Cees Stam veroverde zilveren medaille bij amateur-stayers Patrick Sercu liet zich niet verrassen Van der Lans en Oudkerk in de finale Prognose betaald voetbal Italiaan Grassi in regenboogtrui Dames succesvol op eerste dag Rotterdams concours hippique Duyndam en Bongers in kwartfinales uitgeschakeld Nieuw! Debbie Meyer zwom opnieuw wereldrecord WF Familie Hage hoopt op een plak voor Keetie nog KOERSEN DUINDIGT Severeynse toch naar Zwolse Boys „Vuile wind" hield hem van de eerste plaats Nederlandse wielersuccessen Schoolslagrecords in Duitsland Engelse league Teleurstelling in achtervolging Geld verdienen Beloond Niets te verwijten JONGE Troetelmeisjes Vooruitgegaan Supportersclub DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 ROME In een adembenemende finale kwam Cees Stam (22, uit Wijde War mer) net tien meter te kort om de regenboogtrui bij de amateurstayers voor zich op te eisen. Die trui mocht nu de Italiaan Grassi (23) aantrekken, tot grote vreugde van de totaal buiten hun zinnen geraakte Italianen. Tien meter kwam Stam tekort, tien meter achter hem eindigde de Zwitser Herger. Een finale, zoals men zelden in een wereldkampioenschap te zien krijgt. Stam, in ongunstige positie vertrokken de loting had hem naar de zevende plaats verwezen was na vijftien kilometer al in één ruk over Julia en de Belg De Vlemanck getrokken. Even later viel hij Grassie aan. De slimme gang maker Mculeman, die de Italianen traint, bleef hoog in de baan rijden, waar door die aanval mislukte. Stam viel iets terug. De Vleminck nam de tweede plaats over, doch na 40 kilometer had onze landgenoot zijn oude positie her overd. Cees Stam: in de „vuile wind zich niet ROME Patrick Sercu heeft bij de sprint voor professionals van de wijs laten brengen. Als enige Belg was hij met drie Italianen tot de halve finale doorgedrongen. In de eerste rit kwam hij tegen Pet- tenella. De Italiaan lootte de kop, ging direct na de eerste ronde stilstaan. Achttien minuten lang sur place. Sercu bleef een half wiel achter hem. Toen vertrok Pettenella op kop. Geheel tegen zijn bedoeling. Hij had Sercu de lei ding willen opdringen. Tot veler ver rassing nam Sercu die 100 meter ver der toch. Pettenella was verrast, kwam nog dichterbij, maar lang niet dicht ge noeg om Sercu van de ritzege af te houden. Voor de Belg was het toen een koud kunstje om de tweede rit op zijn naam te brengen. De tweede finalist heet Beghetto. In twee ritten klopte hij op overtuigende wijze zijn landgenoot Bianchetto. Bij de sprint voor dames waren de eerste drie plaatsen respectievelijk voor de Russinnen Baguiniantz, Kirit- sjenko en Ermolaeva. ROME Jaap Oudkerk en Piet van der Lans zullen vandaag mét Piet de Wit uitkomen in de finale voor prof- stayers. Gistermiddag plaatsten zij zich beiden via de herkansing. Van der Lans heeft er heel hard voor moeten vechten. Op het moment dat hij op kop lag kreeg hij na 25 minuten een lekke band. „Gelukkig stayer ik al drie jaar en wist ik wat ik moest doen. Ik trok mijn fiets omhoog en zakte toen langzaam in de richting van het mid denveld". Van der Lans was binnen de drie ronden weer in de baan. De jury ver goedde er maar één. Dat was een bitte re tegenslag. Met gangmaker Walraven ging hij weer in de aanval. Oudkerk, die de eerste plaats had veroverd hield De Loof vakkundig achter zich. De Australische Nederlander Henk Vogels, die 's morgens al had verklaard dat hij beslist in de finale wilde ko men „Ik moet wat geld verdienen" was doorgedrongen tot de derde plaats. Tegen het felle rijden van Van der Lans was hij niet bestand. Na vijftig minuten had de Oranjeman Vogels en De Loof gepasseerd en kon hij rustig achter Oudkerk het uur volmaken. De Belg De Loof was de derde man, die zich via deze herkansing in de finale reed. Toen begon het spel. Tot drie, vier maal toe viel Stam aan. Meuleman liet hem dichtbij komen, waardoor Stam in de vuile wind kwam te rijden. Op deze wijze kon Grassi alle aanvallen afslaan. Intussen begon tien ronden voor het einde de Zwitser Herger onze landge noot, die op dat moment al veel van zijn krachten had gevergd aan te val len. Stam en Herger vochten een fel duel uit, dat hen beiden steeds dichter bij Grassi bracht. De laatste twee ron den, die in een adembenemend tempo werden afgelegd, brachten Stam tot op tien meter van Grassi. Tien meter achter de Nederlander kwam Herger over de streep. Dol van vreugde vielen de Italianen elkaar op het middenveld in de armen, kusten en omhelsden elkaar. Het vuur werk was niet van de lucht. Ampele me ters verderop stond een eenzame figuur, DEN HAAG De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden drave rijen luidden: IniopileprUs: 1. Gay Rodney (J. v. Dooyeweerd) 1.25.8; 2. Gitte Norton en 3. Generique Belwin. Winn. 620 pl 1.50 1.40 1.30 gekopp. 8.30 cov 4.40 trio f 47,40. Curie wprys: 1. Fresia Fez (P. R. R. Koppejan) 1.28.6; 2. Gaela van Amstel en 3. Gravin Zeppeline. Winn 8.60 pl 1.90 1.40 1.50 gekopp 17.90 cov 4.30 Germanoprljs: 1. Fillette Six (E. Lee man) 1.25.7; 2. Freddy Scotch en 3. Da- cron Dear. Winn 11.60 pl 2.40 3.10 1.90 gekopp 26.IQ cov 22.70 trio f 1659,70. JonkerprUs: 1. Henri Buitenzorg (J. Wagenaar Jr.) 1.24.-; 2. Hot Song en 3. Handy Mac. Winn 6.60 pl 2.20 1.50 gekopp 5.60 cov 5.20. Mr. WayprUs: 1. Flicka v.d. Lente (M. L. v.d. Togt) 1.24.7; 2. Echtens Khan en 3. Flevo. Winn 3.10 pl 1.70 1.60 2.- gekopp 5.20 cov 5.30 trio f 105,40. Jofferprljs: 1. Happy First (B. Neef) 1.26.5; 2. Happy Hollandia en 3. Hanita van Nathan. Winn 1.50 pl 1.20 1.30 1.60 gekopp 2.60 cov 3.10. Amatricekampioenschapsprys: 1. Do minica (Mevr. G. de Jong-van Essen) 1.23.3; 2. Carla van IJmuiden en 3. X Tello. Winn 3.20 pl 2.20 2.60 11.20 gekopp 10.- cov 8.- trio f 3027,40. Mac Kinleypr(js: 1. Arnoldus (J. L. Olsthoorn) 1.20.3; 2. Dochter van Our Bonni en 3. Domingo. Winn 14.60 pl 6.40 1.80 gekopp 16.70 cov 3.10. Arjanblastprjjs: 1. Red Coral (G. Bier); 2. Edle en 3. Goldfinger. Winn 12.- pl 3.50 2.- gekopp 32.90 cov 3.90. Comprimeeprys: 1. Indian Cress (Mej. R. R. D.); 2. Contessa en 3. Cambrou- sard. Winn 1.70 pl 1.20 2.- gekopp 4.50 cov 4.10. Totalisator-omzet f 196.593,—. BRUSSEL Nederlandse beroeps renners hebben woensdag in België voor enige fraaie successen gezorgd. In de ronde van Putte was de in België wo nende Richard Bukacki de snelste voor Gerben Karstens en de Belg Eddy Peelman. Cees Zoontjens, Maarten Breure en Riny Wagtmans legden res pectievelijk beslag op de vierde, zesde en negende plaats. In Overijssel onder streepte John Schepers nog eens zijn goede vorm van dit moment. Hij ging als eerste over de meet, voor Jan Ha- rings en de Belg Herman Vrancken. Harry Steevens en Jos van der Vleu ten gingen als vierde en zesde door de finish. EREDIVISIE Fort./Sitt NEC 3 Sparta Ajax 3 NAC DOS 1 Go Ahead Volendam 1 GVAV Holland Sport 1 ADO Telstar 1 AZ '67 FC Twente 2 PSV Feyenoord 2 DWS MVV 1 EERSTE DIVISIE x RCH Willem II 1 DFC Blauw Wit 1 Vitesse Eindhoven 1 Heracles Helmond Sport 3 FC Den Bosch SC Cambuur 1 SVV Veendam 1 Haarlem -Wageningen 1 Elinkwijk RBC 1 De Volewijckers HVC 3 TWEEDE DIVISIE Fortuna VI. De Baronie 1 Excelsior Roda JC 3 NO AD ZFC 3 PEC EDO 1 SC Drente Hermes DVS 1 Heerenveen AGOW 3 Gooiland Zwolse Boys 3 Velox De Graafschap 3 Limburgia FC VW 1 De wedstrijden met ervoor staan op de toto van zondag a.s. Bagnoni (33), de man die Grassi het laatste jaar als gangmaker had ge diend tot hij door een operatie was ge dwongen zijn plaats aan Meuleman af te staan. De Italianen hadden hun inspanning beloond gezien. Gedurende zes maan den hadden zij in Como een trainings kamp voor stayers ingericht, waarvan de kosten door de sporttoto betaald werden. Steeds vielen er stayers af, tot de besten overbleven. Een methode, die bij deze wereldkampioenschappen reeds zijn resultaat bewees. Enigszins teleurgesteld was Stam. Na de overwinningscremonie en 'n zoen van mevr. Koch vertelde hij, enigszins vermoeid: „Laat hem maar naar Am sterdam komen, dan is hij nergens. Ik moest op deze lastige baan altijd in de vuile wind van de Italianen rijden. Zij maakten het me flink lastig. Hij had het makkelijk, altijd een vrij veld voor zich. Op elke andere baan rijd ik hem voorbij. Ik heb in de series meer moeite gehad dan nu. Alleen in de laat ste ronde moest ik er tegenaan". Gangmaker Koch was het ermee eens. „Natuurlijk, als wij voorop zitten lukt het hem niet om ons voorbij te komen. Je moest nu tien kilometer snel ler rijden om hem voorbij te komen". Sportcommissielid Zwartepoorte, die enkele ronden voor het einde al waar schuwend zijn vinger had opgestoken, dat Stam geen risico meer mocht ne men omdat er een felle strijd achter hem was ontbrand, troostte de Oranje- rijder: „Cees, je reed goed, je hebt je zelf niets te verwijten". Onze landgenoot Harry Wouters van den Oudenwijer liep in het springcon- oours om de prijs van de Rotterdamse Jockeyolub slechts vier strafpunten op, maar kwam met 106 sec. toch niet verder dan de negende plaats. BERLIJN Reeds in de series van de Duitse zwemkampioenschappen, die in het overdekte 50 m bad van Berlijn- Schönberg worden gehouden, zijn twee Duitse records gesneuveld. Op de 100 m schoolslag voor heren plaatste Michael Günther zijn naam op de recordlijsten met een tijd van 1.09.3 en op dezelfde afstand voor dames bleef de onbere kenbare Uta Frommater 0,2 sec. onder haar oude Duitse record. Zij liet nu een tijd van 1.16.7 voor zich afdrukken. Verder werden er enige prestaties verricht, die voor de finale veel doen beloven. Zo vlinderde Lutz Stoklasa de 100 m in 59.0 sec. rond en kwam Fol- kert Meeuw op deze afstand ook onder de minuut: 59.8. ROTTERDAM De eerste dag van het 21e Officiële Internationale Con cours Hippique, gisteren op het terrein van de Rotterdamse Manege in het Kra- lingse Bos, is een succes voor de dames geworden. In elk van de vijf concour sen, die gisteren werden gehouden, eis te zowel bij de jeugd als bij de senio ren een amazone de eerste plaats op. De Braziliaanse Lucia Faria met Rush de Camp liet in het springcon cours om de Prijs van de Rijn niet alleen haar beroemde landgenoot Nel son Pessoa maar ook alle andere be kende combinaties achter zich. In het springconcours om de Prijs van de Rot terdamse Jockey Club zorgden de da mes Carol Hoffman met Out Late en Kathy Kusner met Fru voor een dubbe le Amerikaanse triomf. In de dressuur- proef Prix Saint Georges was het de Britse Dorothy Mason met Pericles, die door de jury als beste werd geklas seerd. Bij de jeugd tenslotte .zegevierde Fredy Beke met Shamrock in de dres suur en Arlette Westerhuis met Fair Quota in het springconcours. Liefst 43 combinaties verschenen in de ring voor het springconcours om de Prijs van de Rijn teneinde te trachten LONDEN De uitslagen van de woensdag voor de eerste divisie van de Engelse league gespeelde wedstrijden waren: ChelseaSheffield Wednesday 10; Leeds United-Sunderland 1-1; Man chester United-Tottenham Hotspur 3-1; Newcastle United-Nottingham Forest 1-1; Southampton-Stoke City 2-0; Wol verhampton Wanderers-Leicester City 1-0. ROME Leo Duyndam en Gert Bon gers hebben in do individuele achter volging over vijf kilometer de halve fi nales niet gehaald. Duyndam werd door de Deen Ole Ritter uitgeschakeld, Bon gers door de Italiaan Guerra. Een triest resultaat. Vooral, omdat er in Nederland een begaafd achtervol ger is achtergebleven: Tiemen Groen, de man die vorig jaar in Amsterdam voor de vierde maal wereldkampioen werd en die hier op de snelle baan In Rome zeker tot de grootste kansheb bers gerekend kon worden. Zowel Duyndam als Bongers konden in de laatste drie ronden niet de kracht opbrengen hun tegenstanders van zich af te houden. Duyndam had een goede start, kwam zelfs iets voor op Ritter, die vijf ronden voor het einde terugkwam. De Neder lander had niet meer voldoende reser ve om de aanval te beantwoorden. „Het is voorbij, jongens. Tot drie toeren voor het einde ging het goed, maar daar heb je niets aan", zei een teleurgestelde Duyndam na afloop in de box van de Nederlanders. Zijn ploegleider Piet Lie- bregts: „We zullen die aanval op het werelduurrecord nu voorlopig maarn niet ondernemen". Gert Bongers, die in de volgende rit de Italiaan Guerra trof, moest het ook nog tegen het chauvinistische publiek opnemen. Evenals Duyndam vertrok ook hij zeer snel. Het werd een herhaling van de voorgaande rit. Bongers klapte drie ronden voor het einde in elkaar. De Italiaan, vurig toegejuicht en opge zweept keek Bongers in de laatste ron de zelfs in de rug. Een staande ovatie was zijn beloning. Een triest kijkende Bongers kon na afloop zelf nog niet begrijpen dat hij was uitgeschakeld. „Toen die Italiaan gelijk kwam, kon ik niet meer terugko men. Het was net of er een kerel met een hamer stond. Ik kon trappen en trappen, maar ik ging geen meter har der. Als ik nog een keer had kunnen aanvallen was het moreel van Guerra misschien gebroken geweest". Bongers was van mening, dat hij te snel vertrok ken was. „Ik heb dit jaar in ieder ge val een hoop geleerd". De rol van Nederland was uitge speeld. En dat na een reeks van jaren waarin onze landgenoten op dit num mer bijna onverslaanbaar waren. Voor Groen waren er immers nog Van Heus- den, oudwereldkampioen en Nijdam die in het verleden successen boekten. In de eerste rit was het de Brit Por ter die in de kwartfinale weer de snel ste tijd maakte: 6.00.54. Hij schakelde de Westduitser Adler uit. Ritter kwam met een tijd van 6.02.72 uit de bus te gen Duyndam 6.09.65. Bongers maakte de slechtste tijd: 6.19.27. Guerra was bijna tien seconden sneller: 6.09.99. Er kwam nog een tweede Italiaan in de halve finales: Faggin, die niet de minste moeite had met de Fransman Grosskost. Met 6.05.51 plaatste Faggin zich bij de laatste vier. De halve finales van de achtervolging werden een teleurstelling voor de Ita lianen. De Engelsman Porter schakel de Guerra uit. Ondanks alle aanmoe digingen van de Italianen voor Guerra redde Porter het gemakkelijk. Ook in de tweede halve finale werd Italië gewipt. Ditmal was het Faggin, die door Ole Ritter werd verslagen. Porters tijd in de eerste halve finale van 6.04.21 was belangrijk beter dan die van Ritter, die 6.12.37 maakte. Vandaag volgt de finale Porter - Rit ter. het 670 m lange parcours, dat veertien hindernissen met in totaal zeventien sprongen telde, foutloos rond te komen. Vijftien slaagden daarin en daarbij wa ren onze landgenoten Jan Maathuis met Nenuphar C en Harry Wouters van den Oudenweijer met Rameau. Nelson Pes soa, die Pass Opp bereed, en Bill Stein- kraus (VS) met Blue Plum werden al bij de eerste omloop uitgeschakeld en eenzelfde lot ondergingen de Japanse Olympische ruiters, alsmede de Franse majoor Lefrant met Ravissant. In de barrage bleek alras, dat de verhoogde hindernissen op zo'n eer ste concoursdag voor de meeste paar den een te moeilijke opgave waren. Slechts de Duitser Hauke Schmidt slaag de er aanvankelijk in foutloos rond te komen en hij had daarvoor 60,4 sec. nodig. Even leek het erop, dat Jan Maathuis met Nenuphar C tot eenzelf de prestatie zou komen, maar de vos faalde op een muur en direct daarop ook op een hek, waardoor de combina tie met acht strafpunten de ring verliet. Alle hoop bleef toen gevestigd op Har ry Wouters van den Oudenweijer, die met veel kunde Rameau over de hin dernissen voerde. Op één van de laatste obstakels maakte de schimmel een fout, maar daarbij bleef het en dat leverde met 4 strafpunten en 68.6 sec. uiteinde lijk de eervolle zesde plaats op. Daarna liet Kathy Kusner met Un touchable een \fraai parcours zien, maar ook deze combinatie moest met vier strafpunten en 56,4 sec. de ring verla ten, en datzelfde gebeurde met haar landgenoot Frank Chapot, die San Lu cas in 57,4 sec. rond bracht en daarmee achter Kathy Kusner vierde werd. Uiteindelijk gelukte het de Brazilli- aanse Lucia Faria met Rush de Camp de Duitser Schmidt naar de tweede plaats te verwijzen, door na een fout loos gereden parcours in 57,9 sec. door de finish te gaan. De vijfde plaats was voor de Brit Sydney Rodgerson met Solon Idol (4 ft en 63.2 sec). Jan Maathuis eindigde met Nenuphar als tiende (8 ft en 65 sec). In het springconcours om de Prijs van de Rotterdamse Jockey Club reden drie combinaties het 604 m lange par cours met z'n vijftien hindernissen (achttien sprongen) zonder fouten en van hen maakte Carol Hoffman met Out Late de snelste tijd (83,8 sec). Haar landgenote Kathy Kusner kwam met Fru op 94 sec. en de Fransman Jouy met Stella op 97,9 sec. Daarna volgden met vier strafpunten 4. Gerd Wiltfang (Did) met Ferrara (84,8 sec); 5. Frank Chapot (VS) met Good Twist (87,2 sec) 6. Michel Gockel (Did) met Spritzer (9,9 sec); 7. B. Geneste (Frankrijk met Kama B (96,2 sec); 8. J. Chabrol (Fr) met Soupcon (96,2 sec); 9. Harry Wouters van den Oudenweijer (Ned) ADVERTENTIE met Fabiola (106 sec) en 10. Lance Huët (Ned) met Medrano (111,4 sec). De overige uitslagen waren: Dressuurproef Prix Saint Georges: 1. Mej. D. Mason (GB) Pericles 666 pnt, 2. Mevr. T. Jorck-Jorckston (Den) Mo nique 649 pnt, 3. C. Vellenga (Ned) Don Vasco 615. 4. Mevr. F. Benedictus- Lieftinck (Ned) Turista 601, 5. Mevr. 1. Schram-van Kalmthout (Ned) Ginger bread 593. Springconcours om de Prijs van de Juniores: 1. na barrage: Arleste Wester huis, Fair Quota 0 strafpunten 48,9 sec, 2. Rita Meulendis, Saberena 4-49,5, 3. Ex aequo (zonder barrage): Bob Rade maker, Lochinvar 3-91.3, 4. Arne Kou- wenberg, Farfelu 3-98,8, 5. Ex aequo: Samuel van den Bergh, SU-FE 4-79,4, Joke Teters Rablo 4-920, Paul Wiliten, Zobara 4-90,6. Hans Jansen, Quick 4-97,4 Samuel van den Bergh, Sherya 4-80,7 Paul Wil ten Fergola 4-87,3. Nationale dressuurproef. Prijs van de Jeugd: 1. Fredy Beeke, Shamrock 266 ptn, 2. Hetty Smeenk, Mano 246 ptn, 3. Ex aequo: Paul Wil ten, Fairgola 230, Mieke Rernijn, Forester New Moon 230 pnt, 5. Liesbeth Jonker, Amanda 227 ptn, 6. Liesbeth Steketee, Jiffy 224 ptn. LOS ANGELES Op de laatste dag van de Amerikaanse selectiewedstrij den voor de Olympische dameszwem ploeg heeft, zoals verwacht, Debbie Meyer het wereldrecord op de 800 me ter vrije slag opnieuw verbeterd. Na dat de jonge Californische in de series al was gekomen tot een tijd van 9 min. 16,4 seconden, stelde zij nog geen twaalf uur later het wereldrecord weer zes se conden scherper: op 9 min. 10,4 secon den. Het was de vierde recordprestatie van de 16-jarige Californische tijdens deze wedstrijden. Eerder bracht zij het re- cprd van de 200 meter vrije slag op 2 min. 6,7 seconden en dat van de 400 me ter op 4 min. 24,5 seconden. Debbie Meyer ging voor de achthon derd meter van start in een verbluffend hoog tempo. De eerste honderd meter legde zij af in 1.03,8 (tegen 1.04,6 in de series) en na 200 meter (2.12,1) had zij al meer dan een lengte voorsprong op haar voornaamste rivalen, Paim Kru- se, Claudia Kolb en Patty Caretto. Laatstgenoemde, die in enkele voor gaande finales juist buiten de eerste drie plaatsen was gebleven, verdedigde haar laatste kans op uitzending naar de Spelen fanatiek. Na 400 meter, die Deb bie Meyer aflegde in 4 min. 31,2 secon den, werkte zij zich naar de tweede po sitie, die zij tot het einde toe behield. De uitslag was: 1. Debbie Meyer 9.10,4; 2. Patty Caretto 9.18,5; 3. Pam Kruse 9.20,8; 4. Victoria King 9.21,6; 5. Claudia Kolb 9.24,4; 6. Eadie Wetzel 9.26,1; 7. Ann Simons 9.29,2; 8. Jennifer Webb 9.39,6. ADVERTENTIE klare taal GENEVER in de handige kneepfles f 10,50 per liter WYNAND FOCKINK ST. MAARTENSDIJK Er heerst vreugde en bitterheid in het gezin van Toon Hage aan de Pro vinciale Weg 5 in het Zeeuwse dorp je St. Maartensdijk. Vreugde om de grote prestatie van dochter Kee tie, die in Rome tijdens de wereld kampioenschappen wielrennen in de achtervolging voor dames de eerste medaille voor Nederland veroverde. Bitterheid, omdat de sport, die zij bedrijft, kennelijk nog steeds niet wordt geaccepteerd. Vader Toon Hage steekt zijn gramschap niet onder stoelen of banken. „Waarom", zo zegt hy, „mogen meisjes wel hardlopen maar nog altijd niet fietsen? De sport is te zwaar zeggen ze, maar dan had je de atletes maar eens moeten zien, die in Sittard het we reldrecord op de 3 x 800 meter ver beterden. Ook zij waren getekend, evenals mijn dochters, als ze een zware wedstrijd hebben gereden". De vreugde krijgt echter de over hand en de gramschap van Toon Hage verdwijnt als sneeuw voor de zon als hij terugdenkt, tot welke prestaties zijn dochters reeds in staat waren. Vier dochters heeft hij en twee ervan beoefenen nog actief de wielersport, Keetie en Bella. Sisca is er inmiddels mee gestopt vanwege haar zware taak als ver pleegster. Vader Hage heeft ook drie zoons. „Nog te jong om aan wielrennen te denken", stelt hij. „De oudste zoon is vijftien jaar en die heeft er geen zin in". Waarom dan juist de dochters op de fiets? „Wielrennen is een gezon de sport. Ik heb het ze zelf geleerd, want voor mij is de wielersport niet onesthetisch. Als ik mijn doch ters zie, zijn zij een toonbeeld van gezondheid en reclame voor de sport". Keetie (19) en Bella (20) zijn de troetelmeisjes van de familie. Reeds als dertien- en veertienjarige stapten zij op het ranke racekarre tje. Pretentieloos als zij waren leer den zij snel. Bella werd driemaal kampioen van Nederland op de weg. Voor de jongere Keetie de prikkel om er nog harder voor te trainen. Het struise, blonde meisje slaag de. In 1966 veroverde zij tijdens de wegkampioenschappen op de Nür- burgring in West-Duitsland een zil veren medaille. Haar ongekende krachten bleven sluimeren. Tijdens de wereldkampioenschap pen in Heerlen, toen iedereen ver wachtte, dat zij de wereldtitel zou grijpen, werd zij gewogen en te licht bevonden. „Pas toen begreep ik", aldus Toon Hage, „dat zij nog een beetje te jong was. Dit seizoen is zij enorm vooruit gegaan. Ze is ook zelfstandiger geworden en eens zal ze wereldkampioene worden. Misschien dit jaar al, want haar grote kracht ligt toch op de weg". Een supportersclub van honderd man staat achter Keetie Hage, het meisje uit St. Maartensdijk, dat naast het huishoudelijk werk bij moeder thuis aan niets anders denkt dan aan fietsen. Tijdens de baan- wedstrijden bleken anderen, vooral de Russinnen, in de strijd om het goud sterker. Keetie liet echter de snelste serietij d voor zich afdruk ken; daar kwamen zelfs de Russin nen niet onder. In de strijd om het brons versloeg zij bovendien de Russische Mira Korokejeva. „Het zal moeilijk worden", zegt Toon Hage, „want in Rusland wordt de wielersport door honder den Russinnen bedreven. Keetie, die vol strijdlust is vertrokken, zal ze in Imola op de weg kunnen verslaan". ZWOLLE De artitragecommissie van de KNVB heeft Bart Severeynse, die van PEC geen medewerking kon krijgen om voor Zwolse Boys te spe len, in het gelijk gesteld. Severeynse, die aanvankelijk van PEC een brief had ontvangen waarin hem ontslag was aangezegd kreeg, toen het PEC- bestuur bemerkte, dat Zwolse Boys in onderhandeling met hem was, daarna telegrafisch nog een nieuw contract aangeboden. De arbitragecommissie stelde, na de stukken van beide partij en lang en breed te hebben bestudeerd, Severeynse in het gelijk en bepaalde, dat hij voor Zwolse Boys mag spelen, mits deze vereniging f 3000,aan PEC betaald heeft. Verloor Kees Kick, die ook van PEC naar Zwolse Boys wilde vorige week, Severeynse boekte dus winst en zal waarschijnlijk a.s. zondag in de uit wedstrijd tegen Gooiland reeds van de partij zijn. Keetie Hage hoopt op nog een plak

De Vallei | 1968 | | pagina 11