In 1970 SER-advies over koppelen minimumloon aan normale loonstijging Vel Hoofdpijn Man die met kinderen van vriendin rondzwierf aangehouden Nederlandse radio zit aan de grond Olympische Spelen via de radio Aragon door Moskou berispt NS-klacht: onvoldoende hotelbedden ROOLVINK DOET CONCESSIE AAN KAMER: ÉT DBAKA Voor roofoverval op caféhoudster twee jaar geëist Zeeland denkt over invoeren toeristen belasting Politie zoekt zestal wegens grote juwelendiefstal „Mensen in nood" helpt Perzië \oorlopig akkoord over vijfdaagse winkelpersoneel Radio-actief afval in oceaan gestort Thomassen ontkent plan tot kopen Tiengemeten Schooljeugd dag vrij bij geboorte baby prinses Beatrix NEDERLANDS VLIEGTUIG MET VOEDSEL NAAR BIAFRA Nieuwe ambas sadeur van Israël in ons land Leipziger Messe weinig bezocht Vrouw donor voor drie mannen Montgomery staat document overgave aan museum af Toewijzing B.N.G. zeer gering KLEUREN-TV LEEFTIJDSGRENS VAKANTIETOESLAG VISSERS UITSTEL Dan helpt Snel, doeltreffend, betrouwbaar! V.U. krijgt subfaculteit tandheelkunde DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrust! Van DRAKA. DEN HAAG Minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) wil 1970 aan de Sociaal-Economische Raad een advies vragen over de mogelijk heid om een verhoging van het minimum-loon alleen te laten afhangen van de stijging van de „normale" lonen Dit zei de minister gisteren in de Tweede Kamer tijdens de verdediging van zijn wetsontwerp tot het invoeren van een minimum-loon en een minimum-vakantie bijslag. Met deze belofte kwam hij tegemoet aan het verlangen van de heer H. J. H. Maenen (kath.v.) die dinsdag om zo'n advies hadden gevraagd. Voor de heer Roolvink is de „ge mengde index" een koppeling van het minimum-loon aan de stijging of daling van lonen èn prijzen geen keus geweest, die voor nu en altijd moet gelden. „Ze is echter op dit mo ment het meest aanvaardbaar omdat", zo zei de heer Roolvink, „we nog wei nig ervaring h'ebben met het vrijere loonsysteem". „Het is mogelijk dat de lonen in een bepaalde bedrijfstak ver onder de ge middelde stijging van de lonen zullen blijven. Al^ het minimum-inkomen dan toch aan die gemiddelde stijging zou worden aangepast, kan de hele opbouw van de lonen worden doorkruist". De minister wil het advies in 1907 vragen, omdat het dan klaar kan zijn voordat, volgens het wetsontwerp, in 1971 moet worden bekeken of een aan passing van het minimum-loon aan de stijging van de welvaart nodig is. De heer Roolvink kwam gisteren de Kamer nog op een ander belangrijk punt tegemoet. In diezelfde adviesaan vrage wil hij de SER laten bekijken of de leeftijd van 25 jaar die nu in het wetsontwerp staat, moet worden ver laagd. Hij zei als antwoord op vragen van onder meer mej. H. van Leeuwen (ar) en de heer H. Kikkert (ch) dat hij zich inzake die leeftijd niet te star wil op stellen. Een verlaging tot 23 jaar, waar op dinsdag werd aangedrongen vond de minister echter wel een grote sprong. De heer Roolvink had geen bezwaar tegen het amendement van de heer Maenen om de vakantietoeslag van zes procent wettelijk te garanderen voor inkomens tot driemaal het minimum loon, dus tot ongeveer 21.000 gulden. Hij had zelfs geen principiële bezwa ren tegen het verdergaande amende ment van de socialist mr. T. J. A. M. van Lier, die zes procent voor inko mens tot vier keer het minimum-loon oftewel 28.000 gulden wettelijk gegaran deerd wil zien. De minister vond dat echter wel wat overdreven. Er zijn vol gens hem geen sociale redenen om de vakantietoeslag van mensen met zulke inkomens in een wet vast te leggen. De „maatschapvissers" de vissers die met de reders het risico delen en die dus niet in een verhouding van werknemer tegenover werkgever staan mogen van de minister buiten de wet blijven. Hetzelfde geldt ook voor de krantenbezorgers. De heer Roolvink meende wel, dat bij de invoering van de wet een „realis tisch" beleid moet worden gevoerd als het gaat om ontheffing van de verplich ting om het minimum-loon te betalen voor bedrijven die het financieel moei lijk hebben. De ontheffing zal in het algemeen voor een onderneming moe ten worden gegeven, en niet voor een hele bedrijfstak. De Kamer zal op verzoek van de vas te commissie voor sociale zaken, pas op 24 september reageren op de opmer kingen van de minister. Dan komen ook de amendementen in bespreking en wordt er gestemd. De commissie heeft om dit uitstel gevraagd, omdat ver scheidene Kamerleden nog afwezig zijn. AMSTERDAM Twee jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest heeft de officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank gisteren geëist te gen de 25-jarige kelner A. v/d V. uit de hoofdstad voor een roofoverval op de 61-jarige eigenares van het café „De lange Nek" in de Ferdinand Bolstraat op 10 mei. De al diverse keren veroordeelde jongeman, die bekende, had van een vriendin, die werkster was in het café gehoord dat er bij de caféhoudster wel wat te halen viel. De verdachte, die geen werk meer had was op 10 mei de woning boven het café binnengegaan, waar de eigenares, mevrouw G. H. Smit-van Anraad, zoals ze altijd na het avondeten deed. op bed lag te rusten. Zij vertelde voor de rechtbank dat zij een schaduw op de linnenkast had gezien die zich op haar had gestort toen zij om hulp schreeuw de. De kelner had haar keel dicht ge knepen en haar op het bed geduwd, waar zij even bewusteloos was ge raakt. Toen zij bijkwam had ze ge vraagd: „Wil je nou weggaan?" Op nieuw had de kelner de vrouw bij haar keel gegrepen en op het bed geduwd. Met een doosje met ringen, circa 140 gld en nog wat kleingeld was hij ver dwenen. De officier van Justitie hield er reke ning mee dat verdachte niet had kun nen weten dat de vrouw thuis zou zijn en hij nam aan dat de kelner niet de bedoeling heeft gehad een roofoverval op de caféhoudster te plegen. „Hij is verrast door de aanwezigheid van de vrouw", aldus de officier. Deze was van oordeel dat het optreden van de kelner er niet op duidt dat hij van zijn stuk was gebracht. Het is zeker geen paniek-reactie geweest, maar het wijst volgens de officier op een vrij grote koelbloedigheid. Bij de mededeling in het rapport van de psychiater, dat er geen vrees voor herhaling zou zijn plaatste de officier, naar hij zei, een vraagteken. Uitspraak 18 september. AMSTERDAM De 39-jarige Am sterdammer G. L. D. die vorige week woensdag met twee kinderen van zijn vriendin verdween, is gisteren in Rotter dam aangehouden. Bewoners van de wyk Zwaanshals tip ten de politie over de verblijfplaats van de Amsterdammer, die nog in gezel schap was van het twaalfjarig dochter tje van de 37-jarige mevrouw A. R. K. uit Amsterdam Noord. Na zijn arrestatie is hij door de Rot terdamse politie overgegeven aan de Amsterdamse recherche. Het meisje werd in een kindertehuis in Amsterdam ondergebracht. Met de arrestatie van D. is een eind gekomen aan een twee maanden duren de zwerftocht, die begon vlak voordat de vijf kinderen door de Raad voor de kinderbescherming in een tehuis zou den worden ondergebracht, omdat de ouders geschorst waren uit de ouder lijke macht. Tijdens deze tocht hadden D. en zijn vriendin eerst in Brasschaet drie kinde ren, de negenjarige Theo, de zesjarige Alex en de vijfjarige Robbie uit de au to gezet met een brief, waarin de moe der verklaarde, dat zij haar kinderen liever in den vreemde achterliet, dan dat zij deze afstond aan de Raad voor de Kinderbescherming. Daarna ging de vrouw terug naar Amsterdam, terwijl de man met de zevenjarige Gerard en de twaalfjarige Anja de tocht voortzette. Gerard werd door de man, die hij „oom" noemde in Dordrecht uit de auto gezet en daar maandag gevonden. Anja en haar „oom" gingen naar Rotterdam. Daar werden zij gisteren aangehouden. MIDDELBURG De provincie Zee land is geporteerd voor een toeristen belasting en vindt het het overwegen waard of bezoekers van bijzondere re creatieobjecten om een toegangsprijs moet worden gevraagd, bijvoorbeeld in de vorm van parkeergeld voor auto's bij duinovergangen. Er zijn grote bedragen gemoeid met de inrichting van Zeeland tot groot scheeps recreatiegebied. Voor 1972 is al 84 miljoen gulden nodig, daarna een veelvoud, namelijk 223 miljoen gulden, o.a. voor het Grevelingenbekken. dat exclusief de wegenaanleg alleen al 175 miljoen gulden vraagt. Gedeputeerde A. L. van Geesbergen is dankbaar voor wat het Rijk tot he den heeft gedaan in de vorm van fi nanciële steun, maar toonde zich niet temin niet voldaan. Provincie en ge meentebesturen kunnen niet meer af staan en daarom meent hij dat bijdra gen van de gebruikers van recreatie objecten in welke vorm dan ook nodig zijn. Een toeristenbelasting zou bij een heffing van een kwartje per persoon per nacht 1,3 miljoen gulden per jaar opleveren. Dat Zeeland een grootscheeps vakan tieland gaat worden bewees hij met de volgende cijfers: dit jaar worden er ruim vijf miljoen overnachtingen ver wacht. Aan de Zeeuwse stranden is plaats voor 345.000 dagrecreanten. ADVERTENTIE MINISTER ROOLVINK ROTTERDAM Voor ongeveer 35.000 gulden aan briljanten is gister middag gestolen uit de kluis van de Rotterdamse juwelierszaak Kempen, Begeer en Vos NV. De recherche zoekt naar vier mannen en twee vrouwen, die omstreeks twee uur de winkel aan de Lijnbaan hebben bezocht. Het gezelschap maakte de indruk bui tenlanders te zijn, die zeer geïnteres seerd waren in juwelen. Vermoed wordt dat terwijl de 'Engels- en Fransspre kende mensen de verkoopster ongeveer een half uur bezig hielden, een van hen een zwartleren portefeille uit de kluis in het kantoor heeft gehaald. De dief stal werd pas om vijf uur ontdekt. ADVERTENTIE 1572 ALVA VERLIEST ZIJN BRIL EN NEEMT ANDERE GLAASJES, GEVULD MET "VLEK". Wel wis en waarachtig was In die tijd "Vlek" er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uitzuiver graan gestookt. Ook die extra zacht» jonge Jenever "Vlekje". De goedkoopst» van allo merkjenevers. 10.25 per liter. ANNO 1550 ROTTERDAM Charitas Interna tionales heeft de sjah van Perzië tele grafisch meegedeeld één der dorpen in het rampgebied te willen herbouwen. De stichting „Mensen in nood" ('s-Hertogenbosch) heeft zich bij deze actie aangesloten en f 15.000,- ter be schikking gesteld voor de aankoop van geprefabriceerde woningen. Bij de aardbeving in 1962 in Noord west-Iran en onlangs op Sicilië heeft Charitas Internationales eveneens dor pen geadopteerd. Bijdragen voor bovengenoemd doel kunnen worden gestort op giro 1111222 van de stichting „Mensen in Nood", onder vermelding „Herbouw dorp Iran". ROTTERDAM Het winkelpersoneel hoeft op dagen met een koopavond niet zonder meer langer te werken dan de toegestane negen uur. Dat zjjn werknemers en werkgevers met elkaar overeen gekomen in een voorlopige re geling van de vijfdaagse werkweek voor het winkelpersoneel. Voor de uren die na zes uur op de koopavond worden gewerkt, krijgt het personeel een vergoeding in geld of tijd van vijftig procent. Ook moet vrij af worden gegeven voor de uren die Op de zaterdagmiddag na half twee worden gemaakt. Dat is een derde van de op die middag gemaakte werktijd. De nieuwe regeling is een tijdelijke oplossing van de strijd om de vijfdaag se werkweek tussen werknemers en werkgevers. De eersten blijven op het standpunt staan dat bij een vijfdaagse werkweek ook een vrije zaterdagmid dag hoort. De werkgevers staan daar lijnrecht tegenover. Die willen de zaterdagmid dag niet opofferen voor de koopavond. Het bereikte akkoord komt beide par tijen tegemoet. De regeling moet nog in een verordening worden vastgelegd door het Hoofdbedrijfschap voor de de tailhandel. DEN HAAG Elfduizend ton radio actieve afvalstoffen uit Nederland, Bel gië, Frankrijk, West-Duitsland en En geland zijn vorig jaar tussen 17 mei en 22 augustus afgezonken in de Atlanti sche Oceaan. Het karwei werd uitge voerd met het Britse schip Topaz op de breedte van Portugal, waar de oceaan erg diep is. De onderneming, de eerste internationale operatie op dit ge bied, kostte ongeveer 750.000 gulden. Dit is bekendgemaakt door het Europese bureau voor kernenergie in Parijs. In Nederland worden de afvalstoffen uit het hele land verzameld door de op haaldienst van het reactorcentrum in Petten. Het radio-actieve afval, dat wordt verpakt in stalen en betonnen omhulsels, levert volgens deskundigen geen gevaar meer op. Portugal heeft echter bezwaar gemaakt tegen de af- valplaats. Volgend jaar zullen de stof fen meer naar het noordwesten worden afgezonken. MIDDELBURG - ROTTERDAM Burgemeester W. Thomassen heeft gis teravond ontkend dat Rotterdam pro beert het eiland Tiengemeten in bezit te krijgen. Geruchten hierover hadden Zeeland bereikt en de commissaris van de Ko ningin, mr. J. van Aartsen uitte gister avond kritiek hierop wanneer die be richten juist zouden zijn. „Zo ontstaant er twijfel over de ver dere uitbouw van de Rotterdamse ha ven in de richting van Moerdijk zonder dat de naam van het eiland Tiengeme ten ooit in het regelmatige overleg tus sen de drie provincies in Zuidwest-Ne derland en Rotterdam ter sprake is ge- komen'V DEN HAAG Door snel ingrijpen van minister Veringa (Onderwijs en Wetenschappen) kunnen dit jaar als nog alle gegadigden voor een studie in de tandheelkunde daadwerkelijk met hun studie beginnen. De Vrije Universiteit in Amsterdam krijgt namelijk een tandheelkundige subfaculteit met plaats voor negentien studenten. Het totaal beschikbare aan tal eerstejaarsplaatsen in Nederland zal daarmee stijgen tot 445. DEN HAAG De ambtenaren krij gen geen vrije dag bij de geboorte van de tweede baby van prinses Beatrix en prins Claus. Voor de scholen is het vrijaf-zijn afhankelijk van het tijdstip, waarop de geboorte bekend wordt ge maakt. Gebeurt dat in de nieuwsuitzending van 's morgens zeven uur, dan zijn de scholieren de hele dag vrij. Wordt de geboorte na die nieuwsuitzending be kend gemaakt, dan sluiten de scholen de volgende dag. Komt het nieuws van de geboorte op een zaterdag of een zon dag los. dan wordt de daarop volgende schooldag vrijgegeven. DeRijksvoorlichtingsdienst zal de ge boorte officieel bekend maken. Daarna zal van alle rijksgebouwen de vlag met oranje wimpel tot zonsondergang wor den uitgestoken Als de geboorte na vier uur 's middags bekend wordt ge maakt dan zal ook de volgende dag worden gevlagd. De bevolking wordt gevraagd dezelfde gedragslijn te volgen. Prinses Beatrix gaar voor de beval ling naar het Academisch ziekenhuis in Utrechtwaar ook de prinsen Alexan der en Maurits zijn geboren. Als amb tenaar van de burgerlijke stand zal Utrechts burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz optreden. De baby zal tevo ren aan hem en twee getuigen worden getoond. HILVERSUM Het bestuur van de Nederlandse Radio Unie heeft in een no ta aan minister Klompé (C„ R. en M.) gewezen op de „desastreuze program- maverschraling" als gevolg van de slechte financiële positie, waarin de ra dio op het ogenblik verkeert. In de nota. die eind vorige maand naar de minister werd gestuurd, zegt het bestuur van de NRU dat de voor gestelde verhoging van het kijk- en luis tergeld dringend noodzakelijk is. „De situatie bij de radio is zo ern stig, dat betaling van de salarissen onmogelijk dreigt te worden", zei mr. A. B. Roosjen, voorzitter van de NRU, gisteren op een persconfe rentie in Hilversum. Wat de verschraling van de radiopro gramma's betreft wees mr. Roosjen op het feit, dat sprekers en solisten van naam steeds moeilijker voor een ra dio-optreden te krijgen zijn, omdat hun buiten de radio vaak het meervoudige wordt betaald. „Aan muziek en andere culturele uitingen kan de radio onvoldoende aan dacht schenken. Opdrachten aan kunste naars worden niet meer gegeven". Een zeer bekend mezzo-sopraan kreeg voor een optreden met het Concertge bouworkest 650 gulden, de radio kon haar slechts vierhonderd gulden beta len. Een bas verdiende bij het Brabants Orkest 520 gulden, voor de radio slechts 225", aldus de heer Roosjen. Hij vertelde, dat de NRU in haar no ta aan de- minister stelling genomen heeft tegen het plan de Wereldomroep in plaats van uit de schatkist uit de omroepbijdragen te financieren. „Wij hebben gepleit voor wijziging van het wetsontwerp op dit punt". Verontwaardigd toonde de voorzitter van de NRU zich over het voornemen van de regering een commissie van ad vies in het leven te roepen voor de voor lichting door de overheid. „Wat de roer selen zijn geweest, die de regering tot dit plan hebben gebracht, is mij onbe kend". HILVERSUM De radio zal uit gebreid en zoveel mogelijk rechtstreeks verslag doen van de Olympische Spelen in Mexico. De NRU werkt hiervoor samen met de Belgische radio en tele visie en Radio Luxemburg. De radio verslagen zullen zijn te horen op de volgende uren: 7.30 tot 8.00 uur „Olym pisch journaal", tussen 17.00 en 19.00 uur en van 22.00 uur tot de afloop, zodat nachtuitzendingen mogelijk zijn. In de periode van 13 tot en met 20 oktober worden de verslagen uitgezonden via Hilversum II en van 20 tot en met 27 oktober via Hilversum I. De NRU zal zelfs drie studio's in Mexico inrichten met eigen apparatuur, daar alleen de studioruimte ter beschik king zal worden gesteld. Er zal duizend kilo radioapparatuur worden overgevlo gen. In Hilversum zal in de KRO-studio een centrale post worden ingericht die dag en nacht bemand zal zijn. HEESCH In Heesch is gistermid dag de zesjarige Corry van Buul met zijn fiets door een vrachtauto aangere den. Hij is ter plaatse overleden. De nieuwe Is raëlische am bassadeur in ons land, de 46-jarige Shimsati Arad, is gistermiddag op Schiphol aangeko men. Naast hem op de foto een van zijn twee dochters. De heer Arad volgt in Den Haag dr. Daniel Levin op, die enkele maan den rust moet ne men. Daarna krijgt hij een standplaats in een Aziatisch land. Martinair Holland stationeert voor de Biafra-operaties van het Rode Kruis twee DC-7C-bemanrüngen en drie grondwerktuigkundigen in Afrika. V.l.n.r. J. W. Gans (vliegtuigmonteur, 36), H. W. van Lunsen (vliegtuigmonteur, 33), J. W. Loos elektrmonteur, 36), J. G. Wij- nands (bwk., 42), W. P. Pijpelink bwk 36), R. J. Vos (co-pilot, 25), H. Meule- nictn (co-pilot, 27), J. Anspach gezagv 33) en J. L. Boerop (gezagv., 36) voor de speciale DC-7C. MOSKOU. Een Russische krant heeft de beschuldiging geuit, dat de dichter Louis Aragon, een van de be kendste leden van de Franse commu nistische partij, schuldig was aan „blasfemie", omdat hij kritiek had uitgeoefend op de Russische invasie in Tsjecho-Slowakije. De Literaturnaya Gazeta zei ook, dat Aragon niets „begreep van de gebeur tenissen die plaats vinden, dat hij po litiek kortzichtig was en zich niet ge noeg bewust was van wat er alle maal gebeurde". Volgens de Gazeta had de verkla ring, die door Aragon en andere Fran se schrijvers was ondertekend en in de Lettres Frangaises, een cultureel blad van de Franse communistische partij, was verschenen, „de hulp die aan het Tsjechoslowaakse volk werd gegeven indirect in dezelfde categorie geplaatst als de Hitlerbezetting van Frankrijk". Volgens de Literaturnaya Gazeta was dit „blasfemie" en een aanslag op de herinnering aan de pro-Russische Franse communisten, die in de twee de wereldoorlog waren gesneuveld. ,,W\j zouden willen denken dat de ver klaring van Aragon slechts een tijde lijke vergissing is", aldus de Litera turnaya Gazeta. LEIPZIG De gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije hebben een schaduw geworpen op de Leipziger herfstmesse en een vermindering van de deelname tot gevolg gehad. „Alles is dood", zei een taxichauf feur, „geen auto's, geen mensen, dit is geen Messe". Hij schreef het toe aan de politiek, waarmee hij de bezetting van Tsjecho- Slowakije door de Sovjet-Unie en vier andere bij het Pact van Warschau aan gesloten landen bedoelde. Deze bezetting, die op 20 augustus heeft plaatsgehad, heeft de reisplannen van velen in de war gestuurd en ande ren aanleiding gegeven, de Messe te la ten schieten. Een Scandinaviër, die vele Leipziger Messen heeft bezodht, zei: „Deze Mes se is niets". Hij schatte dat 20 tot 30 pet. der bezoekers uit Scandinavië en de lage landen van hun voorgenomen deelname hebben afgezien. CLEVELAND (Ohio) In de Cleve land kliniek hebben chirurgen het hart en de beide nieren van een vrouw woensdag overgeplant op drie mannen. Naar verluidt is de toestand van het drietal goed. Een ploeg van vier chirurgen en 10 assistenten werkte 2Vi uur aan de overplanting van het hart van de 25 jaar oude Barbara Smith, op Delleth H. Lawson sr., een 50 jaar oude be diende van een transportmaatschap pij. De nieren gingen naar de 29 jaar oude Robert Clapper en de acht jaar jongere Charles Munday. Mevrouw Smith overleed aan de ge volgen van een verkeersongeluk. LONDEN Veldmaarschalk Mont gomery heeft het originele document van de Duitse overgave, dat op 4 mei 1945 werd ondertekend, aan het Britse Museum geschonken. Montgomery had dit document, on danks op hem uitgeoefende druk aan het nationale archief af te staan, steeds in zijn bezit gehouden. Hij was de laatste tijd echter bevreesd dat het gestolen zou worden. DEN HAAG De nv Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten deelt mede, dat op de 6 3/4 pet. 25-jarige obligatie lening 1968 (tweede lening) groot f 100 min., waarop gisteren de inschrijving open stond, tot een zodanig bedrag is ingeschreven, dat de toewijzingen slechts gering zullen zijn. Koers van uitgifte was 99 3/4 pet. SCHIPHOL Wit geschilderd en voorzien van Rode-Kruisemblemen is gisteren van Schiphol een vliegtuig van Martinair Holland vertrokken om te gaan deelnemen aan de luchtbrug van het Rode Kruis tussen het eiland Sao Tomé en Biafra. Het toestel had acht ton aan eiwitrijk voedsel voor de honge rende Biafranen aan boord. Het Ned. Roode Kruis heeft het vliegtuig van Martinair gecharterd. Het heeft zes ton daarvoor besteed uit het part dat het heeft gekregen van de nationale inzameling voor Biafra, die kort geleden circa twaalf miljoen gul den opbracht. De bemanning van het Nederlandse toestel zij best&at uit vrijwilligers heeft van haar directie de strikte op dracht gekregen geen risico's te nemen, omdat men niet wil dat mensen of vliegtuig in gevaar komen. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben twee ernstige klachten over de mogelijkheden van het toeris me in ons land: 1. Nu de mensen vaker, verder en gemakkelijker op reis gaan. blijken er voor het meerdaagse toerisme onvol doende bedden te zijn. 2. Op het winterprogramma voor meerdaagse reizen ontbreekt Zeeland. Oorzaak: van de twee Zeeuws hotels waarmee dc Spoorwegen zaken doen is 's winters het ene permanent en het andere gedurende de weekeinden dicht. Ook in Groningen en Drenthe zijn 's winters veel hotels gesloten. „Op die manier", aldus mr. A. H. Rameijer van de N.S., „vervalt voor ons de ba sis om zaken te doen. Wij hadden ge dacht met ons programma voor de winter de kansen voor de hotels ln die maanden te verbeteren." De Spoorwe gen kunnen de hotelshouders echter geen bepaalde bezetting garanderen. Het toerisme-per spoor was dit jaar duidelijk gespreid. Juni, juli en augus tus boden de Spoorwegen vrijwel het zelfde beeld. Het aantal achtdaagse vakantierei zen nam ten opzichte van 1967 met ze ker tien procent toe. Dagreizen van honderd tot tweehonderd kilometer zijn normaal geworden. Er zijn tien- tot vijftienduizend acht daagse abonnementen meer verkocht dan in 1967. Er waren ruim twintig procent meer deelnemers aan wandel tochten van de NS. ADVERTENTIE Consolemodel van palissanderhout. Heeft 63 cm beeldbuis, ruime klankkast èn deurtjes Voorzien van geïntegreerde UHFIVHF kanalenkiezcr en héél wat- automatische functies. Kleurtoonregeling bijvoorbeeld. Aparte uitvoering voor Zuid-Nederland, v.a. f3.699,-

De Vallei | 1968 | | pagina 9