Veenendaals protest tegen gedrag Russen FINALE BEJAARDENTOCHT DIT JAAR IN SOLA FIDE DVSA won weer SVMM-toernooi De laatste loodjes voor de meester Christelijk Lyceum zond sympathiebetuiging aan de Tsjechische gezant LEERKES Scherpenzeel betaalde zelf onderwijzer Bliksemactie werd succes Mevr. H. Buddingh: „Niet zonder kritiek op beleid" Kaarten-actie van P. Melis Leerling-boeren keurden kalveren VEEMARKT UTRECHT Veroorzaker aanrijding reed door Geld Gek Meer Ut begrijp niet dat men over sport vragen durft te stellen DINSDAG 2/ AUGUSTUS 1968 VEENEN DA AL Evenals in ande re delen van Nederland leeït vrijwel de gehele bevolking van Veenendaal in tens mee niet het Tsjech oslowaakse volk, dat door de Russen wordt onder drukt. Diverse acties die zijn onderno men, of nog gevoerd zullen worden, zijn hiervan het bewijs. Personeel en leerlingen van het Christelijk Lyceum Veenendaal zetten gisteren hun hand tekening onder een sympathiebetuiging die naar de Tsjechoslowaakse gezant in Den Haag is gestuurd. Ook andere scholen hebben hun medeleven be toond. Er is eveneens particulier ini tiatief genomen. De heer P. Melis heeft gehoor gegeven aan de oproep, die vrijdag jl. via de televisie werd gedaan. Hij verzamelt briefkaarten met protes ten tegen de Russische interventie in Tsjecho-Slowakije. Hij heeft al vrij veel reacties ontvangen. Tenslotte nam ook Veenendaal vanmiddag vanaf een uur twee minuten stilte in acht uit protest tegen de gebeurtenissen in het onder drukte land. Gistermorgen werd de weekopening van het Christelijk Lyceum Veenendaal gewijd aan Tsjecho-Slowakije. Drs. H. Hiensch, con-rector van het Lyceum sprak over de recente gebeurtenissen in het onderdrukte land. Na de opening overlegden de leraren onderling het niet bij woorden te laten. Men besloot een sympathiebetuiging aan de gezant van Tsjecho-Slowakije in Den Haag te stu ren. Dit korte briefje werd ondertekend door alle leerlingen en het gehele per soneel van het CLV, in totaal een kleine zevenhonderd handtekeningen. In de brief stond een betuiging van warme sympathie voor het Tsjechische volk in deze moeilijke periode van zjjn geschiedenis en grote bewondering voor het heldhaftige en waardige protest te gen de bezetters van het land. Door het gebouw van de lagere Tech nische „Talmaschool" aan de Industrie laan klonk vanmorgen een boodschap van de directeur, de heer C. Th. H. Kroes in verband met de twee minu ten stilte, die vanmiddag vanaf een uur in acht werden genomen. Hij sprak van de moed van de Tsjechen en had hier bewondering voor. Ook haalde hij de twee minuten stilte aan, die elk jaar op 4 mei worden gehouden. „Het is iets heel bijzonders, dat een hele maat schappij een paar minuten wordt stil gelegd uit protest tegen een bepaalde handeling", aldus de heer Kroes. Hij riep dan ook al zijn leerlingen tot me deleven op. De Ichtus ULO en de Hervormde ULO-school II, respectievelijk aan de Westersingel en de Geerseweg zullen waarschijnlijk binnenkort ook nog aan dacht besteden aan de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije. In ieder geval zouden direkteuren en leraren van bei de scholen een actie in overweging ne men. Ook particulier initiatief bleef niet uit. De opticien P. Melis uit de Hoofdstraat plaatste een grote doos voor zijn zaak. Hierin kan men kaarten deponeren, ge adresseerd aan de Russische ambassa de in Den Haag, waarop men zijn pro test tegen de Russische interventie in Tsjecho-Slowakije heeft kenbaar ge maakt. Deze actie is een navolging van de op roep die vrijdagavond jl. via de tv werd gedaan. Duizenden mensen schrijven protesten naar de Russische ambassa de in Den Haag. De P.T.T. dreigt hier door overbelast te worden. Om dit te voorkomen werd in een interview van Karei Prior opgeroepen tot een georga niseerd protest. De heer Melis ging hier zaterdag avond meteen toe over. Hij zette een doos voor zijn zaak, waar men z'n pro test in kan deponeren. Als hij genoeg kaarten heeft bundelt hij ze en stuurt hij ze in een pakket op naar de Russi sche ambassade. „Ik hoop, dat ik zo'n 25.000 kaarten bijeen krijgt", zegt de heer Melis. Volgens de Veenendaalse opticien moet men z'n gevoelens kenbaar ma ken. „Wij moeten werken. We hebben geen tijd om te demonstreren. Daarom moeten we schriftelijk, protesteren. We moeten niet passief voor de televisie gaan zitten en er over praten. Er moet wat gedaan worden". Volgens hem hoort een gebeurtenis, die nu in Tsjecho-Slo wakije plaats vindt niet meer thuis in onze tijd. Dat kon nog in de tweede we reldoorlog, maar nu verwachtte hij het niet meer. „We raakten-steeds meer op HieP ^Vevtkoör |lVC *V 1 'o 'c ïvooV W" k* goede voet met de Russen. Dat is nu ineens afgelopen". De heer Melis f^>oft in het nut van de kaarten-actie.'%n>estijds heeft men met Theodorakis ook succes gehad. Hij is door die kaarten-actie vrij gekomen". De heer Melis heeft toen ook een kaar tje gestuurd. Verder is hij helemaal niet zo fel met protesteren maar dit vond hfj te gek. „En ik weet niet wat we er anders aan kunnen doen". De actie van de heer Melis loopt aar dig. De eerste dag, zaterdag jl., kreeg hij reeds veertig kaarten. „Misschien komen er als het meer bekend wordt SCHERPENZEEL De leerlingen van de Christelijke Lagere Landbouw school in Scherpenzeel hebben gisteren eikaars krachten gemeten in het keuren van kalveren. De vijf bestgeplaatsten van deze school zullen hun school dins dag 3 september op de districtfokvee- dag te Barneveld vertegenwoordigen. Daar worden dan wedstrijden in 't keu ren van kalveren gehouden tussen teams van 7 landbouwscholen. De wedstrijd van de kalverclub van de landbouwschool in Scherpenzeel werd gehouden op het bedrijf „Ebbenhorst" van de heer J. van de Vliert in Scher penzeel. Een groot aantal vaders van de strijdende leerlingen waren van het, ook voor hen misschien nog wel leer zame, evenement getuige. De uitslag van de wedstrijd was: Kampioen Marinus de Greef uit Leus den met 2851/» punt, beker 25 (allen medailles) Henk v. d. Vliert Rzn. uit Woudenberg, 285 pnt.; Cor v. d. Brand- hof uit Renswoude, 277V* pnt.; Johan van Oosterom uit Leusden, 275Vs pnt.; Wim v. d. Pol uit Scherpenzeel, 270V* punt. Een tweede prijs ging naar Jan van Ginkel uit Woudenberg, Jan van Ekris uit Renswoude en Ton Willemsen uit Woudenberg. Een derde prijs kre gen Jacob van Veldhuizen uit Renswou de en Evert v. d. Pol uit Maarsbergen. De heren Wensink uit Arnhem en Bouwman uit Ede traden op als jury lid. De drie thuiskeuringen van de door de jongens gefokte kalveren werden verzorgd door de heren A. Tijs- seling uit Veenendaal en R. van Voort huizen uit Scherpenzeel. De heer P. Melis toont twee protest- kaarten, die Veenendalers in de doos voor zijn zaak hebben gegooid. Hij hoopt, dat vele winkeliers spoedig zijn voorbeeld zullen volgen. Nu kan men zijn protest alleen nog kwijt bij Hoofdstraat 51. ook meer mensen met protesten. Ik hoop ook, dat meer winkeliers dit gaan doen". Het streven van de heer Melis is erop gericht deze week zijn actie te voltooien. Als men geen briefkaart bij zich heeft, kan men er bij hem een ko pen voor de normale prijs: vijftien cent, gefrankeerd en al. Ongetwijfeld zullen nog velen hun pro test laten horen. „Churchill heeft eens gezegd, dat men de hoed af kon nemen als men een Nederlander tegenkwam. Nu kunnen wij voor de Tsjechen de hoed af nemen", aldus de heer Melis. UTRECHT Op de Utrechtse paar denmarkt werden r :.andag 467 paarden aangevoerd. De prijzen waren: luxe paarden f 1200f 1625,-, werkpaarden f 1200 tot f 1625, driejarige paarden f 900 tot f 1250, tweejarige paarden f 700 tot f 925, veulens f 300 tot f f?5 hitten f 700 tot f 950, oude paarden f 800 tot f 1450, slachtpaarden f 2.80 tot f 3.60 per kilogram gesl. gew. en jonge slachtpaarden f 3.60 tot f 3.85 per kg gesl. gew. De handel was traag. ADVERTENTIE VOOR OUDHOLLANDSE MEUBELEN MOET U NAAR APELDOORN PERMANENTE SHOW VAN OUDHOLLANDSE STIJLMEI BELEN uniek in Nederland. 3 etages Oudholl. en Oud- vlaamse stijlmeubelen vindt U bij ons in een sfeer zoals U het thuis graag zou wil len hebben. Geopend van 8.30-12.30 en 14.00-18.00, vrijdags ook van 19.00-22.00 uur. Gesloten dinsdags na 13.00 uur. zaterdags na 15.00 uur gesloten. Specialist in Oudhollandse styimeubelen Mariastraat 76 - Tel. 18818 APELDOORN Morgen, woensdag BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De dief van Parijs". TENTOONSTELLINGEN Aaadhuis en politiebureau, Veenendaal, t/m 7 sept. dubbelexpositie „Kiek en Kunst". Geopend van maandag t/m vrijdag van 9-18 en van 19-21 uur. Zaterdags 15-18 en 19-21 uur. Zondags gesloten. Streekmuseum Rhenen, t/m 14 sept.: Werken van Leen Molendijk uit Arn hem. Dagelijks, behalve op zon- en woensdag, geopend van 11-12.30 en 14-17 uur. VEENENDAAL De heer Van de L. is zondagavond door de politie aan gehouden en bekeurd, nadat hij eerder op de avond op de Kerkewijk een ge parkeerde personenauto had aangere den. De geparkeerde wagen, eigendom van de heer v. d. W. uit Odoorn, werd be schadigd. De heer Van de L. reed door zonder zijn identiteit bekend te maken, wat een misdrijf is. AMERONGEN In de eerste wed strijd heeft D.V.S.A. een zware druk uitgeoefend op het Achteveldse doel. Verschillende spelers hadden waar schijnlijk de reis van zaterdag nog in de benen. D.V.S.A. besliste de wedstrijd in de 30ste minuut door een ver schot van C. v. Ommeren. De keeper van Achte- veld ging daarbij niet geheel vrijuit. In de tweede helft vielen geen doel punten meer. Doordat Cabauw van S.V.M.M. won, kwam D.V.S.A. in de finale tegen Ca bauw. Met een wedstrijd in de benen en door de hoge temperatuur speelde men deze wedstrijd zeer matig. Tien minuten na rust kon B. v. Omme ren uit een goede aanval via Veenhof 10 scoren, terwijl v.d. Water er even voor tijd 20 van kon maken. Door dit resultaat heeft D.V.S.A. voor de tweede maal in successie de beker gewonnen. Verdere resultaten: D.V.S.A. (zater dag)Achteveld: 71 en D.V.S.A. 3 Juniores D.V.S.A.: 5—3. SCHERPENZEEL „De taai ste loodjes wegen het zwaarst". Dit moet de oudercommissie van de openbare lagere school aan de Dorpsstraat door het hoofd hebben gespeeld, toen men zocht naar de manier waarop men de laatste paar duizend gulden van het salaris van de vijfde leerkracht bijeen kon krijgen. Er werd namelijk een lote rij uitgeschreven, waar heel Scher penzeel aan mee kan doen. In feite komt het dus hier op neer, dat heel Scherpenzeel heeft meebetaald aan het salaris van de vijfde leerkracht van de openbare lagere school, die 1 januari jl. al ontslagen had moe ten zijn. Er waren volgens de wet te weinig leerlingen op die school om er een vijfde leerkracht op na ie houden. Men was er echter zeker van, dat men een jaar later weer ge noeg leerlingen zou hebben. Daar om werd besloten de vijfde leer kracht dan maar zelf te betalen. De vrij ingewikkelde affaire be gon in januari dit jaar. Men ontdek te toen dat het gemiddelde aantal leerlingen van de openbare school over het jaar 1967 de fatale streep van 140 niet haalde. Had men dit eerder ontdekt, dan had men maat regelen kunnen nemen. De heer H. van der Hoeff, het schoolhoofd ver zuimde echter tijdig opgave te doen aan het gemeentebestuur dat het ge middelde leerlingen-aantal slechts 139 2/3 bedroeg, precies een derde leerling te weinig om de vijfde leer kracht te handhaven. De vijfde leerkracht was de heer F. J. Hoevenagel. Hij had eigenlijk per 1 januari al ontslagen moeten zijn, maar de gemeente nam hem een maand lang voor eigen rekening uit menselijke overwegingen en om dat de oudercommissie alles in het werk stelde om de zaak alsnog rond te krijgen. De oudercommissie garandeerde toen zelf het salaris van de heer Hoevenagel tot en met december van dit jaar bijeen te brengen. De heer Hoevenagel zou dan als boven tallige leerkracht in de gemeente worden aangesteld. Aanvankelijk was men hier wat huiverig voor, omdat alle scholen in de gemeente, die op een gegeven ogenblik een leerkracht nodig hebben hun wette lijk recht op de boventallige leer kracht kunnen doen gelden. Op verzoek van de oudercommis sie zetten' de overige scholen in Scherpenzeel echter de handteke ning onder de verklaring, dat zij geen aanspraak zouden maken op de heer Hoevenagel. Dit alles werd, met een complete actie om het be nodigde geld bijeen te brengen, in een kleine twee weken bedisseld. De heer J. H. Valkenburg is de voorzitter van de oudercommissie. Hij vertelt waarom men per se de vijfde leerkracht wilde houden. „We waren van plan dit jaar met de werving van nieuwe leerlingen te beginnen, dus we wisten eigenlijk zeker dat we volgend jaar de vijfde leerkracht weer nodig hebben. Als nu die vijfde leerkracht zou ver dwijnen, zouden de overige vier klassen overvol worden. We hebben dat al eens eerder meegemaakt en toen is een onderwijzeres overspan nen geworden. We waren bang, dat we deze nare dingen weer mee zou den maken". Voorzitter van de oudercommissie van de openbare lagere school te Scher penzeel, de heer J: H. Valkenburg. tig het gebaar ook is", voorzitter. vertelt de Bovendien ls het volgens de heer Valkenburg niet bevorderlijk voor de leerlingen, als ze halverwege het cursusjaar een nieuwe onderwijzer of onderwijzeres krijgen. Men moest het daarom voor elkaar zien te krijgen, de onderwijzer als bo ventallige leerkracht aan te stellen en geld voor zijn salariiS bijeen te brengen. Hiervoor had men precies veertien dagen de tijd. Men begon een bliksem-actie in verschillende fases. De eerste fase was een actie onder de ouders van de betrokken leerlingen. Onmiddel lijk liet de oudercommissie circu laires drukken, waarin het pro bleem duidelijk werd uiteen gezet en waarin het voorstel werd gedaan een bijdrage in het schoolfonds te doen. Er kwam meteen een overwel digende reactie van de ouders. Er werd een ouderavond belegd waar mee het eerste deel van de actie succesvol werd afgesloten. „Dat gaf ons natuurlijk moed", aldus de heer Valkenburg. Men ging meteen over tot de tweede fase. Al le semi-betrokkenen werden aange schreven. Ook deze actie slaagde behoorlijk. Toch kwam men nog een paar duizend gulden tekort. „Een lid van de oudercommissie heeft zich voor deze paar duizend gulden garant gesteld. Maar dat doen we natuurlijk niet, hoe prach- Men had een beter plan: heel Scherpenzeel in de gelegenheid stel len mee te doen. Zo werd de verlo ting uitgeschreven de derde fase van de actie die 12 augustus jl. startte en zaterdag 31 augustus wordt beëindigd met de trekking. Hieraan wordt een feestelijk tintje gegeven. Op de speelplaats voor de openbare school aan de Dorpsstraat wordt de trekking gehouden. Ver der komt er het „Rad van Avon tuur" te staan en de Boerenkapel zorgt voor de muzikale omlijsting. De loterij loopt gesmeerd in Scherpenzeel. Reeds de derde dag waren er al zo'n 2500 lootjes ver kocht. Niet alleen schijnt de actie volledig te slagen. Men is er ook al verzekerd van. dat d« vijfde leer kracht volgend jaar kan aanblijven. Men heeft momenteel 141 leerlin gen. De oudercommissie is vanzelf sprekend dolgelukkig met het sla gen van de actie. De heer Valken burg: „De kinderen zijn gek op meester Hoevenagel. Hij is een goede, zeer gewaardeerde leer kracht". De heer Hoevenagel gaf les aan de derde klas. Hij was 1 ja nuari j.l. twee jaar als onderwijzer in dienst in Scherpenzeel. De heer Hoevenagel is zelf niet minder blij met de actie, die men heeft ondernomen om hem in Scher penzeel te houden. „Ik had in ja nuari echt het idee, dat ik op korte termijn zonder werk op straat zou staan. Ik vond het geweldig, dat dit werd ondernomen". De heer Hoeve nagel heeft op zijn beurt ook con cessies gedaan door niet zijn volle dige salaris op te eisen. VEENENDAAL In tegenstelling tot andere jaren krijgt de tocht met de Veenendaalse bejaarden, die donderdag 29 augustus zal plaats vinden, zijn sluit stuk in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Deze doorbreking van de traditie houdt verband met het afscheid van burgemeester mr. dr. J. Hazen berg. De Vereniging „Oranjedag" die deze tocht organiseert wil hiermee na melijk het bejaarde deel van de Vee nendaalse bevolking in de gelegenheid stellen afscheid te nemen van de bur gemeester. Ruim 400 bejaarden hebben ingeschre ven voor deze tocht. Nadat men zich 's morgens in negen bussen zal hebben verzameld wordt tussen negen uur en half tien vanaf de Industrielaan ver- ti-okken in de richting Renswoude. Via Barneveld, Kootwijkerbroek, Stroe, Gar deren, Uddel, Elspeet en Vierhouten wordt naar Epe gereden waar in „De Ossestal" de koffie wordt genuttigd. Het tweede deel van de tocht voert via Oene, Terwolde, Twello, Wilp, Kla- renbeek, Dieren, De Steeg, Velp, Arn hem en Nijmegen naar Berg en Dal waar in de uitspanning „Erica" de broodmaaltijd wachf. De terugreis naar Veenendaal gaat door de Betuwe via Ochten, en Rhenen (waar in Ouwehands Dierenpark „een afzakkertje" zal wor den genuttigd) naar het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Daar zullen de deelnemers aan deze tocht worden ver rast met een optreden van de jeugd- cantorij onder leiding van de heer G. van Zanten. '■•■■■■■■■■■■■■■«■■■■■«■■■■Mail VEENENDAAL De Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie wordt in de Veenendaalse raad vertegenwoordigd door het enige vrouwelijke lid van de raad, mevr. II. Buddingh-de Vries Lentsch. De meeste problemen die aan de orde komen worden door haar op zakelijke wijze behandeld, maar nu en dan zorgt ze voor een echt vrouwelijk geluid in de raad en krijgt haar betoogtrant een wat emotioneel tintje. Zij is van het belang van haar func tie, als deel van de gemeenteraad, volkomen doordrongen, getuige haar herhaaldelijk er op wijzen, dat de „raad het bestuur der ge meente" is. ,Om een terugblik op de afgelopen twee jaar te geven, vind ik moei lijk. Ik zou die twee jaar liever willen zien in het verband van een periode van ongeveer vijf jaar. In die tijd is er meer tot stand geko men dan we hadden durven ho pen, dat vind ik beslist. Ook is er meer lijn in het beleid gekomen, wat een verdienste van het dage lijks bestuur is. De raad kan daar niets aan doen, als het college niet voor gaat. Wel zou de raad het kunnen tegenwerken, maar dat is hier gelukkig niet gebeurd. Dat wil zeggen, dat ik geheel kritiek loos tegenover het beleid sta. Er gebeuren soms rare dingen. Ik denk bijvoorbeeld aan de onbe- je een groot aantal stukken, verge lijkbaar met de raadsstukken. Bij de uitbreidingsplannen, althans bij het plan-Tuinstraat is er intensief beraad geweest met de stedebouw- kundige. Ik hoop dat in de toe komst de inspraak van de raad net zo groot zal zijn". Mevrouw Buddingh is er in tegen stelling tot de heer G. J. van Dee- len (SGP) helemaal voor, dat het zwembadencomplex zo spoedig mogelijk wordt voltooid door de bouw van een openlucht-bad: „Vol gens mij is daaraan een grote be hoefte. De „Vrouwen Adviescommissie", waar ze zelf deel van uit maakt. gen, terwijl wij op de problemen moesiten inschieten. Er is echter weet Ik natuurlijk niet, maar ik hoop op een vroegtijdige inspraak een wederzijdse waardering ge groeid. Hoe het verder zal gaan in de plannen voor de „Dragon der". „In de toekomst zal wel dezelfde be leidslijn doorgevoerd worden", meent mevrouw Buddingh, „dat hoop ik in ieder geval. Veel zal na tuurlijk afhangen van de financiële omstandigheden. Er is tot nu toe op alle terreinen gedaan, wat er gedaan kon worden. Ik kan me dan ook niet voorstellen hoe een be paalde fractie kon komen met schriftelijke vragen over sportac- ln een zevental artikelen zul len de fractievoorzitters in de Veenendaalse gemeenteraad hun mening over de huidige gemeen tepolitiek geven. De serie is op gezet ter gelegenheid van het feit, dat men momenteel op de helft van de normale zittingsperiode van de raad is. Temeer daar een nieuwe partij in 66 haar intrede deed en er nog andere verschui vingen waren, is het interessant de mening van de fracties over de afgelopen periode te horen en hun visie op de komende twee jaar te vernemen. In die visie speelt een onbekende mee: de nieuwe burgemeester, naar wiens naam men nog slechts gissen kan. woonbaarverklaring van een wo ning aan de Prins Bernhardlaan. Daar hebben we twee vergaderin gen over gediscussieerd en uitein delijk tot die onbewoonbaarverkla ring besloten. Ondanks het feit, dat de bewoners liever niet weg wilden en zelf veel aan hun wo ning hadden verbeterd. De bewo ners van toen zijn vertrokken, maar nu wordt het huis toch weer bewoond. Als je zoiets opmerkt, dan lijkt het beleid toch wel zoek". Mevrouw Buddingh heeft geconsta teerd, dat de inspraak van de raad in het beleid verbeterd is: „Die is beslist groter geworden. Onder meer in het commissiewerk is er veel verbeterd. Vroeger kreeg je vlak voor de vergadering alleen wat punten toegestuurd, nu krijg hart. Bij verschillende gelegenhe- ligt mevrouw Buddingh na aan het den heeft ze op overleg met deze commissie aangedrongen, niet ge heel zonder succes: „Bij de plan nen van het SIB voor de bejaar denwoningen zijn wij vroegtijdig betrokken. We hebben een rapport uitgebracht en ik heb goede hoop, dat men er gebruik van zal ma ken. De bejaardenwoningen vergen een speciale aandacht en daar wa ren we door de voorlichting van de landelijke Vrouwen Adviescommis- landelijke Vrouwen Adviescommis sie op ingeschoten. We hebben het met veel plezier gedaan. Het over leg tussen de bouwers en ons wordt steeds beter. Men heeft eraan moe ten wennen ons op tijd te raadple- commodatie. We weten als raads leden allemaal, dat er gedaan is wat kon. Of suggereren dergelijke vragen dat er een wethouder, of het hele college in gebreke is ge bleven? Ik hoop natuurlijk ook op nog meer gymnastieklokalen en sportvelden. Het verheugende verschijnsel doet zich voor, dat als je een accommo datie hebt gecreëerd, de toeloop van vooral de jeugd juist groeit. Hetzelfde hebben we ook gezien met de technische school". Me vrouw Buddingh heeft een aantal persoonlijke wensen: „Ik hoop dat er een cultureel centrum komt. Het is natuurlijk nog een luchtkas teel, maar het zal wel eens verwe zenlijkt kunnen worden". Ze hoopt ook, dat de schadevergoe dingsverordening veranderd zal wor den: „Ik hoop dat we een goede schadevergoedingsverordening zul len krijgen. Die we nu hebben biedt geen enkele rechtszekerheid en is daardoor een wassen neus. We hebben in Veenendaal over het al gemeen goede verordeningen, maar de schadevergoedingsveror dening steekt daarbij erg af". Belangrijk vindt het vrouwelijke raadslid, dat er goed geluisterd wordt door de leden: „Het aller moeilijkste voor een raadslid is aan te leren goed te luisteren. En als er gesproken moet worden, dan alsjeblieft niet van een pa piertje. Ook niet als je nog niet zo veel spreekervaring hebt; de enige manier om die ervaring te krijgen is uit het hoofd leren spreken", al dus het WD-raadslid, mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch. iNMHiimiiminniiHmwnmiiininminnninuiiiniimmi«iiiiitii»HiiniinniiinMi«imiininmmii IIIIIINIIIinNIIM|>1

De Vallei | 1968 | | pagina 3