Publikatie rapport maanden vervroegd „Helemaal niet!", zei kassier en rover vluchtte Ambulante liet weer lang op zich wachten Artsen en ziekenhuizen vinden gewonden lastig Visie van (en op) dr. Dijkstra Landelijk bouwplan voor alle volksgezondheidsinstituten Vakcentrales kritiseren nieuwe Loonwet Op politiek gebied verschillen die twee radicaal van mening! Volgende week wellicht al in Kamerdebat REGERING MAAKT HAAST MET HELP AAN VERKEERSSLACHTOFFERS St. Eiov verwijt „metaal-bazen^ contractbreuk „Ze komen altijd onverwachts en gooien liet hele werkprogramma overhoop" Jurist verdacht van fraude Wetsontwerp van onderminister Kruisinga Vrouw bekent bigamie PROEF MET 0011 WAT EERST? IEDERE VIJF JAAR OPNIEUW BEZIEN „ONBEGRIJPELIJK" GARANTIES STEEDS DUURDER CONTROVERSE RECEPT Maar hun pijp stoppen ze graag uit hetzelfde pakje. Voortrekker Pijptabak is aan geen gene ratie gebonden. Gewoon, eerlijke tabak zonder franje. Misschien wel de beste naturel pijp tabak, die u voor 1,25 per pakje kunt kopen! VOORTREKKER PIJPTABAK VAN THEODORUS NIEMEYER TE WENSEN OVER TE KLEINE GROEP Redactie studentenblad aan de kant gezet DONDERDAG 12 SEPTEMBER 190* ROTTERDAM Twintig minuten nadat er een mislukte overval op het bijkantoor van de Spaarbank op de hoek van de Stadhoudersweg en de Dresselhuysstraat in Rotterdam was gepleegd, heeft de politie de twee over vallers gearresteerd. Kort na half zes gisteravond was de 25-jarige G.A.K. het bijkantoor binnen gekomen. Hij wilde geld opnemen van een spaarbankboekje, dat op naam stond van de 28-jarige controleur U. de B. Deze zat naar later bleek buiten in een oud Opeltje ie wachten. De 47-jarige beheerder L. J. Contze vertrouwde de zaak niet omdat er twee bladzijden van het boekje op elkaar wa ren geplakt. Toen hij naar de kaarten bak liep, legde üc overvaller een akten- tas op de balie en trok hij een speel goedpistool. „Ik wil de tas vol geld". „Helemaal niet zei de heer Contze. Intussen drukte zijn collega de alarm knop in. In paniek rende K. het kan toortje uit. Twintig minuten later werd de auto van de overvallers op de Rotterdamse Reukelsdijk gevonden. Even later wer den K. intussen in andere kleren en met een pruik op en De B. ingere kend. Een ongeveer 22-jarige jongeman heeft woensdagavond getracht de 80-ja- rige emeritus-predikant J. Bekius In Bergen (N.H.) onder bedreiging met een pistool van zijn geld te beroven. De dominee bleek echter geen geld in huis te hebben, waarna de overvaller onver- richterzake vluchtte. Omstreeks kwart voor tien werd er bij de woning van de emeritus-predikant aan de Mosselenbuurt in Bergen aange beld. Toen de predikant opendeed, stond er een ongeveer 22-jarige jongeman voor de deur, gehuld in een overall, met zwarte handschoenen en over het ge zicht een nylon kous. Dreigend met een pistool zei hij enkele keren: „Money, money!" De predikant wist zijn overvaller, die te oordelen naar zijn accent een Ne derlander is, duidelijk te maken dat er geen geld in huis was. Daarna vluchtte de man, na eerst nog de telefoondraad te hebben losgerukt. Na enkele minuten wachte besloot de predikant bij buren aan te bellen en daar de politie te bellen. Deze is on- midellijk met een onderzoek begonnen, dat tot nu toe echter nog geen resultaat heeft gehad. UTRECHT De katholieke metaal- bond St. Eloy is boos op de werkge vers in de metaalnijverheid. De bond verwijt de Federatie van werkgeversor ganisaties in de metaalnijverheid con tractbreuk. De Federatie heeft haar leden vol gens Sint Eloy de raad gegèven zieke werknemers niet langer dan een jaar aanvulling te geven op de vakantieuit kering volgens de WAO (Wet op de ar beidsongeschiktheid). Naar de mening van St. Eloy wordt daarover niets inde bestaande cao bepaald. DEN HAAG Over een breed front wordt haast gemaakt met de aanpak van hulp aan verkeersslachtoffers. Waarschijnlijk binnen een week zal het rapport-Muntendam over alarmering, ambulances en ziekenhuizen worden gepubliceerd. Dwars door alle drukte met de miljoenennota en de begrotingen heen. wordt in Den Haag geprobeerd het rapport op tijd bij de Staatsdrukkerij gedrukt te krijgen, maanden eerder dan de bedoeling is geweest. Volgende week woensdag zal de hulp verlening aan de verkeersslachtoffers een belangrijk onderdeel kunnen vor men van het Kamerdebat over de nota- verkecrsveiligheid. Tenminste, als het de ministers van Verkeer en Water staat, Sociale Zaken en Volksgezond heid, Binnenlandse Zaken en Justitie lukt het rapport tijdig aan de Kamer leden te sturen. Verwacht wordt dat de ministers in het Kamerdebat hun eigen standpunt over de onderdelen van het rapport uiteen zullen zetten. Zestien Tsjechen, met vakantie ln ons land, hebben bij de Utrechtse vreemdelingenpolitie gevraagd hun vi sum te verlengen. Verzoeken om asiel heeft de Utrechtse politie niet gekre gen. Onder de Tsjechen is een echtpaar met drie kinderen. Alle zestien willen zij de politieke toestand in hun vader land nog even aanzien. Beslissingen over de definitieve instel ling van het landelijke centrale alarm nummer 0011 en de organisatie die er bij hoort, zullen eerder worden genomen nu publikatie van het rapport-Munten dam maanden is vervroegd. Ook beraad over de organisatie aan de kant van de ziekenhuizen zal eerder dan verwacht op gang komen. Voor 15 oktober begint een proef in de districten Breda en Tilburg met het alarmnummer 0011 en de coördinatie van de hulp door de politie. Binnenkort komt een werkgroep, die de proef bege leidt, bijeen. Gecoördineerd door de commissaris van de Koningin, dr. C. N. M. Kortmann, werken er telefoon technici, artsen, politiemannen en zie- kenvervoerders uit Noord-Brabant in samen. In Den Haag stuurt een interdeparte mentale werkgroep er nu op aan de Brabantse proef met spoed tot een lan delijk systeem te kunnen uitbouwen. LEEUWARDEN Ongeveer drie kwartier heeft de zwaargewonde timmerman C. Adema (48) uit Mak- kum gisteren moeten wachten op een ambulance. Om half vijf raakte de man ernstig gewond na een val van zeven meter hoog dak van een loods op het terrein van de scheeps werf C. Amels en Zonen in Mak- kum. De man kreeg een schedelba- sisfractuur, een hoofdwond en brak een sleutelbeen en een pols. Onmiddellijk werd de ambulance in Sneek gebeld, garage Haneburg ondernemer Tj. Zijlstra, die op zijn beurt weer contact opnam met de opnamezuster van het Sint An- toniusziekenhuis te Sneek. De ambu lance rukte om vijf uur uit en was om tien voor half zes op de werf. Met politie-escorte werd het slacht offer overgebracht naar het Sint An- toniusziekenhuis te Sneek. Zijn toe stand was gisteravond zorgwekkend. Volgens de rijkspolitie in Makkum zou het wenselijk zijn dat er in Bols- ward een G.G.D. kwam, zodat een snellere hulpverlening mogelijk wordt. BREDA De secretaris van de raad voor kinderbescherming in Breda. mr. A. A. van W., geschorst in afwachting van het resultaat van een onderzoek naar zijn financiële beleid. Mr. Van W. was ook directeur van het Bredase bu reau kinderbescherming. De voorzitter van de raad, mr. C. J. van Delft, zei ons dat het gaat om fi nanciële manipulaties, waarvan echter de periode waarover die zich hebben uitgestrekt, noch de grootte thans be kend zijn. Pikant detail: Mr. Van W. specialiseerde zich in de criminologie. WOERDEN De dag van gisteren was kenmerkend voor dr. J. Dijkstra, de Woerd en se chirurg en de Neder landse medische autoriteit op ambu lance gebied: 's Morgens opereren, 's Middags opereren. In de verre na middag een gewijzigd type ambulance bestuderen. In de vooravond dit ge sprek over ambulances, alarmering, op vangcentra in ziekenhuizen. Over het geheel van alarmering en hulpverle ning. „Er is gesteld dat een goede alar mering en hulpverlening Nederland de laatste jaren elk jaar opnieuw drie- tot zeshonderd verkeersdoden zou hebben bespaard. Waar komen die getallen vandaan, dokter?" „Garanderen kun je als arts nooit iets, maar de getallen zijn toch veel meer dan een ruwe schatting. Ze zijn het resultaat van een Duits onderzoek naar het verschil in aantallen doden tussen ongelukken, waar hulp werd ge boden met een speciale ongeluks-am- bulance met een deskundige beman ning aan boord, en ongelukken waar een normale ambulance met een chauffeur en een helper aan te pas kwam. Voorzichtig stelde men daarna dat met de speciale ongeluks-ambu- lance twintig tot veertig procent van het aantal slachtoffers dat kort na het ongeluk pleegt te sterven, wordt ge red. Secties op de overleden gewonden bevestigden de percentages. De ruime marge is ontstaan doordat men vaak niet zeker kan zeggen of een patiënt alleen door verstikking is overleden of door een samengaan van factoren." DEN HAAG Er komt een landelijk plan voor de bouw van ziekenhuizen, verpleegtehuizen en alle inrichtingen op het gebied van de volksgezondheid. Voor de bouw van en de voorzieningen in zo'n inrichting zal dan een ver gunning van de minister of de staatssecretaris van Sociale Zaken nodig zijn. Dit is het belangrijkste punt uit het wetsontwerp Ziekenhuisbouw, dat Staats secretaris dr. R. J. H. Kruisinga (volksgezondheid) bij de Tweede Kamer heeft ingediend. Het is de bedoeling dat dit plan iede re vijf jaar opnieuw wordt bekeken. De staatssecretaris hoopt, zo zei hij in Den Haag, dat het eerste plan binnen een of anderhalf jaar na aanneming van het wetsontwerp door het parlement in de Staatscourant kan worden gepubli ceerd. Kleine verbouwingen vallen er bui ten. Hiervoor zal geen vergunning van de minister of de staatssecretaris nodig zijn. Het is de bedoeling dat het lande lijke plan is gebaseerd op de plannen voor de bouw van ziekenhuizen en der gelijke, die door Gedeputeerde Staten moeten worden gemaakt. Zij kunnen in hun eigen gebied het bes,te bekijken welke nieuwe inrichtingen nodig zijn, en hoe nieuwe voorzieningen op elkaar kunnen aansluiten. Het ministerie zal echter voor de pro vinciale planning wel aanwijzingen kunnen geven. De gezamenlijke „blauw- UTRECHT Het NVV juicht het toe. dat minister Roolvink het Buitenge woon Besluit Arbeidsverhoudingen niet de daaraan verbonden ingewikkelde goedkeuringsprocedures wil vervangen door een loonwet, waarin in principe de contracterende partijen de vrijheid krij gen zelf de inhoud van arbeidscontrac ten te bepalen. Niet gelukkig is het NVV echter met de uitwerking, die de minis ter op bepaalde punten in het wetsont werp heeft gegeven. De bezwaren van het NVV gelden voornamelijk vier on derdelen, die alle betrekking hebben op de mogelijkheid, die de minister krijgt om ln te grijpen. Het Nederlands Katholiek Vakver bond zal zich in zijn eigen beleidscolle- ges en ook samen met de twee andere vakcentrales op korte termijn beraden over deze nieuwe loonwet. Als voorlo pig commentaar verklaarde het NKV desgevraagd, dat de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid ln zijn wetsontwerp nogal ver gaat met be trekking tot het ingrijpen in de loonont wikkeling en de regering over bevoegd heden wenst te laten beschikken, die men elders in Europa behalve dan in dictatoriaal geregeerde landen niet aantreft. Volgens het wetsontwerp wil de rege ring ingryjen als de loonkosten tot ern stige verstoring van de notionale econo mie dreigen te leiden. Dit noemt het NKV onbegrijpelijk, aangezien het ook de regering bekend zal z.yn, dat er tot nu toe niemand in geslaagd is welke factor dan ook als de oorzaak van een min of meer onevenwichtige economi sche situatie aan te wijzen. Daarvoor is naar het oordeel van het NKV het economisch leven te gecompli ceerd en ziet de regering klaarblijkelijk over het hoofd, dat de loonontwikke ling ook moet worden gzien als de reac tie op een bestaande economische situ atie. Bovendien houdt de formulering van het wetsontwerp opnieuw het ge vaar in, dat men het economische even wicht tracht te herstellen door eenzij dig de lasten daarvan af te wentelen op de loon- en salaristrekkenden. Met betrekking tot het ingrijpen op de geldigheidsduur van de collectieve arbeidsovereenkomsten gelden bij lang lopende contracten nog speciale proble men. Weliswaar komt de minister met een oplossing die uit een oogpunt van rechtvaardige verdeling van de lasten voor alle loon- en salaristrekkenden op zichzelf wel aanspreekt, maar ander zijds een direct gevaar oplevert voor de essentie van langlopende contrac ten. Werkgevers en werknemers, die hierbij zijn betrokken, weten namelijk voor geruime tijd waaraan zij toe zijn en hebben bij voorbaat eventuele mee- of tegenvallers in de c.a.o. verdiscon teerd. Mogelijkheden tot ingrijpen zul len volgens het NKV de stabiliteit ern stig in gevaar brengen. ...gaóobk het b Ook het Chr. Nat. Vakverbond juicht het toe, dat er 'n echte Loonwet komt ln plaats van het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen, dat een stuk noodwetgeving is. Daarnaast bevat het wetsontwerp echter een aantal punten, dat aanleiding kan geven tot ernstige kritiek. Het gaat het CNV daarbij vooral op de vraag of de tekst van de wet voldoen de garanties geeft, dat de regering al leen kan ingrijpen wanneer dit beslist noodzakelijk en verantwoord is en of voldoende duidelijk is vastgesteld aan welke voorwaarden de maatregelen dan dienen te voldoen. In elk geval dient naar het oordeel van het CNV te worden voorkomen, dat deze maatregelen te snel worden geno men of eenzijdig op de werknemers drukken. Zeer speciaal geldt dit voor de bevoegdheid van de regering de vrije loonpolitiek geheel op stal te zetten en weer een stelsel van geleide loonvor ming in te voeren. drukken" van de provincies gaan, met eventuele bezwaren van belanghebben den en opmerkingen van de Gedepu teerden naar een in te stellen college voor de ziekenhuisbouw. Dit geeft aan de minister of de staatssecretaris een advies en op basis hiervan maakt het college ook een landelijk plan. De be trokken bewindsman stelt het daarna officieel vast. Wie meent dat zijn be langen door het officiële plan in gevaar komen, kan ertegen in beroep gaan. Staatssecretaris Kruisinga wijst er in zijn memorie van toelichting op dat de gezondheidszorg steeds meer geld gaat kosten. In 1965 werd 170 miljoen gulden geïnvesteerd in de bouw van ziekenhuizen en dergelijke, in 1967 254 miljoen gulden. Dat is een stijging van vijftig procent. De vaak zeer dure „in ventaris" valt buiten dez« cijfers. Er werd in 1965 voor 150 miljoen gul den aan bouwvergunningen uitgegeven; dit bedrag was voor 1967 396 miljoen gulden. De stijging is hier dus 160 pro cent. Die groei komt volgens dr. Kruisin ga niet tot staan. Integendeel; nieuwe inzichten over medische behandeling en verpleging leiden steeds meer tot een verdere ontplooiing en vernieuwing van de medische voorzieningen. Nieuwe vindingen op medisch gebied vragen echter, dat die voorzieningen in de ver scheidene inrichtingen zo doelmatig mogelijk op elkaar worden afgestemd. Op die manier kunnen ook onnodige kosten worden vermeden. Dr. J. Dijkstra werd in 1913 in het Friese plaatsje Britswerd geboren. Hty ging naar het gymnasium in Leeuwarden en studeerde medicijnen in Amster dam. Als beginnend arts ging hy zich in 1938 in de chirurgie verdiepen. Dat duurde niet lang. Iiy wilde toch de algemene geneeskunde in. Tot 1943 was hy huisarts in Zaandyk. Opnieuw dook hy toen de chirurgie in, nu biyvend. In 1947 vestigde hy zich als chirurg in Woerden. In 1949 promoveerde hy. Als huisarts kwam hy in aanraking met ambulances en EHBO. Toen al werd zijn belangstelling voor de hulpverlening by ongelukken gewekt. Als chirurg kwam hy opnieuw met ambulances in aanraking, maar nu van de andere kant. Iiy was niet meer de arts die de patiënt met de ambulance liet afvoeren, maar de chirurg die de door de ambulance afgeleverde patiënt ging behande len. zyn belangstelling voor het ambulancevraagstuk werd nog gestimuleerd door de ongelukken op de autosnelweg by Woerden en de twee grote spoor wegongelukken in de buurt van Woerden in 1961 en 1962. Drie jaar geleden was hy voorzitter van de subcommissie die het deel over ambulances van het rapport-Muntendam samenstelde. Er moet van alles worden georga niseerd op het gebied van alarmering. zjtten. De technische problemen zijn ambulances, opvangcentra in zieken huizen. Wat verdient de prioriteit? „In theorie zou er eerst een net van GGD's en DGD's - met daarin opgeno men de goede particuliere ziekenver- voerders - tot stand moeten komen, compleet met goede ambulances en enkele helikopters. Daarmee kun je dan draaien. Alarmering en opvang centra kunnen vervolgens worden aan gesloten. Juist omdat de alarmering op het ogenblik het grote knelpunt is, terwijl er een vrij groot park van wel of niet aan de eisen beantwoordende ambulances is, zou het denkbaar zijn om in Nederland eerst de alarmering bij de kop te pakken en dan pas de ambulances. De opvangcentra in de ziekenhuizen zijn een kwestie van in terne organisatie." „Hoe stelt u zich een goed alarme ringssysteem voor?" Centraal georganiseerd, snel en effi ciënt werkend. Bij welke instantie de districtscentrales worden onderge bracht is niet belangrijk. Als er maar goed wordt gewerkt. Veel tijd hoeft er in het op poten zetten van een goed alarmeringssysteem niet eens te gaan evenmin onoverkomenlijk." „Het rapport over centrale alarme ring heeft zo erg lang op zich laten wachten. Waardoor is het opgehou den?" „Er was een controverse tussen twee instanties die eventueel met de uitvoering zouden worden belast." (Dr. Dijkstra wil hier niet meer over zeggen. Waar hij op doelt is een touwtrekkerij tussen de ANWB en de politie om de alarmcentrales. Dat liep zelfs zo hoog op dat de ANWB dreigde niet meer mee te willen doen. Die kwestie schijnt echter te zijn bijge legd.) „Denkt u dat het mogeiyk is om met meerdere soorten ambulances te gaan werken, zoals in Duitsland gebeurt: ambulances voor ongelukken en ambu lances voor normaal ziekenvervoer bij voorbeeld?" „Als er maar één ambulance in een gebied is, moet die overal voor kunnen ADVERTENTIE LEEUWARDEN De 42-jarige Ier se vrouw B. M. heeft gisteren voor de Leeuwarder rechtbank volmondig toe gegeven dat zij bigamie heeft gepleegd. Zij trouwde in Harlingen met een ka pitein van een coaster, terwijl zij ook al een huwelijk had gesloten in het Britse Coventry. Uit dit huwelijk werden drie kinde ren geboren: de Nederlandse kapitein schonk zij twee meisjes. Het tweede telastgelegde was belediging zij zou haar Nederlandse schoonmoeder voor „smeerlap" hebben uitgescholden. De vrouw, die voor de rechtbank uit sluitend Engels sprak, zei dat zij hele maal niet wist wat het woord bete kende. De tolk legde haar uit dat het „een slecht persoon" is. Waarop de vrouw zei hiervan nog nooit te hebben gehoord. Zij haalde haar tasje tevoorschijn en viste er een knipsel uit het dames weekblad Margriet uit op, waarop het recept voor een cake stond, die inder daad Smeerlap werd genoemd. De Ierse zei dat zij naar haar schoonmoeder was gegaan om naast geld voor de alimentatie het recept voor deze delicatesse te halen. De schoonmoeder, die als getuige werd gehoord, hield vol hiervan niets meer te weten, en kreeg daarbij steun van haar dochter. De officier van justitie moest inzake deze belediging vrijspraak vragen. Voor het plegen van bigamie eiste hij zeven maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. WASHINGTON In de Verenigde Sta ten zijn ruim honderd miljoen vuurwa pens in privébezit. Twintigduizend Ame rikanen zullen dit jaar. met opzet of per ongeluk, worden doodgeschoten. Dit heeft de Amerikaanse minister van justitie, Ramsey Clark, onder meer ge zegd in een brief die aan iedere Ameri kaanse senator persoonlijk is overhan digd. Clark dringt aan op krachtige wet ten om het bezit van vuurwapens te be perken. „Wij hadden dit al jaren gele den moeten doen. Het zal jaren duren voordat de wet enig effect zal hebben". V-708 f worden gebruikt. Als er echter grote ambulancediensten worden gevormd die hele steden of hele streken bedie nen, is het gemakkelijker om met twee soorten ambulances te gaan wer ken. De commissie-Muntendam stelde de eisen op waaraan een ongeluks-am- bulance moet kunnen voldoen om bruikbaar te zijn. De hoofdzaak in zo'n ambulance is ruimte. Er zouden ook eisen voor de ambulances vor het normale ziekenvervoer (tachtig pro cent van het vervoer) moeten komen. Grote diensten zouden kunnen mikken op een wagenpark van ambulances voor het gewone werk plus één of meer ongeluks-ambulances." „De ontvangst van gewonden in zie kenhuizen laat veel te wensen over. Is die situatie ontstaan doordat de stroom gewonden te snel toeneemt? Is er geen geld? Of heeft men het simpelweg niet vlug genoeg gezien?" „Nee, het ligt nog anders. Gewonden zijn lastig voor ziekenhuizen. Ze ko men altijd onverwachts. Je kunt je er niet op instellen. Vandaar dat sommi ge ziekenhuizen na zes uur in de mid dag gesloten zijn, net als winkels. Bij andere ziekenhuizen is men veelal maar ten dele ingesteld op de ont vangst van gewonden. Langzamerhand gaat men zich echter aanpassen." „U zegt dat de gewonden vaak las tig zijn voor ziekenhuizen. Geldt dat net zo ten opzichte van de artsen? Vin den die gewonden ook maar een hin derlijk bijkomstig kwaad?" „Artsen vinden gewonden wel lastig. Een ongeluk betekent altijd een volle dig overhoop gooien van je werkpro gramma. Ongelukken gebeuren vaak op spitsuren. Dan zit je net te eten. Of 's nachts en dan lig je te slapen. Dat alles wil echter niet zeggen dat de artsen niet willen helpen. Het pro bleem is echter dat de jonge en ent housiaste artsen net van de universi teiten komen en hun opleiding niet is gericht op hulp bij ongelukken. Veel van de oudere artsen, die wel de nodi ge ervaring hebben opgedaan, zijn ge specialiseerd geraakt en komen de zie kenhuizen bijna niet uit Er is dus ge woon een leemte wat beschikbare hulp van artsen bij ongelukken betreft." „Is het niet vreemd "at er geen groep van artsen pressie is gaan oefe nen om een alarmerings- en hulpverle- ningssysteem van de grond te krij gen?" ,.Er zijn maar weinig artsen gespe cialiseerd in de hulpverlening bij on gelukken, de traumatologie. Die weini gen hebben geregeld hun stem laten horen, maar zij zijn veel te gering in aantal om als groep op te kunnen tre den. Dat er maar zo weinig traumato- logen zijn, komt doordat het een wei nig aantrekkelijk specialisme is. Kijk, als je je ergens in specialiseert en je bent goed dan heb je de redelijke kans dat je meer patiënten krijgt. De moei te die je je getroost wordt zo beloond Als je je in de traumatologie specia liseert, gaan er heus niet opeens meer ongelukken vlak voor je deur ge beuren. Dat stimuleert natuurlijk niet." DELFT In een rumoerige vergade ring van de Delftse Studenten Raad i» de redactie van het studentenblad Ora kel aan de kant gezet. Twee behouden de partyen in de raad het Delfts Studenten Corps en het Nederlands Stu denten Akkoord waren verbolgen over het anti-ontgroeningsartikel waar ln een opsomming werd gegeven van excessen die de laatste vijf jaar aljn voorgekomen. De redactie is officieel niet afgezet. Van NS A en DSC, die de meerderheid in de raad hebben, mocht de redactie aanblijven, maar zij beperkten het aan tal redactionele pagina's tot nul. Een nieuwe centrale commissie zal nu het blad gaan verzorgen. De coalitie centrum-links verliet voor de stemming de zaal, omdat het volgens haar om een verkapte reglementewijzi ging ging. •ij.. 4

De Vallei | 1968 | | pagina 9