Meeste Nederlanders nu weg uit Tsjechoslowakije Verkeer eiste in weekeind veel doden Guerrillastrijd van onmachtige mensen Praag maakt bezetters het leven moeilijk Als het u om de goede, pure tabak gaa> SCHIP MET WADLOPERS LIEP AAN DE GROND Er gebeurt iets met OOSTDUITSERS HEBBEN HET MOEILIJK (Hoe minder gesaust, hoe liever..) Ziekte van Weil in Culemborg 4 Morgenmiddag om één uur twee minuten stille In riviertje Tegen boom C.P.N. SPOI okdtzt /eek j Russen pogen hoofdstad ve intimideren MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 DEN HAAG Het overgrote deel van de Nederlandse loeristen in Tsjecho- Slowakije heelt dit land nu verlaten. Ook de 360 vakantiegangers van het reisbureau Tsjecho-Travcl Service, met wie tot zaterdag geen contact mogelijk was. zijn inmiddels de grens gepasseerd. Zij waren op advies van het Tsjechische reisinformatiebureau Cfcdok in Praag nog enkele dagen in hun vakantie-oorden gebleven. In die tussentijd zocht Ce- dok de veiligste route uit. Zaterdagochtend kort na zes uur kwamen zij in Oos tenrijk aan. Zondagavond arriveerde in Utrecht «en Nederlandse autobus, die zaterdag van de Nederlandse ambassade in Praag was vertrokken. De bus was op verzoek van de consul naar Praag ge reden. Het was een bus van „Commis sionairs in Internationale Reizen" (Cira) uit Amsterdam, waarmee een tiental Engelsen, een Fransman, enkele Neder landers en twee Tsjechen Praag ver lieten naar West-Duitsland en Neder land. Eén van de twee Tsjechen in de re patriantenbus, de schilder Jiri Chvojka verklaarde dat het aantal doden- dat in de afgelopen dagen in Tsjechoslowakije is gevallen, waarschijnlijk twee k drie maal zo hoog als het getal van 84, dat zaterdag werd genoemd. Hij heeft gezien KLOOSTERZANDE Bij een botsing met een zware vrachtauto tien kilo meter ten noorden van Verdun zijn zaterdagmiddag de 73-jarige H. A. A. Baron Collot d'Escury en zijn 76-jarige vrouw om het leven gekomen. Ze woon den in het Zeeuwsvlaamse Kloosterzan- de. De baron was op slag dood: zijn vrouw overleed in een ziekenhuis in Verdun. Baron Collot d'Escury was kamer heer in buitengewone dienst van de Ko ningin. Jarenlang was hij onder meer voorzitter van het bestuur van de Eer ste Nederlandse Coöperatieve Beetwor telsuikerindustrie in Sas van Gent, be stuurslid van de Kamer van Koophan del en fabrieken voor Zeeuws-Vlaande- ren. Tot zijn 65ste jaar was hij rent meester van het kroondomein in Kloos- terzande. OUDE PEKELA Doordaf zij met haar fiets plotseling linksaf sloeg is de 63-jarige mevrouw Kool-Davids uit Veendam in Oude Pekela verongelukt. Zij werd aangereden door een auto en liep een schedelbasisfractuur op waar aan zij later is overleden. ULVENHOUT In Nieuw-Ginneken is zaterdagmiddag de 73-jarige F. J. Verhulst uit Ulvenhout. met zijn fiets aangereden door een auto. Hij was op slag dood. DOMBURG Twee bromffttsers zijn zaterdagavond in Domburg met elkaar in botsing gekomen. De duo-passagier van een van hen, de 22-jarige mevr. Van IJzeren-Hermon uit Middelburg, werd zo zwaar gewond dat zij in een ziekenhuis overleed. AMSTERDAM De 82-jarige Am sterdammer G. Pastor is zaterdag in Amsterdam door een tram aangereden. Hij was plotseling van een verkeersheu vel een weg opgestapt. In een ziekenhuis bezweek hij aan zijn verwondingen. MIDDELBEERS Tussen Middel- beers en Oosterbeers is de twintigjari ge M. de Kroon uit Oirschot in een flauwe bocht met zijn auto van de weg geraakt en in het riviertje de Beerze te rechtgekomen. Hij was op slag dood. ROCKANJE Het echtpaar Groene- veld uit Rockanje is gisternacht in zijn woonplaats geschept door een auto. De slachtoffers reden op de. fiets. De vrouw was op slag dood; haar man werd ern stig gewond. DEN HAAG De 44-jarige Eddie Klaus uit Den Haag is gistermiddag op de Benoordenhoutseweg met zijn auto gaan slingeren. De wagen raakte enke le keren de rechter stoeprand en vloog drie keer over de kop. Hij werd uit de auto geslingerd waarna de wagen boven op hem viel. Hij was op slag dood. REUTSUM Tussen Weerselo en Oostmarsum is de 24-jarige H. van der Aa uit Oud-Ootmarsum met zijn auto tegen een andere wagen gereden. Ver moedelijk was hij te ver op de andere weghelft geraakt. De botsing kostte het leven. VENRAY De 22-jarige H. Gerrits uit Venray die vorige week maandag ernstig gewond raakte toen hij met zijn auto tegen een boom botste, is zaterdag aan zijn verwondingen ovérleden. MIDDELBURG De tienjarige Sas- kia Glaubitz uit Middelburg is zaterdag in Domburg verongelukt. Ze was met haar fiets plotseling de weg Seroosker- ke-Oost-Capelle overgestoken. Ze werd geschept door een auto en overleed in een ziekenhuis aan ernstige hoofdwon den. hoe dezer dagen Russische militairen ren met geweren en vanuit tanks scho ten op een colonne auto's, die in de tun nel naar de Moldau reden. Dat gebeurde, toen een duidelijk als zo danig herkenbare, ambulancewagen, die vooraan de file reed, op een teken van de militairen niet stopte waarbij de bestuurder wees op de ambulancevlag. De kogels kaatsten tegen de tunnel- wanden en verwondden o.a. drie perso nen in een autobus, die vlak achter de ambulance reed. De politieke partijen in de Tweede Kamer (met uitzondering van de CPN), werkgeversverbonden en vak centrales vragen het Nederlandse volk morgenmiddag om één uur twee minu ten stilte in acht te nemen als teken van medeleven met het Tsjechische volk. Meteen daarop begint een bijzon dere zitting van de Tweede Kamer. Met nog meer kracht dan voorheen zal het partijbestuur van de CPN optre den tegen „de revisionistische schen ding van het marxisme-leninisme door de leiders in de Sowjet-Unie, zoals die in hun inmenging in Tsjecho-Slowakije tot uiting komt". Na een twee dagen durende vergade ring kondigde het partijbestuur gister avond massa-acties aan. In het hele land worden openbare vergaderingen belegd en in een op grote schaal te ver spreiden manifest zal het standpunt van de partij worden uiteengezet. De CPN zet zich niet alleen af tegen Rusland, maar ook tegen haar landge noten. Zij keert zich tegen „de huiche larij van reactionaire en anti-commu nistische krachten, die de gebeurtenis sen in Tsjechoslowakije uitbuiten voor eigen imperialistische en oorlogszuchti ge doeleinden, voor afbraak an de de mocratie in Nederland en voor hun po litiek van bewapening en loonstop". In een kanselboodschap werden de le den van de Gereformeerde Kerken gis termorgen opgeroepen te bidden voor land en volk van Tsjechoslowakije, voor het terugtrekken van de vreemde troe pen en voor de vrede. Het moderamen van de generale synode der Gereform. Kerken had de boodschap opgesteld. Met een optocht langs verscheidene ambassades protesteerden zaterdagmid dag in Den Haag ruim vijfhonderd jon gelui tegen het Russische optreden. Tsjchen boden een petitie aan op de Russische ambassade, waar de twee de secretaris, de heer B. Nikonorof, uit eenzette dat optreden noodzakelijk was „om 'n dreigende burgeroorlog te voor komen". 's Middags zowel als 's avonds werden enkele herrieschoppers bij char ges verwijderd. Op de buitenland-dag van de tentoon stelling Hengelo honderd jaar metaal stad, maandag 2 september, zullen geen Russische diplomaten aanwezig zijn. De organisatoren hebben de uitnodiging aan de Russische vertegenwoordiging ingetrokken. De Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid wil naar de Sovjet-Unie. Zaterdag besloot zij een uitnodiging van de communistische jeugdorganisatie in Rusland te accepte ren in de hoop dat politieke discuss> enig nut zal hebben. Van excursies z' zij af. Zesentwintig leden van de Tsjechische atletiekvereniging uit Hradiste, veertig kilometer ten westen van Praag, beslo ten gisteravond vanmorgen naar huis terug te keren. Sinds woensdag waren zij in-Vlaardingen, waar ze op uitnodi ging van de atletiekvereniging Fortuna aan wedstrijden deelnamen. In Amsterdam won de Tsjechische basketballclub Kauguk gisteren 'n wed strijd zonder aanwezig te zijn. De Tsje chen waren uitgenodigd voor een inter nationaal toernooi, gerganiseerd door de Amsterdamse club Mosquitos. De winnaar, het Amsterdamse EBOH, stel de de eerste prijs onmiddellijk ter be schikking van de Tsjechische ambassa de. In Belgrado werd zaterdag bekendge maakt dat Zuid-Slavië zich terugtrekt uit de Europese atletiekkampioenschap- pen voor de jeugd die in Leipzig worden gehouden. Het dagelijks bestuur van de Neder landse Badmintonbond heeft besloten de wedstrijd tegen Oost-Duitsland af te ge lasten. De wedstrijd zou 27 november in Nederland worden gespeeld. De burgemeester van Dokkum, drs. S. van Tuinen, heeft geen toestemming gegeven tot h%et spelen van een volley balwedstrijd in zijn gemeente tussen de herenteams van Nederland en Honga rije. De teams zouden elkaar vanavond ontmoeten. De eerste interland wordt nu morgenavond in Den Haag gespeeld. Op het programma van deze week staan nog wedstrijden in Zwolle, Oss en Geldrop. ADVERTENTIE De Tsjechen zijn niet te breken in hun verzet. Gisteren gingen zij bij duizenden op het St. Wenceslausplein, in het hart van Praag, op de keien zitten om de bezet tende troepen in koor netelige adviezen te geven: Russen ga naar huis. A Een typisch staaltje van het waardige en dappere verzet van de Tsjechen. Op een als versperring gebruikte wagen staat: Moskou 1800 km. Het is overduidelijke wenk. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) WEIDHAUS/ROZVADOV Het verzet van het Tsjechoslowaakse volk tegen z(jn rode bezetters verscherpt zich. De tegenstand, die geboden wordt, is eerder passief dan actief. „Door het bewaren van onze waardigheid en van onze trots", staat er in een pamflet dat door een vluchtende vakantieganger over de Tsjechisch-Beier- se grens werd gebracht, „kunnen we bewijzen tot een cultuurvolk te behoren. Dit in tegenstelling tot de barbaren, die ons op een verachtelijke manier over mand hebben". Een lange Russische trein, die sto- ringsmaterieel aanvoerde om de vrij heidszenders het zwijgen op te leggen, is in Noord-Slowakije tot stilstand ge bracht. De hele dag door klonk een dringende oproep in de ether om de wagons ten koste van alles te laten ontsporen. Dezelfde vrijheidszenders geven re gelmatig de nummers van de auto's door, die voor de arrestatie van ontel bare vooraanstaande personen worden gebruikt. Volgens een mededeling zijn verschillende wagens in brand gesto ken, terwijl de chauffeur en de ande re inzittenden aanhangers van No- votny binnen de gebroken staatsveilig heidsdienst zouden zijn gelyncht. In Noord-Bohemen, hier vlak over de grens, hebben woedende Tsjecho- Slowaken tientallen wagens van Oost- duitse vakantiegangers vernield. De Westduitsers, die bij Waidhaus passe ren, hebben met grote letters het woord „West" op de achterkant van hun 'wagens geschilderd. Dit om het ri sico van verwisseling te verkleinen (de nationaliteitsplaat en het kenteken van Oost- en West-Duitsland zijn nauwe lijks van elkaar te onderscheiden). De zelfmoord van een Russiche offi cier op het Praagse Wenzelplein is gis termiddag ook door een van de vrij heidszenders gemeld. De man had zich na een vastgelopen discussie met Tsje- cho-Slowaakse studenten over het doel van zijn komst naar Tsjecho-Slowakije voor het hoofd geschoten. Veel Sovjet-soldaten, zo blijkt uit de gesprekken die werden gevoerd, heb ben van tevoren niet geweten dat zij in en tegen Tsjecho-Slowakije zouden worden ingezet. Ze hadden aan een verplaatsing van het terrein van hun manoeuvres gedacht, die al maanden lang voortduren. veelzijdig openhartig ongeremd véél dikker 6357 verkooppunten losse nummers f 0.75 In Mies, dat tussen Pilzen en ^le Westduitse grens ligt, konden de met de bajonet op het geweer binnendrin gende militairen nog geen glas water van de. bevolking krijgen. „Als jullie als vrienden waren binnengekomen", zo werd hun uitdagend gezegd, „hadden we jullie bloemen en wodka aangebo den. Nu moeten jullie alles wat jullie hebben willen, zelf gaan halen." „Een guerrillastrijd van onmachtige mensen", werd- de weerstand van de Tsjecho-Slowaken tegen de verraderlij ke overval door radio-Bratislava ge noemd. „Wanneer we toch sterven moeten", zo werd eraan toegevoegd, „dan geven we er de voorkeur aan dat dit in de strijd gebeurt". Hebben de Tsjecho-Slowaken nog hoop op interventie van de zijde van het Westen? Hoewel Hongarije de ge- knechten achter het IJzeren Gordijn een bittere les heeft geleerd, zou men zeggen van wel. Bij het dagelijks con tact tussen de Westduitse en de Tsje- -cho-Slowaakse grenswacht werd ge vraagd of de Amerikanen nog in Waid haus gelegerd waren. Het legerkamp van de Amerikanen is er inderdaad nog. Maar het is geen gevechtseenheid, die daar ligt, maar een hulpgroep, die met een veldkeuken en een veldhospi taal klaar staat om uit Tsjecho-Slowa kije terugkerende vakantiegangers te verzorgen. Dat er nog specialisten bij zijn, we ten die van de grenspost bij Rozvadov waarschijnlijk niet. In de tenten die op het plaatselijk voetbalveld staan, wor den de toeristen zo omzichtig moge lijk uitgehoord over de militaire eenhe den die ze onderweg hebben gezien. Op verlaten landwegen vlak langs de grens ziet men steeds opnieuw grote, Amerikaanse personenwagens staan, die als luisterpost zijn ingericht. Verschillende malen is door de Duit se grenswacht melding gemaakt van het schenden van het luchtruim door Russische straaljagers. Ze vliegen op zeer grote hoogte en zijn slechts zicht baar door de condensstreep Men kan zich ook nog wel eens er- geren hier aan de grens. Dat gebeurt wanneer er ultra linkse studenten uh Praag terugkeren, die sympathieke uit spraken doen over de Russische bezet ters. „Ze treden heel tactvol en zo vriendelijk mogelijk op", aldus enkel e jonge Duitsers. ADVERTENT// (Van een verslaggever) PRAAG ln Praag v\prdt van alles gedaan om het de bezetters moeilijk te maken. Het geldt hier vooral de Russen, aangezien de laatste dagen de meeste militairen van de andere vier Warschau-Pact-landen in de Tsjechische hoofd stad worden vervangen door Russische. In pamfletten, die in het geheim worden gedrukt en gestencild, is de bevolking opgeroepen de houding die men de eerste dagen aannam, zoals discussiëren met de militairen van de bezettingsmacht, te laten varen en afstand te houden. Ook het gebruik van geweld wordt volstrekt afgewezen, omdat men van me ning is, dat de Russen dit juist als een voor hun welkome provocatie zullen be schouwen. In Praag zijn alle straatnaamborden verwijderd, evenals velé huisnummers en naambordjes op deuren. Dit om het de bezetters moeilijk te maken zich te oriënteren en om arrestaties aan huis te bemoeilijken. In pamfletten wordt gezegd, dat men geen plattegronden van Praag moet af geven. Alle wegwijzers zijn met fikse vegen verf onleesbaar gemaakt, waarna men op een aantal ervan keurig ge drukte biljetten heeft geplakt, waarop staat „Moskou, 1800 km". Het, op enkele kleine demonstraties na, vrijwel geweldloze verzet van de Tsjechen uit zich voorts in het over stelpend aantal borden met opschriften als „Dubcek, Svoboda" „ga naar huis Russen" „Lenin word wakker, Breznjef is gek geworden", „waarom?" neutra liteit" waarvan vele in het Russisch. Men ziet de aanplakbiljetten en zelf gemaakte borden en spandoeken in eta lages van winkels, op gebouwen, op auto's, op locomotieven en geschilderd op het wegdek. In het centrum van Praag staat op een gebouw een neon lichtreclame met de naam „Dubcek". Onleesbaar Langs de wegen naar de grens zijn de wegwijzers en namen van plaatsen eveneens overgeschilderd en onlees baar gemaakt. Hier en daar zijn rich tingborden uit de grond gerukt en aan de andere kant van de weg gezet, of een halve slag omgedraaid, zodat het voor onbekenden onmogelijk is de juis te weg te vindeiv Veel Tsjechen heb ben op hun revers bordjes met de tekst „Ivan go home", of nationale vlagge tjes. Dit weekeinde waren de bruggen over de Moldau in Praag toegankelijk. Op de bruggen staan wel tanks en militai ren. Zeer veel tanks staan langs de Moldau bij de toegangswegen tot de bruggen en in de binnenstad, waar alle belangrijke gebouwen afgeschermd zijn met tanks en pantserwagens. Trams en bussen rijden weer. De mensen in Praag hebben alleen de eerste dag enigszins gehamsterd, maar later bleek, dat er voor iedereen een re delijke hoeveelheid voedsel in de le vensmiddelenwinkels was. De rijen wachtenden zijn wel aanzienlijk langer dan normaal, maar van werkelijk ge brek aan voedsel is (nog) geen sprake. Veel hotels zijn gesloten en zo ze open zijn, wordt er evenals in restaurants en cafés na zes uur 's avonds niets verstrekt. Het werk gaat, vooral buiten Praag, normaal door. Bij de Skoda-fabrieken in Plzen, zou men gisteren zelfs door werken,, wat op normale zondagen nooit gebeurt. Batterijen Voor de warenhuizen in Praag staan lange rijen mensen om te proberen de zeer schaars geworden batterijen voor hun transistorradio's te krijgen. Overal wordt geluisterd naar de vrije radio zenders, waarvan er dit weekeinde on geveer tien in de lucht waren. Deze zen ders storen soms zichzelf om opsporing te bemoeilijken. Vaak moet al na tien minuten de uitzendng door een andere zender worden overgenomen om ont dekking te voorkomen. Boven het centrum van Praag probe ren Russische helikopters die ook pam fletten uitwerpen, de vrije zenders te peilen. Via deze zenders worden, naast algemene berichten, ook aanwijzingen uitgezonden en waarschuwingen om uit te kijken naar bepaalde auto's, waar van het nummer wordt genoemd, en waarin verraders zouden zitten. Op aanplakbiljetten op taxi's, op ge bouwen en op borden worden de via de radio opgevangen nummers bekend ge maakt. Wordt zo'n auto door het publiek ontdekt, dan verdringt zich een menig te van mensen om de auto heen. De in zittenden worden eruit gehaald en aan de politie overgegeven. Her en der in de stad worden ge schriften verspreid, die in het geheim zijn vervaardigd, zoals een memoran dum van het partijcongres, of ook ge stencilde blaadjes, (meestal privé-ac- ties) en bladen met foto's en beschou wingen. Schieten Russische tanks hebben gisteravond in Praag een angstaanjagende demon stratie van machtsvertoon gegeven. Even voor negen, het uur waarop de avondklok ingaat, dreunde de stad door het afvuren van tankkanonnen. Tegelij kertijd trokken duizenden lichtspoorpa tronen rode strepen door de donkere hemel. Vlak boven de daken van de hui zen op het Wenceslasplein, in het hart van Praag, legden de Russen een waar spervuur. Een verklaring voor dit plotselinge vertoon van vuurkracht was er niet. Waarschijnlijk was de vertoning dan ook alleen maar bedoeld om de Tsjechoslowaken in te prenten dat de bezetters genoeg krijgen van de tegen werking en de verregaande plagerijen van de bevolking. PIETERBUREN „Het wad is kennelijk veiliger voor voetgangers dan voor schepen", concludeerde gisteren een verbouwereerde nieuwkomer onder de wad- lopers na zjjn terugkeer in Pieterburen op het Groningse vasteland. Het was „vrouwen en kinderen eerst" geweest toen bij het krieken van de dage raad een helikopter van de Marineluchtvaartdienst boven het dek verscheen van de UQ-22, een vissersboot waarmee 52 \vadlopers( zaterdagavond op het Boswad btf Rottumeroog waren gestrand. Rillend van de kou iedereen droeg nog strand kleding en slaperig werden de deelnemers in groepjes van zes door de Augus ta Bell naar Pieterburen gevlogen waar ze b(j de kachel met soep en koffie op verhaal werden gebracht. De tien kinderen onder de deelnemers kwamen onmiddellijk onder de hoede van een medisch team dat in allerijl was gevormd. Maar niemand bleek iets onplezierigs aan het avontuur te heb ben overgehouden. De deelnemers aan de tocht waren zaterdagmiddag omstreeks twee uur vol goede moed uit Noordpolderzijl ver trokken naar Rottumeroog. Daar zou den zij 's avonds door schipper Veld man van de UQ22 worden opgepikt voor de terugreis. Aan de schipper had den de organisatoren echter gezegd dat hij de wadlopers op de Rottumerplaat zou vinden. Toen het donker was geworden ont staken de wadlopers een vuur om de aandacht te trekken van de schipper. Die arriveerde uiteindelijk met twee uur vertraging. Volgens opperwachtmeester K. A. Wietsma van de rijkspolitie nam de schipper daarna teveel risico. „Om tijd te winnen, besloot hij niet om de Rot tumerplaat heen te varen maar over het ondergelopen wad. Het water viel snel en de boot kwam muurvast in het zand te zitten". Aan de wal begon men ongerust te worden toen de tijd verstreek en taal nog teken van het schip werd gehoord. De walkie-talkies van de wadgidsen weigerden dienst door het magnetisch veld van het schip. Pas diep in de nacht kwam er contact. „We besloten de Marineluchtvaart dienst te vragen", zegt opper Wietsma, „en daar hebben we ook deze keer geen spijt van gehad. Onder commando van de kapitein der mariniers Tjittes bracht de helikopter de mensen in acht vluch ten over. Halverwege moest de helikop ter nog naar Leeuwarden om te tan ken". In de loop van de ochtend kwam tegen de verwachtingen in de UQ22 vlot. „Er waren toen nog zestien wad- lopers aan boord en schipper Veldman wilde met hen naar Pieterburen varen", vertelt opper Wietsma. „Het is begrij pelijk dat hij zijn gezicht wilde redden, maar ik heb het hem ten strengste ver boden. Ik wilde geen enkel risico meer lopen. Misschien had het schip wel ave rij gekregen". Schipper Veldman wachtte dus tol al zijn passagiers van boord waren gehe sen en voer alleen terug naar Noord polderzijl. De 52 wadlopers zaten toen al met hun redders aan de maaltijd in café Van Kallen waar alle „schipbreu kelingen" waren opgevangen. „De wadloperij is een prachtig® sport", vindt opper Wietsma, „maar we moeten wel oppassen dat de zaak ons niet uit de hand loopt. Dit jaar staken al vijfduizend mensen het wad over en volgend jaar worden er tienduizend ver wacht. Dit vereist een perfecte organi satie en daaraan heeft het bij deze tocht ontbroken". „In het vervolg mogen slechts schrif telijke opdrachten worden verstrekt aan de gidsen en schippers. Het mag niet voorkomen dat de wadlopers op Rottu meroog wachten op een schip dat bij d« Rottumerplaat naar hen uitkijkt. Voor de rest vind ik het allemaal prachtig. Het brengst hier in het hoge Noorden wat leven in de brouwerij". CULEMBORG In Culemborg kon den de mensen gisteren ondanks het mooie weer niet zwemmen. Er is een geval van ziekte van Weil geconsta teerd en daarom hebben B. en W. het zwembad gesloten en baden in open wa ter verboden. De komende dagen zal al het water worden gecontroleerd. WOENSDRECHT De 21-jarige J. P. M. F. uit Woensdrecht is gisternacht gearresteerd, verdacht van aanranding van een zestienjarig meisje uit Hooger- heide. Op een stille binnenweg had hij zich aan het meisje, met wie hij naar een verjaarsfeest was geweest, vergrepen.

De Vallei | 1968 | | pagina 5