Ter leniging van veldennood JggJm Musketiers won van Uchta: 2-0 R.C.H. gaat weer beginnen Piet de Wit kon Belg Proost niet van eerste plaats afhouden Zaterdagvoetbai gaat beginnen OPSTELLINGEN VOOR ZATERDAG KNVB wacht af FC Niirnberg- Ajax op tv in gemeente Ede Korfbalprogramma Oriëntatierit om Coupe „La Montagne Hilda Slaman won in matige tijd Clarke slaagde niet Radioreportage van Luxemburg-Nederland Achtervolgingstitel voor Hugh Porter Tennisploeg tegen België gewijzigd Zilveren medaille fraaie prestatie Niet naar huis Klasse beter GVVV belust op winst DOVO naar Apeldoorn Moeilijk Onbekend Afdeling Jeugdrecord voor HAC Monsate van Transvaal naar Elinkwijk Militairen gelijk tegen Haarlem Handbal 9-na I VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 De plaats waar het mini-sportpark aan de Middellaan is geprojecteerd. In een aantrekkelijk duel won Mus ketiers woensdagavond met 20 van Uohta uit Ochten. De eerste tien minu ten had Uchta een licht veldoverwicht en vuurden met name de middenvoor en de linksbuiten harde schoten op het Musketiersdoel af, die echter de juiste richting misten. Geleidelijk aan bouw de Musketiers een veldmeerderheid op door technisch beter samenspel. Voor al rechtsbuiten Van Dalem was bijzon der snel en stichtte regelmatig verwar ring in de Uchtadefensie. Hij brahct middenvoor Heikamp een paar maal in een goede schietpositie, maar deze faal de volkomen in de afwerking. Linksbin nen Jan Versteeg zag zijn zwoegen beloond met twee treffers. Beide ma len scoorde hij uit een voorzet van rechtsbuiten Van Dalem, resp. in de 35ste en 30ste minuut. Met Musketiers in de aanval brak de rust aan. Al ge volg van het feit, dat Uchta te laat ar riveerde liet de zeer goed leidende scheidsrechter Bogaard reeds twintig minuten na de pauze inrukken naar de kleedkamers in verband met de inval lende duisternis. In deze speeltijd kwam er geen verandering meer in de stand hoewel Uchta nog heftige pogingen in het werk stelde om de ach terstand weg te werken, hetgeen ove rigens niet lukte dank zij 't goede werk van keeper Van Kranenburg. Het tweede elftal speelde eveneens een aardige wedstrijd tegen Uchta 2. Zij deelden de punten samen, stand 33. Voor Musketiers scoorde rechts buiten C. Drost tweemaal en linksbin nen C. van Hal eenmaal. A.s. zaterdag speelt Musketiers zijn laatste, oefenduel tegen Kulan in Eist op het sportpark. Het elftal wordt sa mengesteld uit de volgende spelers: C. van Kranenburg, G. Slotboom. Z. van Kranenburg, W. Zittersteijn, M. v. d. Klift, C. v. d. Klift, A. Ditewig, A. van Dalem, J. Versteeg, T. Heikamp, A. Drost, G. Henzen en T. van Kranen burg. Voorts speelt het vierde elftal nog te gen Dqvo 6. Ook de jeugd heeft een druk programma. Beide junioren-elftal len en drie pupillen-elftallen komen in Eist in het veld tegen VRC-jeugdelftal len uit. Tenslotte gaat er nog een ad- spirantenelftal naar Ochten, om aldaar deel te nemen aan een toernooi dat wordt georganiseerd door de v.v. Uchta. RHENEN Zondag 1 september is het weer zover. Dan gaat de bal ook op diverse handbalvelden weer rollen. Natuurlijk is bij R.H.C. de training al weer enige tijd aan de gang, al kon nog niet met de volledige teams worden getraind i.v.m. de afwezigheid van en kele spelers en speelsters. Aan de voor bereiding zal het dan ook niet liggen, als R.H.C. in de komende competitie het vaan niet hoog houdt. Om te beginnen gaat een herenselec- tieploeg zaterdag 31 augustus op be zoek bij de Evere Handbalclub in Brus sel. Om wat op temperatuur te komen spelen de heren daar enkele demonstra tiewedstrijden in het kader van een sportweek tegen twee Belgische en een Franse tegenstander. Zondag spelen de senioren-heren thuis om 13.00 uur te gen Sport Vereent 3,' hetgeen als een terreinverkenning gezien moet worden, aangezien men in een nieuwe competi tie nieuwe gezichten kan verwachten. R.H.C. heeft er in ieder geval enige ta lentvolle jonge spelers uit het vorige juniorenteam bijgekregen. Vóór de heren spelen om 12.00 uur de seniorendames en om 11.00 uur de ju- riiorendames, allen thuis zodat het met publiek een gezellig verenigingsdagje kan worden op Candia. Het damesju- niorenteam speelt tegen S.D.O. 3 en da mes-senioren tegen Sport Vereent 2. Of de meisjes-aspiranten om 10.00 uur thuis tegen W.B.D. zullen spelen is twij felachtig, omdat er wel een wonder zou moeten gebeuren om dit team vol ledig te krijgen. Blijkbaar spelen meis jes tussen de 12 en 15 liever een an dere sport. Trouwens, over de gehele linie loopt bij de jeugd de animo wat terug. Tenslotte gaan de jongensaspiranten op bezoek bij Oranje en last but not least de junioren jongens. Zij moeten in de hoogste klasse tegen de eerste te genstander Fidelitas maar meteen eens tonen, dat zij hoewel verzwakt dó&r overgang van spelers naar de senioren^ afdeling toch van plan zijn zich niet door hun gerenommeerde tegenstanders zonder meer in een hoek te laten druk ken. Dat deze eerstS competitiezondag R.H.C. veel sportief succes moge bren gen. Mini sportpark aan Middeliaan VEENENDAAL Voor de buitensporten zoals voetbal, honkbal en atletiek bestaat er in Veenendaal nog een groot gebrek aan speelvelden. Er zijn echter plannen om op vrij korte termijn de nood te lenigen voor de voetbalvereniging VRC en voor de honkbalclub Blue Soeks. Indien deze plannen doorgaan komt er een nieuw sportcomplex aan de Mid dellaan, waarbij gedacht wordt aan ruimte voor twee voetbalvelden en één zo genaamd bijveld voor de jeugd. Op één van de grote velden zullen dan tevens voorzieningen komen voor de honkbalsport, waarmee de Veenendaalse honk balclub dan ook uit de moeilijkheden is. Het gemeentebestuur van Veenen daal onderzoekt momenteel de moge lijkheden voor de aanleg van dit (tij delijke) tweede sportpark. Op een wei land aan de Middellaan, gelegen tegen over houthandel Joh. Bos en langs het zandpad dat naar de Cuneraweg leidt zal, indien er geen al te grote kosten mee gemoeid zijn, een tijdelijk sport complex gerealiseerd worden. Er wordt daarbij gedacht aan een periode van ca. 5 tot 8 jaar, waarna het grote en eigenlijke tweede sportpark klaar moet zijn voor gebruik. De grond aan de Middellaan is ge meente-eigendom. Doordat aan dit plan een tijdelijke bestemming is gegeven zal een en ander op vrij korte termijn aangepakt kunnen worden. Het ligt in de bedoeling dat reeds volgend jaar zo wel VRC als de Blue Soeks de terrei nen in gebruik kan nemen. EENVOUDIG Het kleine sportpark zal zeer eenvou dig van opzet zijn en slechts de aller noodzakelijkste voorzieningen bevatten. Door het feit dat het een tijdelijke op lossing is en de betrokken verenigingen zeer dringend verlegen zijn om speelvel den komt er slechts een eenvoudige af rastering en worden er bijvoorbeeld geen tegelpaden aangelegd. Wel zal er de nodige kleedruimte worden aange bracht. Oorspronkelijk werd hierbij ge dacht aan oude spoorwagons maar van dat plan is men al spoedig teruggeko men. Momenteel wordt overwogen om uit te zien naar enkele directieketen of iets dergelijks. JEUGD Bij VRC is men bijzonder blij. met de plannen van de gemeente. In span ning wacht de racingclub af wat er uit de bus komt. VRC-voorzitter J. H. H. Jansen vertelde dat er de laatste tijd een grote toeloop van jeugdleden. „We hebben op dit moment al ruim VEENENDAAL Ook voor de korf balclubs in Veenendaal en Rhenen gaat zaterdag de competitie weer beginnen. Het eerste twaalftal van S.K.F. gaat zaterdag naar Amsterdam om een ste vig partijtje korfbal te spelen tegen Oosterkwartier. Ongetwijfeld zal S.K.F. het zwaar te verduren hebben bij de ro buuste ploeg van Oosterkwartier. Voor al de laatste oefenwedstrijden van SKF F. waren echter van een goed gehalte en met voldoende energie en strijdlust zit er zelfs een klein kansje in om winst te behalen. S.K.F. 2 speelt thuis tegen Arena 1, terwijl het derde twaalftal eveneens op eigen terrein speelt tegen Hemur Enge. Voor het Rhenense „Arena" is het vol gende korfbalprogramma vastgesteld: 14.15 uur SKF 2 Arena 1 14.15 uur Arena 2 De Bataven 1 16 uur Hur ry Up 1Arena 3, 13 uur Arnea ju nioren De Bataven junioren. Arena 1 bestaat uit de volgende spe lers: dames: R. b. d. Burg, J. Kuipers, W. Komduur, M. v. d. Linden, L. Vrij en J. van Wijk en heren: D. ter Haar, J. Harpe, D. van Ingen, E. Komduur, H. Luisman en P. Padberg. VEENENDAAL De M.A.V. „Vee nendaal" organiseert zaterdag 14 sep tember de jaarlijks terugkerende rit om de „Coupe „La Montagne". Deel neming is mogelijk voor auto's, motoren en scooters. Naast de wisselprijs de Coupe La Montagne is er een keur van prijzen, bekers zowel als verbruiksartikelen, terwijl net als bij de nachtrit iedere geklasseerde deelnemer een blijvende herinnering ontvangt. Om de minder ge routineerde rijders dezelfde kansen te bieden als de geroutineerden om een prijs te winnen, is er een mogelijkheid voor hen om in de B-klasse te starten. Er kan ook met een team van 3 rij ders gereden worden, waarvoor aparte prijzen beschikbaar zijn. De kosten hiervan zijn f 15,- per team en inschrij ving aan de start plaats vinden. De lengte van de rit, uitgezet volgens KNMV-reglement 1968, is 120 km. II honderd junioren, adspiranten en pu pillen. Dat betekent zeker negen jeugd- elftallen en daarvoor is heel wat ruim te nodig", aldus de heer Jansen. Toch zijn de plannen nog niet hele maal rond. Bij een nadere bestudering van het terrein is gebleken dat de grond bijzonder laag ligt en het zal dan ook extra kosten betekenen als het ter rein opgehoogd moet worden. Wellicht is het echter mogelijk een betere wa terafvoer te maken. Zowel bij VRC als in honkbalkringen hoopt men vurig dat het niet bij plannen maken blijft... EDE Morgen gaat het zaterdag voetbal van start. In Ede is de sit.uatie sinds vorig seizoen enigszins gewijzigd en wel in die zin dat er nog een ploeg uit de gemeente Ede, nl. Harskamp, in de vierde klasse Oost van het zaterdag voetbal is bijgekomen. Dit houdt in dat er thans in de vierde klasse 5 van de 12 ploegen uit de gemeente Ede spelen: DTS, Blauw-Geel, Bennel^om, Hars kamp en Otterlo. Het belooft een span nend seizoen te worden, gezien het gro te aantal derby's dat, op het program ma staat. Het programma voor mor gen ziet er als volgt uit: Op eigen terrein speelt DTS'35 tegen VVS'65 uit Nijmegen. De opstelling van DTS: doel: Van Zee, achter: Van Brug ge, Smit, Klootwijk, Schuit; midden: Veenendaal, Van de Blaak, voor Van Riessen, Ossekoppele, Heykamp en Ver meulen. Otterlo speelt tegen het Renkumse Redichem aan de Bosrand. Opstelling: doel: Druif, achter: Brunekreeft, Lens Bloem, Pluimers; midden: Van Loenen, Hendriks, Voor: Ivens, De Bond, Scher- renburg en Zwanenburg. Harskamp spqelt tegen- de Merino's uit Veenendaal, eveneens op eigen ter rein; de opstelling van Harskamp was niet bekend. Bennekom moet in zijn eerste wed strijd op bezoek bij FHS. De opstelling van de Bennekommers luidt: doel: Lan- gius; achter: De Vries, Van Velthuizen, Ewold, Janssen; midden: Weeideman, en Mulder; voor: Maliepaard, Van Velt huizen, Teunissen en Van Kleef. Blauw-Geel heeft eveneens een uit wedstrijd in Oosterbeek tegen Ostrabe- ke. De opstelling van dit team is niet bekend. Het in het vorig seizoen gepro moveerde Lunteren (naar de derde klas se Oost), krijgt morgen gelijk al een moeilijke wedstrijd tegen het Veenen daalse VRC. Beide ploegen kennen el kaar echter nog van twee jaar geleden want toen speelden de teams nog in de zelfde afdeling. De opstelling van Lunte ren is als volgt: Doel: Geuring; achter: Van Harn, Van de Heuvel, Van Hol land, Slotboom; midden: A. Klomp en Van de Berg; voor: J. Knevel, Vis, Baron en Flenderie. LONDEN De Nederlandse atlete Hilda Slamen heeft donderdag op de tartanbaan van Crystal Palace in Lon den 'n internationale 400-meterloop ge wonnen in 56,0 seconden. De Amster damse atlete was op eigen kosten naar Londen gegaan om daar alsnog haar ka didatuur voor de Olympische Spelen te stellen. Hoewel zij zegevierde, was haar tijd niet zodanig, dat zij hiermee een uitzending zal kunnen afdwingen. De uitslag was: .1. Hilda Slaman 56,0 sec., 2. Elizabeth Parncuit (G B.ö .t., 3. R. Godslave (G..B) 56,8 sec. ROME „Ik had erop gehoopt, ik ging in mijn serie zo goed". Uitgeput zit tend op een bank waren dat de eerste woorden die Piet de Wit, de Nederland se kampioen bij de profstayers, gisteravond stamelde. De Wit was in de finale van de profstayers bij de wereldkampioenschappen te Rome verslagen door de Belg Leo Proost, die in de 100 kilometer wél demonstreerde, dat hij een klasse apart was. Na enkele diepe zuchten vervolgde De Wit: „Ik heb het werk ge daan in het begin. Proost trok mee. Natuurben ben ik wel blij met die tweede plaats, maar ik ga nooit ergens heen om geklopt te worden. Dat is mijn menta liteit. Ik had die regenboogtrui willen hebbea!" De Nederlander werd op normale wijze verslagen. Zoals de Belg Proost (35) in dit kampioenschap reed, was er geen stayer die hem kon benaderen Na drie kwartier draaide gangmaker Koch de gashandle wat open en hoog boven in de baan daverde het duo Koch-Proost over De Wit heen. Alle verweer was nutteloos. Proost ging direct door en nam even later nóg een ronde. Rustig freewheelde hij daar na door tot de 100 kilometer erop za ten. Proost werd voor de derde maal we reldkampioen: in 1963 te Roucour, in 1967 in Amsterdam en nu in Rome. De Belgen hadden er echter voor ge vreesd. Proost is een man, die slecht van huis kan. In Rounour en Amster dam reed hij altijd direct na zijn se rie in zijn trainingspak weer naar huis om pas weer te komen opdagen als hij moest rijden. Ook nu had hij dat wil len doen. De Belgische Wielerbond ver bood het hem. Proost mocht niet op de dag komen, dat hij zijn serie moest rijden maar éérder. In een rustig ho tel temidden van de leden van de Bel gische ploeg werd hij vertroteld en ge koesterd als een kasplantje. Wel miste hij zijn- partijtje biljart, maar zijn pintjes, zoals de Belgen een glaasje bier noemen, dronk hij toch dagelijks. Een trainingsritje van vijftig kilometer per dag was verder alles wat hij deed. Deze andere levenswijze had zijn mo raal niet geschokt. Proost reed op een been naar de we reldtitel. De twee andere Nederlanders d e in de slag zaten, Oudkerk en Van der Lans, hebben onze landgenoot zo veel steun gegeven als mogelijk was De Wit meende na afloop dat dat niet steeds het geval was. „In het begin wel, maar daarna trokken ze er nog wei eens aan". „Nee Piet", zei Zwartepoorte, „dat zie je verkeerd. Op dat moment ging het moeilijker met je ne dan denk je VEENENDAAL Zonder enige twijfel zal het morgen en zondag weer gaan spannen als het grote voetbalavon- tuur, de competitie 1968-'69, een aanvang neemt. De race om de punten maakt een einde aan de vaak kleurloze oefenduels en in elk geval zal er weer sfeer zijn in het veld en langs de lijn. Bij de meeste clubs in onze omgeving is er de laatste weken hard getraind en hebben de spelers zich volledig geconcentreerd op de komende wedstrijden. GVVV begint morgen met een thuiswedstrijd tegen Fit Boys uit Beilen. Zoals uit de opstelling blijkt heeft doel man Gerrit van Capelleveen het vertrouwen van oefen- meester Aarsman gekregen en daarmee in feite Whn van Dijk opgevolgd als doelverdediger van GVW. De achterhoede heeft in de laatste oefenwedstrijden wel bewezen dat GVW vrijwel elke tegenstander tot staan weet te brengen. Nu het gevecht om de punten een feit gaat worden zal de GVVV-aanval ook los moeten komen. Tot nu toe wist alleen Leo Schreuders met redelijk succes het doel van de tegenpartij te vinden. Desondanks gaat GVW zaterdag naar onze mening op een regelrechte overwinning af. DOVO gaat voor het eerste competi tieduel op bezoek bij Apeldoorn, de club die sinds korte tijd getraind wordt door ex-Veenendaler Wim Bleyenberg. Hoewel Apeldoorn in de vorige compe titie bepaald geen grootse dingen heeft gedaan, is men er bij DOVO niet helemaal gerust op hoe het resultaat zal worden. Gezien de technische kwa liteiten van de Veenendalers moet een overwinning mogelijk zijn Naast het feit dat Blom een plaats gekregen heeft GVVV thuis tegen Fit Boys: doel: G. v. Capelleveen; achter: J. Kampert, G. v.d. Bovenkamp, G. Hoedeman en C. Hardeman; midden: C. v.d. Boven kamp en J. v. Manen; voor: D. v. Limburg, L. Schreuders, J. v.d. Boven kamp en P. v.d. Bovenkamp. DODO uit tegen Apeldoorn: doel: T. v. Hardeveld; achter: G. v. Beek, P. Blom, R. v. Bruxvoort en H. v. Koo- ten; midden: R. Schoeman en G. Slot boom; voor: B. Demoet, N. Diepeveen, A. Gerritsen en B. Visscher. VRC thuis tegen Lunteren: doel: B. Cornelissen; achter: L. Rebergen, P. Hasselaar, C. Rebergen en C. Has selaar; midden: G. v.d. Weerdhof en P. Rebergen; voor: J. Adams, W. Ver woerd. H. Ploeg en G. v. d. Weerdhof. De Merino's uit tegen Harskamp: doel: A. v.d. Haar; achter: A. Nagel, J. v. Ginkel, A. v. Kruistum en J. C. Sukkel; midden: W. v. Wakeren en H. Gaasbeek; voor: H. v.d; Berg, T. v.d. Berg, J. Verheugen en A. Aartsen. Sparta uit tegen SKV: doel: C. v. Eist; achter: E. Akkerman en K. Schaap Pzn; midden: M. C. Roelofsen, G. Schaap en K. Schaap Dzn.; voor: A. v. Ommeren, C. Gerritsen, A. H. Huibers, B. v.d. Pol en J. v. Kleef. RENSWOUDE uit tegen Lekvo- gels: doel: J. v. Ommeren; achter: H. v.d. Veer, G. Vink, C. Koetsier en R. Dijkstra; midden: C. G. Vink en A. de Jager; voor: A. v.d. Haar, J. Velthui zen, B. Velthuizen en B. J. Vink. SVP uit tegen Baarn: doel: J. v. Kooten; achter: B. v. Sas, H. Stuyven- berg, A. v. Kooten en J. Stuyvenberg; midden: J. Rebergen en B. v.d. Pol; voor: J. v. Peppel, J. v. Hunnik, W. de Hartog en P. Kalter. Van de overige afdelingsclubs ontvin gen wij geen opstelling. in de verdediging blijikt uit de opstel ling tevens dat trainer Ries Hol op nieuw een experiment wil wagen door Bram Demoet naar de rechtsbuiten- plaats te dirigeren. Of Demoet het op die plaats ook aan zal kunnen is nog een vraag. In elk geval zal hij wat meer actief moeten worden dan in de laatste oefenwedstrijden. Wij voorspel len een kleine overwinning voor DOVO. Op het terrein aan de Brinkersteeg ontvangt VRC morgenmiddag tegen stand van Lunteren. VRC zal het onge twijfeld moeilijk krijgen door de afwe zigheid van goalgetter Cor Aalbers, die wegens een oogblessure niet van de par tij kan zijn. De nieuwelingen Adams en Ploeg moeten nu bewijzen wat er mo gelijk is zonder Aalbers en dat zal be slist geen eenvoudige opgave zijn. In de oefenwedstrijd tegen GVW heeft VRC echter een betrouwbare verdedi ging laten zien en bang zijn de jongens van Gert v.d. Weerdhof niet. Ook hier verwachten we een kleine overwinning. In de vierde klasse komen zowel de Merino's als Sparta in actie. De Vee nendalers gaan naar Harskamp, een nog onbekende tegenstander. Wel wordt er op een stevige ontmoeting gerekend. Het elftal van de Merino's heeft vrijwel geen wijziging ondergaan. Alleen heb ben Gaasbeek en Verheugen van plaats gewisseld, waardoor er mogelijk wat meer „schot" in het programma is ge daan. Het team van Sparta is eveneens ongewijzigd gebleven. Voor de eerste wedstrijd gaat Sparta op bezoek bij het Wageningse SKV en wat dat betreft had Sparta het beter kunnen treffen. SKV speelde in de vorige competitie bijzonder sterk en doelman Van Eist zal het ongetwijfeld zwaar te verduren krijgen. Terwijl de Merino's een ge lijk spel gaan behalen zal Sparta al di rect op verlies moeten rekenen. In het afdelingsvoetbal gaat de strijd eveneens morgen beginnen. Renswoude debuteert in de eerste klasse en komt merkwaardig genoeg uit tegen de ande re debutant in deze afdeling, Lekvo- gels. Er is de laatste tijd onder leiding van oefenmeester Van Soest bijzonder hard getraind en hoewel het een uit wedstrijd is verwachten we toch een overwinning voor Renswoude. Sportvereniging Panter gaat naar Baarn en komt daar in een gewijzigde BRAM DEMOET (DOVO) meer actie opstelling uit. Zonder Stef Rebergen en gelet op de sterkte van Baarn zal het voor SVP ongetwijfeld moeilijk worden. Met een gelijk spel mogen de Panter- jongens tevreden zijn. Candia zaterdag speelt thuis tegen Hees en zal vermoedelijk wel tot winst weten te komen. Valleivogels begint met een thuiswedstrijd tegen het Baarn- se TOV. Ook hier verwachten we winst voor de thuisclub. Tenslotte komt ook het elftal van Advendo binnen de lijnen, alweer in een thuiswedstrijd. Rotfa '46 is de tegenstander van Advendo en het Ederveense team onder leiding van trainer Van Laar zal moeten bewijzen dat het terug wil naar de tweede klas se. Kulan, DVSA en NSVS mogen nog niet in actie komen. DEN HAAG De Koninklijke Neder landse ^Voetbalbond (KNVB) is thans niet van plan zich terug te trekken uit het toernooi om het wereldkampioen schap 1970, omdat men in de voorron den moet uitkomen tegen twee landen van het Warschau-Pact: Polen en Bul garije. De eerste wedstrijd tegen Bulgarije heeft pas eind oktober plaats en de KNVB wil enkele weken daarvoor zijn standpunt bepalen na overleg met de Nederlandse regering, de Europese Voetbalunie, de Internationale Voetbal federatie en vermoedelijk ook Luxem burg, waartegen ons land woensdag september in Rotterdam uitkomt. dat maar. Je hebt een voortreffelijke koers gereden, maar deze man was een klasse beter". De langzaam wat op adem komende De Wit, die voor het eerst in zijn leven honderd kilometer had moeten rijden alleen tijdens het kampioenschap van Nederland en in zijn serie had hij al eens een vol uur gereden meesmuilde nog, „ik ben twaalf jaar jonger, als ik zo oud ben als Proost heb ik die titel ook nog wel een keer gegrepen". De derde plaats was voor de Duitser Rudolf achter Wal- rave. Hij profiteerde listig van het gevecht tussen Proost en De Wit. Oudkerk eiste de vierde plaats, op vijf ronden, en Van der Lans de vijde plaats, op zes ronden, voor zich op. De uitslag luidde: 1. Proost (België); 2. Re Wit (Neder land) op 6 ronden; 5. Van der Lans (Ned.) op 8 ronden; 6. De Loof (Bel gië) op 13 ronden; 7. De Lillo (Italië) op 17 roftden. De Fransman Rayal en de Belg Ver- schueren staakten de strijd. De tifosi tsroomden over de baan toen de Italiaan Beghetto in zijn tweede zit om de sprinttitel de eerste had hij in 11.11 gewonnen Patrick Sercu opnieuw versloeg. Beghotto werd met fiets en al in de hoogte getild. Hij moest ijlings over de afrastering klim men om niet te worden doodgedrukt Bianchetto had drie ritten nodig om de derde plaats op Pettenella te verove ren. LONDEN Ron Clarke, de meer voudige Australische wereldrecordhou der, heeft donderdagavond op de Tar tan baan van het Londense Crystal Pa lace een vergeefse aanval gedaan op zijn wereldrecord op de 10.000 meter. Clarke, die afgelopen zaterdag op de zelfde baan zijn wereldrecord 2 mijl op 8.19.6 bracht, kwam ondanks het feit dat hij geen steun ondervond de Tu nesiër Mohammed Gamoudi had op het laatste moment afgezegd tot de op een na snelste tijd uit de geschiedenis: 27 minuten en 49.4 seconden. Clarke, die al enkele maanden in Europa ver blijft om zich op de Olympische Spe len voor te bereiden, miste zijn wereld record, dat hij 14 juli 1965 in Oslo ves tigde met 27.39.4, fnet precies tien se conden. De seizoenwereldranglijst op de 10.000 ziet er als volgt uit: 1. Clarke (Austr.) 27.49.4; 2. Haase (O.-Dld.) 28.04.4.; 3. Heino (Kenia) 28.06.4; 4. Sviridov (Rus land) 28.09.-; 5. Mikitenko (Rusland) 28.12.4. VENLO Eric van Lieshout, Jan Melis, Ben v. Stiphout en Ben v.d. El zen van het Helmondse HAC hebben donderdagavond op de nieuwe sintel- baan van Venlo het Nederlands jeugd record op de 4 x 800 meter verbeterd. Het Helmondse kwartet kwam tot 8 mi nuten en 1.8 sec. Het oude record stond sedert 5 september 1954 op naam van AAC met 8.03. HILVERSUM De NRU zal vanuit het Feijenoordstadion een rechtstreeks verslag uitzenden van de voetbalwed strijd Luxemburg - Nederland. Dit ver slag zal te horen zijn woensdag 4 sep tember via Hilversum I van 20.25 tot 22.20 uur. Verslaggevers: Theo Koomen en Dick van Rijn. UTRECHT De linksbuiten van de Surinaamse voetbalclub Transvaal, Ar- mand Monsate, heeft zich als lid bij de Utrechtse club Elinkwijk gemeld. Monsate maakte met Transvaal de trip van dit elftal door Nederland mee en is niet naar Suriname teruggekeerd. Hij wil in ons land blijven werken en zijn gezin laten overkomen wanneer hij een passende baan als kantoorbe diende heeft gevonden. Elinkwijk zal zich met de bond in verbinding stellen om te horen of en wanneer Monsate eventueel voor de Utrechters mag uitkomen. ROME Hugh Porter heeft de we reldtitel achtervolging van Tiemen Groen overgenomen. De 28-jarige En gelsman versloeg gisteravond de Deen Ole Ritter met groot verschil. Enkele ronden voor het einde keek Porter zijn tegenstander al in de rug. Op de winderige baan, startte hij vrij sloom, waardoor Ritter aanvanke lijk een voorsprong kon nemen. Na drie ronden lagen beide renners ge lijk. Toen begon Porter, warm ge draaid, steeds verder weg te lopen. De arme Ritter had geen verweer meer; tegen het einde zakte hij steeds verder weg. Enkele meters voor de eindstreep reeds stak Porter beide ar men juichend omhoog. Porter is geen gemakkelijke jongen. Hij geeft het zelf toe. „Als ik niet goed draai, valt er niet met me te pra ten". Met een regenboogtrui aan, gelukkig lachend, was hij wél mededeelzaam. „Ik kom uit voor Engeland, maar moet alles zelf betalen. De bond doet daar niets voor profs. Mijn vrouw, Anita Lounsborough die in Rome tij dens de Spelen Olympisch kampioene op de rugslag werd, moet af en toe bijspringen. Het is wel bitter." Porter, die drie dagen in de Tour de France heeft gezeten - „een voetblessu re was er de oorzaak van dat ik moest uitvallen" - maakte een tijd van 6 min. 5.93 sec. over de 5 km. Ritter noteerde 6.13,97. In de strijd om de derde plaats klopte de Italiaan Faggin zijn landgenoot Guerra. Tij den 6.11,46 en 6.16,13. HILVERSUM De Europa Cup wedstrijd tussen FC Nirrnberg en Ajax, op woensdag 18 september a.s., wordt in z'n geheel via de televisie uitgezonden. Dit werd ons vanmorgen bij informatie meegedeeld door de persdienst van de NTS, die nog niet kon zeggen, op welk net de uitzending zal plaats hebben. De uitzending van deze wedstrijd is mogelijk geworden door de medewer king van ADO, dat op dezelfde dag voor Europa Cup II in Den Haag zou spelen tegen Grazer AK, maar beslo ten heeft, uiteraard na overleg met de Oostenrijkse ploeg, die wedstrijd een lag te verzetten en wel naar 19 sep tember. HARLINGEN Een militair voet balelftal heeft gisteravond met 33 gelijkgespeeld tegen Haarlem in een wedstrijd te Harlingen. Arbiter Bus floot voor het laatst in het betaalde voetbal; hij kwam niet eens aai. de li miet, want de invallende duisternis noopte hem na 85 minuten af te flui ten. Het was een redelijk goede wed strijd. Theunissen (Elinkwijk) zorgde binnen een kwartier voor 20 voor de militairen Een kwartier na rust werd het 21 door Peys, kort daarna 31 door Steenbergen (Go Ahead), vervol gens 32 door Kruyer en negen minu ten voor tijd 33 door De Jong. Brou wer miste daarna nog een strafschop- voor de militairen. DEN HAAG In de Nederlandse tennisploeg, die zaterdag 31 augustus en zondag 1 september a.s. in Breda te gen België uitkomt, is Lidy Jansen Venneboer vervangen door Judith Sa- lomé. Lidy Jansen Venneboer heeft een kaakontsteking. Astrid Suurbeek, die last heeft van een lichte spierblessure, zal het derde enkelspel spelen in plaats van het tweede. De opstelling van de dames luidt: 1 Marijke Jansen, 2 Ada Bakker, 3 Astrid Suurbêek, 4. Judith Salomé. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 11