A.R.P. inviteert Radicalen voor „open gesprek" leeuwezegel Minder dure scholen door samenwerking gemeenten Sanering van binnenvaart SVN VAN SGHUPPEN 19.90 17.90 Aannemer levend begraven in rioolschacht Kosten huishouding iets gedaald Brandstichter moet naar gesticht j Gemeentelijke herindeling stagneert \door ziekte UIT DE KERKEN Vlooienfeest in stadhuis Opening kanaal onder dubbele koninklijke belangstelling Shell ontkent geruchten Exclusief bij de melkman: kop-en-scho- tels*van origineel Beiers porselein voor stukken minder dan de werkelijke waarde. De wereldberoemde Seltmann porseleinfabrieken creëerden het ele gante model. Ina van Blaaderen teken de voor de verfijnde decoraties. De melkman brengt ze bij u thuis, bij verse Leeuwezegel margarine. Drie stuks voor niet meer dan vijfentwintig rode Leeuwtjes en f 2.80. Niet moeilijk om zo drie of zes of meer van die feestelijk verpakte kopjes bij elkaar te sparen. U zet gewoon elke dag smaakrijke, ver se Leeuwezegel margarine op tafel. Die vijfentwintig Leeuwtjes heeft u dan zo. Elke dag vers bij de melkman Wat kun je nog meer, behalve geld verdienen? leerling ziekenverzorgster Lekker warm, zo'n teddy-achtige borg- voering in je jack. Precies wat het gure hollandse najaar vraagt. Maar vooral als hij naar buiten doorloopt op de kraag,stóét zo'n voering ook zo gewéldig! Jammer eigenlijk, dat allebei de polen al ontdekt zijn. Anders deed je 't als hollandse jongen even.. HEIN WOENSDAG II SEPTEMBER 1968 VLEUTEN DE MEERN Een voor Nederland unieke intergemeente lijke samenwerking heeft het mogelijk gemaakt dat in twintig gemeenten in de Randstad veertig scholen zijn of worden gebouwd, waarvan de bouw prijs gemiddeld tien tot vijftien pro cent lager is dan voor vergelijkbare incidenteel te bouwen scholen. Niet alleen wordt in die gemeenten door samenwerking in het .scholen bouwteam Midden-Holland de ruimte nood belangrijk sneller gelenigd, maar bovendien verrijzen schoolgebouwen van hoge kwaliteit die tegemoetkomen aan de eisen van de onderwijsvernieu wing. In Vleuten-De Meem opende staats secretaris mr. J. H. Grosheide (Onder wijs en Wetenschappen) gistermiddag drie van die rationaal (basis)scholen door een sculptuur De Steltlopers van de Oostenrijkse beeldhouwer Jose Prikner te onthullen. In zijn toespraak zei mr. Grosheide te hopen, dat de ontwikkeling van de scholenbouw zal leiden tot een grotere vrijheid van inzichten en mogelijkhe den bij schoolbesturen en gemeenten. „Ik heb mij wel eens afgevraagd of in het bestaande bouwbesluit niet teveel details regelt en of dit niet tot een ze- Van onze correspondent. BONN Zonder het te weten heeft de bulldozerchauffeur Gerhard F. (36) zijn baas, de aannemer Adolf Hauser (35) levend begraven in een riool schacht in Tuningen (Baden-Wiirttem- berg). Samen waren de twee mannen op de bouwplaat afgedaald in de twee meter diepe schacht voor een laatste inspec tie. Daarna gaf Hauser de opdracht: Dichtgooien! De chauffeur startte zijn bulldozer en begon de schacht dicht te schuiven met zand dat reeds langs het riool gereed lag. De aannemer moet daarna nog een keer in de schacht geklommen zijn, zonder dat de bulldozerchauffeur het zag. Hausers noodkreten zijn waar schijnlijk overstemd door het motorge- raas. De chauffeur, die dacht dat zijn baas al naar huis was gegaan, ging na afloop van zijn werk kalm een biertje drinken in een café. Pas de volgende ochtend waarschuw de Simon Hauser, een broer van de aannemer, de politie omdat zijn broer die nacht niet was thuisgekomen. Door een bang voorgevoel gedreven gro$f Si mon Hauser met een dragline de riool schacht uit en hij vond het lijk van zijn broer. De politie beschouwt de zaak als een tragisch ongeluk. DEN HAAG De Stichting ontwik keling en sanering voor het midden- en kleinbedrijf gaat binnenschippers met schepen tot driehonderd ton, die hun bedrijf willen beëindigen, financië le hulp bieden. Daartoe zijn in afwij king van de algemeen geldende maat regelen voor het kleinbedrijf en de mid denstanders, twee aparte maatregelen afgekondigd. Schippers die voor deze hulp in aan merking willen komen, moeten 55 jaar zijn. Hun ondernemingsinkomen is niet aan een minimumgrens gebonden. De geldelijke vergoeding bestaat uit een uitkering ineens van tweeduizend gulden en in bijzondere gevallen vijf duizend gulden. Aan schippers die voor 1914 zijn geboren kan een waardevaste periodieke uitkering worden verstrekt die op 55-jarige leeftijd 316 gulden per maand bedraagt, oplopend met de leef tijd tot 558 gulden op 60-jarige leeftijd. Op de periodieke uitkering kan zo nodig «en voorschot worden verleend. Ook is een regeling voor weduwen getroffen. Behalve deze hulp bij bedrijfsbeëin diging krijgt de schipper ook een be drag wanneer hij zijn -schip laat slopen. Voor schepen tot 300 ton is dat vijftig gulden per ton. Het ministerie van Ver keer en Waterstaat verwacht dat onge veer duizend kleine binnenschippers van deze maatregelen gebruik zullen maken. DEN HAAG De Anti-Revolutio naire Party heeft de Politieke Party Radicalen uitgenodigd tot een „open en algemeen gesprek" Het partijbe stuur had 25 mei op de in de Rotter damse Doelen gehouden vergadering van het a.r. partijconvent opdracht ge kregen tot een dergelijk gesprek te ko men. Het gaat de ARP er om wederzijds een duidelijk inzicht te krijgen in el- kaars standpunten. Als mogelijke ge sprekspunten werpt zij onder meer op: de betekenis van de christelijke in spiratie voor het politieke beleid van de PPR over het interim-rapport van de Achttien en over het werk van deze groep in het algemeen: de visie van de PPR op 8e progressieve concentra tie wat betreft haar omvang, openheid e.d. Namens de ARP zullen aan het ge sprek deelnemen: mr. Biesheuvel, mr. Hogendijk, dr. Veerman, prof. Verdam en de heer De Boer. LUIK In het Belgische Luik zijn de bevrijdingsfeesten in het stadhuis uitge steld als gevolg van een vlooienplaag. Het ongedierte bleek zich zo massaal in de archieven van het oude stadhuis te hebben genesteld, dat een grootscheep se verdelgingsactie is gehouden. Daarna voelden de ambtenaren zich weer een stuk behaaglijker. Vermoed wordt dat duiven de vlooien hebben overgebracht. kere verstarring in de scholenbouw leidt", zei hij. Anderhalf jaar nadat het scholen bouwteam Midden-Holland was opge richt, zijn er al zeven scholen voor ba sis-onderwijs klaargekomen. Vijf scho len zijn in aanbouw. Vleuten-De Meern kreeg door het bouwteam in nog geen jaar tijds drie scholen voor basis-onderwijs, terwijl er nog een mavo-school in aanbouw is. Op korte termijn komen hier nog twee scholen voor basis-ondérwijs, twee gymnastieklokalen en vijf kleuterscho len in aanbouw. DEN HAAG Het leven is voor ge zinnen van werknemers van half ju ni tot half juli weer iets goedkoper ge worden. Het landelijk prijsindexcijfer daalde van 118,7 tot 118,2 (op basis 1964 is 100). aldus het Centraal Bu reau voor de Statistiek. De daling is vooral té wijten aan de uitverkoop van kleding en schoeisel. De voeding werd duurder, vooral aard appelen en fruit. Ook de prijzen van brood en suiker gingen omhoog. Het goedkoper wbrden van de eieren maakte deze prijsstijgingen echter voor een deel goed. Het wonen ging meer kosten door het stijgen van de huren met de sinds 1 mei toegestane verhogingen. Meubelen -en vitrage wer den tijdens de uitverkoop echter voor deliger. TERNEUZEN Het kanaal Gent- Terneuzen wordt 19 december in ge bruik genomen in tegenwoordigheid van koningin Juliana en koning Boude- wijn. Het kanaal is geschikt gemaakt voor schepen van vijftigduizend ton. Of er ook een weg van Gpnt naar Terneuzen zal komen is een vraagstuk waarover de Belgische ministers J. de Saeger en H. Fayat vandaag en mor gen overleg plegen met minister Bak ker (Verkeer en Waterstaat) in Neder land. De ministers maken een tocht door het Zeeuwse gebied en bekijken o.a. de nieuwe sluizen in Kreekrak, Haring vliet en Volkerak en varen over het Zeeuwse meer (belangrijk voor de zoet watervoorziening) Zij spreken verder over het rechttrek - kén van delen van de Westerschelde, de inpoldering van de Braakman, de ver ontreiniging van de Westerschelde en over de stand van zaken bij de aanleg van enkele wegen, die de Belgisch-Ne derlandse grens kruisen. Het belangrijkste agendapunt zal het Belgische plan zyn een kanaal van de linker Schelde-oever bij Antwerpen te graven door Belgisch- en Zeeuws-Vlaan- deren tot nabij Baalhoek, een plaatsje op de Nederlandse oever van de Wes terschelde. Vooral de stad Antwerpen is gebaat bij de aanleg van dit kanaal dat sche pen tot 85.000 ton in het Antwerpse ha vengebied kan brengen, waar nu slechts schepen tot 60.000 ton kunnen binnen vallen. Het Baalhoek-kanaal zou het Nauw van Bath, een gevaarlijke ondiepe bocht in de Westerschelde, afsnijden. In Antwerpen zijn gisteren, door een deel van de Belgische raad van minis ters al voorbereidende besprekingen ge houden. Belangrijkste agendapunt was het Baalhoek-kanaal. UTRECHT De Utrechtse rechtbank heeft de 26-jarige schoonmaker E. G. uit Amsterdam in een krankzinnigenge sticht laten plaatsen. De man was op 16 april de vliegbasis Soesterberg bin nengedrongen en had brand gesticht in de buurt van een benzine-opslagplaats. BREDA Shell-Chcmie heeft ge ruchten tegengesproken uit de Bel gische pers dat het bedrijf zich zou willen vestigen in de Hedwigpolder in Oost-Zeeuw s-Vlaanderen. De voorlichtingsdienst deelde mee dat Shell voor een vestiging in Zeeland of elders na onderzoekingen geen belang stelling heeft. De twee mogelijkheden die nu nog open blijven voor Shell Che mie zijn Moerdijk en Antwerpen. Wanneer de beslissing over de nieuwe vestiging zal worden genomen is nog niet te zeggen. De geruchten in de Bel gische kranten ontstonden na onteige ning van uitgestrekte gronden van een Belgische grondeigenaar in Clinge. Vers van uw melkman vont van uw melkman! i*H< i rvHHK XJoe belangrijk een ambtenaar voor onze samenleving is, heeft mini-s- ter Beernink Binnenlandse zaken) la- ten blijken. In Middelburg vertelde hij dat een zieke ambtenaar er de oorzaak van is dat de memorie van antwoord over de gemeentelijke herindeling van Zeeuws-Vlaanderen de Tweede Ka- mer nog niet heeft bereikt. De zieke blijkt de heer J. C. Adri- J aanse te zijn, hoofd van het bureau Ruimtelijke ordening van de afdeling Binnenlands bestuur van het ministe- S rie van Binnenlandse Zaken. Tot geruststelling van alle Neder- landers in het algemeen en veront- J ruste Zeeuwen in het bijzonder: de zieke ambtenaar is na ongeveer acht weken nu aan de beterende hand. Mocht zijn terugkeer naar volle ge- zondheid nog enige tijd op zich laten wachten, dan zal het ministerie van 5 Binnenlandse Zaken afdoende maatre- gelen nemen om de memorie van 5 antwoord zo spoedig mogelijk inge- 0 De Taptoe Delft 1968 heeft bedui dend minder belangstelling getrok ken dan vorig jaar het geval is geweest. De bezetting van de militaire muziek- show liep terug van 95 pet. vorig jaar tot 80 pet. nu. Bij de voorgaande veer tien shows lag de belangstelling altijd boven de 90 pet. Geen saai ot vervelend baantje, geen werk wat je niet interesseert, geen sleur waar je nooit uitkomt. Ot er voor jou iets beters bestaat? En of! Geen gemakkelijk beroep, dat van maar wel een baan waarin je echt verantwoordelijk werk doet dat héél belangrijk iB. Leuk? Dat hangt van jou af. Als je wilt, vind je een stel fantastische collega's in ons nieuwe verpleeghuis te Har melen waar je in een vijfdaagse werkweek de gedeeltelijke zorg hebt voor een aantal demente bejaarden. O ja, Harmeien ligt 8 kilometer van Utrecht en is gemakkelijk per bus te bereiken. Voor inlichtingen kun je schrijven aan de Adj. dir. Zr. H.A.J. Pi8torius, Oude Land 27, Harmeien. noem't oerusH In "dHbbeldoel- zitwarm- SDornef! Jack met borg Heupbroek Trui met kraag en voering snel model turtle neck leeft. 8 jaar leeft. 8 jaar leeft. 8 jaar HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL J Ned. Herv. Kerk Beroepen: door de gen. synode tot pred. in alg. dienst (le- gerpred.): J. J. Poort te Kamerik. Bedankt: voor de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Scherpenzeel: E. E. de Looze, a.s. em. pred. te Hilver sum. Beroepen: te Amsterdam als zieken- huispred. (vac. dr. G. J. Paul): H. Wit vliet, pred.-dir. van de Diaconessenin- richting te Amsterdam; te Beilen (vac. A. van Heerden) (toez.): G. J. Huetink te Markelo; te Maasdam c.a. (toez.): mr. Q. Rovers, pred.-voorganger Herv. evangelisatie te Oostvoorne. Bedankt: voor Benthuizen: A. Steke lenburg te Lexmond. Beroepen: te Schipluiden (toez.): B. C. de Gelder te Wissenkerken; te Vriezen- veen (vac. A. J. van Oost): G. F. Overgaauw te Leersum. Aangenomen: naar Hazerswoude: L. Boer te Almkerk (Nad. beslissing). Beroepen: te Veenendaal (vac. dr. C. Graafland): J. J. van der Krift te Er- melo; te Dinteloord (toez.): A. Tromp te Goudriaan c.a. Bedankt: voor Oud-Alblas: H. C. Bultman te Sommelsdijk. Geref. Kerken: Aangenomen: naar Kampen (vac. scri ba J. Bos) (voor de miss.dienst in Zuid- Afrika): A. H. Reitsema, kand. te Kam pen. Beroepen: te Grootegast o.a. J.van Benthem te Ulrum. Bedankt: voor Enumatil en voor Om men: P. Schelling te Wetsinge-Sauwerd. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te St. Jansklooster: J. Kamp man te Ede; te Rotterdam-Zuid: J. Vogel te Emmen; te Leerdam: P. Sneep te Zaamslag. Geref. Gemeenten in Nederland: Be dankt voor Veenendaal: J. Pannekoek te Terneuzen. Beroepen: te Emmeloord: J. C. West- strate te Meliskerke. Bedankt: voor Kalamazoo (U.S.A.): H. Rijksen te Gouda. Baptisten Gemeenten Benoemd: tot evangelisatiepredikant: H. L. Nieman te Coevorden, die deze benoeming aannam.

De Vallei | 1968 | | pagina 10