Ontgrondingsverordening - na kritiek - goedgekeurd VALLEI? Belt 10550 11079 DE VALLEI Chauffeursloopbaan van G. Beukhof kent een zwarte bladzijde Ongeluk met ds Jongebreur Provinciale Staten waren bijeen Graaf partij en beslist niet toegestaan Bus botste, op personenauto FC Unox" ingeblikt door Mountain School United" BENZINEMAATSCHAPPIJ ZETTE POMPEN OP VERKEERDE PLAATS Onderlinge competitie van VDC gestart Neem nu een abonnement op Zendeling sprak bij NCVB - Rhenen Politieman laat bejaarden in de keuken kijken Jeugdraad start winterwerk Meer ruimte voor Groene Kruis Julianaschool uitgebreid met 2 uoodlokalen Gebr. Hevel openden mooie nieuwe zaak Sparta '57 houdt jaarvergadering Hindernis Glad BURGERLIJKE STAND RHENEN KESTEREN Jagers gaan op kleiduiven schieten Dammen V DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1961 ADVERTENTIE UTRECHT Tijdens de gisteren gehouden vergadering van Prvinciale Staten is er zeer uitvoerig gesproken over de Ontgrondingenverordening Utrecht, waarin het graven van greppels en sloten, het uitgraven van plassen, en de veenafgravingen worden geregeld. Mr. Wijn (KVP) vond het vreemd dat de landbouwers en veetelers voor elk stootje en elk greppeltje dat zij willen graven eerst officieel toestemming moe ten hebben. Zij moeten hiervoor een aanvraag in tienvoud insturen zo staat het tenminste in de verordening en kunnen dan binnen drie maanden ant woord verwachten. Mr. Wijn vond dit wel een beetje heel erg voogdje spelen over deze groep van mensen. Ook de heer Letschert (PvdA) vond een aan vraag in tienvoud wel iets te veel van het goede. Het leek hem voor de provin ciale griffie eenvoudiger om van één aanvraag een aantal foto-kopieën te ma ken. In zijn antwoord zei de Gedeputeer de Ir. Sikkes, dat het graven van slo ten en greppels, zonder vooraf een re geling te treffen, niet eenvoudig is, omdat in het verleden meermalen is gebleken dat met deze graafpartijen vaak bestemmingswijzigingen van de grond voorkomen, die niet kunnen wor den getolereerd. Mr. Wijn was het met dit zijns in ziens nogal vage antwoord niet hele maal eens. Hij verwachtte dat de re geling in de hand zou gaan werken dat de landbouwers een en ander zullen gaan ontduiken. Mr. Wijn vond dan ook dat men het de mensen niet onno dig lastig moest maken. Mr. Schutte- vaer (VVD) bracht dit tot de opmer king: „De eenvoudigen raken van de wijs". Ir. Sikkes was echter niet om te pra ten en de leden van Provinciale Sta ten lieten het er verder maar bij. Over het aanvragen in tienvoud voor het graven van een sloot of grep- RHENEN Op de Grebbeberg is gistermiddag een personenauto, be stuurd door de pianoleraar T. S. uit Veenendaal, aangereden door een ljjn- bus van de NMB-sneldienst Utrecht- Arnhem. De personenauto sloeg over de kop en kwam tegen een geparkeer de personenauto tot stilstand. De be stuurder kwam met de schrik vrij. Terwijl de chauffeur van de luxe wagen afremde om waarschijnlijk zijn auto te gaan parkeren, daar bij denkende dat de bus zou stoppen bij de ter plaatse aanwezige halte, kwam de buschauffeur in moeilijkhe den, omdat de sneldienst de betreffen de halte overslaat. De personenauto stond in een schuine stand voor de aanstormende bus. De buschauffeur remde nog uit alle macht, maar kon niet meer verhinderen dat hij de auto met de linker voorkant van de bum per midachter aanreed. De personen auto sloeg om en kwam tegen de ge parkeerde wagen van een bewoner van de Grebbeweg tot stilstand. De gekantelde wagen werd zwaar beschadigd, de bus en de andere per sonenauto liepen lichte schade op. De pianoleraar kwam er goed af. Hij mankeerde praktisch niets. pel zei de heer Sikkes dat men op de Provinciale Griffie ook aanvragen die niet in het vereiste aantal doorslagen is ingediend, terstond in behandeling zal nemen. Provinciale Staten gingen voorts ak koord met een subsidie van f 15.000 gulden voor het Studium-Generale-pro- gramma 1968/1969 van de Rijksuniver siteit van Utrecht. De heer De Kruijff Geboren: Monique Maria Charlotte, d. v. R. Koorn en M. Ederveen, Ame- rongen; Reinder, z. v. C. Donkelaar en J. Achterberg, Veenendaal; Edwin Ru- dolf Wilhelm, z. v. W. ter Haar en C. v. Verseveld; Aafke Hendrika, d.v. P. Heeres en E. J. v. Halst; Adriana Hen drika, d. v. M. v. Straten en C. Baks. Ondertrouwd: H. J. v. Oort, Baarn en J. Menge; T. J. Marchal, Leersum en C. W. Schreuders; A. J. Bosman en W. M. M. v. Deelen; C. A. v. Os (Lang broek) en G. v.d. Westeringh. Getrouwd: J. G. Klomp en J. W. Fre- deriks; C. W. Hendriksen, Kesteren en C. A. I. v. d. Hatert. Overleden: Ludwina Kolenbrander, 40 jr., e/v J. J. C. Stegehuis, Veenen daal; Bartha v. d. Berg, 86 jr., geh. gew. met A. Schreuders; Jannigje v. Ginkel, 63 jr., e/v. A. Spies; Henry Huij- dink, 75 jr., geh. gew. met C. Elsenaar; Jan Gijsbert v. Binsbergen, 79 jr., geh. gew. met C. W. v. Vlaanderen, Ech- teld; Hendrik Hofland, 75 jr., e/v P. Blom, Veenendaal; Hendrik v. Manen, 65 jr., e/v M. J. de Frel, Leersum; Mi na Eesmann, 73, geh. gew. met J. Vi- see. Elders overleden: Te Ede: Jan Cor- nelis v. Dalem, 85 jr., geh. gew. met C. Terschegget, Eist; te Wageningen: Jan v. Hien, 78 jr., e/v W. E. v. Laar. Ingekomen: G. van Ekris met gezin van ScherpenzeelG. Top g/m Van Laar van Ede; G. M. Kolthof van Mep- pel; T. Geurtsen van Renkum; L. H. Schoonhoven met gezin van Leeuwar den; J. Niesing g/m van Oostende van Veenendaal; G. E. M. van Mierlo van Arnhem; J. Janssen met gezin van Wageningen; B. Vrij met gezin van Zuid-Beijerland. Vertrokken: R. Slootbeek naar Utrecht; D. J. Stegeman naar Grams- bergen; A. Kapteijn naar Delft; B. D. Verdouw naar Haarlem; R. Snoussi naar Lienden; E. H. A. Timmers naar Veenendaal; P. Keiman g/m van den Berg naar Zeist; J. van der Harst naar Utrecht; H. van Schuppen met gezin naar Wageningen; L. Brouwers naar Lienden; R. Klootwijk naar Rhenen. Geboren: Roeloffina Janita, d.v. J. L. Lindner en E. S. Jordaan. Ondertrouwd: H. C. Franken, Zet ten en B. J. van Eldik. Getrouwd: A. Pol en H. van Lent. (SGP) stemde hierop om principieel- christelijke redenen tegen. Studium Generale heeft tot doel de studenten een breed scala van niet-verplichte colleges te bieden, waardoor de be treffende student niet alleen zijn eigen vak kan bestuderen maar tevens in de gelegenheid wordt gesteld ook die on derwerpen waarvoor hij belangstelling heeft. Tevens gingen de Staten akkoord met een subsidie-verhoging voor mili taire tehuizen en vormingscentra tot een bedrag van f 11.000. De heer Hoe pelman (PSP) was tegen. RHENEN Ds. A. Bikker uit Utrecht vervulde voor de afdeling Rhe nen van de Ned. Chr. Vrouwenbond een spreekbeurt over zijn werk als zende ling op Celebes. Daarbij vertoonde hij prachtige en tevens indrukwekkende dia's. Ds. Bikker, die speciaal onder de bevolkingsgroep van de Toradja's werkte, vertelde dat het zendingswerk vaak zeer moeilijk, maar toch ook erg dankbaar is. Het was een leerzame en gezellige avond, die druk bezocht was. RENSWOUDE Binnenkort zal in Renswoude weer worden gestart met bejaardenmiddagen. Op een van de eer ste middagen zal de heer Heerdink, voormalig postcommandant van de Rijkspolitie en thans werkzaam bij de districtsrecherche te De Bilt het een en ander vertellen over het werk van de politie. ADVERTENTIE Tot 17.30 uur dan a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 'i Zaterd. van 16.30-17.30 uur BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op De Vallei (Doorhalen wat niet wordt gewenst) per week ad 0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad 12,35 Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL. De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Lienden - Ochten - Rhenen - Achterberg. RHENEN Gisteren vond op „Candia" de reeds dagenlang met veel spanning tegemoet geziene voetbalwedstrijd FC „Unox"„Mountain School United" plaats. De FC „Unox" is een team dat is samengesteld uit leraren van de christelijk# Mavo aan de Lijsterfccrg, de zogenaamde „Bergschool", terwijl de „Mountain School United" was geformeerd uit forsgebouwde leerlingen van deze Rhenen» se onderwijsinstelling. Zij hebben overigens het lerarenelftal de naam „Unox" gegeven, een betiteling die gedachtenassociaties oproept met „inblikken". En da leraren z ij n ingebliktmet maar liefst 92! Onder het kritisch oog van een grote schare supporters verrichtte de direc teur van de Mavo, de heer H. Moret, de aftrap. Na twee minuten al scoorde Joyce Maosiwa het openingsdoelpunt voor „Mountain United", maar na vijf mi nuten maakten, de leraren reeds gelijk door een doelpunt van Van Barneveld. Willem van Buitene bracht met een inswinger de score voor „Mountain United" op 2-1. De „Unox"-ploeg hergroepeerde zich, maar uit de nieuwe tactiek kwa men geen doelpunten voort. Weer was het Willem van Buitene, die met een fraai schot in de linker hoek keeper v.d. Klift het nakijken be zorgde (3-1). De supportersschare moedigde „Unox" nu nog meer aan en met suc ces ditmaal. Nieuwboer van „Unox" nam de twee de goal voor zijn rekening en de stand was 3-2. „Mountain United" bracht nu zwaar geschut in stelling en rechts back R. Koelman, helemaal naar voren gekomen, maakte er 4-2 van. Een paar minuten later schoot A. Zegers „Uni ted" naar 5-2. „Unox" liet de moed niet EDERVEEN Op donderdagavond 19 september komt op uitnodiging van de Ned. Hervormde jeugdraad ds. De Jong uit Leiden spreken over het onder werp „Hoe moeten wij het doen in de ze tijd". Deze avond is bedoeld als opening van het winterwerk. Alle ge meenteleden worden op deze avond ver wacht. De chr. gemengde zangvereni ging zal medewerking verlenen. RENSWOUDE De afdeling Rens woude van het Groene Kruis krijgt een ruimere behuizing. Naast het bestaande pand aan de Van Reedeweg zal binnen kort het belendende pand ook in ge bruik worden genomen. Momenteel is men bezig diverse veranderingen aan te brengen, zodat het een complex wordt. EDERVEEN Het ruimtegebrek waarmee de Julianaschool geruime tijd te kampen heeft gehad is voorlopig op gelost. Dezer dagen zijn twee noodloka- len in gebruik genomen die samen met een hal voor kledingberging een fraai geheel vormen met het bestaande com plex. In de nieuwe lokalen zijn de klas sen 3 en 4 ondergebracht, die tot voor kort waren gehuisvest in vergaderruim te van de Ned. Hervormde kerk. Deze kan nu tijdig in gereedheid worden ge bracht voor het winterjeugdwerk. EDE Het gemeentebestuur is niet van plan als nog toe te geven aan het verzoek van de benzineverkoopmaat schappij Frisol te Dordrecht om direct aan de Veenendaalseweg te De Klomp een benzinestation te vestigen. Al eer der werd een vergunning hiertoe gewei gerd. De maatschappij heeft daar nu beroep tegen aangetekend. De weigering der vergunning ge schiedde op de volgende gronden: de installatie zal niet behoren bij een in de directe omgeving aanwezig bonafi de bedrijf waarin motorvoertuigen ple gen te worden gerepareerd of waarin handel in deze voertuigen pleegt te wor den gedreven, terwijl niet is gebleken dat aan de Veenendaalseweg te De Klomp bijzondere behoefte bestaat aan een benzine-, superbenzine- en diesel- EDERVEEN Vanmorgen om 9 uur gingen de deuren open van de geheel verbouwde en gemoderniseerde elektri citeitszaak van de Gebr. Hevel in Eder veen. De winkel kon tweemaal zo groot gemaakt worden, dan hij voorheen was, zodat er nu voldoende ruimte is om in het bestaande assortiment een veel gro tere sortering te voeren. Het interieur van de winkel is mo dem, maar smaakvol. Vanaf de Hoofd weg heeft men een goed overzicht op het gehele interieur, mede dank zij de grote ramen, die bijna de grond raken. Zelfs in veel grotere plaatsen komt men zaken tegen van minder allure, dan Ederveen in deze vernieuwde win kel bezit. Als zodanig is het initiatief van de gebroeders Hevel een aanwinst voor het dorp. oliepompinstallatie. Het college zegt nu dat op 5 augus tus 1966 aan Frisol 'n vergunning inge volge de Hinderwet is verleend voor de plaatsing van de thans aanwezige ben zinepompinstallatie. Blijkens de door Drisol overgelegde tekening, zouden de pompen worden opgericht op het ach terste gedeelte van het perceel op een afstand van plm. 100 meter van de Veenendaalseweg en plm. 60 meter van de Griftweg. Naar thans blijkt is de installatie Blijkens de door Frisol overgelegde te kening, zouden de pompen worden op gericht op het achterste gedeelte van het perceel op een afstand van plm. 100 meter van Veenendaalseweg en plm. 60 meter van de Griftweg. Naar thans blijkt is de installatie evenwel plm. 55 meter dichter naar de Veenendaalseweg geplaatst, dit in strijd met de verleende vergunning ingevolge de Hinderwet. „Appellante heeft derhalve door het geven van een verkeerde voorstelling van zaken, reeds twee jaren kunnen profiteren van een onwettige situatie en het lijkt ons reeds hierom irreëel om hierop bepaalde rechten te baseren", aldus het college, dat de raad dan ook voorstelt het beroep van Frisol onge grond te verklaren. EDE De Kon. Nederlandse Jagers vereniging hudt zaterdag een internati onale kleiduivenschietwedstrijd op de militaire Schietbanen op de Ginkelse hie. De wedstrijd, waaraan prijzen zijn verbonden, begint 's morgens om elf uur. Om zes uur zullen in restaurant De Driesprong de prijzen worden uitge reikt. zakken. Na een borrelworstje werd met hernieuwde energie verder gespeeld, hoewel direct na rust A. Zegers doel man v.d. Klift opnieuw verschalkt# (6-2). Joyce Maosiwa zorgde voor 7-2. De „Unox"-defensie was nu totaal uit verband gerukt en dat was er da oorzaak van, dat Willem van Buiten# zonder moeite 8-2 kon scoren. De „Unox"-ploeg liet het er nog niet bij zitten. De mannen van Moret gingen opnieuw ten aanval en het werd door linksbuiten Kerkmeester bijna 8-3. Nog eenmaal zou het „Unox"-net bol gaan staan. Na een lange solo scoor de R. Koelman het negende doelpunt voor „United". Iedereen dacht dat „Unox" nu wel zou verslappen, maar de ploeg hield stand. De stand bleef 9-2 iri het voordeel van „Mountain United". Deze match werd gehouden dank zij het initiatief van de leraren Van Bar neveld en Kerkmeester. De leerlingen hopen, dat deze wed strijd een traditie wordt voor de „Berg school". OPHEUSDEN De Opheusdense sportvereniging Sparta '57 houdt mor genavond in de zaal van café Broek- huijze haar jaarlijkse jaarvergadering. Voor de pauze wordt een overzicht ge geven van de ups and downs van de vereniging in het afgelopen jaar. Daar na volgt de bestuursverkiezing. Aftre dend zijn in de afdeling Gymnastiek mevrouw Hoogkamer die zich weder om beschikbaar stelt en in de afdeling voetbal de heren Van Eist en Elands. Van Eist stelt zich weer beschikbaar als penningmeester, maar in de plaats van Elands zal een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen. Hij stelt zich niet meer herkiesbaar. Voor de aanvang van de vergadering kunnen kandidaten worden opgegeven. Na het officiële gedeelte volgt een ge zellig samenzijn waaraan medewer king wordt verleend door het kwartet J. Brouwer uit Wijk bij Duurstede. VEENENDAAL - In afwachting van de UPDB-competitie zijn de onderling# wedstrijden van de damclub VDC nu begonnen. Vorige week werd de partij W. de Kleuver-Keijman gespeeld die in remise eindigde en nu vonden de vol gende wedstrijden plaats: Van de Vliert-Meerveld 1-1; Kalter-v. Stempvoort 2T0; Gazenbeek-v. Rotter dam 0-2; Van de Hor-J. Vermeer 1-1; W. de Kleuver-v.d. Brandhof 0-2. Opvallend is het gelijk spel van Meerveld tegen de sterke dammer Van de Vliert, terwijl de prestatie van Van de Hor die zelfs op winst heeft gestaan, tegen Vermeer zeer goed te noemen is. Kalter gaat goed van start door reeds de tweede plaats in de nieuwe compe titie te winnen. Tenslotte is, in tegenstelling tot vori ge berichten besloten dat op de oude voet wordt voortgegaan. Dus alle spe lers blijven ondergebracht in één groep en komen allen slechts éénmaal tegen elkaar uit. De meeste leden geven hier aan de voorkeur. Door het toenemen van de verkeersdrukte werd medio de twintiger jaren ook in het oude Veenendaal, een rij-examen verplicht gesteld. Niet langer kon men zo maar achter het. stuur plaats nemen. Verkeersborden rezen uit de grond en ook het aantal verkeersregels nam toe. Ook in Veenendaal werd iemand aangesteld, van overheidswege, om een rij-examen te gaan afnemen. Het was de heer Marius van Schuppen. De heer Beukhof weet nog goed hoe het er tijdens zo'n examen aan toe ging. Hij weet het smaakvol op te dis sen. In gedachten gaan we dus een veertigtal jaren terug en zien ergens een hoogoprij zend verhikel staan. De adspirant-chauffeur neemt achter het dash-board" plaats, terwijl de heer Van Schuppen het achterste gedeelte van de wagen tot zijn domein kiest. Er kan gestart woren. Iemand zwengelt aan de voorkant van de auto aan een slinger, alsof hij een draaiorgel bedient, en zie... al ronkend komt de motor op gang! De chauffeur bedient pedalen en han dels en dan komt er beweging in het gevaarte. Men behoefde er niet voor naar Utrecht, Amersfoort of Arnhem. De heer Van Schuppen instrueerde de bestuurder naar het Verlaat te koersen. Eerst dus de Hoofdstraat door en rechtaf de Hoge Kant op. Nu links af de brug over naar het Gelderland en daar nog een keer een brug over bij Van Wijk's garagebedrijf. De brug gen vormden lastige hindernissen voor toenmalige begrippen. Had men beide bruggen vlot genomen, dan vormde niets meer een beletsen het rijvaardig heidsbewijs te ontvangen. Met een trots gezicht kon men zo iemand enke le dagen later achter het stuur van één of ander gemotoriseerd voertuig zien plaatsnemen. Men voelde zich minstens op het niveau van een heden daagse ruimtevaarder, die de neuske- gel van een raket binnenstapt... In Amersfoort ging men indertijd nog anders te werk. Het examen werd afgenomen door een politie-agent die rustig achter zijn bureau bleef zitten en van daar uit, door het raam, de ver- Tichtingen van de kandidaat-chauffeur volgde. De man moest een paar rond jes rijden tot de agent hem naar bin- nenwenkte. De agent beduidde dat de examinant nu ook een stukje moest te rugrijden. In de „achteruit" dus. Als dat onderdeel aardig lukte, was men met vlag en wimpel geslaagd voor het rijexamen. Het was de firma De Haas, die in Veenendaal de eerste wagens in de verhuur bracht (met chauffeur). De busdienst naar De Klomp kwam reeds ter sprake. Particuliere personenwa gens waren er in die tijd nog niet zo veel, zodat verhuur wel zin had. Steeds meer mensen begonnen er ge- 0 De eerste auto van wijlen ds. Jonge breur, een F.N. '26. bruik van te maken. Uiteraard ook za kenlieden, die dan vaak, na enige tijd zelf een automobiel aanschaften. Eén van de eersten die in Veenendaal een particuliere waren aanschaften was de zo bekende Hervormde predikant, ds. M. Jongebreur. Deze dynamische fi guur, die in 1904 van Jaarsveld naar Veenendaal kwam is nog vaak onder werp van gesprek. Zijn nagedachtenis schijnt onuitwisbaar te zijn. Hij heeft dan ook wel zijn stempel gezet op kerkelijk Veenendaal. Door velen wordt zijn naam nog met eer bied genoemd. Dat ds. Jongebreur in die tijd reeds een auto aanschafte, geeft aanleiding hem in de goede zin van het woord te kunnen kwalificeren als een „doordouwer". In 1926 trad de heer Gijsbert Beuk- hóf bij deze predikant in dienst als particulier-chauffeur. „Ik kon bijzon der goed met hem overweg. Je moest hem eerst even kennen. Het was een eerlijk man, die zei waar het op stond. Wat heb ik hem vaak gereden, in die vier jaren. Zijn eerste wagen was een F.N. '26, nummerbord L 13292. Een so lide vierkante kar. Voor op de bum per zijn rieten reiskoffertje. Tja het ging toen anders dan tegenwoordig. In al de jaren dat ik gereden heb, smaak te ik het genoegen geen ongeluk mee te maken. Behalve die ene keer..." Het gezicht van de heer Beukhof be trekt, als hij hierover begint. Het is de schaduw die, buiten zijn schuld, over zijn unieke chauffeurs-loopbaan is ge vallen. „Na de F.N. '26 schafte dr. Jonge breur een Cadillac aan, die in die da gen f 18.000 kostte. Een formidabel be drag dus, maar het was er ook de wa gen naar. Eens op een zomerdag in 1930, op 17 juli, was er de gebruikelijke zendings dag in Driebergen. Het spreekt voor zichzelf, dat ds. Jongebreur ook van de partij wae. Ik reed hem in de Cadellac er heen. Alles verliep naar wens, maar op de terugweg overviel ons een zware onweersbui. Het werd noodweer. De regen plensde in dikke stralen neer. Een grote trailer reed voor mij. Door een eigenaardige manoeuvre in een 0 Ook vroeger werd er wel eens een- auto totaldoss gereden. diepe plas spatte hij onze wagen plot seling geheel onder water. Ik had geen zicht meer en week iets uit en kwam terecht in het randspoor aan de kant van de weg. De rails waren spiegelglad en ik had grote moeite de wagen in be dwang te houden. Een kleine slip kon ik niet voorkomen en we tikten kort even een boom aan. Toen had ik de wagen weer in bedwang en dacht het er goed afgebracht te hebbeh. Maar, die korte tik was precies tegen het hoofd van ds. Jongebreur. Het kost te hem zijn leven...". Beukhof schudt zijn hoofd. Even ondergaat hij weer het verdriet van toen. De ontzetten de schrik nadat hij merkte wat gebeurd was... Voor de begrafenis van ds. Jonge breur bestond een immense belang stelling. Duizenden waren op d# bee®, om deze markante figuur naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Zijn graf neemt dan ook op de Nieuwe Be graafplaats aan de Munnikenweg een centrale plaats in. Enige tijd later moest Gljs Beukhof „voor komen". De rechter feliciteerde hem dat hij het er nog zo goed had af gebracht; maar Gijs bleef dagenlang overstuur. Het was de enige zwarte 0 De heer Marius van Schuppen, eerste bladzijde in zijn rij-loopbaan, want voor rij-instructeur examinator in Veenendaal. de rest reed hij altijd schadevrij.

De Vallei | 1968 | | pagina 5