Nederlandse atletes verbeterden in Londen 3 nationale records Voelbal in het buitenland »n senontas zonder flauwe kul. gewoon tabak. 100% tabak. de Hofnoritas. van Hofnar, mild, zuivere tabakken, trekt licht, smaakt uitstekend, onthoud die naam: -ffufnoritcM HOFNAR i, L:l Attractief motorfestijn Wegraces in Hengelo leverden drie nationale kampioenen op Lia Louer op 400 m bijzonder snel AGOVY had geluk niet op zijn hand Zwolse Boys tegen Yelox op schot5-0 Ramaker, Hattem, aan de top van 50 cc Rusland won 18 gouden medailles Engeland Ook succesvol Uitslagen 10 stuks (2r Derde record Domme pech Populair De uitslagen Europese Jeugdspelen MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 ADVERTENTIE LONDEN De Nederlandse atletiek heeft zaterdag in Londen en Zürich aangenaam kennis gemaakt met tar tan, de Amerikaanse kunststof waar mee de atletiekbaan in het Olympisch Stadion van Mexico-stad in plaats van de traditionele sintels bedekt zal zijn. Hoe snel het volkomen weerbestendige tartan wel is bleek zaterdag vooral in het Londense Crystal Pal ace, waar 2 wereldrecords sneuvelden en drie Ne derlandse records verbeterd werden. Ook in het Letzigriind-stadion van Zü rich, waar Rijn van de Heuvel en Fred van Herpen voor hun laatste kans op uitzending naar de Olympische Spelen vochten, werd een Nederlands record scherper gesteld. De meeste indruk in Londen, naast de Australiër Ron Clarke, die zijn eigen wereldrecord op de twee mijl met 0,2 seconde verbeterde tot 8.19.6, maakte Lia Louer door op de 400 meter dames 53,2 seconden te laten afdrukken. De Tilburgse was daarmee liefst 0,4 secon de sneller dan Myrna van der Hoeven, de Nederlandse kampioene, die op 20 juli op dezelfde baan tot 53.6 seconden- den was gekomen. Lia Louer, die tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Groningen te leurstelde met een vijfde plaats en ook afgelopen maandag in de interlandwed strijd tegen Polen in Uden niet kon overtuigen, liep in Londen een magni fieke race. De Tilburgse, bevrijd van de druk om tegen Myrna van der Hoeven HAMBURG FC Nürnberg, tegen stander van Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de Europese Be ker voor landskampioenen, heeft zater dag in de Westduitse Bundesliga weer een nederlaag geleden. Op de Bieber- berg in Offenbach verloor de ploeg van Max Merkel met 21 van debutant Kickers Offenbach. FC Nürnberg maakte een betere in druk dan een week tevoren maar tegen de strijdlust en de inzet van de Kickers bleek de ploeg niet opgewassen. Beide doelpunten vielen door fouten van de doelverdediger. Reeds in de vijfde mi nuut stelde Wabra de jonge Schoenber ger in staat met een kopbal te schoren. Max Merkel verving Wabra toen door Rynio, die echter niet vrijuit ging bij het tweede doelpunt van Kickers, dat Koch in de 81e minuut scoorde. Het tegenpunt kwam op naam van Küppers, die in de 75e minuut een vrije trap in schoot. Max Merkel vertelde na afloop, dat zijn ploeg te veel in de breedte speelde. „In het middenveld deed Küppers te weinig. Ik heb echter geen betere ver dedigers, Offenbach was steeds in bewe ging en kreeg door het vroege doelpunt een groot overwicht". Na de tweede wedstrijddag zijn nog vier clubs ongeslagenBayern Mün- chen, dat de uitwedstrijd tegen stadge noot 1860 met 3-0 won, Eintracht Braun schweig, dat Schalke '04 met 0-2 ver sloeg, Alemannia Aken (4-2 tegen Ein tracht Frankfurt) en Borussia Mönchen Gladbach (2-1 tegen FC Köln). Naast FC Nürnberg is alleen Schalke '04 nog zonder winstpunt. Hertha BSC - MSV Duisburg 1-1; Kickers Offenbach - FC Nürnberg 2-1; Schalke '04-Eintracht Braunschweig 0-2; Hannover 96 - Borussia Dortmund 1-1; Hamburger SV - VfB Stuttgart 2-1; FC Kaiserslautern - Werder Bremen 1-0; 1860 München - Bayern München 0-3; Allemannia Aken - Eintracht Frankfurt 4-2; Borussia Mönchen Gladbach y FC Köln 2-1. LONDEN Een brand in hel sta dion van Nottingham heeft de trijd in de eerste divisie van de Engelse league beïnvloed. Leeds United, in vier wed strijden nog ongeslagen, zag bij de stand 1-1 de wedstrijd tegen Notting ham Forest afgebroken, toen in de kleed ruimte onder een van de tribunes een korte maar hevige brand uitbrak en de toeschouwers in paniek het stadion uit renden. Als door een wonder eiste de brand, die met grote rookontwikkeling gepaard ging, geen slachtoffers: de 35.000 toeschouwers konden allen veilig het terrein verlaten. Arsenal kon hierdoor met Leeds in punten gelijk komen. De Londense ploeg versloeg met 2-1 het pas gepromoveer de Ipswiëh. Al na zeven minuten open de John Radford de score, maar Ray Crawford maakte vier minuten later ge lijk. David Jenkins scoorde hét beslis sende doelpunt. Manchester United verloor verrassend met 4-0 van Chelsea op Old Trafford. Na slechts 42 seconden stond Chelsea door Tommy Baldwin al voor en de door blessures geplaagde „mancunians" raakten hierdoor zo aangeslagen dat van strijd weinig sprake meer was. Sheffield Wednesday versloeg Toten ham Hotspurs met 2-1 en bezet hierdoor, met Liverpool en West Ham United, met zeven punten de derde plaats. De Spurs hebben in de drie thuiswedstrij den van dit seizoen slechts een punt veroverd. Coventry City - West Ham United 1-2; Ipswich Town - Arsenal 1-2; Liver pool - Sunderland 4-1; Manchester Uni ted - Chelsea 0-4; Newcastle United - Everton 0-0; Nottingham Forest - Leeds United 1-1 (gestaakt); Queens Park Rangers - Manchester City 1-1; South ampton - Wolverhampton Wanderers 2-1; Stoke City - Leicester City 1-0; Tottenham Hotspur - Sheffield Wednes day 1-2; West Bromwich Albion - Burn ley 3-2. Lia Louer: schitterende race te lopen, die dit seizoen als een ko meet naar voren kwam, lootte tegen gerenommeerde tegenstandsters als de Frangaises Monique Noirot en Colette Besson, die dit seizoen reeds tot resp. 53,5 en 54 sec. waren gekomen, de gun stige binnenbaan. De Brabantse maak te nu niet de fout te snel te vertrekken en legde met 25,5 seconden voor de eerste 200 meter een uitstekende basis voor een zeer sneile tijd. Lia bleek haar krachten voortreffelijk verdeeld te hebben. Zij ging bijzonder gemakkelijk door en finishte in 53,2 seconden, een tijd, waarmee zij achter de Amerikaanse Jarvis Scott, die de afgelopen week tot 52.9 seconden kwam, de tweede plaats op de wereldranglijst van dit seizoen inneemt. Colette Besson kwam met 53.8 tot haar beste tijd van dit jaar. Voor de Duitse Helga Henning, die dit jaar met 54,9 juist binnen de IAF-li- miet voor Mexico-stad bleef, maar door de Duitse atletiekbond nog niet zwaar genoeg werd bevonden voor uitzending naar Mexico, werd eveneens 53.8 sec. afgedrukt. Een tijd, die door het Duit se Olympisch Comité onmiddellijk werd gehonoreerd met het begeerde vliegtic ket voor de reis naar de Spelene. Bijzonder succesvol waren ook Wil- ma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman en Hillie Gankema op de 4 x 100 meter. Het kwartet kwam tot 44,5 sec., waarmee het Nederlandse re cord, dat eind juni in Osnabrück op 44,9 was gebracht, met 0,4 sec. werd ver beterd. Gezien het feit, dat de wissels in Londen nog niet voor de volle hon derd procent klopten vooral de twee de, tussen Mieke Sterk en Truus Hen nipman, was niet vlekkeloos moet het kwartet tot nog snellere tijden in staat worden geacht. Overigens is de 44,5 sec. van Londen goed voor een tweede plaats op de besten-lijst van dit jaar. Alleen Rusland was dit seizoen met 43.9 sec. sneller. Nederland moet die tweede plaats echter wel delen met Engeland, dat in Crystal Palace even eens tot 44,5 sec. kwam. nipman, dat pas op het allerlaatste moment in de race kwam. De Engelse ploeg had het voordeel van het inge speeld zijn op de wissels, wat uiteinde lijk een voorsprong van een seconde opleverde. Nederland had bovendien het nadeel dat het niet kon beschikken over Wil- ma van den Berg, die geen risico wil de lopen in verband met een pas gene zen beenblessure. De vierde plaats werd nu ingenomen door Corrie Bakker, die na de nationale kampioenschappen in Groningen, waar zij zich bij het ver springen blesseerde, enkele weken niet voluit had kunnen trainen. Desondanks kwam het kwartet tot 1.34.8, waarmee een van de oudste nationale records de tijd van 1.40.6 dateerde uit 1958 naar de geschiedenis werd verwezen. Een tweede Nederlandse overwinning kwam op naam van Tilly van der Ma de. De Leimuidense, die afgelopen dins dag tijdens de geslaagde aanval op het wereldrecord 3 x 800 meter in Sittard grote indruk maakte en daarna haar kandidatuur voor de derde plaats op de 400 meter nog eens onderstreepte, won met speels gemak de 800 meter. Tilly, die in Groningen Ilja Keizer het vuur al zeer na aan de schenen legde, bleek nu te sterk voor de nationale record- li oudster. Nadat Ilja Keizer de eerste 400 meter aan de kop van het veld in een voor een toptijd te langzame 63 secönden had afgelegd, sprintte Tilly van der Made na 500 meter naar de leiding. Zij nam snel ruim tien meter voorsprong, die zij tot op de streep ge makkelijk verdedigde. Met twee minu ten en vijf seconden bleef zij haar con currentes ruim voor. De Engelse Rose Mary Stirling eindigde in 2.06.6 als tweede, terwijl Ilja Keizer, die bij het uitkomen van de laatste bocht ingeslo ten raakte, in 2.06.8 genoegen moest nemen met de derde plaats. De voornaamste uitslagen: Heren: twee mijl: 1. Clarke (Austr.) 8.19.6 (nieuw wereldrecord); 2. Tagg (G.-B.) 8.40.0; 3. Ervoort (Fr.) 8.40.4; 4. Benn (G.-Br.) 8.40.8. Dames: 4x100 meter: 1 Groot-Brit- tannië (Neil, Simpson, Peat en James) 44,5; 2. Nederland (Van den Berg, Sterk, Hennipman, Gankema) 44.5 (nieuw Ne derlands record). 100 meter: 1. Neil (G.-Br.) 11,6; 2. Peat (G.-Br.) 11.7; 7. Corrie Bakker (Ned.) 12.0; 8. Lidy Makkinje (Ned.) 12.1. 800 meter: 1. Tilly van der Made (Ned.) 2.05.0; 2. Sterling (G.-Br.) 2.06.6; 3. Ilja Keizer (Ned.) 2.06.8. 4x200 meter: 1. Engeland (Trantér, James, Simpson, Peat) 1.33.8 (nieuw wereldrecord); 2. Nederland (Sterk, Bakker, Gankema, Hennipman) 1.34.8 (nieuw Nederlands record). 400 meter: 1. Lia Louer (Ned.) 53.2 (nieuw Nederlands record); 2. Besson (Fr.) 53.8; 3. Henning (W.-Dld.) 53.8. vr v 'y' t,/ - A'//#*. APELDOORN AGOVV heeft tegen SC Gooiland een volkomen onverdien de nederlaag geleden. Hoewel de Apel- doorners driekwart van de speeltijd in de meerderheid zijn geweest boekte het veel te hard spelende SC Gooiland een 2-3-overwimning. Aan die zege heeft ar biter Derks uit Breda ook wel enige schuld. De heer Derks negeerde name lijk vlak voor de rust het vlaggen van de grensrechter en kende een duidelijk buitenspeldoelpunt van Lentz goed. In de rust kwam hij naar de kleed kamer van AGOVV om zich voor zijn beslissing te rechtvaardigen. Dat doel punt betekende, dat de ploegen weer op gelijke hoogte waren gekomen, want Hoeben had in de vierentwintigste mi nuut de score voor AGOVV geopend. Tien minuten na het begin van de tweede helft nam AGOVV door v.d. Kraats via een strafschop opnieuw de leiding, maar daarna leverde een fel tegenoffensief van SC Gooiland weder om de gelijkmaker op. Tijdens het slot- offensief van AGOVV maakte de Apel- doornse verdediging bij een onverwach te uitval van SC Gooiland een fout, waardoor Westbroek zijn ploeg de win nende treffer kon schenken. Er waren ca. 5000 toeschouwers. ZWOLLE Zwolse Boys heeft zijn eerste thuiswedstrijd in een verdiende overwinning kunnen omzetten. Met 5-0 werd van het Utrechtse Velox ge wonnen misschien volgens de verhou dingen in het veld ietwat geflatteerd, doch dat moet meer aan de onprodukti- viteit van de Utrechters worden toege schreven. Na zestien minuten spelen kwam de verdiende openingstreffer van de voet van Welles na een combinatie met Randcic: 10. Hoewel het Zwolse offensief wel wat afzwakte en slechts een aantal corners opleverde, bleef de thuisclub toch wel het meest in de aanval. In de 37e mi nuut werd nog een doelpunt van Reu- ser na een corner wegens duwen af gekeurd. De tweede helft begon met een Velox - offensief, maar dat had geen succes, omdat het spel veelal tekort werd ge houden, hetgeen een kolfje was naar de hand van de Zwolse verdediging, waar in Schutten en Gardasevic de grote mannen waren. In de 14e mih. werd bij een Zwolse uitval Welles ten val ge bracht. Uit de vrije trap, even buiten het strafschopgebied, werd de bal door Goenée op het hoofd van Randcic ge plaatst en het was 2-0. Twee minuten later breikte een verre pass van De Vries de vrijstaande Veen, die alleen op keeper Van Ledden afging en deze passeerde; 30. Velox probeerde het met verre schoten van Sülzle en Adelaar, maar die waren slecht gericht. Ook De Vries en Ma- thijssen konden de goede richting niet vinden. In de 37e minuut sloeg Zwolse Boys opnieuw toe toen rechtsback Goe née de bal tussen de benen van Van Ledden doorspeelde: 4-0. Na een slechte uitworp van Van Ledden belandde de bal een minuut later via Reuser bij Randcic en deze maakte weer geen fout 5-0. Het derde nationale record werd eveneens op een estafettenummer ge vestigd. Engeland, dat met de ploeg Maureen Tranter, Delia James, Janet SimpSon en Valerie Peat een geslaag de greep naar het wereldrecord op de internationaal slechts zelden gelopen 4 x 200 meter' deed (1.33.8), ondervond bijzonder veel tegenstand van het Ne derlandse viertal Mieke Sterk. Corrie Bakker, Hillie Gankema en Truus Hen- Wedstrijdleider Rins de Groot vlagt hier een van de negen wedstrijden als beëindigd af. y mt&STO* ,::J V. wmmmm VREörSTEIN Door in de finale met 31 van Ajax te winnen, heeft Sparta zondag het Rat Verlegh-voetbaltoernooi voor jeugdspe ler! tot 18 jaar gewonnen. Derde werd Feijenoord, dat NAC in de strijd om de derde plaats met 21 de baas bleef. Drie landskampioenen was het resultaat van bijzonder boeiende motorwed strijden op 't circuit „VarsseT' van de motorclub H AMOVE in Hengelo (Gld.). Het fraaie weer, de perfecte organisatie en niet in de laatste plaats de discipli naire leiding van Rins de Groot van de sporlcommissie van de KNMV waren de pijlers waarop het succes van deze strijd was gebouwd. Bovendien toonden de renners een enorme vechtlust en dat niet alleen omdat er punten voor de kampioenstitels te verdienen waren, maar ook omdat het circuit in hel Gelder se Hengelo de renners gelegenheid biedt om alles uit hun arsenaal van tech niek en tactiek te putten. Het was voor de tweede maal. dat dit circuit motorraces binnen zijn afrasterin gen had. En met deze tweede maal kan al gesproken worden van volwas senheid en zullen de motorraces in Hengelo straks een traditie zijn op de KNMV-motorkalender. De drie gelukkigen, die het zondag be stonden de nationale titel te grijpen, waren de populaire Rotterdammer Cees van Dongen, die in de klasse 250 cc Internationaal door een grandioze zege zoveel punten wist te verzamelen, dat hij voor niemand meer bereikbaar was. In de 350 cc Internatinaal was het Theo Louwes, die na een onbedreigde zege zijn puntentotaal tot het maximum opvoerde. De man uit Schildwolde heeft een uitstekend seizoen achter de rug en zijn titel is gezien zijn inzet volkomen verdiend. Van de titels in de Nationale klassen eiste de Rotterdammer Leen de Graaf de titel in de 500 cc klasse op. Hij deed dat na een prachtig gereden race, die gecombineerd was met de Internationa le klasse. De Triumphrijder heeft het zijn gro tere broers bijzonder lastig gemaakt. Eindigde hij in zijn categorie als eerste in het totaalklassement werd hij twee de. waarbij hij verschillende Internatio nalen achter zich liet. Een vierde titel in ^dit evenement die echt voor het grijpen lag voor Rikus Foekema ging door domme pech zijn neus voorbij. Althans voorlopig. Na zes ronden lang in de finale van de 50 cc Nationaal het veld met ruime voorsprong te hebben aangevoerd, ver tikte zijn motor het en werd hij uit de strijd geworpen. Zijn grote rivalen Teu- nis Ramaker uit Hattem en G. Letter man uit Oud-Beijerland streden in de twee laatste ronden wiel aan wiel om de kostbare punten. De man van de Noord-Veluwe wist zijn grote rivaal op de meet met banddikte te kloppen. Foekema, Ramaker en Letterman staan nu samen met 96 punten op de gedeel de eerste plaats. De laatste race zal dus moeten beslissen over de kampioensti tel. Er was nog een pechvogel. De Am sterdammer Rob Bron. die zich al kam pioen in de 350 cc Nationaal mocht noe men, was uitstekend bezig te bewijzen dat de titel bij hem in goede handen was toen pech ook hem uit de strijd wieip. Als pleister op de wonde bracht hij echter het baanrecord op zijn naam met een tijd van 2.21,3 min. hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 123,478 km/uur. Dat leverde hem de fraaie Baron Mackay-beker op. Vorig jaar ging de ze beker met een gemiddelde van 122,05 km/uur naar Jan Keessen. De populaire Rotterdammer, de man die de Nederlandse motorsport in het buiten land een goede naam heeft bezorgd gaf op magistrale wijze blijk van zijn grote klasse. In de 250 cc Internationaal spoot hij bij de start als eerste weg met Jan Kostwinder in zijn slip. Ronde na ron de bleef dit tweetal in deze positie vech ten. In de zesde ronde wist de ook al Rotterdamse Jan zijn grote rivaa te passeren, maar Cees gooide de gashan- del nog iets verder open en in de de vol gende ronde had hij Kostwinder al weer te pakken, om hem 'n tweede maal geen schijn van kans te geven en onbedreigd te winnen. Een al even enerverende strijd was die in de 50 cc Internationaal, waar niemand minder aan de start verscheen dan Paultje Lodewijckx, de grote man van de Asser TT. De grote kleine man had echter een bijzonder slechte start. Zeker een minuut na de rest van het veld kwam hij pas weg. Toch had het ruim tienduizendkóppige publiek re den genoeg de Jamathi-rijder toe te juichen. In een fenomenale speed pas seerde hij de ene tegenstander na de ander om aan de finish nog als vierde te eindigen. Aalt Toersen op Kreidler, Jan de Vries en Jos Schurgers beiden eveneens op Kreidler waren voor de man uit Nederhorst den Berg niet meer te bereiken. Spanning dus volop. Het publiek heeft intens .meegeleefd met de verrichtingen van de rijders en was niet karig met bijval voor de prestaties. Praktisch al le records sneuvelden, wel een bewijs dat de verbeteringen door het actieve bestuur van de HAMOVE aan het cir cuit aangebracht goed zijn geweest. 50 cc Nationaal (8 ronden): 1. Teunis Ramaker, Hattem op Kreidler, 23.02.9 min., 100,338 km/u.; 2. Goos Letterman, Oud-Beijerland op Kreidler; 3. Jan Warners, Zuid-Beijerland op Kreidler; 4. A. Mulder, Hardenberg op Kreidler; 5. Wim Storm, Hilversum op Kreidler; Het circuit kent enkele lastige bochten. Met veel technische vaardigheid wordt er hier een door een tweetal renners genomen. 6. Theo Bazuin, Hilversum*op Kreidler; 7. Ferr. de Vaul, Hilversum op Honda; 8. Mindert Nieuwendam, Krimpen aan de Lek op Honda; 9. John Koster, Rhoon op Dimajaco-Kreidler. Snelste ronde Rikus Foekema, Den Haag 2.48.9 min., 103747 km/uur. 50 cc Internationaal (10 ronden): 1. Aalt Toersen, Den Hulst, op Kreidler 27.15.2 min., 106.656 km/uur; 2. Jan de Vries, St.-Jacoba Parochie, op Kreidler; 3. Henk van Beek, Halle.op Kreidler- Beek Spec.; 4. Paul Lodewykx, Neder horst den Berg, op Jamathi. Snelste ronde Aalt Toersen 2.38,7 min., 109,978 km/uur. 125 cc Nationaal (10 ronden): 1. Aalt Toersen, Den Hulst, op Tohatsu, 26.38.6 min., gem. sn. 109.080 km/uur; 2. Jos Schurgers, Haarlem, op Tohatsu; 3. Leo Vorontsow, Rotterdam, op Honda; 4. Arno Dingemanse, Geypskerke, op Hon da. Snelste ronde Aalt Toersen 111.877 km/uur. 250 cc Nationaal (10 ronden) 1. Rob Bron, Amsterdam, op Kawasaki 24.16.5 min, 121,864 km/uur; 2. Leo Commer, Hilversum, op Suzuki: 3. Nelis Geukens, Rotterdam, op4 Yamaha; 4. Adrie v. d. Broeke. Middelburg, op Kawasaki; 5. Henk Tappel, Assen, op Suzuki; 6. Jan Bastiaan, Haarlem, op Kawasaki; 7. Karei Zeegers, Leiden, op Suzuki; 8. Henk Viscaal, Almelo, op Honda; 9. Willem Tiggelman, Haarlem, op Ya maha; 10. Theo Lablans, Uden, op Bul taco. Snelste ronde Rob Bron 2.23.2 min., 121,864 km/uur. 250 cc Internationaal (10 ronden): 1. Cees van Dongen, Rotterdam, op Ya maha. 24.15.6 min., 119,797 km/uur; 2. Jan Kostwinder, Rotterdam, op Yama ha; 3. Ruud Brudt, Zaandam, op Bul taco; 4. Piet v. Goorberg, Breda, op Yamaha: 5. Bert Nijland, Westendorp, op Honda. Snelste ronde Cees van Don gen, Rotterdam 2.23.5 min., 121.454 km/uur. 350 cc Nationaal (10 ronden): 1. Theo Bult, Lonneker, op Honda 24.34 min., 118.287 km/uur; 2. Rich Smeets, Geleen, op Ducati; 3. Piet Duin, Breezand, op Honda; 4. Piat van Hengel, Rotterdam, op Honda; 5. Henk Naber, Winkel, op Ducati; 6. Henk de Wever, Nieuwerkerk a. d. IJssel, op Aermacchi; 7. Jan Knol, Heemskerk, op Ducati. Snelste ronde Rob Bron, op Kawasaki 2.21.3 min., 123.478 km/uur. 350 cc Internationaal (10 ronden): 1. Theo Louwes, Schildwolde, op Nor ton 24.33.8 min., 118,291 km/uur; 2. Ronnie de Leeuw, Ter Aar, op Kawa saki; 3. Ad v. d. Sanden, Drunen, op Honda; 4. Willem Delting, Beilen, op Honda. Snelste ronde Theo Louwes 2.23.7 min., 121.2 km/uur. 500 cc Nationaal (10 ronden): 1. Leen de Graaf, Rotterdam, op Triumph 24.03.8 min., 118.612 km/uur; 3. Wim Voorzaat, Rotterdam, op Honda; 3. Ben Heman, Amsterdam, op Triumph; 4. Ad Kre- mers, Mill, op Matchless; 5. Aley Gil les, Den Bosch, op Honda; 6. Dick van Klooster, Renesse, op BMW; 7. Klaas Nieland, Noordbroek, op Norton. Snel ste ronde: Leen de Graaf 2.24.1 min., 121.187 km/uur. 500 cc Internationaal (10 ronden): 1. Theo Louwes, op Norton 23.48 min., 122.209 km/uur; 2. Rob Noorlander, Gouda, op Reessen BMW. Snelste ronde: Theo Louwes 2.19.6 min., 124.539 km uur. LEIPZIG Rusland is de grote winnaar geworden van de tweede Eu ropese jeugd atletiekspelen, die dit weekeinde in Leipzig zijn gehouden. De russen veroverden 18 gouden me dailles, 12 zilveren en 11 bronzen. Oost-Duitsland was met 11 maal goud, 15 maal zilver en vijf maai brons tweede op de ranglijst. Roemenië ein digde met twee gouden, twee zilveren en vijf bronzen plakken als derde. De resultaten van de nummers waaraan Nederlanders deelnamen, waren: Jongens: 200 meter: 1. Botshov (Rusl.) 21,0; 2. Lededjev (Rusland) 21,5; 3. Mahy (Belg) 21,7; 4. De Jager (Nijenrode, Nederland) 21,7. 800 meter: 1. Dominik (Oost-Dld.) 1.51.6; 2. Gontsjer (Rusland) 1.52.2; 3. Linkovski (Polen) 1.52,4; 4. Reijnders (Unitas, Nederland) 1.54,0. 3000 meter: 1. Dima (Roem.) 8.13,4; 2. Scholz (O. Did) 8.15,6; 3. Kuznetzov (Rusland) 8.18.0; 4. Kurenkejev (Rusl.) 8.22,4; 5. Hermans (UNC, Nederland 8.23.0.

De Vallei | 1968 | | pagina 8