m&k&jëki - Beweegbare vloer in deze vorm wellicht een wereldprimeur Valleibad overstroomd met bezoekers op openingsdag (AssA) sloten VALLEI? Belt u dan even a.u.b. 10550 11079 N.V. Stenman Holland Architect Brouwer ook ontwerper van open bad veilige en tevens fraaie Bromfietser zwaar gewond in ziekenhuis Met twee mille aan de wandel Raad vergadert E.H.B.O. reikt diploma's uit UW AGENDA Rijn was grote trekpleister Halve maatregel Duiven vlogen Collecte Ongeval op kruispunt GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN T rekkersronde gaat niet door E.R.V. in oktober op de planken f -**3%'^ Krakers CASSA) Ook dit praktisch ingerichte ZWEMBAD is tot in* de puntjes verzorgd, mede dank zij onze ASA-SLOTEN zijn doeltreffend, met vele toepassingsmogelijkhe den en worden geleverd door VEENENDAAL OPBRENGST COLLECTE MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 ":- r£~*r*r ~- t i~ ÜPPPi -------- Ui ,,- m* "■•Z&ri r>zr£*ïg" Direct na de openingswoorden van burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg begaven zich enige tien tallen kinderen te water die voor een kleurig schouwspel zorgden. ADVERTENTIE VEENENDAAL „Ziehier een stug rijkdom, onaantastbaar voor devaluatie tendensen, waarin een stuk volksgezondheid verankerd ligt". Deze woorden sprak zaterdagmorgen burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, nadat hij door de voorzitter van de Veenendaalse sportstichting, de heer Th. Diepeveen, was uit genodigd het overdekte Valleibad aan de Sportlaan in gebruik te stellen. De buitentemperatuur leende zich er beter toe een buitenbad te openen, maar werk te in ieder geval niet verlammend op het enthousiasme waarmee het bad werd ingewijd. Direct na de opening namen tientallen jongens en meisjes bezit van het bad, later op de dag gevolgd door veel ouderen, die weliswaar moeite had den de armen uit te slaan, maar desondanks unaniem in hun oordeel waren: een fantastisch bad, dat mede dank zij de beweegbare vloer die er m is aan gebracht, Veenendaal op sportgebied een voorsprong geeft op talrijke andere gemeenten. In aanwezigheid van tientallen geno digden dankte de wethouder van sport zaken de heer C. N. van Kuijk de Vee- nendèalse sportstichting voor de voort varendheid waarmee aan dit project was gewerkt. Burgemeester Hazenberg noemde In zijn openingswoord d e beweegbare vloer in deze uitvoering een unicum voor Nederland en misschien wel voor de gehele wereld. De kosten van het bad als geheel bedragen f 1.235.000, de afmeting is 25 x 12 meter en op het voorterrein is plaats voor 250 auto's en een rijwielberging voor 5.000 fietsen. Het bad werd gebouwd door de firma Van den Belt uit Tweljo naar een ont werp van architect- L. G. Brouwer uit I)en Haag. In zijn toespraak bracht burgemees ter Hazenberg een oud gezegde in her innering namelijk „Wie de noot wil eten moet eerst de bast kraken. We hebben goede krakers gehad in het bestuur van de sportstichting", aldus de burgemees ter, die graag de verdere zorg over het bad aan het stichtingsbestuur over droeg. Burgemeester Hazenberg be sloot met de wens dat het beoefenen van de zwemsport hetzij recreatief het zij in wedstrijdverband zal bijdragen aan de bevordering van de volksgezond heid en de eensgezindheid. Hierna gingen enige tientallen jon gens en meisjes te water, die waren af gevaardigd door alle Veenendaalse scholen en verenigingen die van het bad gebruik gaan maken. Een speciaal applaus werd uitge bracht aan het adres van de construc teurs van de beweegbare vloer de he ren Hendriks, nadat was gedemon streerd hoe men binnen tien minuten de basindiepte van circa 1.70 tot nul kan reduceren. Deze voorziening maakt het mogelijk dat de helft van het bad ook kan worden gebruikt voor het .ge ven van zwemlessen aan de jeugd. Het idee en voorlopige ontwerp van deze vloer is afkomstig van de heren Boers en Van den Bosch, twee leden van het bestuur van de Sportstichting. De heer Th. Diepeveen dankte het gemeentebestuur voor de medewerking en verder allen die hetzij door advie zen hetzij door andere inbreng aan de totstandkoming van het bad hadden meegewerkt. Hij deelde mee, dat ook het ontwerp voor de derde fase van dit zwemcom- plex een groot open vijftig-meterbad met zonneweide zal worden toever trouwd aan architect L. G. Brouwer uit Den Haag. Nadat de genodigden een rondgang door het complex hadden gemaakt ging men voor het uitbrengen van een dronk op het nieuwe overdekte bad naar de kantine van het sportpark „Panhuis", waar in ongedwongen sfeer nog door een aantal sprekers het woord werd ge voerd. Wethouder Ant. de Ruiter haalde daar herinneringen op aan de tijd toen Vee nendaal het op het gebied van de zwem sport met heel wat minder moest stel len. In zijn archief had de wethouder een afbeelding gevonden van het zwem bad in de Vaart (Valleikanaal) dat in 1923 in gebruik werd genomen. Een ko pie van deze foto droeg hij met de bes te wensen voor de toekomst over aan het bestuur van de Sportstichting. De heer Diepeveen merkte terloops op, dat in het bestuur van de sportstich ting nog wel even gespeeld is met de naam ..De Vaart" voor het nieuwe bad. „Niet alleen als een ode aan het verleden maar ook om daarin tot uit drukking te brengen de snelheid waar mee het nieuwe bad uit de grond is verrezen". Namens de Kon. Ned. Zwem Bond werd gesproken door de heer Doggen, die zei goed geluisterd te hebben naar de openingsrede van de burgemeester en hem een goed propagandist voor de zwemsport noemde. De heer R. Sipkema, voorzitter van de Veenendaalse Zwem Club (V.Z.C.) hoopte voor zijn vereniging op een goe de samenwerking met het Stichtingsbe stuur en bood de heer Diepeveen on der couvert een cheque van honderd gulden aan. Nadat de bouwer van het bad, de heer Van den Belt in een met humor door spekte speech zijn felecitqties had overgebracht, bood de heer Diepeveen het burgemeestersechtpaar een gratis RHENEN Zondagmiddag meldde zich op het politiebureau aan de Stations weg mej. L. van D. uit Rhenen. die op de Grebbeberg een portemonnaie had gevon den met maar liefst f 1958,-. Even later vervcegde zich op het bu reau mevrouw Van de H„ eveneens uit Rhenen, die geheel overstuur kwam ver tellen, dat zij haar i ortemonnaie had ver loren met bijna tweeduizend gulden erin. Nadat zij een beschrijving had gegeven van haar eigendom en precies verteld had in welke coupures het geld erin zat, het geen allemaal klopte, vertelde de dienst doende agent dat er juist een portemon naie was gevonden, die geheel klopte met de gegeven beschrijving. Bij het aan schouwen van haar bezit rolden de vrouw de tranen van geluk over de wangen. Zij had een nieuw huis toegewezen gekregen en had allerlei huisraad verkocht, om zich met de opbrengst opnieuw te kun nen inrichten. Ze had het zekere voor het onzekere genomen en het geld tijdens de wandeling meegenomen. Mej. Van D. kreeg een welverdiende beloning. Het moment waarop de beweegbare vloer bijna zijn maximale hoogte heeft bereikt. levenslang abonnement voor het bad aan. Burgemeester Hazenberg hoopte er nog eens gebruik Vein te maken, maar dan strikt incognito, zoals hij verzeker de. De burgemeester besloot het gezel lig samenzijn met het volgende advies aan de sportstichting „zie met alles een kilometer vooraan te lopen want dan bent u moeilijkheden de baas, die an deren nog moeten overwinnen". 's Middags vonden er als omlijsting van dgze feestelijke dag voor Veenen daal zowel binnen als buiten het bad tal rijke sportevenementen plaats, waar over meer op onze sportpagina's. VEENENDAAL De 18-jarige brom fietser C. S. uit Veenendaal moest zon dagmiddag met ernstige verwondingen naar het .ïulianaziekenhuis overge bracht worden, nadat hij door een slip tegen een au'to was gereden en daarna met een lantaarnpaal in bot sing was gekomen. De auto, die bij het ongeluk betrokken was werd bestuurd door de heer W. R. uit Veenendaal. De auto en de bromfiets werden flink beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de brom fietser, komend van de dr. Slotemaker de Bruïnestraat rechtsaf de Klaas Ka terstraat op wilde rijden. Door het nat te wegdek raakte hij in een slip. De heer R., die nog remde, kon hem niet ontwijken. Het slachtoffer liep een hersenschud ding, een gebroken arm en been. een heupbreuk en een aantal verwondingen op. AMERONGEN Op donderdag, 29 augustus zal de Amerongse gemeente raad weer in vergadering bijeenkomen. Behalve de beëdiging van het raadslid W. H. Haandrikman vermeldt de agen da de volgende punten. Aanvaarding legaat; benoeming lid van de Oeverraad; Verlenging ontrui- mingsterrhijn onbewoonbaar verklaar de woningen; subsidiëring Interne Kraamzorg; subsidie Provinciale Utrechtse Revalidatie Stichting; aan gaan vaste geldlening; verkoop grond aan Technivorm NV; verlening ge meentelijke garantie i.j. het bouwen van premiewoningen in het kader van de Bouwstroom; voorbereidingsbesluit wijziging bestemmingplan Kersweg; subsidie Stichtse Fruittuin; voorberei dingsbesluit bestemmingsplan Overberg en beschikbaarstelling lokaal Zandvoort 13 ten behoeve van de Chr. Mavo- school. AMERONGEN De afdeling Ame- rongen van de Kon. Ned. EHBO orga niseert vrijdagavond 30 augustus a.s. in hotel Buitenlust te Amerongen een gezellige avond waarop aan de in juni j.l. geslaagden voor het EHBO-examen de diploma's worden uitgereikt. Na de officiële diploma-uitreiking door de burgemeester zal de avond worden gevuld door de heer F. Roks uit Eist die bereid werd gevonden een dia avond samen te stellen. De hefinstalXatie van de beweegbare vloer (rechts) met daarnaast de peil stok, waarvan de voet nog maar en- kéle centimeters onder water staat. dan brengen wij hem nog Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur Heden, maandag RHENEN Bella Vista, 19 uur: Start bromfietsrally BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 u.: „De dief van Parijs". Morgen, dinsdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. TENTOONSTELLING Raadhuis en politiebureau, Veenendaal, t.e.m. 7 sept. dubbelexpositie „Kiek en Kunst". Geopend van maandag t.e.m. vrijdag van 9-18 en van 19-21 uur. Zaterdags 15-18 en 19-21 uur. Zondags gesloten. Streekmuseum Rhenen, t.e.m. 14 sept.: Werken van Leen Molendijk uit Arn hem. Dagelijks, behalve op zon- en woensdag geopend van 1112.30 en 14-17 uur. 9 RHEDEN Het uitzonderlijk mooie zomerweer van het afgelopen week einde heeft velen naar de Rijn doen trekken, om daar te genieten van water en zon. Overal langs de oevers kon men de badgasten zien zonnebaden. Op het water was de drukte al net zo groot met speedboten en met waterskiën. Hier en daar waagde iemand het te zwemmen, al is het Rijnwater daarvoor vanwege de vervuiling minder geschikt. De oude veerstoep aan het Veerplein is een uitermate geschikte helling om de boten, die allemaal per auto worden aangevoerd, te water te laten. Kortom de inwoners van Rheden en verre om geving hebben kunnen genieten van zon en water in de schaduw van de Cune- ratoren. RHEDEN Nog niet zo lang gele den yverd in de gevaarlijke bocht bij Het Kalkoentje" op „Remmerden" het oude tolhuisje gesloopt, omdat het niet alleen onbewoonbaar was verklaard door de gemeenteraad van Rheden, maar ook omdat het een sta-in-de-weg was geworden voor het steeds drukker wordende verkeer, dat in deze toch al gevaarlijke bocht totaal geen uitzicht had. Talrijke automobilisten klagen echter qog steeds over dit gevaarlijke punt, omdat het hoog opgaande struikgewas na het slopen van de bouwval is blij ven staan en Zodoende het effect tot een minimum beperkt is gebleven. Dezelfde problemen doen zich voor halverwege de Willem van Nasstraat, waar de opgaande beplanting in één van de gazons het uitzicht vanaf deze weg belemmert, hetgeen vorige week al tot gevolg had dat een driejarige kleuter onder een auto liep. Ook het verkeer dat van Rheden-hoog via de Oude Veenendaalse weg naar de Utrechtsestraatweg afvloeit, wordt naar links ernstig belemmerd door hoog op gaand onkruid. Pas op het laatste mo ment kan men hier naar links kijken. OPHEUSDEN Nadat do duiven 'n paar weken wegens de slechte weers gesteldheid niet hadden kunnen vliegen kon de navlucht vanaf Roosendaal door gang vinden. Het is een zeer snelle vlucht geworden, want de leden van „De Ordonnans" hadden voor deze vlucht niet minder dan 396 duiven mee gegeven, die gelost werden om 10.40 uur met WZW wind. De eerste duif, die Op- heusden binnen kwam was van C. Ver- woert, die geklokt werd om 11.25.08 uur met een snelheid van 2027.70 m. In deze vlucht waren niet minder dan 86 prijzen te verdienen. De laatste duif van M. v. d. Pol kwam op hok om 11.37.29 uur. De prijzen waren er binnen een kwartier uit. De uitslag van deze vlucht was als volgt: 1, 18, 24, 26, 41, 45, 62, 63 C. Verwoert; 2, 6, 43, 83 Combinatie Kerkstra en Schaap; 3, 5, 16, 19, 30, 33, 42, 49, 72, 75 Arends- Peters; 4, 11, 56, 70 A. v. d. Kolk; 7, 10, 53, 65, 66 T. Verwoert; 9, 12, 14, 32, 38, 48 D. Verwoert; 10. H. Verwoert; 13, 27, 46, 52, 71, 73. 79, 84 O. de Wit; 15, 37 M. C. Corneliessen; 17, 29, 39, 60, 64, 68, 76, 78 85; H. Prijs; 21 28, 29, 35. 36, 40. 49. 47, 51, 55, 69 D. Lin- der (zijn eerste vlucht weer na de nieu we hokken); 22, 80 J. Roelof se; 23, 25 J. Prijs; 31. 82 G. Huibers; 50, 74; W. Vermeer; 54, 59 J. v. Neerbos; 57, 58, 67, 77 P. Roodbeen; 61 H. J. Cornelis- sen; 86 M. v. d. Pol. AMERONGEN Ook in Amerongen zal weer de jaarlijkse collecte voor de Kankerbestrijding worden gehouden en wel van 2 tot en met 7 september. Deze week zullen door de PTT huis aap huis collectezakjes worden ver spreid, die later door collectanten weer worden ingezameld. AMERONGEN De collecte voor de HEMAVA, die in de maanden april, mei en juni/juli in de gemeente Amerongen is gehouden heeft opgebracht f 261,32. Allen die hebben meegewerkt tot het prachtige resultaat, hetzij door te col lecteren, hetzij door te geven wordt langs deze weg weer hartelijk bedankt. RENSWOUDE Zaterdagmiddag had bij het kruispunt Barneveldse- straat-Dorpstraat een ongeval plaats. De heer C. v. D. uit Veenendaal die op een bromfiets reed kwam te val len en raakte buiten bewustzijn. Dr. Ter Velde die spoedig ter plaatse was verleende eerste hulp en achtte over brenging naar het ziekenhuis noodza kelijk. Met een ambulancewagen werd de heer Van D. met zware ver wondingen aan het voorhoofd naar het Julianaziekenhuis overgebracht. ELST De achttiende Trekkersron de als afsluiting van het seizoen in de jeugdherberg „De Eikelkamp" zal dit jaar geen doorgang vinden. De reden is dat men zich momenteel al volledig concentreert op het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Jeugdher berg Centrale (N.J.H.C.), dat volgend jaar zal Worden herdacht. Verder heeft de verschuiving van de schoolvakanties er toe bijgedragen dat de Trekkersron de komt te vervallen. Deze seizoenaf sluiting vindt altijd plaats in het laat ste weekeinde van augustus en gaat ge paard met zang, dans, muziek, toneel en sport. ELST De Elsterse Rcciteervereni- ging (E.R.V.) gaat dinsdag 28 augus tus weer met de repetities starten ten einde in oktober een uitvoering te kun nen geven. De baten van deze avond zijn bestemd voor de School met den Bijbel te Eist. Ook zal er op de bewuste avond een verloting worden georganiseerd met aantrekkelijke prijzen. De E.R.V.-gele- deren kunnen nog worden versterkt met een aantal nieuwe leden, waarvoor men zich kan vervoegen bij de heer Sand- huijzen, Woudweg 21 te Eist.

De Vallei | 1968 | | pagina 3