Veiling Septer Tiel SPREEKVAARDIGHEID Gelijk hebt u als u voor uw dure geld prima vlees verlangt Kom daarom naar Albert Heijn, die tegen de stroom in ook deze week nog het hakmes in de prijzen zet. Doe uw voordeel met deze extra aanbiedingen Riblappen Doorregen Runderlappen .2^ Magere Runderlappen Sukadelappen Soepvlees Schenkelvlees met been Malse Rosbief Riefstuk Borstlappen Lap Speciaal Vleesbenen Doorregen Varkenslappen l.80 Ch albert heijn „Gymnastiek in Suriname staat nog steeds op de achtergrond" Zware vlucht vanaf Orleans Wedvlucht vanaf Roosendaal DVSA verhoogt contributie Veroordeelde Mexicaanse Olympische kampioen komt wellicht terug Lou van Rees ging en bleef in Polen De Musketiers 1 en 2 oefenen tegen Uchta per 500 gram 3?* P.V.D.A.BOYCOT OOSTBLOK ONVERSTANDIG Wilson wil geen sancties wÈ instituut RHETORICA Visstraat 19 Dordrecht postbus 144 ,-telef. (01850) 3 72 83 Burgemeester van Leeuwarden bestolen Sparta-leraar Vaartjes terug uit Paramaribo Invloed Acrobatiek Actie GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN Pistool getrokken DINSDAG 27 AUGUSTUS 1968 Veilbericht van de Tielse Veiling Septer van maandag 26 augustus 1968. Opgave na klasse mm maat. Appelen Bloemee Early Victoria k.2 x James Grieve k.l x James Grieve k.2 Benoni k.2 Manks Codlin k.2 Zigeunerin k.2 Tydeman Worchester k.l Tydeman Worchester k.2 Fabrieksfruit per 100 kg Peren x Clapps Favourite k.l x Clapps Favourite k.2 Precose Trevoux Franse wijnperen k.l Franse wijnperen k.2 Bramen per doosje van 250 gram 1739. Aardbeien per doosje van 250 gram 3164 1240. Rode bessen 6871; Rode bessen per doosje van 250 gram 4447. Meloenen per stuk 5389. Pruimen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 26—41 10—25 13—16 12—14 12—16 27—39 26—36 22—30 25—35 27—33 18—29 50—52 43—46 28—35 20—24 17—19 13—16 12—16 10—17 8—12 9—17 43—56 41—54 38—41 i— 3548 40—47 30—39 29—32 blank f 9,10. 19—30 12—28 9—20 15—27 10—25 7—18 15—25 15—20 14—18 Wijnpruimen 41110; Reine Claude verte 2151 1826; x Reine Victoria 2262 1736; Fabriek 715; Belle de Louvain 2639 1128; x Reine Claude d'Althan 31—73 20—29. Groenten Andijvie 2029; Bloemkool per stuk 4078 2549; x Prinsessebonen 4986 2155; x Staakprinsessen 71130; Rode kool 1316; Groene komkommers per stuk 3639; x Snijbonen 5198 2061; Uien 1921; Savooiekool 2528; Spinazie 2136; Sla per 100 krop f22,26,-; Prei 3437; x Tomaten per kistje van 6 kg export a f2,90, export b f2.702.87, export c f2.102.15; x Tomaten per kistje van 6 kg binnenland f 1,2,70 901.50; Aardappel middel 1114. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzii anders vermeld. SCHIPHOL Toen ik naar Grieken land ging was ik fascist en toen ik naar Polen ging was ik communist. Dus zijn de schalen weer in evenwicht", aldus Lou van Rees na zijn terugkomst van het Poolse songfestival Sopot. ..Contract is contract. Ik sluit er zelf teveel af om niet te weten hoeveel con sequenties het niet nakomen kan heb- bn". Samen met het 19-jarige Rotterdamse zangeresje Patricia Paay had hij wel Over de "NOODZAKELIJKHEID" van het volgen van een mondelinge leergang behoeven wij tegenwoordig niet meer te discussiëren. Door de toenemende automatisering, de steeds groter wordende mechanisering en de totale structuurveranderingen in het politieke, culturele, kerkelijke en universitaire leven is het meer dan ooit een gebiedende eis dat iedere man of vrouw - wil hij/zij niet op de achtergrond geraken, maar juist een blijvende voorsprong op anderen behouden - zich een goede spreek vaardigheid en een beter uitdrukkingsvermogen leert eigen maken. In de vakorganisaties, grote en kleine bedrijven, verenigingen, kantoren, middenstands zaken enz., blijkt dat een grote positieve instelling onontbeerlijk is. Men moet nu eenmaal aan een goede spreekvaardigheid kunnen voldoen, wil men met succes in het maatschappe lijk leven slagen. Ook U kunt dit verwezenlijken, want weer wordt U de gelegenheid geboden om in Uw om geving door een viermaandelijkse avondcursus (1 les per week) tijdens de wintermaanden o.l.v. goed getrainde en ervaren docenten Uw spreekangst, nervositeit, verlegenheid en alle andere bekende psychische remmingen te overwinnen. Nu de laatste jaren vooral via Pers, Radio en T.V. op overtuigende wijze is gemanifesteerd, dat de mondelinge lessen van Rhetorica goed zijn en op verantwoorde wijze worden gegeven, nodigen wij alle dames en heren, die van het bovenstaande overtuigd zijn, gaarne uit om eens één van onze instructielessen te gaan bijwonen te VEENENDAAL op woensdag 28 augustus in gebouw 't TREFPUNT Dennenlaan/Petrakerk. AMERSFOORT Hedenavond 27, woensdag 28 augustus en dinsdag 3 september in Hotel WIT- TEVEEN, Regentessela an 41. ARNHEM Hedenavond 27, donderdag 29 augustus en dinsdag 3 september in Hotel VERLOOP, Bouriciusstraat 7. Tijdens of na afloop van deze eerste les kunt u zich bij een positieve beslissing als cursist(e) laten inschrijven. TOEGANG VRIJ AANVANG 8 uur n.m. spannende momenten meegemaakt. Qp de ochtend van de invasie in Tsjecho- Slowakije stond hij voor de keus; gaan of niet gaan. Patricia was er al. Ik kan best begrijpen dat Liesbeth List op het laatste moment heeft afge zegd. Er was op het songfestival een soort paniek onder de meeste buiten landers. De geruchten waarden welig rond, vooral omdat er officieel geen nieuws te krijgen was. Iedereen was bang in een val te zitten daar vlakbij Dantzig. Maar de verbindingen zijn nor maal gebleven". Van Rees zat in de internationale ju ry en vertrok woensdagochtend met de ochtendbladen in de zak. Tijdens een tussenlanding in Oost-Berlijn kocht hij het DDR-blad Neues Deutschland dat naar eenheidsvorm het nieuws afdruk te onder de enkelvoudige kop: „Mede deling van Tass". LEEUWARDEN Voor duizenden gul dens is gisternacht buitgemaakt in het huis van burgemeester Brandsma van Leeuwarden. De inbreker moet door een ingeslagen keukenraam zyn binnen gekomen. Alle kamers waren doorzocht. Uit ieder vertrek wordt iets vermist. Uit de werkkamer van de burgemees ter verdwenen een geldkistje met zes honderd gulden en een zilveren sigaren doos die hij cadeau had gekregen. De vrouw van de burgemeester mist veel sieraden, voor het merendeel erfstukken zoals broches, halskettingen, ringen met stenen, een gouden dameshorloge en een parelsnoer. Ook worden lepels, vorken, een transistorradio en een fototoestel vermist. De burgemeester was er met zijn gezin een weekeind op uitgetrokken. Toen ze thuis kwamen ontdekten ze de inbraak. Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 31 augustus. VEENENDAAL Eind vorige week is de heer W. Vaartjes, gymnastiek leraar van het Veenendaalse Sparta, teruggekeerd uit Suriname, na daar ruim vijf weken op uitnodiging van de Vereniging Rijksspelen te zijn geweest. De 41-jarige turnleTaar, die vorig jaar ook reeds te gast was in Suriname, sa men met een groep turnsters van de Veenendaalse gymastiekver., heeft in Paramaribo op ruime schaal lesgege ven aan dames en meisjes, om te pro beren de gymnastiek in Suriname op een hoger plan te brengen. Bovendien moest hij aan het Konink lijk Nederlandsch Gymnastiek Ver bond (KNGV) verslag uitbrengen over de turnacconimodaties in Paramaribo, die nogal te wensen overlaten. Hij gaat de bond dan ook verzoeken om via de een of andere actie toestel len naar Suriname te zenden, daar de zalen in Paramaribo over het alge meen een schrikbarend tekort aan toe stellen vertonen. De heer Vaartjes heeft aan het inte ressante, doch in het begin uiterst im>eilijke, werk in Paramaribo een leu ke vakantie vastgekoppeld. De Veenendaler heeft bijna 4Vi week in een hotel in Paramaribo gelogeerd en opnieuw een prachtige tijd gehad. Voor "bet grootste gedeelte heeft hij in de dames- en meisjesafdelingen lesge geven, maar hij heeft ook wat aan ka dervorming gedaan. En dat was de op zet van de Vereniging Rijksspelen. Om een begin te maken met goed turnon- derwijs een daardoor de sport op een hoger niveau te brengen. De heer Vaartjes heeft nu bereikt dat men in Paramaribo bezig is met het oprichten van een overkoepelend orgaan voor de gymnastiek om daar door wat meer invloed te krijgen bij de verschillende instanties. „Want", al dus de heer Vaartjes, „de gymnastiek wordt er onmiskenbaar naar de ach tergrond geschoven. Er was bijvoor beeld een nieuwe sporthal gebouwd, waarvoor de gymnastiekverenigingen niet in aanmerking kwamen. Steeds weer krijgen andere sporten, in dit geval de basketballsport, voor rang". De heer Vaartjes heeft in Para maribo hoofdzakelijk aan twee vereni- UTRECHT De heer P. Dankert, Tweede Kamerlid en secretaris buiten land van de Partij van de Arbeid, vindt een solidariteitsboycot in verband met de ontwikkelingen in Tsjecho-Slowakije emotioneel begrijpelijk, maar politiek onverstandig. Alleen via de politieke weg kan naar zijn mening ontspanning in de verhou dingen met het oosten worden bereikt. Daartoe behoren de economische en culturele contacten, maar met verbre king wordt niets bereikt. Misschien zelfs het tegenovergestelde. De contac ten moeten alleen worden ontdaan van bepaalde franje, zoals feestreizen naar de landen van het oostblok die Tsjecho- Slowakije hebben bezet. De heer Dankert maakte deze me ning gisteravond kenbaar tijdens een hearing van het gewest Utrecht van de Partij van de Arbeid in samenwerking met de Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid. Twaalf Tweede-Kamerleden van de PvdA ga ven tijdens deze hearing antwoord op allerlei vragen. Ondanks de tragische gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije moeten wij een ontspanningspolitiek blijven steunen om daardoor het vrijheidsstreven in het oosten te stimuleren, zo oordeelde de heer Dankert. Met een militair ingrij pen zou een nieuwe wereldoorlog wor den ontketend en uittreden uit de NAVO verstoort de stabiliteit. Juist door eco nomische contacten met Tsj echo Slowa kije kon dit land zich ontworstelen aan de economische onderhorigheid van Rus land. Ir H. Vredeling waarschuwde ervoor in een emotionele stemming de Tsje chen dingen te beloven die onbereikbaar zijn. Het aanmoedigen van liberalisa- tiepolitiek is de enige mogelijkheid om iets te doen voor het Tsjechische volk. LONDHN Premier Wilson heeft af wijzend gereageerd op economische sancties tegen de Sovjet-Unie ondanks de agressie in Tsjecho-Slowakije en verklaarde dat de toekomst van de we reld afhangt van het bestaan van Oost en West, naar elkaar. Wilson opende met deze woorden een debat in het parlement over de crisis in Tsjecho-Slowakije. Hij weigerde ge hoor te geven aan eisen van de oppo sitie, om de culturele banden met de Sovjet-Unie te verbreken. Oppositieleider Edward Heath stond volledig achter Wilson, iedere stap om de betrekkingen tussen Oost en West te verbreken, zo zei hij, zou de satellieten van Moskou meer kwaad berokkenen dan de Sovjet-Unie. Het ging hier niet om een confronta tie tussen de communistische en de niet-communistische wereld, aldus Wil son tegenover het overvolle Lagerhuis, dat in spoedzitting bijeen was geroe pen. De premier noemde de Russische machtsoverneming een ruzie in het communistische kamp zelf over „de rechten van een communistisch land zijn eigen binnenlandse systeem te kie zen." gingen lesgegeven, namelijk Thesos en UNI. Het is hem gelukt deze clubs, die niet al te nauw met elkaar waren ver bonden, samen te laten trainen om zo doende een gezonde basis te vormen voor de toekomst. Aan scholen heeft hij maar twee lessen gegeven. Hier mee is hij onmiddellijk gestopt omdat het bepaald nietzinvol was hiermee door te gaan, daar de meest elemen taire begrippen van het turnen nog moesten worden bijgebracht en hier voor de tijd hu eenmaal te kort was. Met Thesos en UNI heeft hij vrijwel de gehele tijd gewerkt en na een moeilij ke beginperiode werden zijn pupillen zo enthousiast, dat hij er nu nu hij weer les staat te geven aan de Sparta- groepen in de gymnastiekzaal van de Koning Julianaschool nog versteld van staat. Er zijn overigens niet veel meer gymnastiekverenigingen dan Thesos en UNI. Enkele clubs pretenderen ook turnvereniging te zijn, maar het werk dat zij brengen grenst aan acrobatiek. De heer Vaartjes heeft ook Suri naamse leermeesters op les gehad, maar toch kon er in die maand van werkelijke kadervorming niets ko men. Het belangrijkste resultaat dat de Veenendaler heeft geboekt is wel het feit, dat er een soort gymnastiek- bond wordt opgericht die de belangen gaat behartigen van de verenigingen. „Het heeft me bovendien een enor me voldoening geschonken te zien hoe het turnen van de meisjes en dames vooruit is gegaan vergeleken bij vorig jaar. De turnsters doen al veel fraaie re oefeningen en vaak is het werk van hen een duidelijke imitatie van de Sparta-meisjes die vorig jaar demon straties gaven in Paramaribo". De Luchtreiziger als „De Snelpost nam deel aan een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Orleans. Gezien de Noord- Oosten wind en het warme weer is het een zware vlucht geworden. De resulta ten waren als volgt: De Luchtreiziger: B. H. E. Schuurman 1, 4, 9, 10, 21, 24; C. v. Ginkel 2, 3, 15, 17; W. J. v. Dam 5, 6, 8, 11, 13, 19, 27; W. J. van Schaik 7; .K de Ruiter 8, 22. 26; G. Fasse 14, 16, 20, 23; C. Methorst 25. Zaterdag 31 augustus is er gelegen heid oude en jonge duiven in te kor ven voor Roosendaal van 19 tot 20 uur. Bij „De Snelpost". P. W. v. Zetten 1-32; Joh. van Manen 2; H. Heikamp 3, 27; D. G. Schans 4; C. Donkelaar 5, 16; H. Spliethof v. d. Burg 6, 7, 10, 13, 14, 21, 22, 29, 31, 37. 38, 42; C. v. Asselt 8; J. v. Geerenstein 9, 24, 35; R. v. Doorn 11, 15; G. de Geit 12; T. den Hartog 17, 18, 19, 28, 36, 45; E. Hei wegen 20, 43; Th. Harmsen 23; H. L. Spies 25, 26; W. H. Roelofs 30; E. Sukkel 33; G. J. v. Manen 34; N. van Barneveld 39; H. Ulruck 40, 44; A. van Doorn 41. VEENENDAAL De Veenendaalse postduivenvereniging „De Zaterdag vliegers" nam deel aan een wedvlucht vanaf Roosendaal. De duiven werden gelost om 10.40 uur. Aankomst le prijswinnende 11.26.54 uur, met een snelheid I.999,94 per minuut. Idem laatste prijswinnende II.59.04 uur, met een snelheid 1159.00 meter per minuut. H. Schoeman: 1, 17, 56; C. J. Stuiven- berg: 2, 27, 30, 40, 60; G. v. d. Weerdhof: 3, 45, 63; W. Schoenman: 4; G. Methorst 5; Jac. Heikamp: 6, 7, 26, 28; J. D. Hei kamp: 8, 13, 15, 21, 22, 31, 38, 41; C. Bos: 9, 14, 44, 52, 61; Gebr. Gijsbertsen: 10, 11, 19, 42, 43, 56, 57, 58; G. v. Wijk: 55; P. Vink. 19, 50; R. Muller Fl.: 20, 35, 12, 24, 34, 37; L. Kwetters: 16, 32, 33, 48, 35, 53; C. W. de Koning: 23, 54, 62; R. v. Engelenburg: 25, 26; A. Valkenburg: 20; T. Anbeek: 39; G. Versteeg: 47, 51; K. v. d. Velde: 49, 59; J. Abersen: 64, 6; H. v. Dijk: 65. In het rayon stonden 1383 duiven in concours, waarbij de duiven van H. Schoeman zich als 7e, C. J. Stuivenberg als 9e en G. v.d. Weerdhof zich als 10e klasseerde. Donderdag a.s. is het inkorven voor de nationale vlucht vanaf Parkestone (Engeland) van 19.00-20.00 uur. Vrijdag a.s. inkorven voor de wed vlucht vanaf Vilvoorde (België). duif van duif van Hij gaat nu het KNGV verzoeken voor een betere accommodatie te zor gen voor turnend Suriname. Via een actie kunnen bijvoorbeeld toestellen worden verzonden naar het land. Van gymnastiekvereniging Thesos heeft de Veenendaalse leraar bij zijn afscheid een gouden speld ontvangen, terwijl namens al zijn leerlingen een fraaie houtbewerkte tafel als geschenk werd aangeboden. De leermeester van Sparta heeft hard gewerkt in Suriname, maar hij heeft zijn arbeid voldoende afgewis seld. Er zijn hem leuke trips aangebo den, hij heeft vele uitnodigingen ge had, onder andere van gouverneur Ferrier, kortom hij verenigde het nut tige met het aangename. Op verschillende aanbiedingen om vast in Suriname te komen werken ls hij niet ingegaan. Deze winter komen vier Surinaamse turnsters of wellicht meer naar Veenendaal om drie en een halve week met Sparta te oefenen. De heer Vaar tjes hoopt het gezelschap dan te kun nen laten kennismaken met het wed strijdklimaat in Nederland, waarvoor de gasten hoogstwaarschijnlijk gaan deelnemen aan een grote uitvoering van BATO uit Oosterbeek. AMERONGEN De algemene le denvergadering van de Amerongse voetbalvereniging DVSA verliep deze keer in een zeer rustige stemming. Na voorlezing van de diverse jaarversla gen was het de beurt aan penning meester P. H. van Malsen voor het uiteenzetten van de rekening 1967/1968 en de begroting 1968/1969. Uit de cij fers bleek, dat DVSA financieel geen al te best jaar heeft gehad. Het tekort kwam door de slechte recettes bij thuiswedstrijden en het achteruitlopen van de toto<-inkomsten. Met de toto-nieuwe stijl wordt een grotere opbrengst verwacht terwijl de hoop wordt uitgesproken, dat de pres taties van de elftallen zo zullen zijn dat er meer personen komen kijken, hetgeen dan weer een hogere recette met zich mee zal brengen. Als toto-administratrice werd herbe noemd mevrouw J. van Beekvan de Scheur onder dankzegging voor het ve- werk dat zij in het afgelopen seizoen heeft verricht. Na de pauze kwam het bestuur met een contributieverhogingsvoorstel. In eerste instantie ondervond het voor stel wat tegenstrubbeling in de verga dering. Door de leden werden een aan tal andere voorstellen ingediend. Na even apart vergaderd te hebben kwam het bestuur met het volgende voorstel. De contributie van de jeugdleden zo laten en die van de senioren te bren gen van f 1,50 op f2,- per maand, in gaande 1 september a.s. Met een grote meerderheid werd dit voorstel aange nomen. De aftredende bestuursleden, die zich tevens weer herkiesbaar hadden gesteld, t.w. de heren G. Breeschoten, A. Brinkman, J. Keiman, B. van Rem merden en G. H. van Dijk werden al len benoemd. De heren J. Wolters en P. H. van Malsen waren niet herkies baar. Door de leden waren geen kandi daten ingediend. Beide heren verklaar den zich bereid hun werk nog voort te zetten tot er een andere oplossing ge vonden zou zijn, waarvoor de vergade ring hun zeer erkentelijk was. ELST Zowel de eerste als de tweede uitgave van De Musketiers speelt morgenavond een oefenwedstrijd tegen Uchta 1 en 2 op het sportpark te Eist. Beide wedstrijden beginnen om half zeven. MEXICO STAD Generaal Humbert Mariles, de eerste gouden medaille-win naar van Mexico en eens de meest popu laire sportman van zijn land, wordt wel licht uit de gevangenis ontslagen om in oktober de Olympische Spelen te kunnen bijwonen. De vierkant gebouwde generaal is en kele jaren geleden wegens moord ver oordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij won zijn gouden medaille bij de Olym pische Spelen van 1948 tijdens het indi viduele springnummer van de Grote Prijs der Naties paardesporten leidde ver volgens zijn land naar een tweede gou den medaille bij het springen voor teams. Het opperste gerechtshof van Mexi co heeft thans een cassatieverzoek van generaal Mariles in behandeling. Deze betoogt dat het slachtoffer van zijn agressie: de bouwvakker Jesus Velaz quez Mendez, stierf door gebrek aan medische hulp. Op 14 augustus 1964, precies zestien jaar nadat hij voor Mexico goud won, raakte genelaal Mariles betrokken bij een auto-ongeluk in het Chapultepec- park in Mexico Stad. Tijdens de woor denwisseling, die volgde, zou Marllw zijn pistool hebben getrokken en de chauffeur van de andere wagen hebben neergeschoten. Na de veroordeeling verdween de generaal uit het licht van de publiciteit achter de tralies van de Lecumberri-gevangenis. Met zijn op sluiting kwam er een einde aan de ge woonte om de Olympische triomf elke 14e augustus met party's en ontvang sten voor het publiek te vieren. Deze week echter sprak generaal Mariles, die onderscheiden is met alle decoraties die Mexico kent, voor het eerst sinds zijn verblijf in de gevange nis met plaatselijke journalisten. „Ik heb fout gehandeld, maar ik werd op gevoed door soldaten om zelf soldaat te zijn", zei de man, die twintig jaar ge leden door uitzinnige fans in een auto door Mexico Stad werd geduwd, In een poging zijn eigen karakter te analyse ren. Mexico is benieuwd of het generaal Mariles, die tijdens de huldigingscere monie van 1948 van zijn paard stapte om een twistgesprek aan te gaan met een politieagent, die een Mexicaan se fotograaf van een hek had verwij derd, zal worden toegestaan de Spelen als toeschouwer bij te wonen.

De Vallei | 1968 | | pagina 8