Doofstomme A. Beusekom zwom wereldrecord in Valleibad Singelloop enorme tegenvaller voor VAV ZC Tiel grote triomfator in nationale zwemwedstrijden Invitatiewedstrijden nog niet afgesloten GVVV toonde zwakke aanval in laatste oefenduel tegen RKHVV .Veenendaal' nam afscheid van Cees Henzen ESCA en De Gouwe wonnen in spannende waterpolo-duels Oranje Wit oefende tegen RKTYC5-1 Renswoude verloor van De Valk5-2 Musketiers won van Candia (zaterdag) QUICK Singelloop Demonstraties Zwemwedstrijden Verwachting Doelpunt VALLEIBAD WERD STRIJDTONEEL Opheusden gelijk tegen Blauw Geel Frans Beijer Cup naar Wageningen VEENENDAAL Een stroom van puur enthousiasme ver mengde zich zaterdagmorgen in een tot in de nok gevuld Vallei- bad met het heldere water toen burgemeester Hazenberg de officiële opening verrichtte van het nieuwe zwemcomplex. Deze geestdriftige speech vormde tevens het startsein voor een lange reeks sportgebeurtenissen, die de sportstichting had gepland ter gelegenheid van de opening van dit bad. Veenendaal beleefde zijn „dag van de sport". De gemeente vormde een hele dag het decor voor een scala van sporten, waarvoor over het algemeen grote belangstelling bestond, mede door het bijzon der fraaie weer. LAWN-TENNIS Polar Bears-Esca VZC-De Gouwe Charley Bosveld in actie op Quit* MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 SCALA VAN SPORTEN IN VEENENDAAL De meeste takken van sport waren in het programma opgenomen. Er werden demonstraties gegeven van hockey, honkbal en volleybal, er werden drukbe zochte zwemwedstrijden gehouden door VZC, de Wolmars ging van start, er werd een singelloop gehouden, een voetbalwedstrijd op het Panhuis en 's avonds stonder er enerverende wedstrijden op het programma in het Valleibad. Deze nationale zwemwedstrijden en twee aantrekkelijke waterpoloduels waren onmiskenbaar het hoogtepunt van de dag. In het overvolle bad bonden vijf zwemverenigingen de strijd aan op diverse nummers. ZC Tiel weitf deze avond de grote triomfator en finishte in het eindklassement met een enorme voor sprong op haar naaste concurrent ZC Wijchen. Een leuke bijzonderheid voor het publiek was, dat er een wereldrecord werd verbeterd in 't pas geopende „overdekte". Dat was op het moment dat het doof stomme meisje van RZC Rotterdam, A. Beusekom, als eerste aantikte na de 100 meter vrije slag dames in een tijd van 1.10.5. Daarmee verbeterde zij het oude wereldrecord voor doofstommen met maar liefst 1.9 seconden. De wereld sportbond voor doofstommen heeft namelijk een eigen recordlijst voor zijn le den, zodat de wereldtijd van het Rotterdamse meisje officieel wordt erkend. Tegelijk met de start van de WoLmars gaf de VZC-jeugd tot en met veertien jaar in het Valleibad een demonstratie van hetgeen zij in een half jaar heeft geleerd bij de Veenendaalse zwembad. Het bad was rondom gevuld met en thousiaste ouders, die hun kinderen hartstochtelijk aanmoedigde en de jeugd daardoor inspireerden tot grote krachts inspanningen. Vanaf de parkeerplaats van het Val leibad ging de singelloop, georganiseerd door atletiekvereniging VAV, van start. Dit was de eerste grote tegenvaller van de dag. Slechts 24 lopers, onder wie één vrouw, hadden ingeschreven voor de sinigelloop, waarvoor het startsein werd gegeven door de burgemeester. Voorzitter Van Campen van VAV was over de deelneming zeer teleurgesteld: „We hebben alle verenigingen aange schreven en dat er slechts 24 deelne mers zijn, vinden we in een woord be droevend. Meermalen hebben we ge hoord dat bepaalde plaatselijke vereni gingen „niet in Veenendaal wilden lo pen". Nee, ik vind het een trieste zaak Er werd gelopen over een afstand van 2V* kilometer. Vanaf het Valleibad volgden de lopers de westelijke Rond weg en via enkele straten in het Franse Gat kwamen zij via de Rondweg bij het Panhuis-sportpark binnen. Zeven deelnemers tot en met 30 jaar gingen eerst van start met in hun mid den de sportieve mevr. Van Ojik als eni ge loopster. Drie minuten later vertrok een groep van 17 atleten, van wie de jongste vijftien jaar was. K. Henzen kwam als eerste door de finish. De veteraan ex-trainer van VAV was extra uit Den Haag naar Veenendaal gekomen. Van de grote groep werd E. Willems uit Scherpenzeel eerste, gevolgd door G. Hendriksen met de vierde plaats VAV-trainer Wim ter Haar. Winnaar Willems maakt overigens deel uit van de Marine-atletiekploeg. H. Epskamp zegevierde bij de junio ren. De belangrijkste uitslagen van de singelloop waren: Veteranen: 1. K. Henzen in een tijd van 10.27.8 min.; R. Boers, 3. B. Boers. Senioren: 1. E. Willems in een tijd van 8,10. min; 2. G. Hendriksen, 3. G. Diepeveen, 4. Wim ter Haar; Junioren: 1. H. Epskamp in een tijd van 10.14.- min. Mevr. Van Ojik werd extra gehul digd door burgemeester Hazenberg. De hockeydemonstratie op het Pan huis werd slechts door een klein aantal toeschouwers bezocht. Het tweemaal een kwartier durende diuel tussen Sala manders-selecties werd van commen taar voorzien door de heer D. Muntinga. Bij volleybalver. Panters kon nau welijks van een demonstratie worden gesproken. Een aantal jeugdige spelers oefende onderling maar wat, omdat er geen veld en zelfs geen net was en nie mand getroostte zich dan ook de moeite om hier zijn licht op te steken. De honkbaldemonstratie van de Blue Soeks trok verreweg het meeste publiek van de buitensporten. Hoewel het een matige, weinig spectaculaire strijd werd beleefden de toeschouwers hieraan toch veel plezier. Explicatie bij deze wed strijd gaf de heer Rijnbach, een speler van de Blue Socks, die nog steeds ge blesseerd is. Voordien had de VZC-jeugd opnieuw onderlinge wedstrijden in het Valleibad. Voor een groot publiek streden de jonge zwemsters en zwemmers om de hoogste eer en hierbij werden zeer verrassende tijden afgedrukt. In de meisjesafdeling werd op de 50 m een beste tijd van 39 seconden gemaakt, terwijl de jon gens de chronometers in twee gevallen lieten stilstaan op 33.2 en 35 seconden. De nationale zwemwedstrijden die 's avonds in het „overdekte" werden gehouden zijn een enorm succes gewor den. De bekende Th. Hoogveld fungeer de als starter bij deze spannende match es, terwijl als scheidsrechter bij de waterpolowedstrijden was uitgenodigd de heer Georg Geurtsen uit Arnhem, die binnenkort naar Mexico vertrekt om op de Olympische Spelen als arbiter op te treden. De deelnemende verenigingen aan de zwemwedstrijden waren: ESCA uit Arnhem, ZC Tiel, Neptunus uit Amers foort, RZC '90 uit Rotterdam en de ZC Wijchen. Het werd uiteindelijk een grote over winning voor ZC Tiel, die maar liefst vijf overwinningen behaalde op ver schillende nummers en bovendien samen met RZC nog een wedstrijdnummer op haar naam bracht. „Dames en heren", zei speaker Wim Kok nadat de helft van het programma was afgewerkt, „ik hoop niet dat u zult beginnen te lachen, maar er is van avond in het Valleibad een wereldre cord gevestigd". Iedereen keek aanvan kelijk zeer verbaasd, maar toen bleek dat het doofstomme meisje A. Beuse kom van RZC inderdaad een wereld tijd (1.10.5) had gemaakt op de 100 me ter vrije slag, die zij met gering ver schil won van Riemy Venema vanFSCA. De Arnhemse ploeg boekte deze avond geen enkele overwinning. Tiel daaren tegen zegevierde vijfmaal: Wilma Roe- lofs won de 100 m rugslag dames (1.16.3), Hetty Koopmans de 100 vlin derslag dames (1.20.6), Henk Termeer was superieur op de 100 meter vlinder slag heren (1.10.-), de 100 m vrije slag heren werd een zege voor Andries van de Woerd (1.03.1) en ook de 4x100 m estafette wisselslag heren werd een dui delijk overwinning voor Tiel (4.55.6). Op de 100 m schoolslag voor dames finish ten Marian Hofman (RZC) en Karen Daniëls (Tiel) in dezelfde tijd (1.28.-). De RZC-er Kees Groen tikte als eerste aan na 100 m rugslag (1.11.3), terwijl Wijchen haar enige overwinning boekte op de 4x100 m estafette vrije slag da mes. Met groot machtsvertoon zwom het kwartet zich naar een prachtige ze ge (4.52.6). Gerard v.d. Kolk, instructeur in het Valleibad en zeer bekend speler van het eerste zevental van Neptunus uit Amersfoort boekte de enige overwin ning voor zijn vereniging. Hij won het nummer 100 meter schoolslag heren, luid aangemoedigd door het Veenen daalse publiek. Van de Kolk bouwde een grote voor sprong op, maar het werd op de laatste 25 meter nog uitermate spannend toen Hans Termeer van Tiel een felle eind- rush inzette. De Veenendaalse instruc teur won de race toch met 0,4 seconde voorsprong op Termeer, in een tijd van 1.20.6 min. De einduitslag van de nationale zwem wedstrijden was: 1. ZC Tiel 58 pnt; 2. ZC Wijchen 39 pnt; 3. RZC '90 38 pnt; 4. ESCA 30 pnt; 5. Neptunus 27 pnt. TIEL Zondagmiddag oefende Oran je-Wit 1 en 2 tegen RKTVC 1 en 2 te Tiel. Het is de Elstenaren niet meege vallen, maar helemaal duidelijk is de kracht der Oranje-Witters nog niet te meten, omdat zij nog midden in een se rieuze opbouw zijn. De experimenten geven soms wat overtrokken uitslagen, gen. In de 8ste minuut beoordeelde keeper D. Haisch 'n 30-meterschot foutief: 1-0. In de 22ste minuut een dieptepass en de Tielse rechtsbuiten scoorde 2-0. Even later scooröe de RKTVC-middenvoor 3-0 met een kopbal. Uit een scrimmage redde H. Hage de eer 3-1. Na de rust hadden de Elstenaren veelal het initiatief, maar scoren kon den zij aanvankelijk niet. Toen zij eindelijk toch doelpuntten keurde de ar biter de goal ten onrechte af. Hij had de achterspeler in het doel niet ge zien. Een onverwachte uitval leverde RKTVC een 4-1 stand op. In de eind fase scoorde RKTVC's rechtsbuiten 5-1. De reserves verloren met 30. RENSWOUDE In een oefenduel te gen De Valk te Wekerom heeft het eer ste elftal van Renswoude met 25 ver loren. Na een wat fortuinlijke openings treffer van Renswoude nam De Valk het initiatief en nog voor rust kwam de score 13. Na de hervatting gingen de gastheren door met snelle aanvallen en was het al spoedig 14. Daarna kwam Renswoude nog wel wat terug, maar verder dan een doelpunt van A. v. d. Bovenkamp brachten de rood-witten het niet. Renswoude 3 nam het op tegen Woudenberg en won me£ 32. Ada van Beusekom van RZC uit Rot terdam bracht het Valleibad in het nieuws toen zij op de 100 meter vrije slag het wereldrecord voor doofstommen op deze afstand verbeterde met 1,9 sec. Onder grote belangstelling werden zaterdag de eerste zwemwedstrijden ge houden in het nieuwe Valleibad VEENENDAAL De invitatiewedstrtfden, georganiseerd door VLTC z(jn zater dag niet tot de finalepartyen gekomen. Het begin van verleden week was te slecht. De onophoudelijk neersromende regen noopte de organisatoren tot annu lering van veel partijen, waardoor de finales zaterdag jl. niet konden doorgaan. Wel kwam men tot enkele halve-finale-partijen. De finales zijn vastgesteld op zaterdag a.s. In het heren-enkelspel heeft René Lodder zich in de finale gespeeld door een 2-1 zege op Jan Bekker. Lodder verloor de eerste set met 2-6, maar zag daarna kans om met zeer verdedigend spel Jan Bekker uit zijn cadans te bren gen en de twee volgende sets te winnen met 6-0 en 6-4. De andere finalist is nog niet bekend. In de halve finale komen Henk van Schuppen en Henk Bekker te gen over elkaar te staan en in deze par tij is Henk van Schuppen de favoriet. De finalisten in het dames-dubbel zin bekend. Anja Meyer uit Amerongen klopte Marijke van Stuyvenberg in de halve eindstrijd met 2-6, 6-2 en 6-2. Lu»- cy Visch uit Rhenen versloeg stadge note mevr. Roderkerk in een bijzonder aardige en spannende strijd met 9-7, 4-6 en 6-4. A.s. zaterdag wordt dus de finale gespeeld door de dames Lucy Visch en Anja Meyer. Ook het heren-dubbel bracht slechts één finalist op. Henk en Jan Bekker versloegen Meyer-Eyffius uit Ameron gen met 6-2, 6-8 en 8-6, hetgeen een fraaie prestatie genoemd kan worden. Henk van Schuppen en René Lodder ko- oen in de halve eindstrijd te staan te genover de Rhenense heren, de gebroe ders Jan en Cees van de Pol. In het dames-dubbel is één finalist bekend. Het paar Roderkerk-Visch uit Rhenen versloeg Marijke van Stuyven- berg-Wilma de Haas met 6-1 en 6-4, waardoor het zich klasseerde. Het an dere finalistenpaar is nog lang niet be kend. In deze helft moeten nog enkele wedstrijden worden gespeeld en de fi nalist zal pas in de loop van deze week bekend zijn. Het gemengd-dubbel bracht ook reeds één finalist. Lucy Visch en Jan Bek ker klasseerden zich via een overwin ning op het echtpaar Roderkerk uit Rhenen met 9-11, 6-4 en 6-1 voor de finale. Eveneens in de afgelopen week wer den er wedstrijden georganiseerd voor zeer jeugdige meisjes en jongens. Bij de meisjes en de jongens was het Bert de Ruyter, die in de finale won van Leon Lagaay uit Rhenen met 6-2 en 6-3. Hans Bovenschen en Leon Lagaay won nen het dubbelspel met 6-2 en 6-3 van, het jeugdige koppel Anette Borg-Bert de Ruyter. VEENENDAAL In het sportpark „Panhuis" speelde GVVV zaterdag een laatste oefenduel voordat komende zaterdag de competitie gaat beginnen. Het is een wedstrijd geworden, die zich voornamelijk op het middenveld heeft afgespeeld. Beide clubs toonden zich bijzonder zwak in het afwerken van de aanvallen. Desondanks was het geen onaantrekkelijke wedstrijd. Hoewel de gasten, RKHVV uit Huissen, in technisch op zicht wat sterker waren dan de Veenendaalse ploeg kon den zij maar nauwelijks een licht overwicht verkrijgen. GWV toonde opnieuw een sterke verdediging te hebben, maar kon op geen enkele wijze tot scoren komen. RKHVV deed het niet veel beter en kwam slechts eenmaal langs keeper Van Capelleveen. Omdat ook het oefenduel tussen GVVV en RKHVV was opgenomen in het sportprogramma ter gelegenheid van de opening van het overdekte zwembad kwam burgemeester Hazen berg de aftrap verrichten. Met een waardige sprint verdween Veenendaals eerste burger en meteen begon RKHW aan de eerste aanval. Hoewel de gasten uit Huissen een be tere spelopbouw lieten zien moesten zij in de Veenendaalse verdediging hun meerdere erkennen. Steeds weer wer den de RKHVV-ers teruggewezen. GVW, zonder Jan van de Bovenkamp, maar met Wim van Eyk, speelde min der actief dan de tegenstanders. Wel kwam er een aantal goede aanvallen, vaak opgebouwd vanuit de verdediging, waar vooral de vrijdag gehuwde Jan de Kampert uitstekend werk leverde. In de Veenendaalse voorhoede werd van alles gemist. Er was geen afwer- ker, geen doorzetter en geen spelver deler. Wie er wel waren voldeden be slist niet aan de verwachtingen. Jan van Manen faalde volkomen, Leo Schreuders was niet snel genoeg, Piet van de Bovenkamp minder bedreven dan anders en Dick van Limburg liet het hoofd weer eens hangen. Al met al een wat trieste vertoning, temeer om dat juist deze knapen vanaf zaterdag de punten moeten gaan verdienen. Ui teraard betrof 't slechts een oefenwed strijd en zal er komende zaterdag wel uit een ander vaatje getapt worden. Juist een Van Limburg en Schreu- hebben in de afgelopen weken bewe zen, dat zij sterk vooruit zijn gegaan. Mogelijk zal de aanwezigheid van Jan van de Bovenkamp ook tot actie prik kelen. Zoals reeds gemeld, de aanvallen van GVVV hadden niet veel om het lijf. Een slap schot van Jan van Manen werd een gemakkelijke prooi voor keeper Witte en een kogel van Wim van Eyk ging hoog over. In de 38e minuut kwam het enige doelpunt van de wedstrijd tot stand. Uit een voorzet van Jansen schoot Muiser de bal van dichtbij langs Van Capelleveen 01. Na de hervatting bleek trainer Aars man zijn team te hebben gewijzigd. Jan van Manen trok zich terug naar het middenveld en Cees Hardeman ging naar voren. Veel effect had dit evenwel niet. Schoten van Wim van Eyk misten richting en overigens wer den de aanvallen opnieuw slecht afge werkt. RKHVV bleek ook na de rust Ondanks de geringe deelneming werd felle strijd geleverd in de singelloop VEENENDAAL Op eenvoudige wij ze werd zaterdagmiddag in de kantine van de voetbalvereniging „Veenendaal" afscheid genomen van jeugdleider Cees Henzen, die dertig jaar lang de pupil len en adspiranten van „Veenendaal" onder zijn hoede heeft gehad. In aan wezigheid van vele jeugdleden en het bestuur van „Veenendaal" werd hij op spontane wijze gehuldigd. Voorzitter H. van Dolder sprak namens het bestuur zijn erkentelijkheid uit voor het werk van de heer Henzen. „Je bent als een vader voor onze jongens bezig geweest", aldus de heer Van Dolder, die. de heer Henzen als blijk van waardering de zil veren speld van verdienste uitreikte. Namens het jeugdbestuur overhandigde de heer H. Leidekker enige geschenken, waarna de jubilaris het druk kreeg om vele oude en jonge bekenden de hand te drukken. ELST Zaterdagmiddag oefenden de elftallen van Musketiers en Candia. Zowel het eerste elftal als het reserve team der Elsternaren won van zijn Rhenense tegenstanders. De kwaliteit van het vertoonde spel was zeer matig. Hieraan was de tropische temperatuur natuurlijk niet vreemd. De prestatie van Candia I was in verhouding tot het klasse-verschil nog goed te noemen. In de eerste helft van deze matte strijd namen de Candianen zelfs de leiding. Omstreeks de 17e minuut maakte de Elster-goalie een foutje, waarvan de attente Derks profiteer de: 0-1. De Elstenaren probeerden toen nog wel naast hun tegenstanders te ko men, maar de Candia-defensie gaf geen krimp. In de tweede helft kwamen de partijen snel naast elkaar. Nu was een foutje van de Candia-keeper de inlei ding tot de gelijkmaker. Cor Henzen was de maker: 11. Musketiers was met zijn aanvallen iets gevaarlijker. Na een kwartier nam middenvoor T. Heikamp de beslissende goal voor zijn rekening, 2-1. Hierna hebben de Grebbebewoners nog ijverig getracht de gelijkmaker te forceren maar daarvoor had het elftal iets te weinig kwaliteit. Ook de reserve-teams duelleerden de ze middag. Musketiers II bleek ook hier de sterkste: 3-1. VEENENDAAL Nadat in het spiksplinternieuwe Valleibad de zwemwed strijden hadden plaats gevonden doken de waterpoloploegen van Polar Bears uit Ede en het Veenendaalse VZC in het water om strijd te leveren tegen respectievelijk Esca uit Arnhem en De Gouwe uit Waddinxveen. Jlet werden kleine overwinningen der bezoekende ploegen. Esca, zojuist gedegradeerd uit de landelijke hoofdklasse, klopte Polar Bears heel bescheiden met 74 en De Gouwe, welke ploeg het kampioenschap in de 2e klasse voor VZC wegkaapte, klopte ook ditmaal VZC: 53. Twee aardige wedstrijden voor de eerste maal in het nieuwe Valleibad, waarin in de toekomst nog menig waterpoloduel zal worden uitgevochten. Zowel Polar Bears als VZC gaat in de komende winter competitie in dit bad spelen. In de eerste spelperiode speelden bei de ploegen zeer voorzichtig. Men moest uiteraard wat wennen aan de nieuwe accommodatie. Esca scoorde het eerste doelpunt uit een afstandsschot en daar na werd het een levendige partij, met kansen aan beide kanten. Toch werd er in dit spelgedeelte niet meer gescoord. Marty Bras kreeg direct aan het begin van het 2e spelgedeelte de kans van zijn leven om de partijen op gelijke voet te brengen, doch hij schoot hard naast. Wederom door een afstandsschot scoor de Esca 0-2 en even daarna zag het kans om met één man meer in de aan val te trekken, hetgeen 0-3 betekende. Bij Polar Bears was het plaatsen niet best verzorgd. Herhaaldelijk kon Esca daardoor de aanval over nemen. Polar Bears scoorde 1-3 uit een strafworp, ge nomen door Bras. Wim Kok tekende 2-3 aan op het randje van de twee-meter- lijn. Aan het begin van het derde spelge deelte plaatste Wim Kok de bal uit een vrije worp op de hand van Epi Lager- wey die ineens hard inkogelde (3-3). De middenvoor van Esca worstelde zich daarna vrij en scoorde 3-4, en weder om met een afstandschot kon Esca er vervolgens 3-5 van maken. In het laatste spelgedeelte scoorde Epi Lagerwey voor Polar Bears 4-6 uit een vrije worp van Wim Kok. Direct hierna kreeg Polar Bears weer een prachtkans vrij voor doel, maar de schutter miste grandioos. De ploegen vochten fel voor elke bal, maar het was toch weer de ^gevaarlijke middenvoor van Esca, die de eindstrijd op 4-7 be paalde met een zeer fraai draaischot. Voor. de vierde maal deze zomer ont moetten VZC en De Gouwe elkaar. Steeds weer. had De Gouwe uit Wad dinxveen aan het langste eind getrok ken, zij het soms met een zeer miniem verschil. Ditmaal won het met 3-5. De Gouwe begon met een serie goede aanvallen. Nadat eerst keihard was naast geschoten en keeper Henk van der Meer op de proef werd gesteld was het raak. Middenvoor Troost tekende 0- 1 aan, waarna Cel Slotboom snel op de hand van Evert van den Dikkenberg plaatste, die zonder pardon hard in schoot (1-1). Vlak voor het einde van dit eerste spelgedeelte kreeg De Gouwe een strafworp toegewezen omdat zijn mid denvoor te veel werd afgehouden. On houdbaar werd deze benut en de stand was 1-2 voor De Gouwe. VZC had in het 2e spelgedeelte met veel pech te kampen. Evert van den Dikkenberg kogelde de bal op de lat, Wim van der Meer op de paal en daar na wederom op de lat. Toch had hij even later succes met een keiharde bal, die onhoudbaar in de touwen verdween (2-2). Door een dek- kingsfout kon De Gouwe met één man meer in de aanval gaan en dit beteken de uiteraard 2-3. Middenvoor Troost van De Gouwe tekende aan het begin van de derde spelfaae 2-4 aan. VZC beukte daarna nog enkele malen het houtwerk van het Gouwe-doel en kreeg goed vat op het spel van de Waddinxveners. Het spel ging snel op en neer, met wisselen de kansen. In 't vierde en laatste spelgedeelte was het de gevaarlijke middenvoor van De Gouwe, die 2-5 scoorde. De strijd voor VZC leek hopeloos. VZC drong steeds aan, maar steeds weer kon door pech en slordigheidjes het doel van De Gouwe niet worden gevonden. Evert van den Dikkenberg scoorde met een strak schot tenslotte 3-5 na subliem aangeven van Cel Slotboom. OPHEUSDEN De vv Opheusden heeft zaterdagmiddag het nederlaag- toernooi afgesloten met de wedstrijd tegen Blauw Geel uit Ede. Het werd een 3-3 score, zodat Dodewaard, dat met 3-4 gewonnen had, in het bezit kwam van de 11 uitgeloofde shirts. In de wedstrijd tegen Blauw Geel werd niet zo best gespeeld, de hoge tem peraturen zullen hier wel de oorzaak van geweest zijn. In het begin was Opheusden iets ster ker. Na 10 minuten opende Winkelman met een strak hoog schot de score 1-0. Eerst na een half uur spelen kwam Blauw Geel gelijk toen Adams inschoot 1-1. Enkele minuten later was het De Haan. die uit een hoekschop de stand op 1-2 brpcht en vlak voor rust was het weer Winkelman die voor Opheusden doelpuntte en de stand gelijk maakte 2-2. Na rust een gelijk opgaande strijd met kansen aan beide zijden. Na een 20 minuten spelen kon Opheusden de stand veranderen, maar de toegestane strafschop werd door Arends naast ge schoten. Even later kreeg Blauw Geel een strafschop. Het maakte geen fout: 2-3. Opheusden bleef aanvallen en weer was het Winkelman, die de stand gelijk bracht 3-3. Blauw Geel wilde winnen en begon in het laatste kwartier sterk aanvallend te pelen. Het drong Opheus den in de verdediging, maar keeper Ro mein wist zijn doel schoon te houden. De stand bleef gelijk. niet veel sterker dan GVVV. Doelpun ten werden dan ook niet meer gemaakt. In de slotfase moest Van Eyk zich we gens een blessure laten vervangen door Ab van de Bovenkamp. Na afloop reikte de heer Hermans na mens de Veenendaalse sportstichting de bekers uit en mocht elke speler een mini-herinneringsvaantje in ontvangst nemen. OPHEUSDEN De strijd om de Frans Beijer Cup is ten einde. Als laat ste tegenstander kreeg het Opheusdense Sparta de ploeg op bezoek van Wage ningen, bestaande uit spelers, die in de glorie-jaren met Frans Beijer gespeeld hebben. Deze ploeg wist door een 2-3 zege op Sparta voor de 2e keer beslag te leggen op de cup. 5 minuten was er gespeeld toen Sparta al een 1-0 voor sprong nam. Uit een afgemeten pass van Gerritsen (voor het eerst weer in Sparta 1) schoot A. Huibers raak: 1-0. De veteranen van Wageningen zaten echter niet stil. Joop v.d. Kolk kreeg een kans, maar de bal ging naast. Geurt Roelofs schoot tegen de paal en v.d. Weerd loste een hard schot. Keeper Van Eist zwichtte niet. De veteranen bleven aandringen, maar de achterhoede van Sparta hield stand. In de laatste minuten voor rust wist Sparta via Van Kleef de stand op 2-0 te brengen. Na rust geloofde Sparta 't wel. Char ley v.d. Weerd dacht er echter anders over. Hij schoot Wageningen naar 1-1. Direct daarop, de Sparta achterhoede wankelde een paar maal, kreeg Jo op v.d. Kolk weer een kans maar weer ging de bal naast. Totdat v.d. Weerd een bal vrij kreeg op rechts en een voorzet gaf aan de volkomen buitenspel staande Wim van Brakel. Deze passeerde kee per Van Eist van dichtbij: 2-2. Met nog enkele minuten te spelen was het Joop v.d. Kolk, die Wageningen naar een 2-3 zege schoot. ADVERTENTIE •Quick Starfic' der ƒ24.95 Er zijn Quick sportschoenen vanaf/18.75 tot ƒ68.50 Vraag gratis kleurenbrochure bij Quick - Hengelo (Gld) Quick kenmerk: 2 blokbanden I

De Vallei | 1968 | | pagina 11