Jaap van Praag, praeses van Ajax: „Het kan natuurlijk niet allemaal zo mooi blijven Reybroeck won tweede etappe Nederlandse boksers via Wenen terug uit Hongarije Renners vinden houten baan van Romeinse velodroom onveilig DE SP0RTT0T0 ,Niet mopperen op jeugd van nu' Zondagsport op radio en tv Paavo Nurmi schonk zijn vermogen 30.000 maaltijden per dag in Mexico Renswoude dwong militairen tot draw ANDERLECHT NIET NAAR RUSLAND Afd. Den Haag van NeVoBo geeft organisatie terug Derde uitzending „Ballet-festival" Blijspel „En ik dan in studie genomen Eigen taak Gein Jacques van Beem overleden Arie den Hartog staakte de strijd Geen triomf Per trein Olympisch vuur ontstoken Snor er af 3000 stuks vee Karpers 1 miljoen kaartjes Maandag a.s. gaat titelstrijd van start Naar Imola Merckx favoriet Bodo Tümmler liep snelle mijl CEES HENZEN (61) WAS 30 JAAR JEUGDLEIDER BIJ „VEENENDAAL" Te veel Moeder de vrouw Talentvol ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1968 AMSTERDAM „Mijn vader zei het al: Je bent Ajacied of je bent anti- - Ajax. Neutraliteit is in dat geval niet mogelijk. Het waren ware woorden", al dus Jaap van Praag (57), die nu vier jaar een veelbesproken voorzitter van een veelbesproken voetbalvereniging is. Op zijn kamer in de grammbfoonplatenzaak aan het Spui waarvan hij direc- teur is, roept die betrokkenheid met Ajax hem van alle kanten tegemoet. Géén sterren uit de showbusiness ook daarmee heeft Jaap van Praag heel wat te maken maar voetbalfoto's aan de wand. Het lief en leed van Ajax, waar hij reeds 40 jaar een fel belijdend lid van is, is voortdurend tastbaar aan wezig rond de grijs geworden Amsterdammer. „Die grijze haren heb ik echt niet van Ajax ook al heb ik het eerste jaar van mijn voorzitterschap niets dan ellende gehad. Toen had ik de grijze haren al". n „Kijk, als ik straks wit haar heb dan komt dat van Ajax. Want het kan natuurlijk niet allemaal zo mooi blij ven. Na elke actie komt een reactie. Een vereniging wordt normaal gespro ken slechts éénmaal in de zes jaar kampioen. Wij zijn dit drie jaar ach tereen geworden. Er moet een terug slag komen, want, om nogmaals mijn vader te citeren: om de eerste te wor den is niet makkelijk, maar om het te blijven, dat is nog véél moeilijker. Dat weten we in het bestuur. Daar houden we rekening mee." De praeses van Ajax spreekt graag in. het meejvoud. Hoewel hij zich de motor van enkele Ajax-acties kan noe men deelt hij de eer zonder beden kingen met zijn mede-bestuurders. „Ik doe het heus niet allemaal al leen. Ieder lid van het dagelijks be stuur vijf man heeft zijn eigen taak. Dat hebben we bijzonder goed georganiseerd. De vereniging is de laatste jaren op een moderne leest ge schoeid. Op eën zakelijke leest. Daar bij hebben we echter niet uit het oog verloren dat we ook een vereniging zijn. Hoe gek het ook klinken mag, we proberen van onze eerste-elftalspelers clubleden te maken. We trachten een goede clubgeest te bevorderen". „Een voorbeeld daarvan is het diner dat we de spelers samen met hun vrouwen en kinderen na de wedstrijd tegen Atletico Madrid aanboden. De spelers van het eerste waren toen ten slotte al een paar dagen van huis en zouden weer terugkeren naar Nunspeet. Nu. dat diner werd door iedereen op prijs gesteld en zelfs Michiels, hoe hard hij ook is, liep glunderend rond toen hij Muller en Danielson met hun kinderen op schoot zag zitten". Praten met Van Praag is praten over Ajax. Over het Ajax van nu, want over dat van destijds zegt hij weinig. Ook over zijn eigen voetbal prestaties is Jaap van Praag erg ge stoten. Het hoogste, dat hij ooit be reikte, was een rechtsbuitenplaats in het derde met uitzondering dan van die ene keer ver voor de oorlog, toen hij bij wijze van grap in het eerste werd opgesteld. Zulke grappen worden in het prof voetbal bedrijvend Ajax niet meer uit gehaald. Dat betekent volgens Jaap van Praag echter allerminst, dat de gein nu bij Ajax verdwenen is. „Er is bij ons altijd gein", zegt hij, en begint dan doodserieus het verhaal te vertellen van de man, die na 45 jaar trouwe dienst bij Ajax op zijn sterfbed nog gauw even lid van DtWS wilde worden. Waarom? „Omdat hij AMSTERDAM Na een langdurige ziekte is in zijn woonplaats Heemstede op 62-jarige leeftijd overleden Jacques van Beem, die in de biljartwereld tal van functies heeft bekleed. Van Beem was na de oorlog secretaris van KNBB vervolgens penningmeester van de Europese biljartfederatie, die hem bij zijn afscheid in 1961 tot ere-penning- meester benoemde. In dat jaar ging een grote wens van de heer Van Beem in vervulling. Hij werd benoemd tot betaald hoofd van de afdeling Jeugdza ken van de KNBB en mede dank zij de grote stimulans van „Oom Jacques" is het jeugdbiljarten in de daarop volgen de vijf jaar volledig van de grond ge komen. De begrafenis heeft inmiddels overeenkomstig de wens van de over ledene in stilte plaats gehad. LUIK De Belg Guido Reybroeck heeft vrtfdag de tweede etappe van de wegwedstrijd ParijsLuxemburg ge wonnen. Reybroeck versloeg in de eind sprint van de 202 kilometer lange rit van Maubeuge naar Luik een viertal andere renners, van wie de Duitser Wolfsholh beslag legde op de tweede plaats. De bestgeplaatste Nederlander was Eddy Beugels, die als vierde over de eindstreep kwam. De Italiaan Dancelli behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag: 1. Reybroeck (Belg.) 202 km in 5.15.45 met bonificatie 5.15.35; 2. Wolfshohl (W.-Dld.) z. t. met bon. 5.15.40; 3. Bernard Guyot (Fr.); 4. Beu gels (Ned.); 5. Van Schil (Belg.), allen dezelfde tijd; 6. Bitossi (It.) 5.17.20; 7. Merckx (Belg.); 8. Dancelli (It.); 9. Ot- tenbros (Ned.); 16. Post (Ned.); 18. Stee- vens (Ned.); 28. Van Looy (Belg.); 32. Wagtmans (Ned.); 41. Janssen (Ned.); 47. Brouwer (Ned.); 62. De Roo (Ned.); 65. Dolman (Ned.), allen dezelfde tijd 5.17.20 Onder de renners die de strijd staak ten was- ook Arie den Hartog. Het algemeen klassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. Dan celli (It.) 10.51.42; 2. Basso (It.) 10.51.47; 3. Leman (Belg.) 10.51.57. Vervolgens een grote groep renners met o.a. Merckx (Belg.), Bitossi (It.), De Roo, Steevens, allen in dezelfde tijd als Leman. 27. Beugels (Ned.) 11.13.43. liever een DWS-er dan een Ajacied zag sterven", verklaart Jaap van. Praag en zijn lach scheurt bulderend door het kantoor. „Dat is gein, dat is humor, daar houden we van. Zelfs als je het ver haal omgekeerd zou vertellen, zou ik er niet kwaad om worden. Dat is onze kracht". Van Praag moet het gesprek even onderbreken, omdat op zijn bureau de telefoon rinkelt. „Voor u, een heer", zegt zijn telefo niste. „Wie is het?" vraagt hij. Er volgt een naam. Stilte. „Hij doet, alsof hij u reeds jaren kent", verduidelijkt het meisje. „Dat doen ze allemaal, ik neem hem wel". En vriendelijk staat hij de man te woord. „Zo gaat het nu vaak", zegt Van Praag, „en dan vinden ze nog, dat Ajax uit de hoogte doet, irritant is of spijkerhard. De mensen, die dat zeg gen, zijn verkeerd voorgelicht. Die le ven nog als amateurs terwijl we prof voetbal bedrijven". „Weet je, ik héb een vrouw, kinde ren, een grammofoonplatenzaak op het Spui en een winkel op Schiphol. Ik zit in allerlei commissies. Ik help het Grand Gala du Disque voorbereiden en straks in september het concert van de New York Philharmonic onder lei ding van Bernstein. Dat kost tijd. Ge lukkig heb ik aan weinig slaap vol doende. Daarom zeg ik ook altijd: de mensen kunnen mij zo nodig 's nachts om half één over Ajax bellen. Ik vind het niet prettig, maar het kan". SCHIPHOL Twee dagen later dan zfo" hadden verwacht zyn gistermiddag de vier Nederlandse boksers, die deel hebben genomen aan een driedaags interna tionaal bokstoernooi in de Hongaarse stad Eger, met hun begeleiders terugge keerd op Schiphol. Woensdagochtend stonden ze nietbegrypend op een leeg en stil vliegveld by Boedapest en hoorden daar van ietwat bedrukte employés dat alle vluchten wa ren geannuleerd. Nog begrepen ze niet wat er aan de hand was. Pas toen ze in het hotel b« het Nep-stadion in Boedapest terug waren, vertelde een bestuurslid van de Hongaarse boksbond de reden: de invase in Tsjecho-Slowakye. „Deze bestuursleden zijn naar we mogen aannemen lid van de com munistische partij van Hongarije, maar ze stellen hoge prijs op goede verbin dingen met de sportbonden van de wes telijke landen en we kunnen niet zeggen dat ze over de invasie veel triomf ge voelen. Ik geloof, dat ze er zich lelijk voor geneerden", aldus een der be stuursleden van de Nederlandse Boks Bond. De avond tevoren was het gezel schap op uitnodiging van de Hongaar se Boksbond naar groot vuurwerk gaan kijken, dat gegeven werd ter gelegen heid van Hongarije's nationale feest dag. „Het viel ons op, dat onze auto en trouwens alle andere auto's ook, zon der noemenswaardige reden overal werd tegengehouden en omgeleid. Ach teraf denken we dat het te maken had met Hongaarse troepenverplaatsingen, die men voor het publiek geheim wil de houden". Onze landgenoten vertrokken donder dag per trein uit Boedapest, werden bij de grens doorgelaten en arriveerden veilig in Wenen. Gisteren maakte een KLM-vliegtuig daar een extra landing om gestrande Nederlandse en ook veel Amerikaanse toeristen op te pikken. De boksers kwamen aan boord van deze machine terug, op Schiphol. Bij nader inzien hadden ze zich de moeite van de treinreis naar Wenen kunnen besparen, want het toestel kwam gisteren wel uit Boedapest. De vluchten op Hongarije zijn n.l. weer hervat. Niet alleen de Ne derlandse ploeg strandde door de gebeur tenissen in Tsjecho-Slowakije twee da gen in Hongarije, doch ook de meeste andere buitenlandse deelnemers. Onder hen bevond zich bijv. de ploeg van Sov jet Rusland, die uit Lithause boksers bestond. Woensdagmiddag om 1 uur, wist de Russische chef d'equipe nog niet waaraan het oponthoud te wijten was. Hij hoorde dat van onze landgenoten. Dichtbij het Nep-stadion zagen de bok- HELSINKI Paavo Nurmi, de legen darische Finse lange afstandloper, heeft het grootste gedeelte van zijn vermogen geschonken aan een instituut, dat zich bezig houdt met onderzoek van ziekten aan hart en bloedvaten. OLYMPIA In de ruïnes van de Zeus-tempel in Olympia is vrijdag vol gens het oude ritueel met een brand glas het vuur voor de 19e Olympische Spelen ontstoken. Een kranslegging bij het gedenkteken van Pierre baron de Coubertin, de grondvester van de mo derne Olympische Spelen, ging aan de plechtigheid vooraf. Priesteressen in antieke gewaden be geleidden het Olympische vuur naar 't stadion van Olympia, waar de volkslie deren van Griekenland en Mexico wer den gespeeld. De fakkel van de eerste estafetteloper werd ontstoken waarna de tocht van het vuur begon. Vanavond zal de Olympische toorts aan boord van het marinevaartuig „Navarino" worden gebracht in Pireus, de haven van Athe ne. Het vuur wordt dan overgevaren naar Genua, de geboorteplaats van Co lumbus, de ontdekker van de nieuwe wereld. De vlam zal in grote lijnen de route volgen van Columbus toen hij in 1492 zijn tocht naar het onbekende Amerika maakte. sers o.a. het droeve toneel van hónder den wanhopige Tsjechische toeristen van wie er velen huilden, bij de Tsjechi sche ambassade op nieuws en raad wachtten. Dat was overigens op straat het enige teken, waaraan men zou kun nen merken, dat er iets gebeurd was. Van verdere opwinding of demonstra ties hebben onze landgenoten in Boe dapest althans niets kunnen bespeuren. MEXICO STAD Meer dan 1200 koks uit alle delen van de wereld zul len tijdens de Olympische Spelen in Mexico Stad tegemoet komen aan de verschillende eetgewoontexi van de bezoekers. Zij zullen dagelijks 30.000 maaltijden bereiden in zes ver schillende restaurants. De gerechten varieren van Amerikaanse Hambur gers tot Zweedse Smorgasbord, Ita liaanse pasta, Russische haring en Chinese mie. De reusachtige culinaire operatie begint op 12 september, xoanneer de eerste atleten aankomen. In de daar na volgende vijftig dagen geven de koks negentig verschillende variëtei ten bij elke maaltijd. Honderd dieet-specialistes en veer tien chemici zullen er op toe zien dat het voedsel het juiste aantal ca lorieën bevat. Om te voorkomen dat vliegen het voedsel bevuilen, zal per zes eetzalen een ambtenaar voor de volksgezondheid toezicht houden op de wijze van bediening. Als onderdeel van de voorzorgen voor de gezondheid, zullen alle koks en restaurantbedienden hun snorren moeten afscheren, het haar kort la ten knippen en hun nagels kort hou den. Cesar Balsa, eigenaar van de ke ten van hotels, die zorgen voor het grastronomische welzijn van de Olympische atleten, vertelde dat elk van de zes restaurants, die 729 ta fels en 3600 stoelen bevatten, karak teristiek zal zijn voor een van de zes overheersende smaken. Om een idee te geven van de enor me hoeveelheden voedingsmiddelen, die zullen worden verwerkt, gaf de heer Balsa de volgende cijfers: een miljoen porties ijs, 90.000 dozijn eie ren en 327.000 kilo fruit. Veehouders in Noord-Mexico hebben speciaal voor de Spelen 3000 stuks vee gemest De prijs voor onderdak en voeding bedraagt per dag voor een atleet vier Amerikaanse dollars (nog geen vijftien gulden). Vijftienduizend Japanse karpers moeten ervoor zorgen dat het Xachi- milco-kanaal in het zuidelijk deel van Mexicö-Stad van algen gevrijwaard blijft. Op dit kanaal namelijk wor den de Olympische roeiwedstrijden gehoüden en een proef met Israëli sche karpers was eerder op een com plete mislukking uitgelopen. Omdat deze vissen zich in de bodem ingroe ven, brokkelde de wal steeds meer af. Men heeft de Israëlische karpers er weer allemaal moeten uithalen en hoopt dat nu de Japanse het beter zullen doen. #Op 16 augustus waren er voor de Spelen reeds meer dan 1 miljoen kaartjes verkocht. Het is de Mexica nen overigens bijzonder gemakkelijk gemaakt, toegangsbewijzen te kopen. Zij kunnen terecht op duizenden verkooppunten, bij banken en in heel veel gevallen ook nog op hun werk. ROME Er is een strijdvraag ontbrand over de mooie houten baan van het Ro meinse velodroom waar a.s. maandag de baanwedstrijden om de wereldtitels voor profs beginnen en waaraan dertien landen zullen deelnemen. Het moderne velo droom, dat meer dan 10 jaar geleden voor de Olympische Spelen van 1960 werd gebouwd, is sindsdien voorzien van een baan met mooi Afrikaans hout. De baan is de laatste jaren zelden gebruikt, uitgezonder voor de geslaagde poging van de Belg Ferdinand Bracke om het werelduurrecord op zijn naam te brengen. Veel renners vinden de baan onvei lig omdat deze zo lang niet is gebruikt. J.l. zaterdag zijn twee Italiaanse stay ers in een bocht met elkaar in botsing gekomen en gevallen. Beide renners en hun gangmakers werden gewond, on der wie de vroegere Italiaanse Motor- renner Giacomo Lorenzetti, die een hersenschudding opliep. Het velodroom, dat aan 20.000 men sen plaatsbiedt, heeft een baan ver vaardigd van speciaal hout uit Kame roen, waarvan de organisatoren zeggen dat het bestand is tegen vocht en uit zetting bij hitte. Toch is de afgelopen dagen besloten een officieel onderzoek in te stellen om na te gaan over een gevaar bestaat voor de renners tijdens de baankampioenschappen. Na 29 augustus vertrekt het wieler- volk naar Imola, een rustige middel eeuwse stad in het midden van Italië voor de wegwedstrijd voor dames. De wegwedstrijden worden 1 september besloten met de wegwedstrijd voor profs, die elf keer het parcours zullen moeten afleggen totale afstand 277.308 km. De organisatoren hebben bij het uitzetten van het parcours er zorgvuldig voor gezorgd dat de kansen van de sprinters en de afstandsrijders gelijk zijn. De heuvels en vlakke stuk ken zijn zorgvuldig tegen elkaar afge wogen. De grote favoriet is wereldkampioen Eddy Merckx van België, die hier in Italië met groots machtsvertoon de de wielerronde heeft gewonnen. Zijn gevaarlijkste tegenstanders zullen waar schijnlijk zijn Felice Gimondi, de Ita liaan, die in 1965 de Ronde van Frank- DEN HAAG De cijfers van sport- toto 1 (18 augustus) waren: aantal deel nemers: 665.107; inleg 1.419.460,20. prijzengeld: f 638.757, Eerste prijs: f 191.627,29 meldingen, perkolom bruto f 6.608, Tweede prijs: f 127.751,577 meldin gen, per kolom bruto ca. f 216, Derde prijs: f 191,627,ca. 8000 mel dingen, per kolom ca. f 23, Extra-prijs: f 127.751,— ca. 528 mel dingen, per kolom ca. f 235, rijk heeft gewonnen. Hij heeft boven dien het voordeel dat hij het circuit, dat 40 km ten oosten van Bologna ligt, op zijn duim kent. Verder maken van de Italiaanse ploeg deel uit Gianni Mot- ta, Vito Taccone, Franco Balmanion en Vittorio Adorni. Andere winnaars van de Ronde van Frankrijk die vertegen woordigd zijn zijn de Nederlander Jan Janssen en de Fransen Jacques Anque- til, Lucien Aimar, Roger Pingeon en KARLSKROONA De Westduitser Bodo Tümmler heeft vrijdag in de Zweedse stad Karlskroona het Europese record op de mijl, dat sedert 1965 met 3 min. en 53.6 sec. in handen is van de Fransman Michel Jazy zeer dicht bena derd. Tümmler liet een tijd van 3.53.8 afdrukken. Ron Clarke, de veelvoudige Australi sche wereldrecordhouder, liep een bij zonder snelle 3000 meter, die hij afsloot na 7 min. en 49.4 seconden. VEENENDAAL „Ik voel me be slist nog niet oud, maar toch stop ik er definitief mee", aldus de 61-jarige Cees Henzen, die vandaag afscheid neemt als jeugdtrainer van voetbalver eniging Veen endaal. Hij heeft dan pre cies dertig jaar deze functie bij de geelblauwen uitgeoefend. Ter gelegen heid daarvan wordt er vanmiddag in de kantine van Veenendaal een bijeen komst gehouden waarop de heer Henzen ongetwijfeld groots zal worden gehul digd. En terecht. Want om dertig jaar lang op voortref felijke wijze met de jeugd om te gaan en jonge knapen 't voetbalspel te leren is zeker een unieke prestatie. Hoewel Cees Henzen er niet van houdt om op de voorgrond te treden vertelde de Vee nendaal-veteraan ons toch met plezier iets over de achter hem liggende perio de. Voetbalvereniging Veenendaal be stond al ongeveer tien jaar voordat men wat meer aandacht begon te be steden aan de jeugd. „In '38 begon nen we eerst maar eens te pionieren met eenadspiranten-elftal. Samen met o.a. Hendrik van Kooten heb ik ten wat jongens bij elkaar getrommeld en dat was nog niet eens zo gemakkelijk. La ter kwam er een jeugdbestuur en toen ging het al heel wat beter. In de oor logstijd werd het erg moeilijk en we moesten uiteindelijk stoppen. Ik kan me nog herinneren dat we soms met vrachtwagens eropuit gingen om wed strijden te spelen. Neem nou die wed strijd tegen Elinkwijk. We hadden zo'n slechte wagen dat we in Utrécht met z'n allen achter die kar liepen te du wen. Op de terugweg brak er ook nog een as en moesten ze ons met een ande re wagen komen halen". Na de oorlog werden de zaken flink aangepakt en kwam er veel talentvolle jeugd in de Veenendaalse elftallen. „Het was de tijd van Piet Muller, An ton Diepeveen en Wim Bleyenberg. Pas in 1956 begonnen we met nog jongere spelertjes, de welpen. Och, ik heb wel leuke herinneringen aan die tijd, maar nu is het toch aanmerkelijk beter. Er zijn meer jeugdleiders, er is meer ruimte en een betere kleedgelegenheid. Hoewel de jongens het allemaal wat gemakkelijker opvatten mag ik toch be slist niet mopperen op de jeugd van nu. De training wordt trouw bezocht en je kunt ten volle genieten als je zo'n wel pen-elftal ziet spelen. Alleen 's winters is het wat lastiger. Voor de zaaltrai ning zijn we aangewezen op het oude gymnastieklokaal aan de Hoogstraat en dat is een totaal ongeschikt gebouw". De heer Henzen bleek fel gekant tegen het bestaan van de zgn. fabrieksclubs. „Daardoor zijn er veel te veel verenigin gen in Veenendaal en dat geeft niets anders dan versnippering van krachten. Het is bovendien wel eens verdrietig als je ziet dat jongens die jarenlang jeugd lid zijn geweest en hun voetbal-oplei ding bijna hebben voltooid, weggaan naar andere clubs. Maar we beschikken momenteel over een fijn stel jeugdspelers en ik geloof dat de slechte jaren die Veenèndaal ge had heeft, hu wel voorbij zijn. Wat ik belangrijk vind is de begelei ding van de spelers. Elke jongen heeft een aparte behandeling nodig en het is de taak van de jeugdleider om aan te voelen hoe hij met de jongens moet om gaan. Je komt overigens altijd jeugd leiders tekort". Waarom de heer Henzen ermee stopt? „Kijk eens hier, mijn zoons zijn uitgevoetbald en de deur uit. Ik wil nu eens wat meer bij moeder de vrouw RENSWOUDE Renswoude 1 heeft het garnizoenselftal uit Ede op terrein „De Hokhorst" een 55 gelijkspel af gedwongen. De militairen namen on middellijk het initiatief en al na drie minuten scoorden zij (01). De Rens- woude-verdediging kreeg het bijzonder zwaar en moest na een kwartier al weer zwichten. H. Deighton schoot de stand naar 12, maar nog voor rust vergrootten de technisch superieure militairen, bij wie enkele prominente spelers van Haarlem 2 en De Graaf schap 2 meespeelden, de voorsprong tot 1—3. A. Veldhuizen bracht de stand op 23, maar Visser passeerde even la ter keeper Van 't Foort opnieuw (24). Met een effectvol schot scoorde De Ja ger 34 en het werd gelijk door een eigen doelpunt van de militairen. Het garnizoenselftal leek de overwin ning te behalen toen Eland 45 scoor de, maar in de allerlaatste minuut bracht B. Veldhuizen uit een vrije schop de partijen op gelijke voet (5-5). Vanmiddag speelt Renswoude in Wekerom-De Valk een oefenduel tegen afdelings-eersteklasser SDS. Mi» tóa 'i ^l||> X -s zM&k ;f blijven en wat meer vrijheid genieten. Ik zal er af en toe nog wel eens met een elftal opuit trekken, maar niet voor vast. Zoals gezegd, ik hou er de finitief mee op..." De rustige en sym pathieke jeugdleider van Veenendaal zal vandaag in de kantine op het Sala mander-complex zeker veel ex-pupillen en -adspiranten ontmoeten die hem nog eens willen bedanken voor de tijd die hij beschikbaar stelde voor hen. Daar zal dan een aantal niet meer zo heel jeugdige voetballers bij zijn. Want 30 jaar is een lange periode. Cees Henzen weet ervan mee te pra ten. In het NRU-sportprogramma Langs de Lijn (14.3017.00 uur via Hilversum II en 18.0518.30 uur via Hilversum I) zal zondag o.m. rechtstreeks verslag worden gedaan van de voetbalwedstrij den Holland Sport ADO, Ajax NAC, Telstar AZ '67 en FC Twente PSV. Verder wordt aandacht be steed aan het internationaal tafelten nistoernooi in Hengelo, de auto-races op het circuit van Zandvoort, korfbal, at letiek en honkbal. In Langs de Lijn deel 2 wordt een voorbeschouwing gegeven van het wereldkampioenschap wielren nen dat maandag in Italië begint. Re dactie: Jan Dassen, Wim Hoogendoorn, Theo Koomen en Dick van Rijn. In het N.T.S.-Sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.25 uur op Ne derland I wordt uitgezonden, wordt on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan: de voetbalwedstrijden Holland Sport ADO en Volendam GVAV; het atletiekduel (dames) Engeland Nederland op de baan van Crystal Palace in Londen; De Noord-Europese kampioenschap pen waterskiën te Anna Paulowna (N.H.); de internationale autoraces in Zand voort; de Europese zeilkampioenschappen (Finjollen) op het IJsselmeer; de draverijen op Duindigt (Neder lands kampioenschap over 2500 m); de training van de Nederlandse kanshebbers voor de wereldkam pioenschappen wielrennen in Italië; het internationaal concours-hippique (C.H.I.O.) in Ostende, waarvan ook 's middags van 16.05 tot 17.00 uur een rechtstreekse Eurovisie-repor tage wordt uitgezonden. A Iedere week traint de hockeyploeg, die voor Mexico is aangewezen, op de grasmat van het Wagenerstadion in Amstelveen om in topvorm te komen voor de grote Olympische krachtmeting. Hier een beeld tijdens de training van donderdae. CEES HENZEN leuke herinneringen BRUSSEL De Belgische voetbal kampioen Anderlecht heeft besloten niet naar Moskou te reizen, waar de ploeg op 28 augustus tegen Dynamo zou uit komen. Het besluit werd genomen in verband met de ontwikkelingen in Oost- Europa. DEN HAAG Het bestuur van de afdeling Den Haag van de Nederland se Volleybal Bond heeft in verband met de gebeurtenissen in Hongerije de organisatie van de hereninterlandwed strijd Nederland-Hongari-je teruggege ven aan het hoofdbestuur van de Bond. De wedstrijd was vastgesteld voor maandag 26 augustus en zou in Voor burg worden gespeeld. Hoewel het besluit van de afdeling Den Haag niet automatisch inhoudt dat de wedstrijd van maandag wordt afge last is het volgens de administrateur van de Bond, de heer H. H. W. Lan- genhuyzen, vrijwel uitgesloten dat de NeVoBo zelf nog de noodzakelijke voor bereidingen voor de wedstrijd kan tref fen. De tijd is daarvoor te kort. Het Bondsbestuur moet zich over het al dan niet doorgaan van de ontmoeting van maandag nog beraden. Onder de titel „Beroemde dansen berpemde pas de deux" zend de AVRO- Televisie op dinsdag 27 augustus van 21.45 tot 22.20 uur via Nederland 1 een derde aflevering uit. Men ziet dan ach tereenvolgens „Pas de Deux uit het ballet Doornroosje" van Peter Tsjai- kowsky, gedanst door Svetlana Berio- zova en Donald MacLeary; „Pas de Deux uit de Balletsuites I, II en III" van Dimitri Sjostakowitsj, gedanst door Helga Heinrich en Edward Villel- la; „Pas de Deux uit het ballet La Fille Mal Gardee" van Harold, ge danst door Josette Amiel en Flem- ming Flindt en „Pas de Deux uit Hen drik VIII" van "Charles Camille Saint- Saëns, gedanst door Suzanne Farrell en Jacques d'Amboise. De choreo grafen zijn Frederick Ashton, Kurt Ja cob, Joseph Lazzinni en Jacques d' Amboise. De regie heeft Kurt Jacob. ff AMSTERDAM In het nieuwe De la Mar Theater in Amsterdam zijn vandaag de repetities begonnen van het eerste blyspel van de Nederlandse schrijfster Annie M. G. Schmidt „En ik dan?" In aanwezigheid van de pers onthulde zij heel voorzichtig, dat het stuk is gebaseerd op een moeder-zoon verhouding die respectievelijk wordt gespeeld door Mary Dresselhuys en Jaap Wieringa. „Een blijspelgegeven bij uitstek", noemde de schrijfster het, die er een jaar aan heeft gewerkt, „en typisch Hollands". Over de inhoud wilde zij verder liever zwijgen: „u zult het wel zien, anders is de lol er af". Het stuk gaat op 1 november a.s. in genoemd theater in première, waar het een maand lang zal worden gespeeld. Daarna gaat het gezelschap, dat voorts bestaat uit Joan Remmelts, Els Bouw man, Etha Coster en de regisseur Be rend Boudewijn, op tournee. Er zijn reeds 150 voorstellingen besproken.

De Vallei | 1968 | | pagina 7