Veel nieuwe wegen in Zuidoost-Utrecht REIN KOK Politienieuws Interessante modeshow van modehuis ^Uibelle" JONGENSCLUB D.S.A. START 2 SEPTEMBER Veiling Septer Tiel AKKOORD MET NIEUW TYPE Raad prefereert voor scholen systeembouw Met het oog op ontwikkeling nieuwe stedelijke gebieden Weg Rhenen-Bilthoven loopt langs Veenendaal Gevonden levertraan vitaminen Te voet en per fiets de natuur in Belangrijke schakel Boonipjesgoed-Kerkew ijK MARKTEN Centrum Bocht Loterij van V al le ivo «iels „Oskadi" start winterseizoen Openluchtfeest van o.l. school Personenauto tegen bus D '66 vergadert in Zeist Organisatie van warme bakkers Schietnieuws De Luchtpost Tolhuiswachter Pater begraven MARKTEN BURGERLIJKE STAND KESTEREN Zondag begint SEPTEMBER.... BEZWAREN NIETS DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 VEENENDAAL Waarschijnlijk wordt in 1971 een begin gemaakt met de aanleg van de secundaire weg van Rhenen naar Bilthoven. De weg voert langs onder andere Veenendaal, Renswoude en Scherpenzeel. In de toekomst zal de Provinciale Waterstaat Utrecht de secundaire weg Rhenen-Wageningen aan leggen. De weg dient ter vervanging van de bestaande weg die in beheer en on derhoud is bij het rijk. Ook rond Amerongen, Eist en Leersum bestaan wegen plannen. Een en ander is gebleken uit het ontwerp tertiair en secundair wegen plan Utrecht 1968, dat gisteren door de Gedepteerde Staten van Utrecht werd vrijgegeven. De weg Bilthoven - Rhenen zal lopen vanaf de weg Maartensdijk - Baarn na bij de gemeentegrens De Bilt/Zeist De weg gaat dan oostelijk langs Zeist, noordelijk langs Woudenberg en Scher penzeel, zuidelijk van Renswoude en oostelijk langs Veenendaal naar de Rijnbrug in Rhenen. Vanaf de Pleines- laan te Den Dolder tot de secundaire weg Utrecht - Amersfoort worden, even als direct ten oosten van het centrum van Rhenen bestaande provinciale weg- vakken gevolgd. Bij Rhenen is dat de Cuneraweg. De wegvakken ten noorden van Woudenberg en Scherpenzeel en ten zuiden van Renswoude dienen ter ver vanging van een bestaande weg, die in beheer en onderhoud is bij het rijk. Het gedeelte ten oosten van Veenen daal is niet bestemd voor fietsen en bromfietsen. Behalve als verbinding Rhenen - Bilthoven doet de weg hier waarschijnlijk ook dienst als rondweg. Momenteel is de Cuneraweg de ver vangende weg van het ontworpen ge deelte van de secundaire weg Rhenen - Bilthoven te Veenendaal en Rhenen. Als deze weg gereed komt, wordt de Cuneraweg quartair. De Cuneraweg is 5,6 km lang. Waarschijnlijk zal men in 1971 begin nen met de aanleg van het gedeelte Huis ter Heide - Woudenbergsestraat- weg onder Zeiajt. In 1974 zou dit gedeel te dan klaar kunnen zijn. Het is echter nog lang niet zeker of men zich aan de ze data kan houden. Dat hangt helemaal af van de beschikbare financiële mid delen. Mocht op een gegeven moment een ander project in de provincie ur genter zijn, dan zal men hier voorrang verlenen. De ontwerpen zijn. pas na 18 december definitief. Eerst worden de ontwerpen nog besproken met de be trokken gemeentebesturen en het be stuur van de Rijkswaterstaat. Daarna liggen ze nog voor iedereen ter inzage. Vanaf de weg Bilthoven - Rhenen is de weg Rhenen - Wageningen gepland. Deze weg loopt noordelijk langs Rhenen en dient ter vervanging van de huidige weg die dwars door het centrum van Rhenen via de Grebbeberg naar Wage ningen loopt. Aan deze weg is vorige week al aandacht besteed. Wanneer men begint met de aanleg is nog niet bekend. Direct op de toekomstige secundaire weg Rhenen - Wageningen zal de tertiai re weg Driebergen - Rhenen aansluiten. Vanaf Rhenen gaat deze weg dwars door de bebouwingen van Amerongen, Leersum en Doorn. Vanaf Driebergen tot Eist is de weg in beheer en onder houd bij het rijk. Het overige wegge deelte, dat nog aangelegd moet worden dient ter vervanging van de bestaande weg Rhenen - Eist, de Rijksstraatweg. Sinds de Rijnbrug bij Rhenen in ge bruik is hebben de veren bij Eist en Amerongen minder werk. Het grootste SCHERPENZEEL Eiermarkt: aanvoer 850.000 eieren. Prijzen kippe- eieren f 14,25 - 15,- en henneëieren f 10,- - 13,50. Alles per 100 stuks. Han del redelijk. Varfyensmarkt: aanvoer 190 biggen. Prijzen f 67,50 - f 77,50 per stuk. Handel redelijk. gedeelte van het verkeer gaat via de brug. Aan de weg Eist - Veenendaal zal een stukje worden toegevoegd tussen de ge projecteerde weg Rhenen - Driebergen en de Rijksstraatweg. Men is van plan in 1971 te beginnen met de reconstruc tie van het kruispunt La Montagne on der Veenendaal. Aan het bestaande gedeelte van de verbinding Amerongen - Scherpenzeel, de Bergweg, de Heuvelsesteeg en de Verlengde Heuvelsesteeg wordt toege voegd een stuk weg van Amerongen tot even ten oosten van Wijk bij Duurstede. Even ten zuidwesten van Renswoude wordt in deze weg een bocht afgesne den. De Groeperweg te Amerongen en de Hopeseweg te Renswoude, voor zo ver ze deel uitmaken van de huidige SCHERPENZEEL De voetbalver eniging Valleivogels te Scherpenzeel organiseert ten behoeve van het ter reinfonds en het jeugdwerk een verlo ting. De loten worden huis aan huis ver kocht. Er is aan deze verloting een hoofdprijs verbonden'van f 100,-. Ver der zijn er prijzen van f 50,-, 25,-, 20,-, 15,-, 8,- en f 5-. Er zijn in totaal 5000 loten die 25 cent per stuk kosten. SCHERPENZEEL Op 5 oktober zal de Oskadi te Scherpenzeel weer haar zo langzamerhand in de gehele omgeving bekend geworden dansavon den gaan organiseren. Ook voor het komende seizoen zijn weer een groot aantal verschillende beat-groepen ge arrangeerd. Nieuw voor Oskadi zal zijn de intrede van de disco-bar. Op deze avonden zullen er plaatjes ge draaid worden die worden aangekon digd door een disc-jockey. SCHERPENZEEL Op 30 augustus om 7 uur 's avonds zal op het ver sierde en verlichte schoolplein van de openbare lagere school aan de Dorps straat te Scherpenzeel de trekking plaats vinden van de verloting ten ba te van het schoolfonds. Het ligt in de bedoeling van de ou dercommissie er een gezellige avond met diverse attracties van te maken. De avond zal muzikaal worden opge vrolijkt door de boerenkapel uit Scher penzeel. Naast alle ouders, oud-leerlin gen en belangstellenden, zijn ook de kinderen van de school van harte wel kom. Dit in verband met een speciale kinderverloting. Tevens staat er op het schoolplein een groot rad van avon tuur opgesteld. Bij slecht weer wordt de avond gehouden in het schoolge bouw. 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 22—37 14—20 11—17 40—54 35—52 31—51 31—41 20—38 28—32 51—53 42—44 20—31 17—46 18—20 17—19 17—18 12—18 14—18 11—17 10—16 10—15 49—60 51—57 46—50 37—40 46—56 20—29 18—28 40—43 35—38 12—23 10—21 22—20 32—39 31—36 9—20 10—19 1317 7—14 verbinding Amerongen - Scherpenzeel voorzien thans in het noordelijk ontwor pen gedeelte van de toekomstige tertiai re weg. In 1975 begint men waarschijn lijk met de algehele reconstructie van het bestaande wegvak en met de aan leg van de geprojecteerde wegvakken onder Renswoude en ten westen van de kom van Amerongen. Hiermee zou men dan in 1978 gereed zijn. Het ontwerp secundair en tertiair we genplan Utrecht 1968, waarvan de be-' handelde ontwerpen deel uitmaken, is in sterke mate geënt op de toekomsti ge ruimtelijke ontwikkelingen in de pro vincie Utrecht. Deze zijn onlangs in de nota „Oog op Utrechts toekomst" ge schetst. Zo is een aantal nieuwe wegen geprojecteerd die belangrijk samenhan gen met de in de verre of nabije toe komst te verwachten ontwikkeling van nieuwe stedelijke gebieden. KESTEREN Geboren: Jacob Fre- derik, z.v. F. van de Blink en N. L. Guis; Beligje Klasina B., d.v. G. Ver meer en G. G. Moot; Evert Willem, z.v. D. Tijssen en M. W. van Appeldoorn; André, z.v. K. H. van der Meyde en S. van Baaren; Jan Willem, z.v. B. Ver- woert en M. van Alfen. ONDERTROUWD: Aart van de Pol enHendrika van Lent, Opheusden; Her- manus van Verseveld en Hendrika Adriana Jager. OVERLEDEN: Gerrit van Blijder- veen, 79 jr., geh. gew. met G. J. C. van Neerbos. c RHENEN Geboren: Hendrika Jan tje, d.v. P. Cornelisse en M. W. van Ommeren; Maria Geertruida, d.c. G. A. van den Broek en N. van Soest, Vee nendaal; Frank Herman, z.v. A. H. F. v. Muijden en E. de Vlugt, Veenendaal; Luoien, z.v. W. G. de Man en E. C. van Schaik. Ondertrouwd. C. W. Hendriksen en C. A. I. van den Hatert; J. G. Klompen en J. W. Frederiks. Getrouwd: J. D. Dirksen en C. C. J. van Dijk; E. A. H. M. Cappetti en W. S. Veenendaal. Overleden: Jan van Remmerden, 54 j., echtg. van N. Mol; Gerrit Diepe- veen, 86 j., echtg. van G. van de Haar, Veenendaal; Geurtje van Beek, 61 j., echtg. van A. Bouman, Veenendaal; Elders geboren: te Ede: Gerritje Gijsbertha, d.v. G. G. van der Grift en N. van de Scheur. Elders overleden: te Nijmegen: Jan tje van Donselaar, 20 jr., ongeh. Ingekomen: D. Posthuma de Boer, van Wonseradeel; W. C. M. Barten, van Weert. Vertrokken: J. G. van Schadk, gm Verwoerd met gezin naar Veenendaal; G. van Baaren, gim van Doorn naar Tiel; G. Ravesteijn, gm Ott naar Vee nendaal; W. Wljnveld, gm Aarse naar Duitsland; H. Berends naar Zwitser land; J. Klomp gm Klaassen naar Soest; R. van Os naar "Nijmegen; H. Kuijer met gezin naar Culemborg. ELST Gevonden: Blauwe nylon regenjas en kinderportemonnaie. In lichtingen Rijkspolitie te Eist. ADVERTENTIE De eerste ven de 8 R-maanden. Denkt u er aan en andere te halen bij DROGISTERIJ Gelderland/hk. Hoogstr. Veenendaal, telef. 12656 VEENENDAAL Om even voor ne gen uur gisteravond reed op de Nieuwc- weg een personenauto tegen een auto bus. Het ongeval gebeurde in de bocht voor de verkeerslichten. De heer F. L. uit Gorinchem reed in zijn personenauto richting Hoofdstraat met een snelheid van ongeveer 40 km per uur. Voor de bocht in de Nieuwe- weg, ter hoogte van de Scheepjeswol- fabrieken remde de heer L. Voor het natte wegdek was zijn snelheid echter toch te groot en raakte hij in een slip. Hierbij kwam hij in botsing met de au tobus, bestuurd door de heer J. S. uit Veenendaal. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. ZEIST De afdeling D'66 Utrechtse Heuvelrug houdt op 3 september in Hermitage te Zeist een bijeenkomst voor leden en belangstellenden. Ter discussie komen de ontwerpresoluties voor het landelijke congres te Leiden op 13, 14 en 15 september. De heer Visser, lid van de Tweede Kamer, zal inleiding houden. Op dit congres zal worden uitgemaakt welke politieke lijn D'66 in de nabije toekomst zal gaan volgen. ADVERTENTIE SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging be haalden deze week op de buitenbaan de volgende resultaten. Petite Carabine: A. C. v. Dusscho- ten 50 pnt. P. Engelenburg 49 pnt. H. Veldhuizen 48 pnt. J. ten Broek 47 pnt. J. Koudijs, vM. Berends en C. Valkenburg 46 pnt. G. Geskes 45 pnt. E. v. d. Werk 44 pnt. J .Koot en M. v. d. Eem 42 punten A. v. Garderen en H. Pater 41 pnt. T. Valkenburg 40 pnt. W. Klumpenaar en W. v. Leuve- ren A. ter Burg 38 pnt. J. La de Ba- stide 37 pnt. H. Methorst en H. v. Droffelaar 36 pnt. Geweer: E. v. d. Werk 47 pnt. A. C. v. Dusschoten 46 pnt. H. v. Ginkel en A. Blanken 45 pnt. M. Berendsen 44 pnt. C. Valkenburg, J. ten Broek en P. Engelenburg en M. v. d. Eem 43 pnt. H. Pater, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en G. Geskes 42 pnt. H. Veldhuizen en W. Kumpenaar 41 pnt. J. Koot, J. Koudijs, H. Methorst, H. van Droffelaar en J. La Bastide 40 pnt. W. v. Leuveren 36 pnt. en A. v. Garderen 36 pnt. SCHERPENZEEL De luchtpost deed mede aan een wedvlucht vanaf Orleans. In concours waren 126 dui ven. Zij werden gelost om 6.30 uur. De eerste duif arriveerde om 17.54 uur. Uitslagen: T. H. Aarsen 1 en 4 Ge broeders Rustenhoven 2, 9, 13, 16, 20, 24 Blauwendraad 3 C. ter Burg 5 W. v. Schaik 6, 14, 17 A. C. Veenvliet 7, 15, 18 W. v. Ede 8, 11 en 21 G. Schipper 10, 23 en 25 C. Gijsbersten 12 Joh. v. d. Bovenkamp 19. EDE Voor onderzoek moest giste ren de 19-jarige bromfietser J. van H. uit Wageningen in het streekzieken huis worden opgenomen, nadat hij op de kruising Bennekomseweg-Reehors- terweg door een personenauto was aangereden. De bestuurder van deze auto, de heer P. G. uit Wolfaartsdijk verleende geen voorrang. De Wage- ninger liep snywonden aan de kin en schaafwonden aan de handen op. LUNTEREN Vrij zware schade aan drie auto's ontstond gisteren bij een botsing op het kruispunt Dorps straat stilstaande personenauto van D. list R. B. uit Barneveld wilde linksaf de Thorbeckestraat inrijden toen hij gepasseerd werd door een vrachtauto met aanhanger bestuurd door K. B. uit Beverwijk. Deze moest om een bot sing met R. B. te voorkomen, naar links uitwijken en kwam daarbij in aanraking met een op de Thorbecke straat stilstaande personenauto vanD. S. uit Amsterdam. De twee personen auto's werden zwaar en de vrachtauto licht beschadigd. Bij onderzoek bleek, dat de linkerachterclignoteur van de personenauto van R. B. defect was. VEENENDAAL Het damesmode huis „Libelle" organiseerde gisteravond een modeshow in hotel „La Montagne" in samenwerking met het damesmode blad Burda-moden en Ridinit en Diolen Loft. Het werd een vlotte show, waarin de herfst- en wintercollectie aan het publiek werd getoond. Aanvankelijk lag het in de bedoeling 's middags en 's avonds een show te houden. Gistermiddag kwamen, mis schien vanwege het mooie weer. ech ter zo weinig dames opdagen dat meri besloot de middagshow te laten verval len. Gisteravond was er voldoende pu- „Thérèse", een party jurk-pantalon bliek om de show te laten doorgaan. De show was zeker interessant. Op vlotte wijze werden knippatronen van Burda getoond. Men zag de meest uiteenlopen de modellen, van kort tot lang in de meest verschillende kleuren: wit, zwart, rood en gobelintinten. Er waren veel leuke modellen bij, zowel voor jeugdige als oudere dames. Men kreeg een goe de indruk wat men in de komende sei zoenen zelf kan gaan maken met de tijdens de modeshow gebruikte stoffen. De eigen bakwaren worden voortdurend op kwaliteit gecontroleerd door het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen. RENSWOUDE De jongensclub DSA begint maandagavond 2 september weer met haar sport- en spelavonden. De club die ondanks haar prille bestaan al een zeer grote belangstelling geniet komt ook dit winterseizoen met een interessant Opgave in klasse mm maat. Appelen Bloemee Early Victoria x James Grieve k.l x James Grieve k.2 Benoni k.2 Manks Codlin k. 2 Zigeunerin k.2 Tydeman Worchester k.l Zuurkroet per 100 kg. blank en rood f 6,C fabrieksappelen per 100 kg, blank f 9,10 Peren: x Clapps Favorite k.l x Clapps Favorite k.2 x Franse Wijnperen k.l x Franse Wijnperen k.2 Triumphe de Vienne k.l 4749 4148 Triumphe de Vienne k.2 4047 Bramen per doosje van 250 gram 1426 Aardbeien per doosje van 250 gram 4252 19—30 Rode bessen per doosje van 250 gram 4245 Meloenen per stuk 5690 3043 Pruimen: x Reine Claude Verte 2548 1724 x Reine Victoria 2373 11—33 Fabriek 613 Belle de Louvain 1734 x Reine Claude d'Althan 2588 1429 Groenten: Andijvie 2527; Savooiekool 2022 x Princessebonen 4394 x Staakprincessen 62130 Komkommers, groene, per stuk 3238 1821 x Snijbonen 51105 2461 Uien 13—20; Sla per 100 krop f 14,00—27,00; Prei 37—42; Wortelen 16—20 x Tomaten per kistje van 6 kg export a f 2,502,92, export b f 3,053,10, export c f 1,60—2,20 x Tomaten per kistje van 6 kg binnenland f 1,302,90 f 0,901,20 Aardappelen middel 1117 x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld programma. Het winterprogramma in het club huis is danig veranderd. Dammen en sjoelen zijn niet meer opgenomen. Nieuw in het programma zijn de buiten spelen zoals oriënterings-speurtochten, opdrachtswedstrijden, schietwedstrijden en wandelsport. Verder zal er weer de onderlinge strijd plaatsvinden om het begeerde clubkampioenschap voor juni oren en senioren. Hiervoor zal een wed strijd-commissie worden benoemd. D.S.A. zal in de komende winter tegen sterke tegenstanders aantreden en zal het nog van de oprichting af bestaande ongeslagen thuisrecord trachten te handhaven. Als eerste komt het jongens kamp Overberg op bezoek. De junioren ontmoeten een nieuweling in de jongensclub M.J.C. uit Maarsbergen. Ook met de buren Veenendaal en Ederveen staan ontmoetingen op het programma. De D.S.A.-leiding verzorgt ook dit seizoen voor de ouders en donateurs weer enkele gezellige ontspannings avonden, waarin men zijn intelligentie peil kan testen in een gezellige quiz en in verschillende denkspelen. Verder worden enkele films vertoond. Maandagavond 2 september om half zeven gaat men van start met de jongens van 12 en 13 jaar en om acht uur met de jongens van 14 jaar. Vrijdag avond 6 september om half zeven wor den de jongens van 8-9 en 10-11 jaar verwacht en om 8 uur de jongens ouder dan 14 jaar. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op deze clubavonden mits zij op 1 sep tember 8 jaar of ouder zijn. Alle club avonden worden weer gehouden in ge bouw „Rehoboth". Na het goede zomer- programma waarin de D.S.A.-club voor RENSWOUDE Op de algemene begraafplaats werd hedenmiddag het stoffelijk overschot van de heer J. Pa ter ter aarde besteld. De heer Pater was in zijn leven lange tijd tolbe- waarder en woonachtig in het oude tolhuis aan de Barneveldseetraat. het eerst met een afdeling meisjes uit kwam in de wandelsport, is er een grote vraag om ook in het winterseizoen voor de meisjes een sport- en spelavond in het leven te roepen. EDE Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie, afdeling Ede orga niseert gedurende de maanden septem ber en okt. 1968 de volgende excursies. Zaterdag 7 sept.: Fietstocht naar het Wekeromse zand. Zaterdag 14 sept.: Heide-wandeltocht. Zaterdag 21 sept.: Fietstocht met kleine wandeling naar De Valouwe. Zaterdag 5 okt.: Wandeling Zuid-Ginkel. Zaterdag 12 okt.: Wandeling Bennekom- se Bos. Zaterdag 19 okt.: Wandeling Edese Bos. Zaterdag 26 okt.: Wandeling Hoekelum- Valkenburgskamp. EDE Gisteravond besloot de gemeenteraad over te schakelen op een ander systeem voor de bouw van scholen. Het zogenaamde MUWI-systeem, volgens welke 'enkele series scholen in de gemeente zijn gebouwd, heeft plaats moeten maken voor 't Simplex-systeem, dat overigens al bij 'n school in Ede (de open bare ulo aan de Alexander Verheul is toegepast. Aan de Hogerhorst in Veld huizen zal de volgende (lagere) school van dit type worden gebouwd. De kleu terscholen aan de Kranenburg en de Boekhorst, waarvoor de raad eveneens kredieten verleende zullen nog volgens het MUWI-systeem gerealiseerd worden. Verschillende raadsleden hielden pleidooien om terug te keren naar de tradi tionele bouw en dus af te stappen van de systeembouw. Met name de heer Van Gestel (WD) toonde zich hier een voorstander van. De heer Van Gestel zei een aantal bouwkundige bezwaren tegen de sys teembouw te hebben. Verdere bezwa ren die hij aanvoerde golden de unifor miteit, het „met handen en voeten ge bonden zijn aan een offerte" en de ver mindering van de werkgelegenheid. „Bovendien", aldus de heer Van Gestel, „wordt er door toepassing van de systeembouw geen rekening gehou den met de wensen van het schoolbe stuur, worden de activiteiten van het VEENENDAAL „De Sterke Armis de naam voor een nieuwe weg, die het Boompjesgoed met de Kerkewijk zal ver binden. De weg is geprojecteerd tussen het nieuwe politiebureau en de Koningin Julianaschool en loopt dus parabiel met de Raadhuisstraat, aan de andere zijde van het OmleidingskanaaL De grondwerkzaamheden aan de weg zijn in een vergevorderd stadium en voor een belangrijk deel is de riolering reeds aangebracht. Indien de weersomstandig heden geen roet in het eten gooien, is de weg in het begin van dit najaar gereed. Een belangrijke functie krijgt de weg in de verwezenlijking van de bouwplannen van de Stichting Interkerkelijke Bejaar denzorg (SIB), die op het terrein tussen „De Sterke Arm" en het Omleidingska naal een deel van haar bejaardenwonin gen wil bouwen. Een ander deel van die woningen komt zoals bekend op het terrein, waar vroeger het Hervormde Rusthuis stond. schoolbestuur geremd en zijn de sys- teemscholen duurder dan die in tradi tionele bouw worden uitgevoerd". „Als het over de woningbouw gaat, praat je heel anders", interrumpeerde de heer Van Loon (PvdA). De heer Van Gestel stelde voor al leen de school aan de Hogerhorst vol gens het Simplexsysteem te bouwen en daarna over te gaan tot de tradi tionele bouw. De heer Van Manen (AR) vroeg of ook de andere gemeenten het voor beeld van Ede zullen volgen. Er bestaat namelijk sinds enkele ja ren een samenwerking van de gemeen te Ede en Wageningen en Renkum, die geresulteerd heeft in de bouw van een aantal MUWI-scholen. „We kunnen niets anders doen dan „ja" zeggen, stelde de heer Van Loon vast. „De systeemscholen komen er in Den Haag nu eenmaal sneller door. Als we „nee" zeggen - betekent dat stagnatie". De heer G. Meijer (Boerenpartij - groep Harmsen) vond dat het tijd werd om „nee" te zeggen tegen wat hij noemde „de bevoogding" van Den Haag. Hij sprak zich verder uit voor traditionele bouw, evenals de heer Boers (Boerenpartij). Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel tenslotte aanvaard, waar door de raad een totaal krediet van f 1.375.000,- voor de bouw van de drie scholen beschikbaar stelde. EPE Op woensdag gehouden weekmarkt werden 11.000 eieren aange voerd. Zij prijsde nvan f 12,- tot f 13,- per 100 stuks. Er was een redelijke handel. PUTTEN Eiermarkt: aanvoer woenedag 120.000 eieren. Prijs kippeëi- eren f 13,75 - f 14,75, kg-prijs f 2,30 op basis van 63 gram; jongehenneëieren f 8, f 13,eendeneieren f 12, f 13,alles per 100 stuks. Handel vlug. Veemarkt: Aanvoer 104 biggen. Prijs f 65,f 75,per stuk. Handel goed. 14 drachtige zeugen. Prijs jonge drach tige zeugen f 350,f 425,oudere drachtige zeugen f 450,f 565,per stuk. Handel redelijk. Pluimveemarkt Barneveld 28 aug. 1 Aanvoer ca. 13.000 stuks, handel traag. Prijzen in guldens per kg: slachtkip- pen 1.10-1.80} slachtkuikens 1.55-1,60.

De Vallei | 1968 | | pagina 3