René Lodder grandioos winnaar van finale heren-enkel Splinters Heren-enkelspel ging naar T. Robbers Candia '66 2e in Zilveren Domtoernooi Blue Soeks besloten seizoen sterk Scherpenzeel dwong Midlandia tot draw Amateurvoetbal in cijfers VLTC INVITATIEWEDSTRIJDEN DOVO's A-junioren in interregionale ieugdcompetitie „Rhenen" met 2 teams naar nationale kampioenschappen QUICK Goede start van SKF DEY verloor van Veenendaal1-3 Opheusden won eigen veteranentoernooi AQUILA BEZORGDE OPHEUSDEN EEN 4-1 NEDERLAAG Kampioen HCAW 3 bijna verrast Renswoude was niet fortuinlijk Duitse club te gast bij Oranje-Wit Favoriet Feller Midget-golf Wietse Veenstra in actie op Quick, Korfbal Werpersduel Perfecte show Kansloos MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 VEENENDAAL Zaterdagmiddag werden op de banen aan de Dennelaan de finales gespeeld van de VLTC invi tatiewedstrijden, waarvoor gedurende de laatste twee weken vele duels zijn uitgevochten. Tot verrassing van ve len won René Lodder de finale heren- enkelspel van Henk van Schuppen in een spannende slotfase van de derde set. Lucy Visch moest het afleggen tegen Anja Meyer, die met wat hardere sla gen haar tegenstandster de baas bleef. Ook de dubbelspelen gaven soms aar dige staaltjes lawntennis te zien, doch het spel is in totaal aan kwaliteit wat onder de maat gebleven in vergelijking tot voorgaande jaren. Henk van Schuppen uit Veenendaal was de grote favoriet in het heren-enkel tegen René Lodder uit Rhenen. René Lodder had totaal geen antwoord op de harde serve, de keihard ingeslagen smashes en de vele goed geplaatste cross-ballen van Henk van Schuppen en ging kansloos ten onder in deze eerste set: 6-1. Maar in de tweede set kwam de ommekeer voor de Grebbestadbe- woner. Henk van Schuppen verviel in veel slordigheidjes, en liet zich het ver dedigende spel van René Lodder volle dig opleggen. Hij kwam vrijwel niet meer van de base-lijn af en dit beteken de in feite de ondergang van Henk van Schuppen. Lodder bleef volharden in zijn zeer verdedigende tactiek en niet zonder resultaat. Van Schuppen liep zich te pletter tegen een muur van plaatsballen en verloor de tweede set met 7-9. In de derde set heeft hij meer malen de gelegenheid gehad om de strijd in zijn voordeel te beslissen. Maar op de beslissende momenten struikelde hij weer op een onnodige fout en René Lodder nam weer het initiatief over om de derde en beslissende set met 5-7 te winnen en daardoor de finale met 1-2. Het was geen hoogstaande strijd, maar dat werd veelal vergoed door het sum mum aan spanning. Anja Meyer uit Amerongen bleef in het dames-enkelspel de baas over Lucy Visch uit Rhenen. De eerste set werd overigens een prooi voor Lucy Visch, die door meer en feller aan te vallen ongetwijfeld het beste van het spel had. Met 4-6 won zij, maar in de tweede set keek zij al vrij snel tegen een 4-1 ach terstand aan. Toch kwam zij fraai terug tot 4-3, maar Anja Meyer speelde zich daarna toch goed naar een 6-3 setover winning: 1-1. In de derde set wederom een beter spelende Anja Meyer. Ook nu weer verkreeg zij een 4-1 voorsprong, maar weer knokte de sterke Rhenense zich' terüg naar 4-3. Bij de achterstand De eerste competitiewedstrijden zijn weer achter de rug. En de schade is beperkt gebleven, voor zover we na kunnen gaan. Het is er allemaal vrij rustig aan toe gegaan. In Engeland, waar reeds enkele weken eerder werd begonnen, leverde de eerste competi tiedag heel wat meer ellende op. Er werden toen na afloop 100 gewonden geteld onder het publiek terwijl een even groot aantal al te vurige voetbal supporters door de politie moest wor den gearresteerd. Wat dat betreft is Veenendaal geluk kig nog een oord van rust... Bij een der vele oefenduels in de af gelopen weken hield een boze Amster dammer onze verslaggever staande en vroeg, kennelijk geïrriteerd: „Zeg me neer, wordt er hier altijd zo vreselijk gevloekt f Ik ben hier in Veenendaal met vakantie en wilde hier wel eens een voetbalwedstrijd zien. Maar alle plezier wordt weggenomen als je het pu bliek zo afgrijselijk hoort vloeken. Bij het Amsterdamse ,J)e Geuzen", waar ik lid van ben, hoor je zoiets beslist niet GVVV's aanvoerder Gerard van de Bovenkamp (28) speelde zaterdag z'n 500ste wedstrijd in het eerste elftal van de blauw-witten. Een prachtige prestatie, die nog meer reliëf krijgt door het feit dat de sympathieke GVVV-er in de 15 jaar dat hij deel uit maakt van het team zelfs geen enkele keer een waarschuwing heeft gekre gen. Terecht stelde voorzitter Hertog hem als een voorbeeld van sportiviteit voor zijn teamgenoten. Gerard was er zelf niet van onderste boven. ,.Zo'n verdienste is het nu ook weer niet, zeker niet als ik kijk naar myn 42-jarige collega van Fit Boys". Ondanks alle positieve resultaten die de Veenendaalse sportstichting de laat ste weken heeft geboekt is er vorige week weer eens ferm kritiek geleverd op dit voor de sport zo nuttige lichaam. Afgezien van het feit of deze kritiek te recht is mogen we misschien wel even een bedankje richten aan het adres van enkele actieve stichtingsheren. Na melijk voor de gereserveerde zitplaats op het Panhuissportpark waarvan we tot nu toe echter nog geen gebruik heb ben kunnen maken.... Over het sportpark gesproken. Nie mand kan beweren dat het complex aan het Panhuis een koopje is geweest voor de gemeente Veenendaal. Verder kan moeilijk worden ontkend dat steeds getracht is de grasmat van de verschillende velden te verbeteren. Maar dat op de eerste competitie dag slechts twee van de vijf velden be schikbaar waren voor de voetbalsport is bepaald triest te noemen. Hopelijk zal er spoedig eens een einde komen aan de ellende rond de afwatering van de terreinen. LIJNTREKKER. René Lodder in actie in de finale te gen de Veenendaler Van Schuppen. 5-4 had zij zelfs de kans om gelijk te komen met Anja Meyer, want zij had tot tweemaal toe het voordeel van de service. Maar op het beslissende mo ment bedwong Anja Meyer haar zenu wen en won de derde set met 6-4 en daardoor de finale met 2-1. Ondanks de zege van Anja Meyer stal Lucy Visch toch de show, want zij kwam ook uit in de finales dames-dub bel en in gemengd-dubbel; waarin zij tot tweemaal toe de zegepalm greep. In het dames-dubbel kwam zij tussen de lijnen met mevr. Roderkek tegen 't Amerongse paar Meyer-de Vries. In twee sets wisten de Rhenensen de eer ste prijs binnen te halen met de setstan den 6-3 en 7-5. Henk van Schuppen en René Lodder, de finalisten van het heren-enkelspel, moesten het in de finale heren-dubbel opnemen tegen de gebroeders Jan en Henk Bekker. Ook nu weer was het eer dergenoemde paar veruit favoriet, maar het pakte anders uit. Kennelijk nog met RHEDEN Het eerste elftal van Candia '66 heeft in het Zilveren-Dom- toernooi, georganiseerd door de Utrecht se vereniging „Velox", een fraaie twee de plaats weten te veroveren. De Can- dianen wonnen met 20 va Velox, ver loren met 20 van Ajax en wonnen met 32 van ADO. In de wedstrijd tegen Velox zorgde Fr. Eibers in de tiende minuut met een fraaie kopbal voor,I0. In de negenen dertigste minuut benutte Jan ten Braak een voorzet van Kees van Esterik door eveneens met een kopbal de stand op 2_o te brengen. Van Ajax werd met 2o verloren. De Amsterdammers had den inderdaad een betere ploeg. Het werd een wedstrijd, die Candia maar gauw moet vergeten. Tegen ADO ging het heel wat beter. Al in de zevende minuut nam Candia de leiding, toen Geurt van Veenendaal na een solo, waarna hij drie man pas seerde, onhoudbaar scoorde (10). Na een kwartier maakte ADO gelijk. In de zevenentwintigste minuut scoorde Fr. Eibers rechtstreeks uit een corner 2—1, maar al een minuut later zorgde ADO voor de gelijkmaker 2—2. Candia kwam daarna nog eenmaal terug. In de vijf en dertogste minuut schoot Geurt Vee nendaal keihard in (32). De overige uitslagen waren als volgt: Ajax-ADO 1—0; ADO - Velox 3—0; Ajax - Velox 1-0. Ajax legde, beslag op de Zilveren Dom en Candia '66 werd tweede en won een zilveren schaal. ADO werd derde en Velox bezette de vierde plaats. Het toernooi was uitstekend door Ve lox georganiseerd. Scheidsrechter Bos man leidde uitstekend, terwijl zijn col lega Jansen te weinig overwicht had. VEENENDAAL Door een 7-0 over winning op HMS hebben de A-junioren van DOVO zich zaterdag geplaatst voor de interregionale jeugdcompetitie. Met de HVC-jeugd zullen de DOVO-junioren vanaf volgende week gaan deelnemen aan deze competitie. In de voorselectie kwam DOVO uit in poule A. waarin het gelijkspeelde tegen HVC (2-2). In poule B gaat de strijd tussen DOS '01, Elink- wijk en LVV. Poule C wordt gevormd door de A-teams van Huizen, UW en Velox. Er nemen in totaal 6 elftallen deel aan de interregionale jeugdcompe titie. de zware heren-enkelfinale in de benen kwam het nu niet tot die verwachte prestaties en in twee sets wisten Jan en Henk Bekker de baas te blijven over de favorieten. Met de duidelijke cijfers 6-4 en 6-2 trokken de Bekkers aan het langste eind. Jan Bekker was samen met Lucy Visch eveneens succesvol in het onder deel gemengd-dubbel. Zij moesten het in de finale opnemen tegen vader en dochter Meyer uit Amerongen. Het werd een eclatante overwinning voor de Veenendaals-Rhenense combinatie met de overduidelijke cijfers 6-1 en 6-4. RHENEN Do Nederlandse Mid- getgolfbond (Nemibo) organiseert in het weekeinde van 7 en 8 september de nationale, individuele en clubkam pioenschappen op de midgetgolfbaan te Boxtel (N-B). Teams uit Appelscha, Sneek, Dwinge- loo, Medemblik, De Steeg, Beekbergen, Rhenen, Arnhem, Boxtel, Uden en Oisterwijk doen aan deze wedstrijden mee. De midgetgolfclub „RHENEN" neemt met twee teams hieraan deel. Individueel komen in deze wedstrij- zeven leden van „Rhenen" uit, die zich door klassificatie in de competi tie en de vele toenooien in de A-klasse hebben gewerkt. Mevrouw G. Breman- Kas zal haar kampioenstitel moeten verdedigen. Grote kansen op het nationaal kam pioenschap dames hebben J. Spies uit Arnhem, N. van Gorp uit Oisterwijk en Stevens uit Oisterwijk. De andere deelnemers van „Rhe nen" zijn de heren J. Schielein, J. Vee nendaal, W. v. d. Stelt en N. Spek. Bij de heren moet Kees Brugmans uit Arnhem zijn kampioenstitel verdedi gen. Ook de heer Brugmans heeft dit jaar sterke concurrenten gekregen in de heren Jacobs uit Rotterdam, P. Pop- kema uit Appelscha, H. v. Hellemondt uit Boxtel en D. van Wey uit De Steeg. ADVERTENTIE Quick Starfighter ƒ24.95 Er zijn Quick sportschoenen vanaf/18.75 tot ƒ68.50 Vraag gratis kleurenbrochure bij Quick - Hengelo (Gld) llGHT SIHONC Quick kenmerk: 2 blokbanden I HAARLEM SKF is de nieuwe DOORN Veenendaal heeft gisteren in een oefenduel tegen derdeklasser DEV een 1-3 overwinning behaald. De geelblauwen zyn de gehele wedstrijd sterker geweest en vooral technisch waren de pupillen van trainer Zeiler superieur. DEV viel wat tegen in deze vriendschappelijke wedstrijd. C. Ger ritsen was weer in de Veenendaalse verdediging opgesteld. In de eerste helft moest DEV reeds de eer laiten aan Veenendaal, dat na tien minuten een voorsprong nam door Henk Imbos, terug op de middenvoor- plaats (0-1). Veenendaal combineerde bijzonder fraai en eindelijk was er weer eens van werkelijk gevaar sprake in de frontlinie. Na een half uur vergrootten de Veenendalers de voorsprong. Sukkel vuyrde een ontstellend hard schot af, waarop de DEV-goalie onmogelijk kon reageren (0-2). In de tweede helft werd Veenendaal nog sterker. DEV hield zich met veel kunst- en vliegwerk staande en vele schoten van* de Veense voorwaartsen sloegen tegen paal of lat. Een foutje van Gerritsen stelde DEV een kwartier voor tijd in de gelegen heid tegen te scoren. Vermoeidheid van de „rots in de Veenendaal-defensie" was de oorzaak van deze fout. Vijf minuten later stelde Veenendaal de zege veilig. Opnieuw trof Sukkel met een kanonskogel de roos (1-3). OPHEUSDEN Voor de 2e maal in de afgelopen zomer organiseerde vv Opheusden 'n veteranen-toernooi waar aan werd deelgenomen door de organi serende club, Sparta - Opheusden, Do- dewaard en Uchta uit Ochten. De eerste wedstrijd ging tussen Uch ta en een gehavend Dodewaard, in welk duel de Uchta-ploeg zegevierde (31). In de 2e wedstrijd tussen Sparta en Opheusden vielen geen doelpunten. Strafschoppen moesten hier de beslis sing brengen. Dat deed Opheusden be ter dan Sparta dat 3 penalty's naast schoot, zodat Opheusden en Uchta in de finale kwamen. In de verliezersronden kwamen Spar ta en Dódewaard tegen elkaar uit. Blunders in de Sparta-verdediging be zorgden het zwakke Dodewaard een 50 voorsprong, maar Sparta herstel de zich ter elfder ure en wist nog gelijk te komen (55). Weer moesten straf schoppen de beslissing brengen, nu deed Sparta het beter. De finale ging tussen Opheusden en Uchta en ook deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel (3—3), zodat opnieuw penalty's moesten beslissen. Hierin toonde Opheusden zich de sterkste, zo dat de einduitslag werd: 1. Opheusden; 2. Uchta; 3. Sparta en 4. Dodewaard. korfbalcompetitie succesvol gestart door de eerste wedstrijd in een (on verwachte) overwinning om te zetten. Het Haarlemse Oosterkwartier werd op eigen veld het slachtoffer van de Vee nendalers. Oosterkwartier speelde vo rig seizoen in de Ie klasse, maar kon zich niet handhaven. Nu moest het in de eerste de beste wedstrijd in de 2e klas reeds het hoofd buigen voor SKF. Het is een goede wedstrijd geworden, waarin SKF tenslotte meer kansen in doelpunten omzette dan Oosterkwar tier, dat slechts eenmaal doel trof. Scheidsrechter Treur deelde kwistig strafworpen uit, maar zowel SKF als Oosterkwartier weigerde er ook maar één van de zeven te benutten. Oosterkwartier nam na circa 20 mi nuten de leiding met een afstands schot (1—0) en ofschoon Wout van Dijk enkele malen goed doorbrak en de ge lijkmaker in de lucht hing, duurde het tot 10 minuten voor rust voordat Gert v. Schoonhoven de stand toch in even wicht bracht (11). De verdediging van de Veenendalers had al die tijd goed stand gehouden. Na de rust kreeg SKF het beste van het spel. De verdediging had er goed kijk op en daar ook het middenvak menigmaal onderschepte, kreeg de SKF-aanval volop werk. Na een kwartier scoorde Breunis v. d. Pol van afstand 12 en het zag er naar uit dat deze voorsprong snel zou worden vergroot, want het aanvalsvak draaide uitstekend. Maar Oosterkwar tier verdedigde zich knap en de wed strijd bleef daardoor snel en aantrek kelijk. Ongeveer 10 minuten voor het einde onderschepte Wout de Jong, fraai in het middenvak en de bal werd snel naar de vrijstaande v.d. Pol gediri geerd. Deze maakte geen fout, waar door SKF wat meer afstand kon ne men (13). De derde aanval beperkte zich on der leiding van André v. Rossen tot combineren en wist zo de voorsprong te consolideren. De ploeg heeft in vergelijking met vorig seizoen slechts een wijziging on dergaan. Hennie v. Jaarsveld, jaren lang speelter van het le team is ver vangen door Joke Nijhoff. Deze laat ste speelde een goede wedstrijd, even als trouwens de overige spelers en speelsters. OPHEUSDEN Voetbalvereniging Opheusden dit vorig seizoen degradeer de uit de KNVB en nu in de hoofdklas se van de afdeling Nijmegen uitkomt, is hierin begonnen met een nederlaag. Zjj speelde de eerste wedstrijd uit tegen Aquila uit Dreumël en moest ge noegen nemen met een 41 nederlaag. Vooral de achterhoede van Aquila maakte een diepe indruk op de voor hoede van Opheusden, die er deze mid dag bijna niet aan te pas kwam. Aquila was voor rust de beste ploeg en al spoedig drong het in het Opheus- dense doelgebied door waar Arends de doorgebroken Butters vloerde. Keeper Romein wist met een prachtduik de strafschop te keren. In de 20e min. was 't echter raak. Butters passeerde de Op- heusden-achterhoe^e en scoorde on houdbaar voor Romein (10). Na rust kwam Opheusden wel beter voor de dag, maar de voorhoede kon toch geen vuist maken. Aan de andere kant deden de voorwaartsen van Aqui la het beter. De gastheren kwamen door Sas al spoedig op 2-0, maar toen zag Siahaya kans uit een voorzet van v. Os senbruggen tegen te scoren. Maar de hoop van de Opheusdenaren op een ge lijke stand vervloog gauw toen Butters de stand op 3—1 bracht. Vlak voor het einde was het weer Butters die keeper Romein passeerde (41). De verdere uitslagen in de hoofdklas se waren: HAVO - NOVIO 6—0; Olym- pia - Millingen 01; Roda - Nijmegen 31; Dodewaard - DBV 11; Nijmeeg se Boys - Bemmel 44. Een spelmoment uit het duel tussen Scherpenzeel en Midlandia, dat vorig seizoen degradeerde uit de vierde klasse H West. BUSSUM In een snelle en door beide partijen zeer goed gespeelde wed strijd zijn de Blauwkousen bijzonder dicht bij een overwinning geweest op de afdelingskampioen HCAW 3. Het ondanks het late uur achtergebleven pu' bliek van 't tevoren gespeelde hoofdklasseduel HCAW-Scholten bracht meer' malen enthousiast de handen op elkaar voor het bij vlagen perfecte spel van de Veenendalers. Helaas had John van der Klift zijn normale vorm nog steeds niet helemaal terug waardoor er te veel Bussumers met 4-wijd op de honken kwamen (54). In de vierde slagbeurt kwam Van Kooten door een honkslag op het eer ste honk, stal opnieuw het twee de en scoorde op een slag van Vonk (14). Helaas hadden de Vee-, nendalers oen hun slagkruit ver schoten. Weliswaar kreeg niemand 3-slag, maar in de resterende 4 slag beurten konden alleen Van Kooten en Markestein nog een honkslag plaatsen. De overigen werden stuk voor stuk door het sluitende HCAW-veld uitge maakt. HCAW kreeg door dat John van der Klift niet erg regelmatig wierp, mede veroorzaakt door de zeer ongelijke werpheuvel. In de vierde innings kwam de eerste slagman door 4-wijd op het eerste honk en werd door een honkslag over de thuisplaat gebracht. Prima veldwerk van de uitblinkende derde honkman Herman Takken voorkwam verder onheil (24). In de vijfde HCAW-slagbeurt hetzelf de beeld: twee man door 4-wijd op de honken, een honkslag en een opoffe- ringsstootslag brachten tweepunten binnen waartegen het formidabel spe lende binnenveld niets kon doen (44). In de zesde innings kwamen beide par tijen niet tot scoren door smetteloos veldspel. In de zevende innings kwam voor de Soeks alleen Van Kooten nog op de honken doch de volgende slagmensen werden uitgemaakt. De Bussummers konden echter met een laatste krachtsinspanning door tweemaal 4-wijd een honkslag en een veldfout het winnende punt over de thuisplaat brengen (54). In de slagbeurt die de Soeks nog kre gen voor de speeltijd was verstreken, konden zij de werper niet hard genoeg raken, waardoor het Bussumse binnen veld met een prachtig dubbelspel de wedstrijd kon besluiten. Scoreverloop: VHC 10210000 is 4; HCAW III 0 1 0 1 1 2 0 x is 5. Werpersresultaten: VHC J. v.d. Klift 3 x 3-slag; 10 x 4-wijd; 4 h.sl. tegen. HCAW: J. Vos; 4 x 3-slag, 3 x 4-wijd; 3 x 4-wijd; 7 h.sl. tegen. Het talrijke Bussumse publiek dat was gebleven om het kampioensteam aan te moedigen, applaudiseerde al di rect in de eerste innings voor de spec taculaire manier waarop VHC het eer ste punt scoorde. De als kopman opge stelde „Rini" van Kooten kwam door 4-wijd op het eerste honk, stal bijzon der snel het tweede en stormde over de thuisplaat op een honkslag van Leo Vonk, die zelf doorging naar het twee de honk. Een verre tik van Jurjen Bos- ga werd echter gevangen. Nadat Rob de Vos door 4-wijd op het eerste honk was gekomen lieten de Soeks een „double-steal" volgens het boekje zien hetgeen door het publiek ruim werd ge waardeerd. Door goed Bussums veld spel kwamen de Blauwkousen echter niet verder dan 01. In de verdediging toonden de Vee nendalers ook hun kunnen. In de 7 in nings maakten zij slechts twee minie me veldfouten. In de tweede innings konden zij echter niet verhinderen dat HCAW door middel van tweemaal 4- wijd en een tweehonkslag de stand op 11 bracht. In de derde innings liepen de Soeks opnieuw uit: de razendsnelle Van Koo ten en Vonk voerden weer een „dou- ble-steal" uit en scoorden beiden op 'n honkslag van Jurjen Bosga (13). De Bussummers zagen echter opnieuw kans verder onheil te voorkomen. De Veense verdediging sloot in de gelijk makende slagbeurt volkomen. Eindstand rayon 't Gooi/Utrecht, le klasse: SCHERPENZEEL Het talrijke publiek dat zondagmiddag naar de Witten berg was getrokken om Scherpenzeel zijn eerste wedstrijd in deze competitie te zien spelen, heeft waar voor zijn geld gekregen. In een op hoog peil staande wedstrijd met veel spanning bevocht de thuis club tegen Midlandia uit Utrecht een gelijk spel (2—2). De techniek van de gasten was wel beter maar toch wist Scherpenzeel zich door hard werken betere kansen te scheppen. Het zat de ploeg echter deze middag niet mee en vooral in de tweede helft gingen enkele fraaie kansen verloren. Midlandia-doelman Van Dijk stopte voor rust een geweldig schot van W. v. Oostrum. Het schot was echter zo hard dat de doelverdediger bleef liggen en moest worden behandeld door de ver zorger. In de 15e minuut kreeg middenvoor Rebergen in moeilijke positie de bal van rechts toegespeeld en met een fraaie trekbal werd doelman v. Dijk kansloos geslagen (1—0). Na een half uur werd er in de Scherpenzeel-achter- hoede slecht weggewerkt, de bal kwam bij Vormer en deze schoot van dichtbij via doelman Hoefakker raak (11). Onmiddellijk zette Scherpenzeel weer enkele tegenaanvallen in en 2 minuten later bezorgde Rebergen Scherpenzeel de leiding weer (21). In de tweede helft was Midlandia iets meer in de aanval. In de 50e minuut werd bij een ver schot van Brummel doelman Hoefakker het uitzicht beno men en de bal verdween in hét doel (2-2). Er ontspon zich een spannen de strijd om de leiding. Scherpenzeel kreeg de beste kansen, maar het spel van de gasten was iets beter verzorgd. In de Scherpenzeel-achterhoede kwa men enkele spelers nog tempo te kort, maar het was duidelijk dat Scherpen zeel vergeleken met vorig jaar aan kracht heeft gewonnen. HCAW III Domstad D. UW III VHC 14 24 14 21 14 21 14 14 Donar II OSO HMS II FAK II 14 11 14 8 14 7 14 4 Afdeling UTRECHT. le klasse A: BDC - Soesterberg 1-1, Scherpenzeel - Midlandia 2-2, Hoogland - EMM 4-2, Roda 46 - Veense Boys 0-2, Amersf. Boys - Minerva 2-3. le klasse B: Voorwaarts - RK Stormvo gels 4-1, Utr. Boys - MSV '19 0-2, DWSV - PVC 1-0, SCH-DVSA 1-3, Bre- derodes - Patria 2-1. 2e klasse B: Maarssen - DVSU 3-5, DSO (U) - Rivierwijkers 5-1, Mal. Mu- da - Barneveld afgek., Olympia - De Meeuwen 2-2. 3e klasse B: HDS - Dorestad 1-1, Ares - RK Unitas 2-2, 't Goy-En Avant niet doorgegaan. (En Avant terugge trokken). LEXMOND Aan de oevers van de Lek in Lexmond vond zaterdagmiddag de strijd plaats tussen de beide nieuw komers in de eerste klasse, Lekvogels en Renswoude. De debutanten hebben in een van beide zijden zenuwachtig gespeelde wedstrijd de punten broeder lijk gedeeld (11). Renswoude moest deze middag met een invaller aantreden voor C. Koet sier, die goed werd vervangen door J. Hartog. Renswoude trok meteen ten aanval en het was na een korte pe riode een evidente zaak dat de gasthe ren het erg moeilijk zouden krijgen. De Rood-Witten kregen enkele goede kansen om de score 1;e openen, maar de anders zo goed afrondende voorhoe de deed het vooral in de beginperiode veel te gehaast en zenuwachtig, iets waar ook de tegenstander het te kwaad mee had. Lekvogels, dat vooral in zijn aanvoerder een bekwaam verdediger en spelverdeler had, kwam na het be- ginoffensief van Renswoude tot enkele goede tegenaanvallen en was eenmaal kort bij een doelpunt. J. Veldhuizen schoot tegen het houtwerk en Renswou de bleef nu aanvallen. De versterkte achterhoede kon echter steeds op tijd ingrijpen. Doelman J. van Ieperen van de Lekvolgels stopte bovendien harde schoten van B. Veldhuizen en C. Vink. Renswoude had in de tweede helft bij zonder veel pech. Een kopbal ging over de lat en de doorgebroken J. Veldhui zen werd binnen de lijnen door drie man tegelijk het scoren belet, hetgeen de scheidsrechter ontging. Schoten van B. Veldhuizen en A. Vink gingen enke le centimeters over. Lekvogels nam door middel van een tegenaanval na ruim een half uur een voorsprong. Uit een voorzet van Veenendaal kopte Muis magnefiek tegen de touwen (10). Renswoude ging door deze te genslag nog driftiger ten aanval. Tien minuten later braken B. J. Vink en B. Veldhuizen door en het schot van B. Veldhuizen was zelfs voor keeper J. v. Ieperen van Lekvogels te machtig (11). Renswoude trachtte alsnog de volle winst te pakken en was daar zeer kort bij toen A. v. d. Haar in goede schietpositie van de bal werd gezet, maar de matig leidende scheidsrechter zag er geen strafschop in. B. J. Vink stelde nog eenmaal keeper v. Ieperen op de proef alvorens de scheidsrechter voor de laatste maal floot. ELST Het afgelopen weekend had Oranje-Wit bezoek van Sportverein DJK Westfalia Horde. Deze Duitse vereniging waar de Elstenaren eerder dit jaar op bezoek zijn geweest, kwam reeds zaterdag aan en kreeg 's avonds in clubhuis „De Morgenster" een feest avond aangeboden door Oranje-Wit. Gisteren werden er enkele wedstrijden gespeeld tussen de sportclubs. Een combinatie van zgn. Alte Her ren en 6-eerste-elftalspelers van de Sportverein Westfalia Horde kwam eerst uit tegen een combinatie van Oranje-Wit. Het tverd een bijzonder leuke strijd die de. Sportverein uitein delijk, won met 34. Hierna gebruikte het Duitse gezelschap in hotel „De Stuyvenberg" een diner, 's Middags was de hoofdschotel van dit weekend- bezoek gepland. Toen traden de beide eerste elftallen tegen elkaar in het strijdperk. Het bleek al gauw dat de Oranje-Wit ten iets sterker waren maar technisch en tactisch toch wel het een en ander van hun Duitse gasten konden leren. In de 27ste minuut namen de Elstena ren de leiding. Rechtsbuiten J. Ter- schegget zette prachtig voor, midden voor B. Bosman beroerde de bal even met het hoofd en de stand was 10. Na de rust werd door Oranje Wit een fel offensief ingezet. De Elstenaren faalden echter volkomen in de voorli nie en toen ook de achterhoede fouten ging maken, begon zich reeds een ne derlaag af te tekenen. In de 61e minuut werd de bal na een schot tegen de lat door rechtsbinnen Pohlmann in het doel gewerkt (11). Hierna gingen de gasten vrijer spelen en in de 71e mi nuut was het middenvoor Schaamann die de stand op 12 bracht. Dezelfde speler nam even later uit een cornei het leer ineens op de schoen (13) De strijd was toen beslist. Hazelol scoorde nog eens voor de Sportvere (14) en even voor het einde brac' ten de Elstenaren de stand tot 24 t rug.

De Vallei | 1968 | | pagina 11