GVVV oefende scherpe kritiek op Veenendaalse sportstichting APPEL TWO FRUITS Arena in duel met 2e uitgave van RDZ Groot toernooi van gevangenispersoneel in Eist Residentieorkest want 't krijgt er de tijd niet om oud te worden Cola Drink C(1-Sinaas appelsap Malse Kip Bestuur niet achter redactie clubblad „Baby"-elftal van v.v. Scherpenzeel V.D.C. begint weer met competitie SKF favoriet tegen Excelsior I Italiaanse 00$ albert heijn "ïïiesf albert heijn „Ü3 weinig mensen in stichting met kennis van en ervaring in voetbal" Oneens Te veel voedsel voor Biafra STEWART NAAR ROEMENIË Noodrem-kabel als trekker Het wintert al in Zwitserland Aba zou in handen van mgeria zijn Dubcek-dorp Cn-Aardappeltjes _a Erwtensoep *Kleutertaai Ontbijtkoek Kaas Sneb zak 100 gram Dip Snek zak 100 gram Tri Snek verser bij Dammen Korfbal albert heijn fles 1 LITER 69 per 500 gram ♦flroot Krentenbrood Rondo's pak 6 stuks Biskwie Zaanse Molen tweelingrol (±500 gram) 1»" Zaanse Koeken ca *Zelfrijzend Bakmeel 00 Cft-Tomatenketchup QQ Rabat Koffie o60 MacQueen Thee Cfl-Instant Droge Rijst t Cfl-Fannekoekmeel OK Kapucijners .A Ctt-Rookworst QQ rood of wit nieuwe strip VAN Wattusnuit! QBOOTdooslOstuksjj* I KTiRÏB doos 10 stuks Ter kennis making tijdelijk DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 VEENE1NDAAL „Sportstichting bakte het weer bruinOnder deze pittig geformuleerde kop is in het jongste clubblad van GVVV een artikel verschenen, waar in scherpe kritiek wordt geoefend op de Veenendaalse sportstichting. Het lichaam zou volgens de schrijver weinig begrip Jieb- ben voor de problemen van een voetbalvereniging en men beweert zelfs, dat er te weinig mensen van de stichting deel uitmaken, die werkelijk kennis van en ervaring in voetbalzaken hebben. De krasse uitspraken in het artikel hebben de sportstich ting zeer onaangenaam getroffen en volgens een woord voerder betreurt men het ten zeerste dat deze pennevnich- ten in het clubblad hebben kunnen verschijnen. Het bestuur van GVVV deelde overigens mee, dat het niet achter het gewraakte artikel stond en dat was voor de sportstichting nog een (kleine) geruststelling Aanleiding tot de soms vlijmscherpe kritiek was overigens de afgelasting van een oefenwedstrijd van GVVV op het Panhuis! „In het verleden hebben wij In dit cluborgaan meerdere malen kritiek geuit op sommige beslissingen van de Sportstichting, welke blijk geven van weinig inzicht in en begrip voor de financiële en organisatorische problemen van een voetbalvereni ging .Een grief onzerzijds is ook al tijd geweest, dat er te weinig men sen in de stichting zitting hebben die kennis en ervaring in voetbalza ken hebben opgedaan bij een of an dere voetbalclub. Desondanks kan niet ontkend worden, dat inmiddels de afstand tussen e Sportstichting en de voetbalverenigingen kleiner is geworden. Daarom is hel jammer, dat wij ons genoozaakt zien, een frontale aanval te plaatsen in de richting Van de Sportstichting. Want uit wat er nu voorgevallen Is blijkt weer, dat de stichting weinig of geen idee heeft van de consequenties welke voortvloeien uit haar beslissingen. Het was n.I. zo, dat dinsdagavond 20 augustus ons eerste en tweede elftal zou spelen tegen WAVV 1 en 2 in het kader van de zo broodnodige oefenprogramma. Twee experimen tele elftallen waren opgesteld om een juist beeld te krijgen van de sterkte der spelers, de mentale in stelling en de conditie, en om het teamwork te verhogen. Stuk voor stuk punten, die niet tijdens de trai ning, maar alleen door het spelen van oefenwedstrijden uit de verf ko men. Maar maandagavond 19 augustus, en nog laat ook. kreeg onze secreta ris zonder voorafgaand overleg de laconieke mededeling van de Sport stichting, dat de wedstrijden tegen WAVV niet door mochten gaan en dat zij enig voorbehoud wilden betrachten bij het geven van toe stemming om GVVV-HVV, reeds vastgesteld voor zaterdag 24 augus tus, door te laten gaan. Reden hiervoor (aldus de heer Van Asselt van de Sportstichting): Wij willen vóór de competitie de velden in optimale conditie hebben, waarbij echter gemakshalve de noodzaak van een optimale conditie voor de GVVV-spelers over het hoofd gezien wordt. Afgezien nog van de financiële veer die onze clubkas moest laten door deze afgelasting, waren er nóg enkele factoren die moeilijkheden opleverden en de moeite waard zijn, om onder de loep genomen te wor de Ten eerste moest WAVV afgebeld worden en de Wageningers waren nogal (en terecht) geprikkeld over deze veel te laat gemelde afgelas ting. Het is dan ook gebeurd dat en- SCHERPENZEEL Voetbalvereni ging Scherpenzeel neemt dit jaar met een „baby"-elftal deel aan de competi tie. Dat is een team gevormd door jongens in de leeftijd van 8 tot 10 jaar. Zaterdag a.s. zal het zijn eerste wed strijd spelen op het gemeentelijk sport terrein aan de Willearlaan. De tegenstanders zijn de jongens van HVC uit Amersfoort. Indien er in dis trict Veenendaal wedstrijden worden georganiseerd voor de „Baby"- of B- pupillen, neemt ook het Elster Muske tiers met twee teams aan deze compe titie deel. VEENENDAAL Na de minder ac tieve maanden juli en. augustus, begint voor de Veenendaalse damclub VDC weer het eigenlijke damseizoen Terwijl de oude onderlinge competi tie eigenlijk nog niet helemaal is be ëindigd, werd toch reeds een aanvang gemaakt met de nieuwe competitie. Om praktische redenen zal dit seizoen zeer waarschijnlijk in twee groepen (klassen) worden gespeeld. Het be stuur gaat hier eerstvolgende week over beslissen. Bovendien zal VDC, over enkele we ken weer met twee tientallen in de le en 2e klas van de UPDB uitkomen. Binnenkort worden de tegenstanders van beide tientallen bekendgemaakt. Uit de spannende afgelopen competi tie is het volgende eerste tiental (in al fabetische volgorde) „gekristalli seerd". D. Bouman, H. v. d. Brandhof (club kampioen!), W. v. d. Hor, A. Keijman, E. de Kleuver, W. de Kleuver, E. Schaap, B. Valkenburg, J. Vermeer en J. v. d. Vliert. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat de jeugdige Nico Val kenburg, door studie op maandagavond verhinderd, zijn verdiende plaats in het eerste tiental, moest afstaan. Hij zal wel af en toe voor het tweede tien tal, waarvoor een dertiental spelers beschikbaar is, kunnen uitkomen. Belangstellenden voor de damsport kunnen zich bij het secretariaat van VDC, Bergweg 16 of op maandag avond in de bovenzaal van „'t Tref punt" de competitie-avonden ter ken nismaking bezoeken. kele WAVV-spelers niet tijdig meer ingelicht konden worden en zij ston den die dinsdagavond tevergeefs ge pakt en gezakt bij het vertrekpunt te wachten. Ook de GVVV-spelers moesten mondeling ingelicht wór den, voor een schriftelijke medede ling was het al te laat en het is dui delijk dat dit veel tijd en moeite heeft gekost. Ten tweede moest on ze trainer bereikt worden, en dat is niet zo eenvoudig, want hij is met vakantie. We kunnen nog wel even doorgaan met op te noemen wat er allemaal gebeuren moest, maar we zullen het hier maar bij laten. Uit dit alles is toch maar weer duidelijk gebleken, dat de Sport stichting gevormd is uit mensen, die geen flauw idee hebben van de reik wijdte van hun besluiten. Een wed strijd afgelasten is geen doodklap voor de vereniging, maar dan s.v.p. niet op deze manier. En dan ook nog zo nodeloos! De redactie." Daar kon de Sportstichting het dan mee doen. Het ongenoegen van de schrijver is waarschijnlijk ge richt op de heren Hermans en Slik, die de sportveldencommissie van de stichting vormen, en de heer E. van Asselt, hoofd van de sportaccommo daties van de gemeente Veenendaal. Een woordvoerder van de stichting deelde desgevraagd mede, dat er van moeilijkheden tussen GVW en de Sportstichting nauwelijks sprake is en dat het bestuur van de voet balvereniging het bepaald oneens is met het artikel. Als commentaar op de aanval van de redactie van GVVV gaf hij: „Wij RHENEN. Arena 1, dat de eerste competitiewedstrijd met 5—0 verloor van S.K.F. 2, komt zaterdag a.s. uit tegen R.D.Z. 2. De wedstrijd begit om vier uur. De opstelling is als volgt: da mes A. v. d. Brandhof, J. v. d. Burg, R. v. d. Burg. J. Kuipers, M. v. d. Lin den en L. Vrij; heren: D. ter Haar, J. Harpe, D. v. Ingen, E. Komduur, H. Luis man en P. Padberg. Arena 3 speelt thuis tegen S.K.F. 4 om kwart over twee. De adspiranten A gaan op bezoek bij Vogel A en de pu pillen van Arena bieden thuis de strijd aan met Hemur-Enge uit Amerongen. VEENENDAAL Het eerste twaalf tal van korfbalvereniging SKF, dat vo rige week de competitie startte met een fraaie zege op Oosterkwartier, ontmoet zaterdag om vier uur op eigen terrein Excelsoir I. De Veenendaalse formatie heeft, on danks het feit, dat Excelsoir altijd een lastige opponent is, in feite de beste papieren voor de zege. De tweede uitgave, die eveneens een overwinning boekte afgelopen zaterdag tegen Arena I (50) is vrij. SKF 3 werd vorige week verslagen door het Amerongse Hemur-Enge I. Dit twaalftal gaat zaterdag bij RDZ 3 op bezoek. SKF 4 is te gast in Rhenen bij Arena 3, terwijl de junioren 1 om vier uur thuis uitkomen tegen Samos 2. Het jeugdprogramma vermeldt de volgende wedstrijden: SKF A - KVO A; SKF B - RDZ C; SKF C - Gelria B; Gelria 2 - SKF 1 (pupillen); pupillen 2 zijn vrij. ELST Met toestemming van het bestuur van de gemeente Rhenen zullen op 18 en 19 september a.s. de sport velden in Eist de gehele dag bezet z(jn, omdat de Nederlandse Sportbond voor Gevangenispersoneel dan een landelijk toernooi heeft georganiseerd voor zijn personeel, ressorterend onder de Direc tie Gevangeniswezen en Hoofdafdeling Psychiatrische Zorg van het Ministerie van Justitie. Er zullen volleybal- en voetbalploe gen, afkomstig uit praktisch alle plaat sen van Nederland waar een inrichting gevestigd is, tegen elkaar uitkomen. Het aantal deelnemers bedraagt on geveer 400. Men wordt ondergebracht in jeugdherberg „De Eikelkamp". De departementale autoriteiten, logeren in hotels in de gemeente Rhenen. Ter af sluiting van deze sportevenementen zul len een diner en een feestavond worden gehouden in Ouwehand's Dierenpark. DEN HAAG Vandaag gaat het Residentieorkest op tournee naar Duits land en Italië. Het concerteert er onder leiding van Bruno Maderna: op 6 sep tember in Darmstadt, en vervolgens in Venetië op het Internationale Festival voor hedendaagse muziek. Uitgevoerd worden o.m. het tweede hoboconcert van Maderna, een wereldpremière, met als solist Lothar Faber, en Eschatofonie van de Rus Silvestrov, eveneens een wereldpremière. hebben naar eer en geweten gehan deld en zagen geen andere verant woorde mogelijkheid dan een afge lasting. Wij zijn dan ook van me ning, dat men bij GVVV hierop ge reageerd heeft zonder enig recht van spreken SCHIPHOL „Op het ogenblik ko pen wij geen voedsel meer van het geld van de Biafra-actie, omdat het niet ver antwoord is. Wy moeten het eerst kwijt kunnen raken", aldus het hóófd van de afdeling intendance van het Rode Kruis de heer M. van der Winden, op Schip hol bij 't vertrek van een DC 7-d-vlieg- tuig van Martinair naar het Spaanse eilanje Fernando Poo voor de kust van Nigeria. Van de 12 miljoen gulden, die de in zamelingsactie onder het Néderlanse volk deze zomer heeft opgebracht, zijn aan het Nederlandsche Roode Kruis 3 miljoen gulden toegewezen. Daarvan heeft het Rode Kruis tot nu toe ander half miljoen gulden ontvangen. Van dat geld is tot nu toe 500 ton aan voedsel en medicamenten per schip naar Fer nando Poo verzonden, maar daar ligt thans 3.500 ton aan voedsel en medica menten opgestapeld en de Spaanse re gering wil er niet meer voorraden toe laten teneinde te vermijden dat deze bederven of op de zwarte markt te rechtkomen. Twee vliegtuigen van het Rode Kruis een Zwitsers en een Scandinavisch hebben de afgelopen nacht de eerste vlucht met 16 ton voedsel gemaakt naar de geneutraliseerde landingsbaan te Obilagoe in Biafra, zo hebben ingelich te kringen In Genève meegedeeld. LONDEN De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Michael Stewart, brengt volgende week een officieel be zoek aan Roemenië en zal o.a. met pre sident Ceausescoe spreken, zo is woens dag in Londen bekendgemaakt. Het zal de verste ontmoeting van de Roemeen se leider met 'n Westelijke minister zijn sinds de bezetting van Tsjecho-SIowa- kije, die door Roemenië veroordeeld is. Stewart vertrekt zondag naar Boeka rest. Woensdag keert hij terug. Het bezoek valt in het kader van het streven van de regering naar betere betrekkingen met de Oosteuropese lan den. Stewart zou deze week soortgelij ke bezoeken brengen aan Hongarije en Bulgarije, maar deze zijn afgelast uit protest tegen de inval in Tsjecho-Slo- wakije, waaraan Hongaarse en Bul gaarse troepen hebben deelgenomen. UTRECHT Het vorig jaar werd 175 maal in de trein aan de noodrem getrokken. In 46 gevallen dienden de spoorwegen een eis tot schadevergoe ding in. In 1965 en 1966 werd respec tievelijk 195 en 203 maal een trein tot stilstand gebracht. In vele gevallen, aldus de N.S. wordt louter uit baldadigheid aan de nood rem getrokken. Maar er wordt ook veelvuldig van gebruik gemaakt, wan neer het om de veiligheid van mede reizigers gaat. Bij de spoorwegen zijn echter ook gevallen bekend, waarbij een reiziger de noodremkabel in de toilet aanzag voor de trekker... Overigens is het trekken aan de noodrem wanneer dit een onrecht matige daad blijkt te zijn een duur grapje. De spoorwegen claimt ge woonlijk bijna f 3,- per minuut vertra ging en per rijtuig. Een trein bestaan de uit vijftien rijtuigen en met een vertraging van tien minuten, betekent eei\ schade van f 450,-. GENèVE Zwitserland huivert onder koud winterweer met zware sneeuw val vanaf 700 meter hoogte. In Oost- Zwitserland zijn de sneeuwploegen weer in actie en automobilisten doen alles om hun auto's uit te graven. De Sint Gotthard is gesloten en de Zwitserse toeristenclub heeft automo bilisten gewaarschuwd niet de San Bernadino, de Furka en de Oberalp passen te proberen zonder kettingen of sneeuwbanden. In het laagland en in Zürich was 't koud en nat weer en daalde de temperatuur tot 11 graden. UMUAHIA (Biafra) Het Bla- fraanse defensiehoofdkwartier heeft ontkend dat het Biafraanse bestuurs centrum Aba in federale handen is ge vallen. Er is geen sprake van straatgevech ten in de stad, Aba is nog steeds vast in handen van Biafraanse troepen, al dus een woordvoerder. Een journalist die Aba woensdag heeft bezocht, heeft gemeld dat de Ni- gerianen de stad beschieten. Hij zei verder, dat er nog maar een paar bur gers in de stad zijn. Het federale leger heeft woensdag bericht dat Aba, de grootste stad, die nog in handen was van de Biafranen, door de Nigerianen is genomen. „De Nigeriaanse vlag wapperde om tien uur trots boven Aba", zo heeft de regering na vier dagen van onofficiële berichten over de val van Aba, van daag officieel meegedeeld. De stad Aba had voor de oorlog een inwoneraantal van 131.000. WENEN Als eerbetoon aan de Tsj echo-Slow aakse partijleider Dub- cek heeft het Slowaakse dorpje Lucany zijn naam veranderd in Dub- cekovo. Dit werd gisteren bekendge maakt door Radh-Bratislava. Alles is verser bil Albert Heiin 48 Diepgevroren, geconcentreerd UIT FLORIDA blikje voor 0,7 LITER zuiver sap met één handbeweging te openen. ±700 gram zwaard li (±270 gram) WOD doos 18 stuks 215.gram) ba pak 500 gram .44*09 fles 340 gram 9O Cfl Slasaus 418 reuzefles 0,6 liter 1. dubbelpak 500 gramfc, rijkgeurige Schotse ma melange pakje 100 gram O VERMOUTH 3/4 pot (0.72 Itr.) «f pak 400 gram 1«" pak 400 gram 9 1/1 blik 49 vacuum verpakt 290 gram OO REUZEZAK pot 450 gram go inhoud 500 gram «jnf ®0 ion R»„kR X blik voor 1 liter 98699565 GROENMERK 380 gram JBO >4 lui. «tukjes perziken 1/1 blik *n Bartlett peren (822 gram) 11* 'Prof. Wattusnuit en de Ruimteschoenen' luidt de titel van de nieuwe strip in 'Heintje'. Nog meer? Ja, een artikel over turnen, een ge wichthefter in de hobbyhoek, The Motions in de muziekafd. En dat alles voor 12 ct. bij AH- Margarlnel *i:\. SNEKS verrukkelijke zoutjes in 3 variaties: kaas-, dip- en tri sneks. Ideaal bij de borrel, aperitief of zo uit het vuistje. 179 f55 (gewicht pereivan62-69gram) R* (gewicht perelvan 47-53gram) J|« zak 115 gram 55 oh l AWeekaanbiedingen geldig van donderdag 5 t/m woensdag 11 september. Ver* vlees, groente, fruit en bioemea la alio AH-SuperMarts en la een aantal AH-Zelfbedleningezaken (prijzen geldig t/m zaterdag 7 september).

De Vallei | 1968 | | pagina 11