Veenendaals dagblad Russen draaien Roemenië de duimschroeven aan Buiten Senaat wil kernverdrag voorlopig bevriezen MAN SLAAT VROUW EN KIND MET HAMERS SCHEDEL IN Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei „Vriendschapsverdrag moet worden verlengd99 AUTOSHOP Politieservice in Dordrecht Documentatie-materiaal over invasie voor Paus „Weesmoeder" bekent mishandelingen Onderwij sstaking inV.S. Uit protest tegen Sovjet-invasie Prof. dr. B. J. Kouwer gecremeerd Ambtenaren kunnen voor achterstallig salaris nu afkoopsom krijgen Zweedse helikopter verongelukt Nog hoop voor Delana enige Koningin Juliana onthulde beeld van haar moeder Zuid-Slavië traint guerrilla's Zware gevechten bij Saigon Nieuwe slachting communisten op Java mogelijk Haardenfabriek ontslaat wellicht 50 man minder Mooi weekend Vijf jaar Wereldburger NUTSSPAARBANK salarissen en lonen Bondsspaarbank alles voor auto's OP NACHTSLOT NACHTGEWAAD NIETS GEMERKT Bur. voor redactie en administratie: Prfns Bernhardlaan 28, Veenendaaf, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „Do Vallei", opge richt fn 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent Kleine «annonces Vraag en Aanbod" op dl* do. en za. 1-10 woorden 1,50, leder woord meer 15 cent. ZATERDAG 7 SEPTEMBER I968 - 42e JAARGANG no. 211 BOEKAREST Naar vernomen wordt zou Roemenië gebogen zijn voor de Sovjet-eis tot besprekingen over het- nieuwing van een bilateraal „verdrag van vriendschap en bijstand", om te trachten de druk van het Kremlin te verlichten pn het kader van de Tsjecho- slowaakse crisis. Woordvoerders zeiden, dat het re gime van de president en partijleider Nicolae Ceausescoe, gealarmeerd door de berichten over bewegingen van het Rode l eger verleden week langs dp oostelijke grenzen, met tegenzin er in toegestemd heeft de Sovjet-voorwaar den voor verlenging van het pact van 20 jaar dat in 1948 aangegaan werd en dat in februari van dit jaar afliep, op nieuw in behandeling te nemen. De besprekingen, die de volgende maand gehouden zullen worden zullen, naar verwacht wordt, zich concentreren op twee belangrijke kwesties in het Sovjet-ontwerp het Duitse vraag stuk en Ie kwestie van het wederzijds overleg over politieke en militaire be slissingen. Roemenië is het enige land van het communistische blok dat tot dusverre nagelaten heeft een nieuw verdrag met de Sovjet-Unie te ondertekenen omdat het regime Ceausescoe het beschouwt als een hinderpaal in zijn pogingen onaf hankelijk van het Kremlin te worden. Verleden jaar liepen de onderhande lingen vast toen Ceausescoe weigerde een formule te aanvaarden, waarin West-Duitsland een agressieve en re vanchistische mogendheid werd ge noemd. De Roemenen verzetten zich te gen het idee van verplicht overleg, om dat zij van mening zijn dat dit hun vrijheid van handelen beperkt. Ceausescoe sneed deze kwestie in zijn rede van donderdagavond aan, waarin hij de arbeiders van de fabrieken in Boekarest ervan verzekerde, dat zijn regering zal voortgaan „het principe van nationale soevereiniteit en onaf hankelijkheid te verdedigen" in de be trekkingen tussen communistische lan den. Sprekend over de invasie in Tsjecho- Slowakije gaf Ceausescoe zijn bezorgd heid te kennen over de „verdieping van de verschillen en het gebruik van zeke re methoden." Zijn rede klonk minder agressief dan eerdere verklaringen waarin hij Moskou beschuldigde van het schenden van communistische prin cipes en de terugtrekking van de be zettingstroepen eiste. Hoewel het oude Roemeens-Russi sche verdrag nog 5 jaar van kracht hljjft, is het niet meer dan een stuk papier. Maar de impasse betekende een verlies van prestige voor de leiders van het Kremlin die plechtige hernieu wingen van dergelijke verdragen op vatten als een symbool van solidariteit. De Roemenen wilden geen nieuw ver drag en hebben dit ook niet nodig, maar zij moeten nu hun standpunt herzien, zelfs als dit het berekende risico bete kent het Kremlin een middel in handen te geven om weer een zekere mate van toezicht te krijgen op dit op onafhan kelijkheid gestelde land. vww///////////////m/m««wf##n T)at de huismus een echte kosmopo- liet is geworden, heeft de mens V aan zichzelf te wijten. Telkens weer j schroomde hij niet deze vogel uit te 5 zetten over landzee en oceaan, zon- J 5 der zich de gevolgen te realiseren. Honderd jaar geleden liet men enkele paartjes in Aden los en in 1896 wemel- de het ervan. Vóór de Russen tot Sibe- 'i evengoed temidden der oerwouden 2 van de Oeral, tot daar een primitieve J landbouw begon te ontstaan. Dit was 5 beneden de 66e breedtegraad. Aan het Baikalmeer verschenen de lorposten, die er werden aangelokt door het zaad van de melden en ganzevoeten, terwijl ze aan de grensposten der Kozakken in het Sajangebergte, bleven hangen wegens de mest en het gemorste voer der soldatenpaarden. Waar we ook rondkijken, overal treffen we onze wereldburger aan, tot op Sint Helena J en Mauritius. Men liet er omtrent 1850 enkele vliegen in een kloostertuin van 5 Habanna; ze kwamen uit Z.-Spanje en g J enkele jaren later hadden ze zich sterk vermeerderd. Tezelfder tijd deed 1 Amerika lichtzinnig mee, ja. men ver- g g leende van het Brooklyn Instituut nota g bene een subsidie van $200 om mus- j sen uit Engeland in te voeren! Nog g g altoo-s heten ze er English sparrows" en in de eerste periode werden zelfs j speciale beschermers op kerkhoven en in parken voor onze kwajongens aan- gesteld. Gauw deed ook Canada mee, doch het duurde niet lang of men be- greep zich een luis in de pels te heb- g ben gepoot. Niettemin volgden ook Z.- Amerika en andere werelddelen. Dat men de dieren ooit weer zal kwijt- j raken, waag ik te betwijfelen. j 7 sept. '68 A. B. WIGMAN ADVERTENTIE voor uitbetaling V*n y Kantoren Kerkewijk 6 en Dr. SI. de Bruïneplein 3 RIO DE JANEIRO De „moeder" van het weeshuis „Haven des Lichts" in Rio de Janeiro, Edilsa Barbosa Mar ques, heeft vrjjdag b(j het politiever hoor bekend, dat zestien van de wees kinderen, die aan haar zorg waren toe vertrouwd, in de loop van de tjjd zgn overleden. Een dag tevoren kreeg de politie uit haar, dat kinderen waren gemarteld, doodgeranseld of misbruikt. De vrouw verklaarde, dat de onder vreselijke omstandigheden gestorven kinderen in leeftijd varieerden van de veertien maanden oude gedeeltelijk verlamde Benvinda tot de 13-jarige Eliete da Silva, die door haar man. met wie zij samen het tehuis dreef, is dood geranseld. De man, Barbosa Marques, verdween toen de politie vorige week een inval deed. Hij verscheen gisteravond echter wel voor de televisie journalisten hadden hem gevonden om zich tegen de beschuldigingen te verdedigen en te zeggen dat vijanden van hem valse ge ruchten over het weeshuis hadden ver spreid. De inval van de politie was het ge volg van een klacht van buren, die het vreemd vonden, dat de radio midden in de nacht op volle sterkte speelde, terwijl de kinderen op blikken trom- fnelden en carnavalsliederen zongen. NEW YORK In gemeenten in In diana, Michigan, Tennessee en andere plaatsen in de Verenigde Staten wordt op het ogenblik geen onderwijs gegeven, aangezien de grootste staking van het onderwijzend personeel, die de Verenig de Staten ooit heeft gekend, op gang be gint te komen. In New York is het onderwijzend per soneel weer een stapje dichter bij een staking gekomen. De gedelegeerden van de machtige onderwijzersbond van New York besloot met een grote meerderheid van stem men maandag, wanneer de lessen weer beginnen, te staken, tenzij op Brooklyn tien onderwijzers in hun ambt worden hersteld. Zwarte leerlingen boycotten een la gere school in Boston en twee scholen in Paterson (New Jersey). Het onder wijs in Noord-Carolina is door rassen problemen ontwricht. In 11 schooldistricten in Michigan zijn bijna 64.000 scholieren thuisgeble ven, nadat de scholen als gevolg van ar beidscontractproblemen gesloten werden. In Michigan zijn stakingen van het on derwijzend personeel wettelijk verboden. WENEN Paus Paulus heeft de in Rome verblijvende Slowaakse bisschop dr. Pavel Hnilica (rechts) naar Wenen gestuurd om de Oostenrijkse televisiedienst te vragen, filmmateriaal over de jongste gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije be schikbaar te stellen. De Paus wil zich zo persoonlijk op de hoogte stellen. Van de zijde van de televisie in Wenen is gezegd, dat men graag aan de wens van het Vaticaan zal voldoen, aldus meldt het Oostenrijkse persbureau APA. Hier wordt het materiaal aan mgr. Hnilica overhandigd. X WASHINGTON In kringen van het Amerikaanse Congres verwacht men dat de Senaat als gevolg van de Russi sche inval in Tsjecho-SIowakye 't ver drag tegen de verspreiding van kern wapens zeker in de komende vier maan den niet zal ratificeren. Men verwacht niet eerder dan januari een meerder heid voor het verdrag te kunnen krij gen. Senator John J. Sparkman, plaatsver vangend voorzitter van de senaatscom missie voor de buitenlandse betrekkin gen, zei voorstander van een „bevrie zing" te zijn. Het verdrag is reeds door 80 landen ondertekend, maar het wordt pas van kracht als het door 40 regeringen for meel is geratificeerd. President Johnson heeft vrijdag op nieuw een beroep gedaan op de leiders van de Senaat, het non-proliferatiever drag te ratificeren voordat het Congres op reces gaat. Johnson vergezeld van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, sprak op het Witte Huis met de demo cratische leider Mike Mansfield, en de GRONINGEN Vrijdag is in Gro ningen het stoffelijk overschot gecre meerd van de op 47-jarige leeftijd over leden prof. dr. B. J. Kouwer, in leven hoogleraar in de psychologie aan de Groningse rijksuniversiteit. De in Groningen geboren en in Apel doorn opgegroeide dr. Kouwer studeer de aanvankelijk scheikunde. In de oor logsjaren ging hij over op psychologie en studeerde hiervoor in Utrecht en Pa rijs. Na de promotie in 1949 volgde in 1955 zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar in de toegepaste psychologie. In januari 1960 werd hij gewoon hoog leraar in de psychologie. ERldA De 20-jarige W. Beijen (Dr.) is gisteravond om het leven ge komen nadat hij in Erica met zijn auto tegen een dragline was gereden. ADVERTENTIE Kerkewijk 29 - Veenendaal Telefoon 10646 republikeinse leider senator Everett M. Dirksen. Dirksen deelde de pers later mee, dat tijdens een bespreking van het ver drag voor non-proliferatie op „de wen selijkheid hiervan sterk, zeer sterk" door Johnson en Rusk de nadruk gelegd werd. Hij zei, dat de kansen op ratificatie door de Senaat niet bevorderd zijn door de Sovjet-invasie in Tsjecho-Slowakije en de gemelde bedreiging door de Rus sen van Roemenië. Het verzet er tegen nu, aldus Dirksen, is niet zo zeer van wege bezwaren tegen het verdrag, dan wel een protest tegen het Sovjet-optre den in Oost-Europa. DEN HAAG Om de achterstand op het bureau salarissen van het ministe rie van financiën zo gauw mogelijk in te lopen kan ongeveer de helft van de negenduizend ambtenaren, die al ge ruime tijd op een achterstallig deel van hun salaris wachten hun vordering met een afkoopsom afdoen. In oktober zal de achterstand voor een groot deel zijn ingelopen. Dit deelt minister Witteveen (financiën) in ant woord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Notenboom en Boot (beiden kath.v.) mee. De grote moeilijkheden op het Bu reau salarissen van de afdeling compta biliteit zijn ontstaan door de vele be rekeningen, die moesten worden ge maakt voor de salarissen met terug werkende kracht voor de ambtenaren van'de Belastingdienst. Er hebben zich dit jaar maar liefst vier salarisherzie ningen voorgedaan. De computer kan dit werk niet doen. Alles moet met de hand, dat betekent soms een hele werk dag voor één geval. De afdeling kreeg te kampen met ziekte en verloop van personeel, zodat hulp is ingeroepen van het salarisbu reau van het ministerie van economi sche zaken. Toen dat niet voldoende hielp is een onderzoek ingesteld. De regeling van de afkoopsom houdt in, dat men globaal berekent hoeveel de ambtenaar in to taal zou krijgen. Dat bedrag wordt hem nu ineens uitbetaald. Er is zorg voor gedragen dat de man niet tekort wordt gedaan. Er wordt geprobeerd een nieuwe achterstand te voorkomen, aldus minister Witteveen. STOCKHOLM Een hefsehroef- vliegtuig van de Zweedse marine is vrijdag met 12 man aan boord in de buurt van Stockholm neergestort. Twee man konden gered worden, maar tien kwamen om. ZWOLLE. Er Is nog hoop voor Delana N.V., producent van onder an dere gebreide kinderkleding en van bad- goed. De schuldeisers hebben een nieuw voorstel in de bus gekregen. Dinsdag zal de president van de rechtbank in Zwolle moeten beslissen. Het voorstel aan de schuldeisers is af komstig van mr. J. H. Jacobs uit Zwolle. Het bedrijf in Dedemsvaart moet vol gens hem dicht. Voor de rondbreierij en de confectieafdeling alsmede voor het personeel zouden gegadigden zijn. De rondbreierij zou 31 december ge sloten moeten worden, de confectie afdeling zou in de tweede helft van ok tober de poorten al kunnen sluiten. Ook de administratie van Delana zou uit sluitend in Roosendaal gevestigd moeten zijn. Gaan de schuldeisers met de voorstel len akkoord, dan zullen ongeveer 130 mensen moeten worden ontslagen. Gaat Delana failliet, dan staan 380 mensen op straat. Delana heeft vestigingen in Dedems vaart en in Roosendaal. ROTTERDAM In een van de grote flatgebouwen van de nieuwe Rotter damse wijk Kreekhuizen (IJsselmonde) heeft gisteren de 39-jarige accountant Bastiaan C. zijn 31-jarige vrouw Nellie en zijn zoontje Honoré van tien maan den met hamerslagen om het leven gebracht. Het drama is vermoedelijlk toe te schrijven aan de zware suikerziekte van de man, die daardoor bijzonder stil en depressief was. Volgens zijn eigen verkla ring aan de politie waren daarover vaker woorden tussen man en vrouw. Na zo'n woordenwisseling is hij gis termiddag omstreeks één uur zo in woede uitgebarsten dat hij een hamer nam en daarmee zijn vrouw de sche del insloeg. In een slaapkamertje lag het tien maanden oude zoontje, ook met een hamer de schedel ingeslagen. Naar de man verklaarde had hij eerst zijn vrouw gedood en daarna zijn zoontje. Een telefoontje uit het Diaconessen- ziekenhuis bracht de politie van Rot terdam gistermorgen de melding dat C. zijn vrouw en zoontje om het leven had gebracht. De dader was naar het Diaconessen- huis gegaan waar hij om drie uur moest zijn voor een behandeling van zijn ern stige suikerziekte. Hij vertelde daar aan de dokter wat hij had gedaan. Hoewel hij niet geloofd werd, belde de arts de politie. Met een politieauto werd de man, die helemaal overstuur was, uit het ziekenhuis gehaald. Intussen gingen rechercheurs naar 't adres Valkreek 74. De voordeur zat op het nachtslot. De politiemannen moes ten uit een flat ernaast naar binnen klimmen. In de woonkamer lag de vrouw, in zijn bedje het kindje. Naast beide slachtoffers lag een hamer. Bij de vrouw een grote, bij het kind een klein tje. De man heeft naderhand verklaard, dat hij in zijn opwinding de hamer kwijt was geraakt die naast zijn vrouw was blijven liggen. Hij had in zijn ge- reedschapkist nog een kleinere hamer. Die is hij toen gaan halen om daar zijn zoontje mee te doden. „Voor ons drieën bleef er niets be ters over", zei de overspannen man. Hij wees zichzelf aan als de schuldige van de moeilijkheden. „Ik ben de schuld van alles, mijn gezin had geen bestaans recht meer". Daar de ontbijttafel nog gedekt stond en zowel de vrouw als het kindje in nachtgewaad waren gekleed, werd aan vankelijk vermoed, dat het drama zich in de ochtend had afgespeeld. De poli tie twijfelde aan de woorden van de dader toen hij zei dat hij omstreeks half twee van huis was weggegaan di rect nadat hij zijn wandaad had begaan. De 70-jarige mevrouw Del vorst, die pal onder de flat woont waar het dra ma zirii heeft afgespeeld, heeft echter verklaard dat zij tussen half één en één uur in de flat boven haar een ont zettend lawaai had gehoord. Zij had ook horen gillen. Daarna was een bons ge volgd met enig gestommel. De ge schrokken vrouw, die zelf patiënte is, durfde haar huis niet uit te komen. De politiedokter heeft naderhand be vestigd dat het drama zich in het mid daguur kan hebben voltrokken. Mevr. D. J. Houwen, die recht boven de flat van de familie C. woont, was de enige irudeze nieuwe buurt die con tact had met het gezin C. Mevr. Hou wen heeft gisteren de hele ochtend in de zon op haar balkon gezeten. Zij heeft niets gemerkt van het drama. Om half elf zag zij de heer C. thuis komen nadat hij de hond had uitgela ten. Zij heeft hem daarna niet weg zien gaan. Mevrouw C. heeft haar nooit iets over huwelijksmoeilijkheden verteld. Iedereen die de heer C. in het gebouw tegenkwam, merkte dat het een stille teruggetrokken man was, ofschoon hij wel altijd goedendag zei. Mevr. Houwen had juist gemeend dat het huwelijk bijzonder goed was. „Zij liepen altijd stijf gearmd en als hij naar kantoor ging, zoenden zij elkaar in de deur ten afscheid". BELGRADO Het in Zagreb ver schonende dagblad Vjesnik meldt dat in Kroatië uit Jonge vrijwilligers van beide seksen honderden eenheden zijn gevormd die zonodig aan de verdedi ging van het land zullen deelnemen. De eenheden worden geoefend in guerril latactiek. Bij een eventuele aanval, al dus het blad, zal het volk één groot leger vormen. Op de middelbare scholen en uni versiteiten wordt een para-militaire op leiding gegeven. Instructeurs zijn oud strijders en reserve-officieren. In de steden zowel als op het land worden uit arbeiders strijd- en verzetsgroepen gevormd. Het Zuidslavische persbureau Tan- joeg meldt dat de militairen worden in gelicht over de jongste gebeurtenissen in het eigen land en daarbuiten. Door middel van films wordt de bevolking bekend gemaakt met haar taak in ge val van een algemene mobilisatie. UTRECHJ: Koningin Juliana in aandacht verzonken bij het beeld van haar moeder, nadat zij dit in het Wilhelminapark in Utrecht heeft onthuld. (Voor verslag zie men elders in dit nummer). V HAARLEM De 82-jarige alleenwo nende weduwnaar B. van Batenburg uit Haarlem is gisteren door buren dood in zijn huis aangetroffen. Hij is waar schijnlijk woensdagavond aan kolen dampvergiftiging overleden. Van onze correspondent DORDRECHT De verkeerspolitie in Dordrecht gaat in het vervolg aan bij ver keersongelukken betrokkenen een kaart sturen waarop staat of van het onge luk proces-verbaal of een rapport is opgemaakt. Op de kaart worden ook gegevens van de andere partij, zoals naam, adres, kenteken en verzekeraar ingevuld. De politie doet dat omdat is gebleken dat de afwikkeling van ongelukken vaak wordt gestagneerd doordat de juiste gegevens niet bekend zijn of doordat men meent dat proce6-verbaal is opgemaakt, terwijl dit achteraf niet zo blijkt te zijn. SAIGON Een communistisch batal jon van oorlogsveteranen is vandaag op 40 km ten noordwesten van Saigon een gevecht aangegaan met eenheden van de Amerikaanse 101ste luchtlandings divisie. Kinderen en vrouwen werden als levende schilden voor de rode troe pen uitgedreven, toen deze zich op de Amerikaanse stellingen stortten. B(j het gevecht z(jn tot dusverre 81 Amerikanen gedood en 27 gewond. Bij het vallen van de avond werd nog steeds heftig geschoten. De vijand heeft 31 man verloren, zo werd van het strijd toneel gemeld. A.P.-fotograaf Max Nash meldde van het slagveld, dat vele Amerikanen door optrekkende communisten waren dood geschoten toen zij, gewond, wiren ach tergebleven. Het gevecht was ontstaan nadat een gevangen genomen communist tegen over Amerikaanse officieren had ge zegd, dat in het dorpje Ap Trang Dau communistische eenheden waren gele gerd. Het dorpje ligt 14 km van het hoofdkwartier der 25ste Amerikaans» infanteriedivisie en van een Zuidviët- namees opleidingskamp voor „Rangers". De infanteristen hebben na het verne men van de aanwezigheid der commu nisten een kordon rond het dorp gelegd, waarna de communisten driemaal zon der succes hebben getracht door te breken. De Viët-Cong heeft vanochtend vroeg drie steden in de Mekong-delta met mortiervuur bestookt, nadat een raket was afgevuurd op een buitenwijk van Saigon. Deze beschieting volgde op de enorme explosie die het gebouw vernietigde waarin de informatiedienst van de Zuidviëtnamese regering was gehuis vest. Volgens het Amerikaanse leger vonden bij deze ontploffing negen per sonen de dood en werden 30 gewond. De doden waren allen Viëtnamezen, waarbij vier vrouwen en vier kinderen. Volgens de Viëtnameee politie waren 54 personen gewond, waarvan 21 ernstig. DJAKARTA. Het wordt hier mo gelijk geacht dat een nieuwe golf van slachtingen onder de communisten Is uitgebroken in afgelegen gebieden van West-Java, nadat berichten waren ont vangen dat daar In de Losari-rlvier lijken drijven. Dorpsbewoners in het district van Tjiledug zouden eerder deze week de lijken, waaronder een van een onthoofde vrouw, hebben gevonden. Ge vreesd wordt dat dit communisten wa ren die vermoord zijn door de mensen die in het dicht begroeide bergland van Midden-Java wonen. Een andere moge lijkheid zou zijn een gevecht tussen ver schillende stammen. De laatste maanden heeft het leger grote operaties ondernomen tegen de communisten die zich op Oost- en Mid den-Java zouden hebben samengetrok ken. Gemeld is dat 2000 communisten gevangen genomen of gedood zijn. BERGEN OP ZOOM. De directie van de haardenfabriek Beckers, Becking en Bongers hoopt vijftig mensen minder te ontslaan dan aanvankelijk de bedoe ling was. Het bedrijf in Ulft zal ongeveer 120 mensen moeten laten gaan, dat in Ber gen op Zoom naar schatting ongeveer tweehonderd, in plaats van 250. Inmid dels zijn al dertig mensen op eigen initiatief vertrokken. Ht gewestelijk arbeidsbureau in Ber gen op Zoom zal maandag een bijkan toor op het bedrijf daar plaatsen. Vol gens de directeur van dit bureau zijn de plaatsingsmogelijkheden goed. Er zijn al veel aanvragen binnengekomen. (Van onze weerkundige medewerker) rkit weekeinde zullen er zonnige pe- rioden blijven bij een slechts zeer geringe kans op een bui. In het tem peratuurverloop komt njpar weinig verandering, zodat men in Gelderland ook zondag mag rekenen op tempe raturen van 21 tot 23 graden. Het gunstige weertype wordt gegarandeerd door een hogedrukgebied ten zuidwes ten van de Britse eilanden, dat zich heeft verbonden met een ander maxi mum boven Noord-Rusland. Een oud front op de Noordzee heeft geen ster kere uitwerking dan een tijdelijke toe neming van de bewolking, voorname lijk in de hogere niveau's. Er is een redelijke kans, dat het weer ook maan dag nog warm zal zijn. Hoge maxima, van 25 tot 27 graden, worden momen teel gemeten in Oost-Europa. Morgen, zon op: 06.03, onder 19.11; maan op: 19.44, onder: 07.40.

De Vallei | 1968 | | pagina 1