na® mmêbmm mm COMPLEX LANGS „DE STERKE ARM Bouw be jaar den woningen gaat op 4 oktober van start (JVlodesbom Heelsumer ging voor Jan Janssen door de knieën WAAR^n we heen? Fraai effect door donkere stenen en witte balkons VAN SGHUPPEN Beroepen Lager tekort in 1967 bij medische sportkeuring m mm m immsmmmm ms f-i'n - m ZUIDGEVEL tl Ds. E. M. Bakker naar Rij ssen a 8! Twee verbalen Wj één botsing Mobiele colonne oefent woensdag in Engelenburg' VAN HET WAGENINGSE KANTONGERECHT Bijna twee jaar niet in het openhaar geslingerd Net iets te veel Onveilig W olfheze Vrijspraak Situatie in foto's Dubbel gebruik msrmmsm n iwmi raHVFi n ■UBilH ■■Bissin r 1 i H lil ■ïtssrn H «■■Ui n px <W' ttÉÉ IB6 f- B1 Op woensdag 11 september in hotel La Montagne BURGERLIJKE STAND AMERONGEN ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1968 /.a MM JHMi ■MÉ '4i mm f r~jr y mm. VEENENDAAL Op vrijdag 4 oktober gaat de eerste paal de grond in voor een dubbelcomplex van in totaal ruim 240 bejaardemvoningen. De plannen van de Stichting Interkerkelijke Bejaardenzorg (SIB) gaat vanaf die dag tastbare vorm aannemen. De be jaarden.die op een van de woningen ingeschreven hebbenzien hun van alle moderne compfort voorzie ne nieuwe verblijf dan naderbij komen. De eerste flats worden gebouwd op het terrein ach ter het politiebureauten zuiden van het omleidings kanaal. 70 360 90 180 20 —M* 5* fsi Het project wordt zoals bekend uitgevoerd op terreinen aan de Kerke- wijk en langs „De Sterke Arm" (de nieuwe weg aan de zuidkant van het Omleidingskanaal). De flatgebouwen krijgen afwisselend 9 of 11 woonlagen en zullen een fraaie aanblik bieden. Wethouder M. Bastmeijer vertelde in dertijd er naar te streven, de woningen VEENENDAAL Ds. E. M. Bakker heeft zondag 1 september afscheid geno men van de hervormde gemeente van Tholen en zal zondagmiddag 15 sep tember in de Schildkerk, na vooraf in de morgendienst in de Westerkerk te zijn bevestigd door zijn vader, ds. J. Bakker, emeritus predikant te Veenen- daal, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Rijssen. Eliza Marius Bakker werd op 28 no vember 1937 uit een predikantsgezin te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst de h.b.s: te Veenendaal, daarna het christelijk lyceum te Dordrecht. Ver volgens studeerde hij aan de rijksuni versiteit te Utrecht, waar hij in sep tember 1961 zijn kandidaatsexamen the ologie en ongeveer zestien maanden la ter in januari 1963 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Bakker van oktober 1963 tot februari 1964 eerst nog onge veer vier maanden bij ds. P. P. J. Monster te Bameveld stage had gelo pen (werkzaam was geweest als leer- vicaris) en hij op 7 februari 1964 na een te Utrecht gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 7 mei van datzelfde jaar (1964) door zijn vader bevestigd als predikant van de hervormde* gemeente van Tho len. ADVERTENTIE een „visitekaartje" voor Veenendaal te laten worden en daarin is het ar chitectenbureau H. Nieuwenhuys goed geslaagd. Hoewel de bouwmethode weinig zal afwijken van die van de andere flats in de bouwstromen Engelenburg, Mo- lenbrug en Vijverplan krijgen de flats door het gebruikte materiaal voor de afwerking een geheel eigen aanzien. De kopgevels worden afgewerkt met een donkere steen. De balkonbanden zullen daarmee contrasteren, doordat ze voorzien worden van witte tegels. De flatjes krijgen een oppervlakte van 10.22 x 6.70 m. Ze bestaan uit een woon kamer, hal en berging, slaapkamer, douche, wc en keuken. Voor de woon kamer zit een ruim balkon. De woonkamer heeft een oppervlakte van 3,60 x 6.30 m, het balkon ervoor is 1.40 m diep en even breed als de ka mer. Om in de woonkamer te komen moet men via een hal met links daar van een berging van 1.80 x 2.40 m. Rechts naast de hal ligt de keuken, met een oppervlakte van 2.70 x 3.30 m. In die keuken is voldoende ruimte voor 'n fornuis, wasautomaat en koelkast. De keuken is alleen vanuit de woonkamer te bereiken. Achter de keuken ligt de wc en een portaaltje, met deuren naar de kamer, de wc en de douche. De douche is ook bereikbaar vanuit de slaapkamer, die ook een deur heeft naar de woonkamer. De slaapkamer is 4.43 x 2.70 m en biedt voldoende plaats aan een lits- jumeaux, maar waarschijnlijk niet aan een linnenkast. Dat laatste meubel is min of meer overbodig door de aange- 9. VEENENDAAL Beschadigde au to's en een proces-verbaal hielden de heren D. S. en G. van B. over aan de botsing op de Buurtlaan-West. De heer S. wilde linksaf de Krouwel- laan inrijden, op het moment dat hij werd ingehaald door de heer Van B. de processen-verbaal kregen de be stuurders omdat Van B. niet mag inha- en bij een kruising en S. niet mag af slaan, als hij daardoor het overige ver keer belemmert. VEENENDAAL De wijk „Engelen burg" wordt woensdag 11 september het toneel van een grootscheepse oefe ning van de mobiele brandweercolonne uit het kamp „Crailoo" te Laren. Ver ondersteld wordt dat als gevolg van oorlogshandelingen de gehele wijk is verwoest waarbij diverse branden zijn uitgebroken. De commandopost zal wor den gestationeerd in de kelder van het raadhuis. VEENENDAAL Ds. A. Vroeginde- weij ontving een beroep naar de her vormde gemeente van Huizen (NH). brachte hang- en legkast. De hele opzet van de woningen is er op gericht bejaarde echtparen zoveel mogelijk comfort te geven en hun het werken zoveel mogelijk te besparen. Doordat alles gelijkvloers is, wordt het schoonmaken tot een minimum terug gebracht, terwijl het trapklimmen niet nodig is. Alle verdiepingen zijn met een lift te bereiken. De SIB hoeft geen angst te hebben dat de woningen niet vol komen. Reeds nu is er door een groter aantal lief- De plattegrond toont de indeling van de woningen. Door het intekenen van meubi lering wordt een indruk van de betvo- ningsmogelijkheden gegeven. hebbers ingeschreven dan men plaatsen kan. Wanneer de woningen gereed zul len zi,jn, is het waarschijnlijk dat er een betrekkelijk groot aantal bejaarden spijt heeft niet eerder ingeschreven te heb ben. Vooral omdat architect Nieuwen huys er in geslaagd is een fraai ontwerp te paren aan doelmatigheid. De tekening van het flatgebouw, dat op de plaats komt van de villa t,Linquenda", die momenteel geshopt wordt, gezien vanaf de Kanaalweg. ADVERTENTIE Kerkewijk 115, Veenendaal houden wij onze Aanvang 3 uur 's middags, 8 uur 's avonds. Kaarten f 3,50 (incl. koffie-complêt) verkrijgbaar aan de kassa van onze zaak. Telefonische reserveringen (08385) 12721. WAGEN1NGEN Al bijna twee jaar was 't niet meer voorgekomen, dat de politie de Heelsumse siga renmaker P. G. dronken op straat aantrof. Een hele prestatie voor de 34-jarige Heelsummer. Bij zijn laatste veroordeling op 30 september 1966 was hem dan ook een voorwaardelijke hechtenis boven het hoofd komen te hangen met een proeftijd van twee jaar. Jan Jans sen gooide, zonder het ooit te zullen weten, roet in 't eten. Terwijl de fortuinlijke wielrenner naar de zege in de Tour de France reed, raakte de Heelsummer, ge kluisterd aan zijn tv, finaal van de kook. Na Janssen's grote triomf begaf G. zich juichend naar 't café om er eentje te nemen. De vreugdedorst was evenwel bijzon der groot! Zo groot, dat de politie G. later slingerend over de weg tegenkwam Dat bracht de sigarenma ker vrijdagmorgen, nu nuchter en schuldbewust, voor de balie van 't Wageningse kantongerecht. „Inderdaad jammer, u had uw proef tijd er bijna opzitten", zei de rechter, mr. A. C. van den Brand, ,,'t Was echt niet meer voorgekomen, edelachtbare. Met die Tour kreeg ik weer nét iets te veel. U weet hoe dat gaat. Ik had nog vakantie ook en ik was wild-enthousiast. Wat doe je dan: je neemt er één". „Eén: Er is sprake van tien pullen bier. 'k Begrijp niet waar u 't laat", re pliceerde de rechter. Verdachte had dat best kunnen uitleggen, maar het leek hem blijkbaar beter voorzichtig te glimlachen. De officier, mr. J. H. C. Pieters was van mening, dat de topprestatie van Jan Janssen in de Tour voor een mee levend Nederlander wel een reden was om er „eentje te nemen", „maar dan moet het natuurlijk geen drinkpartij worden". Verdachte bleef nog een beet je najammeren over de proeftijd. Hij kreeg geen zekerheid omtrent de ten uitvoerlegging van de hechtenisstraf. Voor 't Tour-drinkgelag vonniste rech ter v. d. Brand conform de eis met f 30,of drie dagen. Een merkwaardig motief had de koop man W. H. uit Wolfheze voor het in be zit hebben van een vuurwapen en mu nitie. „Ik woon daar nogal afgelegen in de bossen en je kunt nooit weten met die patiënten van de psychiatrische in richting. Nu en dan komt er één onder een trein en er is er weieens één zoek. Een neef van mijn vrouw, die in Duits land woont, heeft dat wapen voor me meegebracht. Hij zei: Je kunt nooit weten, 't Is altijd makkelijk als je het hebt," aldus H., die eraan toevoegde: „Ik weet natuurlijk, dat ik fout ben, omdat ik er geen vergunning voor heb. Die had ik beslist niet gekregen. Ik heb nog geïnformeerd bij de recherche." Op een zondag had H. het wapen in de buurt van zijn huis „geprobeerd op een blikje". Omwonenden dienden een VEENENDAAL In 1967 zijn door het gemeentelijk bureau voor medische sportkeuring te Veenendaal 700 perso nen gekeurd tegen 724 in 1966. Het to taal aantal keuringen was 714. Dit aan tal is hoger dan het aantal gekeurde VEENENDAAL Maandag 9 augustus Schoolplein Heksterschool 20 uur: Concert door Edesche Harmonie. BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal, zaterdag 19.30 en zondag 15 uur: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". Zondag en maandag 19.30 uur: „Khartoum". Bio, Rhenen, zaterdag en zondag 20 uur: „De ongelooflijke over winning". Zondag 14.30 uur: „De wraak der pistoleros". TENTOONSTELLINGEN Raadhuis en politiebureau, Veenen daal: Dubbelexpositie „Kiek en kunst". Alleen nog zaterdag 7 september van 15 - 18 en 19 - 21 uur. Streekmuseum, Rhenen: t/m 14 september werken van Leen Mo lendijk uit Arnhem. Dagelijks, behalve op zondag en woensdag, geopend van 11 - 12.30 en 14 - 17 uur. UTRECHT Zaterdag 7 september Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Michaelskapel 19.30 en 21 uur: Utrechts Blaaskwintet m.m.v. Karin Kent, fluit; John Schreu- der, hobo; Wim Vink, klarinet; Anton Franken, hoorn en Joost Westerveld, fagot. Zondag 8 september Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Woensdag 11 september Buurkerk 20.15 uur: Slotconcert door Stoffel van Viegen. Donderdag 12 september Stadsschouwburg 20 uur: Phlippijn- se Dansgroep „Baranggay" met diverse dansen. Vrijdag 13 sepitember Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Zaterdag 14 september Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Janskerkhof 10.30 - 12.30 uur: Folk Centrum Utrecht met folksongs en hoetenennie (Alleen bij goed weer). Voorstellingen dag. 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondags 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Camera, Oude Gracht 156: „Men sen ontmoeten elkaar en zachte muziek vult hun hart". Zater dag 23.45 uur: „The pumpkin eaters". City, Voorstraat 89: „Het genot en het mysterie". Filmac, Vredenburg 29, doorl. voor stelling: „Tom en Jerry festival nr 2", 5 tekenfilms en uitgebreid nieuws. Palace, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 uur: „Weekend in topless". Zaterdag 23.30 uur: „The roun ders". Olympia, Amsterdamsestraatweg 350 middagvoorst, alleen op zondag en woensdag; t.e.m. zondag: „Her cules, held van de Olympus". Maandag t.e.m. woensdag „Ralph Tracy, onze man in Thailand". Rembrandt, Oude Gracht 73: „Half a sixpence". Scala, Potterstraat 16: „Ontembare Angélique". Studio, Oude Gracht 154: Voorst. 15 min. later: „Falstaff". Vreeburg, Vredenburg 8a, dag. 14.30 en 20 uur: „The Comedians" Zaterdag 23.15 uur: „De zwarte dood". ARNHEM Zaterdag 7 september De Korenbeurs 21 uur: Café-Chan- tant „Floepla". Dinsdag 10 september De Coehoorn 20 uur: Lezing door de heer J. Boogaarts uit Oosterbeek over: „Belichting van enkele aspec ten betreffende de geschiedenis van de Nederlandse orgelbouw" (In verband met Internationale Orgeldagen Rijnstreek van 20 - 23 september). Vri jdag 13 september De Korenbeurs 21 uur: Café-chan- tant „Floepla". Sonsbeek Boerderij 20.30 uur: Ka- merkabaret De Foekepot met „Wij moeten zo nodig..." Zaterdag 14 september De Korenbeurs 21 uur: Café-chan- tant „Floepla". Voorstellingen zon- en werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Rembrandt, Velperplein: „Het won der van de liefde". Studio-A, Lange Wal: dag. 18.45 en 21 uur: „Voor meneer, van ons allemaal"; zondag en woensdag 14.30 uur: „Met de drie Stooges de wereld rond". Luxor, Willemsplein 14.30 en 19.30 uur: „Dokter Zjivago". Zaterdag 23.30 uur: „Zeventien". Saskia, Looierstraat: „Met jouw tanden in mijn nek". Palace, Bakkerstraat: „De dood komt te paard". personen omdat enkele kandidaten voor meer dan een tak van sport werden ge keurd. Een overzicht van de keuringen voor de verschillende takken van sport, waarbij de tussen haakjes geplaatste cijfers de aantallen weergeven van 1966 volgt hieronder: Atletiek 50 (39), gymnastiek 7 (16), judo 11 (21), korfbal 111 (125), school sporten 1 (1), tafeltennis 5 (6), voetbal 470 (426), wandelen 5 (9), wielrennen 4 (5), zwemmen 35 (43), conditie-trai ning 5 (23), schaatsen 2 (12) en honk bal 8 (11). De verdeling over de verschillende leeftijdsgroepen was als volgt: resp. mannen en vrouwen: 1. jonger dan 12 jaar 49 (48) en 10 (20); b. 12-14 jaar 134 (114) en 15 (26); c. 15-18 jaar 112 (141) en 36 (42); d. 19-24 jaar 149 (25) en 13 (8); e. 25-34 jaar 121 (133) en 8 (9); f. 35 jaar en ouder 52 (57) en 1 (1). Voorlopig goedgekeurd werd 1 per soon, 7 personen werden voorlopig afge keurd, terwijl 4 kandidaten administra tief werden afgekeurd. Van de 700 gekeurden verschenen er 365 voor de eerste maal bij het bureau. In totaal werden 37 keuringsavonden gehouden waarvan 32 in het gebouw voor gezondheidszorg aan de Eikenlaan en 5 in het gebouw van de Bedrijfsge neeskundige dienst aan de Kanaalweg. Gemiddeld werden per avond dus ge keurd 19 personen. Het tekort over het afgelopen jaar was f 352,64. Per gekeurde betekent dit een tekort van 51 cent tegen f 1,32 in 1966. Geboren: Johannes Franciscus, z. v. F. G. J. Kemperman en E. M. Mering; Alida Karolina, d. v. W. v. d. Dikken- berg en M. Hardeman. Overleden: Gerrit v. Ginkel, 55 jr. Ingekomen: C. J. Roggeband van Krimpen a/d IJssel; G. L. v. Homoed- Jansen van Wageningen; H. C% J. Kie- vith van Leersum; H. Zenner van Leer- sum; G. v. Brenk van Maurik. Vertrokken: W. Brouwer naar Bloe- mendaal; W. v. d. Dikkenberg naar Gouda; M. d. Hartog naar Renswoude; W. C. Koenders naar Veenendaal; C. v. Barneveld naar Leersum; W. v. Es sen naar Noordwijk; P. H. v. Ewijk naar Amsterdam. klacht bij de politie ip. „Ik heb vijf jaar in Wolfheze gewoond, maar de voor stelling van zaken die u geeft is toch zeer zeker onjuist. Het mag dan zo zijn dat er weieens een van die ongelukki- gen uit, de inrichting onder de trein is gekomen, maar van een gevaarsituatie die wapenbezit wettigt, is absoluut geen sprake," merkte de officier op. „Het on geoorloofd wapenbezit neemt min of meer toe en daartegen moeten wij streng optreden. Ik eis f 20,- of twee dagen en verbeurdverklaring van wa pen en munitie, waarbij ik rekening heb gehouden met uw moeilijke finan ciële omstandigheden op dit moment". Rechter Van den Brand bepaalde het vonnis conform de eis. Vrijspraak wegens gebrek aan be wijs vroeg de officier in zijn requisitoir in de zaak tegen J. B. uit Leusden. De kantonrechter die eveneens weinig dui delijkheid kon ontdekken vonniste con form. B. reed enige maanden geleden op de Nieuwe Wageningseweg in Bennekom. Hij wilde naar Heelsum en sloeg daar om links af naar de Kierkampsteeg. Bij deze manoeuvre zou hij een tegen ligger gehinderd hebben die met zijn auto van de weg raakte en tegen een boom botste. Hoe alles echter precies in zijn werk was gegaan werd door ver klaringen van B„ tegeligger S. en ver balisant v. d. Weide uit Bennekom. niet duidelijk. Volgens B. was de weg vrij geweest toen hij linksaf sloeg. Toen hij al gedeeltelijk op de Kierkampsteeg had gereden had hij de klap van de botsing gehoord. S. had een geheel an dere verklaring. Hij zou de auto van B. tot op een meter of tien zijn genaderd toen deze plotseling optrok. Om een aanrijding te voorkomen stuurde S. zijn auto in de berm en botste tegen een boom. Omdat er bij het ongeval geen getuigen waren geweest, had alleen de verbalisant nog het één en ander op kunnen helderen. Maar ook hij had uit de remsporen op de Kierkampsteeg niets omtrent de ware toedracht kun nen afleiden. Er bleef voor de officier en voor de kantonrechter dus maar één mogelijkheid over: Vrijspraak voor B. Bedrijfsleider Evert A. uit Veenen daal verscheen niet geheel onvoorbe reid voor de balie. Hem was ten laste gelegd, op de kruising Parallelweg-Am bachtsstraat in Veenendaal niet vol doende rechts te hebben gehouden, waardoor een botsing was ontstaan. Met zelfgemaakte foto's en tekeningen probeerde hij de kantonrechter ervan te overtuigen hoe onduidelijk het kruis punt is aangegeven. De kantonrechter was het met A. eens dat de bestaande situatie bij het kruispunt weieens moei lijkheden zou kunnen opleveren. Mr. Pieters zou zich ter plaatse op de hoog te gaan stellen. De officier vond echter toch dat A. wat voorzichtiger had moe ten rijden en eiste veertig gulden boe te. De kantonrechter vonniste conform. Wachtmeester J. van 't H. uit Ede had op de Rijksweg Renswoude - Plan ken Wambuis het nummer van een vrachtwagen met open laadbak opge nomen, toen deze in een kleine file plotseling en onnodig remde. Het ken teken van de auto bleek te zijn van vee handelaar J. van D. uit Kootwijker broek. Toen de wachtmeester bij ver dachte thuis de wagen kwam inspecte ren bleek het bewuste kenteken inplaats van op een vrachtauto, op een gesloten bestelwagen te zitten. By navraag bij de rijkspolitie in Koot wijkerbroek werd duidelijk dat Van D. geen twee wagens op één kentekennum mer reed. De officier eiste vrijspraak. De kantonrechter vonniste conform. ALS U VANDAAG NOG BELT, HEEFT U MORGEN HET GELD Kastanjelaan 40 Tel 08376-2720 Rhenen

De Vallei | 1968 | | pagina 3