Veenendaalse oefenduels clubs in drie centras C00PJ6S speculaas pindakaas sherry jus d'orange totaal honderdduizend gulden hele Gemakkelijk spelend „Ede" op schot tegen Megacles: 7-2 Pover aanvalsspel van „Lunteren" tegen hard YIOS0-2 YVOP WINNAAR 0SKADI-T0ERN00I J0T blikken Frisco „Bennekom" hield Jonathan op afstand Ponyclub kampioen van Gelderland ZWEMREC0RDS IN LOS ANGELES Ceulemans won Coupe Roode Leeuw Siffert winnaar in Oostenrijk yortnieuws />-> Fors Stevig Banketbakkers pak a 450 gram Brillant pot a 450 gram M 9 Pi Stefano flessen MS Elke vijf gulden - zo goed besteed bij uw Centra Winkelier - levert u week-in week-uit Frisco aan de kassa een goed gesloten fles a 600 c.c. M Universiteit van Praag bezet Staan er één of meer gouden, zilveren of bronzen medailles in afgedrukt als u die openmaakt, dan vraagt u uw Centra Winkelier de puzzel van de week. Die - opgelost, ingezon den, nagezien en accoord bevonden - levert u een prijs. Een aardig meevallertje van f 2,50 of een lief bedrag van f 500,- met alles daartussen. aanbiedingen geldig t/m 31 augustus MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 VEENENDAAL In een oefenduel heeft DOVO met 0-6 gewonnen van het Barneveldse SDVB. Op geen enkele wij ze kwamen de gastheren eraan te pas want reeds na een tiental minuten had DOVO een 0-3 voorsprong bereikt. In de DOVO-formatie speelden Bram De- moet en Bert Visscher een zwakke partij, terwijl Aart Gerritsen, Roel Schoeman en aanvoerder Rinie van Bruxvoort de uitblinkers waren. De Veenendaalse doelpunten werden ge maakt door Gerritsen (3x), Schoeman, Van Bruxvoort en Demoet. Het derde elftal van DOVO verloor met 5-2 van SDVB 2. Het Veenendaalse VRC ging zaterdag op bezoek in Amersfoort bij CJVV. Het is een bijzonder fors oefenduel gewor den, waarin geen doelpunten werden gemaakt. CJVV kon met zijn vrij zwak ke voorhoede op geen enkele wijze het VRC-doel in gevaar brengen. Hoewel de gastheren over een hechte verdedi ging beschikten kwam RVC herhaalde lijk met goede aanvallen het Amers- foortse doel belagen. Er werd echter steeds weer door het midden gespeeld en opnieuw kwamen de vleugelspelers er onvoldoende aan te pas. Aalbers wenste het vrijwel uitsluitend alleen te doen en raakte in de tweede helft van de wedstrijd geblesseerd. Hij werd ver vangen door Davelaar, die kans zag meer gevaar in de Veenendaalse aan vallen te brengen. Doelpunten waren er evenwel niet bij. De oefenwedstrijd tussen Veenendaal en het Wagen ingse ON A is zondag ge ëindigd in een 4-4 gelijk spel. Ondanks de warmte werd er een stevige wedstrijd van gemaakt en bood ONA harde te genstand aan het technisch wat sterke re Veenendaal. Derksen opende de sco re met twee doelpunten, maar door het te ver opdringen van verdediger Im- bosch kreeg ONA gelegenheid de stand weer in evenwicht te brengen. Nog voor de rust nam Veenendaal opnieuw een voorsprong door een prachtig doelpunt van Gijs Hei kamp: 32. Na de rust viel het spel van Vee nendaal wat terug en toen Derksen ge durende een tiental minuten langs de lijn verzorgd moest worden greep ONA zijn kans door tweemaal te scoren: 3-4. Toen Derksen terugkeerde werd Vee nendaal opnieuw sterker en was het Jan Sukkel die in de slotfase de score met een hard schot in evenwicht bracht 4-4. LUNTEREN De oefenwedstrijd, dia „Lunteren" op de „Wormshoef" tegen het Vaassense VIOS heeft gespeeld, werd met 02 verloren na een weinig boeiende strijd. „Lunteren", en speci aal de voorhoede, zal in de komende competitie anders voor de dag moeten komen dan in het afgelopen week-end wil het tot behoorlijke resultaten ko men. Gert Vis werd in de aanvalslinie terdege gemist, „Lunteren" kreeg het al direct moei lijk tegen de nogal hard spelende Vaas- senaren en alleen A. Klomp en C. van Holland konden in die periode een ruime voldoende voor hun spel halen. De eindstand werd al in de eerste helft bepaald. Eindeman schoot VIOS naar een 01 voorsprong en kort voor de rust bepaalde Van de Gunst de stand op.O2. In de tweede helft speelde „Lunte ren" wel wat beter en geruime tijd had het zelfs een duidelijk veldover- wicht. De afwerking van de aanvallen liet evenwel alles te wensen over, zo dat de defensie van VIOS niet senmaal behoefde te capituleren. Doordat de Vaassenaren het eigenlijk wel geloof den werd er in die tweede helft niet gescoord. SCHERPENZEEL Het elfta! van VVOP is als verdiende winnaar uit het Oskadi-toernooi tevoorschijn gekomen. Veluwse Boys uit Garderen werd eer vol tweede. Om 2 uur werd begonnen met de verliezersronde tussen Vallei vogels en Otterlo. De Valleivogels gaven 4e-klasser Otterlo zeer goed partij. Het zat hun in de eerste helft echter niet mee. Doelman Druif was bijzonder op dreef en wist met het nodige keepers-geluk zijn doel in de eerste helft schoon te houden. In de tweede helft moest hij zich een paar maal laten passeren, zo dat Otterlo een 5-3 overwinning be haalde. Na een gelijk-opgaande strijd bood een zeer grove fout van de achterhoe de H. Bondt een fraaie kans en deze gaf Otterlo de leiding. Valleivogels gaf zich echter nog niet gewonnen. Na de rust was het Otterlo dat nu toch dui delijk een hoger tempo aangaf. In de 10e minuut bracht H. v. d. Bunt, de stand op 2-0. In de volgende minuut brak Idzerda fraai door: 2-1. In de 15e minuut was het weer v. d. Bunt, die van een misverstand tussen P. v. d. Ham en doelman Vlastuin gebruik maakte om de stand op 3-1 te bren gen. Kort daarop passeerde Ivens doel man Vlastuin en dat betekende: 4-1. Met een zeer fraaie kopbal bracht R. v. Donselaar de stand op 4-2. Met nog 5 minuten te spelen schoot Scherren- burg raak via binnenkant paal. 3 mi nuten later kreeg Vallei-vogels een hoekschop te nemen en hieruit kopte Werkman fraai in 5-3, hetgeen de eind stand was. Finale. Hièrna kregen we de finale tussen VVOP en Veluwse Boys. De grote uit blinker in deze wedstrijd was de doel man van Veluwse Boys Verhoeff. Voor al in de tweede helft wist hij door zijn schitterend ingrijpen de aanvallen te onderbreken en zeer gevaarlijke scho ten te stoppen. WOP was over het al gemeen iets sterker en het tempo lag hoger dan bij de ploeg uit Garderen. Toch was het Veluwse Boys, dat de lei ding zou nemen. In de 5e minuut liep W. Middendorp goed door om met een fraai schot doelman v. d. Grift het na kijken te geven. Wat VVOP ook pro beerde, de hard werkende verdedi ging van Veluwse Boys hield stand. Na de rust voerde WOP het tempo op. In de 8e minuut schoot rechtsbinnen Van 't Land zeer hard in 1-1. Na 15 minuten spelen gaf VVOP'er Zegers doelman Verhoeff het nakijken. Bij een uitval van Veluwse Boys was het linkshalf Heimgarten, die met 'een schitterend schot de stand weer gelijk maakte, 2-2. Er ontstond nu een span nende strijd om de leiding. Met nog 3 minuten te spelen brak de snelle VVOP-voorhoede met een aanval over links door P. Kamphorst schoot tegen de lat. Hij ving echter de terugsprin gende bal op en schoot opnieuw: 3-2 voor VVOP. B. Valkenburg reikte na afloop de prijzen uit van dit zeer geslaagde toernooi. Speel me in centr SHERKY (jfiti 7^ 'GOOI NIET WEG Heeft u geen goud, zilver of brons, jammer, maar niet weggooien. Mexi-Karta houdt zijn waarde. In elke staat één letter van de naam CENTRA vol blauw gekleurd. Als u de hele naam CENTRA van vol blauw ge kleurde letters heeft, met zes kaarten dus al te bereiken, dan krijgt u van uw Centra- Winkelier GRATIS een pak Centra-koffie. EN DAN DE REST Links op de Mexi-Karta vindt u een sport- figuur afgebeeld, die op een bijzonder fraaie wandplaat van de Olympische Spe len kan worden geplakt. Een sieraad voor elke teenerkamer en sportenthousiast. In elke Centra-zaak te koop, voor maar 38 cent. appelmoes G. Hogenkout van Ede rechtsin een kbpdueil met een speler van Megacles. En waar is de bal EDE „Ede" heeft gistermiddag de oefenwedstrijd tegen Megacles uit Weert met de ruime cijfers 7-2 gewon nen. Het team van „Ede" speelde ge makkelijk en vlot en de combinaties en het samenspel deden voor de ko-, mende competitie het beste hopen. Daarbij dient evenwel niet te worden vergeten, dat de verdediging van Megacles lang niet waterdicht was en het de Edese aanvallers dikwijls bij zonder gemakkelijk maakte. „Ede" begon onmiddellijk met het ontketenen van een schuttersfestijn, waaraan de gehele voorhoede deel nam. Hoben in het doel van de Weert- se ploeg weerde zich evenwel voor treffelijk en kon geruime tijd Edese treffers voorkomen. In de tiende mi nuut kreeg de thuisclub alle gelegen heid de score te openen, want G. Ho- genhout mocht een strafschop nemen, omdat Wijnands op ontoelaatbare wij ze onderuit was gehaald. Hogenhout richtte de bal tegen de lat. Het duurde tot de 25e minuut, alvo rens de stand op het scorebord moest worden gewijzigd. Versteeg profiteer de toen handig van een misverstand tussen twee Weertse verdedigers. Daarmee was bet hek van de dam, want nauwelijks een minuut later richtte Hogenhout tegen de paal, waarna Hazellekke de terugspringen de bal in het net deponeerde. Direct na het begin van de tweede helft reduceerde Megacles de achter stand tot 2-1 via een doelpunt van M. Hoben en onmiddellijk daarna kon doelman De Wit slechts met veel moeite de gelijkmaker voorkomen. Een doelpunt viel nog in dezelfde mi nuut aan de andere kant na een hard afstandsschot van A. Hogenhout. G. Hogenhout maakte er vervolgens 4-1 van uit een goed genomen vrije trap en Wijnands scoorde 5-1 na een goed door G. Hogenhout genomen corner. Een solo-actie van Hazellekke maak te voor „Ede" het halve dozijn doel punten vol en dezelfde speler scoorde kort daarna „Ede's" zevende en laat ste doelpunt. Een fout van Masseur bood daarna Sensen de kans om de stand een iets draaglijker aanzien te geven: 7-2. BENNEKOM „Bennekom" heeft zaterdag voor het door deze vereniging georganiseerde Brutel de la Rivière- toernooi de laaste wedstrijd gespeeld en wel tegen Jonathan uit Zeist. De thuisclub behaalde een magere 10- overwinning, maar gezien de veldver- houding zou de marge aanzienlijk gro ter moeten zijn geweest. De thuisclub ging onmiddellijk na het beginsignaal in het offensief, maar de verdediging van Jonathan gaf weinig reële kansen weg en slaagde erin de stand tot de rust dubbelblank te hou den. In de zevende minuut van de tweede helft viel het enige doelpunt in deze wedstrijd. Van Kleef ondernam een rush, passeerde de gehele Zeister ach terhoede en besloot deze actie met een uit een moeilijke hoek afgevuurd schot, dat de doelman van Jonathan te mach tig was. Winnaar van het Brutel de la Rivière- toernooi werd VRC uit Veenendaal, dat „Bennekom" een 05-nederlaag heeft bezorgd. VRC veroverde de beker ook reeds vorig jaar. Slaagt het erin, om ook in 1969 het toernooi te winnen, dan is het definitief in het bezit van de be ker. WENEN Radio Vrij Praag heeft gemeld, dat de bezettingstroepen de ou de Kareis universiteit van Praag heb ben bezet. „Professoren en studenten werden de collegezalen uitgezet", aldus een verklaring die door de universiteit was uitgegeven, zo meldde de radio. „Deze daad is precedentloos in de ge schiedenis", zo werd vervolgd, zelfs de bezettingstroepen van Hitier hebben dit niet gedurfd. Het bewijst dat cultu rele waarden niets voor de bezetters be tekenen. De Duitsers hebben pas later de uni versiteit gesloten en alleen voor Duit sers opengesteld. Karl Hermann Frakk, plaatsvervangend Duits gouwleider zei toen: Als wij winnen, is de lagere school genoeg voor. Tsjechen. Als zij winnen, zullen zij er ons wel uitknuppe- len. EDE De ponyclub van de Valouwe ruiters hebben tijdens de ruiterwed- strijden in het Gelderse Ruurlo het kampioenschap van Gelderland be haald. De 9-jarige Henk Jochemsen Czn deed mee aan het kampioenschap sprin gen en werd jeugdkampioen springen, de vierde prijs werd behaald door Mar tin Willemsen. De ponyclub behaalde bij de dres- suurproef acht individuele prijzen en bij het springen werd een totaal behaald van 64 punten (de tweede prijswinnaar kreeg 38 punten). LOS ANGELES Tijdens de Ameri kaanse Olympische selectiewedstrijden in Los Angeles zijn zaterdagavond nog twee wereldrecord verbeterd. De 16-ja- rige Debbie Mever legde de 200 meter vrije slag af in 2 min. 6.7 sec. en bleef daarmee t.2 sec. beneden het nog geen dag oude record van Linda Gustavson. die 's morgens in de series tot 2.07.9 was gekomen. Ook de 18-jarige Claudia Kolb verbeterde een wereldrecord. Op de 400 meter wisselslag kwam zij tot 5 min. 4.7 sec. - 0.7 sec. sneller dan de t(jd waarmee zy sinds juli wereldre- erdhoudster op deze afstand was. Ada Kok's wereldrecord op de 100 meter vlinderslag is ook in gevaar ge weest. Ellie Daniel en Susie Shields ble ven met hun 0.04.8 slechts 0.3 sec. van Ada's beste tijd verwijderd. De Olym pisch kampioene op deze afstand, Sha ron Stouder, werd vierde in 1.05.1 en plaatste zich hierdoor niet voor Mexi co. Uitslagen: 200 meter vrije slag: 1. Debbie Meyer 2.06,7 (nieuw wereldrecord); 2. Jane Henne 2.07,9; 3. Jane Barkman 2.08,0; 4. Linda Gustavson 2.08,2 (in de series 2.07,9). 100 meter vlinderslag: 1. Ellie Daniel 1.04.8; 2. Susie Shields 1.04.8; 3. Toni He witt 1.05,0; 4. Sharon Stouder 1.05,1. 400 meter wisselslag: 1. Claudia Kolb 5.04,7 (nieuw wereldrecord); 2. Sue Pe- dersen 5.10,5; 3. Lynn Vidali 5.12,5; 4. Kathy Thomas 5.15,5. DEN BOSCH De Belg Ceulemans heeft zaterdagavond in Den Bosch het internationale biljarttoernooi om de Coupe De Roode Leeuw gewonnen. In de zevende en laatste ronde versloeg Ceule mans in de beslissende partij zijn land genoot Boulanger met 60 tegen 54 ca ramboles. De eindstand luidt 1. Ceulemans 14 420 321 16 1.308 2. Boulanger 3. De Ruyter 4. Scherz 5. Van Bracht 6. Popeyes 7. Schrauwen 8. Wijnen 12 414 370 10 1.109 8 339 378 6 375 379 6 355 399 6 338 381 8 0.896 0.989 0.889 0.887 369 455 10 0.811 0 281 399 8 0.704 ZELTWEG De Porsches hebben volledig de strijd beheerst in de zondag te Zeltweg gehouden Grote Prijs van Oostenrijk, die meetelde voor het we reldkampioenschap der constructeurs. Winnaar werd de Zwitser Jo Siffert, die na de zesde ronde de leiding overnam van de later wegens pech uitgevallen Britse Porscherijder Vic Elford. De tweede plaats in de eindrangschikking werd ingenomen door de Westduitser Kurt Ahrens, eveneens met Porsche, terwijl als derde finishte de Australiër Paul Hawkins met Ford. De race ging over een afstand van 502 km. De Nederlandse snelwandelaar Tja- bo Ras heeft zondag in het Belgi sche Kortrijk een wedstrijd over 21 ki lometer gewonnen. De tijd van Ras was 1 uur en 45 minuten 0,4 seconde. De Belg Van Liedekerke werd tweede met meer dan twee minuten achterstand en de Nederlandse oudkampioen Kees Vuurpijl kwam als derde over de streep in 1.54.35,0.

De Vallei | 1968 | | pagina 10