Inwoners en B. en W.-college spraken erg openhartig over toekomst van het dorp Eist Oma haar Drost wil stilletjes verjaardag vieren Veiling Septer Tiel Activiteiten Katholiek Vrouwengilde Bennekom uw VALLEI? Belt 10550 11079 KUNST' MAAR VOORAL OOK ,KIEK' IN POLITIEBUREAU Bevolking werkt niet erg mee bij grondaankopen Gevaarlijke overwegen verdwijnen Oudste inwoonster van Eist Wat is er toch veel veranderd" Tot zaterdag 7 september Auto reed fiets aan TIJDENS HEARING IN „SPORTLUST" Riolering De Luchtreiziger Spreekuur van burgemeester Veel geslaagden in zwembad Blauwe Schuur Botsing op Dijkstraat Vuilnis Collecte voor Het Zonnehuis Weekendtocht katholieke jongeren Trekschuit Bandrecorder uit consistorie gestolen Karpers uit de vijver RENSWOUDE BURGERLIJKE STAND DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER DINSDAG 3 SEPTEMBER 1968 ELST Voor de lezing over de toekomst van Eist die maandagavond door burgemeester en wethouders in Sportlust werd gehouden, bestond zeer veel be langstelling. Burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. Bosch, ridder van Rosenthal tekende in zijn welkomstwoord aan, dat de toekomst van Eist voor een belang rijk gedeelte van de bevolking zelf afhangt. Werkgelegenheid is er in Eist en omgeving voldoende. Verder is er 4 hectare terrein aangekocht op Remmerden voor het vestigen van nieuwe industrieën. Ter sprake kwam eerst een rondweg om Eist. „Ik kan er nog niet veel over /.eggen, maar wel ligt het in de bedoe ling, dat de huidige Rijksstraatweg in dat geval een provinciale weg zal wor den. Het zal echter wel enige tijd du ren voor een en ander verwezenlijkt wordt" aldus de burgemeester. Voor de woningbouw zijn er grote plannen. Nog dit jaar zal waarschijnlijk worden gestart met de verlenging van de Irenestraat. Er is een groot bedrag uitgetrokken voor woningwetwoningen. Er zouden echter al eerder woningen in Eist gebouwd zijn. als de bevolking niet tegenwerkte. Er moet n.I. agrarisch gebied onteigend worden. Dat levert moeilijkheden op. De grondbezitters zijn nu eenmaal niet een, twee, drie, be reid hun grond af te staan. Verder worden abnormaal hoge prijzen ge vraagd, ook al een reden waarom de woningbouw niet zo snel van de grond komt. Er zijn echter grootse plannen voor Eist. Er zullen nieuwe wegen wor den gecreëerd. De heqr Meiresonne, hoofd afdeling algemene zaken, toonde aan het publiek 'n plan betreffende Eist in de toekomst. Tussen Woudweg en Veenendaalsestraat tussen Rijksstraatweg en Irenestraat en in het verlengde van de Irenestraat worden woningwetwoningen gebouwd, die aan de eisen des tijds zullen vol doen. Er zijn plannen voor garages en parkeerruimte, plus speelruimte voor kinderen. Uit het publiek kwamen verschillen de vragen, die door burgemeester en wethouders werden beantwoord. De o.l. school heeft een slechte lig ging, waardoor het aantal leerlingen steeds terugloopt. De Chr. school telt 72 procent van de leerlingen terwijl de o.l. school er slechts 28 pet. herbergt. Aangezien de school echter in goede staat verkeert, kan deze maar niet zo worden afgebroken en ergens anders weer worden opgebouwd. Er wordt ech ter in de toekomst naar gestreefd de school te bouwen in de buurt van de School met de Bijbel. Een belangrijk punt was ook de rio lering. Er zijn plannen voor een zuive ringsinstallatie, aangezien het rioolwa ter niet meer naar de Rijn geleid mag LUNTEREN De overwegen aan de Blankenspoorselandsweg, de Molen parkweg en de Kastanjelaan zullen worden opgeheven, zo blijkt uit het in vesteringsplan 1969, dat de gemeente dezer dagen heeft bekend gemaakt. De overwegen aan de Mielweg, Valksweg en Veenweg zullen worden beveiligd. Om dit alles te realiseren zullen in overeenstemming met het uitbreidings plan, enkele omwegen moeten worden aangelegd. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam deel aan de wedvlucht vanaf Roosen daal. De duiven werden om 8.45 uur ge lost. De eerste duif werd geklokt door de heer K. de Ruiter om 9.42 uur. De laatste prijs werd om 9.48 uur ver diend. De verdere uitslag is: K. de Ruiter 1, W. J.v. Dam 2-3-4-8-11-12-14- 15-17-20-33-36 Barneveld Tanis 5-41, H. v.Kooten 6-10-18-30-31-32-38-39, G.Fasse 7-27, R. J. v. Kooten 9, C. v. Ginkel 13-21-25, A. v. Barneveld 16-19-24, W. Slotboom 22, Gebr. Spies 23, P. Rose- boom 26, H. Beijk 28, C. Gaasbeek 29- 34. A. Slotboom 35 en A. Versteeg 40. RENSWOUDE De burgemeester van Renswoude is verhinderd zijn we kelijks spreekuur te houden op woens dag a.s. Inplaats daarvan is er gele genheid met de burgemeester te spre ken op donderdag 5 september tussen 4 en 5 uur. AMERONGEN Zaterdag j.l. zijn voor de derde en laatste maal dit jaar de zwemdiploma's A en B verzwommen Alle 100 kandidaten, 66 voor het A di ploma en 34 voor het B diploma slaag den. Dit jaar behaalden in totaal 193 kan didaten hun A en/of B diploma. Zeven kandiaten werden afgewezen. worden. De zuiveringsinstallatie zal ech ter niet in de kern van Eist wprden ge bouwd, doch waarschijnlijk tussen Eist en Rhenen. Er zal dan wel meer riool belasting moeten worden betaald. De installatie zal waarschijnlijk f5.000.000 gaan kosten. Met betrekking tot woningbouw werd ook nog gediscussieerd over hoog- en laagbouw. Aangezien men in Eist geen flatbouw wil, zal men woningen bou wen, die het midden houden tussen flatbouw en eengezinswoningen.' Verder zullen er bijvoorbeeld ver schillende bejaardenwoningen worden gebouwd, want de bejaarde mensen voelen zich gelukkiger tussen gezinnen van allerhande leeftijden dan in een bejaardentehuis. Na de pauze werden er uit de verga dering diverse vragen gesteld o.a. ten aanzien van speelplaatsen voor kleuters en ruimte voor de opgroeiende jeugd. Voorts kwam de plaats van de begraaf plaats aan de orde. Men is van mening dat de begraafplaats in verband met de drukke Rijksstraatweg een ongunstige ligging heeft. Men stelde voor de in gang te verplaatsen naar de toekomsti ge Oranjestraat. De burgemeester deelde mee, dat de begraafplaats in de toekomst buiten de kern van Eist geplaatst wordt in het bosgebied. Het wordt een gezamenlijke begraafplaats voor Eist en Rhenen. Ook werd de vraag gesteld of er op kor te termijn een aula gebouwd zou kun- RENSWOUDE Geboren: Jacque line, d.v. D. Blaauwendraat en A. H. Onderstal; Karin, d.v. E. Inkenhaag en K. Helms. Getrouwd: H. A. J. van Tuijl en L. G. Göbel; Chr. van Ooi jen en H. K. van Burken. Heden, dinsdag BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal: geen voor stelling. Morgen, woensdag OVERBERG Dwarsweg, 14.00 uur: Middagwandeling door omgeving Overberg o.l.v. A. P. de Kleuver. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „In de greep van de prostitutie". TENTOONSTELLINGEN Raadhuis en politiebureau, Veenen daal: t/m 7 sept. dubbelexpositie „Kiek en Kunst". Geopend van maandag t/m vrijdag van 9-18 en 19-21 uur. Zater dag 15-18 en 19-21 uur. Streekmuseum Rhenen: t/m 14 sept. werken van Leen Molendijk uit Arn hem. Dagelijks, behalve op zon- en woensdag, geopend van 11-12.30 en 14-17 uur. VEENENDAAL Op de Dijkstraat kwamen twee auto's met elkaar in bot sing, doordat de ene een voorgesorteer de autowilde passeren. Beide wagens werden beschadigd. De heer J. J. T. V. uit Renswoude wil de linksaf het terrein van een sloperij oprijden. Hij gaf vroegtijdig richting aan, maar de heer H. van D., uit Vee nendaal wilde hem passeren. Een bot sing was onvermijdelijk. nen worden, daar hieraan zeer veel be hoefte bestaat en de nieuw geprojecteer de begraafplaats de eerste jaren zeker niet verwezenlijkt kan worden. Voorts werd er gesproken over het plaatsen van banken in Eist voor de bejaarden. Burgemeester stelde echter, dat er reeds eerder banken in Eist ge weest waren, maar dat deze door de jeugd vernield waren. De meerderheid van de vergade ring was van mening, dat er twee maal per week vuilnis in Eist zal moeten worden opgehaald, daar dit ook in Rhenen geschiedt. Er werd eveneens gesproken over de wenselijkheid van het stichten van een buurtschapshuis in Eist. De burgemees ter was van mening, dat in dat geval een deel van de vestigingskosten voor rekening genomen moet worden door de verenigingen in Eist. Ook werd het plan geopperd om een ideeënbus in Eist te plaatsen, zodat de inwoners hierin hun wensen en sugges ties kunnen deponeren. Voorts werd gesuggereerd dat de In de week van 9t.m. 14 september zal weer een huis-aan-hui^-collecte ge houden worden ten behoeve van de Christelijke Vereniging „Het Zonne huis". Deze vereniging beoogt de verpleging van langdurig zieken en ernstig invali den van alle leeftijden, ongeacht gods dienst of gezindte, in daarvoor speciaal ingerichte verpleegtehuizen. Er zijn thans vier van deze tehuizen waarin to taal 600 zieken worden verpleegd. Na uitvoering van de huidige bouw plannen zal de vereniging haar zorg over meer dan duizend hulpbehoeven den kunnen uitstrekken, maar dan nog wachten er nog duizenden die geholpne moeten worden! Alleen door geldelijke steun kan de hulpverlening uitgebreid en in stand ge houden worden. Namens het werkcomité Mej. J. Hazelhoff Stichting Dorpsbelang nog wel repre sentatief is voor het huidige dorp, aan gezien ruim 15 jaar geleden het bestuur voor deze stichting werd gevormd en vele Elstenaren ternauwernood weten, dat er een dergelijke belangengemeen schap bestaat. De burgemeester vond zeker, dat er in Eist veel meer gedaan kon worden. Hij betreurde het dat er bijvoorbeeld geen Oranje-commissie meer bestaat. Voor het komende jaar is het konin- ginnefeest in Eist echter een feit, aan gezien dit verzorgd zal worden uit de opbrengst van de bazaar van afgelopen vrijdag en zaterdag. Om ruim kwart over tien sloot de burgemeester deze bijzonder interessan te en levendige vergadering. EDE Zaterdag, 14 en zondag, 15 september wordt voor katholieke jonge ren van 17-25 jaar uit Gelderland de zg. Populair II weekendtocht gehou den. Deze tocht zal gaan vanaf Ooster beek via de Wolfhezerbeek naar Hete- ren en vandaar via Hemmen en Op- heusden naar Rheden. De kosten bedra gen f 7,50 per persoon. Zaterdagmiddag wordt om drie uur uit Oosterbeek ver trokken en in Heteren, het doel van de eerste dag, staan een eucharistievie ring en een happening op het program ma. De volgende dag vertrekt men richting Rheden, waar een maaltijd achter de Gedachteniskerk wordt gehou den, en om 19.00 uur een moonlight- cruise naar Arnhem plaats vindt. Op de boot bevinden zich een band en een buffet. Om 22.00 uur is men in Arnhem. Opgave voor deze weekendtocht kan plaatsvinden door f 7,50 over te maken op giro 1157461 ten name van F. Dek kers, Leeuweriklaan' 35, Ede. ELST Mevrouw Drost, oudste inwoonster van Eist, viert vandaag haar 99ste verjaardag, temidden van haar 6 kinderen, 22 kleinkinde ren en 26 achterkleinkinderen. Zij is nog gezond, alhoewel haar gehooren gezichtsvermogen wat te wensen overlaten. Ze wil echter zelf het woord doen. Dat gebeurt, zonder dat ze in herhalingen valt, want mevrouw Drost, weduwe van Gijsbert Drost, is nog zeer vitaal wat haar verstand aangaat. Van vroeger weet ze vrijwel al les nog. Ze toont een foto van een groot herenhuis in Ochten en ver telt daarbij, dat ze bij de bewoners 9 jaar lang als huisnaaister werk zaam is geweest. Tot vorig jaar bracht ze haar dagen door met naaien, breien en lezen en wat huis houdelijk werk, maar nu heeft ze daar geen fut meer voor, alhoewel alles wat om haar heen gebeurt haar beslist niet ontgaat. 1 16—45 20—36 16—28 10—17 TIEL, 2 september 1968 Veilbericfct van de Tielse veiling Septer van maandag 2 september 1968. Opgave na klasse mm maat Appelen 75/opw 70/75 Bloemee 16—45 11—22 Early Victoria k.2 x James Grieve k.2 2937 2838 Manks Codlin k.2 2326 Zigeunerin k.2 1416 913 Tydeman Worchester k.l 5356 5255 Tydeman Worchester k.2 4255 4053 Zuurkroet per 100 kg 6,40. Fabrieksappelen per 100 kg 13,60. Peren x Clapps Favourite k.l x Clapps Favourite k.2 Franse Wijnperen k.l x Franse Wijnperen k.2 x Triumphe de Vienne k.l 3642 3647 x Triumphe de Vienne k.2 3446 Jutteperen Beurre de Mehrode k.l Beurre de Mehrode k.2 Pondsperen St. Remy IJsbouten Perenkroet per 100 kg ƒ3,00. Bramen per doosje van 250 gram 1635. Aardbeien per doosje van 250 gram 2248 1222. Rode bessen per doosje van 250 gram 40—43. Meloenen per stuk 3099 1220. Pruimen x Reine Claude Verte 3266 2544; x Reine Victoria 2481 1333; Fabriek 6 Belle de Louvain 26—57 16—27; x Reine Claude d'Althan 42—87 17—43; Reine Claude Conducta 34—52 21—27. Groenten Andijvie 2629; x Princessebonen 4683 1562; x Staakprincessen 55123; Rode Kool 1016; Komkommers per stuk groene 1221; x Snijbonen 33100 1044; Savooiekool 2123; Spinazie 3143; Uien 1621; Sla per 100 krop ƒ9,0015,00; Prei 3436; Wortelen 1316; x Tomaten per kistje van 6 kg export a ƒ2,452,71; Export b ƒ2,512,80; Export C ƒ2,202,25. x Tomaten per kistje van 6 kg binnenlad 1,002,30 0,901,20. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 65/70 60/65 55/60 17—19 25—34 17—24 8—10 28—33 15—27 13—18 19—21 14—23 10—15 20—22 12—18 11—15 3546 28—43 33—43 27—42 24—27 15—17 21—23 28—46 26—29 24—28 25—30 14—17 14—20 16—19 Op de vraag hoe zij en haar man elkaar ontmoet hebben lacht ze on deugend en vertelt: „We waren beiden 18 jaar oud, hij wilde trouwen, maar daar vond ik hem nog veel te jong voor. Daarom heb ik voorgesteld, dat hij eerst in nilitaire dienst zou gaan. Dat ge beurde, vier jaar verbleef hij in lienst en schreef me toen een brief net een heel mooi gedichtje, dat ik ooit zal vergeten. Er stond in: Als Ik thuis ben van militair tot urgerstand, zult gij zijn mijn troost en rech terhand. In het jaar 1892 zijn we getrouwd en we zijn altijd zeer gelukkig ge weest samen. Het is 30 december alweer 16 jaar geleden, dat hij stierf. Hij is 83 jaar oud geworden. Ik weet ook nog goed hoe we trouw den. We zaten met z'n allen in een grote boerenwagen met een witte huif er omheen. Natuurlijk zaten wij voorin." Terwijl ze dit zegt, wijst ze naar het portret van haar man. „Is het geen knappe man om te zien?" Op haar geheugen is oma Drost geweldig groots. „Ik weet nog hoe ik, toen ik 5 jaar oud was, met mijn moeder naar Amsterdam reisde om familie te bezoeken. Mijn moeder was Amsterdamse van geboorte, ziet u! Dat reizen nam een hele dag in beslag. Zo gingen we 's mor gens vroeg al uit Ochten, we liepen naar Tiel. namen een omnibus naar Geldermalsen en vandaar gingen we per trekschuit naar Amsterdam. Er was bijna geen verkeer vroe ger; wat is er nu dan veel veran derd. Of ik ervan houd me in een auto te laten rijden? Nou reken maar", lacht ze en knikt, „maar ik had het bijna niet kunnen denken, want in ons dorp Ochten was maar één onderwijzer, meester Verhagen en die zei tegen ons: „Kinderen, vlie gen door de lucht en rijden zonder paarden, dat zal er in de toekomst gebeuren, maar ik maak het niet meer mee en misschien jullie ook niet". Ze steekt een vinger op en kijkt Oma Drost trouwde nog in een grote boerenwagen met een witte huif. veelbetekenend en pienter: „Maar ik heb het beleefd, al jaren geleden". Hoe het oma Drost in Eist beval len is? „Toen we na ons huwelijk in Eist gingen wonen, had ik erg veel heimwee naar mijn ouders. Ook zag Eist er lang niet uit zoals nu. Je zag hier en daar een huis en er waren allemaal zandweggetjes. Maar nu zou ik voor geen geld meer naar m'n geboorteplaats terug willen." Als men oma Drost vraagt hoe ze haar verjaardag het liefst wil vie ren, antwoordt ze: „Stilletjes, heel stilletjes". Ze is moe geworden van het vele praten. „Als ik alles zou willen vertellen, wat ik vroeger be leefd heb, kan ik wel eindeloos door gaan". Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur BENNEKOM Maandag 16 septem ber a. s. wordt de jaarlijkse ledenver gadering gehouden. Op het programma staat een Eucharistieviering, die om half acht begint. Agendapunten van de vergadering jaarverslagen van se cretaresse, penningmeesters en leidster doopkofferatie; een bespreking van de plannen voor het komende seizoen èn een bestuurswisseling. Mevrouw A. van 't Root-Hinten, mevr. C. de Graaff-Jan- sen en mevr. A. van Kooy-de Groat zijn na afloop van de vergadering geen be stuurslid meer. Als kandidaten voor de vrijgekomen plaatsen zijn reeds aangezocht mevr. J. B. Bekking-van Hall, mevr. N. Bre- teler-Kleinbreteler en mevr. J. Koomen- Admiraal, terwijl tot 9 september bij het secretariaat schriftelijk tegenkandi daten kunnen worden gesteld. Bij het secretariaat (Molenkamp 15 telefoon 08389 - 4947) kunnen zich ove rigens tot a. s. vrijdag nog deelneem sters opgeven voor de excursie op don derdagmorgen, 12 september naar het NIZO. De KVG-dames vertrekken om 8.45 uur per bus vanaf het Bart van Elstplantsoen, waar ze weer tegen 12 uur zullen terugkeren. De kosten voor VEENENDAAL In Veenendaal is de laatste jaren veel werk gemaakt van tentoonstellingen. Steeds was het kunst dat getoond werd en velen hebben via het actieve gemeentebe stuur kennis gemaakt met de mo derne stromingen in de beeldende kunsten. Nu is er dan naast de tem- toonstelling Kunst in het Raadhuis de tentoonstelling Kiek in het nieu we politiebureau. De benaming Kiek is voor velen mis schien wat misleidend, want het zijn niet alleen foto's die er te bezichti gen zijn. Ook daar is de kunst in ruime mate vertegenwoordigd,*in de vorm van o.a. twee prachtige sepia- tekeningen uit het bezit van H.M. de Koningin die rond 1750 door de ver maarde reizende kunstenaar Jan de Beyes in Veenendaal gemaakt zijn. Voorts is er 't voortreffelijke doelle van de in zijn dagen beroemde por trettist Keilen waarop de gevluchte Veenendalers uit 1855 in hun tijde lijk onderkomen in de Geertekerk te Utrecht zijn afgebeeld. Naast kunst echter ook echte foto kunst. Het belangrijkste doel van de ze tentoonstelling is een beeld te ge ven van Veenendaal in de loop der eeuwen. Het begint met 'n portret van bisschop David van Bourgondië, die in zo belangrijke mate de stoot gaf tot het ontstaan van een veenko lonie in de Gelderse en Utrechtse ve nen. Bekijkt men dan de oude prentbrief kaarten uit de vorige eeuw (waaron der zéér zeldzame) en die uit het begin van deze eeuw, dan treft het dat Veenendaal toen zo romantisch was. Echt een schilderachtig dorp met een eigen sfeer. De ouderen willen dat uiteraard allemaal nog eens weer zien. Een tentoonstelling als deze kan helaas tentoonstelling als deze kan helaas maar eens in de zoveel jaar gehou den worden en kwalitatief steekt ze dan ook met kop en schouders bo men die van 1949 uit. Het is een verheugend iets dat de man die aan de historische tentoonstelling zo'n groot aandeel heeft gehad deze keer de algehele leiding had. Adriaan P. de Kleuver kon thans voortbouwen op het in 1949 gelegde fundament. Alléén al deze naam staat er borg voor dat niets onbe proefd is gelaten er een succes van te maken. De heer De Kleuver vertelde dat er nog een belangrijk medewerker naar voren geschoven dient te worden, namelijk de heer D. van Manen, ge meentesecretaris van Veenendaal, die onvermoeibaar overal de mooie stukken gehaald heeft en voor een groot deel de teksten gemaakt heeft. Zij werden voorts bijgestaan door de heer G. Meijer en een leerling van De Ichtus Ulo, Rudie Versteeg. Het interessantste stuk van de ten toonstelling is volgens de heer De Kleuver de oudste handgekleurde kaart van de Gelderse en Stichtse Venen uit het begin van de 16e eeuw. De datering werd gebaseerd op de reeds ingetekende kapel van Emmik- huizen' die in 1535 geconsacreerd werd. Ook de handschriften, char ters en oorkonden met handtekenin gen, zegels, etc. van koning Philips II, Leicester, prins Maurits enz. zijn de moeite waard. Deze zijn uit de archieven van Rhenen en Veenen daal afkomstig. Bijzonder interessant is ook de inzen ding van Jhr. Van Asch van Wijck met een schat van afbeeldingen van het oude Prattenburg. Er is een zaaltje uitsluitend aan de watersnood van 1855 gewijd en even zo een aan de Veenendaalse in dustrie. Zeer interessant is in dit ge val het fotomateriaal van de Scheep jes wolf abriek die als het moederbe drijf van alle Veenendaalse fabrie ken te beschouwen is. Onder de Veenendaalse predikanten nam Dr. Hoedemaker, later hoogle raar, een bijzondere plaats in. De organisator wist diens prachtig gete kende kop door J. M. Schaffer van de ondergang te redden en ook dit kunstwerk is tentoongesteld. Bijzon dere personen en gebeurtenissen kwamen op enige panelen bijeen. Daarbij is een fotokopie van de ver maarde Vrouwe Clara Jansdochter van Spaarwoude die het in Veenen daal zo bekende huwelijksfonds van de „Delftse stam" stichtte in 1596, waarvan in Veenendaal zeker dui zend descendenten wonen. Een blik in het vermaarde „plakboek" van wijlen notaris J. G. Sandbrink toont het beeld van ca. 1895, toen hier nog turf gemaakt werd onder Prattenburg, Veenendaal nog een bierbrouwerij bezat, en bij de bevol king alle veldnamen nog in gebruik waren, veldnamen die het huidige gemeentebestuur weer als straatna men in ere herstelde. Dan is er het grote drieluik recreatie, met beelden van de oudste voetbal vereniging WC, Sparta (nadere aan duiding overbodig!), maar ook oude foto's van de muziekgezelschappen „D.S." en Ceacilia, ja van het ge mengde zangkoor van „D.S." uit 1898. Opmerkelijk zijn dan voorts de foto's van de zg. Kroningsfeesten in 1898. Al met al een tentoonstelling die méér aandacht waard is dan ze tot dusver heeft gehad. De scholen bijvoorbeeld kunnen nergens beter terecht als het om de lokale geschiedenis gaat. Voor wie hier pas wonen een mooie gelegenheid het oude Veenendaal te leren kennen en voor de eigen oude volkskern een herkennen van wat eens was. deze excursie bedragen ongeveer twee gulden p. p., afhankelijk van het aan tal deelneemsters. Op het programma staat onder andere een rondleiding door de gebouwen, waarbij de kaas en boter- fabricage zullen worden bezichtigd. Men mag voor deze excursie een in- troducee meenemen. Maandag, 14 oktober begint een cur sus bloemenschikken voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde. De cursus, waarvan de heer Nagtegaal de leiding heeft, bestaat uit zes. lessen op ach tereenvolgende maandagavonden, van 89 uur. De kosten zijn f 2,50 per les, matriaal inbegrepen. Men kan zich tot 1 oktober voor deze cursus op geven bij Mevr. L. Kraanen-van Krevel, Dikkenbergweg 16, Bennekom (telefoon 08389-4900). EDE Mevrouw R. kwam zondag avond op de Klaphekweg met haar fiets ten val toen ze werd aangereden door de automobilist G. V. uit Ede, die haar plotseling schepte. Bij de valpartij liep ze een diepe hoofdwond op en ontvel lingen aan de handen. Na aanvankelijk naar haar woning te zijn overgebracht, werd ze later naar het ziekenhuis ver voerd. mer van de Ned. Hervormde Kerk in Lunteren is een bandrecorder gestolen. Men verschafte zich toegang via een wc-raampje. De diefstal kwam gisteren aan het licht. OTTERLO De vijver bij het jacht slot in het park De Hoge Veluwe is een paar edelkarpers armer. De politie trof drie scholieren (24, 19 en 18 jaar) aan, die de vissen op het droge hadden ge haald. Er werd tegen hen proces-ver baal opgemaakt.

De Vallei | 1968 | | pagina 3