Vrouw was donor voor 4 mannen NORTON FILTER KING SIZE Personeel betrekt permanent de wacht Maaseik op de bres voor zijn arm ziekenhuis FIFAX „Radicalen" willen met PvdA praten over concentratie Hartlong en nieren in Houston overgeplant PHILIPS Auto vliegt uit bocht: 2 doden BOEING VAN EL AL TERUG IN ISRAËL Mannen hielden bij Rijksweg 12 „schietoefening'* President Dekat weer afgezet Vrouw schoot op haar ex-vriend Voorlopig nog geen pil voor mannen Boycot als reactie op zondagsopening Jaarbeurs „Witte" jenever is even goed Moeders te leen Kind stikte in peer CANADA VIT ZIEKENHUIS batterijen Bemanning en passagiers vrij Humanitair dat ook U aangaat. Steeds meer mensen roken filter king size sigaretten. Wat gisteren een verschuiving leek in de rookgewoonten, is vandaag een duidelijke revolutie! In 1968 roken de mensen anders, ze roken filter king size. Norton heeft daaruit de enig mogelijke, konsekwentie getrokken: 25 voor f 1.1,50 Misschien rookte u nog geen filtersigaretten. Probeer dan Norton Filter King Size! De volle echte tabak van de meest selecte amerikaanse plantages, het direct® filter en het interessante king size formaat maken van Norton Filter King Size die regelrechte, vitale sigaret die U onmiddellijk herkent. Steek er een op - juist dat direct® filter geeft die zachte en toch verrassend-echte smaak! Norton Filter King Size - rijp, vitaal, echt... VAN ONDEROP FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN DOOR BOYCOT HUISARTSEN ACTIE lèratopt? VELDBEDDEN EXTRA DIENST LENING WAARDERING BEZOEKDAG MET EEN GLIMLACH MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 TTOUSTON In het methodistische ziekenhuis van Houston (Texas) zijn -*-*• zaterdag het hart, een long en de nieren van een gestorven vrouw over geplant op vier mannelijke patiënten. Het hoornvlies van de donor, die het slachtoffer van een schietpartij was geworden, werd verwijderd voor later gebruik. Dr. Michael Debakey, die de leiding had van de vijf groepen dokters die de operaties gelijktijdig verrichtten, zei dat het de eerste maal was dat vier organen van één patiënt konden worden getransplanteerd. Verscheidene uren na de operaties was de toestand van alle vier patiënten bevredigend. De donor was de 20-jarige mevr. Nel- va Lou Hernandez, de echtgenote van een magazijnmeester uit Houston. Zij was door een schotwond in het hoofd om het leven gekomen. De vijftigjarige William Carroll kreeg haar hart, Wil liam Whaley (39) een long en William Kaiser (41) en Thomas Stevenson (22) beiden een nier. De harttransplantatie was de 36ste ter wereld en de elf de in Houston. In de Verenigde Staten werden dit weekeinde nog twee harttransplantaties verricht, één in Pittsburgh en één in Californië. Ook in Montreal werd een dergelijke operatie uitgevoerd. In Montreal ontving de in Turkije geboren Elie Zaor een nieuw hart. De donor was een 35-jarige lasser, die aan een hersenbloeding was overleden. Het was de derde harttransplantatie in Canada. De eerste patiënt, die een nieuw hart kreeg, Albert Murphy, stierf 48 uur na de operatie. Maar de tweede harttransplantatie-patiënt, de 49-jarige Gaetan Paris, kon de vorige week uit het ziekenhuis worden ontslagen. In Pittsburgh (Pennsylvania) kreeg 'n 46-jarige man, die al drie jaar aan een chronische hartziekte leed, een nieuw hart. De donor was de 22-jarige John Skultety, die bijeen a uto-ongeluk om het leven was gekomen. In Palo Alto (Californië) kreeg de 51-jarige Robert McKee het hart inge plant van de 39-jarige dr. William Sample, een psychiater die aan een hersenbloeding was overleden. ADVERTENTIE die móéten wel goed zijn LIESHOUT In Lieshout zijn vrij dagnacht de 33-jarige G. van de Heu vel en de 32-jarige J. van de Biggelaar met hun auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Zij waren op slag dood. Beide mannen waren onder invloed van sterke drank. EDE Op de Otterlose^eg in Ede is gistermiddag de 69-jarige H. Kluun uit Hilversum bij het oversteken door een auto gegrepen. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. KRUISLAND De twaalfjarige Piet Brouwers uit het Brabantse dorp Kruis land is gisteren overleden aan de ver wondingen die hij zaterdagavond op liep. Op de Graaf Engelbertlaan werd hij door een achteropkomende auto ge schept. EERBEEK In Eerbeek is gister morgen de tweejarige Frederik Schut bij het oversteken door een auto aan gereden. Kort na aankomst in het zie kenhuis is hij overleden. HELDEN In het Noordlimburgse Helden is zaterdagavond de 36-jarige J. van Lee met zijn fiets door een auto geschept. Hij was op slag dood. JUBBEGA Op de Schoterlandse- weg in Jubbega is gistermorgen de 39- jarige J. de Vries uit Drachten met zijn auto gebotst op de auto van de heer A. Bergsma (53) uit Jubbega, die linksaf sloeg. De heer De Vries was op slag dood, zijn vrouw en drie dochters werden zwaar gewond, evenals de heer Bergsma en zijn dochter. ZALTBOMMEL De zestigjarige mevrouw A. D. Vervoren uit Rumpt is zaterdagavond bij Zaltbommel door 'n auto overreden, toen zij met haar fiets de weg overstak. Zij was op slag dood. EINDHOVEN De dertienjarige Hannie van Meeren uit Eindhoven is gisternacht overleden. Zaterdagavond was zij met haar fiets door een auto geschept, toen zij een voor alle verkeer gesloten doorsteek wilde oversteken. UITGEEST De twintigjarige me juffrouw I. de Wit is zaterdagavond om het leven gekomen bij een botsing tussen twee auto's op de Geesterweg in Uitgeest. Haar even oude verloofde werd zwaar gewond. TEGELEN In het ziekenhuis in Tegelen is zaterdagavond de zesjarige M. Teunissen uit Reuver overleden. Vier dagen eerder was het meisje met haar autoped onder een auto gekomen. GRONINGEN In een Gronings ziekenhuis is zaterdag de driejarige Marjan Johanna Westerbaan uit Sap- pemeer overleden. Zij was bij het spe len onder het achterwiel van een mo torcarrier geraakt. GROENLO Op de Eibergseweg in Groenlo is vrijdagnacht een auto in een flauwe bocht geslipt, in de rechter- berm terecht gekomen en daarna op het linkerweggedeelte op een tegenlig ger gebotst. Een van de vier inzit tenden van de tegenligger, de dertig jarige G. D. Lentink uit Rekken, was op slag dood. Zijn vrouw en schoon ouders werden ernstig gewond, evenals de bestuurder van de geslipte auto. TEL AVIV Om vijf voor zes is zon dagochtend op het vliegveld Lod bij Tel Aviv de Israëlische Boeing-707 ge land nadat dit toestel 39 dagen in Al gerije was vastgehouden. Een dag eer der hadden zeven bemanningsleden en vijf Israëlische passagiers al de vrij heid herkregen. In Algiers is officieel gezegd dat het onderzoek naar de toedracht van de zaak is gesloten. Waar de drie Arabi sche „kapers" zijn die het toestel tot landing dwongen, is evenwel niet be kend. Na dit 23 juli veel beroering in de in ternationale luchtvaart verwekkend in cident werden eerst 23 niet-Israëlische passagiers vrijgelaten. Enkele dagen later konden tien Israëlische vrouwen en kinderen evenals de drie stewardes sen naar huis gaan. Volgens een ambtenaar van het Ita liaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Algerijnse regering de laatste Israëliërs „uit menselijke over wegingen" vrijgelaten. Men verwacht dat Israël nu een aantal Palestijnse verzetsstrijders zal vrijlaten. Dat zou dan het „humani tair gebaa» zijn dat dit land heeft be loofd aan Italië, dat bemiddelend is op getreden. De twaalf, zaterdag vrijgelaten Isra ëliërs zijn dezelfde dag met een Ita liaans toestel naar Rome gevlogen, 's Avonds gaf Algerije ook het toestel vrij. De Boeing werd door een beman ning van Air France eveneens naar de Italiaanse hoofdstad gevlogen. Een bemanning van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al nam het daar over'. WADDINXVEEN De rijkspolitie heeft gistermiddag drie inwoners van Gouda aangehouden die in de talud van rijksweg 12 bij Waddinxveen schietoefe ningen hielden met twee flobertgewe ren. Terwijl zij op hun buik in het gras lagen, mikten zij op twee wieldoppen. De kogels die naast gingen of op de doe len afketsten vlogen over het weiland, rakelings langs de 31-jarige boeren knecht J. van 't Lid. Deze rende on middellijk naar zijn baas die op zijn beurt de politie waarschuwde. Toen de patrouillewagens van de Rijkspolitie arriveerden raakten de schutters in paniek en probeerden te ontkomen. De politie ging hen met ge trokken revolvers na. Zonder dat een schot gelost werd liet het trio, dat niet in het bezit was van een wapenvergun ning, zich naar de politieauto's voe ren. In het gras vond de politie een kist munitie. ADVERTENTIE Belangrijk nieuws iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii p World Registration Pending KINSJASA De president van voor malig Frans Kongo, Massamba Debat, is voor de tweede keer binnen een maand afgezet en gearresteerd. Dit is bekendgemaakt in het buurland, voor malig Belgisch Kongo. De president was begin vorige maand ten val gebracht door een militaire staatsgreep, maar later weer in zijn functie hersteld met beperkte bevoegd heden. In de hoofdstad Brazzaville is de laatste dagen hevig gevochten tussen honderden leden van een jongerenorga nisatie, die uiterst link wordt genoemd, en regeringstroepen. De jongeren had den zich in een kamp verschanst. Het verzet van deze „rebellen", die zouden zijn opgeleid door Cubaanse instruc teurs, werd zaterdag gebroken. Het merendeel van hen, ruim driehonderd man, zou zijn gedood. AMSTERDAM In de vroege mor genuren van zaterdag heeft een 23- jarige vrouw, T. H. P. met een 7.65 pistool getracht een al geruime tijd durende ruzie met haar in Suriname geboren 29-jarige vriend S. P. H. R. te beslechten. De man werd in zijn been geraakt en daarna nog afgetuigd door de 19-jarige D. T. P., een broer van het meisje. R. werd in het Wilhelmina-gasthuis behandeld en later bij de politie voor verhoor ondergebracht. Broer en zuster zijn opgesloten op aanklach4 van toe brengen van zwaar lichamelijk letsel. OEGSTGEEST De Politieke Partu Radicalen is bereid om met de Party van de Arbeid om de tafel te gaan zitten. Daarmee is de P.P.R. de eerste groepering die positief heeft gereageerd op de uitnodiging van de P.v.d.A. om een gesprek over een progressieve concentratie te beginnen. Kortgeleden liet D'66 weten dat het voor een dergelijk gesprek aan de top voorlopig niets voelde. De Radicalen zijn voor „een afzon derlijk gesprek tussen de PPR en de socialisten, maar ook voor een gesprek met allen tegelijk", zo blijkt uit het antwoord van de PPR aan de PvdA De Radicalen vragen zich wel af wie die „alen" zijn. Zo wordt in de brief van de PvdA de Anti-Revolutionaire Partij niet genoemd. De PPR zou van de ARP inzake een stembusakkoord toch meer duidelijkheid willen. Met de PvdA en D'66 is de PPR voorstandster van een ontwikkeling van onderop. Zij wil echter verdergaan: wij hebben al gesproken van een toenade ring die moet groeien. Het zou daarom voor de hand liggen als de eerste uitwisseling van gedachten zou gaan over de vraag hoe de toppen gebruik kunnen maken van wat onderop groeit. Misschien ook over de vraag of „de toppen vragen over dringende proble men aan de plaatselijke gespreksgroe pen kunnen voorleggen." De Radicalen vinden een dergelijke gang van zaken „prettig, ook omdat het nut heeft om zoveel mogelijk te hebben gedaan voor het geval wij door ver vroegde verkiezingen worden verrast." De PPR hoopt dat D'66 voor zoiets wel voelt. Als dat niet zo is dan kan er vol gens de Radicalen nu geen sprake zijn van een discussie „met allen tegelijk". Dan zou opnieuw moeten worden be keken wat de beste manier is om tot politieke vernieuwing te komen. Ondanks haar „ja" tegen de PvdA heeft PPR wel begrip voor het stand punt van D'66. Maar in tegenstelling tot de Democraten zijn de Radicalen wel bereid om een bepaald risico te nemen. Zij stellen echter voorwaarden: „Wij zijn geen socialistenvreters, maar ook geen socialisten. Wij willen geen voor uitstrevende concentratie die socialis tische concentratie is." „Wij zouden het de PvdA en de PSP (van wie we overigens nog niets we ten) niet kunnen verwijten als een voor uitstrevende concentratie in hoofdzaak uit socialisten zou gaan bestaan. Wij zouden het hoogstens onzelf kunnen aanwrijven als wij niet voldoende an deren voor een bundeling van vernieu wende krachten kunnen winnen", zo staat in de brief van de Radicalen. Zij gaat nog verder: „Vele leden van de PPR hebben afscheid genomen van een ontwikkeling waarin het christen dom steeds meer kon worden gebruikt om vooruitstrevende krachten uit elkaar te houden. Zij willen niet dat ook straks visies, levensbeschouwingen en tradi ties er de oorzaken van zijn dat scheidslijnen blijven voortbestaan die geen werkelijke politieke betekenis meer hebben." AMSTERDAM Er komt voorlopig nog geen pil voor mannen. Prof. dr. J. Janssens, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, heeft dit zaterdag ver klaard tijdens een bijeenkomst van art sen van de Protestantse stichting voor verantwoorde gezinsvorming. Er wordt wel met een pil voor man nen geëxperimenteerd. De ene soort werkt echter niet afdoende; een ander preparaat werk zo doeltreffend dat het totale impotentie tot gevolg heeft. H.M de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben een gift geschonken aan het Comité Hulp voor Tsj chen in Nederland. MAASEIK „Als ze het ziekenhuis sluiten zullen ze ons met wapens moeten verdrijven of op brancards eruit moeten dragen. Uit eigen wil verlaten wij het ziekenhuis nooit". Met deze woorden vertolkt de verpleger Fons Leur de houding van het 115 koppen tellende personeel van het Sint-Jozefziekenhuis in het Belgische Maas eik, vlak over de grens bij Sittard. Het voltallige personeel heeft permanent de wacht betrokken in het ziekenhuis. Het besloot daartoe nadat het bestuur had bekendgemaakt dat het ziekenhuis als gevolg van de boycot van de huisartsen in ernstige financiële moeilijkheden was geraakt. Hfet ziekenhuis zal daardoor op 15 september gesloten moeten worden. UTRECHT Het bestuur van de Christelijke Bond van Patroons in het meubileringsbedrijf in Nederland heeft zich in een schrijven tot het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs gericht om te protesteren tegen de op zondag 8 september plaatsvinden de opening van „Interdecor", een vak beurs voor woninginrichting te houden in het kader van de internationale na- jaarsbeurs. „In ons bestuur en in onze ledenkring leven ernstige bezwaren tegen het des zondags openstellen van de Jaarbeurs in het algemeen en tegen het open van Interdecor in het bijzonder. Wij delen u mede dat met alle ons ten dienste staande middelen onze leden te zullen oproepen de Interdecor-beurs totaal te mijden, dus ook op de andere dagen van de week", aldus het schrijven. Behalve onder de „klanten" van deze vakbeurs, bestaan er ook bij verschil lende standhouders bezwaren tegen de zondagsopening. Zo heeft het bestuur van de Nederlandse Matrassenvereni- ging zijn leden gevraagd niet op Inter decor te exposeren. Een belangrijk deel van de mastrassenfabrikanten geeft hieraan gevolg. DEN HAAG Witte goedkope jene ver is volkomen hetzelfde als de aan vaste prijzen gebonden sterke drank. Tot die conclusie is de Nederlandse Consumentenbond gekomen na een on derzoek van beide drankjes. De witte jenever bevat evenveel alcohol als de duurdere en ook de herkomst van de al cohol is dezelfde. De smaak van beide doet niet voor elkaar onder. Van onze correspondent BONN West-Duitsland krijgt een „moeder-nooddienst'', die „plaatsver vangende moeders" uitstuurt naar ge zinnen waar de echte moeder ziek is, spoedig een baby verwacht, of drin gend op reis moet. Veel grootouders die niets omhanden hebben, hebben zich al gemeld voor de moederdienst, waarvoor zij maar een bescheiden loon krijgen als het gezin het betalen kan. Dit idee van het Frankforter echt paar Alois (62) en Charlotte (52) Hes- ser wordt gesteund door de Westduit- se Ouderbond. „Wij kunnen niet meer aan onze ver plichtingen voldoen jegens het perso neel", zei de voorzitter van die raad van bestuur, de heer A. Bleukx. „Tot 15 september kunnen wij de salarissen nog garanderen, daarna zijn onze mid delen volkomen uitgeput. Er rest ons dan geen andere uitweg meer dan het ziekenhuis maar te sluiten". „Salaris of geen salaris, wij blijven het ziekenhuis trouw. Om ons hoeft het niet gesloten te worden", zegt de woordvoerder van het personeel. „Er moet maar een oplossing worden ge vonden tussen de mensen die verant woordelijk zijn voor de financiële moeilijkheden", aldus de heer Leurs. „Wij voeren een aanwezigheidsactie. Dat wil zeggen", legt hij uit. „dat wij met onze voortdurende aanwezigheid ervoor zullen zorgen dat de 120 patiën ten het aan niets zal ontbreken". „Wij willen er tevens voor waken, dat niemand buiten ons om en tijdens onze afwezigheid het ziekenhuis zou sluiten. Ook al moet het bestuur het hoofd in de schoot leggen, wij als per soneel willen ervoor zorgen, dat de zaak gewoon kan blijven doordraaien. Daarvoor krijgen wij ook de steun van onze bond, de Christelijke Centrale voor openbare diensten, dat is de Bel gische katholieke bond van overheids personeel". Dat ook de bevolking van Maaseik vierkant achter het ziekenhuispersoneel .staat, blijkt uit de vele zwarte vlaggen die overal halfstok uit de huizen han gen. Ook komt deze steun tot uitdruk king in een stroom van geldelijke bij dragen. Er is in Maaseik spontaan een solidariteitsfonds gesticht waarvan het geld ook wordt gebruikt om het perso neel tijdens de onafgebroken diensten behoorlijke maaltijden te verschaffen. „Wij willen de ziekenhuiskeuken niet extra belasten", zegt voorzitter Leurs. „Ook willen wij niet naar huis gaan om te eten of te slapen. Daarom laten wij ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! NIJEHOLTPA De zevenjarige Roe lof Koen uit Nijeholtpa is gistermiddag gestikt in een stukje peer. De jongen zat met zijn vader op een boerenwagen een peer te eten. Hij viel van de wagen af, waarbij het stukje peer in zijn luchtpijp schoot. Zijn vader waar schuwde onmiddellijk een dokter. Toen die kwam was het kind al overleden. onze maaltijden koken door een frituur- restaurant en wij eten in de refter". Een zaal die gewoonlijk wordt ge bruikt als vergaderruimte is met veld bedden ingericht tot slaapzaal voor het vrouwelijk personeel. De drie mannen hebben hun bivak in een kamertje op geslagen waar zij om beurten een paar uur slaap genieten. Men doet meer dienst dan normaal. Er worden feitelijk voortdurend over uren gemaakt. De zaak heeft nog nooit zo goed gelopen. Deze bijzondere ijver heeft zelfs tot gevolg gehad dat 'een afdeling voor interne ziekten die door de boycotactie van de huisdokters bij gebrek aan patiënten moest worden ge sloten, vrijdag heropend kon worden. Het personeel, dat door de sluiting van die interne afdeling naar andere afdelingen was overgeplaatst, doet nu in extra dienst de verpleging ook in de heropende afdeling. Hoewel het bestuur noodgedwongen had aangekondigd, dat met ingang van 1 september gen nieu we patiënten meer konden worden op genomen, zorgde het personeel er gis teren voor dat zes zieken in het zieken huis konden komen. Bij hen zijn er die tot na 15 septem ber moeten worden verpleegd. Dit is ook het geval met een aantal patiënten dat al in het ziekenhuis lag voor de huisartsen met hun actie begonnen. De dokters stuurden opeens geen pa tiënten meer naar het ziekenhuis om een landelijk conflict met de overheid over honorering en betalingen op de spits te drijven. Geneesheren, verenigd in de groep „Harraar" weigeren op grond van de betalingsregeling van de ziekenkassen zelf nog iets te betalen voor het gebruik van ziekenhuisruim ten, instrumentarium en verpleegsters en assistenten dié hen behulpzaam zijn. De Belgische dokters mogen eigen patiënten in de ziekenhuizen behande len en zelfs kunnen zij daar de kraam kamers gebruiken. Daarvoor vraagt het ziekenhuis echter enige vergoeding. De dokters weigeren die nu te beta len. Daar de voorzitter van deze art- sengroep in het rayon van het zieken huis van Maaseik woont en praktiseert werd dit ziekenhuis uitgekozen voor de boycotactie. „Het gevolg was", zei de voorzitter van het ziekenhuisbestuur „dat van de ene dag op de andere de bezetting van de bedden in het ziekenhuis met een kwart afnam. De kosten bleven even hoog en de inkomsten schrompelden dermate in dat wij gedwongen waren een geldlening aan te gaan om de sa larissen van het personeel te kunnen betalen. Deze geldbron is 15 september uitgeput". Door de actie van de artsen ontgingen het ziekenhuis de ontvangsten van vijf duizend ligdagen, een strop die onover komelijk was. Omdat het verlies het gevolg was van een actie van doktoren, weigerde de overheid het tekort bij te passen. Zaterdag zijn de partijen bijeen ge weest in het ministerie van volksge zondheid te Brussel. Daar is bepaald, dat deze week een definitieve oiflossing moet worden gevonden. De artsen en het bestuur van het ziekenhuis gaan nu samen met vertegenwoordigers van 't ministerie deze week onderhandelen, zelfs opgeofferd" De opdracht luidt dat voor het eind van de week een voorstel aan de minister moet worden gedaan waarmee de kwes tie kan worden opgelost. De bevolking kan niet geloven dat 't ziekenhuis zal worden gesloten. „Hoe moet het met de spoedgevallen en de slachtoffers van verkeersongelukken? Het dichtsbijzijnde ziekenhuis staat in Genk, dertig kilometer hier vandaan". Dit hoort men in allerlei variaties zeg gen. Allerwegen bestaat grote sympathie voor het personeel dat zich zo voor het ziekenhuis inspant. De heer Bleukx, de Voorzitter van de raad van bestuur zei: „Ook ik heb waardering voor die toe wijding. Als ervoor gezorgd wordt dat de goede gang van zaken niet wordt verstoord, leg ik de actie niets in de weg. Het is wel goed dat algemeen aandacht op deze nu al jaren slepende Jcwestie wordt gevestigd". De specialisten van het ziekenhuis, die eveneens door de boycot van de huisdokters schade lijden, werken ook gewoon door. De patiënten zijn dank baar voor de trouw en toewijding van de verpleegsters en het overige perso neel. Tijdens de bezoekuren gisteren bleek dat overduidelijk uit de reacties van de bezoekende familieleden. Er werd gevraagd een bus in de hal te zet ten opdat men daar een bijdrage in kon storten. Zondag hadden niet alleen de patiën ten bezoek: ook voor de zusters en het huispersoneel was het bezoekdag. Het actiecomité hield voor het voortdurend overwerkende personeel dat na werk tijd niet meer naar huis gaat, een open dag voor al de meisjes en vrouwen die nu al dagenlang onafgebroken in het ziekenhuis zijn. Ze waren in dichte drommen geko men, de familieleden, verloofden en kin deren. In de refter en conversatiezalen zag men overal verliefde paartjes zitten, innig hand in hand. Van enkele gehuw de personeelsleden waren ook de kinde ren op bezoek. Het was een nooit eerder vertoond schouwspel, al die verpleeg sters in kraakheldere uniformen en schorten minnekozend met bezoekers van het ziekenhuis, die daar speciaal voor gekomen waren. De nonnetjes zagen het allemaal glimlachend aan en zorgden voor kof fie. Zij hoefden geen verandering te brengen in hun leefwijze. Zij zijn toch altijd al aanwezig. In een zijvleugel is namelijk een klooster gevestigd. Het voltallige bestuur van deze kloosterge meenschap (een afdeling van de Zus ters van Tilburg) heeft uitvoerig met het actiecomité de situatie besproken. De conclusie was: de zusters kunnen moeilijk aan de actie meedoen, maar zij werken de actie zeker niet tegen. „De zusters zijn neutraal, evenals wij neutraal zijn in het conflict dat de ach tergrond vormt van onze actie", zei de heer Leurs. „Wij zorgen allemaal dat alles ge woon doorgaat, het dienstrooster wordt normaal gehandhaafd. Om hier perma nent de wacht te kunnen houden heb ben velen van ons hun verlofdagen

De Vallei | 1968 | | pagina 5