VALLEI? Belt 10550 11079 60 JAAR GETROUWD Veiling Septer Tiel Eind komt kleuterschool in zicht Gods waarachtige wil is 't behoud dezer wereld IBS! HET Eerbied R.D.V.-voorzitter thans definitief de wisselbeker Herenafdeling van RHC produktief Blankestein schonk DYSA eerste punten DS. J. T. CAZANDERNAM AFSCHEID Werken God werkt N.V.V.H. start met toneelavond Met hoofdwond naar ziekenhuis Offeren Snelle dame ramde auto Spanjaard door kus in 't nauw Dammers starten weer Bloemenmeisjes waren op tournee Speelse finale van zwemseizoen BURGERLIJKE STAND RHENEN KESTEREN EDE BURGERLUKE STANO Handbal MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 „Soli De# Gloria" dwars door de gebreken heen SCHERPENZEEL „Wij willen het laatste woord laten weerklinken van een dienstknecht tot zijn gemeente en tot eer van God", was het thema waarop ds. J. T. Cazander zijn afscheidspredikatie bouwde. Hij nam zondagavond in een zeer volle Hervormde Kerk afscheid wegens zijn vertrek naar Middel harnis. Bij de dienst waren aanwpzig het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, ds. en mevrouw Zijlstra, vertegenwoordigers van classis en ring, afgevaardigden uit Oosterwolde de vorige gemeente van ds. Cazander Renswoude, Woudenberg en Lunteren en uit zijn nieuwe gemeente Middel bands. Als tekst voor zijn preek koos ds. Cazander Filippenzen 2 12 en 13 „Alzo dan mijn geliefden, gelijk gij altijd gehoorzaam zijt geweest, niet ais in mijn tegenwoordigheid alleen, maar veel meer nu in mijn afwezen, werkt uzelfs zaligheid met vreze en be ven; want het is God die in u werkt beide het willen en het werken, naar zijn welbehagen." „Laatste woorden zijn altijd van goud," zo begon ds. Cazander zijn pre diking, „Paulus zit gevangen in boeien te Rome, wachtend op het moment van zijn definitieve verscheiden en schrijft aan zijn geliefde gemeente in Filippi. Het is zijn troetelkind. Paulus heeft anderhalf jaar in die gemeente gewerkt en er zijn uitnemende toe standen in die gemeente. Het is wel een troetelkind maar ook een zorgen kind. Er is eenheid in die gemeente, maar ook dwaling. Het is in deze ge moedstoestand, dat Paulus zijn woor den schrijft. Het zijn geen vleiende woorden, maar ook geen harde. Het is een hartstochtelijke oproep die hij doorgeeft aan de Filippenzen. Het is ook het laatste woord dat hij spreekt tot zijn geliefden en wij willen het als laatste woord laten weerklinken van een dienstknecht tot zijn gemeente en tot eer van God." „Als ik over de dienstknecht spreekt, dan moet ik u er op wijzen dat Pau lus zijn naam niet noemt. Hij zegt ook niet: Ik heb u iets te schrijven, maar hij heeft het over de tijd die hij onder hen is geweest. Voor de dienstknecht geldt „Hij moet wassen, ik minder worden." Ik heb eens een dominee bij zijn afscheid horen zeggen: Ik was al weg, terwijl ik bij u was. Dat was een dienstknecht, die zijn eigen ik ge heel weg cijferde. Paulus blijft in Fi lippi. Niet in persoon, maar het is de gehoorzaamheid die achterblijft. Dat is echter geen gehoorzaamheid aan die persoon van Paulus. Paulus valt weg en met alle liefde die we gehad hebben voor de prediking mogen we toch niet gehoorzaam zijn aan de dienstknecht. Paulus wijst ons op het woord van Christus, als het woord der waarheid. Paulus zegt; Toen ik bij u was, waart gij gehoorzaam aan het evangelie. Nu ik niet meer bij u ben, moet u het nog meer zijn." „Paulus legt de gemeente op te wer ken aan hunzelfs zaligheid. Dat is een werken, dat van ons gewone arbeiden verschilt. Het is als iemand in een brandend huis, op de bovenste verdie ping. Er is slechts één mogelijkheid tot redding: naar beneden springen in hot vangzeil. Daarvoor moet alles los gelaten worden en ondanks de angst voor de hoogte toch springen. Dat is zaligheid. Wij moeten bezig zijn met al ons kunnen om alles in dit leven los te laten." „Vreze en beven" is een stopwoord van Paulus. Hij bedoelt hiermee geen angst voor de dood, maar dit woord is gedragen door een mening en gedachte Hij bedoelt te zeggen, dat we die za ligheid moeten werken met grote ernst. Niemand mag zeggen nu heb ik ge noeg gedaan, nu gaan we onze gang maar. Straks in de vacaturetijd kun nen we de kerk wel eens voorbijlopen. Maar nee: met vreze en beven." Met vreze en beven dat is met ootmoed, met diepe nederigheid. De zaligheid moet gewerkt worden in de weg der vernedering. Wij hebben ons voor God in Jezus Christus te buigen met oot moed. Eigenlijk zegt Paulus niet dat we aan onze zaligheid moeten werken, maar dat uw zaligheid moet doorwer ken in uw leven." „Paulus eindigt met de eer van God. Je moet eigenlijk het tekstdeel van vers 12 binnengaan via de achterdeur van vers 13: „Want het is God die in u werkt..." Dat is een evenwicht, dat buitenstaanders vreemd lijkt, maar die weet van het geloof hebben zeggen: Hij heeft ons aan het werk gezet, maar VEENENDAAL De Nederlandse Ver. van Huisvrouwen, afdeling Vee- nendaal, is ontwaakt uit de zomerslaap en gaat dinsdagavond 10 september het nieuwe seizoen openen met een verga dering in 't Trefpunt. Hiervoor heeft men de Utrechtse toneelclub „De Mas kers" uitgenodigd die de eenakter „Hau te Couture" op de planken zal brengen. Na de pauze is er een verloting en wordt er bingo gespeeld. VEENENDAAL De bromfietser B. v. E. moest zaterdagavond naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht nadat hij op de Kerkewijk ter hoogte van de Middellaan ip botsing was ge komen met de voetganger G. B. Deze liep op een gegeven moment het fiets pad over zonder voldoende op het ver keer te letten en werd door Van E. te gen de grond gereden. Dokter Kets liet na de eerste hulp te hebben verleend de uit een diepe hoofdwond bloedende bromfietser naar het ziekenhuis over brengen. Hij werkt in ons. Dat iS slechts een schijnbare para dox. Het is waar dat u aan uw zalig heid moet werken, maar evenzeer dat het God is, die in u we^kt. Er staat niet God geeft wat op en wij doen de rest. Dat is de Roomse leer, maar niet bij Rome alleen, daarvan hebben wij allemaal wel wat. Paulus wil elk den ken in die richting wegnemen. God is het die in ons werkt het willen en het werken. God doet dat in zijn welbeha gen. Het is Gods waarachtige wil om met het behoud van deze wereld werk zaam te zijn. Daarom gaf hij het Woord der behoudenis. Hij is bezig in Jezus Christus de wereld met zichzelf te verzoenen". „Als Paulus zijn laatste woord zou moeten neerschrijven zou het waar schijnlijk luiden Soli Deo Gloria. Daar wil ik ook mee eindigen. Soli Deo Glo ria, dwars door al onze gebreken heen. Bovenal zijn het de woorden - en u VEENENDAAL Mej. R. v. d. K. kwam zaterdagavond in het J. Roeck- plantsoen met haar bromfiets in bot sing met een personenauto bestuurd door J. P. uit Rhenen. Zij wilde de voor haar rijdende auto links inhalen op het moment, dat P. naar links de parkeer plaats wilde oprijden. Het bleef bij lichte materiële schade, vooral omdat de auto een geringe snelheid had. Plaatsing geschiedt bulten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie, Naar aanleiding van een artikeltje, van ds. J. T. Doornenbal dat vrijdag in de kerkelijke rubriek werd opgenomen, graag het volgende: Wat de gruwelijkste aantastingen van de grote werken van de Schepper ge noemd mogen worden wil ik gaarne van harte onderstrepen. Het getuigt van het juiste gevoel voor natuur en schepping als een predikant dit onder de aandacht van zijn lezers brengt. Wij praten over spuitpreparaten of het stroop is. Laat ik ter geruststelling van het benauwde gemoed van dominee Doornenbal mogen gewagen over een bijzondere overwinning op dit gebied. De Provinciale Waterstaat van Utrecht heeft nu al twee jaar afgezien van grootscheepse spuitacties langs de Grift- oevers tussen Veenendaal en de Greb be. Dit is gebeurd na diepgaande studie, rapporten en situatiekaartjes, die op verzoek van de P.W. zijn gemaakt. Om wille van het behoud van plant en dier houdt de P.W. zich voor 100 pet aan de adviezen. Ik heb dit werk pro Deo en met liefde gedaan, denkende aan de woorden van dr. Albert Schweitzer: „Heb eerbied voor het Leven." Mag ik langs deze weg dominee Door nenbal danken voor zoveel begrip voor de natuur. Adriaan P. de Kleuver Geboren: Paulus Hendrikus Johan nes, z. v. P. W. A. Boukus en D. G. T. v. d. Ven (Veenendaal); Dirkje Jo hanna Margaretha Jolanda Everdina, d. v. F. v. Laar en C. v. Zetten; Cor nelia Helena Margaretha Hendrika Jo hanna, d. v. W. E. v. Laar en R. Drost; Elisje, d. v. R. A. v. Tolij en E. Ver vat; Annemarie Jacqueline, d. v. J. v. d. Meer en A. J. Keizer; Jan Leen- dert, z. v. P. J. v. Duuren en C. van Rotterdam; Hendrika, d. v. A. Methorst en H. C. Jansen. Ondertrouwd: C. v. Eijk, 22 jr., (Kes- teren) en J. v. Baaren, 18 jr.; W. Ver- woert, 28 jr., en H. G. Vernes, 21 jr., (Wageningen). Gehuwd: G. Buisman, (Wageningen) en H. G. G. Meijer; D. H. Jansen en M. de Haas (Kesteren); C. v. Heerikhuize (Ede) en E. Keijman; P. v. Dijk (Vee nendaal) en D. v. Baarem. Overleden: H. G. v. Otterloo, 74 jr., geh. gew. m. G. G. de Winkel (Ren- kum); J. B. Ouwehand, 73 jr., echtg. v. C. W. Stopl; J. W. Peters. 6 Ojr., echtg. v.' E. v d Berg; B v d Berg, 86 jr heh gew met A Schreuders; L ter Haar 86 jr, gehe gew met T Schrijver (Veenendaal); C Jonkers, 52 jr, (Veenendaal); S. J. A. Solbrig, 77 jr. echtg. v. A. A. Schmidt, (Leer- sum). Elders geboren: te Wageningen: Jan. .z. v. J. v. Soest en J. B. Vrij. Geboren: Elizabeth, d. v. H. Holle man en W. Huiberts; Hielkje, d. v. A. Oursouw en S. Wendels; Gerritje C., d. v. K. Schaap en J. P. v. IJmeren. Ondertrouwd: A. D. v. d. Brink, (Duitsland) en J. v. d. Graaff; A. J. v. Dijken (Heteren) en M. B. Mauritz. Getrouwd: G. Lokhorst (Rhenen) en J. Gerritsen. Overleden: H. v. Rhijn, 65 jr., echtg. v. E. Rosenboom; H. Heenck, 84 jr., geh. gew. M. Wevers. hoeft ze niet te kennen in het Latijn, maar u hoeft ze slechts te stame len - om met mij het danklied mee te zingen: Gode alleen zij de eer en de glorie tot in der eeuwigheid," aldus ds. Cazander. In verband met het afscheid dat don derdagavond reeds gehouden was, wa ren er na deze dienst geen toespra ken, behfelve het persoonlijke woord van ds. Cazander tot zijn gemeente. In die toespraak dankte ds. Zijlstra voor de medewerking die hij onder vonden had: „Als er twee predikan ten in een gemeente zijn, dan moet de band tussen hen zijn als in het ■huwelijk. De band tussen ons is altijd uitstekend geweest. Ik wens u en uw echtgenote, mede namens mijn vrouw nog een heilzame tijd 4n Scherpenzeel toe.' De gemeente werd opgeroepen de dienst der offerande niet te vergeten. Hij vroeg de Kerkvoogden een tweede predikantsplaats weer *in overweging te nemen, maar „daarvoor is nodig, dat u met milde hand blijft geven, gemeente." Heden, maandag Veenendaal Schoolplein Heksterschool, 20.00' uur: Concert „Edesche Harmonie". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Khartoum". Morgen, dinsdag Amerongen Andrieskerk, 20.00 uur: Laatste zomer avondconcert. Optreden van het „Tra- zomkoor." Veenendaal Trefpunt, 20.00 uur: Openingsavond winterseizoen NVVH. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal: geen voor stelling. TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, t/m 14 sept: Werken van Leen Molendijk uit Arn hem. Geopend van 11.00-12.30 en 14.00- 17.00 uur. Woensdag gesloten. ADVERTENTIE Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur VEENENDAAL De Spaanse gast arbeider M. H. moest zaterdagmiddag in de flessenhals op de Kerkewijk met zijn bromfiets het trottoir oprijden om niet in botsing te komen met een bus. De Spanjaard reed daar tegen een ge parkeerde auto aan maar liep geen let sel op. De buschauffeur moest plotse ling remmen voor een tegenligger, waardoor H. in het nauw kwam. LEERSUM Dinsdag 17 september zal het zestig jaar geleden zijn dat het echtpaar Willemse-van de Heuvel in het huwelijk trad. Dit huwelijksfeest gaat het echtpaar met 7 kinderen, 22 kleinkinderen en 29 achterkleinkinderen vieren in „Het Meeuwenest" te Leersum. De heer Willemse, die 86 jaar is, ziet J RHENEN Onder voorzitterschap van de heer K. v. d. Pol kwam de Rhe- nense damvereniging „RDV" In het Eigen Gebouw in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen. Uit de versla- Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Bloemee 19—45 14—23 James Grieve k.2 34—39 32—41 27—35 15—32 Manks Codlin k.2 2628 Notaris k.l 2124 20—22 Lemoenappel 31—36 17—24 Zigeunerin k.2 10—12 9—11 8—12 Zuurkroet per 100 kg f 6,40 Roodkroet per 100 kg f 6,00 Fabrieksappelen per 100 kg f 13,60 Peren: x Claps Favourite k.l x Claps Favourite k.2 x Franse wijnperen k.l x Triomphe de Vienne kl 3032 2934 x Triomphe de Vienne k2 2830 2733 St. Remy 21—28 13—21 IJsbouten 2125 815 Perenkroet per 100 kg f 3.00 Bramen per doosje van 250 gram 2040 Aardbeien per doosje van 250 gram 3465 1947 Meloenen per stuk 4170 2330 Pruimen Reine Claude verte 4970 3140 x Tteine Victoria 2075 1125, Reine Claude d'Althan 2886 1334. Druiven Frankenthalers 176186. Groenten x Prinsessenbonen 40100, x Staakprinsessen 78-126, rode kool 1416, x snijbonen 41—124, 16—51, uien 12—17, sla per 100 krop f 8.00—15.00, f 5.00—7.00, prei 25—31, x tomaten per kist van 6 kg export a f 3.783.80, export b f 3.823.84, export c f 3.003.05, x tomaten per kistje van 6 kg binnenland f 1.903.50, 1.101.60. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg ten zij anders vermeld. Volgende veilbericht op maandag 9-9-1968. 21—23 19—21 23—25 18—20 12—17 12—16 26—32 24—29 gen van penningmeester en secretaris bleek dat de vereniging nog steeds kerngezond is. De voorzitter reikte verschillende kampioensprijzen uit. Zelf werd hij in de hoofdklasse kampioen van Rhenen; Hij won voor de derde achtereenvolgen de maal de beker, waardoor deze be gerenswaardige trofee definitief in zijn bezit kwam. De heer W. Baars was kampioen eer ste klasse geworden. Hij won voor de tweede maal in successie de wisselbe ker. Na de pauze, waarin een verloting ten bate van de kas werd gehouden, werd bekendgemaakt dat RDV met één tiental in de bondscompetitie zal gaan uitkomen. Als competitielélder treedt weer op de heer H. de Jong, die zijn sporen op dit gebied al lang heeft ver diend. Voor het spelen van wedstrijden in de onderlinge competitie is de woens dagavond vastgesteld. Deze competitie vangt aan op 12 september. Wanneer de jeugd van Rhenen be langstelling heeft voor het beoefenen van de damsport is er een mogelijk heid bij RDV om daar tot volwaardig dammer te worden opgeleid. Drie des kundigen uit de vereniging hebben zic|| beschikbaar gesteld om de jeugd op te leiden. Wanneer er voldoende belang stelling bestaat wordt er waarschijnlijk een jeugdcompetitie georganiseerd. Aan het eind daarvan zal de sterkste speler zich jeugdkampioen van Rhenen mo gen noemen. Er wordt door de jeugd elke woensdagavond van half zeven tot half acht in het Eigen Gebouw ge speeld. Jongelui kunnen zich aanmelden bij de heren Egas en Linde. LEERSUM Het einde van de neu trale kleuterschool te Leersum is in zicht. Nog een a twee maanden zullen de kleuters er plakken en knfppen om dan te verhuizen of naar de openbare of naar de christelijke kleuterschool. Deze laatste twee kleuterscholen zUn momenteel in aanbouw. Aanvankelijk zouden ze halverwege september al op geleverd worden, maar er is wat ver traging in de bouw gekomen. De huidige neutrale kleuterschool was voor Leersum veel te klein. Talloze kleuters moesten worden geweigerd en waren zodoende genoodzaakt in Ame rongen naar school te gaan. Daar komt over enkele maanden gelukkig een eind aan. De neutrale kleuterschool had twee permanente en een tijdelijke leerkracht. De tijdelijke leerkracht is met het af sluiten van het cursusjaar 1967/'68 ont slagen. Met ingang van het nieuwe cur susjaar werden aanvankelijk ook geen nieuwe leerlingen toegelaten, omdat hier geen plaats meer voor zou zijn. In Leersum gingen hierover ook nog andere stemmen op. „Men laat geen nieuwe leerlingen meer toe, omdat men bang is, dat de kleuters met de onder wijzeressen mee willen gaan. De onder wijzeressen van de neutrale kleuter school gaan over naar de openbare kleuterschool. Een kleuter went snel aan z'n leidster", was een vrij algeme ne gedachte in Leersum. Het raadslid, de heer J. F. Benink (WD) stelde hierover in de laatstge houden raadsvergadering van Leersum vragen. Een bijzondere samenloop van omstandigheden overigens, want de heer Benink is zelf bestuurslid van de neutrale kleuterschool. Zijn vragen heb ben wel uitwerking gehad. Nu zijn zo veel mogelijk nieuwe kleuters op de school toegelaten. Als de nieuwe kleu terscholen gereed zijn, komt het oude gebouw ten dienste van het gemeente huis. in het geheel niet tegen deze dag op. „Och", merk hij nuchter op, „het loopt vanzelf en handjes schudden went ook wel." V Samen met zijn vrouw die 80 is, woont hij in een gezellig huisje aan de M. C. Verloopweg, waar ze als hun ge zondheid het toelaat, het liefst zo lang mogelijk willen blijven wonen. De heer Willemse heeft zijn hele le ven hard gewerkt. „Ja", zegt hij „hard gewerkt en weinig verdiend." Ook nu nog werkt hij elke dag in zijn tuin en dat zou hij niet graag willen missen, waarbij zijn vrouw hem, zoals de foto laat zien, nog wel eens helpt. Dinsdag 17 september zal hij echter een „snipperdag" nemen want dan moet er feest worden gevierd. SCHERPHNZEEL De Scherpen- zeelse floraliavereniging heeft haar 2e lustrumtentoonstelling, die deze week in de eierhal van start gaat, fraai in gezet. Zaterdagmiddag trok de bloe- menkoningin met twee bloemenmeisjes door Scherpenzeel, Woudenberg en Renswoude op een mooi versierde wa gen. Het bestuur had kosten noch moei te gespaard om goed voor de dag te komen. Eerst ging de praalwagen o.a. naar het bejaardencentrum-..Het huis in de wei". Aan alle bewoners wer/d een boe ketje bloemen aangeboden^ Namens de bejaarden bracht de heer Bloemendal dank aan de bloemenkoningin. Daar het bestuur en ook het gen *?entebestuur aanwezig waren werd namens de flora liavereniging op symbolische wijze een lelie aangeboden voor de vijver voor het bejaardencentrum. Hierna werd de rondgang via plan-Zuid voortgezet. Toen men in Scherpenzeel klaar was ging men naar Woudenberg en ook daar werd een bezoek gebracht aan de bejaardenwoningen. Tevens werd er aan verschillende voorbijgangers een corsage uitgedeeld, waarin een toe gangsbewijs voor de tentoonstelling was verborgen. Hetzelfde ritueel speelde zich later af in Renswoude, waar op dezelfde wijze corsages werden uitgedeeld. Het geheel was een groot succes en er was overal grote belangstelling. De wagen is deze week te bezichtigen bij het bejaardencentrum. Geboren: Jacobus G., z.v. H. Teunis- sen en H. van Huigenbos; Sjoukje, d.v. K. Woudsma en A. Koolstra; Anton J„ z.v. A. van Vark en H. C. Messcher; Hendrika B., d.v. B. J. Zweverink en H. van Harten; Willempje, d.v. J. Ger- ritse en M. E. van Ee; Willem, z.v. E. Ploeg en J. van den Berg; Gerrit J. P., z.v. H. J. Maassen en G. C. Ellendt; Diok W., z.v. A. F. Roest en J. Ver- woert; Aaltje, d.v. Brink en M. Braaf- hart; Willemijntje, z.v. G Heij en W Vermeulen; Jacoba, d.v. W. J. van den Brink en L. Roelof sen; Meohteld B. L. d.v. G. v. Rhenen en E. W. M. Laeyen- decker; Gerritje, d.v. W. M. Brouwer en G. van Ravenhorst; Johanna, d.v. G. van Veldhuisen en L. F. Griffioen; Nicolette R., d.v. D. S. E. de Vries en J. M. M. van Oort; Johan, z.v. H. J. Waaijenberg en R. M van Maanen; Jeanet H, d.v. G. H. Veenendaal en H. Gilles; Gerrit B. J., z.v. A. W. van den Hee en G. A. Pater; Bartus, z.v. D. van Ruler en M. van Laar; Jantine M. M., d.v. E. van Roon en M. M. van Sch-up- pen; Ineke G. E., d.v. G. W. van Brux- voort en J. C. Nab; Mor M, z.v. M. van Leuven en M. Drost; Ragnhild H. E. A., d.v. G. H. J. Jansen en A. J. Len- tjes; Hendrika J., d.v. G. SChut en G. M. Beukhof; Irma, d.v. J. W van den Berg en J Schreuder; Wilrie, d. v. W. Zandsteeg en R. de Koning. Ondertrouwd: Enrico Mastrobattista en Susanna Kamphuis; Marinus Reijer- sen en Jacoba van Eek; Marinus Groe ne veld en Aaltje van Holland; Willem Hansman en Dirkje C. Kolkman; Teu- nis J. H van der Meij en Meintje J. Haantjes; Johan Oost en Wilhelmina M. Kuiper; Nico de Vries en Eva de Flart; Dirk J. Ebbers en Johanna L. Scherrenburg; Albert Ausma en Mar garetha A. Ekkebus; Berend J. Brugge- man en Dora J. van den Ham. Getrouwd: C. Hardeman en J. M. Stouten; M. van den Berg en H. B. van de Bruinhorst; C. Methorst en J. van den Top; J. Hovestad en J. Lieftink; T. W. Hazejeger en G. H. van der Meij- den; F. A. van Vlokhoven en M. van Santen; B. van Holland en J. Haal- boom. Overleden: Jacobus van der Ham, 67 jr.; Cornelis Robbertsen, 75 j.r; Leentje Bronsveld, 76 jr.; Jannigje Ou denaarde,, geh. gew. met A. van Wijn gaarden, 82 jr.; Jan Iedema, 78 jr.; Bartha Meijer e.v. B. van Beekhuizen, 70 jr.;Jan C. van Dalem, 85 jr.; Jan D. van Ingen, 56 jr.; Hermanns Kluun, 69 jr.; Nelletje Kramer, 80 jr.; Geer- truida A. van Kooten, 65 jr.; Helena R. Burgsteijn, geh. gew. met M. de Kloet. SCHERPENZEEL Op zeer feeste lijke wijze is zaterdag in Scherpenzeel het zwemseizoen gesloten. Er werden in het bad aan de Willaerlaan een aan tal spelletjes voor de jeugd georgani seerd, zoals hardlopen met hindernis sen, behendigheidszwemmen, luchtbed- denrace, zaklopen en geblinddoekt zwemmen. Er waren 250 deelnemers en er werd onder algehele leiding van de badmeester Sangers fel om de door de Scherpenzeelse middenstand be schikbaar gestelde prijzen gestreden. Aan het slot kreeg men een zeer ge slaagde demonstratie van de gymnas- tiekver. DOTO in het trampoline-sprin gen. Na afloop reikte badmeester San gers met een toepasselijk woord ds prijzen uit. RHENEN De mannen van RHC moesten het afgelopen zondag doen. De senioren wonnen met 11-5, de junioren inet 13-1 en de adspiranten met 13-5. De dames-senioren verloren de uitwed strijd tegen DWSM met 3-6 en de meis jesjunioren moesten bij Oranje met een 1-2-stand genoegen nemen. Na vijf minuten spelen bedroeg de achterstand bij de dames-senioren al twee punten. Toch ging de rust in met de 2-2 stand op het scorebord. Na rust gaf de betere conditie van DWSM ds doorslag. Tegen de meisjes van Orar>je brach ten de RHC-junioren in de eerste helft al snel de stand op 1-0 door een prach tig schot van Anneke Schullenburg. De strijd ging vrijwel gelijk op en de rust ging in met 1-1. Een spannende tweede helft volgde, waarin een schot van Oranje vijf minu ten na de aanvang beslissend bleek. De dames-senioren spelen volgende week zondag om 12 uur thuis tegen UHV 2; de junioren ontmoeten daar voor om 11 uur Wijk bij Duurstede. De RHC-senioren-heren speelden een goede wedstrijd tegen een helaas met tien man en een reservekeeper aange treden DSO. In de eerste fase van ds strijd kwam DSO zo moeilijk tot ge vaarlijke acties, dat de RHC-verdedi- ging rustig kon gaan proberen het man- verdedigen te vervolmaken. Een voort durend gevaarlijk RHC vergrootte bij stukjes en beetjes zijn voorsprong. Een strafworp hielp de tegenpartij aan een punt. De rust brak aan met een 5-1 voorsprong voor de Rhenenaren. Na de rust kwam er een Inzinking, maar de ploeg van DSO kwam niet ver der dan vijf doelpunten, terwijl RHC het totaal op elf bracht. Nico Swarts schiep veel verwarring in de vijande lijke verdediging en dat terwijl deze speler zijn debuut maakte. De adspiranten speelden ook een goe de partij. De vorm van Gerrit Munnik en doelverdediger Frank Kloosterman inspireerde de hele ploeg. Voor zondag staan de volgends matches op het program: Senioren-UD 3 aanvang 13 uur; junioren-Attila en ad spiranten uit tegen Achilles. Amerongen Het zaterdagteam van DVSA heeft zijn eerste competitiewed strijd in een overwinning omgezet. Met twee invallers voor keeper Wildeman en J. van Viegen versloeg het in een uitwedstrijd FZO met 2-3. Geurtsen en Vonk vervingen het tweetal uitstekend. De eerste tien minuten kwam DVSA onder zware druk te staan, maar lang zamerhand kwamen de Amerongers tot goede aanvallen, meestal over links. Uit een voorzet van G. de Kroon werd d£ bal slordig weggewerkt, J. Vonk kwam in bezit van het leer en joeg het via een been van een FZO-ver- dediger in de touwen (0-1). FZO was wat aangeslagen door deze achterstand en gaf het middenveld prijs, maar voor rust konden de Amerongers hiervan vrijwel niet profiteren. Vijf minuten na rust kwam DVSA op 0-2. G. van de Berg bracht de bal af gemeten voor en het kostte J. Vonk geen moeite opnieuw te scoren (0-2). Na een kwartier knabbelde FZO wat van de achterstand af en met nog ruim tien minuten te spelen maakte de rechtsbuiten met een prachtig schot zelfs gelijk. DVSA bleef zijn tegenstander echter koelbloedig belagen en vijf minuten voor tijd leverde dat de winnende goal op. Uit een plotseling attaque over rechts kwam de bal bij G. Blankestein en hij bezorgde zijn team de volle winst (2- 3). Op de scheidsrechterlijke leiding viel veel aan te merken. Verdere uit slaan: DVSA 2 - Posta 2, 3-3.

De Vallei | 1968 | | pagina 3