Olympische ploeg staat klaar Scheidsrechter Piet Roomer moet zondags thuis blijven Tennisprofs jaloers op T om Okker Prognose betaald voetbal Nürnberg-Ajax uitverkocht Ajax gelijk tegen AC Torino: 1-1 DWS ook gelijk DOS deelde punten met FC Dundalk Hulpeloos Feyenoord tegen Newcastle totaal kansloos WF Weinig optimisme bij FC Nürnberg ZWARE STRAFFEN VOOR OVERTREDERS Italiaan Zandegu won vierde etappe Sijbrands zegevierde Wereldrecord 400 m horden verbeterd KOERSEN DUINDIGT Record van Matthews wellicht niet erkend KB Kopenhagen en Union Sportive wilden niet spelen Militair voetbalelftal sloot compromis Leeds United won Jaarbeursstedenbeker Noodgedwongen einde van een carrière Post/Se reu weer aan de leiding Ronde van Catalonië Idealisme JONGE GENEVER WYNAND FOCKINK Opnieuw DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1968 SCHEVHNINGEN „Soma", beken de dr. A. J. H. Dokkum, chef de mis sion van de 120 Nederlandse sportlieden voor de Spelen van Mexico, „geeft mij de wetenschap dat ik aan het hoofd sta van zo'n prachtige ploeg een beklem- BAZEL Als het oude gezegde in de theaterwereld, dat een slechte gene rale een goede première voorafgaat, ook in de voetbalwereld opgang doet, dan zullen de supporters van FC Nürn berg volgende week woensdag in de eerste wedstrijd van hun club tegen Ajax ln het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen na afloop van de ontmoeting de overwinning kunnen vieren. Alleen-... men kan het zich na de 0-0 van de Duitse lands kampioen tegen FC Bazel van dinsdag avond nauwelijks voorstellen. Trainer Max Merkel geeft echter de moed nog niet op. „Wij moeten zaterdag erin slagen in de wedstrijd, tegen 1860 München de uiteindelijke aanvalsformatie te vin den, die de weg naar succes in de Europa-bekerwedstrijd openstelt", zei Merkel na afloop van de wedstrijd te gen FC Bazel en voegde daar nog aan toe: „Wij moeten deze wedstrijd tot een goed einde brengen anders kunnen we onze biezen wel pakiken". Welke wegen hij bewandelen wil is zelfs de clubtrainer nog niet helemaal duidelijk. In München zal hij het weer met een andere variatie proberen. Lud- wig Müller zal het middenveld helpen versterken. Zijn plaats als binnenspe- ler zal dan door de Deen Johny Han sen worden ingenomen. Maar de Ween- se trainer weet wel heel goed dat daar mee de zaak niet verholpen is. Strehl of Beer, Nüssing of Küpers? Dat zijn de grote vraagtekens. Boven dien is er dan nog de terugkeer van Georg Volkerts, van wie Merkel zulke grote verwachtingen had. Wat Volkerts in Bazel presteerde was nauwelijks het aanzien waard. De drie maanden schorsing, die hem door de Duitse voetbalbond was opgelegd, lieten zich terdege gelden. Toch zal Merkel Vol kerts opstellen, want alleen op die ma nier zal de jonge linksbuiten weer in staat zijn zijn oude vorm te hervinden. De grote moeilijkheid bij de Neuren- bergers is dat de omschakeling van de verdediging op de aanval nog te stroef verloopt. Als dat eenmaal wat soepeler gaat zal Nürnberg er zeker in slagen elke tegenstander te overwinnen, zo re deneert men in Nürnberg. BERN De voetballers van Estudian- tes en Manchester United, die op 25 sep tember in Buenos Aires en 16 oktober in Manchester tegen elkaar uitkomen in de strijd om de wereldbeker, zullen zich on getwijfeld wel even bedenken voor zij zich in deze wedstrijd aan grove over tredingen schuldig maken. Zij lopen bij grof spel de kans een straf opgelegd te krijgen van drie jaar. Ook de clubs zijn gewaarschuwd dat er zich op de tribunes en op het speelveld geen wan ordelijkheden mogen voordoen. Gebeurt dat wel dan kan de vereniging een straf worden opgelegd, volgens welke zij ge durende drie jaar niet mag spelen op eigen veld. Deze maatregelen zijn door de Euro pese Voetbalbond (UEFA) en de Zuid- amerikaanse Voetbalbond gezamenlijk genomen naar aanleiding van de storm achtige wedstrijd die Celtic en Racing Buenos Aires vorig jaar in de Argentijnse hoofdstad speelden. Niet minder don zes spelers werden toen uit het veld ge stuurd. mend gevoel". Aan de oud-Olympische roeier werd gisteravond in Restaurant Nautica op de Scheveningse pier de na tionale afvaardiging overgedragen door de voorzitter van het Nederlands Olym pisch Comité (NOC), jhr. H. A. van Karnebeek. De praeses van het NOC, dat verant woordelijk is voor de aanwijzing van sportlieden, die over negen dagen ver trekken naar Olympisch Mexico, zei: „Ondanks politiek en commercieel stre ven van bepaalde kanten, is er geen af breuk gedaan aan de Olympische be weging, waarvoor het waard blijft te strijden". Dr. Dokkum riep de atleten op zich in Mexico een hechte eenheid te tonen. „Niet alleen wanneer er successen zijn geboekt, maar vooral in tijden van te leurstelling en ontgoocheling". In totaal worden 165 personen afge vaardigd: Atletiek: dames: 12, heren 2, officials totaal 4, 18. Boksen: heren: 3, officials 2, totaal 5. Gewichtheffen: heren 1, official 1, to taal 2. Hockey: heren 18, officials 2, totaal 20. Kano: dames 2, heren 6, officials 2, totaal 10. Roeien: heren 25, officials 7, totaal 32. Waterpolo: heren 12, officials 2, to taal 1. Wielrennen: heren 11, officials 7, to taal 18. Zeilen: heren 9, officials 1, totaal 10. Zwemmen: dames 12, heren 6, offici als 7, totaal 25. Nederlands Olympisch Comité: offi cials 11, totaal 11. TREMP De vierde etappe van de Ronde van Catalonië, een rit van Veille naar Tremp over een afstand van 81 kilometer, is gewonnen door de Ita liaan Dino Zandegu. De winnaar legde de afstand af in 1 uur, 57 minuten en 57 seconden. Eddy Merckx werd twee de en Ward Seis legde beslag op de derde plaats. Beiden noteerden dezelfde tijd als Zandegu. In het algemeen klas sement behield de Italiaan Giancarlo Faretti de leiding. Hij heeft drie secon den voorsprong op Merckx en Felice Gimondi, die op de tweede en derde plaats staan. Arie den Hartog en Cees Haast, die woensdag in het grote pelo ton binnenkwamen, dat drie seconden na Zandegu over de eindstreep ging, staan in de algemene rangschikking respectievelijk als 31ste en 42ste geklas seerd. Zij hebben een achterstand op Farletti van ruim tien minuten. LIVORNO De strijd om de Euro pese damtitel is gestart zonder de Rus sische deelnemers. Of de Russen als nog naar het Italiaanse Livomo, waar de titelstrijd wordt gehouden, zullen komen was gisteren nog niet bekend. De enige twee spelers, die uit hun eerste partij de volle winst haalden waren titelverdediger Ton Sijbrands en de Italiaan Edmondo Fanelli. Sij brands won van de Oostenrijker Feldl en Fanelli versloeg zijn landgenoot Si- monelli. Wim van der Sluis en Ferdie Okrogelnik met elkaar remisie over een. De uitslagen van de eerste ronde waren: Van der Sluis Okrogelnik 1-1; Sijbrands Feldl (Oost) 2-0; Hi- sard (Fr) Verse (Fr) 1-1; Fanelli (It) Simonelli (It) 2-0; Bajolle (Fr) Kleinmann (Belg) 1-1; Virtu (It) Gedance (Zwit.) afg. De kennismaking op de Scheveningse Pier wekte wei de eetlust op. Wil ma v.d. Berg, Mia Gommers en 11 ja Kei zerLaman (vJ.n.r.) lieten zich het eten goed smaken. ROTTERDAM Piet Roomer (48) is de afgelopen zondag rustig thuis gebleven bij vrouw en vier kinderen. Hoogst ongebruikelijk voor een man, die 26 jaren lang op die dag voetbalwedstrijden placht te leiden. Hij zal dat nooit meer doen, want onbewust gaf hij op 18 augustus in het duel HaarlemCam- buur niet alleen het laatste fluitsignaal voor de 22 spelers, maar ook voor zich zelf. Onlangs deelde KNVB-arts Mosterd mee, dat Piet Roomer medisch on geschikt was bevonden nog langer als arbiter op te treden: nasleep van een buiten zijn schuld ontstaan verkeersongeluk op 21 november 1967, waarbij hij zijn rechter knieschijf brak. „Jammer natuurlijk", oordeelt de altijd kalme Roomer, „maar ik had het wel min of meer verwacht. Na dait ongeluk ben ik vreselijk hard gaan trainen om terug te komen en vier maanden later leidde ik weer een competitiewedstrijd. Het ging volgens mij vrij aardig, maar langzamerhand kreeg ik er toch weer een beetje last van. Elf wedstrijden floot ik nog in het vorige seizoen en na drie vriendschappelijke duels was Haar lemCam buur weer mijn eerste wed strijd in het nieuwe seizoen. Na afloop had ik meer pdj-n dan anders". „Ik liet me onderzoeken en toen kwam die afkeuring. Een hele klap na tuurlijk, maar ik had 't verwacht. Ach teraf gezien kon ik de laatste tijd niet meer voluit sprinten en ik vind, dat je als scheidsrechter in het betaalde voet bal verplicht bent voor honderd procent HAARLEM Rond Tom Okker en de vette eerste prijs van ruim vijftig duizend gulden, die hij op Forest Hills heeft verdiend, is enige opwinding ont staan. De ware vakbroeders fullpro- fessionals als Rosewall en Laver zijn pijnlijk getroffen door het feit, dat zij ln het toernooi om de Amerikaanse tennistitels hebben moeten capituleren voor een geregistreerde speler. Een onafhankelijke, die mag deelnemen aan alle open toernooien, maar die ook bij de amateurs met open armen wordt ontvangen. Dat steekt de profs een beetje. Voor al nu Laver nog niet zolang geleden voor de t.v. verklaarde, dat de profs Bekerwedstrijden eerste ronde De BaronieNEC2 EDOGoAhead2 AGOVVFeyenoord2 0 Helmond SportHeracles1 De VolewijckersFort./Sitt3 0 RBCVitesse3 SC GooilandADO2 0 ZFCFC Den Bosch3 0 De GraafschapBlauw Wit1 SC DrenteSparta2 0 EindhovenVolendam3 0 WageningenNAC2 NOADGVAV3 0 FC VW—Elinkwijk2 0 Fortuna V.—MVV1 0 VeendamFC Twente2 Roda JC—PSV3 Hermes DVSHeracles2 Velox—DFC2 HVCDWS3 Zwolse BoysAZ '673 0 SW—DOS3 0 RCH—Willem II1 0 ExcelsiorHolland Sport1 0 LimburgiaSC Cambuur3 PECAjax2 HeerenveenTelstar2 De wedstrijden met 0 ervoor komen voor op de toto van zondag a.s. SOUTH LAKE TAHOE De Ame rikaan Geoff Vanderstock heeft woens dag in South Lake Tahoe tijdens de Amerikaanse Olympische selectiewed strijden het wereldrecord op de 400 me ter horden verbeterd en gebracht op 48,8 seconden. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Rex Caw- ley, die op 13 september 1964 te Los Angeles 49,1 sec. liep. John Carlos heeft tijdens deze wed strijden grote indruk gemaakt door de series van de 200 meter te winnen in 20.1 seconden. De lange neger-atleet re aliseerde deze tijd, de snelste dit sei zoen gelopen, voor de derde maal in enkele maanden. Hij bleef slechts 0.1 seconde verwijderd van het wereld record, dat met 20.- sec. op naam staat van Tommie Smith, die in de tweede se rie met 20.7 seconden tweede werd. Carlos won de eerste serie mét rui me voorsprong op Jim Hines (20,5), Jerry Bright (20,5), Mickey Miller (20,6) en Larry Qeustad (20,6), die in de ze volgorde in de volgende plaatsen ein digden. In de tweede serie was Bill Hurd met 20,6 sec. de snelste. De kwalificatie voor het speerwerpen leverde geen opzienbarende prestaties op. Frank Covelli, die vorige week het Amerikaanse record op 86,77 bracht, kwam als beste tot 77,98 m. Slechts een deelnemer werd uitgeschakeld, omdat hij de kwalificatiegrens van 71,63 m. niet haalde. Jim Hines heeft de mooiste overwin ning uit zijn atletiekloopbaan behaald. De 22-jarige atleet won de finale 100 meter voor zijn grote rivalen Charlie Greene, Mel Pender en Ronnie Ray Smith. De Noordamerikaan liet voor de derde maal binnen 24 uur een tijd van 10 sec. afdrukken. DUINDIGT De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden koersen luidden: Assenprljs: 1. Gisella Hanover (J. Wa genaar jr.) 1.27.5; 2. Fleetnes V; 3. Fa- vera. Toto: 2,50 pl. f 1,40 2,- 4.- koppel 7.30 cov 8.10 trio f 347,90. Leeuwardenprljs: 1. Helvetia (J. Wa genaar jr.) 1.29.6; 2. Halla Hollandia; 3. Hino Contessa. Toto: w 3,80 pl 1.20 1.20 1.40 koppel 5.90 cov 4.20. Arnhemprljs: 1. Fernanda D (A. T. Knijnenburg) 1.25.7; 2. Firestone; 3. Fuschia. Toto: w 1.50 pl 1.40 1.60 2.70 koppel 3.80 cov 3.30 trio 23.90. Z woliep rijs: 1. Good Luck S (B. P. J. Bos) 1.29.1; 2. Gea Volann; 3. Dalver L. Toto: w 1.60 pl 1.301/» koppel 4.40 cov 3.40. L'trechtprljs: 1. Faith Hollandia (W. Stort) 1.23.6; 2. Empereur Mac; 3. Entu- siasmo. Toto: w 3.70 pl 1.80 5.80 3.50 koppel 15.80 cov 11.50. Maastrichtprljs: 1. Diogen (J. van Dooyeweerd) 1.22.1; 2. Barbarossa W; 3. Brillant Heny. Toto: w 1.40 pl 1.20 1.40 1.60 koppel 3.10 cov. 3.60 trio 791.60. Haarlemprljs: 1. Francina (E. F. Schwarz) 1.23.2; 2. Fullspeed: 3. Young- star. Toto: w 7.40 pl 2.30 2.40 5,- koppel 5.30 cov 7.- trio 1002.20. Gronlngenprljs: 1. Gay Way (J. van Dooyeweerd) 1.29.4; 2. Grafientje; 3. Goldperle. Toto: w 2.50 pl 1.60 1.80 2- koppel 5.10 cov 3.20. Cleopatraprljs le afdeling: 1. Sitta (F. Vandeuren) 1.58.3; 2. Telstar I; 3. Own Reward. Toto: w 1.90 (stal) pl. 2.- 2.20 koppel 10.- cov. 4.10. Tweede afdeling: 1. Moonstar (A. Bor land) 1.54.7; 2. Playgirl; 3. Goldfinger. Toto: w 4.50 pl 1.80 1.60 koppel 11.- cov 3.30. naar zijn mening het wereldtennis in de komende drie, vier jaar nog zou den blijven beheersen. En Tom Okker is geen prof. Waarschijnlijk heeft Ro sewall daarom in Amerika aan de Haarlemmer gevraagd waar hij nu eigenlijk precies stond. Nogal dreig- gend eigenlijk, want de Australiër zei, dat de profs weieens zouden kunnen besluiten de toernooien waarin Okker uitkwam te gaan boycotten, wanneer de Haarlemmer niet definitief zou overgaan naar de profs. De reactie van de profs heeft de va der van Okker verbaasd. „Waarschijn lijk vinden zij het niet leuk, dat Tom de prijs voor hun neus heeft wegge kaapt", veronderstelde hij, „maar wanneer hij prof zou zijn geweest zou dat toch ook zijn gebeurd. Het maakt weinig uit of je prof bent, geregistreer de speler of amateur. De beste wint". Volgens de heer Okker staat het nog lang niet vast, of Tom Okker een prof contract zal tekenen. „Er valt nog niets over te zeggen", zei hij. „Tom zal in ieder geval wachten met een beslis sing tot hij in Nederland terug Is. En zelfs dan zal het waarschijnlijk nog wel een maandje duren". SOUTH LAKE TAHOE He«t we reldrecord op de 400 meter, dat de Amerikaan Virice Matthews op 31 au gustus in het Amerikaanse South Lake Tahoe vestigde met een tijd van 44,4 seconden, zal zeer waarschijnlijk niet door de Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF) erkend worden. Matthews droeg in South Lake Tahoe speciale voor het lopen op Tartan ge construeerde schoenen. In de zool van deze schoenen waren 64 zeer korte punten geplaatst, die een soort borstel vormden. Volgens de reglementen van de IAAF mag een spike maximaal slechts zes punten hebben. Ongetwijfeld zal op het IAAF con gres, dat kort voor de opening van de Spelen in Mexico Stad wordt gehou den, nog over het nieuwe schoeisel voor het lopen op Tarten banen gespro ken worden. Het officiële wereldrecord op de 400 (meter is met 44,5 sec. in handen van de Amerikaan Tommie Smith. NÜRNBERG De eerste ontmoe ting tussen Nürnberg en Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup, die in Nürnberg wordt gehouden, zal worden ge speeld voor een uitverkocht (64.000) stadion. „Ik heb zoveel aanvragen gehad", vertelde penningmeester Adam Winkler van de Westduitse Landskampioen „dat zelfs een sta dion met een capaciteit van hon derdduizend toeschouwers niet toe reikend zou zijn geweest. Uit Am sterdam heb ik bericht gekregen dat de zevenduizend naar Neder land gestuurde kaartjes ai uitver kocht zijn". BAZEL De Deense voetbalclub KB Kopenhagen heeft geweigerd in de eer ste ronde van het toernooi om de Jaar- beursstedenbeker tegen de Oostduitse ploeg Lokomotif Leipzig uit te komen. Dit in verband met de inval van de Warschaupactlanden in Tsjecho-Slowa- kije. De wedstrijd had gisteren moeten worden gespeeld. Het Luxemburgse Union Sportive zag om dezelfde reden af van de ontmoe ting met het Hongaarse Ujpest. De con sequentie van deze weigering is dat bei de Oosteuropese teams zonder te spelen naar de tweede ronde overgaan. fit m het veW te komen. De belangen zijn tenslotte verschrikkelijk groot ge worden". Een abrupt einde ic daarmee geko men aan de carrière van een type voet balscheidsrechter, waaraan altijd be hoefte zal blijven bestaan: onopvallend leidend, respect afdwingend. Markante illustratie: Roomer leidde sinds rijn debuut op 6 september 1942 (Hiilegersberg 3 - CVV 7) 1007 wedstrij den, keurig opgeschreven in een schrift. Twintig interlands floot hij, in totaal 82 wedstrijden in het buitenland. Drie spe lers slechts zond hij in al die jaren voortijdig van het veld, onder wie twee man in één wedstrijd: Internos - Allian ce in 1949. „Ik heb ontzettend veel ge leerd van die wedstrijd. Ik was nog he lemaal onervaren. Twee man gingen veohten en ik stuurde ze eruit. Nader hand heb ik die wedstrijd eens geanaly seerd en toen kwam ik tot de slotsom, dat het allemaal ook wel een beetje mijn eigen schuld was geweest. Ik had waarschijnlijk te veel toegelaten". Dertien jaar later stuurde Piet Roo mer, arbiter in de hoogste afdeling sinds 1950 en één van de zeven Nederlanders op de internationale lijst Charly Bos veld naar de kleedkamer. „Dat was bij Heracles - Enschede. Hij trapte doel man Van der Wint na. Ik stond er een meter vandaan, dus ik kon niet anders". Zijn leidmotief in al die jaren: „Geen enkele speler ter wereld gaat het veld op met de bedoeling een tegenstander te verwonden. Als scheidsrechter heb je ervoor te zorgen, dat zo'n speler niet van gedachten verandert. Je moet in grijpen als hij geïrriteerd raakt. Je hoort gewoon tussen die knapen in te lopen en af en toe vermanend op te treden. Verder moet je geluk en een hele grote dosis zelfvertrouwen hebben. Alle grote leiders ter wereld drijven voornamelijk op hun zelfvertrouwen. ZEVEN Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft in het Westduitse plaatsje Zeven met 00 gelijk gespeeld tegen de militairen van West-Duitsland. Bij Nederland speelde vooral de DWS- speler Rob Rensenbrink een uitsteken de wedstrijd. BOEDAPEST De Engelse voetbal ploeg Leeds United is winnaar gewor den van het toernooi om de Jaarbeurs stedenbeker 1967-'68 Leeds United dat de eerste finalewedstrijd op eigen ter rein met 1-0 van Ferencvaros had ge wonnen, bleef in Boedapest tegen de Hongaren met 0-0 overeind. Ruim zestigduizend toeschouwers woonden de ontmoeting in het Nep- stadion bij. LONDEN Peter Post en Patrick Sercu hebben opnieuw de leiding ver overd in de Londense zesdaagse. Na dat ze op de tweede dag door het Zwit sers/Belgische duo Fritz Pfenninger/ Emiel Severeyns van de eerste plaats waren verdrongen, kwamen de 34-jarige Post en de tien jaar Jongere Belg woensdag (derde dag) weer aan de kop van het veld te liggen met 163 punten. De Duitsers Dieter Kemper en Horst Oldenburg (op de tweede plaats) had den er 119 en Pfenninger/Severeyns (derde) 62. TURIJN Ajax heeft woensdag avond in Turijn met 1-1 gelijkgespeeld tegen AC-Torino. De wedstrijd telde voor de nazomercompetitie. Suurendonk gaf de Amsterdammers in de 28ste mi nuut de leiding, maar negen minuten later bracht Ferrini de partijen weer op gelijke hoogte. Ajax had de thuis wedstrijd al met 3-0 gewonnen. ANTWERPEN Ook de wedstrijd tussen Beerschot en DWS voor de eer ste ronde van het toernooi der Jaar beurssteden, voor 5.000 toeschouwers in Antwerpen gespeeld, eindigde in een 1- 1 gelijk spel. Bij de rust had Beerschot met 1-0 de leiding. Beerschot startte overtuigend en het was vooral aan het spectaculaire werk van doelman Jongbloed te danken, dat de Belgen aanvankelijk niet konden sco ren. Pas na 25 minuten kwam de eerste goede aanval van de Amsterdammers. Een tiental minuten later gaf Houben Beerschot de leiding. Na een hoekschop van Poulsen gaf hij Jongbloed geen kans (1-0). Ook in de laatste fase van de eerste helft beheersten de Belgen de wedstrijd. Vergeefs trachtte DWS het spel te verplaatsen. Daarin slaagden de Amsterdammers na de hervatting beter. Doelman Smol ders kwam al snel in grote moeilijkhe den na een schot van Van der Vall. Een kwartier na rust maakte DWS uit een strafschop gelijk, die Willems veroor zaakte doordat hij Geurtsen ten val bracht. Van der Vall velde het vonnis (1-1). De ontmoeting kreeg daarna een onprettig karakter. Doelpunten bleven evenwel uit. Misschien komt het daardoor dat ik geen enikele keer grote moeilijkheden heb gehad. Ik ben nooit uitgescholden of bekogeld". Optredend in het buitenland - „met uitzondering van Rusland in alle Euro pese landen, Canada en Suriname" - merkte hij op: „De Engelsen, dat zijn voor een scheidsrechter ideale voetbal lers. Ze spelen vrij hard, maar ze zijn stuk voor stuk bereid wat te accepte ren. En ze praten weinig in het veld. Dat is bij ons heel anders. Daar wordt in het veld heel wat afgekletst en de Nederlandse voetballer is gauw geïrri teerd. Ik geloof trouwens, dat al die Cup-wedstrijden op de televisie de stan ding van het voetbal om het zo maar eens te zeggen, niet veel goed doen". Vrij sinel heeft Piet Roomer het wat wrede bericht van zijn afkeuring ver werkt, hoewel hij zich terdege reali seert, dat zijn kans op uitzending naar het wereldkampioenschap 1970 in Mexi co met gering moest worden geacht. Voor de Rotterdamse arbiter - admi nistrateur bij een aannemingsmaat- 9ohappij - resten slechts herinneringen. En een partijtje relatiegeschenken: zes gouden horloges, een handvol speldjes, wat plakboeken en enkele door zijn vrouw als foeilelijk bestempelde, in een kast weggeborgen, wandborden. Nasleep van rijn ongeluk ligt nu in het vlak van de verzekeringsexperts. Hij heeft de premies, die hij in de ko mende twee jaar moet missen, opgeëist en een nog niet vastgesteld bedrag aan smartegeld. Zijn hartstocht voor het vak van arbiter - die in ons betaalde voetbal op honderd gulden beloning per duel mag rekenen - blijft hij uitleven als cursusleider in de afdeling Rotter dam en Gouda. Sinds 1964 leverde hij daar welgeteld 577 gediplomeerden af. Een soort idealisme dreef hem naar dit werk. Hij kent de tekorten in het ongeveer achtduizend leden tellende scheidsrechterskorps, waarvan slechts 34 man actief zijn in het betaalde voet bal. „De promotiemogelijkheden rijn in derdaad klein. Daardoor is het verloop onder de scheidsrechters ook zo groot. Volgens mij valt daar weinig aan te doen". Meestal uiterst zwijgzame, nooit ro kende of drinkende Roomer blijft be reid op zijn praatstoel te klimmen als het over de arbitrage in de voetbalsport gaat. Is er een spelregel, die hij onbe vredigend acht? Hij oordeelt: „Het lijkt me geen gek idee als de ingooi wordt vervangen door een indirecte vrije trap. Dan zullen de spelers niet meer zo gauw gaan tijdrek- ken door de bal over de zijlijn te trap pen". Schermutseling voor het Ierse doel tijdens een aanval van DOS. Piet Roomer: „het was te verwachten UTRECHT Tegen het Ierse F.C. Dundalk, dat DOS in de eerste ronde voor de strijd om de Jaarbeursbeker had geloot, maakte de Utrechtse club eindelijk zijn eerste doelpunt. Deson danks werd het toch slechts een gelijk spel (1-1) en dat is gezien het grote overwicht van DOS, een zeer schamel resultaat. Het spel van Dundalk stelde namelijk heel weinig voor. De Ieren wilden de score zo klein mogelijk hou den en kwamen zelden voor het doel van Veljkovic. Zij hadden de pech dat een steunpi laar in hun verdediging, McKeown, al na een paar minuten bij een botsing met Van Veen zijn rechterbeen brak. DOS zette veel aanvallen op, doch het bleef bij 'n doelpunt in de eerste helft, na 28 minuten door Van Veen gemaakt. Er kwamen veel meer kansen. In de Utrechtse voorhoede, die zonder Milic en Hardeman uitkwam, ontbrak echter een afwerker. Na rust probeerden de Ieren op alle mogelijke manieren tijd te rekken. Zij speelden weinig sympathiek. Tegen dit intimidatiespel trad de Belgische scheidsrechter Monnoy te landmoedig op. DOS, dat voor rust nog redelijk had gespeeld, zakte steeds verder terug. Een kopbal van Van Stijn kwam tegen de lat en na 25 minuten werd het zelfs gelijk. Na mistasten door Van Oudènallen en Veljkovic trof een kopbal van O'Conner doel. De vierduizend toeschouwers za^ gen in de resterende tijd alleen nog maar onaangename dingen en zeer slecht voetbal. NEWCASTLE Voor ruim 45.000 toeschouwers heeft Feijenoord gister avond in Newcastle zijn eerste wed strijd in het toernooi om de Europese voetbalbeker voor Jaarbeurssteden met rake cijfers verloren: 40. In het St. James Park dicteerde Newcastle, voor het eerst in een Europees voet baltoernooi, het tempo en maakte het teleurstellende Feijenoord al na het eerste duel tussen beide ploegen vrij wel kansloos voor de tweede ronde. Newcastle combineerde voortreffe lijk en bracht Feijenoords nogal trage verdediging vaak volkomen uit zijn evenwicht. Met snelle aanvallen ble ven de voortvarende Britten de Rot terdamse achterhoede voortdurend teisteren en één keer brachten zij hun tegenstanders zo tot wanhoop dat Is raël in eigen doei schoot. Het pleit werd al in de eerste helft beslecht. Newcastle golfde vrijwel onophoude lijk naar voren en bij de rust waren de Engelsen verzekerd van een voor sprong van 30. Al in de zesde minuut werd Feije noord geconfronteerd met een achter stand. Een schitterende combinatie tussen Davies, Robson en Allen bracht rechtsbuiten Scott in de aarzelende Nederlandse verdediging in ideale positie. Van dichtbij schoot hij de bal ADVERTENTIE klare taal in de handige kneepftes f10,50 per liter onhoudbaar achter doelman Pieter» Graafland. Feijenoord probeerde te rug te komen maar, met uitzondering van spits Kindvall, er ging weinig kracht uit van de Rotterdamse aan- valslinie. De Britse doelman McFaul moest twee keer handelend optreden bij schoten van de snelle Zweed, maar hij kweet zich vakkundig van zijn taak. Newcastle bleef komen en na een kwartier was het bijna opnieuw raak. Allen bediende na een fraaie solo Elliott op maat, maar diens schot ging ver naast. Het bleek echter uitstel van executie. Na ruim een half uur spe len, waarin Newcastle het spel be heerste, kwamen de Britten op 20. Een schot van Davies kwam tegen de lat, maar de snel naar voren gekomen Robson zette de terugspringende bal om in een scorende kopbal. Vier minu ten voor rust vergrootten de Engelsen hun voorsprong. Israël veranderde een hard schot van middenveldspeler Gibb van richting en dat betekende 30. Na de hervatting slaagden de Rotter dammers er niet in het initiatief over te nemen. Integendeel, Clark ramde al ln de eerste minuten met een dave rend schot de paal toen Pieters Graaf land al verslagen was. Na een fel be gin, schakelde Newcastle iets terug hetgeen het zich gemakkelijk kon per mitteren tegen dit hulpeloze Feijen oord, waarin Van Hanegem in de 67 ste minuut werd vervangen door Geel Newcastle had Feijenoord vast i) zijn greep en nam na een half uur spe len nog meer afstand van de Rotter dammers. Met een schitterende kor bal scoorde Davies zijn eerste doe punt sinds zeven maanden. De opstelling van Feijenoord wa Pieters Graafland Van der Heide, I raël, Laséroms, Veldhoen, Boskan1 Jansen, Wery, Kindvall, Van Har gem (Geels), Moulijn.

De Vallei | 1968 | | pagina 15