Tsjechen zijn voorlopig de bezetters nog niet kwijt Paus roept op tot volledige gehoorzaamheid »n senoritas zonder flauwe kul. gewoon tabak. 100% tabak. -ffzrhwritaó Incident bij onthulling monument in Dachau Biafra dwarsboomt luchtbrugplannen Preventief politie-ingrijpen redde Taptoe Delft van verstoring Drie doden bij botsingen met autobussen P.S.P. wil wel gesprek met P.v.d.A. over eventuele progressieve concentratie Bonaparte NAJAARSBEURS vakbeurzen: RECLAME, 22 man ontslagen bij Zwolse fabriek TEGENSLAG VOOR LIBERALE LEIDERS IN PRAAG B van Hofnar 10 stuks f2? Vechtpartij met demonstranten Geslaagde uitbraak Grote schade bij winkelbranden Rode-Kruisdirecteur Van Emden pessimistisch uit Genève terug Vrijende paartjes beschoten PHILIPS Jongelui hadden actie militairvoorbereid Jongeren pleitten voor Subandrio Studenten wilden geen examen doen INTER DECOR en TOELEVERING MEUBELINDUSTRIE VERLICHTINGSBEURS S'70 MEER CONCESSIES Encycliek opnieuw strijdpunt Telegram ITALIË IN BRONS HULP KOMT MAAR NIET OP GANG batterijen •\eyVeL.: Binnen 15 tellen klaar: PLATTEGROm PANIEK RISICO TE GROOT VOORSTEL VERONGELUKT BRUGLEUNING TEGEN BOOM DR. VONDELING UN-DEUX-TROIS VOILA! KEIJZER TAPIJT EEN ~&lkolori TAPIJT MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 ADVERTENTIE KON. NED. JAARBEURS UTRECHT DAGELIJKS 9-18 uur, op zondag 8 sept. 10 18 uur ook open op 16 ert 17 sepÖËn 's avonds 9,10 en 11 sept. ZWOLLE De fabriek van Scado- Archer-Danlëls in Zwolle moet 22 van haar 120 personeelsleden ontslaan. Vrij wel allen kunnen elders binnen het con cern Unilever, dat een meerderheidsbe lang in Scado heeft, een nieuwe baan krijgen. De ontslagen in het «hemische bedrijf zijn het gevolg van reorganisatie. lt/Toskou Bij monde van de Pravda heelt de Sovjet-Unie gisteren on- ■k" dubbelzinnig te kennen gege\en dat de bezettingstroepen van het Pact van Warschau nog lang in Tsjecho Slowakije zullen blijven. De Tsjecho-Slowaakse communistische partij had zaterdag verklaard dat In haar ogen alle obstakels op de weg naar normalisering van de toestand in het land opgeruimd waren. Zij vroeg daarom wanneer nu eindelijk een begin zou worden gemaakt met het terugtrekken van de troepen van het Pact van Warschau. De Pravda, orgaan van de Russische communistische partij heeft daarop ge antwoord dat de Tsjecho-Slowaakse lei ders nog een „enorme taak" te vervul len hadden, eer de toestand in hun land normaal zou zijn. Tot zolang zouden de vreemde troepen blijven. Kranten in Oost-Duitsland, Polen en Bulgarije schreven in dezelfde trant. De Pravda zei letterlijk: „Laat nie mand eraan twijfelen dat de troepen van het bondgenootschap hun nobele missie tot het einde toe zullen vervullen". Het is intussen niet helemaal duidelijk geworden welke betekenis men moet hechten aan het bezoek van de Russi sche onderminister van Buitenlandse Zaken, Koeznetsof, aan Praag. Offi cieel is meegedeeld dat hij zaken kwam bespreken „van gemeenschap pelijk belang" en dat de besprekingen in „openbare en broederlijk sfeer ver liepen". Meer niet. Men vreest dat hij onder meer concessies kwam vragen van de liberale leiders. De zwaar-gecensureerde Tsjecho-Slo waakse kranten klagen over de aan vallen die de Russische, Poolse, Oost- duitse en Bulgaarse kranten doen op onn (van onze correspondent) „Bij het einde van dit Ka tholieke Congres betuigen wij on ze overbrekelijke trouw en liefde jegens de Heilige Vader en de gehele katholieke kerk." Dit zei de Westduitse kardinaal Döpfner die als een tegenstander van de encycliek Humanae Vitae over de geboorten regeling bekend staat gisteren in Essen, nadat hij een bood schap van paus Paulus VI had voor gelezen. Vrijdag hadden de drieduizend ka tholieken van de gespreksgroep voor echtelijke problemen bijna eenstem mig de gehoorzaamheid aan de ency cliek geweigerd en de paus opgeroepen zijn standpunt te herzien. Zaterdag stuurden 450 leden van het „Legioen van Maria", die op het con gres bijeen waren, ook vrijwel een stemmig een telegram van aanhanke lijkheid en gehoorzaamheid aan de paus. In zijn boodschap aan de in Essen vergaderende Westduitse katholieken de slotbijeenkomst werd door tach tigduizend mensen bijgewoond roept de paus de gelovigen op tot „volledige ge hoorzaamheid" aan zijn encycliek. Het is te hopen, aldus Paulus VI, dat door de discussies op het congres de wil van God beter herkend zal worden. Paus Paulus kritiseert „diegenen, die tegenwoordig de vrijheid nemen om hun volstrekt persoonlijke ideeën naar voren te brengen met een gezag, dat zij blijkbaar betwisten aan hem, die het als enige van God heeft ontvangen". De kerk kan niet toestaan dat ieder een in de wereld meent en gelooft wat hem goeddunkt", aldus de paus. Tot de laatste sprekers op het Ka tholiekencongres behoorden twee pro minente protestanten: de president van de Bondsdag, Gerstenmaier, en de voorzitter van het Westduitse Evange lische Congres, prof. Richard von Weizsacker. Beiden noemden de oecu menische toenadering tussen katholie ken en protestanten een van de groot ste gebeurtenissen van deze tijd. de gang van zaken in Tsjecho-Slowa- kije. Zij wijzen erop, dat zij noch die gang van zaken, noch hun eigen lei ders kunnen verdedigen, als gevolg van de door het Akkoord van Moskou opgelegde censuur. Zij mogen zelfs niet op de beschuldigingen antwoor den. De aanvallen van de Russen en hun vrienden richten zich niet alleen op Tsjecho-Slowakije. Roemenië en Zuid- Slavië moeten het de laatste dagen zwaar ontgelden. In de Zuidslavische hoofdstad Belgrado gaan Russische di plomaten, leden van de staf van de ambassade, nu al zo ver dat zij per soonlijk bezoeken afleggen op de redac ties van de kranten om te wijzen op het onbehoorlijke van steun aan de „antisocialistische krachten die bijna Tsjecho-Slowakije in hun macht had den gekregen". Bij één krant zou een Russische be zoeker zelfs dreigementen hebben geuit: „Reken maar dat wij een lijst hebben met de namen van mensen die de Sov jet-Unie beledigd hebben", kreeg de hoofdredacteur te horen. Roemenië wordt in de Russische en andere kranten aangevallen, omdat het kennelijk ingenomen is met het bezoek van de Britse minister van Buitenland se Zaken, Stewart, aan Boekarest. Ste wart heeft de bezoeken aan Hongarije en Bulgarije afgezegd uit protest te gen de inval in Tsjecho-Slowakije. Ook de Italiaanse communistische partij, die de inval in Tsjecho-Slowa kije heeft veroordeeld en haar sympa thie voor Dubcek en de zijnen niet ver bergt, is het doelwit van aanvallen van de Russische en Poolse pers. De Ita liaanse communisten worden er nu van beschuldigd dat zij medeverantwoorde lijk zijn voor de toestand die in Tsjecho- Slowakije was ontstaan en die „het op treden van de verbonden legers noodza kelijk maakte." ADVERTENTIE DACHAU Een internationale herdenking bij het voormalige Duitse concentratiekamp Dachau is gisteren verstoord door een vechtpartij tussen oud-kampbewoners en jonge demonstranten. Ongeveer vijfduizend mensen, onder wie honderden oud-verzetsstrijders en oud-gevangenen uit Dachau, woonden er de plechtige onthulling van een monument voor de gevallenen bij. Ook Prins Bernhard en de Nederlandse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, de heer De Koster, waren aanwezig. Terwijl een minuut stilte in acht werd genomen, verbraken ongeveer vijftig Duitse studenten de rust en schreeuw den leuzen tegen de Navo en tegen het militarisme. Ook kreten als „Ho ho ho Tsji-minh" waren niet van de lucht. Omstanders, voornamelijk oud-kamp bewoners wierpen zich op de jongelui en verscheurden hun spandoeken. Na een kort gevecht werden de studenten door ordebewaarders weggevoerd. Het monument is een werk van de Zuidslavische beeldhouwer Glid Nan- dor wiens ouders in Auschwitz om kwamen en wiens broer in Dachau werd vermoord. Het zeventien meter hoge zronzen kunstwerk is geïnspi reerd op stervende en gemartelde mensen. Het beeldhouwwerk werd onthuld door de Belgische president van het Internationale Dachau Comi té. dr. Albert Guerisse. Hij herinnerde eraan dat nu, 23 jaar na de Tweede Wereldoorlog, de vrede, de vrijheid, de menselijke waardigheid en de rechten van de mens nog «teeds onafgebroken wor- ALKMAAR Uit het Alkmaarse Huis van bewaring is gisteravond de 21-jarige Haarlemmer Loke H. ont snapt. Wegens het plegen van verschei dene diefstallen was hem celstraf op gelegd tot eind mei volgend jaar. den bedreigd. Hij wees in dat ver band op de jongste inval in Tsjecho- Slowakije. De 33 aanwezige' Tsjecho- slowaken kregen een extra applaus. Een van de voornaamste afwezigen was de Russische ambassadeur, mr. Semyon Tsarapkin. BAARX B|j een brand in de schoe nenzaak van mevr. A. A. Hendrikx- Janssen aan de Laanstraat in het cen trum van Baarn is zondagmiddag on geveer voor een halve ton schade aan gericht. De brand, die vermoedelijk is ontstaan door het omvallen van een brandende petroleumkachel, verwoestte een groot deel van de voorraad schoe nen en sportartikelen, alsmede een bo ven de winkel gelegen woning. Ongeveer 400 paar schoenen en een hoeveelheid sportkleding en -artikelen gingen verloren of liepen dusdanige wa terschade op, dat ze voor verkoop on geschikt zijn geworden. Een deel van het magazijn kon echter door de brand weer worden behouden. De eigenares van de winkel en de bewoners van het uitgebrande huis boven de zaak waren ten tijde van de brand niet aanwezig. AMSTERDAM De hulpverlening aan de hongerende bevolking van Biafra komt niet 'op gang. De plannen voor een luchtbrug dag en nacht naar het vliegveld Uli-ihiala in Biafra kunnen niet worden uitgevoerd, omdat Biafra medewerking weigert. De situatie ziet er niet rooskleurig uit. Dat zei zaterdag de directeur-generaal van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer A. van Emden, bij zijn terugkeer uit Genève, waar hij besprekingen heeft gevoerd met vertegenwoordigers van het Internationale Rode Kruis. De federale Nigeriaanse regering had, onder internationale druk, toe stemming gegeven om gedurende een periode van tien dagen voedsel en me dicamenten over te brengen naar het het Biafraanse vliegveld Uli-ihiala. Het Rode Kruis heeft echter zijn plannen om 'tien dagen lang een onafgebroken stroom vliegtuigen van het Spaanse eiland Fernando Poo naar Uli-ihiala te laten vliegen moeten opgeven, omdat Biafra weigert dit vliegveld te laten neutraliseren. De reden voor de weigering is dat het vliegveld wordt gebruikt door vlieg tuigen, die niet alleen voedsel voor de hongerende bevolking meenemen, maar ook wapens voor het Biafraanse leger. „De Biafranen hebben ons het veel kleinere vliegveld van Abilagoe toege wezen", zo zei de heer Van Emden, „maar dat ligt dicht bij de gevechts zone en volgens de Nigerianen in het gebied, waarlangs zij naar het hart van Biafra willen oprukken. Dus kre gen wij voor dit vliegveld van de Nige rianen weer geen vergunning om het te neutraliseren." De heer Van Emden zei dat het Ro de Kruis er tenslotte noodgedwongen toe is overgegaan 's nachts vluchten te ondernemen om op die manier nog BONN Een onbekende pistoolschut- ter heeft binnen een week drie vrijen de paartjes beschoten in de Westduitse deelstaat Nedersaksen. Daarbij werden drie jonge mensen ernstig en één licht gewond. De recherche meent dat de schutter een seksueel gestoorde moet zijn die eerst de paartjes begluurt en ze vervolgens onder vuur neemt. Dit weekeinde werd zaterdagnacht bij Wolfenbüttel een paartje beschoten dat zat te vrijen in een auto die op een eenzame landweg was geparkeerd. De 24-jarige jongeman werd getroffen door twee kogels. Hij zal van de overval waarschijnlijk voorgoed een verlamde hand overhouden. Vorige week donderdag werd bij Peine, nabij Hannover, een paartje overvallen, dat eveneens in een auto zat. Hier werd de jongeman, ook 24 jaar oud, zwaar gewond. De zondag daarvoor werden schoten gelost op een paar in Marwede bij Selle. Het meis je (15) werd zwaar gewond en ligt nog steeds in een ziekenhuis; haar vriend (17) kreeg lichte verwondingen. ADVERTENTIE die móéten wel goed zijn! DELFT De Rotterdamse politie heeft in samenwerking met haar Delftse collega's voorkomen dat de Taptoe Delft zaterdagavond de laatste voorstelling van dit jaar door een groep jongelui volledig in war zou worden gestuurd. De jongelui wilden de voorstelling letterlijk en figuurlijk de mist in laten gaan door het tot ontbranding brengen van een hoeveelheid rookbommen. De politie arresteerde zaterdagmiddag echter een belangrijk deel van de groep by een inval in de sociëteit van de afdeling Rijnmond van de Socialistische Jeugd, gevestigd op de zolder van een oud schoolgebouw aan de Gaffeldwars straat in Rotterdam. De arrestanten. 28 jongens en vijf meisjes, in leeftijd variërend van bijna zestien tot 24 jaar, werden zaterdag avond laat na een verhoor weer losge laten. Zij zullen waarschijnlijk niet worden vervolgd omdat zij op het mo ment van hun arrestatie nog geen uit- ADVERTENTIE vla-flip En nog door de melkman thuisbezorgd ook! voering hadden gegeven aan hun plan nen. De politie noemt haar optreden, dat werd uitgevoerd na overleg met de officier van justitie in Den Haag en Rotterdam, „een preventief optreden bij het onderzoek naar een strafbaar feit". Er namen twintig politiemannen aan deel, maar slechts één arrestant bood verzet. In de loop van vorige week had de politie inlichtingen gekregen die een ingrijpen wenselijk leken te maken. Dat de inlichtingen niet overdreven waren, bleek uit wat de politie bij de inval in de sociëteit vond. Er werden behalve spandoeken, rookbommen en vuurpij len in beslag genomen en materiaal om nog meer rookbommen te maken. Hoewel de actie was ingegeven door anti-militaristische overwegingen er waren ook enkele leden van de Bond van Dienstweigeraars onder de arres tanten was zij voorbereid als een militaire operatie. Op een schoolbord in de sociëteit vond de politie een plattegrond van de Delft- se Markt, met daarop aangegeven de vakken van de tribunes waarop de toe schouwers van de Taptoe hun plaats hebben. Er waren veertig plaatsen voor de voorstelling van zaterdagavond ge kocht, verspreid over alle vakken. Vol gens het krijgsplan dat de politie in be slag nam en waarin de voorgenomen actie tot in details was omschreven, zou kort na half tien, dus ruim een half uur na het begin van de Taptoe, de actie worden ingeluid met vuurpijlen. Daar na zou op één plaats een rookbom onder de tribune tot ontbranding worden ge bracht. Als de politie daar naartoe zou snel len zouden onder alle andere tribunes ook rookbommen worden gegooid. Bo vendien zouden op het taptoeterrein knikkers worden gestrooid om de deel nemers ten val te brengen. Volgens de politie was bij de voorbereiding van de actie ook aan traangasbommen ge dacht, maar die zijn niet gevonden. Door de rookbommen alleen ai, zou echter „vrij zeker" paniek zijn ont staan op de uitverkochte tribunes met in totaal zevenduizend toeschouwers, al dus commissaris P. Kruit. „Als we dus tot de avond zouden hebben gewacht, waren we te laat geweest met ons in grijpen." Behalve veertig man op de tribunes zouden er nog 23 jongelui buiten aan de actie meedoen. Zij hadden tot taak met de sti^iatjeugd uit de buurt van het taptoeterrein zoveel mogelijk lawaai te maken om het effect nog te vergroten. een deel van het ingezamelde geld en de met veel propaganda gevoerde ac tie voor Biafra produktief te maken. De DC-7 van Martinair, die de vorige week van Schiphol naar Fernando Poo is vertrokken om goederen naar Biafra te brengen, neemt niet aan de nachte lijke vluchten van het Rode Kruis deel. De gezagvoerder vindt het risico te groot. Het is technisch verre van eenvou dig om in het Biafraanse oerwoud op een kleine landingsbaan te landen, als men er overdag nog nooit naar toe is gevlogen. Bovendien is de DC-7 een groot en zwaar toestel. De heer Van Emden zei hierover: „Om het nu daar niet helemaal voor niets te laten staan heb ik voorgesteld, dat het zal gaan pendelen tussen Ga bon en Fernando Poo om zout aan te voeren. Er liggen op Fernando Poo weliswaar grote hoeveelheden voedsel voor verzending naar Biafra gereed, maar daar is geen zout bij en aan zout is in Biafra grote behoefte." De heer Van Emden vertelde dat het Rode Kruis tot zaterdag twaalf uur nachtelijke vluchten naar Biafra had uitgevoerd. Dat is volstrekt onvoldoen de om de nood van de Biafraanse be volking te kunnen lenigen. Het was een doprn in zijn oog dat er geen legale luchtbrug tot stand kon komen. „We hadden eigenlijk een eigen lucht vloot moeten hebben met een eigen ope rationele staf. Ik ga daarvoor trouwens met het oog op toekomstige noodgeval len een voorstel indienen. Als we over eigen vliegtuigen hadden beschikt, zou er geen tijd verloren zijn gegaan. Dan hadden we Nigeria meteen onder druk kunnen zetten. Nu konden we pas proberen een vuist te maken nadat we met veel tijd en moeite wat vliegtuigen hadden/ weten te huren, die bovendien geheel zelf mo gen beslissen of ze gaan vliegen of niet", aldus de heer Van Emden. Het Internationale Rode Kruis in Ge nève deelde zaterdag mee dat op 3 september een Brits vliegtuig, dat hulp goederen naar Biafra vervoerde, is neergestort op Nigeriaans gebied. Voor zover het Rode Kruis bekend is, zou het toestel niet zijn neergeschoten. De inzittenden twee piloten en vier pas sagiers zouden zich in veiligheid be vinden. Intussen heeft het Nigeriaanse leger de stad Aba volledig in handen. Het Biafraanse leger heeft zich in noorde lijke richting over de gelijknamige ri vier teruggetrokken. De enige brug over de rivier is door de terugtrekken de troepen opgeblazen. Van twee zijden ondernemen Nige riaanse troepen nu een aanval op Uma- hia, de laatste stad die nog in handen is van Biafraanse troepen. CHARLEVILLE Bij een auto-on geluk in het Franse Charleville-Mezie- res is zaterdag de 54-jarige H. de Vries uit Amsterdam om het leven ge komen. Zijn vrouw werd ernstig ge wond. De Amsterdammer kwam met zijn auto in botsing met een Duitse touringcar, waarin 34 passagiers za ten. Enkelen van hen werden licht ge wond. STEIN De 23-jarige F. J. Kou mans is gistermiddag in Stein in Zuid- Limburg in botsing gekomen met een autobus. Hij was op slag dood. Zijn vrouw (23) die achterop zijn motor meereed, werd zwaar gewond. PAPENDRECHT Doordat hij geen voorrang verleende, is zaterdag in Papendrecht de 32-jarige W. A. van Die uit Etten met zijn auto tegen een autobus gebotst en verongelukt. ZEDDAM Op weg naar het zie kenhuis is zaterdag de achttienjarig® mejuffrouw W. J. Amting uit Zeddam overleden, nadat zij eerder in haar woonplaats met haar fiets tegen een auto was gereden. Zij had geen voor rang verleend. SMILDE Op Rijksweg 31 bij Smilde zijn zaterdag twee auto's op de brug over de Drentse Hoofdvaart te gen elkaar gebotst. De 55-jarige me vrouw J. Smid-Loman, die op de brug stond, raakte bekneld tussen één van de auto's en de brugleuning. Na aan komst in een ziekenhuis is zij overle den. VOORTHUIZEN In een ziekenhuis in Amersfoort is zaterdagnacht de 47- jarige mejuffrouw C. E. Springer over leden. De uit Voorthuizen afkomstige vrouw werd vrijdag ernstig gewond bij een aanrijding in haar woonplaats. VOGELWAARDE Doordat hij plotseling de weg opliep, is gistermid dag de driejarige Eric van der Meyden uit Vogelwaarde (Ossenisse) door een auto gegrepen. Het jongetje was op slag dood. WAMEL De 8-jarige W. H. J. v.d. Eyk uit Beneden Leeuwen is zaterdag middag in Wamel om het leven geko men, nadat hij met zijn fietsje was aangereden door een personenauto, waarvan de bestuurster met haar voet van het rempedaal was gegleden. OOSTERHOUT Op de Warande laan in Oosterhout is gisternacht een automobilist in volle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder, de 42- jarige C. J. Smans uit Rijen, was op slag dood. DORDRECHT De 18-jarige P. van der Wyde uit Dubbeldam is zaterdag avond, toen hij op zijn bromfiets over de Dubbeldamseweg te Dordrecht reed, door een hem tegemoetkomende auto gegrepen. De bestuurder van dez® wagen, die achter een naar rechts af slaande auto reed, wilde deze auto nog net even passeren en kwam zodoende op de linker weghelft. De jongen ia overleden. AMSTERDAM Ongeveer 120 jonge ren hebben zaterdagavond in Amster dam gedemonstreerd ten gunste van de ter dood veroordeelde Indonesische oud minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandro. Hij is met 25 andere Indone siërs ter dood veroordeeld wegens me deplichtigheid aan de staatsgreep in 1965 Voor het Indonesische consulaat In de Brachthuyzerstraat las een van de de monstranten een brief voor, die daar na in de brievenbus werd gegooid. De politie verspreidde de jongelui daar na. Prof. Subekti president van het hooggerechtshof in Djakarta, zal presi dent Suharto vragen de verzoeken om clementie voor dr. Subandrio en de 25 andere communisten te verwerpen. DEN HAAG De PSP wil meewer ken aan een gesprek over de vorming van een eventuele progressieve concen tratie. zoals dat door de Partij van de Arbeid is voorgesteld. Het dagelijks be stuur van de Pacifistisch Socialistische Partij zegt dat in een brief, die giste ren aan de P.v.d.A. is verzonden. Hoewel de woordelijke inhoud van de brief pas vanmiddag zou worden vrij gegeven, ls wel bekend dat de PSP de „eerste gedachtenwisseling over een stembusakkoord" ziet als een logische uitbouw van de contacten die al tussen beide hoofdbesturen bestaan. In de brief aan de Partij van de Ar beid reppen de pacifisten met geen woord over het al of niet meedoen of mogen meedoen van D'66. „Het is niet zo dat wij zijn begonnen de Democraten uit te sluiten. Mijn uitspraak van Hil versum die inhield dat D'66 er eigen lijk niet bij hoort, was een reactie op uit latingen van Kamerleden van D'66", zei gisteravond de voorzitter van PSP, drs. H. Wiebenga. Het dagelijks bestuur van de Partij van de Arbeid heeft aan zijn hoofdbe stuur voorgesteld om de vergadering van de partijraad die op 21 september zou worden gehouden uit te stellen. Het hoofdbestuur zal vandaag een beslissing nemen. Onlangs werd besloten om de eerstvolgende bijeenkomst van de par tijraad openbaar te doen zijn. Dat is volgens het dagelijks bestuur nog steeds de bedoeling. De vice-voorzitter van de P.v.d.A., PARIJS De meeste studenten van de medische faculteit in Parijs zijn za terdag weggebleven van hun examens. Tevoren was opgeroepen tot een boy cot om de eisen voor onmiddellijke uni versitaire hervormingen kracht bij te zetten. drs. H. M. Franssen, zei dat om uitstel was gevraagd omdat nog niet alle te behandelen nota's binnen zijn. „Wij kunnen natuurlijk wel bij elkaar gaan zitten, maar als je niet alle stukken hebt, kun je beter enkele weken wach ten". De vroegere fractieleider van de P.v.d.A., oud-minister dr. A. Vonde ling, zal waarschijnlijk op Prinsjesdag weer in de Tweede Kamer terugkeren. De heer Vondeling, die ruim een jaar geleden een auto-ongeluk had en toen zwaar gewond raakte, werkt aan een boek over hervorming van het staats bestel en over de paftij vernieuwing. Het krijgt als titel mee „Nasmaak en voorproef". ADVERTENTIE KAMERBREED TW£k v.a. ém MOTECHT P. STR. MTR. POSTBUS 39 - HILVERSUM

De Vallei | 1968 | | pagina 5