VALLEISCHOOL GAAT VERHUIZEN Nieuwe school in Ederveen is medio oktober kant en klaar Om tuinLou r Import van giraffen is niet simpel M. de Koning met pensioen Allround vakman legt het bijltje erbij neer Comité „vakantie chronisch zieken maakt de balans op Volgend jaar aan f 8500,- niet genoeg Kandidaat B. Wallet doet intrede in Aagtekerke si Schietnieuws Groot nationaal hengelconcours De Luchtpost Kozijnen, deuren en doodkisten Forensen Opleiding Feest UIT DE KERKEN Nood WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1968 DE KLOMP/EDERVEEN Over ongeveer zes weken op maandag 14 oktober heeft De Klomp geen school meer en heeft Ederveen er een bij. De „VaUeischooI" voor openbaar lager onderwijs wordt met ingang van die datum verplaatst naar een nieuwe school aan het Hootsenplein te Ederveen, dat dan naast de twee bijzondere scholen ook een openbare school zal hebben. Het is waarschijnlijk dat Ederveen in de nabije toekomst ook nog een openbare kleu terschool zal krijgen, omdat de christelijke een zeer grote wachtlijst heeft. Hoofd van de openbare lagere school blijft de heer H. J. Hommes, die sinds vorig jaar de tweeklassige school bestuurt. De kalender wijst September - herfst maand" aande eerste bladeren be ginnen nu al te vallen en hoewel die ttt een grote tuin lang niet lelijk staan moeten ze in kleinere tuintjes toch maar spoedig opgeruimd worden. In een kleine tuin geeft het een slordige indruk, indien de bladeren blijven lig gen en bovendien verrotten de bloe men onder de bladeren, indien er veel regen komt. Hoewel het nog wel wat vroeg is kan het geen kwaad nu eens te overdenken waar u een of meer vruchtbomen in de tuin zoudt willen planten. Indien u er zelf geen raad mee weet haal er dan een deskundige bij, die kan u alle gewenste inlichtin gen geven. Heeft u de tijd, breng dan een bezoek aan een kwekerij, daar is een heleboel voor u te leren. Bovendien kan dan het een en ander met de kweker zelf overlegd worden, hetgeen van grote waarde is. Bedenk: men koopt vruchtbomen niet voor één of twee jaar, doch men hoopt er jaren lang plezier van te hebben. Daarom moet bij de aankoop ook niet op een paar centen gekeken worden. Op zo'n kwekerij kunt u nu zelf de soorten uit zoeken en de vruchten misschien wel proeven, u weet dan meteen weet u koopt, en dat is van groot belang. Buxus- of palmranden moeten nu ge knipt worden. Dat moet met de hegge- achaar gebeuren en is nog niet zo'n gemakkelijk werkje, want de randen mqeten zo recht mogelijk blijvenen van boven ook vlak zijn. Kleine boige- wasjes moeten in deze maand geplant worden, vooral de sneeuwklokjes moe ten vroegtijdig de grond in. Hoe eer der deze gaan groeien, des te beter zijn ze tegen de winter bestand. De sneeuwklokjes kunnen de winter best verdragen, indien ze maar eenmaal één jaar vast staan, doch worden ze voor het eerst geplant, en het gebeurt laat, dan hebben ze nog wel eens van de vorst te lijden. Heden, woensdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „In de greep van de prostitutie". Morgen, donderdag SCHERPENZEEL Fllalethes, 20.00 uur: Afscheid ds. Ca- zander en ds. Zijlstra. TENTOONSTELLINGEN Raadhuis en politiebureau, Veenendaal: t.m. 7 sept. dubbel-expositie „Kiek en Kunst." Geopend t.m. vrijdag van 9-18 en 19-21 uur. Zaterdag 15-18 en 19-21 uur. Streekmuseum Rhenen: t.m. 14 sept. werken van Leen Molendijk uit Arn hem. Dagelijks, behalve op zon- en woensdag, geopend van 11-12.30 en 14-17 uur. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse Schietvereniging behaal den deze week de volgende resultaten, Geweer: E. v. d. Werk 49 pnt. M. Be- rendsen 47 pnt', A. C. van Dusschoten en H. Berendsen 45 punten, H. Methorst en A. ter Burg 44 pnt., A. Valkenburg en H. Veldhuizen 43 pnt., A. Blanken 42 pnt., H. van Ginkel 14 pnt., H. Pa ter, W. Klumpenaar en P. Engelenburg 40 pnt., T. Valkenburg 39 pnt. en A. van Garderen 34 punten. Petite Carabine: M. Berendsen 49 pnt. A. van Garderen 46 pnt., A. ter Burg 44 pnt., H. Pater 43 pnt., A. Valken burg. H. van Ginkel, E. v. d. Werk en II. Veldhuizen 43 pnt., P. Engelenburg 42 pnt., J. Koudijs 41 pnt., A. C. van Dusschoten 40 pnt., A. Blanken 40 pnt., W. Klumpenaar 37 pnt. en T. Valken burg 32 pnt. U weet: tuinieren is vooruitzien! Denkt u ook om het planten van winter- akonieten? U zult eens zien hoe aar dig die kleine, op lage Boterbloem pjes gelijkende dingetjes vroeg in het voorjaar al staan te bloeien. Ze kun nen na jaren grote kolonies vormen. De Ixia's (ook Avondbloemen ge noemd) moeten nu uit de grond ge haald worden. Deze droog bewaren en ze kunnen dan in december of vroeg in het voorjaar weer geplant worden. Herfstknolletjes kan men nu nog zaaien, zo spoedig mogelijk. Ze worden nu niet meer zo zwaar, doch dik behoe ven ze ook niet te worden, want dan zijn ze ook niet lekker van smaak. Zaai ze op rijen op onderlinge afstand van 15 cm, in de rij moeten ze na op komst, op een afstand van 10 cm wor den uitgedund. Probeer het eens op een leeg gekomen stukje grond! Ook veldsla kan nu nog gezaaid worden. Voor de winter kunt ti de grootste planten nog oogsten. De kleine plan ten blijven dan staan voor het voor jaar, ze zijn volkomen winterhard. Zaai ze ruim, een te dichte stand werkt het rotten der plantjes in de hand. De rosetten worden in hun geheel ge oogst en worden gewoon geheel afge sneden. Jammer dat men zo weinig herfst frambozen ziet in de tuinen. Nu is de pluk in volle gang. Ze zijn erg lekker en zijn een plaatsje in de tuin toch zeker waard. Wenst men deze aan te schaffen dan nu bestellen en dan nog voor de winter of in het vroe ge voorjaar aanplanten. Indien nodig kan nu rabarber geplant of verplant worden. Indien nu geplant wordt dan kan men er volgend voor jaar al heel aardig wat van oogsten. Rabarber heeft veel ruimte nodig; een onderlinge afstand van één meter. Een goede soort is de Pptrayon, daar voor heeft u niet zoveel suiker nodig. Rabarber verlangt veel voedsel, dus flink betnesten. Ik schreef hierboven dat Buxus- of palmrand nu geknipt moet worden, doch vaak kan deze van onderen ge heel kaal worden, vooral indien deze jaren staat. Heeft men zulke exem plaren staan dan kan men de planten nu lossteken, ze uit de grond halen en een eind van de wortels afsnijden. Daarna opnieuw planten en doordat ze nu veel lager komen te staan zijn ze van onderen niet kaal meer en slui ten weer tegen de grond aan. Van mevrouw C. L. v. d. W.-de M. ont vingen wij een schrijven waarin het verzoek staat raad te geven betreffen de een vogelnestvaren. Bedoelde deco ratieve varen (Asplenium nidus avis) moet in 'n normaal verwarmde kamer gehouden worden en verlangt vochtige warmte. Maak 't blad dagelijks voch tig met lauw water. Zomers veel wa ter en elke week bemesting geven. Ze mag nu niet verpot worden, pas in het voorjaar als dit nodig mocht zijn. De bruine dopluisjes aanstippen met on verdunde spiritus. De oorzaak dat het blad zwarte plekjes heeft moet niet gezocht worden in het door u veronderstelde. Het verschij nen van zwarte plekjes op het blad en ook al aan een bladrand is het volslagen bewijs dat de plant te koud staat. Zou de atmosfeer te droog zijn, dan zou u zeker ingescheurde blad randen zien. Geef de plant een ande re, meer warmere, standplaats en zorgt voor een vochtige warmte door 2 maal daags de bladeren met lauw water te besproeien. Nooit en te nim mer mag met koud leidingwater ge sproeid worden. Het spijt me te moeten zeggen dat uw raadgever of -geefster er faliekant naast is geweest. De vogelnestvaren groeit in tropische streken hoog in de bomen en heeft dus behoefte aan een vochtige warmte. E. J. GrijsenRhenen De heer Hommes is blij met de ver anderingen die aanstaande zijn: „Meer dan dertig van de huidige leerlingen komen uit Ederveen. Uit De Klomp zelf komen er maar vier en de rest komt uit Veenendaal-noord en Rens- woude. „Sinds het begin van dit schooljaar halen we de kinderen uit de eerste drie klassen, die in Ederveen wonen, op en brengen hen 's avonds met de auto weer terug. Dat is natuurlijk een noodmaatregel, die niet al te lang kan duren. Hij is genomen om continuïteit in het onderwijs van de kinderen te krijgen," zegt de heer Hommes. De school gaat in Ederveen een bete re toekomst tegemoet, dan zij de laat ste jaren in De Klomp leek te hebben. Het nieuwe gebouw heeft drie lokalen, waarvan er voorlopig nog een als han- denarbeidlokaal gebruikt zal worden, maar de heer Hommes heeft hoop bin nen enkele jaren de 66 leerlingen te hebben, die nodig zijn voor een derde leerkracht. „We hebben er nu 44 en we weten, dat, zodra we in Ederveen zit ten, er nog ongeveer acht bijkomen. Verder zijn er een aantal ouders, die hun kinderen wat „noodgedwongen" naar de christelijke school gestuurd hebben. Nu er werkelijk gekozen kan worden tussen verschillende scholen, ben ik er van overtuigd, dat een be trekkelijk groot aantal ouders in Eder veen voor het openbaar onderwijs zal kiezen. Tot nu toe was er eigenlijk maar een school voor die mensen, want de school aan de Schras telt eigenlijk niet mee in de keuzemogelijkheid. De leerlingen die daarop gaan, komen toch niet bij het openbaar onderwijs terecht, en omgekeerd sturen de ou ders, die liever een openbare school voor hun kinderen wensen, die kinde ren niet naar die school," meent de heer Hommes. Er wordt vaak wat geringschattend gesproken over kleine schooltjes. Voor de heer Hommes zijn er echter ook voordelen: „Met sommige vakken, zo als bijvoorbeeld rekenen kun je indivi dueel onderwijs geven. Dat gebeurt ook, zodat er geen twee leerlingen aan dezelfde taak bezig zijn. Voor de vlug ge leerling heeft dit het voordeel, dat hij niet door de langzamere geremd wordt, terwijl de minder vlotte leerling niet het gevoel heeft „er maar wat bij te hangen." Een ideale schoolgrootte is een drie- of een zesklassige. Die zesklassige is voorlopig voor Eder veen onbereikbaar, maar die drieklas- sige komt er." Ervaring De heer Hommes weet waar hij over spreekt: „Mijn vorige school was in Oud-Beijerland. Daar waren we met acht leerkrachten, die allen een combi natieklas hadden. Bovendien waren het vrij grote klassen. Ze zijn daar nu aan een negende leerkracht toe." De heer Hommes was in Oud-Beijerland waar nemend hoofd. In De Klomp is het zijn eerste functie als zodanig, nadat hij voor zijn diensttijd korte tijd lesge geven heft in Vriezenveen en na die onderbreking vijf jaar in Oud-Beijer land. Het verhuizen van de school in De Klomp naar die in Ederveen zal geen grote moeilijkheden opleveren, ver wacht de heer Hommes: „Ik denk dat we alles wat hier vandaan mee moet in twee dagen kunnen overbrengen." Een deel van het meubilair is nieuw in de school in Ederveen, alleen de banken verhuizen mee. Het zal de heer Hommes niet spijten de oude school de rug te moeten toeke ren, want het gebouw was eigenlijk niet meer voor zijn taak berekend. De regen slaat er door de ramen en ook op ander gebied mankeert er nog wel wat aan het gebouw. Zelf blijft hij echter wel in De Klomp wonen: „In Ederveen is geen huis voor me en ik wil hier ook niet graag weg. want waar vind je zoveel ruimte als hier in dit oude schoolmeestershuis?'' RHENEN Ouwehands Dieren park beschikt tot nog toe over slechts één giraffe. Vijf andere exemplaren wachten in verschillende delen van Afrika, op verscheping naar Neder land om daarna eveneens onderge bracht te worden in het prachtige nieuw gebouwde giraffenverblijf van het Rhenense dierenpark op de Greb- beberg. Maar voorlopig zal daarvan nog wel geen sprake zijn. De heer A. Ouwehand, vertelt hier over „Nederland is hét land voor ex port van vee en vlees, boter, kaas en eieren. Deze export wil de Nederland se regering onder géén beding in gevaar brengen. Daar om mogen er geen dieren van buiten Europa Ne derland worden ingevoerd. Dat is een maatregel, die er op gericht i«, zo veel mogelijk besmettingsgevaar voor de Nederlandse veestapel tegen te gaan". De enige giraffe, die Ouwehand nu heeft, ia afkomstig uit de dierentuin van Antwerpen en die mocht dus wel worden ingevoerd. Over het alge meen mogen de dieren wel over de grens worden gebracht, wanneer ze minstens zes maanden ergens in een Europees land zijn geweest. Een gro te handicap is ook, dat Nederland geen quarantainestation heeft. Duits land heeft er minsten twee. De giraffen eerst naar één van die Duitse stations laten brengen, ze daa zes maanden laten en ze naar Rhe nen brengne, is ook al uitgesloten. Duitsland voert ze alleen in, wanneer ze bestemd zijn voor een Duitse die rentuin. De laatste kans is nog* Denemar ken, misschien lukt dat, maar zeker is het nog lang niet. Wat bijzonder vreemd aandoet is, dat schepen met dierenzendingen van buiten Europa op doorreis naar andere landen wèl Nederlandse havens mogen aandoen. Kortgeleden was de heer Ouwehand nog in Rotterdam en daar lag zo'n schip met aan boord giraffen en an tilopen. ,Jedereen liep er op en af. In het kader van de beveiligingsmaatrege len zou ook dat taboe moeten zijn. Enfin, hoe het allemaal ook zij, dik hoop spoedig een legaal gaatje voor m'n eigen dieren te vinden," aldus de dierentuindirecteur. RHENEN Zaterdag 14 september organiseert de Rhenense hengelaarsver eniging „De Voorn" een groot nationaal concours. Er zijn mooie prijzen be schikbaar, zoals een bergmeubel, een radiotoestel, een eethoek, een complete werphengel enz. Het concours begint om 1 uur 's middags. De hengelaars vertrekken vanaf het „Eigen Gebouw" om kwart over twaalf. Het inleggeld bedraagt f. 2.—. Ieder lid van de ver eniging die wil deelnemen is verplicht ook een controleur te „leveren". Men kan zich tot uiterlijk 13 september bij de bekende adressen opgeven. Zaterdag worden geen leden meer ingeschreven. Er moet gevist worden met een vaste hengel, dus geen werphengel. Men heeft eigen keuze in aas en voer. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mede aan een wedvlucht vanaf Roozendaal. Afstand 93 km. In Concours waren 133 duiven. Zij werden gelost om 8.45 uur. De eerste duif arriveerde iom 9.43 uur. De uitslag was: 1, 9, 10, 19, 20 en 27 Jo. v. d. Bovenkamp; 2, 4, 5, 6, 8 en 14 C. A. van de Wetering; 3, 7 en 16 |C. ter Burg; 11, 15, 23 en 26 T. H. Aar- sen; 12, 13. 18, 22 en 24 P. v. d. Bo venkamp; 17 G. Schipper en 21 en 25 Gebr. Rustenhoven. VEEN EN DA AL/SCHERPEN- ZEEL Bijna 48 jaar lang werkt de Scherpenzeelse timmerman Mat- thijs de Koning hij het Veenendaal - se aannemingsbedrijf firma A. van Dijk en Zonen aan de Eenvoud- laan. Vrijdag 13 september zal hij daar afscheid nemen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, een afscheid waaraan wel de nodige luister bijgezet zal wor den, want dat De Koning een ge waardeerd medewerker van Het be drijf is. lijdt geen twijfel. Zelfs hangt hij ook aan het bedrijf, waar hij elk karwei dat hem voorgezet wordt opknapt. Vaak is dat het ma ken van een doodkist, want voor Veenendaal en omgeving wordt het grootste deel van de doodkisten ge leverd door de firma Van Dijk. „Ik heb er in de loop van de jaren duizenden gemaakt", vertelt de ou de vakman. „Tegenwoordig maak ik er gemiddeld drie per week, vroeger was dat veel minder, want toen maakte iedere timmerman nog doodkisten. Nu zijn wij ongeveer de enigen in de omgeving. Het ma ken van doodkisten is niet moeilijk en een jongen, die hier komt leert er weinig van. We werken tegen woordig altijd met mallen en de meesten kunnen het nu niet meer zonder. Ik weet alle maten uit mijn hoofd, maar de jongeren niet meer". Denk niet, dat De Koning niets anders doet dan kisten maken. Hij is een man, die het hele timmer vak beheerst en de hand niet om draait voor een kozijn, een deur of een draaitrap: „Wij maken hier nog van alles, iets wat bij veel tim merbedrijven niet meer voorkomt. De jongens, die hier een paar jaar gewerkt hebben, kennen het vak en dat kan van de jongens uit de bouw niet gezegd worden. Als er zo een tje hier komt, dan kan hij wel een hamer vasthouden, maar timme ren kan hij echt niet. Van heinde en ver halen ze bij ons de jongens weg". bracht worden. Een relatie bracht De Koning toen ln aanraking met de firma Van Dijk en kennelijk, be viel dat zo goed, dat hij er nooit meer over gedacht heeft weg te gaan. De opleiding van de heer De Ko ning vond zoals dat in „zijn" tijd gebruikelijk was geheel in de praktijk plaats. Hij begon als krul lenjongen in Hamersvfeld, toen hij nog geen twaalf jaar oud was. Tot zijn achttiende jaar heeft hij bijna elk jaar een andere „baas" gehad: „Je moet als jongen vaak van baas veranderen, want dan leer je het vak goed. Bij iedereen leer je weer wat anders". Zijn werk aan de Eenvoudlaan heeft de Scherpenzeler wat „toeval lig" gekregen. Voor een aannemer in Ederveen werkte hij aan een huis aan de Cuneraweg. Dat was echter het laatste karweitje, dat die aan nemer toen had en dus moest het personeel ergens anders onderge- „lk heb wel altijd in Veenendaal gewerkt, maar nooit serieuze plan nen gehad om er ook te gaan wo nen, vooral omdat mijn vrouw er geen zin in had. Ik heb dus altijd heen en weer gereisd. In het begin met de fiets, later een tijd met de bus en nu al weer jaren op een brommer". De tijd, die hij fietste zal hij niet licht vergeten: „Dat was vroeger wat. Ik ben altijd op tijd op mijn werk geweest, maar je moet niet vragen hoe me dat soms gelukt is. Als er vroeger een dik pak sneeuw lag, dan was het echt geen pretje om van Scherpenzeel hierheen te rijden. Maar ik heb het toch altijd met plezier gedaan". De timmerlieden van tegenwoor dig kunnen zich, aan de verhalen van de oude rot De Koning te oorde len, niet meten met die van vroe ger: „Wij timmerden met twee man een heel huis af in een week. Kom daar nu nog eens om en dat terwijl er vroeger heel wat meer timmerwerk in de huizen was dan nu. We maakten daarvoor echter wel vaak lange dagen, maar dat gaf toen niet je werkte met ple- zien". Hij is ook nogal trots op het feit, dat hij één keer op een dag 30 deu ren heeft „afgehangen". Zijn maat uit die tijd vertelt altijd dat het er 32 geweest zijn, maar „dat is niet waar, je moet niet overdrijven dertig is toch al veel". Vrijdag 13 september zal het al lemaal voor het laatst zijn. Mis schien zet hij die dag nog wel een doodkist in elkaar, of een kozijn of een van die andere dingen, waar zo'n oude vakman heel gewoon over praat, maar veel zal hij die dag wel niet doen. Trouwens zijn patroons zullen het afscheid die dag zeker niet onopge merkt voorbij laten gaan. Hoewel ze weinig mededeelzaam zijn over de „feestplannen" lieten ze wel door schemeren, dat het afscheid van De Koning, die ze lang hun bedrijf ge diend heeft voor die trouwe mede werker onvergetelijk zal zijn. VEENENDAAL De deelnemers aan de vakantieweek voor chronisch zieken hebben een geslaagde week ge had. Voor de organisatoren, de heren Van Hardeveld, Middelhoven en Slot boom komen nu echter de rekeningen. De vijftig deelnemers kostten ongeveer f 150 per persoon en zoals ieder jaar zijn de organisatoren weer benieuwd of hun kapitaal wel voldoende is om de rekeningen te betalen. Ieder jaar bleek hun inkoopbeleid nog goed, maar er gens is er de angst dat er een jaar komt, dat men met een tekort zal wer ken. De collecte, die elk jaar in Vcen- nendaal gehouden wordt, bracht f 4000 op, maar dat is veel te weinig. Het leeuwedeel van de baten moet komen uit de opbrengst van de voetbalwed strijd van een selectie-elftal tegen de rest van Veenendaal en van de handel en industrie. Gelukkig springt vooral de laatste groep flink bij. Toen men op zaterdag 17 augustus in de „Blije Werelt" te Otterlo arriveer de had men heel wat etenswaren bij zich. 's Maandags moest de heer Middel hoven 's morgens vroeg naar Veenen daal om onder meer brooabeleg voor 't ontbijt te halen, want er was niets meer. De zieken eten namelijk tijdens de va kantieweek meer dan ze anders mis schien in drie weken eten. Vooral het gezamenlijk eten blijkt een enorme stimulans te zijn om flink „toe te tas ten". De rekeningen zijn echter nave nant, want de kosten van 1 zieke bedra gen ruim f 150 p. week. Dat is echter nog gering, vergeleken met 't „Roose- velthuis" te Doorn, waar jaarlijks ook verscheidene chronisch zieken 'n week vakantie hebben. Daarvoor moeten de organisatoren f 250 per week neertel len. De hoeveelheden voedsel, die er per week verwerkt worden, zijn enorm. De boodschappenlijst vermeldt be halve ruim 200 kilo aardappelen, 45 kilo druiven, 300 sinaasappels, 300 per ziken en 2 kisten peren. Men gebruikte in die week verder onder meer 150 liter karnemelk en ruim 30 kilo kaas. Voor patiënten, staf en bezoekers werden in één week tijd meer dan 2000 bekers koffie, thee en melk ingeschonken. Dat deze week voor de zieken belang- rijk is, vooral wat het eten betreft, blijkt wel uit het feit, dat er een pa tiënt bij was, die thuis bijna niets door de keel kon krijgen. „Toen hij na die week weer terugkwam, bleek hij 5 pond zwaarder geworden te zijn", zo vertelde het (trotse) comité. De zieken werden op allerlei manie ren bezig gehouden. Hoogtepunten in hun verblijf waren de taptoe van de Scheepjeswolharmonie op zaterdag avond, het optreden van het Veens Da meskoor op maandagavond en de excur sie naar 't Dilfinarium in H'wijk op dinsdag, 's Woensdags zou de mannen- zangver. „De Veenzangers" optreden, maar ondanks een vrij definitieve toe zegging van de voorzitter liet men ver stek gaan. ,De collecte-opbrengst valt eigenlijk nog steeds een beetje tegen," aldus het comité, „Duizend gulden is nog geen gulden per huis in Veenendaal. Gelukkig dat de industrie en de midden stand beter bijdragen, want anders zou het niet door kunnen gaan. Deze cate gorieën mogen wel eens een extra be dankje hebben. Ook de opbrengst van de voetbalwedstrijd is heel belangrijk. Voor f 8.5000 kunnen we het volgende jaar niet organiseren, zodat vooral de collecte eigenlijk meer moet opbren gen." Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Drachten (vac. F. J. Veltman): S. P. Nijdam te Amersfoort; te Nieuw-Beijerland (vac. M. Bergsma): B. G. van der Wiel te Elburg; te Wezep (vac. A. Gooijer): H. Binnekamp te Vriezenveen; te Spijkenisse (3e pred. pl.) J. Oskamp te Egmond aan Zee. Aangenomen: naar Zeist (Ver. van Vrijz. Herv. in comb, met Ned. Prot. Bond): mr. L. H. van der Bilt, voor ganger Ned. Prot. Bond te Zeist. VEENENDAAL Kandidaat B. Wallet uit Utrecht zal zondagmiddag 8 september na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. W. L. Jens uit Utrecht, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Aagtekerke in de classis Middel burg. Barend Wallet werd op 20 februari 1938 uit een bakkersgezin te Veenen daal geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium in zijn geboorteplaats en studeerde daarna aan de rijksuniversi teit te Utrecht, waar hij in september 1965 zijn kandidaatsexamen theologie en ruim anderhalf jaar later in mei van het vorig jaar ook zijn kerkelijk examen aflegde. De heer Wallet, die van februari 1966 tot februari van dit jaar (1968) te Utrecht in de wijkgemeente van ds. W. L. Jens werkzaam is geweest als vicaris voor het jeugdwerk en die op grond van die werkzaamheden was vrijgesteld om vier maanden stage te lopen (werkzaam te zijn als leervica- ris) werd in juni van dit jaar (1968) na een te Utrecht gehouden collo quium toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervormde Kerk. met een feilloos uitgelijnde wagen op gave, veilige, mo derne banden en minutieus gebalanceerde wielen GENIET U VAN EEN AUTORIT! de vakmensen en de appa ratuur van kunnen u dit rijgenot ver schaffen. kosteloos inspekteren van uw banden levering van nieuwe en De Jonge REMOULD-ban- den voor bedrtjfs- en personenwagens opsporen en verhelpen van elke verkeerde wielstand statisch én dynamisch balanceren van band/wiel in elke afmeting banden spoelen en op spanning brengen met zuivere stikstof gespecialiseerd in Michelin "X", ook ombouw van gewone naar radiaalbanden loopvlakvernleuwlng in eigen fabriek i Arnhemseweg 64 Apeldoorn tel. (05760)-33710 hoofdkantoor en fabriek te Deventer (05700)-! 5845 's Zaterdags tot 12.30 geopend

De Vallei | 1968 | | pagina 3