Tom Okker - na zege op prof Rosewall - doorgedrongen in finale Forest Hills Harry Steevens won Ronde van het Noorden Britse Virginia Wade veroverde damestite Denis Hulme winnaar Italiaanse Grand Prix adidas Belg Emile Bodard verrassend triomfator in Bordeaux-Parijs Olympische hockeyers speelden twee oefenduels Beugels op vierde plaats Australiërs bij Amerikanen ten achter Van de Heuvels tijd niet toereikend „Zilveren Biljart" voor Jan Sweering 42.50 31.85 18.90 Militair hockeyteam won van België Internationaal toernooi voor clubkampioenen Jan van der Horst won bij de profs KEETIE HAGE KREEG AUTO Vermoedelijk in 1974 Europese Spelen WERELDBEROEMD DOOR KWALITEIT AMERIKAAN ARTHUR ASHE IS LAATSTE TEGENSTANDER DANK ZIJ VAL ROLF WOLFSHOHL Zoontjens winnaar Zwemmen Doorbraak Junioren van Sagitta en AVR sterksten bii ciubkampioenschappen Geen kans Volleybal Grote allure Naar ziekenhuis MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 ROUBAIX Na byna twee seizoenen by de beroepsrenners te hebben rond gefietst lykt Harry Steevens nu dan toch naar het niveau te groeien, waar velen hem overigens al direct na zijn overgang naar de profs hadden ge dacht. Een overwinning in de Interna tionaal hoog aangeslagen Ronde van het Noorden zal in de wielerwereld dan niet die beroering wekken als de over winning van Emile Bodard in Parijs- Bordeaux, feit is het dat de 23-jarige Limburger toch erkende coureurs als Desire Letort, Willy Bocklandt en Jos Huysmans achter zich heeft weten te laten, Steevens heeft zijn vijf seconden voorsprong, die hij in de eerste etappe veroverde, op uitstekende wijze verde digd. In de laatste twee etappes regel de de Willem 2-Gazelle-coureur met hulp van zijn ploegmakkers de. wed strijd zelfs als een keizer. Na* een pech- vol seizoen, dat met een etappezege in de Ronde van Andalusië en een voor treffelijke Parijs-Nice (hij droeg er een dag de witte leiderstrui) zo goed be gonnen, wilde Stevens zijn eerste zege in een internationale etappekoers in geen geval meer prijs geven, al legde vooral de kleine Belg Wilfried David hem het vuur in de laatste etappe nog na aan de schenen. De voorsprong, die de winnaar van de Ronde van België van dit jaar echter samen met zijn landgenoot Wille bocklandt opbouwde, was te gering om Steevens nog op de laatste dag uit de leiderstrui te rijden. BRISBANE Het Australische Olympische zwemteam, dat op hei punt staat naar Mexico te vertrekken, heeft dit weekeinde bij de laatste wed strijden in eigen omgeving geen resulta ten geboekt, waarmee men het op zou kunnen nemen met de Amerikanen. In het 50 meterbad in de omgeving van Brisbane werden wel een aantal natio nale records gebroken. De voornaam ste resultaten waren: DAMES: 100 meter vlinderslag: 1. Lyn Mc- Clements 1.06,8 (nieuw nat record); 200 meter vlinderslag: 1. Lyn McCle- ments 2.28,4 (nieuw nat. record); 100 meter schoolslag: 1. Judy Playfair 1.16,8 (nieuw nat. record); 200 meter schoolslag: 1. Judy Playfair 2.46,1 (nieuw nat. record); 400 meter vrije slag: 1. Karen Moras 4.37,5 (nieuw nat! record); 800 meter vrije slag: 1. Karen Moras (Austr.) 9.26,0 (nieuw nat. re cord) 400 meter wisselslag: 1. Diana Rickard 5.18,4. HEREN: 1500 meter vrije slag: 1. Graham White 16.41,3. KASSEL De Rotterdammer Rijn van de Heuvel heeft zaterdag tijdens internationale atletiekwedstrijden in de Duitse plaats Kassei zijn laatste kans voor uitzending naar de Olympische Spelen in Mexico niet kunnen grijpen. Van d. Heuvel kon weliswaar de 400 m, maar zijn tijd (47,2 seconden) biedt weinig perspectief. De atleet van AVR zou zeker onder zijn nationale record (46,7 sec.) hebben moeten eindigen om enige aanspraak op een Mexico-ticket te kunnen maken. Sjouke Tel behaalde achter de Westduitser Knaak (47,8) de derde plaats in 48,2. Op de 200 meter plaatste Van de Heu vel zich met 21,7 sec als tweede achter de Duitser Jacob (21,6). Ook hier was Tel derde (21,7). FOREST HILLS In het jaar, dat de historische verzoening tot stand kwam tussen het prof- en het aniateurtennis, heeft Tom Okker zich temidden van een moordende concurrentie opgewerkt tot de allersterkste tennisser, die Nederland ooit heeft gehad. Na zijn kwartfinaleplaats op Wimbledon, kwali ficeerde hij zich zondag voor de eindstrijd van Forest Hills, waarin hij het zal moeten opnemen tegen Arthur Ashe, dezelfde, die hem op Wimbledon van een verdere zegetocht afhield. De Nederlandse kampioen won zondag voor 14.088 toeschouwers sinds het optreden van Parker in 1947 herbergde het stadion vrijwel nooit meer zoveel mensen met 86, 64, 68, 61 van de als derde geplaatste Australische professional Ken Rosewall. Het was de eerste maal dat beide spelers tegenover elkaar stonden. Rosewall maakte jaren deel uit van de groep Kramer en werd reeds algemeen beschouwd als werelds sterkste speler, toen Okker in eigen land succesjes begon te behalen. Het verschil tussen overwin ning en nederlaag bedroeg vijfduizend dollar: 14.000 dollar bij winst, 9.000 dollar bij verlies, ook al omdat de andere halve finalisten Arthur Ashe en Clark Graebncr niet voor prijzengeld speelden. Tom Okker had al op Wimbledon met enige verbazing geconstateerd dat het Rosewall ontbreekt aan een service van klasse. Op Forest Hills stapte hij „in" op de zonder achterzwaai geslagen bal een forceerde doorbraken. Zijn klei ne Australische tegenstander, die in vriendenkringen wordt aangeduid als „Muscles", beschikt echter naar alle waarschijnlijkheid over de beste servi ce-returns ter wereld en herstelde daar mee het evenwicht. Of beter gezegd, hij nam doordat hij met serveren was begonnen een voorsprong in de tweede en negende game. Okker brak direct terug. In de elfde game was hij in ernstig gevaar zijn service voor een derde maal te verliezen, maar ondanks zesmaal game-point drukte Rosewall niet door. Het was daarentegen de Australiër, die in de 14e game zijn op slag verloor door een dubbele fout. Rosewall nam Okker's service in het begin van de tweede set. Het antwoord van Okker kwam in de zesde game. Hij forceerde een doorbraak en opnieuw een in de tiende game, waarbij Rose wall op de kritieke momenten twee maal een dubbele fout sloeg. De Ne derlander leek bij een voorsprong van 41 in de derde set op weg naar een „straight setzege". Nog eenmaal vocht Rosewall terug met de inzet, die hem eerder dit jaar de titel bezorgde bij de open kampioenschappen van Bourne mouth en Frankrijk. Het werd 4—4. In de derde game liet Okker's touch hem even in de steek, toen hij drie volleys in het net sloeg. Rosewall greep zijn AMSTERDAM/BREDA De club kampioenschappen van Nederland atle tiek (junioren) zijn zondag bij de meis jes in Amsterdam gewonnen door Sa gitta en bij de jongens, die in Breda streden, door AVR. De individuele prestaties, vielen, ondanks het goede weer, over het algemeen tegen. Op de sintelbaan Ookmeer in Amster dam had Sagitta maar een kleine voor sprong op De Keien uit Uden: 15.500 punten - 15.349 punten, derde werd ti telhouder ADA (Amsterdam) met een totaal van 14.906 punten. De 16-jarige Rinie van den Berg (De Keien), een zusje van Wilma van den Berg, vestig de de aandacht op zich met twee over winningen op de 100 meter (12,0 secon de) en het verspringen (5,78 meter). Op het gemeentelijk sportpark in Breda kwam de jongenstitel niet bij de favoriete vereniging, AAC uit Amster dam, terecht. Het Rotterdamse AVR bleef met 17.780 punten nog onver wacht ruim voor op de hoofdstedelin-' gen, die 17.219 punten vergaarden. De wedstrijden waren meer spannend dan fraai. Op de 110 meter horden zege vierde de PAC-atleet Van de Does in 14,6 seconde, voor Fielmich (Haarlem), die 14,9 sec. nodig had. Deze Haarlem mer won wel het nummer hoogspringen met 1,80 m. Kratkow behaalde twee eerste plaatsen op discus (44,24 m) en kogel (13,86 m). MONZA Wereldkampioen Denis Hulme heeft zondag voor ruim 10.000 toeschouwers op het snelle circuit van Monza bij Milaan de Grote Prijs van Italië gewonnen. De Nieuwzeelander, die met een Maclaren-Ford reed, had voor de 391 kilometer 1 uur, 40 min. 14.8 sec. nodig. De negende en laatste race in Euro pa, tellend voor het kampioenschap was een ware slijtageslag. Van de twin tig gestarte coureurs haalden er slechts zes de finish. John Surtees, winnaar van vorig jaar en snelste in de training, behoorde tot de eerste uitvallers. In de negende van de 68 ronden raakte zijn Honda een be veiligingsrail waardoor de Brit werd uitgeschakeld. Chris Amon, die op kor te afstand volgde, kon een botsing voor komen, doch raakte eveneens van de baan. Voor Graham Hill, aanvoerder van de ranglijst om de titel, kwam een ronde later het einde. Hij verloor een wiel doch hield zijn Lotus-Ford in be dwang. Toen de wagens voor de 25e maal de tribunes passeerden nam Denis Hulme de leiding over met zijn McLaren-Ford. De zwitser Jo Siffert volgde met zijn Lotus op enkele meters. Een onverwach te aanval van Jackie Stewart was Hul me te machtig. De Schot passeerde hem, doch de wereldkampioen kwam terug en ging de 40e ronde als eerste in. Daarna moest de een na de andere coureur zijn tol betalen voor het hoge tempo dat ontwikkeld werd. Jackie Ste wart viel uit met motorpech, voor de Brit Hobbs kwam het einde omdat zijn olieleiding brak en Jo Siffert moest eveneens ten gevolge van een mecha nisch defect zijn wagen aan de kant zet ten. Inmiddels vergrootte Denis Hulme gestadig zijn voorsprong. Toen de fi- nishvlag viel bedroeg het verschil met de achtervolgers tachtig seconden. De Fransman Johnny Servoz-Gavin zou echter nog voor een grote sensatie gaan zorgen. Zijn Matra-Ford lag in derde positie. Op enkele honderden meters van de eindstreep zette de internatio naal weinig bekende Fransman zijn laatste aanval in. Bijna op de streep werd Jackie Ickx geklopt. Twee-tiende seconde bedroeg het verschil tussen Servoz-Gavin en de Ferrari van de jeugdige Belg, die wordt beschouwd als een van de grote kanshebbers voor de wereldtitel. De uitslag luidde: 1. Denis Hulme (Nieuw-Zeeland) met McLaren-Ford de 68 ronden in 1 uur, 40 min. 14.8 sec. (gem. 234,022 km per uur): 1. Johnny Servox-Gavin (Fr.) met Matra Ford 1.41.43,2; 3. Jacky Ickx (Belg) meo Ferrari 1.41.43,4; op een ronde: 4. Piers Courage (GB) met BRM; op twee ronden: 5. Jan Piere Beltoise (Fr.) met Matra; op zes ronden: 6. Joakim Bonnier (Zweden) met BRM. Snelste ronde: Jack Oliver (GB) met Lotus-Ford, 1 min. 26,5 sec. (gem. 239,306 km per uur). Stand in de competitie om het wereld kampioenschap der coureurs (formule 1-renwagens): 1. Graham Hill (GB) 30 pnt.; 2. Jacky Ickx (Belg.) 27 pnt.; 3. Jackie Stewart (GB) 26 pnt.; 4. Denis Hulme (Nw. Zeel.) 24 pnt.; 5. Jean Piere Beltoise (Fr.) en Pedro Rodri guez (Mex.), beiden 11 pnt.; kans en de set. De tien minuten rust had Okker ervan doordrongen dat hij het tempo hoog zou moeten houden om zijn 33-jarige tegenstander definitief op de knieën te krijgen. Hij deed het. On der druk serveerde Rosewall bij game- point tegen in de vierde game opnieuw een dubbele fout. De Nederlandse kam pioen forceerde in de zesde game een tweede doorbraak en maakte op die wijze het echec van het prof-tennis compleet. De Britse geregistreerde amateur Virginia Wade gaf haar Amerikaanse tegenstandster geen enkele kans. In ijl tempo, zij had slechts drie kwartier no dig om de titel te veroveren, dreef de 23-jarige Britse de als eerste geplaat ste Billie Jean met haar formidabele ground-strokes tot wanhoop. Virginia Wade kon na haar prestatie de eerste prijs van 6.000 dollar incasseren. In de halve finales van het dames dubbelspel zegevierden de Australisch' Braziliaanse combinatie Margaret Smith Court/Mara Bueno over de Fran se en Britse beroepsspeelsters Frangoi- se Durr en Ann Jones met 62, 8—6. De Amerikanen Stan Smith en Bob Lutz versloegen in de halve finales van ZEIST Jan Sweering is winnaar geworden van het driebanden biljart- toernooi om „het Zilveren Biljart", dat in Zeist werd gehouden. De Amster damse biljarter kwam ongeslagen uit het toernooi te voorschijn. De eindstand luidt: Jan Sweering (50) 14 350 519 9 0.674 Ed van Essen (50) 9 329 496 6 0.663 Bert Flapper (40) 8 241 480 6 0.502 Herman Popeyus (60) 8 362 439 8 0.824 Harry Bos (40) 6 228 489 7 0.466 Cees v. Oosterhout (60) 5 346 490 8 0.747 Jan ICooyman (50) 4 291 475 7 0.611 Ton Uiterwaal (60) 2 243 550 4 0.441 het dubbelspel hun landgenoten Jim Osborne en Jim McManus met 64, 6—3, 62. Tom Okker werd zaterdagavond met de Amerikaan Marty Riessen uitgescha keld in de kwart-finales heren enkel spel. De Amerikaanse combinatie Os- borne-McManus zegevierde met 86, 62. Tevoren hadden Okker en Ries sen in de derde ronde de Mexicanen Lara en Loyo Mayo verslagen met 7—5, 6—2, 7—5. Het Amerikaanse duo Rosemary Casals/Billie Jean King bereikten na felle strijd de finale dames dubbelspel door een zege op de Britten Virginia Wade en Williams. De cijfers waren 12—10, 6—4. ADVERTENTIE adtdaa „Santiago'' 'n Bestseller, Licht, soepel, sterk. Normale leest. Nylonzooi met schroefdoppen. •did»» „La Paz" 'n fijne adldas voetbalschoen. Brede leest en blauwe noppenzooi. adldas „Brasll" de voordeligste adldas-schoen voor de jeugd. Sterk rundbox en zwarte noppenzooi. Vanaf maat 28 Levering: via de handel Importeur: J. van Kooyk VALKENSWAARD BHIM Het hockeyelftal van Kenia heeft zondag in Nairobi met 3-1 van de Olympische kampioen India gewon nen. Het was de eerste van vijf wed strijden ter voorbereiding op de Olym pische Spelen in Mexico. Een van de vele stormlopen van het Olympisch hockeyteam op de veste van De Boekaniers. DEN HAAG De wedstrijd tussen de militaire hockeyploegen van Neder land en België, zaterdagmiddag in Den Haag gespeeld, heeft een 3-2 zege voor Nederland opgeleverd. De rust stand was 1-0 in het voordeel van Ne derland. I In de 24ste minuut drukte Nefkens het overwicht uit in een eerste doel punt (1-0). Vijf minuten na hervatting bracht Flohil de stand op 2-0. De Bel gen, die in international Solie een van hun beste spelers hadden, trokken daar na ten aanval. Dank zij Van Camp (42e min.) en De Greef (58e min.) kwamen zij naaSt de Nederlanders: 22. Een snelle uitval van Nederland bracht drie minuten voor tijd de zege. Bartels scoorde bekwaam 3-2. Van Vroonhoven was de grote man in de Nederlandse aanval. In de half- linie stelde Kist enigszins teleur. BRUSSEL Nederland, Frankrijk, West-Duitsland en België hebben zon dag in Brussel besloten een volleybal competitie in het leven geroepen „om de Coupe van het Europa van de Zes". Tot dit toernooi zullen worden toege laten de landskampioenen plus de num mers twee van de EEG-partners. Deze zullen elkaar ontmoeten in een uit- en een thuiswedstrijd. Aangezien de data voor de nationale kampioenschappen reeds zijn vastgesteld, hebben voor de eerste editie van dit internationale evenement, dat tussen 1 november 1968 en 31 mei 1969 plaatsvindt, zich slechts vier landen aangemeld. PARIJS Emile Bodard heeft zondag voor verreweg de grootste verrassing van dit echt niet aan surprises arine wielerseizoen gezorgd. Tot nauwelijks zes tig kilometer voor het einde van \s werelds langste eendaagse wielerkoers BordeauxParijs (554,5 km) was de Belg een renner, die alleen in eigen land en in Frankrijk enige bekendheid genoot. Toen echter tuimelde de Duitse weg- k am pioen Rolf Wolfshohl van zijn fiets en kwam Bodard ineens in kansrijke positie te liggen voor een nooit gedachte triomf in de 67ste uitgave van deze monsterrace. Met een „alles of niets"-mentaliteit stgrtte de Waal zich in de strijd en in een bijzonder korte spanne tijds had hij zo'n voorsprong veroverd, dat Raymond Delisle, de op een reservefiets geklauterde Wolfshohl en de Nederlander Eddy Beugels geen schijn van kans meer kregen. Onbedreigd fietste de 26-jarige renner over de eindstreep om zich luttele minuten later breedlachend en alsmaar handen schuddend door de internationale pers als een groot vedette te laten fêteren. De Belg Emile Bodard tussen de gang makers op weg naar de zege in Bor deauxParijs. DEN HAAG Hockeycoach Piet Bromberg heeft de komende dagen Iets te overdenken. Tweemaal stuurde h(j z(jn Olympische formatie, weliswaar in een verschillende opstelling, het afgelopen weekeinde de wei in: zaterdag op het prachtige complex Schaerweyde te Zeist met als tegenstander een selectie van Boekaniers en zondag op het Haagse „Klein Zwitserland" tegen de eersteklasser HIIIJC. Het werden twee geheel verschillende ontmoetingen, waarin de kracht van de ploeg tot uiting kwam, maar ook de zwakte. De monsteroverwinning van zaterdag (140) werd namelijk gevolgd door een aanzienlijk minder indruk wekkende 20 tegen HHIJC. Nu zeggen cijfers lang niet alles ten aanzien van de krachtsverhoudingen, omdat de mate van tegenstand hierbij van groot belang is, maar buiten kijf is, dat de ploeg in de Zeister opstelling aanzienlijk beter draaide dan die' in Den Haag. Het verschil lag vooral in de voorhoede en dan in 't bijzonder in het binnentrio. In Zeist bestond de aan- valslinie uit (v.l.n.r.) Frans Spits, Kick Thole. Gerard Hylkema, Edo Buma en Arie de Keyzer. In Den Haag uit Spits, Ter Haar, Hylkema, Van Voornhoven en Thole. Vormde het binnentrio voor de verdediging van de Boekaniers een nachtmerrie Buma scoorde vier, Hyl kema en Thole elk drie doelpunten (de overige vier kwamen van Fokker, die driemaal scoorde uit een strafcorner, en van Spits) tegen de sterke, ech ter wel eens te robuust Ingrijpende ver dediging van HHIJC met als uitblinkers rechtsachter Weerstra, de kleine links half Smulders en spil Ewald Kist, kwam de aanvalslinie niet tot ontplooiing. De enige Olympiër die werkelijk een voor treffelijke wedstrijd speelde, was doel man Brederode. Maar hij stond bij zijn eigen club onder de lat en droeg er voor een belangrijk deel toe bij, dat de nederlaag van de Hagenaars niet al leen bescheiden, maar ook zeer eervol was. Slechts tweemaal moest Bradero- de capituleren, in de 19e minuut voor een schot van Otto ter Haar en negen minuten later voor een schot van Fok ker uit een strafcorner, de enige van de zeven, die resultaat afwierp. Op de prachtig geschoren grasmat van Schaerweyde draaide de Olym pische ploeg als een goed geoliede ma chine. Fokkers eerste doelpunt na vier minuten uit een strafcorner, geslagen door Spits en gestopt door De Lanoy Meijer, vormde de inleiding tot een reeks van veertien, waarbij verschei dene van grote allure. Voor de tot wan hoop gedreven Boekaniers waren de Olympische aanvallers, die telkens weer op voortreffelijke wijze vanuit het mid denveld „gevoed" werden door De La noy Meijer en Elffers, schier ongrijp baar. De Boekaniers konden zich slechts tot verdedigen beperken en de uit Van Staveren, Terlingen en Brederode be staande defensie behoefde nauwelijks in actie te komen. De talrijke toeschou wers wreven zich de handen: „Dat be looft wat voor Mexico, wat een condi tie, wat een tempo..." Vier en twintig uur later moesten daarentegen de Olympiërs op „Klein Zwitserland" menige schampere opmer king van langs de lijn incasseren. De uiterst snelle Hylkema, die in Zeist Toch heeft Bodard, sinds twee Jaar beroepsrenner en in dienst van Jan Janssen's extra - sportieve groepe ring Pelforth-Sauvage. de overwinning niet zonder meer in de schoot gewor pen gekregen. Van het vroege begin (de renners hadden Bordeaux reeds 's nachts om half twee verlaten) tot aan de ongelukkige val van Wolfshohl vond men Bodard steeds in de eerste linie en samen met Eddy Beugels en Raymond Delisle heeft de Belg zelfs DUFFEL De Tilburger Cees Zoon tjens is zondag eerste geworden in een 145 kilometer lange wielerwedstrijd voor beroepsrenners in het Belgische Duffel. Zoontjens reed de afstand in 3 uur en 28 minuten en versloeg in de eindsprint de Belg Fons de Bal, die op de tweede plaats beslag legde. De uit slag luidde: 1. Zoontjens (Ned.) 3.28 2. De Bal (Belg.) z.t. 3. Vermeulen (Belg) op 100 meter; 4. Wim Schepers (Ned.) z.t.; 5. Cooreman (Belg.) z.t.; 6. Van Katwijk (Ned.) z.t.; 8. Swaene- veld (Ned.) z.t; 12. Wouter» (Ned.) z.t lange tijd voorop gelegen met een voor sprong, die in de buurt van Tours, vijf minuten op Wolfshohl en 5.20 op het peloton (waarin de favorieten Guyot en Bracke inmiddels de strijd hadden gestaakt) bedroeg. Toen echter begon Wolfshohl aan een grandioze achtervol ging, die hem ongetwijfeld de overwin ning had gebracht als hij zestig kilo meter voor het einde, alleen voorop rij dend, niet tegen zijn gangmaker was opgebotst. De taaie Duitser smakte te gen het asfalt, maar naar het scheen ongedeerd stond hij al weer snel op de been om toen te merken dat zijn fiets door een achterop komende motorrijder tot schroot was gedegradeerd. Een re servefiets liet geruime tijd op zich wachten en Wolfshohl kon pas weer gaan rijden toen Bodard en Deslisle hem al gepasseerd waren. Even nog leek de Duitse wegkampi- oen toch nog op de zege af te stevenen, maar in de slotfase kwam hij toch krachten tekort om het Bodard en Deslisle moeilijk te maken. Hij ging met grote voorsprong op Eddy Beugels, als derde over de finish waar hij zodra hij van zijn fiets was gestapt, in elkaar zakte. De Duitser werd direct naar een ziekenhuis gebracht waar een onder zoek in eerste instantie geen noemens waardig letsel aan het licht bracht. Hij zal echter nog 24 uur in observatie wor den gehouden. Uitslag: 1. Emile Board (België) de 554,5 km in 14.54,16; 2. Raymond Delis le (Fr.) 14.56,58; 3. Rolf Wolfshohl (Did.) 14.58,10; 4. Eddy Beugels (Ned.) 15.09,17; 5. Noel Fore (Belg.) 15.13,52. ieders bewondering afdwong, had welis waar niets aan snelheid ingeboet, maar zijn rushes waren nu veel minder ef fectief. Van Vroonhoven, die de dag te voren de militaire ploeg inspireerde tot een 3-2 overwinning op de Belgen, kon zijn verkiezing in de Olympische ploeg nu niet waarmaken. Daarvoor maakte hij teveel fouten. Het grootste gevaar in de aanval kwam van de blonde Kick Thole, die ditmaal de linksbuitenplaat» bezette. Alleen kon hij het echter even min klaren. Want de steun, die de voor hoede de dag tevoren vanuit het achter veld kreeg, was nu aanzienlijk minder. Weemers was duidelijk de mindere van Effers en op rechts klopte tet tussen Ter Haar en De Lanoy Meijer niet al te best. Mentaal bleek de Olympische ploeg de tegenslag van een minder flon kerende prestatie, zoals ze die in de voorgaande oefenwedstrijden had gele verd en die zij ook nu weer in haar gedachten had, moeilijk te kunnen ver werken. HHIJC had met zijn sterke te genstand het raderwerk ontregeld en 'Bromberg moest dit handenwringend aanzien. HHIJC nam in de eindfase zelfs nog even het initiatief over en toen het laatste fluitsignaal klonk, dro pen de Olympiërs als geslagen honden af. Het was dan ook bepaald geen over winning om trots op te zijn. NI EU WKERKEN W A AS (België) Jan van der Horst is zaterdag win naar geworden van een wegwedstrijd voor profs over 150 km te Nieuwker- kenwaas. Hij legde de afstand af in 8 uur 43 min. De Belg Kegels werd in de eindsprint verslagen. Jan van Katwijk eindigde als zesde, Cees Zoontjes als ne gende. St. MAARTENSDIJK De. we reldkampioene wielrennen op de weg Keetie Hage heeft tijdens een groot se huldiging in haar woonplaats een auto, namens de bevolking aangebo den, in ontvangst mogen nemen. Be halve dit vervoermiddel van Japan se makelij mocht zij nog zele ca deaus accepteren, waaronder een elektrische ventilatprkachel. Ook haar zuster Bella, dit jaar na tionaal kampioene, werd in deze of ficiële huldiging betrokken. Beiden maakten een rondrit in een open sjees door het dorp, voorafgegaan door de fanfare en leden van brand weer en gymnastiekvereniging. Tij dens de ontvangst op het gemeente huis speldde burgemeester D. C. Bouwense Keetie een Zeeuwse gou den broche op. Ook Bella ontving een gouden sieraad. Namens de Koninklijke Nederland se Wielren Unie was de heer mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong, vice- voorzitter van de sportcommissie, aanwezig. Hij sprak enige hartige woorden over de wereldkampioen schappen, die onlangs in Rome-zijn gehouden. „Eerst dachten we: zijn de meisjes 't wel waard om 'n ploeg van vier dames naar Rome te sturen? Nu zeggen we: als we zes dames hadden uitgezonden was het geld nog beter besteed geweest dan aan de heren profs". Verder hield hij een pleidooi voor de damessport in het algemeen. VERSAILLES De afgevaardigden van 26 Europese Olympische Comités die het afgelopen weekeinde onder lei ding van de Fransman graaf De Beau mont in Versailles hebben vergaderd, hebben zich met een grote meerderheid uitgesproken voor het instellen van Europese Spelen. Nederland behoorde tot de landen, die tegen het voorstel waren. Ook de Scandinavische landen, Groot-Brittannië en Oostenrijk stemden tegen. De eerst Europese Spelen zullen ver moedelijk in 1974 worden gehouden. De Europese Olympische Comité's hebben voorts besloten regelmatig bijeen te komen. Het eerstvolgende congres wordt nog voor de zomerspelen van Mexico gehouden. Volgend jaar ver v deren de afgevaardigden in Dubrovn aan de Zuidslavische kust.

De Vallei | 1968 | | pagina 9