk een tientje voor tien nieuwe nikkelen guldens (boven). Bij de Rijksmunt is men koorts achtig bezig aan de produktie van de nieuwe nikkelen gulden. Op de foto rechts de telmachine met de grote trechter vol nieuwe guldens. zei dat de verandering niet zo bij zonder is, omdat „zeer veel landen hun munten van onedel metaal ma ken". „Er zijn in ons land nu zesen veertig miljoen zilveren rijksdaal ders in omloop. Prof. Witteveen verwacht dat volgend jaar de eer ste nikkelen riksen in circulatie zullen komen. De nieuwe rijksdaalders zullen „kleiner en eleganter" zijn dan de huidige. ADVERTENTIE Weet u het? Stuur dan deze advertentie een lege verpakking van mijn produkt naar Deventer, postbus 120. Dan ontvangt u een leuke verrassing. (vermeld wel uw naam en adres) ROTTERDAM De Rotterdamse po- litite heeft een 38-jarige emballagechef uit Nieuwerkerk en een 54-jarige win kelier uit Rotterdam gearresteerd, die ervan worden verdacht een groothandel in levensmiddelen uit Rotterdam-Zuid voor f 30.000,te hebben benadeeld. Via ingewikkelde administratieve knoeierijen wist de winkelier in samen werking met de amballagechef, die bij de groothandel in dienst was, de groot handel ervan te overtuigen dat hij gro tere partijen emballagemateriaal (lege flessen dozen en kiten) terugleverde, dan in werkelijkheid het geval was. De bedragen die de twee voor het niet te ruggebrachte materiaal ontvingen deel den zij samen. Volgens de politie strekt de fraude zich uit over een periode van vijf jaar. AMSTERDAM Bij een ruzie heeft de 38-jarige koopman W. P. R. voor zijn woning in de Argostraat in Am sterdam-Noord, zijn 34-jarige vrouw met een mes in buik en rug gestoken. Het slachtoffer is in zorgwekkende toestand naar het Wilhelmina gasthuis overgebracht. De dader werd na zijn aanhouding in de psychiatrische afde ling van dit ziekenhuis opgenomen. De drie jonge kinderen van het echtpaar zijn inmiddels bij familie onderge bracht. De vrouw was tijdens de ruzie ach tervolgd door haar man het huis uitge vlucht. Toen zij in een plantsoen kwam te vallen bracht hij haar een aantal messteken toe. Echtelijke moeilijkheden blijken de achtergrond van de steekpartij te vor men. De man, die al enkele dagen uit huis was, kwam omstreeks tien uur thuis. Zijn 12-jarig dochtertje stuurde hij de straat op. Daarna ontstond de ruzie, met het noodlottige gevolg, waarbij het later in de woning terug gekeerde meisje nog geprobeerd heeft haar ouders van elkaar te scheiden. Voorzover duidelijk was, werden de eerste steken al in de woning toege bracht. Toen de koopman zijn vrouw op straat aanviel kwamen buren tus senbeide en ontnamen hem het mes. Na zijn daad kreeg de man een aan val van epilepsie. Hij werd overge bracht naar de psychiatrische afdeling van het Wilhelmina Gasthuis, maar is door de politie opgehaald om te worden verhoord. (Twee Amerikaanse maatschappelijk werkers, Norman Ganter (23) en Wendy Hartley (25) bevonden zich onder de eerste Amerikaanse toeristen die donderdag avond uit het bezette Praag in West-Duitsland zijn aangekomen. Het onderstaand relaas vertelden zij aan Associated Press.) NEURENBERG „Laat de wereld weten wat hier gebeurt", dat bleven de Tsjechen ons maar zeggen toen we het land donderdag verlieten en daarom vertellen we hier over de eerste twee dagen onder Russische bezetting in Praag. Wij waren woensdag om 04.30 uur in Praag aangekomen en we wisten niet dat de Russen een paar uur eerder de stad in handen hadden genomen. Op het moment dat we uit de trein stapten, voelden we dat er iets gaande was. Het sta tion was in duister gehuld. Er reden geen trams. Ondanks het vroege uur waren veel mensen op de been. Jongens reden door de straten op motorfietsen met de Tsjechische vlag. Vliegtuigen daverden over onze hoofden. Wij konden geen vervoer krijgen dus besloten we te lopen naar het huis van een vriend, aan de andere kant van de Moldau. Toen we over de brug liepen zagen we de eerste Russische tank naast een groot kanon aan de voet van de heuvel, waar vroeger dat standbeeld van Stalin op stond. Groepen Tsjechen omringden de Russen, praatten met hen. We vroegen in het Duits wat er aan de hand was. Zij antwoordden „Bezet ting, de Russische broeders hebben ons bezet. Dat is vriendschap". Wij waren stomverbaasd, geschokt, we konden het niet begrijpen. Geruime tijd waren we sprakeloos voor we door liepen en bij een Russische wegver sperring aankwamen. Overal spraken de mensen met de Russen en probeerden ze uit te leggen dat hun leiders goede communisten wa ren, dat er geen dreiging van een con tra-revolutie was. Het ging allemaal erg rustig en de Russen schenen te luiste ren. Voor de levensmiddelenwinkels ston den lange rijen hoewel het nog voor ze venen was. Vlak voor een Russische tank stonden twee oude vrouwen de straat te vegen. Het was allemaal een mengeling van' spanning en routine. LONDEN Een jonge man heeft donderdagavond onder het slaken van de kreet „Russen moordenaars, ga weg uit Tsjecho-Slowakije" twee rui ten ingegooid van de „Russian Shop" in het centrum van Londen. De winkel is eigendom van een Brits concern dat goederen uit de Sovjet- Unie importeert. Een politiewoordvoerder verklaarde „wij zoeken de man nog steeds. Het ziet er naar uit dat niemand hem heeft tegengehouden". De 38-jarige mej. Pat Arrowsmith en de 24-jarige Andrew Wright zijn vandaag al de tweede dag van hun hongerstaking ingegaan. Zij hebben post gevat voor de Russische ambas sade. Het tweetal heeft gezegd zeven dagen niet te zullen eten. Onze vriend was al sedert 4.00 uur op. De buren hadden hem van de Rus sen verteld. Onze gastvrouw was terug gekeerd van de fabriek waar zij werkt. Zij zei dat er die dag niet werd ge werkt. Alle mensen in het huis waren ge schokt. Ze keken grimmig. Een tijd lang luisterden we met zijn allen naar de radio, maar toen hoorden we scho ten en schreeuwen. Wij boden aan bood schappen te doen en gingen weg. Verscheidene dingen als boter, mar garine en eieren waren al gerantsoe neerd. Wij wachtten een uur in de rij op eieren vijf per persoon. Terwijl we wachtten hoorden we geweerscho ten. Het leek bij het kasteel te zijn. Later hoorden we dat de Russen had den geschoten op 15 en 16 jaar oude jongens die stenen naar hen hadden gegooid. Toen we de boodschappen hadden thuis gebracht gingen we de stad weer in. Wij liepen over de oude Karelsbrug. Russische tanks en vrachtwagens ston den langs de rivier geparkeerd. Steeds weer gingen mensen met de soldaten praten. Sommigen vertelden zelfs grap jes, naar het scheen, want af en toe ging een gelach op. Op sommige tanks waren haastig ha kenkruizen geschilderd. Op een wagen stond het woord Svoboda dat vrij heid betekent. Een koffiezaak op het St. Wenceslaus- plein deed goede zaken. Iedereen dronk koffie en luisiterde naar de radio. Ieder een scheen een transistorradio te heb ben. De radio bleef maar herhalen de binnenrukkende troepen niet te provo ceren. Twee vrachtwagens vol met schreeu wende en met vlaggen zwaaiende jonge lui reden voorbij. Zij volgden een Rus sische tankcolonne die in de richting van de elektriciteitscentrale reed. Plot seling draaide een der tanks. Wij kon den niet zien wat er gebeurde maar we hoorden schoten. Iedereen zocht dek king maar er was geen geschreeuw. Vermoedelijk waren het alleen maar waarschuwingsschoten geweest. In de middaguren werd er veel min der met de Russen gepraat. Het leek wel of de mensen aanvoelden dat het geen zin had. „De Russen zitten vol van de propaganda ze begrijpen het niet", zo zeiden sommigen. De Duitssprekende mensen met wie wij praatten bleven maar herhalen „al les ist kaputt". Thuis bij onze vrienden was een groepje jonge mensen. We vroegen hun: „Is er geen manier om aan deze bezet ting een einde te maken?" Ze ant woordden „Nee. Wij hebben geen wa pens, wij weten niet wat wij moeten doen". Een meisje bleef onophoudelijk snikkend herhalen: „Dit kan niet waar zijn..." De telefoon ging constant. Vrienden vertelden elkaar het laatste nieuws over brandende tanks, schietpartijen en plunderingen door Russische soldaten. En steeds bleef onze gastvrouw zich maar verontschuldigen dat zij ons Praag niet kon laten zien. Gistermorgen meldden we ons bij de Amerikaanse ambassade. Wij kre gen daar te horen dat er onmiddellijk een bus zou vertrekken. Wij gingen te rug om de bagage te halen. Onze gast vrouw zei dat wij konden blijven als we dat wilden, maar wij besloten toch weg te gaan. Wij konden deze mensen toch niet helpen en het zouden weer 2 extra monden erbij geweest zijn. De weg van Praag naar de grens was vol met mensen die naar ons zwaaiden en het v-teken maakten met de wijs- en middelvinger om hun trouw aan de wet tige regering te betuigen. Wij voelden ons scnaakmat gezet. Je wilt de Tsjechen helpen en je kunt niets doen.... DEN HAAG De Nederlandse appel - oogst zal dit jaar een kwart kleiner zijn dan vorig jaar. De perenoogst daarentegen dubbel zo groot. Al thans als de eerste oogstraming, eind juli door het Centraal Bureau voor de Statistiek in samenwerking met de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst ge houden, uitkomt. Volgens die eerste raming zal de bruto- produktie van appels 395 min. kilo be dragen, tegen 535 min. vorig jaar, wat neerkomt op een vermindering met 26-0/0. De handelsproduktie van appels zou dit jaar 360 min. kilo be dragen, tegen 488 min. vorig jaar. Van de naar hoeveelheid genomen be langrijkste appel van het Nederland se assortiment, de Golden Delicious, zou de handelsproduktie dalen van 113 tot 96 min. kilo. Schone van Bos koop (goudreinet) zou door een val van 90 tot 32 min. kilo van de twee de plaats verdwijnen en op een met James Grieve gedeelde vierde plaats terechtkomen. De tweede plaats zou worden ingenomen door de van 61 tot 49 min. kilo gezakte Cox's Orange Pippin. De bruto-produktie van peren wordt ge raamd op 155 min. kilo, tegen 80 min. vorig jaar, de handelsproduktie op 140 min., tegen 72 min. Conféren ce zou met een handelsproduktie van 25 min. kilo tegen 18.5 min. vorig jaar de belangrijkste peer van Ne derland blijven. Bij het produktschap voor groenten en fruit noemt men twee oorzaken voor de verwachte matige appeloogst. Na een jaar waarin de bomen vol vrucht zitten, volgt dikwijls een jaar n^et een veel geringere dracht, waarin de bomen zich weer wat kunnen herstel len; door slecht weer was de vrucht zetting dit voorjaar erg slecht. De perebomen hadden daar minder last van hun vruchtzetting begon vroe ger, toen de weersomstandigheden nog gunstig waren. UTRECHT De Westerse vakbe weging heeft de toenadering van Oost- West altijd kritisch maar belangstel lend gevolgd en op de herhaaldelijke oostelijke pogingen tot het leggen van contacten terughoudend gereageerd. De gebeurtenissen in Tsjecho-Slowa kije hebben geleerd, dat de kloof tus sen communistische dictaturen en Westerse democratieën nog zo gapend is, dat overbrugging onmogelijk is. De zinloosheid van een gesprek is op on dubbelzinnige wijze door de bezetting van Tsjecho-Slowakije gedemonstreerd. Dit meent de voorzitter van het Ne derlands Verbond van Vakverenigin gen, de heer A. H. Kloos. Opnieuw moeten wij ervaren, aldus de heer Kloos, dat de hoop op 'n ver menselijking van het internationale communisme door de harde feiten de grond in wordt geboord. De hoop, dat Tsjecho-Slowakije door tactisch ma noeuvreren van zijn politieke leiders speelruimte kon scheppen om een ei gen vorm van communisme te ontwik kelen, is nu verdwenen. De vrijheidsroes heeft maar kort ge duurd, aldus de heer Kloos, die van oordeel is, dat de spanning tussen Oost en West door deze gebeurtenissen ongetwijfeld zal toenemen, de langza me toenadering tussen het oostblok en het Westen heeft een zware tegenslag gekregen. Het wantrouwen neemt toe en de geneigdheid om in geleidelijke libera lisatie Vvan de communistische dictatu ren te geloven zal verminderen, zo meent de NW-voorzitter. DEN HAAG De doopsgezinde broederschap, de Evangelisch-Luther- se kerk, het genootschap der vrienden (Quakers), de Nederlandse Hervormde Kerk, de oud-katholieke kerk, de Re monstrants broederschap en de r.k.- kerk, hebben met ontzetting kennis ge nomen van het bericht dat militaire eenheden van vijf leden van het War- schau-Pact Tsjecho-Slowakije zijn bin nengevallen om een einde te maken aan het ontwikkelingsproces dat al daar gedurende de laatste maanden op gang gekomen was. Allereerst dient uitdrukking te wor den gegeven aan een gevoel van diepe bewogenheid met het lot van de Tsje- choslowaakse bevolking, wie het uit zicht op een vrijer bestaan op wrede wijze dreigt te worden ontnomen. Dat opnieuw de door niets gerechtvaardig de weg van bruut geweld is gekozen voor het onderdrukken van een door een geheel volk gedragen streven naar vrijheid in sociale rechtvaardigheid, verdient daarnaast de scherpste af- kuring. De kerken beseffen tot hun grote te leurstelling dat het klimaat van ont spanning dat uitzicht scheen te bieden op een wezenlijke verbetering binnen Europa, door deze gebeurtenissen ten zeerste kan worden geschaad. Ge vreesd moet worden dat, zolang de po litiek van instandhouding van militaire pacten, situaties als die in Hongarije van 1956 en in Tsjecho-Slowakije van thans, zich kunnen blijven voordoen. Men zal dan immers van oordeel blij ven dat afbrokkeling van de eigen machtspositie niet kan worden geduld en desnoods met gebruikmaking van geweld dient te worden voorkomen. De kerken beseffen dat de mogelijk heid of de voLken in Oost-Europa hun eigen politieke structuren kunnen kie zen, mede afhankelijk is van een her vorming der bestaande militaire pac ten. Hierom doen de kerken een be- DEN HAAG In Heerlen bestaat grote belangstelling voor de komst van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds uit Den Haag. Maar liefst 250 mensen hebben zich aangemeld na een wervingsactie in Limburg. Er werken overigens al veertig Limburgers in Den Haag om ervaring op te doen bij de nieuwe werkgever. Het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds wil op 1 november al een deel van zijn werkzaamheden naar Heerlen overbrengen. Voorlopig zullen niet meer dan 120 man bij het fonds kun nen werken. roep op al'len niet op te houden zich te bezinnen op de verhoudingen binnen ons werelddeel, die als thema van de komende vredesweek 1968 in het licht van de verzoening zijn gesteld. De kerken roepen alle christenen op het land en het volk van Tsjecho-Slo wakije dat reeds zovele beproevingen heeft doorgemaakt, in gebed te geden ken. DEN HAAG Mevrouw H. van So- meren-Downer (VVD) zal om strikt particuliere redenen met ingang van 1 oktober bedanken als lid van de Twee de Kamer. Zij meent, dat het op goede wijze vervullen van het kamerlidmaat schap niet meer verenigbaar is met haar huiselijke plichtingen. Haar drie-jarig zoontje Bart Jeroen vereist meer aandacht dan zij aan hem zou kunnen besteden als lid van de Tweede Kamer. Opvolgster op de WD- lijst is mevrouw mr, M. N. W. Dettmeij- er-Labberton te Den Haag. Mevrouw Van Someren was bijna tien jaar lid van de Tweede Kamer. Zij blijft lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland. Een eventuele kandidaatstelling van mevrouw Van Someren tot lid van het dagelijks bestuur van de VVD zal zij aanvaarden. Zoals bekend, zal volgend voorjaar de vice-voorzitter van het WD-bestuur, drs. J. F. Roeien aftreden en zich niet herkiesbaar stellen. 'f f***" J iaiig!f ROTTERDAM De prijsmakers van Coca-Cola houden het kruit droog. „Wij weten echt niet hoe Jang onze tij delijke verkoopactie nog zal duren. Het staat ook nog niet vast wat er met de prijs van een gezinsfles cola gaat ge beuren. Die kan bij wijze van spreken even goed 59 cent blijven of weer 73 cent worden". Het kat-en-muis-spel tussen de fa brikanten van cola is daarom nog lang niet uit. De prijsbrekers volgen met argusogen elkaar doen en laten en werken achter de schermen koorts achtig aan nieuwe verkoopstunts. Coca-Cola echt paal en komst van Ons aandeel laatste jaren Nederland: „Wij willen perk stellen aan de op- de goedkopere merken, in de colamarkt is de steeds teruggelopen en wij willen het verloren terrein herove ren". De rust aan het prijzenfront is daar om nog tijdelijk. De „zomeraanbie- ding" van Coca-Cola is 5 augustus be gonnen en zal waarschijnlijk nog een week of vier duren. „Maar dat is nog helemaal niet zeker. Wij willen eerst kijken hoe de consument op onze ver koopactie reageert. Dan pas beslissen we". De spanning blijft, ook voor de concurrent. Volgens ingewijden heeft Pepsi Cola (van Vrumona in Bunnik) de knuppel in het hoenderhok gesmeten. Coca- Cola heeft toen lik op stuk gegeven en is met zijn „tijdelijke zomeraanbie- ding" gekomen. Een gezinsfles (drie kwart lfeter) van 73 cent ging vorige week maandag ineens 59 cent kosten. Deze stunt zal dus waarschijnlijk nog vier weken duren. De bottelaars van dit merk cola vol gen ondertussen heel precies de markt. Wetenschappelijke speurders gaan voor deze fabrikant na waarom de consument cola drinkt, aan welk merk hij de voorkeur geeft en waarom dit zo is. De mensen van Coca-Cola willen ook de resultaten van de „tijde lijke" actie afwachten. Dan pas komt „een" ^rijs uit de bus. Coca-Cola heeft een greep op de co lamarkt. De fabrikant van deze fris drank levert ongeveer 75 procent van alle cola die er bij de winkelier, de slijter, de melkman en zelfs de slager wordt gekocht. Een belangrijke concurrent is Al- bert Heijn, de superkruidenier die cola onder eigen naam verkoopt. In- en ver koopdirecteur P. Ligtenstein: „Wij hebben de prijs van een liter cola van 59 cent op 49 cent gebracht. Onze aan bieding is echt tijdelijk. Het is nauwe lijks aantrekkelijk tegen die prijs een eigen merk cola te verkopen. De winst marge is nu geweldig teruggedron gen". Wat gaat Albert Heijn doen als Co ca-Cola de tijdelijke zomerprijs vast pint op 59 cent? „Ik kan me nauwelijks voorstellen dat Coca-Cola dat zal doen", zegt de Zaanse topman van AH. Hij kijkt vanuit zijn directiekamer uit over Zaandam en het Noordzeeka naal. „Wij verkopen zowel Coca-Cola als ons eigen merk", zegt hij. Albert Heijn zou best Coca-Cola tegen een nog lagere prijs dan 59 cent willen brengen. „Maar wij moeten ons hou den aan de prijzen zoals die door de fabrikant zijn vastgesteld". Coca-Cola Nederland ontkent echter dat er sprake zou zijn van een derge lijk voorschrift. „Als men bij Albert Heijn de prijzen wil verlagen, moet men genoegen nemen met een kleine re winst. Onze inkoopprijzen liggen vast. Zowel voor de grote als de klei ne afnemers". Overigens gelooft men bij Coca-Co- Ia niet dat Albert Heijn het eigen merk wil beconcurreren. Het Zaanse bedrijf zou dan, zo redeneert men, in eigen vlees snijden. Eén ding is duidelijk: De colaslag is nog lang niet ten einde. De Druivenprinses Wtlma Janssen (m), Oogstfee Nelly van Schie (r) en Bloemen- fee Arveke Scholtes (l) hebben vandaag hun toiletjes waarin zij de komende oogst feesten luister zullen bijzetten, aan de pers getoond. Het geschiedde op een hof je in Naaldwijk, waar het charmante drie tal zich ongedwongen rond de oude pomp schaarde. Maar geen mens zal het in zijn hoofd halen tegen deze charmante dames te roepen: „loop naar de pomp". SCHIPHOL De Amsterdamse ves tiging van het Tsjechische reisbureau Cedok heeft meegedeeld, dat in Tsjecho- Slowakije alle employe's van Cedok in een brief aan president Svoboda ver klaard hebben, dat zij hem, de wettige regering en het nieuwe centrale com- mité alsmede de resolutie van de Tsje chische communistische partij ten aan zien van Dubcek volledig steunen. Ver der verzoeken ze de president in de brief in verband met de huidige poli tieke situatie Tsjecho-Slowakije neu traal te verklaren. De employe's van Cedok in Amster dam steunen de resolutie eveneens en hebben uit solidariteit met de vandaag in Tsjecho-Slowakije afgekondigde al gemene staking van 12.00 tot 13.00 uur, gedurende die tijd het werk neergelegd.

De Vallei | 1968 | | pagina 6