Futloos Fit Boys moest GVVV zes treffers toestaan Roda was kansloos tegen sterk Advendo (5-0) Sparta leed zwaar verlies bij SKV-Wageningen6-1 Lunteren moest capituleren DOVO boekte zwaarbevochten zege op Apeldoorn: 1-2 Harskamp had geen verweer tegen De Merino's (1-6) Yalleivogeis ten onder tegen TOV SVP overklaste Baarn in 2e helft Musketiers oefende tegen Kulan6-2 Scherpenzeel en SOVA deelden de punten1-1 Statistiek van het zaterdagvoetbal Magere ouverture van de competitie Rustiger VRC sloeg in tweede helft toe Vaassen won zwemontmoeting Protesten Buitenspel MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 EDE Het is Harskamp afgelopen zaterdag wel duidelijk geworden dat een klasse hoger spelen de nodige dras tische veranderingen met zich mee brengt. De thuisclub moest dit tegen het Veenendaalse De Merino's aan den lijve ondervinden want zij verloor met maar liefst 1-6. De Veenendalers speelden een overheersende rol en Harskamp had totaal geen verweer te gen de gasten, bij wie Tonny v. d. Berg uitblonk. H(j scoorde v(jf van de zes Veenendaalse doelpunten. Vol goede moed ging Harskamp van start. Het lukte aanvankelijk allemaal goed en de ploeg slaagde er zelfs in de openingstreffer te scoren. Na ongeveer tien minuten maakte Van de Brink ge bruik van een scherpe pass (1-0). Merino's drong hierna meteen op en maakte na twee minuten reeds de ge lijkmaker. Het was de zeer goed spe lende Van de Berg, die overigens in het verdere verloop van de wedstrijd een hoofdrol zou gaan spelen, die met een hard schot succes had (1-1). Hars kamp werd ndfc eens duidelijk ge waarschuwd toen Aartsen nummer twee liet aantekenen (1-2). Pogingen van Harskamp-zijde om tot aanvallen te komen mislukten. De defensie van Merino's verdedigde straf en stond geen doorbraken toe. Aan de andere zijde bewees Van de Berg ook met het hoofd zijn klasse (1-3). In de tweede helft kwam weer Van de Berg als eerste in actie. Ook ditmaal liet hij Harskamp-doelman Viets kansloos (1-4). Enige tijd later rondde hij zijn solo af met het omspe len van doelman Viets, zodat niets hem meer belette te doelpunten (1-5). De Veenendaler die zijn „grote dag" had scoorde direct daarop voor de vijfde maal en maakte daarmede het halve dozijn vol (1-6). 0 Stompend brengt GVVV-doelman Van Capelleveen redding bij een doorbraak van Fit Boys. SCHERPENZEEL Het is de Valfei- vogels zaterdag niet gelukt om het zeer goed spelende TOV uit Baarn een punt te ontfutselen. De Vogels speelden zeer verdienstelijk, maar moesten toch het hoofd buigen voor een over alle linies beter spelend TOV. Aanvankelijk ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd met wat mooier spel van de gasten. In de 33e minuut snelde rechtsbuiten Prins fraai langs de lijn en uit zijn afgemeten voorzet werd door Visser onhoudbaar ingescho ten (0-1). Direct daarop kregen R. v. Domselaar en H v. d Ham een kans om gelijk te maken, maar zij misten. In de tweede helft toonde Valleivo- gels een grotere inzet en in de derde minuut maakte C. v Wijnbergen gelijk (1-1). Het werd bijzonder spannend: TOV nam opnieuw een voorsprong. In de 65e minuut was doelman Vlastuin reeds gepasseerd en J Harskam kon de bal alleen met de hand uit het doel werken. Visser schoot de strafschop onhoudbaar in (1-2). TOV behield het beste van het spel en Valleivogels be gon af te zakken. Na een half uur kop te Prins uit een prachtige voorzet van links op spectaculaire wijze de stand naar 1-3, waarmee de strijd was be slist EDERVEEN Advendo heelt zaterdag op eigen terrein de eerste competitie wedstrijd niet 50 gewonnen van Roda uit Hamersveld. De thuisclub ver diende de zege volkomen, want zij had de hele wedstrijd een veldmeerderheid. Als de Advendo-voorwaartsen iets meer geluk hadden gehad dan zou de score zelfs veel hoger zijn geweest. Aanvankelijk speelden beide ploegen nogal voorzichtig en er werd van beide kanten slecht gecombineerd. Nadat J. v. Donkelaar enkele schoten had afge vuurd die geen resultaat opleverden, nam de thuisclub na een kwartier verdiend de leiding. Uit een prachtige voorzet van v. Amerongen werd door midden voor C. Greuter op fraaie wijze inge kopt (1-0). Advendo zette de Roda-ver- dediging nu onder druk maar met kunst- en vliegwerk wist deze de thuis club voorlopig van doelpunten af te houden. Aan de andere kant behoefde de Advendo-defensie weinig in actie te komen. Advendo deed het aanmerkelijk beter en dit leidde in de 37ste ihinuut tot een tweede treffer, opnieuw van C. Greuter (2-0). doelman weer kansloos (5-0). Een goed begin van de pupillen van Van Laar in de nieuwe competitie. Uitslagen van vriendschappelijke duels: EFC II—Advendo II 3-1; EFC IIIAdvendo III 2-1. De Roda-goalie onderschept een snelle attaque van Advendo. VEENEXDAAL Het eerste compe titieduel tussen GVVV en Fit Boys heeft een 6-2 overwinning opgeleverd voor de thuisclub. De verre reis van het Drent se team heeft niet veel opgeleverd want op geen enkele wijze heeft het GVVV in gevaar kunnen brengen. Een groots duel is het overigens niet geworden. Fit boys bleek alleen in de eerste speelhelft tot redelik spel te kunnen komen, waarbij de gasten bovendien slecht hun aanvallen afwerkten. GVVV deed het heel wat beter maar miste eveneens vele scoringskansen. Na rust was de fut eruit bij Fit Boys en kon GVVV* doen wat het wilde. Ui teraard wensten de Veenendalers winst. Binnen korte tijd werd de 2-1 ruststand opgevoerd tot 5-1 en pas daarna kreeg het moegestreden Fit Boys gelegenheid tot enkele tegenacties. Een doelpunt van Steenge werd even later beant woord met een treffer van Jan van de Bovenkamp en met een half doz(jn doel punten was GVVV tevreden. Voor de wedstrijd een aanvang nam werd GVW-aanvoerder Gerard van de Bovenkamp gehuldigd. De sportieve verdediger van GVVV speelde namelijk z'n 500e wedstrijd in het eerste elftal en werd vanwege dit feit op hartelijke wij ze door het GVW-bestuur gecompli menteerd. In een vrij hoog tempo begon Fit Boys aan te vallen en de verdediging van GVVV werd al dadelijk op de proef gesteld. De eerste scoringskans kreeg echter Leo Schreuders aan de andere kant van het veld. Uit een voorzet van Dick van Limburg kwam de bal terecht bij Jan v. d. Bovenkamp, die daarop een persoonlijk duel aanging met de 42- jarige aanvoerder en trainer van Fit Boys, E. Polman. Hij wist zich vrij te maken om een schot af te vuren maar de bal ging voor het doel langs. Schreu ders stond wel op de goede plaats maar reageerde te laat. In de 13e minuut opende Fit Boys de score. Linksbuiten Dijkstra maakte zich op links vrij en passeerde Jan Kampert. waarna hij verder oprukte en met een harde schuiver de bal in het doel van keeper Van Capelleveen plaatste: 0-1. Tien minuten later zou Fit Boys bij na opnieuw gaan scoren. Een fout in de Veenendaalse verdediging gaf Steenge gelegenheid om de ver uit z'n doel ge komen Van Capelleveen te belagen. De bal rolde echter juist voor het GWV- doel langs. Geschrokken begon GVW zich te herstellen en er kwamen steeds meer aanvallen op het doel van de Boys. In de 35e minuut gaf arbiter Ker- stens een indirecte vrije trap voor het doel van de gasten en na een kort tik je van Piet v. d. Bovenkamp schoot z'n broer Jan van dichtbij raak, waarmee de score in evenwicht was gebracht: 1-1. Nauwelijks vijf minuten later had Jan v. d. Bovenkamp opnieuw succes. Na een goed opgezette aanval knalde hij tegen de paal en de te rugs tuitende bal wist hij in tweede instantie in te koppen: 2-1. Na de hervatting viel het spel van Fit Boys sterk terug. In korte fijd wist Leo Schreuders driemaal te scoren. Daar mee was de ploeg uit Beilen in feite reeds geslagen. GVW ging wat rusti ger spelen en hoewel het bepaald niet nódig was liet de befaamde verdediging van de thuisclub enkele steekjes vaLlen. Rechtsbinnen Steenge profiteerde daar van toen hij een pass van O. v. d. Vecht benutte door de bal onder de vallende keeper Van Capelleveen in het doel te schieten: 5-2. Opnieuw werd GVVV actief en in de slotfase kreeg Fit Boys nauwelijks ge legenheid om de bal te spelen. Een fraaie aanval werd door Jan v. d. Bo venkamp afgerond: 6-2. Doelman Weur- ding, die het voor rust uitstekend deed, begon wat onzeker te worden. Toch wist hij een prachtige kopbal van Piet v,d. Bovenkamp te stoppen. Het betekende voor beiden het laatste wapenfeit in een wat magere ouverture van de compe titie. BAARN Sportvereniging Panter heeft de nieuwe competitie goed inge zet. Door een 1-3 overwinning op Baarn kon de eerste puntenoogst worden bin nengehaald. Hoewel Baarn in de eerste helft nog redelijk tegenstand bood werd de thuisclub in de tweedehelft volko men overklast door SVP. Vooral de nieuwelingen Hartog, Stuyvenberg en Van Hunnik wisten zich uitstekend aan te passen en speelden een zeer goede wedstrijd. Na wat verkenningen op het midden veld begon SVP wat aan te dringen en in de 15de minuut was het Van Hun- nik die de score opende (0-1). SVP werd duidelijk sterker maar door een strafschop werd Baarn in de gelegen heid gesteld gelijk te maken (1-1). Hoe wel er aan beide kanten enkele scorings kansen kwamen vielen er voor rust geen doelpunten meer. Na de hervatting was SVP opnieuw sterker en in de 53ste minuut scoorde Kalter 1-2. Ondanks enkele pogingen van Baarn om terug te slaan bleef het initiatief hi handen van de Veenenda lers. Den Hartog maakte er 1-3 van en daarmee was de strijd beslist. Onge veer een kwartier voor het einde moest spil Van Kooten zich na een blessure laten vervangen door A. v.d. Pol. Kort voor rust brak Greuter weer door maar werd in het strafschopge bied gevloerd. Scheidsrechter Kiersch zag er echter geen overtreding in. Na de hervatting opnieuw een sterker Ad vendo dat goed combineerde. Vooral de binnenspelers J. v. Donkelaar en D. Veer zaaiden paniek in de Roda-defen- sie en in de 52ste minuut had J. van van Donkelaar succes. Met een zuiver gericht schot versloeg hij de Roda-kee- per (3-0). In de 60ste minuut werd het 4-0 door één van de Roda-verdedigers, die door goed doorzetten van C. Greu ter de bal in eigen doel schoot. De gas ten raakten in paniek. In de 75ste min. schoot Gaasbeek de bal scherp voor het doel en de Roda-spil maakte zijn eigen WAGENINGEN De eerste competitiewedstrijd van Sparta tegen het Wa- geningse SKY heeft de Opheusdenaren al zwaar verlies opgeleverd (61). de oorzaak van deze ferme nederlaag moet worden gezocht in het falen van de Sparta-achterhoede, die na rust een opdoffer kreeg toen de arbiter een straf schop toekende aan SKV. Dat was de genadeslag ELST Musketiers speelde zaterdag haar laatste oefenwedstrijd tegen Ku lan. Het werd geen hoogstaande strijd die de Elstenaren met 62 wonnen. Voor de rust was het een gelijkopgaand duel. Kulan nam na ongeveer 20 min. de leiding na een misverstand in de Elster defensie (01). Lang duurde de vreugde van de Veenendalers niet, want Cor Henzen scoorde even daarna reeds de gelijkmaker. Talrijke kansen schie pen de Elstenaren zich en uit één er van scoorde T. Heikamp (21). Vlak voor de rust kwam Kulan naast de groen-witten door een uitval (2-2). Direct na de rust nam Musketiers een voorsprong toen T. Heikamp bij een snelle uitval de bal over de Kulan-goa- lie lepelde (32). De strijd werd nu een eenzijdige vertoning daar de Veenen dalers het tempo niet konden bijhouden en Musketiers had bij voldoende doel- puntenhonger de score erg hoog kun nen opvoeren. De felheid ontbrak ech ter. Cor Henzen nam in de 64e minuut uit een voorzet van J. Versteeg de bal in eens op dp wreef en dat betekende 42. Hierna rondde T. Heikamp een goede dieptepass doeltreffend af (52). In de eindfase bekroonde R. v. d. Klift een prachtige solo met een doelpunt (62). Voor rust ging het goed, hoewel SKV de beste ploeg was en sneller speelde en veel beter plaatste dan de Spartanen. SKV begon al direct met een offensief. Rechtsbuiten Turkesteen kreeg al binnen enkele minuten twee kansen maar hij schoot rakelings over. Sparta had op de linksback en -half- plaats twee invallers staan die snel heid te kort kwamen. In de 28e minuut kreeg de achterhoe de geen vat op het spel van de vlugge voorwaartsen van SKV en doordat middenvoor Zaal niet werd aangeval len betekende dat 1-0. Uit een keihard schot van Turkesteen stuitte de bal on der de lat. Direct daarop bouwde Sparta een aanval op en via de kleine rechtsbinnen Gerritsen kreeg de ver mee naar voren getrokken Roelofse de bal en schoot beheerst in (1-1). In de 44e minuut werd Zaal weer vrij gelaten en hij scoorde onhoud baar voor Van Eist het tweede Wage- ningse doelpunt (2-1). Na rust ging de strijd een kwartier gelijk op en om beurten kwamen de doelen in gevaar. De voorhoede van Sparta bleef echter steeds te ver naar achteren. In de 59e minuut gaf de niet zo best leidende scheidsrechter een strafschop wegens ongeoorloofd aanvallen van Akkerman en Zaal scoorde hieruit 3-1. Toen zakte de achterhoede van Sparta ineen want binnen 7 minuten vielen er drie doelpunten. Zaal bracht de stand op 4-1, uit een vrije trap van zeker 40 m afstand, genomen door Ausma, viel keeper Van Eist over de bal heen en na een half uur bepaalde Turkesteen de einduitslag op 6-1. SCHERPENZEEL Het vorig jaar gedegradeerde zaterdagelftal van Scherpenzeel is in de nieuwe omgeving niet zo daverend gestart. In een matige wedstrijd speelde het in Amersfoort te gen SOVA met 1-1- gelijk. De jonge Scherpenzeelse doelman Rotte speelde een prima wedstrijd en was met de nieuwe aanwinst spil Baardemans een der beste spelers. Nadat doelman Rotte een paar maal fraai had gered, moest hij in de 30e minuut toch zwichten voor een door Wilgenburg van dichtbij ingeschoten bal (1-0). Na rust speelde Scherpenzeel iets fel ler en werd spoedig veel gevaarlijker. Doelman Bakkenes werd nu flink op de proef gesteld. Een hard schot van J. v. d. Bovenkamp wist hij met grote moei te tot hoekschop te verwerken. Het werd nu zeer gevaarlijk voor het SOVA- doel. Eenmaal moest een der verdedi gers zijn doelman op de doellijn te hulp komen, maar eindelijk in de 35e minuut was het zover. Rechtsbuiten J. v d. Tweede klasse A: C.S.V.D. Zwart Wit 1-3, Arnemui- den S.H.O. 0-2. Excelsior M Zwa luwen 1-1, S.S.S. IJsselmeervogels 2-5, S.I.Z.O. Ter Leede 4-3. Bovenkamp passeerde twee verdedi gers en met alleen doelman Bakkene» voor zich maakte hij geen fout (1-1) Door de zeer matige leiding van scheidsrechter V. d. Berg kreeg deze wedstrijd een wat rommelig karakter. Het staaltje acrobatiek van de Apel- doornse aanvaller leverde zijn ploeg geen treffer op. Keeper v. Hardeveld zal met een goed getimede actie redden APELDOORN In een vrij fors duel heelt DOVO zaterdag een 12 over winning behaald op Apeldoorn. Het is voor de Veenendalers een /.waar be vochten zege geworden, want op geen enkele wijze wenste Apeldoorn zich bij een nederlaag neer te leggen. Er was weer spanning en spektakel langs de lijn van het fraaie sportveld van de thuisclub. Door een aantal vreemde beslissingen van scheidsrechter Kroon, die bijzonder zwak leidde, raakte het publiek danig opgewonden maar tot wanordelijkheden kwam het gelukkig niet. In het DOVO- teani kon Bram Demoet nog niet tot grootse prestaties komen. Verdediger Peet Blom speelde echter een uitstekende wedstrijd. Een vervelende zaak was het dat Aart Gerritsen na een wat te felle charge een officiële waarschuwing in ontvangst moest nemen en in het kladboekje van arbiter Kroon werd genoteerd. Nadat aan beide kanten voorzichtig werd begonnen kwam DOVO tot de eerste gevaarlijke aanval. Diepeveen bracht de bal met een fraaie voorzet in het doelgebied, waar Visscher echter te zacht inkopte. Keeper Van Dalfsen had weinig moétite met deze bal. Ook Apel doorn kwam wat los en na goed werk van Scholten kopte de gevaarlijke Kar man naast. Al in de 10e minuut opende DOVO de score. Een verkeerde terug speelbal van Tiemens stelde de attente Diepeveen in staat de bal langs Van Dalfsen in het doel te plaatsen (0-1). DOVO bleef aandringen en er ont stond opnieuw een fraaie kans toen na goed samenspel van Demoet, Diepeveen en Schoeman de bal bij Slotboom te rechtkwam. Met een hard schot joeg Slotboom de bal echter langs de ver keerde kant van de paal. Even later moest Modderkolk ingrijpen toen Ger ritsen gevaarlijke opdrong. Apeldoorn liet het er evenwel niet bij zitten en kwam ook met enkele goede acties het doel van Keeper Van Harde veld belagen. Na een prachtige rush van Gerritsen kwam de bal bij Nico Diepeveen, die in schoot.' De bal werd met de hand ge keerd door Docter, maar scheidsrech ter Kroon ging niet in op de protesten van DOVO-zijde. DOVO bleef echter wat meer in de aanval en er ontstonden regelmatig goede scoringskansen voor de Veenenda lers maar door uitstekend verdedigen van Modderkolk en Tiemens bleven doelpunten uit. Ook aan de andere kant moest herhaaldelijk worden ingegrepen, en vooral Bom en Van Bruxvoort de den dat zeer verdienstelijk. Bij een hoge voorzet van Karman ontstond een hachelijke situatie toen Van Hardeveld, zwaar gehinderd, de bal niet klemvast kon krijgen en Van Bruxvoort redding moest brengen ten koste van een hoekschop. Na de hervatting werd het doel van DOVO onmiddellijk in gevaar lpebracht toen De Vries uit een vrije trap van grote afstand inschoot. Van Hardeveld wist echter een doelpunt te voorkomen. De strijd werd steeds feller en scheidsrechter Kroon moest herhaalde lijk het spel onderbreken voor een vrije trap. Het technisch beter spelen de DOVO werd nu door fors ingrijpen van Apeldoorn het scoren belet. Na een kwartier ondernam Apeldoorn een goede aanval over rechts en het was Scholten die de bal met een hard schot onhoudbaar inknalde, 1-1. Hoe wel grensrechter Harteman duidelijk buitenspel had geconstateerd negeerde arbiter Kroon zijn vlagsignaal. Apel doorn kreeg door dit doelpunt wat meer inspiratie en kwam nog ehkele keren gevaarlijke voor het doel van DOVO. Vooral Karman was bijzonder actief, maar de Apeldoornse schoten waren te onnauwkeurig om succes te kunnen hebben. In de 75-ste minuut nam DOVO op nieuw de leiding. Uit een vrije schop, door Van Bruxvoort genomen, werd door Gerritsen ineens ingeschoten en dat betekende 12. In de resterende 15 minuten bleef Apeldoorn fel aandringen om tenminste een gelijk spel uit het vuur te halen, maar het lukte de gastheren niet te scoren. SCHERPENZEEL De jaarlijkse zwemontmoeting tussep de zwemvereni ging uit Vaassen en Poseidon in het gemeentelijk zwembad' in Scherpenzeel is gewonnen door Vaassen. Na de wed strijden bleek Vaassen 1 pnt te hebben verzameld terwijl Poseidon fi nishte met een totaal van 90y2 pnt. De waterpolowedstrijd werd met 7-0 door Poseidon gewonnen. In deze wed strijd toonden de zwemmers uit Vaas sen zich bijzonder slechte verliezers. Na afloop reikte de voorzitter van Poseidon, de heer J. Valkenburg, de prijzen uit. Tweede klasse B: D.O.T.O. N.D.S.M. 8-0, R.V.V.H. Zuidvogels 1-3, H.B.S.S. De Zwerver 2-1, H.C.S.C. Rijsoord 0-1, Z.C.F.C. Noordwijk 0-7. Tweede klasse C: Geinoord Sprang 1-0, Spakenburg Kozakken Boys 1-4. Apeldoorn D.O.V.O. 1-2, Huizen's Gravenz. S.V. 1-0, S.C.S. '55 Heerjansdam 2-1.. Tweede klasse D: S.V.Z.W. W.Z.C. 1-3, D.E.S. Klazienaveen 2-2, G.V.V.V. Fit Boys 6-2, Go Ahead K Excelsior '31 3-1. W.H.C. Nunspeet 2-2. 2e klasse E: Genemuiden Oranje Nassau 2-1, V.V.T. D.O.S.K. 1-3, Blauw Wit '34 O.N.S. 1-3, Urk Harkemase Boys 2-1, Eems Boys W.V.F. 0-2. West 1 derde klasse B: A.R.C. D.E.S.T.O. 2-0, Sparta N D.O.S.C. 4-3, S.D.V.B. V.V.O.P. 2-2, Amstelveen Altius 4-0, S.S.V.U. D.V.S. '33 1-0. 4de klasse C West I O.S.D.O.IJ.F.C. 1—2 A.M.V.J.Jonathan 31 BloemenkwartierAltijd Paraat 31 Veluwse BoysN.S.C. 41 Flora BoysHierden 44 Oost - Vierde klasse B: Oene C.S.V. '28 2-0, Wilhelmina S.S.S. S.V.I. 1-5, D.V.O.V. D.E.S.Z. 0-3, 't Harde C.J.V.'ers 0-0, Olympia '28 V.I.O.S. 0-3, H.T.C. Hatto Heim 1-5. VEENENDAAL Door een technisch overwicht heeft VRC zaterdag, on danks de afwezigheid van kanonnier Cor Aalbers, een 20 overwinning be haald op Lunteren. Hoewel de gasten aanvankelijk met redelijk goed spel voor de dag kwamen bleek VRC, vooral na rust, zonder meer de betere ploeg. Toch heeft de verzwakte voorhoede van de Racing Club hard moeten werken om de volle winst te pakken. Pas in de tweede helft was de weerstand van Lunteren gebroken en mede door de beweeglijke Wim Verwoerd werd het aanvalsge- weld van VRC steeds heviger. Binnen vijf minuten was het tweemaal raak en ondanks enkele vertwijfelde pogingen van Lunteren bleef de score daarna ongewijzigd, vooral door een gebrek aan schutters in de toch wel wat teleur stellende aanvalslinie van de gasten. Bij VRC speelde Adams minder goed maar de als rechtsbuiten opererende B. v. d. Weerdhof kwam steeds beter in vorm. AFDELING UTRECHT le klasse Tersch. BoysCobu Boys 42 Lek vogelsRenswoude 11 MontfoortEemnes 21 V.V.J.—Vitesse 1—1 2de klasse A. V.V.Z.Woudenburg 31 BaarnS.V.P. 13 CandiaHees 20 S.E.C.Hoevelaken 10 Valleivogels—T.O.V. 1—3 3de klasse A PosthoornZwart Wit 02 Achterveld R.S.Rood Wit 0-10 E.F.C.Veense Boys 1—1 AdvendoRoda 50 S.O.V.A.Scherpenzeel 11 3de klasse B Dold. BoysF.Z.O. 14 SoesterbergC.D.N. 05 BunnikD.E.V. 10 LangbroekBeverw. Boys 41 Het beginsignaal van scheidsrechter Fenneker was voor Lunteren het sein om een fel offensief te ontketenen. Ge durende het eerste kwartier bleef VRC wat terughoudend spelen maar het wa ren wellicht enkele forse kreten uit het publiek die ervoor zorgden dat de Veenendalers loskwamen. In tegenstel ling tot Knevel, die niet veel meer be tekent in de Lunterse formatie, moes ten de VRC-raanvallers ervaren dat zo- wél verdedigers Van Holland als doel man Geurink moeilijke tegenstanders zijn. Alleen Verwoerd kwam enkele ma len goed door de Lunterse defensie heen maar met zijn minder goede bal controle wist hij niet tot afwerken van de Veenendaalse aanvallen te komen. Bij de rust was er nog geen enkel doel punt gemaakt. Na de hervatting werd het spel wat levendiger en VRC werd duidelijk ster ker. Toch bracht een onverwachte aan val van Lunteren keeper Cornelissen in moeilijkheden. Met een ferme duik moest hij redding brengen. In de tiende minuut kwam het eerste succes voor VRC. Bij een aanval op rechts wist Wim Verwoerd na goed doorzetten de bal voor het doel te krij gen en via het been van Ploeg ging de bal langs keeper Geurink over de doel lijn, (10). Amper vijf minuten later was het opnieuw raak. Uitstekend sa menspel tussen Verwoerd en Pauw Re- bergen bracht de Lunteren-verdediging in verwarring en nadat Rebergen de bal voor het doel had geplaats schoot B. v. d. Weerdhof in, (2—0) Daarmee was de strijd in feite al be-

De Vallei | 1968 | | pagina 10