Veenendaals - dagblad Humphrey tot kandidaat van democraten gekozen Buiten Vredesgesprek in Parijs lelijk in het slop Cernik moet persvrijheid gaan beknotten Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei McCarthy kreeg geen enkele kans Spanje vraagt uitlevering Tsjombe Warschau-Pact gaat oefenen in Roemenië ZWARE RELLETJES TIJDENS STEMMING IN CONVENTIE Johnson steunt Humphrey Nieuwe directeur C.F.K. Sobere bruiloft in Oslo Collaborateurs vervangen Studentenoproer in Sao Pa ulo V.S.-gezant in Guatemala vermoord In juli veel nieuwe woningen voltooid I Uitzonderlijke regenval Grappige tuingast Wederzijdse erkenning van doopliturgie Sur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboef VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „Da Vallei", opge richt fn 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert loss© mm-prija 17 cent Klein© 'annonce© „Vraag en Aanbod" op df., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, leder woord meer 15 cent. DONDERDAG 29 AUGUSTUS I968 - 42e JAARGANG no- 203 CHICAGO Vice-president Hubert Humphrey is bij de eerste stemming op de democratische partijconventie in Chicago, gekozen als de democratische kandidaat bij de presidentsverkiezingen in november. Hij zal het op moeten nemen tegen Richard Nixon, die door de republikeinen is aangewezen. De stemming verliep zo gunstig voor Humphrey dat reeds toen Pennsylvania stemde, hij de 1312-lijn passeerde en daarmee de nominatie verwierf. De zaal was te klein voor de toejuichingen die daarop losbarstten. De tegenstanders van «wie senator Eugene J. McCarthy de voornaamste was hebben hun aanvallen voornamelijk gericht op het Viëtnambeleid van de vice-president. Toen de beslissing viel, had senator McCarthy uit Minnesota 486 stemmen, senator McCovem uit Zuid-Dakota 99 stemmen en de negerkandidaat ds. Channing Phillips 62 stemmen op zich verenigd. De einduitslag was dat Humphrey 1.762 stemmen had, tegen McCarthy 601 stemmen, 146 stemmen voor McGo- vern en 67 stemmen voor ds. Philips. Edward Kennedy die zich niet kandi daat had gesteld, kreeg toch 12 stem men. De 40-jarige ds. Philips was enkele uren tevoren kandidaat gesteld door de afvaardiging uit de hoofdstad Washing ton, waar hij voorganger is in de Lin- coln-tempel van de „United Church of Christ". Deze eerste kandidaatstelling van een neger in de Amerikaanse ge schiedenis was voornamelijk een sym- losch gevaar. De predikant speelt een AUSTIN President Johnson heeft vanmorgen vice-president Hubert H. Humphrey een „bijzonder goed voorbe reide en geschikte" kandidaat voor het presidentschap genoemd en alle demo craten opgeroepen zich eensgezind achter hem te scharen opdat de demo craten in november de verkiezingen zul len winnen. Op het Witte Huis in Texas heeft perssecretaris George Christian na het bekend worden van de nominatie van Humphrey de volgende verklaring afge legd: „zoals de president gisteren gezegd heeft, zijn op de conventie alle stand punten naar voren gebracht. De conven tie heeft nu een vootreffelijke en bij zonder goed voorbereide kandidaat voor het presidentschap gekozen. President Johnson hoopt dat alle democraten zich achter hem zullen verenigen en optrek ken naar de overwinning bij de verkie zingen". FLENSBURG Twaalf scholen in de Westduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein beginnen in het nieuwe schooljaar met onderwijs in de Friese taal. Met dit onderwijs wil men voorkomen dat dit cultuurgoed verdwijnt, aldus de voor zitter van de Friese raad in het parle ment van de deelstaat. TJier en daar hoor ik nog weieens, dat deze of gene een egeltje in de tuin heeft en dan evenals wij deden elke avond een schoteltje met melk bij de achterdeur zet, dat 's ochtends leeg blijkt te wezen, want deze nachtelijke gast en winterslaper heeft een fijne neus en is verzot op melk. In zo'n hof dient wèl enige dek king en ruigte te zijn, waar de egel rustig de dag kan doorbrengen. Ge kunt hem als nuttig dier zonder be zwaar tolereren, want hij zuivert ga zon,border en bloembed van slakken, wormen, kevers, larven en eet voorts afgevallen fruit en wat zaden. Of er een aanwezig is, merkt ge tussen het gras dra aan de blauw-zwarte uitwerp selen van potlooddikte. Behalve de zi geuners, die op egelgebraad verzot zijn, hebben wij er verder geen profijt van en dit behoeft ook niet, want het heeft geen zin, altoos nut en schade op de voorgrond te stellen. In het oude Rome was dit anders; volgens Plinius werd de handel in egelvallen er zelfs gemonopoliseerd en schijnt veel gewin te hebben opgeleverd. Met die huiden placht men rul schapewol te kaarden en misschien dienden ze ook als primitieve kleerborstels. Of er tegenwoordig nog bakkers zijn, die de egel als muizenvanger op de meel zolder houden, weet ik niet, doch ik kan mij moeilijk voorstellen, dat dit dier met zijn luide, plompverloren gang met hoort hem spoedig over het dorre blad gaan de vlugge kna- gers niet ontijdig verschrikken zou. Eeuwenlang, ja tot heden toe, onder scheidde men twee egelrassen, de stompneuzige varkens- en de z.g. hondsegel met de snuit van een hond. Op het platteland hoort men deze me ning nu en dan nog verkondigen, doch zij houden geen steek. We hebben er slechts één. S 29 augustus '68 A. B. WIGMAN belangrijke rol in de beweging voor op heffing van de rassenscheiding. Onder degenen die genoemd worden als kanshebbers voor de democratische kandidatuur voor het vice-president- schap, bevinden zich de ambassadeur in Parijs, Sargent Shriver een zwa ger van wijlen president Kennedy senator Edmund Muskie van Maine en de man die Humphrey voordroeg, bur gemeester Joseph Alioto van San Fran cisco. Men verwacht dat Humphrey la ter op de dag zijn keuze bekend zal ma ken. De Amerikaanse televisiekijkers kre gen beurtelings beelden uit de congres zaal en van het optreden van de politie tegen jongeren die tegen de Amerikaan se politiek ten aanzien van Vietnam de monstreerden. Het volgens traditie feestelijke ver toon bij het verkiezen van de partijkan didaat stak sterk af bij het harde op treden van de oproerpolitie van Chica go, die gesteund door leden van de na tionale garde, met de wapenstok en de bajonet op het geweer een duizendtal betogers uiteensloegen, die zich hadden verzameld bij het hotel waar de be langrijkste democratische leiders lo geerden. Ruim 300 mensen, onder wie enige tientallen jo r.v 'Hen, liepen ver wondingen op. De 66-jarige burgemeester Daley van Chicago zei dat de politie was opgetre den, „omdat de demonstranten de ho telgasten in het Hiltonhotel waar Hum phrey de verkiezing per tv volgde, in de weg liepen" en omdat enkele hunner te gen de vvil van de hoteldirectie het ho tel waren binnengekomen. Op de vraag of de politiemannen niet al te fors waren opgetreden antwoord de Daley: „Het zijn allemaal goede en fatsoenlijke mensen, die niet met over dreven geweld reageren". GELUKWENS Senator Eugene McCarthy heeft vice- president Hubert H. Humphrey woens dagavond laat telefonisch gelukgewenst met zijn overwinning in de strijd om de democratische nominatie. Op een persconferentie heeft McCar thy later echter geweigerd te zeggen of hij Humphrey zal steunen in diens verkiezingscampagne tegen zijn repu blikeinse tegenkandidaat Richard Ni xon. „Dat is nog een open vraag", zei Mc Carthy. Hij verklaarde dat zijn beslissing zal afhangen van de wijze waarop Hum phrey het democratische verkiezings programma interpreteert. Over dit pro gramma en met name over de para grafen daarin gewijd aan het vraagstuk Viëtnam heeft op de conventie een bit tere strijd plaatsgehad. McCarthy is voorstander van onvoor waardelijke en onmiddellijke stopzet ting van de bombardementen op Noord- Viëtnam. Humphrey en het pro gramma dat de democraten tenslotte hebben aangenomen willen voor Vit- nam een beleid dat aansluit op het hui dige regeringsbeleid. McCarthy heeft tijdens de persconfe rentie opnieuw kritiek geuit op de keu ze van Chicago als stad voor de con ventie. In een andere stad zou hij waar schijnlijk een paar stemmen meer heb ben gekregen zij het dat dit de uitslag niet zou hebben gewijzigd. PARIJS De Amerikaanse presi dentsverkiezingen in het algemeen en de Democratische conventie in Chica go in het bijzonder drukten gisteren zwaar op de Amerikaans-Viëtnamese besprekingen te Parijs. Omdat beide delegaties deze zijweg insloegen, was er ook van deze negentiende bijeen komst geen vooruitgang te verwachten. Xoean Thoey opende de aanval door te beweren, dat de Viëtnamese poli tiek van president Johnson rechtstreeks tegen de wensen ingaat van het Ame rikaanse volk. Om dit te bewijzen en om deze politiek te veroordelen haalde hij getuigenissen aan van leden van de Amerikaanse oppositie. Om zich te verdedigen tegen de ver ontwaardiging van het volk, zo zei hij, PRAAG De Tsjechoslowaakse re gering heeft Miroslaf Sulek, directeur van het persbureau CTK, ontslagen en als zijn opvolger Jindrich Suk benoemd, die sinds 1963 hoofdredacteur van de binnenlandse dienst van het persbureau was. Suk nam reeds sinds een tiental dagen voor de bezetting van Tsjecho- Slowakije het directeurschap waar. Hij zou een aanhanger van partijleider Dub- cek zijn. Volgens radio-Praag hadden Sulek en drie redacteuren van CTK gecollabo reerd met de bezettingsmogendheden. Sulek zou een document over de mili taire interventie van de landen van het Warschau-Pact ter publicatie hebben aangeboden, maar het personeel van het persbureau had geweigerd deze tekst te publiceren. ARNHEM In Arnhem is gisteren de 12-jarige Wilhelmina J. C. M. Molle- man met haar fiets bij de Zijpsepoort door een vrachtwagen met aanhanger overreden en op slag gedood. Met drie vriendinnen was het meisje op weg van school naar huis. moet de huidige regering haar toevlucht nemen tot honderden kilometers prik keldraad en tot tiendur'o- Ven militairen en politie-agenten. Ongeoorloofd Averell Harriman, kennelijk hande lend op instructie uit Washington, pro testeerde tegen deze „ongeoorloofde in menging in de Amerikaanse aangelegen heden", zoals hij het noemde. Hij pro beerde Xoean Thoey aan het verstand te brengen, dat de Noordviëtnamezen geen enkel recht hebben zich te mengen in de Amerikaanse verkiezingsstrijd. In een poging zijn tegenstander uit de tent te lokken, vroeg Harriman Xoean Thoey opnieuw, wat er zou gebeuren, indien Amerika zijn bombardementen op Noord-Viëtnam inderdaad staakte, zoals Hanoi tot nu toe geëist heeft. Zoals gewoonlijk beantwoordde de Noordviëtnamese delegatieleider deze laatste vraag met de bijzonder vage formule, dat „deze daad de sleutel zou zijn tot een vreedzame oplossing van het Viëtnamese conflict". OSLO Vandaag treedt kroonprins Harald van Noorwegen in het huwelijk met zijn jeugdvriendin, Sonja Herald- sen. Het was de bedoeling dat er een groot volksfeest zou worden gehouden, dat drie dagen zou duren met het huwe lijk als hoogtepunt. De gebeurtenissen in Tsjecho-Slowa- kije hebben echter ook over dit gebeu ren hun schaduw geworpen. Zeshonderdvijftig kostuums van de duurste prijsklasse zijn voor niets aan geschaft, daar 650 genodigden niet op het koninklijke slot zullen komen. Het grote bal dat dinsdag zou plaats hebben werd door de koninklijke fami lie afgezegd. De officiële reden luidde: Als gevolg van de tragische internatio nale gebeurtenissen, heeft de koning besloten het bal op het slot niet te la ten doorgaan. Het besluit is door het Noorse volk met grote instemming ontvangen. mS0$ A Foto van het gala-diner dat gisteravond in het Akershuskasteel is gegeven ter gelegenheid van. het huwelijk dat heden tussen kroonprins Harald en Sonja Heraldsen wordt gesloten. Achter de tafel v.l.n.r. prinses Margarethe van Denemar ken, koning Frederik (Den.), mevr. Kekkonen, koning Olaf van Noorwegen, Sonja Heraldsen, kroonprins Harald en premier Per Borten. A Voor het eerst sinds de bezetting van Tsjecho-Slowdkije zijn er weer Tsjechi sche troepen in de straten van Praag ver schenen. Op de foto marcheert de presi dentiële garde, hartelijk toegejuicht door de bevolking, door een van de straten van Praag. PRAAG Premier Cernik van Tsjecho-Slowakye heeft woensdagavond in een radiotoespraak officieel beperking van de persvrijheid aangekondigd en ver klaard, dat de regering binnen enkele dagen de vjjf bezettende landen zal be naderen met een voorstel tot regeling van de terugtrekking van hun troepen. Tsjecho-Slowakjje wil hierover zo spoedig mogelijk onderhandelingen openen. Wat de perscensuur betreft sprak Cernik .van „uitzonderingsmaatregelen van tij delijke aard". Vernomen wordt dat met ingang van morgen aan de redacties van het partij-orgaan Rude Pravo, de radio, de televisie, het persbureau CTK en enkele andere officiële publikaties, een „regeringsgcvolmachtigde" zal worden toegevoegd. Volgens het Zuidslavische persbureau Tanjoeg, dat welingelichte kringen in Praag aanhaalt, zullen vertegenwoor digers van Rusland, Polen, Oost-Duits- land, Hongarije, Bulgarije en Tsjecho- Slowakije binnen tien tot vijftien dagen opnieuw bijeenkomen, vermoedelijk in Dresden. Zij zouden o.m. de betrekkin gen tussen de socialistische landen in het licht van de jongste gebeurtenissen bespreken. Het Tsjechoslowaakse parlement heeft zich woensdag allesbehalve inge nomen getoond met de toestand van het ogenblik. Het sprak zich in een een stemmig goedgekeurde resolutie met name uit tegen het handhaven van de militaire bezetting, die het als onwet tig beschouwde, in strijd met de inter nationale verdragen, het handvest van de Verenigde Naties en het Pact van Warschau. „De nationale vergadering is ervan overtuigd dat het Tsjechoslo waakse leger in staat is zelf de Weste lijke grens te beschermen. In Praag was het woensdag tamelijk rustig. Een protestbetoging waaraan aanvankelijk een grote massa deelnam, ging in de loop van £e middag als een nachtkaars uit, doordat vele mensen ge hoor gaven aan oproepen van de Tsje choslowaakse leiders om de bezetter niet te prikkelen. De Tsjechoslowaakse vice-premicr Husak baarde opzien met een toespraak op het congres van de communistische partij van Slowakije in Bratislava, waarin hij de op het veertiende partij congres gekozen leden van het centra le comité verzocht, hun functies niet te aanvaarden. Later werd vernomen dat de Slo waakse afgevaardigden wie dit aan ging, besloten haddep aan dit verzoek gevolg te geven. Husak die zelf het lidmaatschap van het presidium van het nieuwe partij comité heeft afgewezen, was van mening dat er momenteel eigenlijk twee centrale partijcomités onder de leiding van Dubcek bestaan. Het veertiende partijcongres was vol gens hem niet geldig omdat de Slowa- ken niet voldoende vertegenwoordigd waren. Ook Moskou heeft het bewuste partijcongres, dat na de Russische in val is gehouden, steeds ongeldig ge noemd. Verscheidene vrije Slowaakse zenders hebben de houding van Husak veroordeeld. PARIJS/WENEN De als vertegen woordiger van de liberale koers door gaande plaatsvervangende premier dr. Gustaf Husak is vanochtend op het congres van de Slowaakse communis tische partij in Bratislava tot eerste secretaris van de Slowaakse partij ge kozen in de plaats van Vasil Bilak. Be halve Bilak zijn volgens Tsjechoslo waakse radioberichten, alle andere poli tici vervangen die van collaboratie met de bezetters worden verdacht. De nieuwe partijleiding bestaat uit politici die als nationalist bekend staan. Onder hen zijn veel communisten die in de afgelopen maanden pas gerehabili teerd zijn. Husak, een van de leiders van de Slo waakse opstand van augustus 1944 te gen de Duitse bezetting, verloor in 1950 zijn post als voorzitter van de Slowaak se regering en is in 1954 in een schijn proces op beschuldiging van „Titoïsti- sche samenzwering" tot levenslang ver oordeeld. In 1963 is hij in vrijheid ge steld en pas in 1967 weer tot de partij toegelaten. Na de val van Novotny op 5 januari 1968, waaraan Husak een niet geringe bijdrage leverde, is hij als plaatsver vangende premier in de regering van premier Cernik opgenomen. Hij kreeg tot taak de reorganisatie van de CSSR in een Tsjechisch en een Slowaaks deel staatsrechtelijk voor te bereiden. Husak vergezelde president Svoboda na de invasie naar de Sovjet-Unie en heeft het Moskouse akkoord mede on dertekend. AMSTERDAM Op maandag 16 september te 16 uur zal in een bijeen komst van het episcopaat der Rooms- Katholieke Kerk in Nederland en de synodale commissie der Evangelisch- Lutherse Kerk in het koninkrijk der Nederlanden, Bernard kardinaal Alfrink zijn handtekening plaatsen onder de doopliturgie van de Evangelisch-Lu- therse Kerk. De president van de synode der Evangelisch Lutherse Kerk drs. P. H. G. C. Kok, zal de doopliturgie van de Rooms-Katholieke Kerk onderteke nen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Maarten Lutherhuis te Amsterdam. Hiermee erkennen beiden de geldig heid van de doopbediening in de andere kerk. Een en ander is het gevolg van de dit jaar gesloten doopconsensus tussen de Rooms-Katholieke en de Evange- lisch-Lutherse Kerk. PARIJS Mr. Ricardo Rivès, de advocaat van de voormalige premier Moïse Tsjombe, heeft te Madrid ge zegd dat Spanje de Algerijnse regering om Tsjombes uitlevering gevraagd heeft. Tsjombe leefde in ballingschap in Spanje, toen hij eind juni 1967 werd ontvoerd door de Fransman Bodenan. Hij was toen met een vliegtuig op weg van Palma de Mallorca naar Ibiza op de Balearen. De Engelse piloot werd gedwongen in Algerije te landen. Se dertdien wordt Tsjombe op een geheime plaats door de Algerijnse regering ge vangen gehouden. Het Spaanse ministerie van Buiten landse Zaken weigert elk commentaar op de mededeling van mr. Rivès. Ook in Algiers zegt men van niets te weten. Maar een Spaanse bron in Algiers heeft naar aanleiding van dit alles gezegd, dat een Spaans verzoek om uitlevering niet per se door een Spaanse ambassa de in dat land behoeft te worden over handigd. Dat kan ook gebeuren door middel van een ander diplomatiek ka naal. Tsjombe's doodsvijand, generaal Mo- boetoe, thans president van voorma lig Belgisch Kongo, had zijn uitleve ring gevraagd. Het hoogste Algerijnse gerechtshof had daartoe een gunstig advies gege ven. Dit kon echter niet worden uit gevoerd. omdat de Algerijnse president Boumedienne weigerde het uitvoerings decreet te ondertekenen. Uitstel Inmiddels is het vertrek van de Israëlische Boeing 707 met zijn beman ning en vijf passagiers in Algiers op nieuw uitgesteld. Als officiële reden haalde men „moeilijkheden op het laat ste ogenblik" aan. Men meent echter te weten, dat dit uitstel is veroorzaakt door een bericht in een krant in Tel Aviv. Daarin stond, dat na de vrijla ting van het vliegtuig met bemanning en passagiers de Israëlische regering twaalf zieke of gewonde Palestijnse ge vangenen in vrijheid zou stellen. De Algerijnse regering is bepaald niet blij met deze „tegenprestatie", want zij vreest dat deze een epidemie van vliegtuigontvoeringen naar Algerije zou kunnen veroorzaken. SAO PAÜLO (Brazilië) Ongeveer 1000 studenten en leerlingen van mid delbare scholen zijn woensdag door de stad getrokken niettegenstaande een regeringsverbod dergelijke demonstra ties te houden. De mars die aan het begin van de middag plaatshad werd gehouden als protest tegen de arrestatie van studen tenleiders. Hij werd uiteengeslagen door cavallerie van de militie en mannen van de veiligheidsdienst die gummi stokken en honden gebruikten. Er wer den een dozijn schoten in de lucht ge lost en meer dan 40 studenten werden aangehouden. Regeringsauto's werden omver geworpen en een werd er in brand gestoken. Niemand werd ernstig gewond. BONN Troepen van het Pact van Warschau zullen in september manoeu vres houden in Roemenië. Dit wist het Italiaanse dagblad Giornale dTtalia gis teren te melden. Het kreeg het bericht van zijn correspondent in Boekarest. Het bericht viel samen met een ver klaring van de Westduitse regerings woordvoerder, Conrad Ahlers, dat Bonn de geruchten over oefeningen in Roe menië ernstig bestudeert. Volgens de Giornale dTtalia had de Russische ambassadeur in Roemenië het Roemeense ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld dat men re kening moest houden met de komst van de strijdkrachten van het Pact van Warschau. Het Italiaanse dagblad vermeldde niet uit welke bron het zijn bericht had. Evenmin deelde het mee wat de Roe meense reactie was geweest. Het wees er wel op dat verscheidene Roemeen se leiders de laatste dagen hun pro- Tsjechoslowaakse houding wat hebben verzacht. Inmiddels waarschuwde Moskou gis teren de Tsjechoslowaakse leiders dat zij een „beslissende actie" moeten voe ren tegen de „contrarevolutionaire krachten" die nog steeds actief zijn in hun land. De waarschuwing was vervat in een artikel in de Pravda, het orgaan van de Russische partij. Het was geschreven door Joeri Zjoc- kof, een van de belangrijkste Russische commentaren. Het artikel maakte duidelijk dat de Russische leiders de toestand in Tsje- cho-Slowakije nog steeds verontrustend vinden in weerwil van het in Moskou bereikte akkoord over de geleidelijke •terugtrekking van de bezettingstroepen. Zjoekof schreef dat de maatregelen die tijdens de besprekingen in Moskou zijn uitgewerkt erop gericht zijn de bedrei ging van het socialisme in Tsjecho-Slo- wakije weg te nemen. Hij gaf geen ver dere bijzonderheden, maar liet door schemeren dat zij krachtige stappen behelzen tegen pers, radio en televi sie. Volgens Zjoekof heeft de reactie op 't akkoord in Tsjecho-Slowakije aange toond dajt de „schaamteloze" contrare volutionaire de strijd niet willen opge ven". Hij klaagde er met name over dat onmiddellijk na het bekend worden van het communiqué talloze clandestie ne zenders waren begonnen de bereikte overeenstemming aan te vallen. Zjoekof wees het partijcongres als .onwettig' af. Zjoekof gaf geen ophelde ring over de clausule in het akkoord waarin wordt gesproken over de voor waarden tot terugtrekking van de be zettingstroepen, zodat de toestand „nor maal" wordt. Maar uit het artikel kon worden afgeleid dat de troepen zul len blijven totdat Moskou van mening is dat de „contrarevolutionaire krach ten" zijn verpletterd. GUATEMALA De ambassadeur van de Verenigde Staten in Guatema la, John Gordon Mein, is door onbeken de aanvallers op straat in Guatemala- stad met machinegeweervuur vermoord. De aanslag op de 54-jarige ambassa deur gebeurde om half zes, toen hij al leen in zijn auto op weg was van zijn huis naar de ambassade. De aanslag gebeurde op de hoek van Reforma Avenue en de 14e straat. Naar het schijnt werd de auto van de am bassadeur onderschept door een wagen waarin de moordenaars zaten. Mein trachtte te ontsnappen, maar werd op een paar meters van zijn auto neergeschoten. Mein laat zijn vrouw, Elizabeth Clay Mein en drie kinderen achter. Op 16 januari hebben extreem linkse activisten twee andere Amerikaanse diplomaten neergeschoten, slechts een paar straten van waar Mein werd ver moord. Mein, een vroeger advocaat uit Ken tucky, was een carrière-diplomaat die sinds 1941 verschillende posten heeft bekleed aan het ministerie van Buiten landse Zaken en voor de buitenlandse dienst. Hij werd op 1 september 1965 aan gesteld als ambassadeur in Guatemala. DEN HAAG In juli 1968 zijn vol gens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek 8.095 nieuwe woningen gereedgekomen. In juli 1967 werden 6.487 nieuwe woningen opgele verd. In de jaren 1962 t/m 1963 kwa men in de maand juli gemiddeld 7.574 woningen gereed. ■■■■■■•■•■■■■■■■■■■■■■■■■■■a (Van onze weerkundige medewerker) i Qtoringen uit Portugal hebben ons i gisteravond en vannacht niet veel E goeds gebracht. Het kwam tot enkele zware buien, waarbij vooral Apel- doom en omgeving het moesten ont- gelden: daar werd vanmorgen niet minder dan 53 tot 55 mm neerslag af- getapt, de grootste etmaalsom sinds vijf jaar. De Veluwe was verreweg het natst: Deelen meldde vanmorgen nog 13 mm neerslag, De Bilt 7 mm, Eelde j en Eindhoven 5 mm, Twente en Zuid- Limburg 2 mm, terwijl de officiële waarnemers in Holland en Zeeland niet verder kwamen dan 1 mm. Het is te verwachten, dat het weer i geleidelijk aan weer wat beter wordt, maar een plaatselijke bui blijft nog i nog wel mogelijk, aangezien we ons in vochtige en warme lucht bevinden. De verdere vooruitzichten wijzen op een toenemende kans op klaringen, be werkstelligd door een rug van hoge druk uit het noordwesten. Deze zal tegen het weekeinde een stabilisering teweegbrengen. De rug wordt naar onze omgeving opgeduwd door een nieuwe depressie bij IJsland, die mo menteel sterk in diepte toeneemt. Tij dens het weekeinde kan dit minimum de circulatie „normaliseren", waarbij de wind terugkeert naar de zuidwest hoek. Morgen, zon op: 05.48, onder: 19.32; maan op: 14.24, onder: 21.45.

De Vallei | 1968 | | pagina 1