Veenendaals dagblad V-raad doet beroep op Israël en Egypte Akkoord bereikt inzake Wilton Buiten Groot alarm na aanvaring Explosieven zakken de Rijn af Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Mansfield pleit voor wijziging Viëtnam-beleid Duivenaar in dichte mist verongelukt Salazar moest hersenoperatie ondergaan PRINSES TOONT DOPELING VAN MORGEN Aanhoudend warm weer NA ARTILLERIEDUEL AAN SUEZKANAAL Derde hart transplantaties dr. Barnard Man overleden na overplanting van nier Redding onder toezicht van ouderen „Even m'n wagen wegzetten Schip aan de grond in Westerschelde Vrachtauto vol botsautootjes gestolen „Rode lijn" tussen Praag en Moskou voorgesteld Tanks hij huwelijksplechtigheid Bombardementen geheel stoppen VMF EN RIJN-SCHELDE VINDEN ELKAAR RAKETTEN OISDERHA1S DELEN ir Wit en zwart I Neergestort Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Ultg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prljs 17 cent Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden /•1,50, Ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 9 SEPTEMBER I968 - 42e JAARGANG no. 2I2 (Van onze weerkundige medewerker) rJet weer blijft, onder invloed van een machtig hogedrukgebied bo ven Scandinavië, de eerstkomende da gen droog en overwegend zonnig. De middagtemperaturen in Gelderland lopen op tot een niveau van 22 24 graden. Atlantische storingen ten wes ten van de Britse eilanden kunnen slechts met een slakkegang naderbij komen. De Engelse weerkundigen zijn van mening, dat het teleurstellende zomer weer in West-Europa heeft samenge hangen met een hoeveelheid abnor maal koud zeewater, dat in mei en juni ten zuidoosten van Newfoundland is waargenomen. Dit vormde een be letsel voor de normale ontwikkeling van Atlantische depressies, waardoor een koud hogedrukgebied met noor delijke tot noordoostelijke winden sta tionair kon worden ten noordwesten van de Britse eilanden. Voor deze septembermaand is dit gevaar gewe ken en mogen wij rekenen op belang rijk droger en warmer weer. Morgen: zon op: 06.06 maan op: 20.05 onder: 19.07 onder: 10.12 A MSTERDAM De besturen van de Verenigde Machinefabrieken (VMF) en Rijn-Schelde (R.S.) hebben niet het bestuur van Wilton-Fijenoord- Bronswerk (WFB) overeenstemming bereikt over een regeling, waarbij richt snoer is, dat de maritieme activiteiten van WFB aan de RS en de landactivi- teiten aan de VMF worden toegevoegd, aldus een communiqué, vanmorgen uitgegeven door de VMF., De besturen zijn van mening dat op deze wijze een betere waarborg voor de werkgelegenheid ontstaat dan bij ande re oplossingen het geval zou zijn ge weest. Teneinde de structurele achter gronden van deze verdeling te verwe zenlijken bieden de besturen van VMF en RS gezamenlijk aan de aandeelhou ders van WFB aart voor elk aandeel van f 1000 WFB ter beschikking te stel len: f 250 aandeel VMF, f 250 aandeel RS, f 500 7 1/8 pet obligatie VMF en f 500 7 1/8 pet obligatie RS. Coupon per 1 januari, voor het eerst betaal baar per 1 januari 1970 en looptijd tot 1 januari 1999 en aflossing: tot 1 januari 1989 geen aflossing, daarna in tien na genoeg gelijke jaarlijkse termijnen. Vervroegde, aflossing niet toegestaan vóór 1 januari 1979., daarna uitsluitend op de coupon-verschijndagen. Tot 1989 a 101 pet; daarna a 100,5 pet. Voorts f 250 in contanten. Voor elk niet royeerbaar certificaat van f 1000 WFB: f 250 niet royeerbaar certificaat VMF, f 250 aandeel RS. f 500 7 1/8 Dct obligatie VMF, f 500 7 1/8 pet obligatie RS, f 250 in contan ten. Voor elke f 1000 converteerbare obli gatie WFB: f 130 aandelen VMF, f 150 aandelen RS, f 250 7 1/8 pet obligatie VMF, f 250 7 1/8 pet obligatie RS, f 100 in contanten. Aan de huidige aandeelhouders van de VMF zal gelijktijdig met de ze omruil door de VMF een bonus van vijf procent in aandelen worden uitgekeerd ten laste van de belasting vrije agioreserve. Dit aanbod is on- vporwaardelijk. Aan de aandeelhouders van WFB wordt over 1968 een dividend van 12 pet ge waarborgd. Voor de winstdelingsrege- ling voor het personeel van WFB zal voor 1968 een dividendpercentage van 12 pet vari toepassing zijn. Ten aanzien van de prioriteitsaandelen is met het bestuur van WFB overeen stemming bereikt in die zin dat VMF en RS ieder de helft van de aandelen zal verkrijgen. Het communiqué zegt tenslotte dat dit alles ten volle door de raad van commissarissen en de raad van bestuur van WFB wordt onderschreven. De vo rige aanbiedingen, zowel van VMF als van RS, zijn ingetrokken, aldus het communiqué van de VMF. Aanmelding tot omwisseling staat open tot 12 september. De besturen van de VMF en Rijn- Schelde hebben elkaar gisteren gespro ken in hotel De Nederlanden in Vree land. Hier zijn zij tot een akkoord ge komen. Het contact tussen de raden van bé stuur in Vreeland kwam tot stand na een nieuw bod van VMF op de aande len van Wilton. Aanvankelijk wilde VMF 57 miljoen op tafel leggen. Rijn- Schelde overtroefde met 77 miljoen. Het weerwoord van VMF kwam zaterdag: ruim 82 miljoen gulden. Voor Wilton kwam het nieuwe bod als een volslagen verrassing. Nog geen twee uur nadat de besturen van Wilton en van VMF zaterdag uit een waren gegaan, kwam het nieuwe bod, dat de door Rijn-Schelde geboden prijs met ruim vijf miljoen gulden over trof. De strijcTOm Wilton-Fijenoord heeft tot achtergrond de wens van Rijn- Schelde om te komen tot een verdere grotere spreiding van activiteiten. Daar bij heeft men het oog laten vallen op de grote werkmaatschappij van Wilton- Bronswerk. Rijn-Schelde acht de tijd van de grote scheepsbouw voorbij en vindt de repa ratiekant van het bedrijf veel belangrij- NEW YORK De Veiligheidsraad heeft de afgelopen nacht een beroep op Israël en Egypte gedaan het bestand in het gebied van het Suez-kanaal strikt te eerbiedigen. Het beroep was vervat in een 7g. consensus-verklaring (een unanieme verklaring zonder stemming), die namens de leden werd voorgelezen door de voorzitter van de raad, de Canadees Ignatieff, na lang durig overleg achter de schermen. Daarna ging de raad voor onbepaalde tijd uiteen. De Veiligheidsraad was in spoedzit ting bijeengekomen om Israëlische en Egyptische klachten aan te horen over het artillcrieduel, dat gisteren vijf uur lang aan het Suez-kanaal heeft gewoed. Israël vroeg het eerst om een spoedzit ting, de Egyptenaren beschuldigend van „een flagrante en onuitgelokte schending van het bestand". Daarop diende Egypte een tegenklacht in over „een nieuwe vooraf beraamde daad van agressie" van de kant van Israël. Vol gens de Egyptische V.N.-gedelegeerde El-Kony hadden de Israëli's het vuur geopend op de steden Port Taufik, Su ez, Ismailia en Cantara. In de verklaring die de raad uit gaf stond: „De Veiligheidsraad, ge hoord hebbende de door de secreta ris-generaal voorgelezen rapporten van generaal Odd Bull (het hoofd van de VN-bestandstroepen), en ge hoord hebbende de verklaringen van de vertegenwoordigers van Israël en de Verenigde Arabische Republiek, betuigt diep leedwezen over het ver lies van mensenlevens en eist van de partijen strikte eerbiediging van het bestand, waartoe in de resoluties van de Veiligheidsraad wordt opgeroe- roepen". Volgens VN-waarnemers hebben de Israëli's zondag in het gevecht landraketten gebruikt. Generaal Buil deelde in een door Oe Thant voorge lezen rapport mee, dat de waarne- merspost bij Qahtara op de westelij ke (Egyptische) oever van het Su ez-kanaal drie geluiden had gehoord, die aan deze raketten deden denken. Een woordvoerder van de Israëli sche delegatie ontkende onmiddellijk, dat Israël raketten van dit type had gebruikt. De VN-waarnemers hadden volgens hem andere wapens voor zul ke projectielen gehouden. Bij het artillerieduel aan het Suezka- naal zijn volgens opgaven van Egypti sche zijde gisteren elf Egyptenaren ge dood. "Zes van hen waren burgers, de overigen militairen. Twaalf militairen en twintig burgers liepen verwondingen op. Een door radio-Cairo omgeroepen communiqué maakte voorts melding van zware verliezen aan de kant van de Israëliërs. Egyptische artillerie zou veertien tanks, zes pantserwagens en zes vrachtwagens hebben vernietigd. De Republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Richard Nixon, ziet in onderhandelingen met de Sovjet-Unie een middel om de Russi sche penetratie in het Midden-Oosten een halt toe te roepen. In een toespraak tot leden van de Joodse organisatie B-nai B'rith verklaarde hij, de de an tisemitische propaganda van de Russen de opvoering van hun vlootsterkte in de Middellandse Zee en hun steun in de hernieuwe opbouw van de Arabische strijdkrachten duidelijke stappen zijn van een supermogendheid, die domine ring nastreeft. De reactie van de rege- ring-Johnson op deze stappen was on zeker en ondoelmatig. Nixon zei dat als hij president werd „tot enige recht streekse, harde onderhandelingen met de Sovjet-Unie" te zullen overgaan „om een diepliggende oorzaak van de spanning weg te nemen". De VS moes ten naar zijn mening Israël supersone Phantom-jagers leveren. Dit laatste had Nixons Democratische rivaal Hum phrey eerder in een toespraak voor de zelfde organisatie ook te kennen gege ven. DUIVEN In de dichte mist is van morgen te ongeveer acht uur op de rijksweg Zevenaar - Duiven de 55-jari- ge J. Hoppenrys uit Duiven verongelukt. H(j reed met zjjn personenauto in de richting Zevenaar en was bezig een vrachtauto in te halen. Op dat moment naderde uit tegenovergestelde richting een GTW-bus. H. raakte met zijn auto tussen de vrachtauto en de bus bekneld. De wa gen werd als het ware gemangeld. De heer H. was op slag dood. Van zijn auto bleef slechts een hoop schroot over (zie foto). De vrachtauto kwam na de botsing nog met een tweetal bomen in aanra king en werd ernstig beschadigd. Ook de bus liep flinke schade op. Verdere persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het verkeer op deze drukke weg was korte tijd gestremd. KAAPSTAD Een team onder lei ding van dr. Christian Barnard de chirurg die als eerste ter wereld een harttransplantatie verrichtte heeft gisteren in het ziekenhuis Groote Schuur in Kaapstad het hart van een 32-jarige vrouw overgeplant in het hart van een 52-jarige man. Het was de der de harttransplantatie in Zuid-Afrika. De man die het nieuwe hart kreeg, was de 52-jarige Petrus Smith, een vroegere mijnwerker die al enkele ja ren aan een ernstige hartziekte leed. Hij voelde zich twaalf uur na de ope ratie zo goed dat hij de dokters vroeg of hij mocht opstaan. Professor Bar nard zei dat hij „meer dan tevreden" was over de toestand van de patiënt. De donor was een 32-jarige Afri kaanse vrouw, die acht maanden zwanger was. Zij stierf aan een her senbloeding. In december plantte dr. Barnard voor de eerste maal ter wereld een hart over. De ontvanger, Louis Wash- kansky, stierf echter enkele weken la ter. In januari ontving dr. Philip Blai- berg een nieuw hart. Hij is de tot dus ver langst levende harttransplantatie- patiënt ter wéreld. HOUSTON Een van de patiënten van de eerste viervoudige transplanta tie in de medische geschiedenis is gis teren in Houston in de Amerikaanse staat Texas overleden. De man, de 41-jarige William C. Kaiser uit Odessa in Texas, had op 31 augustus een van de nieren van een overleden jonge vrouw gekregen. Kaiser stierf in de vroege ochtend aan een hartaanval. De andere drie patiënten, die een long, de andere nier en het hart van de vrouw ontvingen, gaan nog steeds vooruit. LEIDEN „Daar had ik altijd van gedroomd, en nu is het werkelijk ge beurd". Jos Schamper (13) uit de Huizingastraat 2 in Leiden vindt het een doodnormale zaak dat hij eind vo rige week de driejarige Pieter Omme ring uit het water van de Leidse Tsjaikowskikade redde, terwijl enkele volwassenen stonden toe te kijken. Jos Schamper, leerling van de l.t.s. en bezitter van de zwemdiploma's A en B. vertelt rustig: „Ik was kranten aan het bezorgen. De helft van mijn wijk had ik gehad. Plotseling hoorde ik kinderen roepen: Er ligt een kind in het water Ik reed er naar toe, gooide mijn fiets neer, deed mijn bril af en sprong in het water. Ik kon er makkelijk staan. Het water kwam tot mijn schouders. Ik pakte het jongetje onder zijn oksels en gaf het aan een paar kleine meis jes. die hem naar huis brachten". Van de dankbare ouders van de kleu ter kreeg Jos schone kleren. De heer Ommering beloonde hem met een por- temonnaie met een tientje, door Jos on middellijk omgezet in nieuwe voetbal kousen en scheenbeschemers. AI Is het lang geleden, toch weet ik mij nog zeer goed te herinneren, dat wij een merel in de kooi hielden. We zagen daar geen kwaad in en het mocht ook gerust, want al bestond de gebrekkige wet van 1880 „ter bescher ming van vogelsoorten, nuttig voor landbouw en houtteelt", zoals zij heet te, in de positie van veer en pluim kwam er nauwelijks enige verandering door en we mogen wel zeggen, dat het vliegend gedierte volkomen volgelvrij aan de mens was overgeleverd. De wet van 1912 (en later die van '36, gewij zigd in 1947) bracht veel vernieuwing; o.m. mochten lijsters en vinken niet meer worden gevangen en voorts bracht de Jachtwet aanvulling en ver betering. Maar goed. Wij waren tevreden met onze gekooide merel wegens goed Veluws gebruik zwarte liesterge heten en, naar wij onderstelden, hij met ons. want we verzorgden hem goed. Langzamerhand konden we onze zanger echter beter „bont" gaan noe men, want hij kreeg witte vlekken en lichte aftekening. Een enkele keer za gen wij dit verschijnsel ook wel bui ten, in de levende natuur en het is bekend, dat speciaal de merel deze schakering vertoont. Het 'is echter geen erfelijke sprongvariatie, doch een toevallige mutatie en men heeft opge merkt, dat. zulke merels hoofdzakelijk in park, tuin en kerkhof van de ste den zijn aan te treffen, zodat men de oorzaak moet zoeken in de allengs veranderde levenswijze, zeals die ook onze vogel in de kooi toeviel, aan wie vermoedelijk te eenzijdig voedsel werd verstrekt. We mogen zo'n dier geen albino noemen, want ze hebben niet de karakteristieke rode ogen. Een oude naam is „kakkerlak" en morgen voer ik er nog een paar ten tonele. 9 sept. '68 A. B. WIGMAN Politie houdt de toestand aan boord van de Rietwijk nauwlettend in de gaten. BONN Honderd vaten met het uiterst explosieve natrium-hydrosulfiet zijn in de Rijn bij Keulen beland toen daar zaterdagmiddag het Nederlandse schip Rietwijk in aanvaring kwam met een Franse duweenheid en even later zonk. Dé waterpolitie langs de rivier sloeg groot alarm, want als de chemi sche stof in aanraking komt met water ontbrandt en explodeert zij vanzelf. In de loop van het weekeinde wisten de rivierpolitie en de brandweer tach tig van de vaten weer op te vissen en onschadelijk te maken. Gisteravond werden nog twintig va ten vermist. Het Rijnschip Rietwijk, van de rede rij N.R.M. uit Amsterdam, voer stroomafwaarts ter hoogte van Porz. In dichte mist moet het schip in de koers zijn geraakt van de stroomopwaarts varende Franse duwcombinatie Mar seille, die was geladen met steenkool. Het Nederlandse schip werd aan bak boord opengereden en zonk enkele ogenblikken later op een ondiepe plaats. De opbouw van de Nederlander bleef boven water uitsteken. Schipper Van de Wert en zijn zes bemanningsleden konden door de Fransman aan boord worden genomen. DEN HAAG De 16-jarige kinder verzorgster Hendrika Elisabeth van Latum uit Den Haag is zaterdagavond om het leven gekomen, nadat de brom fiets van haar vader, bij wie zij ach terop zat, op de Grote Marktstraat in Den Haag door een achteropkomende vrachtauto was aangereden. De chauffeur van de vrachtwagen stapte na het ongeluk uit, zag wat er gebeurd was, zei: „Ik zet mijn wagen even weg" en verdween. De man is zondagavond in Delft aangehouden. Het is de 24-jarige vrachtrijder K. R. ADVERTENTIE Prinses Margriet toont hier trots haar bijna vijf maanden oude zoon prins Maurits, die mor gen in de Grote Kerk te A peldoorn gedoopt zal worden. Deze foto werd. onlangs in Porto Ercole gemaakt. ker en winstgevender. Bovendien wenst Rijn-Schelde zijn produktie naar ande re richtingen uit te breiden. Daartoe biedt Brons werk met zijn brede pro gramma van allerlei technische produk- ten voor Rijn-Schelde grote mogelijkhe den. HANSWEERT In het Nauw van Bath is vanmorgen omstreeks kwart over zes het 11.900 ton metepde Zweed se .schip „Atlantic Span" atjxx de grond gelopen. De „Atlantic SpajV' At zeer hoog vast. Volgens een binnenloods is de mogelijkheid van brekert; niet uitge sloten. Het schip is aan de grond gelo pen door de dichte mist. De „Atlantic Span" is volgeladen met containers. Zelfs op het dek staan deze tweehoog op elkaar. De „Atlantic Span" was onderweg van New York naar Antwerpen. Eige naar is de rederij A/B Transatlantic te Gotenburg in Zweden. In de omgeving van de „Atlantic Span" bevinden zich enkele sleepboten, die zullen assisteren bij eventuele pogingen het schip los te trekken. WASHINGTON De leider van de democratische fractie in de Ameri kaanse senaat, Mike Mansfield, meent dat de standpunten van de delegaties bij het vredesoverleg in Parijs over Viëtnam „in hun huidige vorm niet te verzoenen" zijn, maar dat een wijzi ging van de Amerikaanse houding re sultaten mogelijk zal maken. Mansfield zegt dit in een rapport aan de senaats commissie voor de buitenlandse betrek kingen naar aanleiding van de bespre kingen, die hij de vorige maand tijdens zijn bezoek aan Europa heeft gevoerd. Mansfield heeft gesproken met Russi sche, Tsjecho-Slowaakse, Franse, Roe meense, Hongaarse, Westduitse en Britse leiders, en bovendien in Parijs met de leden van de Amerikaanse dele gatie voor het overleg met Noord-Viët- nam. Hij heeft president Johnson een vertrouwelijk rapport overhandigd. Mansfield ziet volgens zijn rapport aan de senaatscommissie een oplos sing in wijziging van de Amerikaanse militaire strategie, concentratie en consolidatie van de militaire in spanning behelzend. Men moest niet proberen, „zoals nu het geval is, on ze militaire macht op heel Zuid-Viët- nam te laten rusten". Een verande ring van strategie zoals hij voor staat, zou stopzetting van de bombar dementen op het noorden mogelijk maken, zonder groot risico voor de Amerikaanse troepen. Dan zou gestreefd moeten worden naar de vorming van een regering van nationale eenheid in Saigon, waarin opgenomen „de nationalistische elemen ten die tot dusver buitengesloten zijn of uit vrees voor represailles het zwijgen hebben bewaard". De laatste fase zou een staakt-het-vuren zijn en het begin van onderhandelingen tussen het nieuwe bewind en het nationale bevrijdings front. Om deze ontwikkeling te bekro nen zou naar het oordeel van Mansfield een nieuwe conferentie van Genève of een grotere vredesconferentie in Parijs moeten worden gehouden, waarop een vredesplan voor heel Zuidoost-Azië kan worden besproken. Bij het neerstorten van een helikop ter in Zuid-Viëtnam zijn gisteren de Zuidviëtnamese brigade-genei aal Troe- ong Kwang An, zijn vrouw, pen Ameri kaanse kolonel en drie andere militai ren om het leven gekomen. Er zijn te genstrijdige berichten over de oorzaak. Van officiële zijde werd vernomen, dat de wentelwiek door de Viët-Cong naar beneden was geschoten, maar Zuidviët namese militaire kringen spraken van een ongeluk. Het gebeurde acht kilome ter van het kamp Doec Lap, in het cen trale hoogland. UTRECHT De Utrechtse najaars- beurs had gisteren aan belangstelling geen gebrek. Voor het eerst viel de ope ningsdag op een zondag en niette genstaande het mooie weer leverde dat 20.000 bezoekers op. LISSABON De Portugese premier, dr. Antonio Salazar (79) heeft zaterdag een hersenoperatie ondergaan. Er is een bloedprop verwijderd, die was ont staan als gevolg van een val enkele da gen geleden. Gisteravond werd in een communiqué meegedeeld dat de pre mier het naar omstandigheden redelijk maakte, maar dat pas over zes dagen meer over de toestand van de patiënt zou kunnen worden gezegd. Op een persconferentie werd meege deeld dat de premier uit een ligstoel was gevallen, die plotseling inzakte. Daarbij bezeerde hij zich aan de rech terslaap. Zaterdag bleek dat chirur gisch ingrijpen noodzakelijk was. Een team van drie chirurgen voerde de ope ratie uit in een kliniek in Lissabon. De plotselinge ziekte van dr. Salazar heeft het probleem van zijn opvol ging in het middelpunt van de be langstelling geplaatst. Salazar is al sinds 1932 onafgebroken aan het fee- wind. In regeringskringen wilde men zich gisteren niet uitlaten over een eventuele aanwijzing van een pre mier-ad-interim voor de periode dat dr. Salazar zijn ambt niet kan uit oefenen. Men herinnerde er aan dat de premier verscheidene keren in het buitenland is geweest of ziek was zon der dat het nodig was te voorzien in zijn vervanging. Dr. Salazar heeft zich nooit over een eventuele opvolger uitgelaten. Als hij zou sterven zal de 73-jarige Portuge se president admiraal Americo Tho- maz, die op het ogenblik slechts een representatieve functie vervult, een sleutelfiguur worden. Krachtens de grondwet is het de taak van de pre sident een premier te benoemen. De Portugese ministers zijn gisteren de gehele dag in hun ministeries ge weest. De politiemacht was in staat van paraatheid gebracht. CUYK Even leek het er zaterdag op, dat de kermis in Cuyk het zonder botsautootjes zou moeten stellen, 's Nachts waren 25 autoscooters met de vrachtauto, waarin zij werden ver voerd, gestolen. Nog in de middag spoorde de politie van Cuyk de vracht auto op. Hij was vastgereden in het zand in Boxmeer. De wagen was onbe schadigd In Boxmeer werd daarna in de buurt van de achtergelaten vrachtwagen een auto ontvreemd, die later van wielen en andere accessoires ontdaan in Gemert werd gevonden. w.-. a BELGRADO De Russische rege ring heeft de Tsjechoslowaakse leiders de aanleg van een „rode telefoonlijn" voorgesteld om direct met elkaar in contact te kunnen treden, zo meldt het Zuidslavische partijblad Borba van daag. Volgens de correspondent in Praag van deze krant heeft Sovjet premier Kosygin zijn Tsjechoslowaakse ambtgenoot Cemik in een persoonlijke boodschap meegedeeld dat „hij te allen tijde bereid is aan de lopende, bespre kingen deel te nemen via een speciale telefoonlijn". De boodschap zou zijn overgebracht door de speciale afgezant van het Kremlin, vice-minister Koez- netsov. 0 De Oostenrijker Karl Talash en zijn Tsjechoslowaakse bruid Jana Cuni- cova steken de Dubcekstraat in Bra tislava over na de huwelijksvoltrekking, terwijl de tanks rondom het gebouw staan opgesteld. Het huwelijk was vastgesteld op 21 augustus, maar het most toen worden uitgesteld tot 31 augustus, omdat de bezetters van het Warschau-Pact toen Tsjecho-Slowakije binnentrokken.

De Vallei | 1968 | | pagina 1