Lunteren en HHC sloten aanvaardbaar compromis Sparta verbrak een traditie Advendo speelde veel te invidualistisch VRC won tegen verhouding in Uitslagen draverijen appelsap doperwten abrikozen-jam augurkjes i SKF LIET HALVE WINST GLIPPEN IN ONVRIENDELIJK DUEL RTTV ten onder tegen STY-Climax Slecht duel tussen NSC en Musketiers Wageningen won jeuqdontmoeting Kulan kwam tegen Woudenberg niet verder dan 1-1 da'fpaf'n stoot lappen rib- lappen honderdduizend gulden Sport in 't kort Korfbal Tafeltennis Tennis Staking in Acapulco Offensief Hilversum Drachten bij elke f. 5,- boodschappen Elke Mexi-Karta biedt u een kens op een prijs uit de prijzenpot van van f 2.50 tot f 500.- Spaar de blauwe letters Gratis foto's grote flessen Frisco fijn 1/1 blik J98 Frisco pot Jltf H.H.I Nieuwe oogst! Frisco pot 3/4 liter W zoetzuur Groningen Duindigt magere ^gina 10 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 VEENENDAAL Na een spannen de en enerverende strijd, waarin arbi ter Van Keulen uit Amsterdam alle mo gelijke moeite had de strijd binnen de sportieve perken te houden, moest SKF zaterdag beide punten laten aan het Hilversumse Excelsior (5-6). De start van de Veenendalers was verrassend. Binnen 5 minuten schoten G^rt v. Schoonhoven en Wout van Dijk SKF naar een 2O-voorsprong en het zag er even naar uit dat Excelsior aan geslagen was. Maar onder leiding van routiniers Alphenaar 'en Jansen gelukte het Excelsior de rust terug te vinden. Met een afstandsschot en een goede doorloopbal kwamen zij weer naast de Veenendalers. Zeer fraai was de 3e goal door André v. Rossen, die een geslaagde doorbraak volgensvde regels der kunst afrondde (3-2), met welke stand de rust inging. Na de rust had Excelsior het beste van het spel. De Hilversummers speel den weliswaar wat langzamer dan SKF maar er werden minder fouten ge maakt en zij vingen in de aanval ook beter af. Via dameshanden maakten zij opnieuw gelijk (3-3). In de eerste opstelling was SKF weer gevaarlijker en Gert v. Schoonhoven gaf zijn ploeg opnieuw de leiding (4-3). Excelsior begreep het gevaar en met de lange Alphenaar onder de paal pro beerde men de gelijkmaker te force ren. In deze periode ontging het de scheidsrechter, die overigens goed floot, dat Alphenaar nog een heel arsenaal onplezierige trucjes had bewaard uit zijn beste jaren bij Roda-Westzaan. Niettemin was de gelijkmaker ver diend en weer stonden de partijen dus op gelijke voet. De vorige week zo ge vaarlijke 2e aanval van SKF, Lettie Heikamp, Ted v. Kooten, Wout de Jong en Brunis v. d. Pol, dfaaide nu duide lijk minder. Terwijl alle aandacht ge concentreerd was op de felle charges tussen het duo De Jong-Alphenaar ver raste v. d .Pol de Excelsior-verdedi- ging volkomen onverwachts en de door braak betekende voor de 4e maal een voorsprong (5-4). Het zou de laatste keer zijn warrt Excelsior dat zich niet gewonnen gaf, kwam weer gelijk en toen iedereeen al aan een gelijk spel dacht knalde Van Weizen van afstand nr. 6 door de mand (5-6). Excelsior gaf deze voorsprong niet meer uit handen en bevroor het spel vakkundig. In de laatste minuten kreeg aanvoerder Van Rossen toch nog de kans om een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar de onder grote span ning genomen strafworp werd jammer lijk gemist. SKF kon de teleurstelling van deze nederlaag maar moeilijk ver werken; een gelijk spel had het team zeker verdiend. VEENENDAAL Als voorberei ding op de competitie die over enkele weken van start gaat, maar ook om de jaren lange vriendschapsbanden die tussen beide verenigingen bestaan, zo mogelijk nog te verstevigen speelden RTTV en STV-Climax vriendschappe lijk tegen elkaar. Het is de bedoeling een dergelijke wedstrijd ieder jaar te houden en er is daarom door de ver enigingen samen -een wisselbeker be schikbaar gesteld. Twee teams van elk 5 spelers kwamen tegen elkaar uit" en bovendien waren door de heer No- termans nog enige nieuwigheidjes be dacht zoals een estafette die erg in de smaak bleken te vallen. Bij STV-Climax ontbrak Vermeer, terwijl bij RTTV v. d. Brink verstek moest laten gaan. Daar met voorgift werd gespeeld hadden de beide hoofd klassespelers van STV-Climax, v. Wely en Bos, het uiterst zwaar. Van Wely won 2 wedstrijden en Bos wist het geheel niet tot winst te komen. Daar de andere spelers allen in de 1ste klas uitkomen was hier van voorgift geen sprake en ging de strijd gelijk op. Tot de laatste ronde bleven 2 spe lers ongeslagen namelijk Doornkamp van RTTV en Vos van STV-Climax. In de slotpartij tussen deze beide spelers trok Vos aan het langste eind en bleef derhalve als enige speler ongeslagen. Bij de 2de teams kwamen 3 spelers uit de bus met elk één nederlaag. Hunte- lerslag van RTTV en De Kleumer en v. Eist van STV-Climax. Bij de dub belspelen eindigde RTTV met een 3-2 voorsprong. Uiteindelijk wisten de Veenendalers van de 59 te behalen punten er 34 voor zich op te eisen en kon dan dus de wisselbeker voor een jaar mee naar huis nemen. LUNTEREN De vorm by Lunteren is langzamerhand aan 't terugkomen. Dat bleek zonneklaar in de wedstryd die de Lunteranen zaterdag tegen HHC speelden. Vooral de achterhoede en middenlinie waren weer ouderwets op dreef en daaraan was het dan ook te danken dat de Lunterse ploeg twintig minuten voor tyd nog een uitzicht op de eindoverwinning had. Een ongelukkige ingreep van doelman Geurink was er de oorzaak van dat HHC door middel van een strafschop de stand op 22 kon brengen. Hierna hadden beide ploegen geen adem genoeg meer om in deze stand verandering te brengen.. Als kijkspel was de wedstrijd overi gens niet erg aantrekkelijk. Het was door slecht plaatsen en vooral ook door het vele fluiten van de scheidsrechter nogal een rommelig geheel. Lunteren, dat in verdedigers J. v. d. Heuvel en K. van Ham twee uitblinkers had, mis te een spelverdeler. Arie Klomp, die NIJKFRK Zaterdag kwam Musketiers uit in een bijzonder moei lijk duel tegen NSC in Nijkerk. Ilct werd een matige ontmoeting waarin de zege terechtkwam bij de minst slechte formatie, in dit geval NSC. Bij de El- stenaren faalde de linkervleugel in al le opzichten en ook vrouwe Fortuna was niet op Elster hand. Voor de rust was liet een gelijkop- gaande strijd. In de 21ste minuut kreeg halfspeler A. v. Dalem een prachtige scoringskans uit een voorzet van J. Versteeg, maar tot ontsteltenis van de Musketiers-aanhang schoot hij over. De rust kwam met een dubbelblanke stand. Na de pauze zat er weinig variatie in het spel van beide ploegen en de wedstrijd verloor haar aantrekkelijk heid. Na tien minuten kropen de Eiste- naren door 't oog van de naald toen uit een knal van de NSC-rechtsbinnen de bal door de lat gekeerd werd. Even daarna gaf Cor Henzen een goede pass op T. Heikamp, maar diens harde schot werd door de NSC-goalie fantas tisch gehouden. In de 31ste minuut volgde een corner op 't Musketier-doel en keeper v. Kranenburg, zwaar gehin derd; moest toezien dat de bal recht streeks in de kruising verdween (1-0). In de eindfase werden de Elstenaren enorm actief. Zeven minuten voor 't einde schoot Cor Henzén vanaf de zij lijn hard in. De NSC-goalie kon de bal niet onder controle krijgen en het leer passeerde naar het scheen de doellijn. De arbiter, die goed leidde, kende ech ter geen doelpunt toe. Een laatste kans kwam even voor 't einde toen linksbui ten Cor Henzen in volle ren door de NSC-defensie ging, maar op 't kritieke moment naast schoot. Direct hierna kwam 't einde van deze zeer matige wedstrijd, waarin de Elstenaren geen bijster goede indruk maakten. OPHEUSÖeW Sparta heeft de eerste zege behaald. Het brak tevens 'n traditie, want Ostrabekc, dat altijd de baas was gebleven over de Opheusde- naren, moest nu in de Betuwe een ne derlaag incasseren. Vooral de achter hoede van Sparta was deze middag in zeer goede vorm en het meespelen van A. v. d. Wardt betekende een geduchte versterking. Een indirecte vrije trap voor Sparta in de 7e minuut had succes kunnen brengen, maar v. d. Pol kogelde ineens in en dit doelpunt werd afgekeurd. Sparta bleef opdringen. In de 20e mi nuut nam J. v. Kleef een corner, waar uit de bal werd opgeruimd. Van Kleef kreeg het leer opnieuw te pakken, zet te voor en de toestormende K. Schaap schoot in (1-0). Na rust nam Sparta direct weer het initiatief. Gerritsen kogelde rakelings over en in de 5e minuut kreeg Sparta een strafschop toegewezen wegens hands. Van Ommeren faalde niet (2-0). In de 60e minuut had Sparta de voor sprong kunnen vergroten, maar Van Kleef, alleen voor het doel, schoot naast. Sparta ging in de verdediging en Ostrabeke kreeg nu enkele kansen. In de 71e minuut mocht Ostrabeke een strafschop nemen wegens hands. Cor- nelissen plaatste zich achter de bal en bracht de stand op ?-l. Fel werd er nu op winst gespeeld bij Sparta. In de 82e minuut omspeelde Van Kleef de achterhoede van Ostrabeke en doel puntte (3-1). In de laatste minuten werd keeper Van Eist vervangen door v. d. Brink. SCHERPENZEEL Het Scherpen- zeelse zaterdagelftal heeft op het be zoekende Advendo uit Ederveen een verdiende 2-0 overwinning behaald in een forse, maar sportieve wedstrijd. Het spél van Advendo was qua opbouw wel wat beter dan dat van Scherpen- zeel, maar het was toch te peuterig om tegen de Scherpenzeel-achterhoede suc ces te kunnen hebben. Vooral spil Baar- demans en doelman Rotte waren in goede vorm. De voorhoede van Scherpenzeel is de zwakste linie van de ploeg. Gezien de kansen had men zeker meer doelpun ten moeten produceren. In het veld was weinig krachtsverschil. Slechts de spel typen verschilden erg van elkaar. Scherpenzeel zette open en directe aanvallen op terwijl Advendo het spel te kort hield. Men ging te individualis tisch te werk en dat was juist een kolf je naar de hand van- de Scherpenzeel- se achterhoede. Het begon erg hoopvol voor Scher penzeel. In de eerste minuut werd doelman Veldhuizen al gepasseerd, maar een van de verdedigers haalde de bal van de lijn. In de 15e minuut ontstond er weer grote verwarring in de Advendo-verdediging. Het doel was verlaten en Mandersloot loste een ver schot, waaruit de bal echter via de paal in handen van de teruglopende doelman belandde. Aan de andere zij de kreeg doelman Rotte ook alle gele genheid zijn kwaliteiten te tonen. Zijn manier van opstellen en het perfecte timen waren uitstekend. Na de rust trok Scherpenzeel direct ten aanval en Advendo moest enkele hoekschoppen toestaan .Uit een van deze corners ont stond in de 60e minuut een scrimmage voor het Advendo-doel. De bal beland de uiteindelijk bij C. Jansen en deze schoot door een haag van verdedigers heen raak (1-0). Even kwam Advendo terug maar Scherpenzeel bleef veel ge vaarlijker. In de 73e minuut wist links buiten J. Rootselaar zich goed vrij te spelen en zijn harde schuiver was te veel voor doelman Veldhuizen (2-0). Beide teams kregen nog enkele goede kansen maar in de stand kwam geen verandering meer. RHENEN Zaterdag en zondag vond de jaarlijkse tennisontmoeting plaats tussen de junioren van Rhenen en Wageningen. Zaterdag werd in Rhe nen gespeeld met de uitslag van 9-5 in het voordeel van Wageningen en zon dag vond de tweede helft van de ont moeting plaats in Wageningen, waar van de einduitslag 21-14 werd. De Wa- geningers legden daarmee voor het tweede jaar beslag op de wisselbeker. De junioren uit Rhenen zijn nog niet zo lang geleden begonnen, maar er is al een grote vooruitgang te bespeuren in het spel vergeleken bij dat van vo rig jaar. nu deze taak op de schouders gelegd kreeg, plaatste vaak te onnauwkeurig om deze taak zo rendabel mogelijk te vervullen. Later probeerde Cees van Holland ook wat in deze richting te gaan doen, doch ook zijn plaatsen was niet nauwkeurig genoeg om voor het nodige gevaar te zorgen. Bovendien be zat Lunteren in Van Kooten geen echte rechtsbuiten, zodat de voorhoede nogal onsamenhangend opereerde. Het aantal geslaagde combinaties bleef dan ook tot een enkele uitzondering beperkt. Het meeste gevaar kwam ook deze keer van J. Baron, die naast snelheid ook genoeg voetbalcapaciteiten bezit om een kans in een doelpunt om te zetten. Ook bij HHC was de defensie het beste deel van de ploeg en mede daar door duurde het ruim vijfentwintig mi nuten totdat het eerste doelpunt een feit werd. Het was een Lunters doel punt, Van Kooten kon zich op links los maken van zijn tegenstanders en de bal goéd voorgeven. Arie Klomp schoot de bal ineens achter doelman Martens. Tot de rust kwam in deze stand geen verandering, hoewel J. Baron een keer na een dieptepass doelman Marlens al had verslagen en de armen al juichend omhoog had. Veenstra kon de ingescho ten bal echter nog net van de doellijn halen. Foutje Drie minuten na de hervatting kreeg Hakker na een foutje in de Lunterse verdediging gelegenheid een boogbal los te laten die doelman Geurink (goed onder de lat maar slecht in het uitschie ten) te machtig was, 1-1 dus. Lunteren kwam terug. Het was J. Ba ron, die een dieptepass oppikte en twee schoten en een kopbal nodig had om de bal in het doel te krijgen. De vreugde over deze voorsprong duurde tot een kwartier voor tijd, toen de bovenver melde strafschop roet in het Lunterse eten gooide. Overigens was de 22- eindstand een resultaat waar beide par tijen tevreden mee mogen zijn. En waarschijnlijk ook zullen zijn, want meer zat er echt niet in. ACAPULCO De havenarbeiders in Acapulco zijn zaterdag in staking gegaan. Ze eisen twintig procent ho gere lonen, verlenging van de vakan ties en betere pensioenvoorwaarden. De havenarbeiders in het toeristen centrum aan de Mexicaanse westkust, waar volgende maand de Olympische zeilwedstrijden worden gehouden, maakten een uitzondering voor bagage van toeristen en voor materiaal van Olympische deelnemers. Zeilboten, die aan de wedstrijden in de Stille Oceaan zullen deelnemen, werden normaal afgeleverd. Ook auto's bestemd voor Japanse journalisten werden aan wal gebracht. WOUDENBERG Op het prachtige sportpark in Woudenberg heeft Kulan in zijn eerste competitiewedstrijd tegen het gepromoveerde Woudenberg met 11 gelijk gespeeld. Kulan speelde een zeer goede eerste helft, maar het heeft in dit spelgedeelte niet voldoende af stand kunnen nemen van de thuisclub. Met vlotte combinaties werd de ach terhoede van Woudenberg onder druk gezet en vooral de rechtsbuiten van de Veenendalers, T. Beijer, was zijn be lager steeds te snel af. Na een kwar tier opende L. Roks de score met een mooie kopbal, maar dit doelpunt werd afgekeurd door de arbiter. Enkele mi nuten later brak J. Henzen door, maar uit zijn schot belandde de bal tegen de paal. Woudenberg moest zich deze eer ste 45 minuten beperken tot enkele uit^ vallen. In de 31e minuut kreeg Kulan zijn verdiende voorsprong toen Roks beheerst scoorde uit een voorzet van v. d. Broek (01). Na de rust kreeg de wedstrijd een ge heel ander karakter. Woudenberg was nu vrijwel onophoudelijk in de aanval en het overwicht van de thuisclub werd na ruim een kwartier beloond met een doelpunt. Middenvoor Van Mechelen was Van Leeuwen te snel af en alleen voor Van Wakeren faalde hij niet (1 1). Woudenberg bleef na deze goal aan merkelijk sterker maar de Kulan-de- fensie met aan het hoofd spil Scholts bleef overeind. De Veenendalers kregen zelfs nog winstkansen toen Roks plotse ling voor doelman Morren verscheen, maar de goalie redde uitstekend. Ondanks enkele gevaarlijke situaties voor beide doelen werd er niet meer gescoord. BERGENTHEIM VRC heeft zaterdag opnieuw een overwinning be haald. Het is echter een benauwde zege geworden, want met slechts één doelpunt werd Bergentheim geklopt. De teruggekeerde Cor Aalbers was de niaker van de beslissende goal, die VRC de volle winst opleverde in het zware duel. De gastheren oefenden gedurende de gehele wedstrijd een sterke druk uit op het VRC-doel, waarin keeper Cor- nelissen echter weer uitstekend op dreef was en menige zware redding verrichtte. Bergentheim begon al direct met en kele snelle acties het VRC-doel onder vuur te nemen. In de tiende minuut leek keeper Cornelissen geslagen, maar met eerl laatste reactie kon hij nog red ding brengen. Even later ontstond er opnieuw gevaar voor het Veenendaalse doel, toen Ploeg de bal op onjuiste wijze terugspeelde en Cornelissen nogmaals op het laatste koment moest ingrijpen. Langzamerhand kwam VRC echter tot enkele tegenacties. Cor Aalbers dook op voor het doel van Bergentheim en ging' een duel aan met de keeper, die zich daarbij blesseerde. Op de grond liggend probeerde Aalbers nog te sco ren, maar intussen hadden twee verde digers van de thuisclub de plaats van hun doelman overgenomen. Opnieuw volgde een zwaar offensief van Bergentheim en een doelpunt van de thuisclub werd afgekeurd wegens hands. Slechts een enkele keer liet VRC zien dat er ook aan de andere kant mo gelijkheden waren. Een uitstekende voorzet van Aalbers werd echter niet benut door Verwoerd. In de tweede helft volgde er onmid dellijk een fel offensief van de thuis club. Slechts mpt de grootste moeite kon VRC zich staande houden en zoals wel meer gebeurt kwam er juist aan de andere kant van het veld een doel punt tot stand. Een blunder in de ver dediging van Bergentheim stelde Aal bers in staat te scoren (0-1). Hierdoor gestimuleerd ging VRC veel beter spelen en nu moest Bergentheim zich wat terugtrekken. Pas in de slot fase kwam de thuisclub opnieuw tot aanvallend spel maar nu waren het Leo Rebergen en Ploeg die de weg naar het doel hermetisch afsloten. De uitslagen van de zaterdagavond te Hilversum gehouden draverijen luid den Zandvoortprys (afst. 2040 m) 1. Glo- riant, E. de Visser 3.03.6, 1.31.8; 2. Ge neraal Scotch; 3. Guit. Tot. winn. f 1,90; pl. f 1,40, f 3,30, f 1,70; koppel f 6,30; cover f 12,10. Le Mans-prys (afst. 2040 m) 1. Gitte Hollandia, J. v. Buytene 2.55.3, 1.26.8; 2. Greata; 3. Generique Belwin. Toto winn. f 1,80; pl. f 1,40, f 7,50, f 1,80; koppel f 3,90; cover f 43,90; trio f 444,70. Indianapolispry* (afst. 2420 m) 1. Freddy Scotch, M. Bouwhuis 3.28.1, 1.25.3; 2. Funny Guy; 3. Electric Kinley. Toto winn. f 2,30; pl. f 1,20, f 1,30, f 1,30 koppel f 3,70; cover f 5,90. Silverstoneprys (afst. 2000 m) 1. Zil vervos, M. v. Leeuwen 2.46.0, 1.23.0; 2. Azalea Hanover; 3. Beachcomber. Toto winn. f 2,40 (stal); pl. f 1,20, f 1,20; koppel f 2,80; cover f 4,20. Niirbiirgringprys (afst. 2020 ni) 1. Gtand Geste, M. Bouwhuis 2.50.6, 1.25.3; 2. Ghia; 3. Fabiola Spencer. Toto winn. f 1,70; pl. f 1,30, f 1,30, f 2,90 koppel f 1,80; cover f 3,80; trio f 25.30. Monte Carlo-prys (2000 m) le afd.: 1. Fouquet, M. Bouwhuis 2.48.2, 1.24.1; 2. Foxtrot; 3. Donna Hanna. Toto winn. f 1,50; pl. f 1,30, f 1,60; kop pel f 2,30; cover f 3,00. 2e afd.: 1. Donno Fez, J. v. Buytene 2.47.2, 1.22.8; 2. Clementina Lee; 3. Ben ny Hollandia. Toto winn. f 7,50; pl. f 2,—, f 2,10, f 3,30 koppel f 16,50; cover f 7,40; trio f 246, Francorchampsprys (afst. 2920 m) 1. Flamingo Six, J. Geluk 4.07.8, 1.24.9; 2. Captain Williams; 3. Brun Beer. Toto winn. f 2,40; pl. f 1,90, f 5,20; kop pel f 12,10; cover f 7,20. Totalisator-omzet f 152.758,50. De uitslagen van de zaterdag te Drachten gehouden draverijen waren Waterpoortprys 2080 m, le afdeling 1. Ero Alkestis van E, S. A. Hartman 2.59.3, 1.26.3; 2. Ganymedes; 3. Esmoreit Toto winn. f 6,80; pl. f 1,60. f 1,60, f 1,40 koppel f 19,50; cover f 10,40; trio f 142,10. Restauratiebedryf-prys, 1680 m, le serie: 1. Edith van Sprookjeshof, J. M. Lugies 2.21.6, 1.24.3; 2. Dynamica; 3. Benno Six. Toto winn. f 8,60; pl. f 3,10, f 2,50, f 2,40 koppel f 17,90; cover f 6,70. 2e serie 1. Bento van Eiberhof, P. E. Bron 2.19.4, 1.22.0; 2. Fernanda Hanover 3. Barrelina. Toto winn. f 3,10; pl. f 1,60, f 2,10, f 3,50 ■nee aan pHjzen! Hebt u een Mexi-Karta met één of meer gouden, zilveren of bronzen medailles, vraag dan uw Centra Winkelier de puzzel- van-de-week. Die - opgelost, ingezonden, nagezien en accoord bevonden, levert u een prijs. Een geldprijs van f 2.50 tot f 500.- Bovendien staat in elke Mexi-Karta één lettervan de naam Centra in blauw gedrukt. Als u de hele naam Centra in blauw com pleet hebt krijgt u (ook weer na oplossen van de puzzel) gratis een pak Centra koffie. Spaar ook de sportfoto's uit de Mexi-Kar- ta's, en vraag uw Centra Winkelier naar de kleurige wandplaat, waarin de foto's kunnen worden geplakt (kost maar 38 cent) m koppel f 5,20; cover f 8,40; trio f 211,20. Finale 1. Bento van Eiberhof, P. E. Bron 2.19.8, 1.22.2; 2. Dynamica; 3. Edith van Sprookjeshof. Toto winn. f 1,80; pl. f 1,20, f 1,60, f 1,30 koppel f 4,10; cover f 5,30. Oldehove-prys 2080 m 1. Guy Nathan H, ir. J. Oosting 3.09.1, 1.30.9; 2. Qpnny Zuidvelde; 3. Fanny van Ob. Toto winn. f 3,20; pl. f 2,—, f 4,70, f 2,60 koppel f 10,40; cover f 16,90. YVaterpoort-prys, 2080 m, 2e afdeling I. Eriola, P. M. Smit 3.03.1, 1.28.0; 2. Fan Sprookjeshof; 3. Gertien WS. Toto winn. f 7,40; pl. f 2,—, f 2,10, f 1,50 koppel f 22,60; cover f 4,30. N V Jarinoprijs 2080 m 1. Gonny T J. Hof 3.02.6, 1.27.8; 2. Edo V; 3. Dol- lard. Toto winn. f 3,30; pl. f 1,90, f 5,80, f 15,30; koppel f 6,50; cover f 16,70; trio f 4.340,80. Drukkerij-prys, 1700 m 1. Dominica ir. J. Oosting 2.17.3, 1.20.8; 2. Zelos van Vredenhof; 3. Antilope R. Toto winn. f 2,—; pl. f 2,—, f 3,—, f 4,90 koppel f 5,70; cover f 8,70. De Gouden Armband VIII-pr., 2080 m: 1. Domingo, mevr. J. Dragt-Peenstra, 2.54.7, 1.24.0; 2. Calumet d'Aster; 3. Dazy H. Toto winn. f 1,80; pl. f.1,40, f 2,30, f 6,50 koppel f 10,90; cover f 6,70. Crack State-prys, 2080 m 1. Erna M B. U. de Jong 2.56.4, 1.24.8; 2. Fitis S; 3. Econoom W. Toto winn. f 5,90; pl. f 2,—, f 1,70; f 2,— koppel f 14,80; cover f 9,80; trio f 304,30. Totali&ator-omzet f 103.501,50. De. uitslagen van de zondag gehouden draverijen te Groningen luidden: George van Rhea-prijs 1840 m; 1. Gys- bert Ab (K. Kramer) 2.39,6, 1.26.7; 2. Gretti Thelma; 3. Gonny van Hiddum. Totalisator winnend: f 15,20, plaats f4,50, f2.30, f5,30; gekoppeld f 15,20; covercal f 7,30. Rhea-prijs 2240 m: 1. Ganymedes (K. Woudstra) 3.08.7, 1.25,8; 2. Ella Ross; 3. Gento BH. Totalisator winnend f5,60. plaats f2,30, f2,-. f2,-; gekoppeld f 12,40; covercal f4,70; trio f 263,-. Criterium der amateurrijders 2240 m: 1. Freule (H. Tuzee) 3.10,-, 1.24,8; 2. Alexander the Saint; 3. Famke van Hid dum. Totalisator winnend f 2,10, plaats f 1,80, f 3,10; gekoppeld f 11,60; covercal f5,70. Sue Spilter-prijs 2240 m: 1. Yellow Six (B. Dapper jr.) 3.01,6, 1.20,4; 2. Brian Hanover; 3. Anton. Totalisator winnend f 7,60. plaats f 1,50, f 1,40, f 1,30; gekoppeld f 13,30; covercal f4,40. Sue Silk-prys 2240 m: 1. Cilly Harves ter K (W. C. Strooper) 3.03,5, 1.21,9; 2. Danny Boy BS; 3. Barke 2. Totalisator winnend f 2,30, plaats f 1,20, f 1,70, f 2,-; gekoppeld f4,40; covercal f4,50, trio f 65,40. Primadonna-prijs 1840 m: 1. Clara Williams (F. J. Alkemade) 2.32,-, 1.22,6; 2. Everprise; 3. Zoagli TL. Totalisator winnend f7,80; plaats f2,40, fl,60; ge koppeld f8,50; covercal f4,80. Suerento-prijs 2240 m: 1. Christine Mac (J. P. van Leeuwen) 3.05,4, 1.22,-; 2. Frankie Scotch; 3. Ex Nancy. Totali sator winnend f 2,90; plaats f 1,30, f 1,20, f 1,50; gekoppeld f5,70; covercal f3,20; trio f 41,10. Frieda-prijs 2240 m: 1. Gitte Norton (A. Hof) 3.10,-, 1.24,8; 2. Endocita; 3. Fred Harvester D. Totalisator winnend f6,80; plaats f 1,80, f4,40, f 1,70; gekop peld f 13,40; covercal f 13,20. Totalisator-omzet f 142.504,-. extra in de centra-winkels met vers vlees 500 gram De uitslagen van de zondag gehouden draverijen en rennen te Duindigt waren: Flying Dutchman-prijs 2000 m, met autostart: 1. Fernanda D (A. T. Knij- nenburg) 2.47,3, 1.23,7; 2. Dacron Dear; 3. Dalila Regina. Winn 2,20; plaats 1,60, 1.80, 4,30; koppel 7,80; cov 4,90; trio 226,70. Caballero-prijs 2100 m, finale: 1. Es- meraud (A. J. C. Harmsen) 2.53,-, 1.21,6; 2. Little Miss Mitzie; 3. Double's Zoon. Winn 4,50; plaats ^.,70, 1,60, 4,30; koppel 10,20; cov 4,40; trio 519,60. Grote FED-prijs 2500 m: 1. Du'chesse Mac (J. Wagenaar jr.) 3.30,6, 1.22,3; 2. Diogen; 3. Enigste. Winn 1,40; plaats 1,20, 1,80; koppel 3,20; cov 3,60. Produktendraverij 1400 m, met auto- start: 1. Hoot Song (T. H. Kooyman) 1.58,2, 1.24,4; 2. Hercules V; 3. Happy First. Winn 2,50; plaats 1,30, 3,70, 1,50; koppel 7,40; cov 18,20. Grote KLM-prijs 2100 m: 1. Blazing Song (J. van Dooyeweerd) 2.54,2, 1.23,-; 2. Royal Hanover; 3. Xuthus T. Winn 2,10; plaats 1,30, 1,40, 1,70; kopp 3,30; cov 4,-. Super DC-8-prijs 2140 m: 1. Geus Ake- rendam (J. v. Dooyeweerd) 3.04,1, 1.26,8; 2. Good Luck S; 3. Fury Hollandia. Winn 2,60; plaats 1,60, 3,20; kopp 5,80; cov 4,60. Boeing 747-prijs, ca 1900 m, le afde ling: 1. Indian Cress (mej. R. R. D. Schwarzkachel) 2.04,5 2. Red Coral; 3. Own Reward. Winn 1,90; plaats 1,30, 2,10; koppel 5,-; cov 5,20. St. Leger, ca 2900 m: 1. Schermer (J. Dodd) 3.11,-; 2. Abgars Bonny Boy; 3. Jolly Maverick S. Winn 1,60 (stal), plaats 1,20, 1,80, 2,-; koppel 2,70; cov 5,10. Gouden Spel, ca 2000 m: 1. Rolanda (mej. I. V. Dekkers) 2.14,6; 2. Padre Bramo; 3. Toumando. Winn 4,60; plaats 2,10, 1.60, 2,40; koppel 15,70; cov 4,70; trio 235,- Boeing 747-prijs ca 1900 m, 2e afde ling: 1. Kokette Katinka (P. Perkins) 2.06.8; 2. Oase; 3. Casino Wife. Winn 2.40; plaats 1,30, 2,-, 2,30; koppel 10,-; cov 7,-; trio 271,60. Totalisator-omzet f 319.088,50. Nadat hij reeds eerder de Europe se titel greep, heeft de Duitse cou reur Gerhard Mitter ook in de laatste race om het Europese kampioenschap bergklim voor renwagens, zijn supe rioriteit nog eens duidelijk bewezen. Achter het stuur van zijn gloednieuwe Porsche-Bergspider maakte de 32-jari- ge Duitser over de twee manches een gezamenlijke tijd van 7.34,60, wat bij na zestien seconden beter was dan die van de op de tweede plaats eindigende Oostenrijker Dieter Questor (BMW). Montreal heeft zich kandidaat ge steld voor de organisatie van de Olympische zomerspelen van 1976. Het Canadese Olympische Comité heeft het besluit zaterdagavond in Montreal bekend gemaakt. Het Canadese Olympische Comité heeft voorts aan het IOC verzocht de winterspelen dat jaar aan Vancouver toe te wijzen. Na Praag en Montreal heeft ook Los Angeles zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de Spelen van 1976. De kandidatuur zal in mei 1970 offi cieel aan het Internationaal Olym pisch Comité worden gesteld. Los An geles organiseerde in 1932 reeds eerder de Spelen.

De Vallei | 1968 | | pagina 10