Resultaten Rhenense titelstrijd Koninklijk zilver voor twee jubilarissen van Leidsche W olspinneri j Loco-burgemeester reikte 40 EHBO-dipionia's uit centrale verw HUISVROUWEN OPENDEN SEIZOEN WITTE KRUIS Magistrale solo leverde Hans Huibers de zege op A. MERKX AGENDA HIJ HOUDT HET BIJ POEDERS Aanrijding op Defensieweg TENNIS Bekendmaking De Luchtreiziger RTTV gaat met acht teams in de competitie spelen De Luchtpost Mejuffrouw C. J. de Ruiter MARKTEN kreeg zilveren Jacobsstaf Wielrennen Sehietnieuws Nu ontspanning voor bejaarden eens per maand Aardgas Oliestookinstallaties Bedrijfsinstallaties Luchtverwarming Sprinklerinstallaties Vvv/ühJi/Ab II bur i EMULK i 708 En U? Cachets of tabletten? Houd het in elk geval bij Witte Kruis: aktief tegen griep, verkoudheid en pijnen. Witte kruis spaart boven - dien de maagl V Eén van de geslaagden ontvangt het diploma van loco-burge meester Ant. de Ruiter. V voldoening gevende avond. De geslaagden zijn: mej. M. C. Her mans, mevr. J. Zaal-Mulder, mevr. H. Jansen-Brinkhuis, mevr. N. Vroege-No- teboom, hr. J. v. Schoonhoven, hr. H. Zegers, hr. J. C. Hijzelendoorn, hr. M. K. v.d. Heuvel, hr. C. Hardeman, hr. H. Doorn, hr. M. Diepeveen, hi» G. P. v. Dam, hr. S. Brinkhuis, mej. T. Hiele- ma, A. C. de Boer, W. v. Gulink, W. v. Schuppen, mej. G. E. v. Engelenburg, mej. A. E. v. Zuthem, hr. C. M. Schoon- derbeek, hr. A. Valkenburg, hr. L. Ph. Spaans, hr. T. Dorland, hr. G. L. v. Pla teringen, hr. H. v.d. Bovenkamp, hr. G. Dorrestein. hr. G. J. Haalboom, hr. H. v. Dolder, hr. C. A. Geerts, hr. G. v. Dikkenberg, hr. J. v.d. Craats, hr. A. R. Cornelissen, hr. C. W. de Jong, hr. E. N. Brouwer, hr. J. v. Beek, hr. A. C. v. Beveren, hr. G. v. Viegen, hr. C. O. Reininga, hr. A. Diepeveen. Heden, woensdag VEENENDAAL La Montagne 15 en 20 uur: Modeshow Hein van Schuppen. Trefpunt 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB- Zuid. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal 19.30 uur: „Khartoum". Morgen, donderdag SCHERPENZEEL Eierhal 1922 uur: Floraliatentoonstel- ling. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal 19.30 uur: „Wonderfull life". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, tot en met za terdag: Werken van Leen Molendijk uit Arnhem. Dagelijks geopend van 1112.30 en 1417 uur. RHENEN Op de Defensieweg door de Rhenensé bossen vond een bot sing plaats tussen de personenauto's van P. J. v.d. W. uit Maarn en C. B. uit Nijmegen. In een scherpe bocht hielden beiden teveel links aan. Het gevolg was dat de wagen van B. to taal vernield werd. Hij moest boven dien ter observatie naar het Juliana- ziekenhuis worden overgebracht. v.d. W. werd licht gewond, zijn wagen werd aan de voorkant zwaar bescha digd. RHENEN De clubkampioenschap pen van de tennisclub „Rhenen" heb ben totnogtoe een zeer goed ver loop. Dank zij het prachtige weer kon hel eerste deel van het programma ge heel worden afgewerkt. In het damesenkelspel is reeds een finalist bekend. Het is Liesbeth Deen, die in een boeiende en uiterst spannen de match in de halve finale met 4-6, 6-3, 9-7 over Lucy Visch zegevierde. Lucy Visch had het niet gemakkelijk om in de halve finale te komen. Ze wist maar nauwelijks de baas te blij ven over mevrouw De Haan met 6-2, 5-7 en 6-1. Liesbeth Deen had het ge makkelijker en won met 6-2, 6-0 van Ellen Fortuin. De andere finaliste bij de dames is nog niet bekend. De winnarés van vo rig jaar, Corrie Visch, die met 6-2, 6-3 van mevrouw Lagaay won en me vrouw Roderkerk, na een 6-3, 6-3 zege op, Mieke Fernee, zullen om deze plaats gaan strijden. In het herenenkelspel is eveneens één finalist bekend. Het is E. P. Ro derkerk, nadat hij met 6-4, 7-5 van Bert Kemperman had gewonnen. In het onderdeel gemengd-dubbel zijn ook reeds een paar halve finalis ten. Hier zijn het de paren Liesbeth Deen/René Lodder en Kitty Golsteyn/ Bert Kemperman, die in de halve fina le tegen elkaar uitkomen. Van de dames-dubbel en van de he ren-dubbel is nog weinig bekend. De meeste partijen hierin worden het ko mende weekeinde gespeeld, zodat ook dan weer volop van tennis te genieten valt op het gemeentelijk sportpark „Candia". ANNO 1550 VEENENDAAL De ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd gistermorgen uitgereikt aan de heren E. van Capelleveen en P. van Manen, twee werknemers van de Leidsche Wolspinnerij, die veertig dienstjaren bij deze onderneming achter de rug hebben. De onderscheidingen werden opgespeld door de loco-burgemeester van Veenendaal, wethouder Ant. de Ruiter, tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs". De loco-burgemeester zag in de trouw waarmee beide jubilarissen het bedrijf hebben gediend een bewijs, dat de ver houdingen in dit bedrijf prettig zijn, niet in het minst door het beleid van de directie. „Als gemeentebestuur zyn we niet alleen trots op werknemers zo als u, maar ook op bedrijven zoals de Leidsche Wolspinnerij die tot ver bui ten onze grenzen een grote repuilatie ge nieten", aldus de heer De Ruiter. Nadat de onderscheidingen waren op gespeld richtte de heer G. H. Verhoef, directeur van de Leidsche Wolspinnerij, zich tot iedere jubilaris afzonderlijk. De heer Van Capelleveen, chef van de ververij, dankte hij in het bijzonder voor zijn slagvaardigheid waarmee hi] zich steeds aan de veranderde omstan- in staat zou zijn dezelfde toewijding aan het bedrijf te geven, die hij in de afgelopen veertig jaar heeft betoond. Aan de heer P. van Manen, chef lid hoopte, de jubilaris nog vele jaren digheden had aangepast. Het directie- ruwgarenmagazijn schreef de heer Verhoef een grote vakmanschap toe op het gebied van garenkennis. „Zoals u zijn er maar weinigen in ons bedrijf", aldus de heer Verhoef die de jubilaris eveneens nog vele goede jaren bij de Leidsche Wolspinnerij toewenste. Beide De burgemeester van Veenendaal, maakt bekend: Met ingang van 7 okto ber 1968 zullen telkens op de eerste maandag van de maand om 12.03 uur B.B. waarschuwingssirenes worden ge controleerd. Dan zal driemaal geduren de 20 seconden met tussenpozen van 30 seconden een signaal worden gegeven. De sirenes zijn aangebracht aan: a. het voormalige gemeentehuis, Hoofdstraat 34; b. de brandweerkazerne, Industrie laan 18; c. de flat Jan van Nassaulaan 2/24; d. de flat Dr. Slotemaker de Bruï- nestraat 10/12. Veenendaal, september 1968. De burgemeester voornoemd, Ant. de Ruiter, l.b. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" nam deel aan de wed vlucht vanaf Vilvoorden. Afstand 143 km. De duiven werden om 11.50 uur ge lost. De eerste duif meldde zich bij de heer W*. J. v. Dam om 13.50. De verdere uitslag is: W. J. v. Dam 1, 7, 9, 13, 16, 17, 19. 23, 26, 27; H. van Kooten 2, 8, 18, 22; G. Fasse 3, 12, 20; A. Versteeg 4, 29; R. J. van Kooten 5; M. Heikamp 6, 21; A. van Barneveld 10, 25; Barneveld-Tanis 11; W. Slotboom 14; W. Schakel 15; K. de Ruiter 28. jubilarissen ontvingen achtereenvolgens de ere-penning van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid, het daarbij behorende getuigschrift, een gouden polshorloge (als persoonlijk geschenk van de heer A. Verhoef) en een enve loppe met inhoud. De heer J. Schot overhandigde de twee jubilarissen ieder een elektrisch scheerapparaat namens de ondernemingsraad. Voordat de heer Ten Napel namens de beide jubilarissen een dankwoord sprak werd nog het woord gevoerd door RHENEN Na in het vorig seizoen de promotieboot juist te hebben gemist, heeft RTTV het vaste voornemen zich dit niet voor de tweede maal te laten overkomen. Het eerste team. uitkomend in de eerste klasse is danig versterkt door de terugkeer van E. Doornekamp uit militaire dienst, die samen met R. v. d. Brink en D. van Breenen moet gaan proberen deze promotie te gaan bewerkstelligen. Vooral in de afgelopen zomermaanden heeft Doornekamp be wezen een aanwinst 'te zijn. Hij werd o.a. eerste in zijn klasse in de Gelder se kampioenschappen, zodat de ver wachtingen hoog gespannen zijn, te meer daar routinier Van Breenen ook één van de sterkste eersteklassers is en Van de Brink elk jaar vooruit gaat. In oktober 1969 gaat RTTV haar der de lustrum vieren, en het mooiste ge schenk dat door de spelers aan het be stuur kan worden gegeven is toch wel de promotie naar de Overgangsklasse. De voorbereidingen voor de nieuwe competitie zijn in volle gang. Vorige week werd een tweekamp gespeeld te gen het Veenendaalse STV-Climax, die op het nippertje door de Veenendalers werd gewonnen. Dit STV-Climax zou wel eens de grootste concurrent kunnen worden voor de promotieplaatsen. Op 12 en 26 september worden de tra ditionele onderlinge wedstrijden gehou den voor de Rhenus-Cup. Dit toernooi wordt gespeeld met voorgiften voor de spelers uit de lagere klassen, waarme de deze ook hun kansen krijgen. Op 27 september wordt een oefenwedstrijd ge speeld tegen het sterke Quick uit Hil versum, dat uitkomt met vier teams, doch daarvoor wordt nog een tweekamp gespeeld tegen het Nijmeegse Kolping, dat met liefst twintig spelers naar Rhe nen komt. Al met al een nogal overla den programma, doch de spelers ko men op deze manier goed beslagen ten ijs. De competitie vangt aan in de twee de week van oktober, waaraan in totaal met acht teams zal worden deelgeno men. 1621 HUGO DE GROOT VLUCHT IN BOEKENKIST. MET "UITGELEZEN VLEK". DEKSEL DICHT, FLES OPEN Wel wis en waarachtig was in die tijd "Vlek" er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uit zuiver graan gestookt. Ook die extra zachte jonge jenever "Vlekje". De goedkoopste van alle merkjenevers. 10.25 per liter. ADVERTENTIE SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mee aan een wedvlucht vanaf Vilvoorde over een afstand van 147 km. In concours waren 100 duiven. Zij wer den gelost om 11.50 uur en de eerste duif arriveerde om 13.58 uur te Scher- penzeel. De uitslagen waren als volgt: 1 en 17 J. Voskuilen; 2, 12, 20 en 22 G. Schipper; 3. 7 Jo. v. d. Bovenkamp; 4, 6, 14 en 15 P. v. d. Bovenkamp; 5. 10 en 16 C. A. v. d. Wetering; 8, 11 en 18 T. v. d. Broek; 9 T. H. Aarsen; 13 P. van Bist; 19 W. van Ede en 21 A. C. Veen vliet. VEENENDAAL Gisteravond werd de openingsavond van het winterseizoen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Veenendaal gehouden in ,,'t Trefpunt" te Veenendaal. Na de opening door de presidente, mevrouw A. T. van der Veen-de Vries werd een een akter opgevoerd door de Utrechtse To neelclub „De Maskers". In haar openingswoord vestigde de pre sidente er de aandacht op, dat de Vereni ging van Huisvrouwen tot doel had, de huisvrouwen iets te leren; vooral in de vorm van cursussen. De eenakter „Haute Couture" bleek een aardig toneelstukje. De amateur actrices hadden hun rollen leuk ingestu deerd. Na de pauze vond een verloting plaats en werd er Bingo gespeeld. VEENENDAAL Eiermarkt: Aan voer ca. 51.000 eieren. Prijs voor grote van f 12,50 tot f 13,50 en voor kleine van f8,- tot f 11,- alles per 100 stuks. Han del matig. ds. Terlouw en dokter Harting. Laatst genoemde liet zijn felicitaties en goede wensen voor de toekomst vergezeld gaan van een drankje, dat beslist niet op doktersrecept in een apotheek ver krijgbaar is. Wel werd een evenknie daarvan genuttigd tijdens een onge dwongen samenzijn dat volgde op het officiële gedeelte. VEENENDAAL De interne reorga nisatie bij de padvinderij heeft ook het district Neder-Veluwe niet onberoerd gelaten. Het gevolg van indeling van 't land in gewesten, die de provinciegren zen volgen, is geweest, dat de gemeen te Rhenen en Veenendaal, met ingang van 1 september niet meer onder Ne der-Veluwe vallen, maar onder het dis trict Stichtse Heuvelrug. Op een afscheidsavond, die in het troephuis van de Langenberg groep te Ede werd gehouden, werden beide bo venstaande groepen uitgeluid. Dat ge beurde via een cabaretachtige manier, die de voortrekkers van Langenberg en omstreken op touw hadden gezet. Tijdens deze bijeenkomst werd mej. C. J. de Ruiter uit Veenendaal de on derscheiding van de Zilveren Jacobs staf uitgereikt door de districtscommis saris van Neder-Veluwe. Zij heeft se dert 1945 onafgebroken als ass. welpen leidster, welpenleidster en ass. districts commissaris voor welpen de padvinde rij gediend. Deze onderscheiding wordt toegekend aan hen, die zich gedurende een zeer groot aantal jaren buitenge woon verdienstelijk hebben gemaakt voor de ontplooiing van de padvinders beweging. AMERSFOORT De zevende rit in de gezamenlijke competitie die op twee parcoursen te Amersfoort werd georga niseerd heeft voor de „Amersfoorl"- renners byznder eervolle resultaten opgeleverd. Hoogtepunt was de prach tige solo, die de Veenendaler Hans Hui bers gedurende een uur reed en die hem een voorsprong van ruim 1 minuut en 30 seconden deed krijgen, toen hij als glorieuze winnaar de eindstreep pas seerde. Verder waren er de 2e plaats van de weer machtig spurtende Jan Cozijnsen, de vierde plaats van Aart-Jan Schu- rink, de 8e plaats van Willem van Dompseler en de 12e plaats van Rolf Sas. Bij de amateurs was de 4e plaats voor Teus Valkenburg, de 6e plaats voor de, na pech gekregen te hebben weer in de kopgroep teruggekeerde Jan Sandbrink en de 12e plaats voor Dick Vervloet. Bij de A-adspiranten een 2e plaats van Johan Ossendrijver, een 3e van Dick van de Burgwal, een 5e plaats van Wim Pater, een lie van Jetse Reijenga en een 12e van Jan Zwaagman. Bij de B-adspiranten een 5e plaats van Cees Berkhof, een 8e van Gert Vink, een 9e van Paul van de Lustgraaf, een 10e van J. Kramer en een 12e van Hans Badenbroek. Door al deze goede resul taten stijgen de kansen op de vereni- gingswisselbeker merkbaar. Met „De Volharding" wordt momenteel de 2e plaats bezet (328 p.), achter „Jan van Arckel" (340 p.), hetgeen een spannen de finish van deze competitie belooft. In de individuele klasseringen nemen „Amersfoort"-renners bijzonder mooie plaatsen in. Bij de amateurs leidt Jan Sandbrink met 42 p.. voor Rik Hees (Ad.) 38 p. en Teus Valkenburg 25 p. Bij de nieuwelingen bezet Aart-Jan Schurink de 5e plaats met 24 p., Jan Cozijnsen de 6e met 17 p. Willem van Dompseler heeft er 14 en Rolf Sas 13. Bij de A-adspiranten leidt Wim Pater met 57 p., voor P. Vlaanderen (V.) 51, Peter van de Kant (Ped. r.) 46 en Os sendrijver met 45 p. Bij de amateurs vormde zich na eni ge tijd een kopgroep van 6 renners, waaruit Jan Sandbrink tijdelijk door pech wegviel. Na een opmerkelij ke inspanning wist hij kort voor de af loop weer aan te haken, maar zijn mooie achtervolging had teveel van zijn krachten gevergd om ook nog met suc ces deel te kunnen nemen aan de eind sprint. Rik Hees (Ad.) weer winnaar, met achter zich Jan van Ingen (Volh.), P. Soeterman (Adel.), Teus Valken burg (Veenendaal), W. Jansen (Volh.) en Jan Sandbrink. De spurt van de vol gers was voor P. v. Schaik (Volh.). Bij de nieuwelingen de reeds genoem de, prachtige, solo van Hans Huibers, die met goede steun van zijn. in het pe loton het tempo regelende, clubgenoten een vroeg verworven voorsprong steeds verder wist uit te bouwen, ondanks èen sliert achterblijvers aan zijn wiel. Bij de amateurwedstrijd te Aalsmeer met een zeer sterke bezetting, bezetten de Scherpenzelers Arnold Voogt en Mat- ti de Koning achtereenvolgens de zeven de en negende plaats. VEENENDAAL In de kantine van de Ritmeester Sigarenfabrieken werden gisteravond ongeveer 40 EHBO-diplo- ma's uitgereikt door loco-burgemeester Ant. de Ruiter. Na de uitreiking van die diploma's vertoonde de heer Rik Val kenburg een door hem gemaakte oor- logs-speelfilm. „Het doet me bijzonder veel genoegen zoveel geslaagden te mogen feliciteren" zei de heer De Ruiter, „want ik heb het werk van de EHBO leren waarde ren. Ik zou.niet weten wat we zouden moeten doen op de bejaarden- en inva- lidentochten, zonder de hulp van EHBO en Rode Kruis. Daarom ben ik dankbaar dat er in Veenendaal zo'n grote EHBO- vereniging bestaat". Voorzitter Bruxvoort zei, nadat de heer De Ruiter de diploma's had uitge reikt: „Het gaat niet om het diploma, maar om de kennis die u vergaard hebt. Als u niet zorgt dat u die kennis bij houdt, dan is het diploma voor mij over enkele maanden een waardeloos stukje papier. Wordt daarom lid van de ver eniging en bezoekt trouw de oefenavon den". De film van Rik Valkenburg, de man die velen wel kennen als schrijver van oorlogsverhalen, maar niet als filmer, was qua opname een vrij goede ama teur-film, helemaal geschikt voor verto ning in de huiskamer. Hij heeft kenne lijk getracht een persiflage op een oor logsfilm te maken en daarin is hij won derwel geslaagd. Zijn verhaal is zoals we van hem gewend zijn wat kinder- ADVERTENTIE VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. APELDOORN Kanaalpad 1, Tel. (05760) 13879 Vestigingen te Beverwijk en Bussum lijk. Maar hij weet kostelijk te amuse ren, als hij de stoere helden zo stoer maakt, dat ze helemaal ongeloofwaar dig zijn. Trouwens de opdringerige be hulpzaamheid van de verrader die er in zo'n verhaal ook altijd bij hoort was ook roerend om te zien. Gelukkig loopt alles niet zo slecht af als gevreesd mocht worden. De EHBO-ers kunnen terugzien op 'n SCHERPENZEEL. De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging behaal den deze week op de buitenbaan de vol gende resultaten. Geweer: M. Berendse 92 pnt.; H. Be- rendse 90 pnt.; W. van Leuveren 89 pnt.; A. C. van Dusschoten 86 pnt.; H. Pa ter, G. Valkenburg, H. Methorst en H. van Ginkel 85 pnt.; H. Veldhuizen 82 pnt.; J. Koudijs, J. Koot 81 pnt.; A. Blanken en mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg 79 pnt.; W. Klumpenaar 75 pnt.; A. van Garderen 73 pnt. Petite Carabine: A. C. van Dusscho ten 47 pnt.; H. Pater en C. Valkenburg 45 pnt.; J. Koot en H. Veldhuizen 43 pnt.; A. van Garderen 38 pnt.; W. van Leuveren 38 pnt.; en H. van Ginkèl 27 punten. VEENENDAAL Het damescomité, dat de ontspanningsmiddag voor bejaar den in het OCB-gebouw organiseert, heeft de plannen voor het komend sei zoen gereed. De eerste van die midda gen zal volgende week woensdag, op 18 september dus, gehouden worden. In tegenstelling tot vorig seizoen, toen er iedere week 'n ontspanningsmiddag ge organiseerd werd, heeft men besloten thans slechts eenmaal per maand een spreker uit te nodigen. De belangstelling voor de ontspan ningsmiddagen liep het vorig seizoen beduidend terug. Daarom heeft het co mité gemeend even een afwachtende houding te moeten aannemen. Indien de belangstelling weer op zou lopen, wil men overwegen de frequentie van de ontspanningsmiddagen weer op te voeren. Om redenen van organisatorische aard worden de ontspanningsmiddagen niet meer op dinsdag, maar op woens dag gehouden. Tijd (14.30 uur) en plaats (het OCB) blijven dezelfde. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 3