Veenendaals dagblad Roemenië zou volgend doel van Sovjet-agressie zijn Buiten Bankrover maakte in Utrecht f 10.000 buit Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Tsjechen op vlucht voor Sovjet-terreur Bejaarde man slachtoffer schietpartij gestoorde AUTOSHOP GERUCHTEN OVER TROEPEN CONCENTRATIES Johnson waarschuwt tegen aanval Oostblok noopt Navo tot waakzaamheid Transplantatie in Canada Helikopterhavens bij 15 ziekenhuizen Luns kwam kijken naar Luns Ned. buschauffeur wellicht voor Duitse rechter Bejaarde man dood door kolendamp Leiden eert hoogleraar uit V,S, Geweten moet over Humanae Vitae oordelen Groep Theodorakis veroordeeld Staat van beleg in Brazzaville Sleepboten staken in Rotterdam Onder de maat LUNS IN LONDEN: De herfst in 11 JOHNSON PRESIDIUM alles voor auto's Duitse en Belgische bisschoppen OJS GELUK BURGEMEESTER IS AAR KLINIEK Bur. voor redactie en administratie; Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Tefef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert. losse mm-prijs 17 cent Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl„ do. en 2a. 1-10 woorden '1,50, ieder woord meer 15 cent. ZATERDAG 31 AUGUSTUS I968 - 42e JAARGANG no- 205 BOEKAREST Roemeense reizigers hebben vrijdag in Boekarest gezegd, dat Russische en Bulgaarse troepen zich concentreren langs de Roemeense grenzen. Roemeense regeringszegslieden hebben evenwel geweigerd op deze be richten commentaar te geven. De Sovjet-Unie heeft de Roemeense leiders al enige tijd gekritiseerd, omdat zij zich achter hun Tsjechoslowaakse collega's scharen. De Russische pers heeft berichten in het Westen, als zou Roemenië het lot delen van Tsjecho-Slowa- kije, echter als een provocatie van de hand gewezen. Ook de Joegoslavische pers waarschuwt echter voor een ophanden zijnde in vasie van Roemenië. Reizigers die bij de Roeirfeense grenspost Albita uit Rusland aankwamen, meld den Sovjet-tanks, manschappenwagens en kanonnen, die samengetrokken zyn bij Kotovskoje in de Oekraïne. Volgens een groep Roemenen die terugkeerden van een bezoek van vijf dagen aan de Oekraïne, waren de troepen blijkbaar reeds enige dagen geleden aangekomen. „De wegen naar de grens zijn verstopt door troepen die in westelijke richting trekken", zei een reiziger. In Westelijke diplomatieke kringen had men soortgelijke meldingen ontvangen, maar men weet nog niet goed of er werkelijk iets ophanden is. LONDEN De Nederlandse minis ter van buitenlandse zaken, Luns, heeft gisteren in Londen een waarschuwing laten horen aan het adres van de Sow jet- Unie waarmee de Britse regering het geheel eens is. Mocht blijken, aldus minister Luns, dat de grote concentratie van troepen van het Pact van Warschau lang» de Tsje- chisch-Westduitse grens permanent is, dan moeten de landen van de Noordat- lantische verdragsorganisatie hun eigen defensieplannen opnieuw bekijken. Dit was de duidelijkste waarschuwing die tot nu toe namens landen van de Navo tot de Sovjet-Unie en haar vrien den is gericht sinds de overweldiging van Tsjecho-Slowakije. Minister Luns legde zijn verklaring af na zijn besprekingen met zijn Britse ambtgenoot Stewart. De minister zei: „De meeste landen van de Navo maken zich nogal bezorgd over het samentrekken van Russische strijdkrachten langs de Tsjechische grens met West-Duitsland. Daar zijn nogal sterke Russische strijdkrachten gelegerd. Blijkt dat deze versterking van de landen van het verdrag van Warschau permanent is dan zullen de landen van de Navo hun defensieregeling opnieuw moeten bekijken". Engeland en Nederland zullen beslist het vuur niet aanwakkeren, dat bleek duidelijk uit wat minister Luns hierop liet volgen „We zullen eerst afwachten hoe de zaak zich ontwikkelt. „Bovendien" zo zei hij, „hangt het er van af hoe de opbouw van de Russische troepen zich voltrekt, hoe het is gesteld met de aanvoer en het vormen van voorraden". Met andere woorden: ook daaruit zal blijken hoe permanent de Russen zich langs de lange grens van Tsjecho-Slo wakije met Duitsland hebben genestéld. Minister Luns herinnerde eraan dat hij sinds eind maart wist dat het Pact van Warschau veel troepen samenge- trok, maar dat ook hij in, tegenstelling tot de minister van defensie na de conferentie van Bratislava" meende, dat ze Tsjecho-Slowakije niet zouden binnen rukken. Tn 1839 bespotte Hildebrand in zijn Camera Obscura de burger „die niet voor mei buiten de poort kwam" en met bijna evenveel recht kunnen we dit voor september aanvoeren. Het „naar buiten gaan" valt met de jaren van Beets, toen de stadspoorten 's avonds om tien uur sloten, welis waar in geen enkele opzicht te ver gelijken, maar zodra de herfst aan breekt, taant de animo merkbaar en daarvoor zijn genoeg redenen aan te wijzen. De meeste bloemen verdwij nen (in de tuin houden ze 't langste stand) en het is in september hoofd zakelijk de bloeiende struikhei, die nog wat mensen trekt en vervolgens mogen in oktober de, carnavalskleuren van bos en wel, veld cn park als trek pleisters worden genoemd. Door het onophoudelijke natte weer heeft de calluna haar slag kurnen slaanvoor al wanneer we gezegend worden door zon en warmte, gedijt zij in grote weelderigheid en kunnen we in waar heid van het bloemtapijt der ouder wetse dichters spreken. De „grote stille heide" draagt haar naam en faam nu weer met ere en de herder kan er als vanouds eenzaam ronddwa len, want hij ziet weinig toeristen en dagjesmensen meer. Overigens is het hem liever een praatje te maken met de rustige imker, die zijn volken naar het veld bracht en met hem de kansen op een goed of magei gewin afweegt. 31 augustus '68 A. B. WIGMAN De sterkte van de Sowjet-troepen in het gebied wordt geschat op 15 a 27 divisies tanks en gemotoriseerde infan terie. Volgens officieren hadden ver scheidene divisies deze zomer naar het verre oosten overgeplaatst moeten wor den, maar dit is niet doorgegaan als gevolg van de crisis in Tsjecho-Slowa kije. Een Sowjet-opmars zou waarschijn lijk gericht zijn tegen de grote Roe meense steden in het noordoosten en oosten, zoals Jassey, Suceava en Galat, het grote staalconcern aan de Donau. De hoofdstad Boekarest zou binnen het bereik van een Bulgaarse invasiemacht komen te liggen. Westelijke verslaggevers die langs de Donaugrens hadden gereden hadden daar geen tekenen van militaire acti viteit op een van de twee oevers gezien. Het verkeer over de brug was echter minder dan normaal. Tot 80 km ten oosten van het Bul gaarse Russe, een belangrijk industrieel centrum met een militaire basis in een afgelegen bosstreek welke voor burgers is gesloten, was niets van Bulgaarse troepen te zien. De journalisten werden in Bulgarije toegelaten op visa geldig voor één dag voor het gebied van Russe. Zij werden aan de grens ondervraagd over hun bezoek aan Bulgarije alvorens zij naar Roemenië mochten terugkeren. Alle Roemeense reserve-officieren en ongeveer 60 procent'van de reservisten zijn weer in actieve dienst geroepen. President Johnson heeft vrijdagavond gezegd dat er geruchten gaan dat de Russische invasie van Tsjecho-Slowalqje elders zou worden herhaald in Oost- Europa. Hij verklaarde: „Laat niemand de honden van de oorlog loslaten. Wy kunnen en moeten in dit jaar 1968 niet terugkeren naar een wereld van on gebreidelde agressie," aldus president Johnson. Hij waarschuwde: „laat niemand in dit tydperk van hooglopend debat poit twijfelen aan de ware standpunten van het Amerikaanse volk in deze zaken." Johnson liet zich niet verder uit over de geruchten, waarvan hij sprak of waar zij vandaan kwamen, maar het scheen dat hij doelde op Roemenië als een mo gelijk nieuw doel voor Russische troe pen. Een woordvoerder voor het Engelse ministerie van buitenlandse zaken heeft gezegd, dat men in Londen nog geen onmiddellijk commentaar had op de verklaring van Johnson over een moge lijke Russische invasie in Oost-Europa. Maar hij zei: „berichten en geruchten over een samentrekking van Bulgaarse troepen aan de Roemeense grens, wor den bestudeerd." De Roemeense party chef Nicolae Ceausescoe heeft gepleit voor een zo spoedig mogelijke terugtrekking van de troepen van het Warschau-Pact uit Tsjecho-Slowakye, zodat het Tsjecho slowaakse volk zijn problemen zelf kan oplossen. De Roemeense president sprak in Cluj op een van zijn reizen door de provincie, die bedoeld zijn om het moreel van de Roemenen te verhogen. De berichten over zijn rede kwamen van het officiële Roemeense persbureau Agerpres. Ceausescoe zei verder, dat het nood zakelijk was om vastbesloten te hande len in de ernstige toestand, die in Tsjecho-Slowakije is ontstaan en dat de overeenkomst in Moskou moet wor den nagekomen om de voorwaarden te scheppen die het het Tsjechoslowaakse volk mogelijk moeten maken zich rond zijn leiders te verenigen. Slechts op die wijze kan het de socialistische maat schappij in zijn land verder opbouwen. MONTREAL (CANADA) in Cana da is de afgelopen nacht de derde hart transplantatie verricht. De ontvanger is de 58-jarige Eli Zaor, die „zeer goed herstellende" is. De donor is de 38-jarige Aime Lamo- the die donderdag bewusteloos in het Notre Dame ziekenhuis in Montreal was opgenomen, na een hersenbloeding. De operatie werd verricht in het hart- instituut van Montreal. Dr. Paul David, de directeur van het instituut, verklaarde naderhand dat „al les erg goed schijnt te gaan". Hij zei dat het nieuwe hart met ee.i elektrische schok aan de gang was gebracht. „Het hart begon zeer ritmisch te kloppen. De patiënt herstelt goed", aldus de arts. CEAUSESCOE bedreigd PRAAG De Tsjechoslowaakse pre mier Oldrich Cernik zou vandaag be gonnen zijn zijn kabinet te hervormen om het meer acceptabel te maken voor de Russische bezettingstroepen. Om de Russen tevreden te stellen, heeft hij al de wederinstelling van de perscensuur bekendgemaakt. Het eerste blad dat hierdoor is verdwenen is Li- terarni Listy. waarvan een redacteur al naar West-Duitsland is gevlucni. De belangrijkste man echter, die vol gens geruchten, zijn post zal moeten verlaten, is Josef Pavel, de minister van Binnenlandse Zaken, die de leiding heeft over de veiligheidspolitie. Volgens een speciale medewerker van AFP in Tsjecho-Slowakije is een* ware uittocht begonnen van Tsjechoslowaak se intellectuelen. Taltijke journalisten, hoogleraren, geleerden, schrijvers èn ar tiesten zouden in de loop van vroijdag zijn gewaarschuwd, dat zij op Russische zwarte lijsten staan. Tot dusver zou het nog gemakkelijk zijn aan de grens uitreisvisa te krijgen. De Amerikaanse afdeling van de We reldbond van Schrijvers. PEN, heeft vannacht bekendgemaakt te hebben ver nomen dat Russische geheime agenten in Tsjecho-Slowakije schrijvers en jour nalisten oppakken. De voorzitter van -de Amerikaanse PEN-club, Robert Halsband, zei dat ze ker elf schrijvers door Russische agen ten, vermomd als ambulance-helpers, waren gearresteerd, na eerst bewuste loos te zijn geslagen. (De Pravda heeft onderwijl heden vanuit Praag een bericht gepubliceerd, waarin wordt opgeroepen tot de „liqui datie" van 40.000 contra-revolutionairen in Tsjecho-Slowakije. Het artikel was bekengemaakt door het persbureau Tass en gaf geen nadere bijzonderheden). De 114 leden van het nieuwe, pas vo rige week tijdens de bezetting op een buitengewoon partijcongres gekozen centrale comité, hebben van hun pre sidium het verzoek geregen, hun func tie niet te aanvaardfh, wat praktisch neerkomt op zelfontbinding van 't hoog ste partij-orgaan. Verscheidene voor aanstaande politici zyn spoorloos, zoals de voorzitter van de Tsjechische na tionale raad, Cestmir Cisar en de presi diumleden Josef Spacek en Frantisek Kriegel. Enkelen van hen zouden zijn ondergedoken. Het centrale comité van de Tsjecho slowaakse communistische partij komt heden bjjeen om een nieuw presidium te kiezen. Vice-premier Ota Sik, de man die ver antwoordelijk is voor het nieuwe eco nomische programma in zijn land, zal pas naar Praag terugkeren, als de sa menstelling van de nieuwe regering en het centrale comité van de communisti sche partij bekend is. De Tsjechoslowaakse radio, die uit zendt vanuit Centraal-Bohemen, heeft gemeld dat de corhmandanten van het Warschau-Pact hebben beloofd de troe pen uit Praag te zullen terugtrekken als leuzen, borden, opschriften en andere tekenen van verzet zullen worden ver wijderd. Als gevolg van de bezetting hebben in Praag in totaal 25 mensen het leven verloren. Het aantal gewonden bedraagt 341, van wie er nog 124 in 'n ziekenhuis liggen. Voorts zijn enige tientallen hui zen beschadigd. 39 gezinnen zijn dakloos geworden. ADVERTENTIE Kerkewijk 29 - Veenendaal Telefoon 10646 DEN HAAG Vijftien Nederlandse ziekenhuizen krijgen een helikopterha- ven. Bij een aantal (Utrecht, Delft en Woerden) zijn de werkzaamheden al in volle gang. Deze ziekenhuizen zullen worden in geschakeld bij een op 15 oktober begin nende proef waarbij verkeersslachtof fers per marinehelikopter naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis zullen wor den vervoerd. Het militair hospitaal Oog in Al in Utrecht zal een belangrijke schakel in deze ziekenhuisketen worden. Er wordt nog gedokterd aan een oplossing om de patiënten snel en veilig van de helikop- UTRECHT Enkele minuten voor sluitingstijd heeft een gewapende man gis teravond het bijkantoor van de Raiffeisenbank aan de Rijnlaan in Utrecht over vallen en beroofd van ongeveer tienduizend gulden. Met een pistool bedreigde hij de 21-jarige kantoorhoudster, mej. Sonja Heyerman, die de laden van haar bureau aan het opruimen was. Met een pistool op haar gericht zei de overvaller: „Ik moet geld hebben". Hij legde een papieren zak op de balie en zei: „Doe het daar maar in". „Als je maar niet schiet", zei mejuffrouw Heijerman. Zij nam enkele bundeltjes bankbiljet ten van honderd gulden. De overvaller griste haar hejfc geld uit de handen en nam de benen. De papieren zak liet hij .op de balie liggen. Onmiddellijk sloeg mejuffrouw Heijer man per telefoon alarm. Er was juist een politieauto in de buurt. De beman ning nam haar mee in de wagen voor een snel onderzoek in de buurt. Maar nergens was een spoor van de overval ler te vinden. Enkele omwonenden zei den, dat ze iemand om die tijd in een lichtgekleurde auto hadden zien weg rijden. Het is echter dubieus of de over valler per auto is vertrokken. Het kan toor was zoals iedere vrijdagavond tot acht uur open. „Het was in een ogenblik gebeurd", vertelde de 21-jarige Sonja Heijerman, die alleen in het kantoor was. „Alle klanten waren al weg, want het was bijna acht uur." Vlak om de hoek van de Rijnlaan staat aan de Vondellaan het nieuwe bij kantoor van de Nutsspaarbank, dat vier weken geleden op woensdag 7 augustus werd overvallen. De dader daarvan was een jongeman die nog steeds niet is ge vonden.. De overvaller van de Raiffeisenbank gisteravond was ongeveer veertig jaar oud. Hij was 1.70 meter lang en droeg een driekwart donkere jas met een roodgeblokte sjaal. Hij had een smal gezicht en was ongeschoren. Hij droeg een bril en een pleister op de rechter kant van zijn kin. MÜNCHEN De 24-jarige Neder landse bus-bestuurder, wiens bus in de nacht van zaterdag op zondag jl. bij München tegen een vrachtauto is ge reden, zal wellicht in Duitsland terecht moeten staan. De politie in München heeft vrijdag meegedeeld, dat op grond van het tot dusver verrichte onderzoek, de snelheid van de bus (ongeveer 80 km per uur) op het tijdstip van het ongeluk, met het oog op de toen heersende mist, wellicht te hoog geweest zou kunnen zijn. Ook de chauffeur van de geramde vrachtauto zou naar de mening van de politie niet voldoende voorzichtigheid betracht hebben. GRONINGEN Een 69-jarige inwo ner van de stad Groningen, de heer L. Watermulder is vrijdag door koolmon- oxyde-vergiftiging om het leven geko men. Een buurman van het slachtoffer waarschuwde de G.G.D., nadat hij ge dreun in de afgesloten woning had ge hoord. Bij aankomst van de G.G.D. was de man reeds overleden. De brandweer trof een brandende en vers gevulde ko- lenkachel aan. LONDEN In het wassenbeeldenmu seum van madame Tussaud is een beeld van minister Luns geïntroduceerd. Het beeld, dat in een groep van wereldstaats lieden staat, staat naast een beeld van president De Gaulle. Minister Luns was in het museum om zijn evenbeeld in ogen schouw te nemen, waarvan hier een beeld. LEIDEN Prof. dr. P. Muntendam, rector magnificus van de rijksuniversiteit te Leiden, heeft gistermiddag de Leidse universiteitspenning uitgereikt aan prof. dr. M. H. Cottle, hoogleraar in de keel-, neus en oorziekten aan de Chicago medical school. Op de foto het nvoment van de uitreiking. MECHELEN Het Belgische episco paat heeft vrijdag in verband met de pauselijke encycliek Hubanae Vitae verklaard, dat de katholieken die in deze zaak tot oordelen bevoegd zijn en in staat zijn een gefundeerd persoonlijk oordeel te vormen, „na ernstige over weging" hun eigen overtuiging mogen volgen wat de kwestie van de kunst matige geboortenregelingsmethoden be treft. De pauselijke encycliek en het daarin neergelegde verbod op het gebruik van kunstmatige voorbehoedsmiddelen, is naar de mening van de Duitse bisschop pen „in overeenstemming met het tweede Vaticaanse concilie." De in de encycliek vervatte leer over de methoden van de geboortenregeling is echter geen onfeilbare, aldus de Duit se bisschoppenconferentie, maar het be sluit van de Paus eist wel „een bereid willige aanvaarding door de r.-k. chris ten." De Westduitse bisschoppen zeggen voorts, dat de encycliek het verant woorde ouderschap en de opgave hiertoe erkent. ATHENE Een speciale krygsraad in Athene heeft drie personen veroor deeld wegens pogingen het Griekse kolonelsbewind omver te werpen. In een ander proces werden vier andere personen donderdag op dezelfde be schuldiging veroordeeld. Zij kregen veroordelingen van twee tot vijf jaar gevangenisstraf. Vier ande ren kregen voorwaardelijke straffen. Een vrouwelijke student werd in vrij heid gesteld. Volgens de beschuldiging zouden alle elf veroordeelden leden zijn geweest van een groep „het patriottisch front", dat geleid zou worden door de volks vertegenwoordiger Mikis Theodorakis. Theodorakis, die verleden week door de kolonelsregering verbannen werd naar een dorp op de Peloponnesus, is nog niet voor een rechtbank verschenen. De groep werd beschuldigd van het overtreden van de krijgswet door het verspreiden van anti-regeringspamflet ten. BRAZZAVILLE Het Kongelese leger heeft vrijdag een militair kamp belegerd waar linkse elementen van de militie en gendarmes-een laatste strijd hebben aangebonden met de regerings troepen. De rebellen en het regerings leger wisselden machinegeweervuur en mortiervuur bij het'Camp de la Metéo- logie in de buitenwijken van Brazza ville. Het werd niet bekend of er veel ge wonden waren, maar radio Brazzaville heeft een dringend beroep gedaan op vërpleegsters om zich onmiddellijk te melden en op de burgers om hun bloed af te staan. Het leger heeft lang geaarzeld om zijn aanval in te zetten, omdat het ge bied waar het kamp gelegen is zo dicht bevolkt is. President Alphonse Mas- samba-Débat heeft herhaaldelijk een beroep op de rebellen gedaan om zich over te geven. In een communiqué van het ministe rie van Defensie werd de staat van be leg afgekondigd en werd alle burgers in de buurt van het kamp verzocht hun woningen te verlaten. OIRSBEEK Drie en een half uur heeft het gasteren geduurd voordat de politie in het Zuidlimburgse dorpje Oirs- beek de 21-jarige J. J. had ontwapend nadat die in overspannen toestand van uit het zolderraam van zijn ouderlijk huis de straat onder vuur had gehouden met een volautomatisch geweer. Om tien uur gistermorgen werd alarm gemaakt voor deze schietpartij, waarvan de 74-jarige heer W. Henkes het slacht offer is geworden. Het was gisteravond nog niet duidelijk of de bejaarde door een kogel of door een hartverlamming van de schrik om het leven was gekomen. Terw^l door 'n luidspreker een beroep op de jongeman werd gedaan op te hou den met schieten werd een blok van vier straten afgezet. Aanvankelijk was er geen bijkomen aan. Tegen half twaalf zag opperwachtmeester De Waal kans om met een collega dicht langs de huizen sluipend de woning binnen te dringen. De jongeman had echter het luik van de zolder gebarricadeerd. Met klauwhamers werd het luik opengebro ken. Het was intussen al een poosje stil geweest op de zolder. Het vuurwapen werkte niet meer, zo bleek later. Er was een kogeltje dwars voor de loop gekomen waardoor het automati sche geweer verder weigerde. De jonge man liet zich gewillig arresteren en wegyoeren. De jongeman is al bijna vier jaar onder doktersbehandeling. Hij had bij een ongeluk met zijn brommer een zware hersenschudding opgelopen. Enkele ma len is hij voor een speciale verpleging weggeweest. Nooit is echter gebleken dat hij gevaarlijk kon zijn. Gisteren had hij echter een moeilijke dag. Reeds in de vroege morgen had hij thuis ernstige moeilijkheden veroorzaakt. Zijn vader, een ernstig invalide mijnwer ker die vorig jaar na het overlijden van zijn vrouw met twaalf kinderen achter bleef. was daarom naar dr. L. A. Cats gegaan om over maatregelen voor zijn zoon te spreken. Na dit bezoek ging de heer J. naar de burgemeester die zou moeten beslissen of de jongeman naar een psychiatrische kliniek kon gaan. Nauwelijks was de heer J. by de burgemeester of er werd opgebeld dat J. in de straat aan het schieten was. Tegen het moment dat de scholen uit zouden gaan nam de politie maatregelen opdat de schooljeugd niet in de buurt en onder het bereik van het vuurwapen kon komen. De jongeman is onmiddellijk naar een psychiatrische in richting in Venray overgebracht. Hij ia de oudste van het gezin van twaalf kin deren. Volgens de politie heeft hij het geweer vorige week in België gekocht. Het was een volautomatisch geweer van Franse makelij. De heer Henkes het slachtoffer van de schietparty was, zoals elke mor gen, op weg naar een kliniek in Hoens- broek waar zijn vrouw wordt verpleegd. Hij liep over het trottoir van de Oira- beekseweg, een gedeelte van de verbin ding Sittard Hoensbroek. Opeens begon de jongeman te schieten. Toen de heer Henkes omkeek vuurde de jongeman in zijn richting, waarop de man dood neer viel. AMSTELVEEN Gistermiddag na kwart voor drie is de kern van Amstel veen door zeer zware regenbuien ge teisterd. Alle straten kwamen blank te staan, de meeste viaducten waren niet meer te passeren en in het winkelcen trum liepen kelders onder. ROTTERDAM Voor een kwart ligt het werk op de Maasvlakte en in Euro poort stil. Dit is het gevolg van de sta king van de particuliere sleepboten die baggerbakken verslepen voor het aan nemingsbedrijf Adriaan Volker. De eigenaars van ongeveer 35 sleep boten zijn niet tevreden met de verho ging die Volker op de huren wil geven. Het bestuur van de sleepbootvereniging Rijn en IJssel staat niet achter de actie van haar ontevreden leden. Vandaag wil zij proberen in een vergadering hen tot andere gedachten te brengen. Wanneer niet spoedig een oplossing wordt gevonden voor de boten die zijn ingeschakeld bij de honderden miljoe nen vergende uitbreiding van de Rot terdamse haven, dreigt een ernstige vertraging. (Van onze weerkundige medewerker) W/e zijn helaas genoodzaakt de term „wisselvallig" weer in de mond te nemen. Ons land schakelt namelijk wat het weer betreft over van de ene i depressie (boven Midden-Europa) op de andere (een zeer diepe bij IJsland), i Dit betekent, dat na aanvankelijk droog weer in de loop van het week- einde de kans op neerslag weer toe- j neemt. We geloven niet, dat een kou- front boven de Britse eilanden ons voor vanavond al zal lastig vallen, j aangezien dit systeem vertraagd in oostelijke richting gaat. Later op zon dag of maandag volgt een weertype met opklaringen, afgewisseld door hier en daar een bui. De temperatuur in Gelderland haalt dit weekeinde een niveau van 20 21 graden. Morgen: Zon op: 05.52 onder: 19.27 Maan op: 17.03 onder: 23.23

De Vallei | 1968 | | pagina 1