Nederlands elftal boekte overwinning in eerste wedstrijd wereldkampioenschap Robert Heinz: „Ik geef Nederland zeker kans WF Okker in kwartfinale te Forest Hills Prognose betaald voetbal Kessler zal nog heel wat moeten dokteren Schorsing Brouwer en Zoet opgeheven Bayern Miinchen nog ongeslagen Schandaal Italiaanse Olympische ruiters Laatste kans voor Fred van Herpen en Rijn van der Heuvel Zwemploeg YS voor Olympische Spelen SJortnieuws Beugels rijdt mee in Bordeaux-Parijs Harry Steevens won eerste etappe Ronde van het Noorden Handig naslagwerk van Go Ahead ORANJE-FORMATIE MINDER SLECHT DAN LUXEMBURG2-0 Snelle start Nog zwakker JONGE WYNAND FOCKINK Beter Buitengewoon DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 ROTTERDAM Nederland heeft de eerste wedstrijd in de voorronden voor het wèreldkampioenschap voetbal ge wonnen. Luxemburg werd in het Faijenoord-stadion in Rotterdam naar een 20 nederlaag gevoerd. Dat is het enige verheugende feit, dat van deze wedstrijd te vermelden is, wént voor het overige was het allemaal even grauw en onprettig. Dat de winst bij het Nederlands elftal terecht kwam was bepaald niet een gevolg van het goede spel van onze oranje-formatie. De feiten zijn, dat Luxemburg nog slechter speelde dan ons nationale team en daardoor eenvoudig geen kans had een deel van de winst, laat staan de gehele winst, te veroveren. Behoudens het eerste kwartier faal de onze nationale formatie over alle Knies. Er zat totaal geen snelheid in het spel en daardoor ontbrak het ver rassende element in de aanvallen vol komen. Het was brei- en peuterwerk, dat door ons Nederlandse team werd gedemonstreerd en dan nog van een bijzonder slechte soort. De aanvalslinie miste doortastend heid en snelheid, maar werd ook on voldoende gesteund door de achterste linies, waarin keer op keer lelijke ga ten vielen. Gaten, die een vaardiger tegenstander dan Luxemburg zonder enige twijfel prompt zou hebben benut om de score een voor hem gunstig aan zien te geven. Slechts drie spelers haalden naar on ze smaak een ruime voldoende, t.w. doelman Jan van Beveren, Rinus Is raël en niet in de laatste plaats de Feijenoorder Wim Jansen. Voor de rust kwamen bovendien Moulijn en Veenstra nog tot een redelijk niveau, maar in de tweede helft zakten beiden snel naar de grauwe middelmaat te rug. Moulijn was nergens meer toen het spel harder en dikwijls bepaald un fair werd. Aan dat harde spel was, geloven wij, toch ook voor een groot deel scheids rechter Burguet uit België debet. Deze arbifer toonde zich bepaald niet opge wassen voor zijn, taak» floot voor over tredingen die er niet waren en floot niet voor overtredingen, die er wel waren. Tweemaal stond hij er met zijn neus bovenop toen een Luxemburger natrap te, tweemaal ook deed hij of zijn neus bloedde. Niettemin, het optreden van enkele Nederlanders was bepaald niet zachtzinniger dan dat van de hardste Luxemburgers. Ook onze landgenoten gingen zich te buiten aan overtredingen, die met het woord „fatsoenlijk" hele maal niets hadden uit te staan. Het is jammer, dat we het zeggen moeten, maar deze formatie van bonds coach Kessler is tegen ploegen als Bul garije en Polen zonder meer volkomen kansloos. Ze heeft te veel zwakke plek ken. Het leek er overigens aanvankelijk niet op, dat deze wedstrijd in een zo be droevende vertoning zou uitlopen. Het Nederlands elftal ging namelijk in een bijzonder hoog tempo van start en al in de eerste minuten raakte de Luxem burgse verdediging in dé grootste moei lijkheden bij snelle een-twee-combina- Rinus Israël in duel met de Luxemburgse voorhoedespeler Edy Dublin. Eerste Nederlandse doelpunt gescoord door Jansen van Feijenoord. ties tussen Moulijn en de ver mee op rukkende Van Duivenbode. De schoten en kopballen van v.d. Kuylen, Swart en Van Hanegem gaven de Luxemburg se doelman echter betrekkelijk weinig moeite, want meestal kon hij zich bepa len tot het ophalen van de bal achter het doel. De juiste richting ontbrak na melijk steeds. Pas in de veertiende mi nuut had deze doelman, Hoffmann, de grootste moeite met een ziedend schot van Van der Kuylen, dat hij in knappe stijl tot corner omboog. De Luxemburgers, die door het ster ke opdringen van onze verdediging bij hun onverwachte uitvallen toch wel ge vaarlijk waren vla hun .spitsen Dublin en Pilot, kwamen nu en dan tot acties, waarmee de nogal onzekere Nederland se verdediging veel moeite had. Zo mis te een kopbal van de zich languit naar de bal werpende Schmidt op slechts en kele centimeters het doel. Dat zou bijna de gelijkmaker zijn ge weest, want nauwelijks een min. daar voor had Nederland de leiding genomen. Een trekbal van Moulijn bereikte toen Van Hanegem, die de mee opgekomen Jansen de bal vMir de voeten schoof. Tegen het effectvolle schot van de Feij- ehóordër was dbélfrtarf Tfdffïnan volko men kansloos. De wat trage Laseroms nam direct hierna enorme risico's, toen hij een per soonlijk duel aanging met de Luxem burgse linksbuiten Kirchen. Hij verloor dat duel en Veenstra moest bijspringen om onheil te voorkomen. Diezelfde Veenstra joeg de Luxemburgers even later de schrik om 't hart met 'n ziedend schot, waarbij de bal vlak over de lat suisde, maar aan de andere kant moest Jan van Beveren languit naar de uiter ste benedenhoek om een felle schuiver van Pilot onschadelijk te maken. Met het nodige doelmansgeluk stopte Hoffmann vervolgens een hard schot van Van der Kuylen ten koste van een corner en fraai bedwong hij direct daar na een kopbal van Van Hanegem. Drie minuten voor het verstrijken van de of ficiële speeltijd liet scheidsrechter Bur guet de ploegen de kleedkamers opzoe ken. Ook daarmee was hij wat in de war. Vergeleken met het spel in de tweede helft was de periode voor -de rust nog gunstig. Het plaatsen bij'beide ploegen werd steeds slechter en het tempo zak te naarmate de tijd verstreek. De Ne derlandse formatie trachtte weliswaar de score te verhogen, maar zocht de weg naar het Luxemburgse doel langs enorme omwegen, waardoor de tegen standers alle gelegenheid kregen de zaak af te grendelen. Toch zou Nederland nog een doelpunt scoren. Dat gebeurde in de vijfentwin tigste minuut. Na een vrije trap even buiten het Luxemburgse strafschopge bied stuitte de bal voor de voeten van Moulijn, die hem ineens hoog voor het Luxemburgse doel plaatste. Hoog op springend was Hanegem zijn tegenstan ders te snel af en keeper Hoffman maak te een vergeefse duik naar de hoek, waar de bal tegen het net sloeg. Het prikkelde de spelers van beide ploegen blijkbaar tot nog fellere char ges. Israël blokkeerde Dublin de door tocht door hem eenvoudig in de heup zwaai te nemen en Kuffer schopte Mou lijn bijna in 't gezicht in een wilde po ging om de bal te spelen. Het was wer kelijk niet meer de moeite waard om naar dit onbeholpen en systeemloze ge- trap te kijken. Vandaar, dat de tribunes al ruim voor het eindsignaal heel wat DEN HAAG John Brouwer en Bart Zoet hebben woensdag een brief van de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren-Unie ontvangen, waarin wordt me degedeeld, dat de schorsing van een maand ongedaan is gemaakt. Beide renners werden veertien dagen geleden geschorst, omdat zij bij het kampioen schap van Nederland op 28 juli verbo den stimulerende middelen zouden heb ben gebruikt. Bart Zoet he» -t daarna een contra-expertise laten verrichten. Het is inmiddels vast komen te staan, dat beide renners, die „doorgereden" waren, gebruik hebben gemaakt van een zalf, waarin dezelfde stoffen voor komen, die bij het anti-dopingonder zoek in de urine zijn gevonden. Het la boratorium, waar de KNWU haar on derzoekingen laat verrichten, kon niet met honderd procent zekerheid de her komst van de stoffen vaststellen, waar op besloten is de schorsing van beide renners op te heffen. Volgens KNWU- voorzitter dr. P. van Dijk betreft het hier een op zichzelf staand geval en heeft het geen consequenties voor ande re gesignaleerde gevallen van doping. meer lege plekken vertoonden dan bij de aanvang van de wedstrijd. Het is gisteravond wel heel duidelijk geworden, dat Kessler nog heel wat aan zijn ploeg zal moeten dokteren wil hij de tweede wedstrijd uit de voorronde, op 27 oktober „uit" tegen Bulgarije, met een enigszins redelijk resultaat De- eindigen. Moulijn, voor de rust nog bijzonder actief, in duel met de Luxemburger Kuffer. ROTTERDAM Bonds coach Kessler toonde zich gisteren na afloop van het duel, bijna ge woontegetrouw, tevre den met het resultaat. „Het team is me alleen wat tegengevallen in de afwerking", verklaarde hij. „De jongens hebben gespeeld met een enor me inzet en het was ont zettend jammer, dat zij vaak te overhaast speel den." Het spel dat Luxem burg had gedemon streerd was geheel vol gens de verwachting van de bondscoach, namelijk fanatiek en bijzonder fel. Rinus Israël vond hij de beste speler van het veld en ook Laseroms reken de hü tot de uitblinkers. Het debuut van Van Duivenbode achtte hij zeer bevredigend. Toen enkele journalisten een opmerking maakten over het feit, dat Swart bij vlagen aan de lijn stond vastgenageld, merkte hij op: „Swart is nog steeds de beste rechtsbuiten van Nederland." Verder commentaar kwam er niet. Voor Kessler is Bul garije de grote favoriet en over de kansen van Nederland wilde hü niet spreken. Dat wilde de Luxem burgse coach, Robert Heinz, wèl. „Ik vind, dat Holland zeer zeker een kans heeft in deze poule. De ploeg is conditioneel en speltechnisch bijzonder sterk en heeft de over winning zeer zeker ver diend." Over het spel van zijn pupillen was hij allerminst tevreden, doch een motivering wenste hij niet te geven. De vraag of de profs in zijn formatie aan zijn verwachtingen hadden beantwoord, beant woordde hij bevestigend. „De kansen van Lu xemburg zijn wel ver keken. Wij zullen nu proberen om in onze thuiswed strijd zoveel mogelijk punten te vergaren, om daarmee onder andere Nederland te helpen." Lijkt Robert Heinz die hulp noodzakelijk? „Nee, bepaald niet. Want ik vind het Nederlands elf tal een zeer sterk voet bal spelende formatie De Belgische arbiter H. Burguet had het een moeilijk duel gevonden. Zelfverzekerd stond hij het grote aantal verslag gevers te woord. „De spelers van beide par tijen waren enorm ze nuwachtig en daardoor werd de strijd meer malen fors en onvrien delijk." „De nervositeit." Daaraan schreef de Belg alle onprettige facetten van de interland toe. Wietze Veenstra had het een minder prettige wedstrijd gevonden. „Nee, in Roemenië heb ik een stuk leuker ge speeld. Vooral in de tweede helft verloor het duel naar mijn mening zijn aantrekkelijkheid, vanwege de hardheid aan beide kanten. En dat ligt me beslist niet Van Duivenbode was evenals bondscoach Kessler voldaan over zijn debuut. „Het tempo lag, zoals ik had ver wacht, hoger dan in de competitie, maar ik heb het goed kunnen bij houden. De opdracht, die ik heb gekregen heb ik goed uitgevoerd. Werke lijk, ik heb fijn ge speeld." Rinus Israël vond het spel van zijn opponenten wat negatief. Hij maakte vooral zijn misnoegen kenbaar over de prak tijken van Kon ter en Pilot. Van Hanegem is in de tweede helft nog éven tot de orde geroepen door Kessler. „Maar ern stig was de zaak toch niet," verklaarde de bondscoach, „ik móest hem alleen op het juiste moment even iets in het oor fluisteren......" Op de vraag of hij nog met de gedachte had ge speeld Van der Kuylen te vervangen door Cruyff antwoordde hij „Cruyff was gebles seerd Met een veelbeteke nend glimlachje om de lippen verliet hij de perskamer. HAMBURG De wedstrijden voor de Duitse Bundesliga hebben woens dagavond geen verandering gebracht in de top van de huidige ranglijst. Bayern München vestigde een nieuw Bundesliga-record door als eerste club sinds de instelling van de hoogste Duitse voetbaldivisie in de eerste vier wedstrijden ongeslagen te blijven en daarmee acht punten te verdienen. De elf van Beckenbauer wonnen de voor hen zo belangrijke wedstrijd tegen Schalke '04 met 2-1, nadat bij rust de stand nog in evenwicht was: 1-1. Alemannia Aken en Eintracht Bruns- wijk bleven, evenals Bayern München, nog ongeslagen, maar beide clubs heb ben eerder met een gelijk spel genoe gen moeten nemen. Zij behaalden zeven punten, maar betere doelcijfers brachten Alemannia op de tweede plaats. Ale mannia had op eigen terrein weinig moeite met MSV Duisburg: 4-0 (3-0) en Eintracht Brunswijk nam uit Frankfort twee kostbare punten mee naar huis dank zij een „gouden" treffer van Weiss in de 79e minuut van de ontmoe ting in het Frankfortse Waldstadion. De uitslagen: Hannover '96-1-FC Nürnberg 2-2, Scha- ke '04-Bayern München 1-2, München 1860-Borussia Dortmund 2-1, Hambur ger SV-Werder Bremen 5-2, 1 FC Kai- serslautern-1 FC Köln 4-0, Eintracht Frankfort-Eintracht Brunswijk 0-1, Bo- russia Mönchen- Gladbach-Kickers Of fenbach 4-1, Alemannia AkenMSV Duisburg 4-0. ADVERTENTIE klare taal roetig GENEVER in de handige kneepfles f10,50 per Ster DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft 't verzoek van de Nederlandse Volleybal- bond (NeVoBo), om alsnog een volley- balploeg naar de Olympische spelen van Mexico-stad te sturen, afgewezen. TURIJN Het Turijnse dagblad „La Stampa" heeft in zijn editie van woens dag onthuld, dat dr. Carlo Ferraro, hoofd van de veterinaire dienst van de Italiaanse hippische bond, een klacht wegens dierenmishandeling bij een Ro meins gerechtshof heeft ingediend te gen niet nader genoemde personen van de Italiaanse Olympische ruiterequipe. Bij de training van de voor Mexico uitgekozen paarden zou op alle hinder nissen prikkeldraad zijn bevestigd om de dieren op die manier tot grotere prestaties te dwingen. FOREST HILLS Tom Okker heeft zich woensdag geplaatst voor de kwartfinales van de internationale ten niskampioenschappen van Forest Hills. Deze open Amerikaanse kampioen schappen worden na Wimbledon be schouwd als het belangrijkste grasbaan- toernooi ter wereld. De Nederlandse kampioen won in vier sets (8-6, 2-6, 6- 3, 6-2) van de Brit Peter Curtis, die in de voorgaande ronde de Australiër Fred Stolle uitschakelde. In de kwartfinales van het dames enkelspel won de Braziliaanse Maria Bueno met 7-5, 2-6, 6-3 van de Austra lische Margaret Court. Het duel Okker-Curtis was een repri se van de ontmoeting uit de eerste ron de van Wimbledon, toen de Nederlan der eveneens in vier sets won. Ook toen greep de Brit de tweede set, maar had net als nu geen inhoud genoeg om zich in het vervolg van de strijd staande te houden tegen het flitsende aanvalsspel van de Nederlandse kampioen. In de kwartfinales komt Okker uit tegen Pancho Gonzales. Deze veertig jarige professional zorgde voor de ver rassing van de dag door in drie sets (8-6, 6-4, 6-2) te winnen van de 23-ja- rige Australiër Tony Roche, die als tweede in het schema was geplaatst, achter de eveneens reeds uitgeschakel de Rod Laver. Gonzales is professional sinds 1949, het jaar van zijn tweede triomf op Fo rest Hills. Voor de kampioenschappen van dit jaar is hij dertiende geplaatst. In de eerste set van de ontmoeting tussen de 23-jarige Curtis en de één jaar oudere Okker kwamen geen ser- DEN HAAG Rijn van der Heuvel en Fred van Herpen, de twee 400 me ter-lopers, die nog steeds hopen op een uitzending naar de Olympische Spelen in Mexico-stad, krijgen zaterdag in het Duitse Kassei hun laatste kans om te voldoen aan de de vorige week door het Nederlandsche comité gestelde eis van 46,5 seconden. Het tweetal, dat naar Kassei vergezeld wordt door Sjouke Tel, een lid van de door het NOC te licht bevonden 4 maal 400 meter- ploeg, komt daar uit tegen sterke Duit se lopers. Daags tevoren start in Duisburg bij internationale atletiekwedstrijden een vrij grote Nederlandse ploeg. Willy Willems, de Limburgse steeple xhase- loper, krijgt daar neg eenmaal de kans om een tijd rond de 8 min 40 sec te realiseren, een basis waarop hij even tueel nog voor uitzending in aanmer king zou kunnen komen. Tilly van der Made, die al zeker is van een plaats in de Olympische ploeg, komt in Duisburg uit op de 400 meter. Op ditzelfde num mer starten ook Hilda Slaman en Stans Brehn. De rest van de ploeg bestaat uit: 100 200 en 4m aal 100 m: Chris v.d. Meulen (PSV), Coen Jansen (Metro), Ad de Jong (Dio-Medon) en Piet Tamminga (Siomo). 800 m: Bram Wassenaar (AV' 23) 3000 m steeple chase: Her man de Jong (Phoenix). LONG BEACH De Amerikaanse herenzwemploeg, die zal deelnemen aan de Olympische Spelen in Mexico- stad is als volgt samengesteld: 100 meter vrije slag: Zac Zorn (21 jaar), Ken Walsh (23), Mark Spitz (18). 200 meter vrije slag: Don Schollander (22), John Nelson (20), Steve Reupch (22). 400 meter vrije slag: Mike Burton (21), Brent Berk (19), John Nelson. 1500 meter vrije slag: Mike Burton, John Kinsella (16), John Nelson. 100 meter rugslag: Charles Hickox (21), Ron Mills (17), Larry Barbuere (17). 200 meter rugslag: Jack Horseley (17), Mitch Ivey (19), Gary Hall (17), 100 me ter vlinderslag: Mark Spitz, Doug Rus- sel (22), Ross Wales (20). 200 meter vlinderslag: Mark Spitz, John Ferris (19), Carl Robie (21). 100 meter school- slag: Don McKenzie (21), Ken Mjrten (23), Dave Perkowski (19). 200 meter schoolslag: Brian Job (16), Ken Merten, Phil Long (19). 200 meter schoolslag: Brian Job, Ken Merten, Phil Long (19). 200 m wisselslag: Charles Hickox, John Ferris, Greg Buckingham (23). 400 meter wisselslag: Charles Hickox, Greg Buckingham, Gary Hall. 4 x 100 meter vrije slag estafette: Zac Zorn, Ken Walsh, Mark Spitz en Steve Rerych. 4 x 200 meter vrije slag estafette: Don Schollander, John Nelson, Steve Rerych en Mark Spitz. 4 x 100 meter wissel slag estafette: Charles Hickox, Don McKenzie, Mark Spitz en Zac Zorn. Reserves: Chet Jastremski (school- slag), Davis Johnson (wisselslag), Wil liam Johnson (vrije slag), Ray Rivero (rugslag), Andrew Strenk (vrije slag), Mike Wall (vrije slag) en Peter Wil liams (wisselslag). EREDIVISIE A j axFort./Sittl DOSSparta2 VolendamNAC3 Holland SportGo Ahead3 Telstar—GVAV3 FC TwenteADO3 FeyenoordAZ '671 MVV—PSV2 NEC—DWS1 EERSTE DIVISIE Blauw-WitRCH EindhovenDFC3 Helmond SportVitesseI SC CambuurHeracles1 Veendam—FC Den Bosch3 WageningenSW2 RBCHaarlem3 HVCElinkwijk1 Willem IIVolewijckers1 TWEEDE DIVISIE Roda JCFortuna VI3 ZFCExcelsior1 EDO—NOAD1 Hermes DVS—PECl AGOW—SC Drentel Zwolse BoysHeerenveenl De Graafschap—SC Gooiland3 FC WV—Velox3 BaronieLimburgia1 De wedstrijden met ervoor staan op de sporttoto voor zondag a.s. vice-doorbraken voor tot aan de laatste game. Curtis maakte een dubbele fout, werd tweemaal aan het net gepasseerd en sloeg daarmee een volley in het net. De Brit revancheerde zich door door braken in de derde en zevende game van de tweede set (6-2), waarin hij en kele prachtige dropshots gaf, die de snelvoetige Okker onmogelijk kon ach terhalen. Daarna echter verhoogde de Neder lander het tempo. Na een doorbraak kwam hij met 5-3 voor in de derde set en hield zijn eigen service voor de set. In de vierde set gebeurde hetzelfde in de derde en zevende game, waarmee de als negende geplaatste Okker een overtuigende zege behaalde. De Braziliaanse Maria Bueno, die il lusies heeft de titel van Forest Hills voor de vijfde maal te behalen, plaats te zich voor de halve finales door een zege met 7-5, 2-6, 6-3 op de Australische Margaret Court. In het duel tussen de nummers vier (Court) en vijf (Bueno) was de Braziliaanse, vooral tijdens de derde set, waarin zij een voorsprong nam van 3-0, duidelijk beter. Toen men haar vroeg, hoe het kwam dat zij ver leden maand van dezelfde speelster verloor, verklaarde Maria Bueno: „In Longwood had ik pijn in mijn knie. Ik had zes pijnstillende injecties nodig eer ik kon spelen, maar vandaag voel de ik me goed in vorm en bewoog ik me gemakkelijk. Het spel van Pancho Gonzales tegen Tony Roche maakte een buitengewone indruk. De grijzende Amerikaan van Mexicaanse afkomst gaf zijn zeventien jaar jongere tegenstander een les, die hem heugen zal. De „oude" Pancho kende geen moment van onzekerheid, hoewel het de eerste keer was, dat hij tegen de linkshandige Roche speelde. In de eerste set stond hij met 4-5 ach ter en had vier setpoints tegen zich. Na dat hij deze had gered drie door ser vice-aces ging hij onverstoorbaar op weg naar de overwinning en beves tigde op deze wijze zijn uitspraak van een maand geleden, dat hij in tien jaar niet meer zo goed gespeeld had. Met volmaakt plaatsen hield hij Roch voort durend in beweging. Vooral zijn eerste service was van groot kaliber: niet minder dan 70 procent was in. Okker heeft van zijn kant gezegd, dat hij niet gelooft de finale te zul len bereiken. „Ik heb nu vanaf oktober van het vorig jaar vrijwel zonder on derbreking gespeeld. Het wordt me al lemaal wat teveel. Vooral sinds ik voor prijzengeld speel. Daarmee heb ik nu ongeveer 20.000 gulden verdiend". Daarin is nog niet begrepen Okkers aandeel in de prijzenpot van Forest Hills, die 100.000 dollar bedraagt. PARIJS Jan Janssen zal zondag niet starten in de wegwedstrijd Bor deaux-Parijs. De winnaar van de Ron de van Frankrijk, wiens deelneming aan deze klassieker algemeen werd verwacht, gaf te kennen niet te zullen meedoen. De enige Nederlandse deelne mer aan deze wedstrijd is Eddy Beu gels. De overige renners zijn de Fransen Jean Jourden, Bernard Guyot, Michel Grain, Raymond Delisle en Raymond Riotte, de Belgen Georges Van Co- ningsloo, Bernard van de Kerkhove, Emile Bogart, Ferdinand Bracke en Noel Fore en de Duitser Rolf Wolfs- hohl. Calais Harry Steevens heeft de eerste etappe van de Ronde van het Noorden, een vierdaagse wegwedstrijd voor profs, die woensdag in Roubais van start ging, gewonnen. De Willem II- Gazellerijder legde de 192 km van de ze eerste rit, die van Roubaix naar Calais voerde, af in 4 uur 59 min 50 seconden. De Nederlander won de eindspurt uit een kopgroep van tien man, die ruim twee minuten voor sprong had genomen. De tweede plaats was voor de Belg Vandenneste en de derde voor Steevens ploeggenoot Henk Nijd am. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Steevens (Ned) 192 km in 4.59.50; 2. Vandenneste (Belg); 3. Nijdam (Ned); 4. Huysmans (Belg); 5. De Witte (Belg); 6. W. in 't Ven (Belg); 7. Tummers (Ned) (Willem II-Gazel- le); 8. De Geest (Belg); 9. Leblanc (Fr), allen in dezelfde tijd als Stee vens: 4.59.50; 10. P. in 't Ven (Belg) 4.59.54; 19. Jacobs (Belg) (Willem II- Gazelle) 5.02.14. VervoLgens het peloton met onder an dere de Willem II-Gazelle-ploegleden Harm Ottenbros, Huub Zilverberg, Jo de Roo, Maarten Breure en het andere Belgische lid, Jules van der Flaes, al len in 5.02.14. DEVENTER De eredivisieclub Go Ahead gaat er blijkbaar een traditie van maken om aan het begin van het nieuwe seizoen een handboekje uit te geven. Dezer dagen verscheen dat hand boek voor de tweede achtereenvol gende maal en het moet gezegd worden dat het er nog verzorgder en overzich telijker uitziet dan vorig jaar. Dit bij zonder handige boekje bevat talrijke bijzonderheden over de Deventer eredi visieclub en iemand, die daarover iets wil weten kan het er ongetwijfeld in vinden. Naast allerlei bijzonderheden over de profafdeling bevat het o.m. levensbe schrijvingen en foto's van alle contract spelers, wetenswaardigheden over de diverse tegenstanders in de huidige competitie en over de amateurafdeling.

De Vallei | 1968 | | pagina 13