4 iglo vispanees, e?t nu extra voordelig! Voor de afwisseling nu voor Nóg twee V-6 motoren van Ford Keulen Nog geen revaluatie van Mark te verwachten want 't krijgt er de tijd niet om oud te worden Sinaasappelsap Bij elk pak of blik Ch-Koffie lf8 Ghoe. Repen Oh-Rookworst 250g NA 89 Cdifpteïa Kippesoep Appelmoes Druiven 1 LITER Lokale omroep voor Amsterdam Zescilinder Volvo Moordenaar krijg;! acht jaar cel AaBe ONTSLOEG DERTIG MAN UIT DE KERKEN Tsjechen vragen asiel PILS IN PAPIER Vliegtuigpionier gestorven OGEM breidt belangen uit Bankovervallers veroordeeld Installatie commissie dienstplichtbeleid l?5 NU 'Berliner Leverworst "Kalfs- ragóut «-Zoete Siam Tafelrijst 'cn-Instant Pudding 9™1?S Premie-van-de-Maand Club "Ch-Stofdoek- spray PD Afroteak bedbanken Ctl-Cola Drink albert heijn Natuurlijke weg Mogelijk Speciale aanbieding 120.000 krniken Uit Florida inbond 0.94 liter Normale prijs KILO UK (met of zonder laden) Zie de moderne uitvoering en de lage clubprijzen In de gratis PMC-catalogus FLES INHOUD 1 LITER SOEP,!? DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 ADVERTENTIE G^iqq Ja, eerinegenennegentig kosten ze nu, die vier grote stukken zeeverse kabeljauw met dat krokante paneer- laagje, volgens een nieuw recept. Van Iglo! En dat wil zeggen: géén graatjes, géén baklucht, zó klaar en niet te geloven zo lekker. (En diepvries, dus op z'n best bewaard.) Profiteer ervan! Voorde afwisseling. Ford-Keulen heeft de modellenseries wordt uitgebreid om in de toekomst min of meer veranderd. Het koetswerk van de 17 M en 20 M. zit wat strakker en twee nieuwe V-6 motoren zijn in de strijd geworpen tegen de grote concur rent in Rüssel.sheim. (Opel) het parade paard is de 20 M XL. een luxueuze ver sie van de bestaande 20 M TS, die eruit Is gegaan. Dit topmodel kenmerkt zich door vele accessoires. Verder ondergin gen de Fords I960 detailwijzigingen. Aan de veiligheid is extra aandacht be steed. De twee V-6 machines, die zijn toege voegd aan de motorserie van 1.5, 1.7, 2 en 2.3 liter, zijn een 1.8 liter 148 pk en een 2.3 liter 148 pk. De nieuwe 1.8 liter motor, die pas over enkele maanden kan worden geleverd, geeft de 17 M een top van 153 km uur. Van 0-100 km uur accelereert de wagen in 16 sec. De Ford 12 15 M is uiterlijk niet ver anderd. De 1.2 liter V-4 versie Is uit het programma verdwenen. Hiervoor in de plaats wil Ford een Düitse versie van de Escort zetten. Overigens komen de 15 17 20 M-series ook in aan merking voor een grondige modelver andering (volgens de geruchten staat de In Amerika populaire Mustang er ook model voor), maar zo ver is Keulen nog niet. De V-motoren, die niet aan hun ver wachtingen hebben beantwoord, gaan er ook uit. Wat die V-motoren aangaat heeft Hen ry Förd II kortgeleden in een inter view gezegd dat „er een eind zal wor den gemaakt aan het kostbare V-motor- avorttuur". De motorfabrlek in Keulen weer normale lijnmotoren te kunnen fa briceren, die goedkoper en eenvoudiger kunnen worden geproduceerd, en boven dien soepeler en economischer lopen. Standaard is nu de 1.3 liter 63 pk 12 M, die ook met krachtiger motoren le verbaar is. De 15 M heeft drie motor versies, met 75, 80 of 90 pk. In het interieur is het meeste gelijk- gebleven. Het dashboard is anders uit gevoerd, met ronde instrumenten, en het stuurwiel is van het schokabsorbe- rende type. Uitstekende delen zijn van zacht materiaal. Er is ook gezorgd voor een betere geluiddemping. Details zo als het ventilatiesysteem en schijfrem men op de vooriwlen zijn gebleven. De Volvo 164 is een nieuw, degelijk en chique modell, dat dezer dagen is geïn troduceerd op de automobielmarkt. De krachtbron is een zescilinder met een inhoud van 3 liter en een vermogen van 145 SAE pk. Uiterlijk is. deze krachtige Zweed gelijk an de 140-typen, maar hij is iets groter en het front is anders ge tekend. Op de verticale grille is het Volvo-embleem weer verschenen. Het Koetswerk is door chroomstrips wat op gevrolijkt. De 164 wordt uitgebradht in vier versies, ook met automatische transmissie, en alle hebben een uitlaat- gasreinigingssysteem, voorverwarming van de inlaatlucht, gescheiden remcir- cuits met schijfremmen rondom, varia bele stuuroverbrenging en een nieuwe achteras, die in bochten grotere stabili teit geeft. De achterruit kan elektrisch worden verwarmd. De motor de B 30 is uitgerust met een wisselstroom dynamo. die de batterij bij stationair draaien bijlaadt. De nieuwe Volvo zal pas midden volgend jaar op onze markt komen. MIDDELBURCl De rechtbank in Middelburg heeft gistermorgen de 33- jarige bankwerker en oud-legionair A. de B. uit Vlissingen veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. De man had op 19 maart zijn dertig jarige collega A. van Vlijmen bij het Vlissingse station doodgeschoten. De of ficier van Justitie had wegens moord tien jaar geëist. Van Vlijmen zou een intieme verhou ding hebben gehad met de vrouw van De B. TILBURG De Koninklijke AaBe wollenstoffen- en dekenfabrieken N.V. te Tilburg heeft dertig mensen ontsla gen. De ontslagen zijn en gevolg van de noodzakelijke beëindigingen van de werktijdverkorting en de verdere auto matisering van de produktie. BONN De Westduit.se banken en het bedrijfsleven rekenen vooreerst nog niet op een revaluatie van de mark. Verwacht wordt, dat revaluatie op zijn vroegst pas dit najaar in overweging zou kunnen komen. Er is even deining geweest rondom de mark toen Britse en Franse berich ten over een revaluatie in het begin van deze week een koersstijging van de Westduitse valuta veroorzaakte. In West-Duitsland is echter van een acute onzekerheid geen sprake. De Bondsrepubliek zit al geruime tijd met een overschot op de handelsbalans* dat eventueel door revaluatie zou kun nen worden weggewerkt. In de regering zijn echter de opihies over 'n dergelijke stap nog zeer verdeeld. Het overschot loopt, al terug en het zou nog sterker zijn verminderd wanneer de export naar de Verenigde Staten niet door in cidentele factoren buitensporig zou fcijn toegenomen. Minister Schiller (economische zaken) staat dan ook op het standpunt, dal door een voortgaande opleving van de conjunctuur en stijging van de impor ten het overschot geleidelijk langs na tuurlijke weg zal worden verminderd. Daarnaast stuurt Schiller aan op ver sterking van de kapitaalexport door verlaging van de rentevoet. In Bonn is zojuist aangekondigd, dat in september de nieuwe lening van de posterijen een rente van zes procent krijgt. Het is cfE eerste keer sinds ja ren, dat een overheidslening onder de 6,5 procent gaat. Vergrote kapitaalexport kan maar tijdelijk soelaas bieden en de moge lijkheden om de import te stimuleren via tarieven of belastingen zijn be perkt. Daarom zal de Bondsregering als de handelsbalans onevenwichtig blijft .over enige tijd toch opnieuw de mogelijkheid van revaluatie onder de loep moeten nemen. Minister Schiller heeft dan ook voorzichtig gezegd dat „in het huidige stadium" van revalua tie geen sprake kan zijn. De ingreep zou in elk geval stuiten op belangrijke politieke weerstanden Het bedrijfsleven meent, in het alge meen genomen, dat het zich de luxe van een revaluatie nog lang niet kan permitteren. D evakbonden zien er even min profijt in en de boeren zouden on getwijfeld forse staatssubsidies eisen om inkomensderving goed te maken. STADSKANAAL. De aardappel meelfabrieken De Toekomst in Nieuw Compagnie en De Twee Provinciën in Stadskanaal gaan een fusie aan. De fabriek van De Toekomst zal als gevolg hiervan worden gesloten. Het dertig man tellende personeel kan in Stadskanaal aan het werk. Ned. Herv. Kerk.: Beroepen te Moer- capelle: J. Jongerden te IJsselmuiden; te Besoyen (toez.) H. Koudstaal te Ouds hoorn. Aangenomen: naar Krimpen aan de lJssel (vac. G. E. Bakker) W. Verweij te Alphen aan de Rijn. Bedankt: voor Dinteloord: A. v. Eijk te Bergschenhoek. Geref. Kerken: Beroepen te Dirkshorn, Dronrijp, Heinkenszand, Lollum en te Oosternijkerk: A. Wilschut, kand. te A'dam-West; te Delfzijl (vac. E. Nawijn) G. Oppedijk te Delft. Bedankt: voor Maasland (vac. F. de Jong): drs. J. Vlaardingerbroek te Ermelo. Geref. Kerken Vrijgemaakt: Beroepen te Leeuwarden-Huizum F. Mul te Hoog kerk. Geref. Gemeenten: Beaoepen te Middel- harnis: J. van Haaren te Amersfoort. Bedankt voor Zeist: P. Blok te Dirks- land. WENEN Naar mededeling van het Oostenrijkse ministerie van Buitenland se Zaken hebben in de afgelopen 24 uur tot vanmorgen 08.00 uur 159 Tsjecho- slowaakse staatsburgers In Oostenrijk politiek asiel gevraagd. In dezelfde pe riode kwamen uit Tsj.-Slowakije 2.647 personen, onder wie 1.433 Tsjechen, m Oostenrijk aan, terwijl 2.171 personen, onder wie 1.809 Tsjechen, uit Oosten rijk naar Tsj-Slowakije vertrokken. Sinds dinsdagavond zijn 5.300 Tsjechen in Oostenrijkse opvangkampen opgeno men. AMSTERDAM De Heineken's Bier brouwerij Maatschappij NV is geïnte resseerd in een nieuwe uit papier en plastic bestaande bierfles. Een Zweedse fabriek heeft deze nieuwe „wegwerp" bierfles ontwikkeld. Zij komt nog dit jaar op de markt. Een Heinekendeskun- dige is naar /weden gereisd om het nieuwe procédé te zien. De nieuwe ontwikkeling in Zweden zou 'n verdere stap betekenen op de weg naar de oplossing van het afvalpro bleem. dat ook in Nederland steeds moeilijker wordt. In 1967 wierpen de Zweden 200 miljoen lege bierflesjes weg. Het Zweedse produkt heeft de bij zondere eigenschap, dat het zichzelf vernietigt. Het papieren omhulsel wordt aangetast door het vocht, de kunststof bestanddelen door zuren. De nieuwe verpakking kan ook vrij gemakkelijk worden verbrand. PARIJS Robert Morane, invlieger en vliegtuigfabrikant, is op 82-jarige leeftijd gestorven. In 1911 richtte hij samen met Raymond Saulnier de Mo- rane-Saulnier vliegtuigfabrieken op wel ke in de eerste wereldoorlog veel vlieg tuigen, waaronder een bommenwerper aan de geallieerden heeft geleverd. ROTTERDAM De Overzeese Gas- en Electriciteitsmaatschappij gaat zijn belangen verder aanzienlijk uitbreiden. Het concern heeft de N.V. A. van der Ben in Rotterdam-IJsselmonde en haar dochtermaatschappij, de N.V. Winkel horst en Co. in Den Haag overgenomen. Daarnaast heeft de dochtermaatschap pij van de Ogem. Wolter en Dros in Amersfoort, C. Viëtor in Hilversum overgenomen. Deze drie ondernemingen hebben een orderbestand van veertig a vijftig miljoen gulden. De uitbreiding van de Ogem. die nu »1 geruime tijd aan de gang is, heeft met deze drie overnemingen een nieu we impuls gekregen. Dit jaar werden J. A. Monster N.V. in Gorkum met 150 man personeel overgenomen en de Duit se elektrotechnische groothandel Wil helm Böhmer in Dortmund. waar 250 man werken. LEEUWARDEN De Leeuwarder rechtbank heeft gistermorgen de dertig jarige melker Thijs N. uit Beetgum en zijn twee Duitse .vrienden, R. B. (20) en P. A. S. (19) uit Bislich, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en drie maanden. Er was drie jaar -geëist. Het drietal had 2 mei de Raiffeisen- bank in Beetgumermuien overvallen. Kort na de overval werden de drie mannen al gepakt. Voorts veroordeelde de Leeuwarder rechtbank de 22-jarige Horst R. uit Swakopmund gelijk de eis tot drie jaar voor een overval op de juwelier Hol- werda in Leeuwarden. DEN HAAG De minister van de fensie, W. den Toom. heeft gistermid dag op zijn ministerie de commissie dienstplichtbeleid geïnstalleerd. De commissie staat onder voorzitterschap van de oud-staatssecretaris van defen sie (landmacht) G. II. M. Peijnenburg. De commissie dienstplichtbeleid heeft tot taak de nieuwe ontwikkelingen en gedachten ten aanzien van de dienst plicht aan een nauwgezette studie te onderwerpen. Zo zal zij o.a. nagaan of het mogelijk is vrijstelling te verlenen aan de oudste zoon uit grote of grotere gezinnen, zij zal een studie maken van het vraagstuk van de alternatieve dienstplicht, waarbij de voorziening van mankracht voor de krijgsmacht verze kerd moet blijven en voorts aandacht schenken aan andere dienstplichtpro blemen, vooral gericht op een zo ver antwoord mogelijke keuze tussen hen die wel en hen die niet voor militaire dienst worden opgeroepen en aan maat regelen om het opleggen van die ver plichting aan slechts een deel van de beschikbare mankracht zo aanvaard baar mogelijk te doen zijn. De commissie telt, naast de voorzitter 17 leden, vertegenwoordigend van mi- nistereies van defensie, onderwijs, bui- tenlndse zaken, economische zaken en algemene zaken. AMSTERDAM Het gemeentebe stuur van Amsterdam wil dat een stichting een lokale televisie, en radio- omroep gaat oprichten en exploiteren. De stichting zou los -van de gemeente I moeten werken. f Alles is verser bii Albert Heiin H 4-4-4* 4-4* 4» 4* 4* 4* 4* 4-4» 4-4» 4» 4-4* 4* 4* 4» 4-4-4* 4-4» 4-4» 4-4* 4* 4-4» 4* 4* 4» 4» 4* 4* 4» 4* 4* 4-4» 4» 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4- vacuum verpakt Ajar per 100 gram mat champignon» blik 425 gram In een groot aontol AK-Zolfboditningszakon (goldlg t/m zatordog) DROOGKOKENDE m kwaliteitsklasse I kilo (samen 250 gram delicata chocolade) diverse smaken pak 2 zakjes «n (samen 168 gram)®® 49 grote spuitbus 9 jyjr 400 GRAM**»" Zeer stabiele constructie. Massief Afro teak. Gaatjesboard voor extra gezond slapen. Bedmaat 190 x 80 cm of 190 x 90 cm. Clubprijzen van f 59.- t/m f 89.-. Waarvan f 52.- in PMC-chequcs. ALLEiN BIJ ALBERT HEIJN fü blik voor IEq De grote kaart in kleuren van de 'High Chaparral' staat i overtweevollepagina's in 'Heintje'. Nu halen, anders ben je te laat! Voor 12 ct. bij AH-Margarine. Weekasnbiedingen geldig 1Jm woensdag 4 september 1/1 blik flrijsmerk Doperwten-fijn .1/1 bi.k 88 fMergpfipjes d°(°JJ240 gram)>Mr98 Rode Kooli/ibiikjr59 'Rode Bessesap nes0.33itr.^r78 teeenndbr00dha(±X^69 49 ch

De Vallei | 1968 | | pagina 6