Veenendaals dagblad Tsjechen moeten weer bij Russen op 't matje komen Buiten Rode Kruis mag naar Biafra Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Leiders ontmoeten elkaar in Praag of Moskou PRINS BERNHARD OPENDE SCHOOL BONN MOET HANDEN VAN OOSTEN AFHOUDEN Ota Sik thans ontslagen Moeder en haar vriend lieten op reis kinderen in bos achter Huurbelasting pas in 1969 Johnson belooft Europa steun Israël laat 16 Arabieren vrij Transplantatie in viervoud in Brazilië Rotterdam hoopt misschien eiland Tien gemeten Pravda: geen geheim verdrag IN 1969 VRIJER HUURBELEID IN GELDERLAND Ook werkgevers optimistisch over economie Rustig weer Bezetters blijven nog wel Kamervlieg Almelose meisjes typen voor „Den Haag Voorlopig nog geen cultureel verdrag niet Sovjet-Unie Nederlands schipt - zou na fatale aanvaring zijn doorgevaren WAARSCHUWING Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.J. 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden *1,50, leder woord meer 15 cent. WOENSDAG 4 SEPTEMBER I968 - 42e JAARGANG no. 208 In de Slowaakse hoofdstad Bra tislava is de passieve tegenstand tegen de Russische en Hongaarse be zetters nog groter geweest dan in Praag tegen de Russen en Oostduit sers. Hier staat een pantserwagen van het Sovjet-bezettingsleger voor het hoofdbureau van de Slowaakse po- litie. DEN HAAG De huurbelasting op woningwetwoningen zal pas 1 januari 1969 ingaan. Huurders van woningwet woningen van wie na het in werking treden van de Wet Huurdersbijdragen een huurdersbijdrage zal worden gehe ven en die in het jaar waarin de bij drage wordt geheven een aanzienlijk lager inkomen hebben dan in het twee de daaraan voorafgaande jaar zullen een volgens dit lagere inkomen bere kende bijdrage kunnen betalen. Dit is de strekking van een nota van wijziging op het ontwerp van Wet Huurdersbijdragen, die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning en de staatssecretaris van Finan ciën bij de Tweede Kamer hebben in gediend. Met deze nota van wijziging willen de bewindslieden tegemoet komen aan be zwaren die voortvloeien uit het feit, dat bij de vaststelling van de huurders- bijdrage het inkomen van twee jaar geleden in aanmerking wordt genomen. Dit laatste achten zij technisch onver mijdelijk. In de gevallen waarin het inkomen in het jaar van heffing niet meer dan tachtig procent bedraagt van het inko men van het tweede daaraan vooraf gaande jaar zal aan de bijdrageplich- tige op diens verzoek achteraf onthef fing worden verleend. De ontheffing brengt de te betalen bijdrage terug tot het bedrag dat verschuldigd zou zijn geweest indien bij het opleggen van de bijdrage het lagere inkomen over het heffingsjaar in aanmerking zou zijn ge nomen. De ontheffing kan slechts ach teraf worden verleend omdat het inko men over het jaar van heffing eerst één a twee jaar na afloop van dat jaar komt vast te staan, aldus de be windslieden. Zonodig kan in afwachting van het verlenen van de ontheffing uitstel van betaling worden verleend voor de bijdrage of voor een deel daarvan. De peildatum voor de heffing is 1 mei van elk jaar geworden. De ter mijn van de betaling van de bijdrage is in de nota van wijziging terugge bracht van vijf maanden tot drie maan den. WASHINGTON —De Verenigde Sta ten z.yn bereid tezamen met hun NAVO- bon cl genoten plechtig te verklaren dat de huidige troepenslrekte in Europa zal worden gehandhaafd om het hoofd te kunnen bieden aan de nieuwe dreiging van de Sovjet-Unie, aldus is van rege ringszijde vernomen. Verder is vernomen, dat een derge lijke plechtige verklaring vermoedelijk de vorm van een gemeenschappelijk communiqué zal aannemen. Dit is een van de alternatieven, waarover de na tionale veiligheidsraad zal spreken in een zitting ter bepaling van het beleid ten opzichte van de Sovjet-aanwezigheid in Tsjecho-Slowakije. A l weten we met allerlei chemische middelen de lastige vliegen aardig de baas te blijven, toch hebben we er. zo vaak we willen en interesse bezit ten, wel eentje bij de hand, niet om dood te slaan, maar b.v. om eens te kijken, hoe zij van een klontje suiker snoept. Zij kan ongeveer vier dagen hongeren en als zij dan zoetigheid heeft gevonden, kan zij er niet, zoals een hond of kanarie aan knabbelen, want een vlieg heeft tand noch sneb, ja in 't geheel geen harde monddelen. Door middel van het naaldfijne slurfje lost zij wat van de suiker met een mi nuscuul droppeltje vochtigheid noem het speeksel op en is dan in staat de brij op te zuigen. Wie veel vliegen in huis heeft en zich aange trokken voelt tot nadere beschouwing der plaaggeesten, ziet die vloeistof soms aan de slurf hangen. Zulk een exemplaar zal dan een bijzondere ap petijt hebben, zodat reeds vóór het ervan genieten kan het water hem uit de mond looptOude onderzoe kers, zoals Réaumur in 1774 en veertig jaar nadien de abbé-entomo- loog Blondé maken er vaak melding van en schreven de vliegen zelfs de kunst van het herkauwen toe, doch dit gaat mij te ver. Doorgaans laten we ons trouwens slechts zijdelings met de hinderlijke huisgenoten in en zijn al blij, watineer in de loop van augustus tot mid-september, dode half beschimmelde exemplaren be- merkbaar worden. De sporen van dit „meel" zijn uiterst klein en de ene X vlieg steekt de andere aan. Velen heb- ben zich met het onderzoek, dat plm. 1827 aanving, bezig gehouden en de 5 tweede man, die er zich voor interes- 5 seerde, was de veelzijdige Johann 5 Wolfgang von Goethe. 4 september 1968 A. B. Wigman. PRAAG. Dinsdagavond is in doorgaans gocdingelichte kringen in Praag vernomen, dat nog deze week een nieuwe topconferentie tussen Sovjetrussische en Tsjechoslowaakse leiders zal worden gehouden. Van Russische zijde zouden in elk geval partijleider Breznjef en premier Kosy- gin aan de conferentie deelnemen en van Tsjechoslowaakse zijde president Svoboda, partijleider Dubcek, premier Cemik en de voorzitter van het parle ment Smrkofsky. De juiste dag is nog niet bekend. Ook weet men nog niet of de ontmoeting in Praag of in Moskou zal plaats hebben. Politieke waarnemers achten het mogelijk, dat de Russische leiders hun onte vredenheid willen uiten over de ontwikkelingen in Tsjecho-Slowakije. ALMELO In Almelo is een experi ment begonnen dat landelijk als een novum wordt beschouwd, In een ge bouw naast het paleis van justitie be gonnen vyf typistes en een sectie chef met administratieve werkzaam heden voor het parket van de officier van justitie in Den Haag. De dienst ressorteert onder de Almelo se officier. Hij wordt deze maand nog uitgebreid met vijf typistes. Dage lijks zullen administratiebescheiden van Den Haag naar Almelo worden gebracht. Het streven is de werk zaamheden per dag af te ronden en dezelfde dag de bewerkte bescheiden naar Den Haag te zenden. Deze werkwijze is het gevolg van een schrijnend tekort aan typistes in Den Haag. Bij het parket van de officier van justitie in Den Haag werd al ge ruime tijd gewerkt met krachten van uitzendbureaus. De ervaringen met deze krachten w wen niet al te goed. In scherpe tegenstelling daarmee was de ervaring die de bureelchef van het Almelose parket deed toen dit voor jaar een advertentie werd geplaatst voor een typiste op zijn afdeling. Er kwamen 35 sollicitaties. Er volgde overleg tussen Almelo en Den Haag en het resultaat was dat besloten werd Haags administratief werk in Almelo te laten uitvoeren. Een oproep voor typistes bij het Almelose parket werd geplaatst en er kwamen niet minder dan 140 sollicitaties binnen. Als de ervaringen goed zijn is het mogelijk dat in Almelo deze speciale dienst wordt uitgebreid. In het houten ge bouw is plaats voor ca. 25 typistes. JERUZALEM Israël heeft het in ternationale Rode Kruis meegedeeld, zestien „Arabische infiltranten" vrij te laten, als gebaar van dank aan de Ita liaanse regering, voor haar inspanning voor de vrijlating van het gekaapte passagiersvliegtuig van de „El Al" en zijn bemanning en passagiers. Het passagiersvliegtuig was 23 juli op een vlucht van Rome naar Tel Aviv door drie Arabieren gekaapt en ge dwongen naar Algiers te vliegen. Tij dens het afgelopen weekeinde mochten de laatste 12 Israëliërs en het toestel uit Algiers naar Israël vertrekken. De Italiaanse regering had in de kwestie bemiddeld. Vrije Tsjecho-Slowaakse radiozenders meldden dinsdagavond dat een Tsjecho- Slowaakse delegatie in de komende da gen naar Moskou zal reizen voor eco nomische besprekingen. Naar verwach ting zal worden gesproken over een le ning voor modernisering van de Tsje cho-Slowaakse industrie en over com pensatie voor de schade die als gevolg van inval van de troepen van het Pact van Warschau is geleden. Een ander punt van bespreking zou de toekomstige handelspolitiek van Praag zijn. Naar verluidt, zou Moskou niet wensen dat de regering in Praag bilaterale handelsbetrekkingen aangaat met Roemenië en Zuid-Slavië. De Sovjet-Unie verlangt een wijziging van de Wcstduitse politiek ten aanzien van Oost-Europa, zo blijkt volgens be trouwbare kringen in Bonn, uit het „pa pier" dat de Russische ambassadeur Tsarapkin. maandag bij zijn onderhoud met Bondskanselier Kiesinger heeft achtergelaten. In het stuk stelt Moskou, dat de ge beurtenissen in Tsjecho-Slowakije zui ver een aangelegenheid van het „so cialistische kamp" vormen. Bonn wordt verweten, tegenover dit kamp een vij andige houding aan te nemen, hetgeen de Sovjet-Unie niet kan toestaan. Aan alle invloed van Bonn in het oostelijke blok moet een einde komen. In het „papier" staat voorts, dat de Bondsrepubliek haar politiek radicaal moet veranderen, wil zij een bijdrage tot de vrede in Europa leveren. Daar bij worden de oude eisen herhaald, zo als erkenning van Oost-Duitsland en van de grenzen in Oost-Europa en een afzien van geweld. Voorts moet Bonn alle stappen naar internationale ont spanning ondersteunen en voor orde in eigen land zorgen. Gezaghebbende kringen in de West- duitse hoofdstad zijn van oordeel, dat het stuk met het oog op de gebeurte nissen in Tsjecho-Slowakije ernstig ge nomen moet worden, maar dat men er geen rechtstreekse bedreiging van de Bondsrepubliek in mag zien. De waarnemend voorzitter van de Duitse liberale oppositiepartij, Gen- scher, heeft inmiddels verklaard, dat partij- en fractiebesturen onverwijld in kennis moeten worden gesteld van het geen Kiezinger met Tsarapkin heeft be sproken. UTRECHT —Een gekantelde tank wagen heeft van vannacht twee uur tot vanmorgen half tien de ryks- weg Arnhem-Utrecht ter hoogte van Maarsbergen geblokkeerd. Autoverkeer was slechts over één rijbaan mogelijk. De tankwagen van de Nederlandse Wegtank Maatschappij uit Uithoorn kwam uit de richting Arnhem. Hij was met teer geladen. De chauffeur, de 31-jarige P. M. Pouw uit Mijdrecht, was bezig een sigaret op te steken, zo heeft hij aan de politie verklaard. De sigaret viel op de grond, waarna hij bij het op rapen de macht over het stuur verloor. O BELGRADO President Sovoboda van Tsjecho-Slowakije heeft vice- premier dr. Ota Sik, die „momenteel in het buitenland vertoeft, op eigen verzoek van zijn functies ontheven", heeft de correspondent van het Zuid- slavische persbureau Tanjoeg uit Praag gemeld. Hij gaf een officieel communiqué door dat dinsdag in Praag is gepubliceerd. Het Russische regeringsorgaan Iz- vestia heeft een felle aanval gedaan op de Tsjecho-Slowaakse minister van Buitenlandse Zaken, Jiri Hajek, die er van wordt beschuldigd gepoogd te hebben de buitenlandse politiek van zijn land te wijzigen door toenadering te zoeken tot het Westen en in het bij zonder tot de Bondsrepubliek. Voorts wordt hem verweten gestreefd te heb ben naar hervatting van de diploma tieke betrekkingen met Israël. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag besloten om het wetsontwerp tot het sluiten van een cultureel verdrag met Rusland van de agenda af te voeren. Dit verdrag zou volgende week dinsdag worden behan deld. Er kwamen geen tegenstanders van het voorstel van Kamervoorzitter mr. F. J. F. M. van Thiel om na de ge beurtenissen in Tsjecho-Slowakije dit culturele akkoord voorlopig op een laag pitje te zetten. LAGOS. De Nigeriaanse regering heeft gisteren haar goedkeuring gehecht aan de voedseltransporten van het Internationale Rode Kruis naar de honge rende bevolking van Biafra. Het Rode Kruis krijgt toestemming om van mor gen af tiien dagen lang voedsel over te vliegen van het eiland Fernando Poo naar een landingsbaan in Uli-ïhiala in Biafra. IIARLINGEN Do Nederlandse kustvaarder Tjerk Iliddes zou zijn doorgevaren nadat zij op de Majoe, een zijrivier van de Amazone, betrok ken was geweest bij een aanvaring met twee Braziliaanse boten. Daarbij verloren twee vrouwen en zes kinderen het leven. Een krant in Belem meldde dat de Tjerk Hiddes geen hulp had ver leend. De heer C. van der Schoot in Har- lingen, eigenaar van het Nederlandse schip, weigert te geloven dat de ge zagvoerder, als hij een ongeluk heeft veroorzaakt, zonder meer is doorgeva ren. „Volgens mijn agent in Brazilië kan er een aanvaring tussen twee veerboten zijn geweest, waarbij de Tjerk Hiddes niet rechtstreeks betrokken was. Er was een loods aan boord en die had ze ker niet laten doorvaren". SAO PAULO Voor de tweede keer in één week is een meervoudige trans plantatie uitgevoerd. In Sao Paulo in Brazilië werden het hart, de alvlees klier en de nieren van één donor over geplant op vier mensen. Een van de twee mensen die een nier ontvingen, de 36-jarige Nucib Sa- lomao .overleed gisteren. De andere drie patiënten zouden gunstig reageren. De operaties werd verricht door drie ploegen. Prof. Euriclides Zebini leidde de harttransplantatie, dr. Campos Frei- re die van de nieren en dr. Edson Tei- xeira die van de alvleesklier. In Houston in de Amerikaanse staat Texas waren zaterdag al het hart, een long en de nieren van een overleden vrouw overgeplant op vier mannen. De toestand van deze patiënten zou bevre digend zijn. SITTARD In Sittard is gisteren de bouwvakker De H. uit Waubach tien meter naar beneden gestort met het plafond van een lier. De man kwam er buitengewoon goed vanaf: hij brak al leen beide enkels. De transporten zullen overdag ge schieden, tussen acht uur 's morgens en vijf uur 's middags. De vliegtuigen van het Rode Kruis zullen zonder een ge wapende escorte vliegen, zo heeft de afgevaardigde van het Rode Kruis dr. Lindt beloofd. De overeenkomst heeft een einde ge maakt aan wekenlang touwtrekken tus sen de Nigeriaanse regering, de rege ring van Biafra en vertegenwoordigers van het Rode Kruis. De partijen kon den het niet eens worden over de wijze waarop het voedsel naar Biafra zou worden gebracht. Intussen stapelden de tonnen voedsel zich op het eiland Fernando Po op. Gis teren lag daar al 3500 ton voedsel op geslagen. In Aba, de laatste belangrijke plaats die de Biafranen nog in handen had den, zijn dinsdag straatgevechten met Nigeriaanse troepen geleverd. Dit heeft een Nigeriaanse divisiecommandat be kendgemaakt. Hij hoopte tegen het einde van de week niet alleen Aba, maar ook het noordwestelijk gelegen Owerri in handen te hebben. Deze plaats wordt van vitaal belang geacht voor het offen sief van de federale troepen, die zeggen daar al de olie-installaties in de om geving in handen te hebben. ROTTERDAM De laatste ttfd circu leren er in Rotterdam geruchten over de aankoop door de gemeente Rotterdam van het eiland Tiengeme- ten in het Haringvliet. De gemeen te Rotterdam zou met de eigenaren van dift mini-eiland van ruim tien vierkante kilometer, de NV Maat schappij tot Exploitatie „Eiland der tiengemeten", de afspraak hebben gemaakt over te gaan tot aankoop van het eiland, indien de gemeente een dergelijke stap in verband met de havenontwikkeling noodzakelijk zal vfndep. Rotterdam zou belangstelling hebben voor Tiengemeten in verband met de ontwikkeling van het Moerdijkge- bied als vestigingsplaats voor indus trie (mogelijk grond voor Shell Che mie) en de daarmee samenhangen de plannen voor het graven van een kanaal door de Hoeksewaard. De directeur van het Rotterdamse ha venbedrijf, ir. F. Posthuma, kon dins dagavond de geruchten rond een eventuele aankoop door Rotterdam van het eiland bevestigen noch ont kennen. Ook bij de exploitatie-maatschappij zei men over deze zaak geen concrete uitspraak te kunnen doen. Een ge meentefunctionaris van Zuid-Beijer- land, de gemeente tot wier grondge bied het grootste deel van het eiland behoort, verklaarde evenwel dat de gemeente Rotterdam kortgeleden een bod op het eiland zou hebben ge daan. „Velen hier in de buurt zijn bepaald niet gelukkig met de expan siedrang van de gemeente Rotter dam. Als ook Tiengemeten zou moe ten bezwijken voor de haven- en in dustrie-ontwikkeling dan zou dat een verlies zijn. Als men de nationale be langen gaat afwegen tegen de streek- belangen dan zal Tiengemeten- zeker worden verkocht", aldus deze func tionaris. Op het eiland wonen 150 mensen, meest landbouwers en tuinders. MOSKOU Joeri Joekof, politiek medewerker van het Russische partij orgaan Pravda, heeft vanmorgen een bericht uit Amerikaanse bron tegenge sproken, volgens hetwelk er een Rus- sisch-Amerikaanse overeenkomst zou zijn, t.a.v. de verdeling van de wereld tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. In een artikel van Joekof, dat door Radio-Moskou is aangehaald, schrijft de commentator van de Pravda, dat de New York Times het „leugenachtige" bericht heeft gelanceerd, dat de Sovjet unie vooraf Washington heeft ingelicht over „het besluit, dringend hulp te verlenen aan de Tsjechoslowaakse be volking" en van de VS de verzekering had gekregen, dat Washington niet zou reageren op het Russische optreden tegen Tsjecho-Slowakije. LEEUWARDEN Prins Bernhard heeft dinsdag de Prins Bernhard-school voor christelijk basisonderwijs geopend. De school is gelegen in de zg. „verzetswijk", waar de straten namen dragen van ingezetenen, die een rol speelden in het verzet en daarbij hun leven offerden. In een van de leslokalen heeft de Prins een bijzondere les bijgewoond, gewijd aan de bezetting en het verzet. AMSTERDAM DeAmsterdamse recherche heeft Interpol ingeschakeld bij het zoeken naar de 39-jarige Am sterdammer G. L. D. De man ver dween vorige week woensdag in Bel gië met twee kinderen van de 37-jarige mevrouw A. R. K. met wie hij een verhouding had. Een van de twee kin deren is Inmiddels terecht. De man en vrouw hadden eerder drie kinderen van de vrouw in een bos bij Antwerpen achtergelaten met een brief die was gericht aan de Raad voor de Kinderbescherming. De vrouw en haar man waren in juni uit de ouderlijke macht over de vijf kinderen ontzet omdat zij thuis in erbarmelijke omstandigheden leefden. De Raad voor de Kinderbescherming zou de kinderen in een tehuis plaatsen. Eén dag voordat dit zou gebeuren ver trok de moeder met haar minnaar. Zij begonnen een twee maanden durende trektocht langs Belgische kampeerter reinen. Volgens de vrouw, die inmid dels in Amsterdam is teruggekeerd, was het een ellendige tocht. De drie jongetjes Robbie, Alex en Theo, werden uit de auto gezet. Na enkele uren waren zij bij een huis ge komen. De bewoners waarschuwden de politie, die op haar beurt de Amster damse recherche inlichtte. In Amster dam werden de kinderen in een tehuis ondergebracht. Men vermoedt dat D. nog ergens met het vijfde kind rond zwerft. DEN HAAG De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning heeft met Ged. Staten van Gel derland overleg gepleegd over de In voering van de liberalisatie op het ge bied van de huurprijsbeheersing en huurbescherming in hun provincie. Ge zien de situatie op de woningmarkt kunnen Ged. Staten instemmen met het onderzoek naar de mogelijkheden, de liberalisatie op 1 april 1969 te doen ingaan voor de gebieden ten zuiden van de Lek-R(jn en ten oosten van de IJssel, en voor het gebied van de Ve- luwe en dat van de Gelderse Vallei op 1 september 1969. Hun definitieve oor deel zullen zij geven nadat de inzich ten van de Gelderse gemeenteraden bekend zijn. De minister heeft de gemeenteraden gevraagd hem binnen acht weken hun zienswijze over de voorgenomen libe ralisatie kenbaar te maken. Hij heeft er daarbij op gewezen, dat het van minder belang is, of er op het beoog de tijdstip van invoering van een vrijer huurbeleid in een gemeente mis schien nog een klein tekort aan wo ningen zal zijn. De situatie op de wo ningmarkt per gemeente dient bezien te worden in het kader van de totali teit van de streek, waarin de gemeen te gelegen is. Als met een redelijke mate van zekerheid mag worden ver wacht, dat invoering van een vrijer huurbeleid niet tot onaanvaardbare toestanden zal leiden, kan er tegen li beralisatie geen bezwaar bestaan. DEN HAAG Het gaat weer goed met onze economie. Maar het is de vraag of de resultaten van nu al een basis kunnen zijn voor het komende loongesprek. Dit is de mening van het Verbond van Nederlandse Onderne mingen (V.N.O.). De werkgevers vinden in navolging van het Nederlands Verbond van Vak verenigingen dat er alle reden is tot optimisme. De cijfers overtreffen alle verwachtingen. Vooral de buitenlandse handel bloeit snel op. Van de opleving in de interna tionale conjunctuur heeft het Neder landse bedrijfsleven een graantje kun nen meepikken. Er worden weer bete re winsten gemaakt en dat is een ex tra stimulans voor de investeringen. Verbazingwekkend is de ontwikke ling van de uitvoer naar Engeland. On danks de devaluatie van het Britse pond, is de uitvoer naar dit land in het eerste halfjaar met twintig procent ge stegen. Ook onze belangrijkste klant. West-Duitsland, gaat het voor de wind. Onze oosterburen hebben in de eerste zes maanden van dit jaar zeventien procent meer Nederlandse produkten gekocht. De werkgevers heffen niettemin waarschuwend de vinger: De kans is groot dat de economische groei gaat afnemen, zo zegt het VNO. Engeland en de Verenigde Staten bijvoorbeeld hebben maatregelen moeten nemen om hun betalingsbalansen in evenwicht te krijgen. De gevolgen hiervan zullen zeker voor Nederland merkbaar wor den. Ook de investeringsplannen van de industrie zijn nog niet geweldig. Ten slotte verwijst het VNO naar een rap port van de Organisatie voor econo mische samenwerking en ontwikkeling (Oeso) dat een minder optimistische kijk heeft op de gang van zaken. De Oeso verwacht de komende maanden een „uitgesproken vertraging ir. de groei van produktie en internationale handel". Een langgerekt gebied van lagedruk strekt zich van Schotland over de Noordzee en onze omgeving naar Midden-Europa uit. In de aanwezige onstabiele lucht kwamen in ons land plaatselijk enkele regen- en onweers- j buien voor. Tijdens opklaringen vorm- de zich in de nacht en ochtend in het j binnenland op uitgebreide schaal mist. Het komende etmr breidt een rug van hoge luchtdruk zich van de Oceaan over Frankrijk naar het Oos- ten uit. Samenhangend daarmee zal er bij ons weinig wind zijn en wordt de komende nacht opnieuw mist ver- wacht. De kans op buien wordt klein. Morgen overdag zullen enkele op- j klaringen voorkomen.

De Vallei | 1968 | | pagina 1