Nederlandse voetballers hebben geen instelling voor ,het karwei' Tonny Sijbrands blijft winnen Geoff Vanderstock doorbrak eerste 49 seconden-barrière EDDY BEUGELS BETRAPT OP GEBRUIK VAN DOPING Wereldrecord 200 m: 19,7 sec.! Ton Eykenboom begeleidt atleten naar Mexico v BADMINTON- AFDELING VAN ARENA" NU OPGERICHT Motor-trial, zondag in Kootwijk van start Drastisch saneren dringend nodig Tom Okker gaat in Los Angeles spelen Snelle 800 meter van Jean Pierre Dufresne Felice Gimondi nam leiderstrui over Poolse voetbalploegen trokken zich terug Mary Rand niet naar Olympische Spelen Nederlandse renners naar het buitenland PRISMA Lykke/Eugen op kop R.D.Y. startte met onderlinge competitie Feyenoords nederlaag een harde les Te weinig Contact uitbreiden Complete nederlaag OP 400 METER HORDEN In Bordeaux-Parijs Verstoord NCRV en KRO samen naar Nürnberg-Ajax Europese bokstitel voor Deen Bogs Toch positief Vaste coach Opvangen Veel geld kosten EK honkbal in Haarlem Ronde van Catalonië Zesdaagse van Londen J1 Dammen Pagina 17 VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1968 ROTTERDAM De nederlaag die Feijenoord in Engeland, in de eerste nonde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen Newcastle United, heeft geleden, is bij de Rotterdammers hard aangekomen. „Voor mij leek het", zo recapituleerde manager Brox, „of de zwarte dagen van de wedstrijd tegen Real Madrid weer waren teruggekeerd. Ik ben erg geschrokken. We zijn gewoon overspeeld." Trainer Ben Peeters: „We zijn geconfronteerd met echte brood voetballers. De spelers van Newcastle United wisten dat er een karwei op te knappen viel. Dit is niet alleen een nederlaag voor Feijenoord, maar voor het hele Nederland se voetbal." De fors uitgevallen nederlaag valt voor Feijenoord, dat de laatste jaren aan een duidelijk zichtbaar herstel werkte, begrijpelijk slecht te verteren. „Maar", zo zegt manager Brox „na een nacht slapen is er maar één con clusie: Het is de beste les geweest, die wij maar hadden kunnen krijgen. We weten nu tenminste weer waar we aan toe zijn. Als koploper in de eredivisie zijn wij volkomen van de grasmat ge speeld, in tempo weggespeeld en er technisch niet aan te pas gekomen. Dui delijk is het verschil in niveau naar bo ven gekomen tussen het Engelse en het Nederlandse voetbal. Na een periode, waarin het Engelse voetbal leek te sla pen, zijn ze nu meer wakker dan ooit". Feijenoords manager heeft geen per soonlijke verwijten. „De spelers heb ben hun best gedaan. Zelfs Rinus Is rael, toch een steunpilaar in de natio nale formatie, stond te dollen". Waar ligt de oorzaak dan? „De men taliteit van het betaalde voetbal in Ne derland is verkeerd. Er wordt te wei nig gedaan aan de opvoeding. Waarom heeft men ooit de betaalde jeugd aan de kant gegooid? Daar, en nergens an ders, moet de opvoeding beginnen. Sinds april van dit jaar zijn wij overgegaan tot volledig professionalisme. Tweemaal per dag trainen en wij zullen geen spe ler meer aantrekken met de belofte van een mooie zaak of zo. Er zal ge werkt moeten worden, alleen aan voet ballen denken en niets anders meer. Dan pas kunnen we eraan denken ooit gelijk in spelkwaliteit te komen". Voorwaarde voor de heer Brox om aan de top van het Europees voetbal te komen is tevens het drastisch terug brengen van het aantal betalende clubs. „Er zal op grote schaal gesaneerd moe ten worden. Een goede speler in Elink- wijk en twee in DOS Ls niet voldoende om een topclub te kweken. Wij wor den iedere week geconfronteerd met het tempo van de eredivisie. Een elftal, dat hierin aan de top staat, gaat zich superieur voelen en hetzelfde tempo spelen. Op internationaal niveau is dat funest. Wij sukkelen elke week mee in het tempo van de Nederlandse compe titie en daarvan hebben wij in Engeland •en demonstratie gegeven". We zullen in de toekomst het inter nationale contact moeten uitbreiden. Niet meer alleen tegen Spanje en Italië maar vooral tegen Engeland en West- Duitsland. Dit zijn momenteel twee lan den, die naast hardheid de kunst ver staan om snel en technisch te blijven spelen. De 4 duels om de Europese bekers mogen ze voor mij morgen af schaffen. Daarvoor in de plaats een Europese nacompetitie waaraan de bo- LIVORNO Ook na de derde ronde van de Europese damtitel is de Ne derlander Tonny Sijbrands ogeslagen gebleven. Donderdag won hij in de tweede ronde van de Limburger Ferdi Ofcrogelmk en in de derde was hij de Amsterdammer Wim van der Sluis de baas. Van de Russische dambond heeft de Italiaanse organisatie intussen een telegram ontvangen waarin werd me degedeeld dat de Russische dammers naar Livorno onderweg zijn. Men ver wacht dat ze vandaag in tlalië zullen arriveren en men heeft besloten ze alsnog tot het toernooi toe te laten on danks het feit, dat er dan reeds vier ronden zijn gespeeld. De uitslagen van de tweede en derde ronde luidden: Tweede ronde: Sijbrands (Ned.) Okrogelnik (Ned.) 2-0; Kleinmann (Belg) Fanelli (It) 0-2; Verse (Fr) Bajolle (Fr) 2-0; Simonelli (It.) Vitru (It.) 1-1; Hi- sard (Fr) Feldi (Oost.) 2-0; Agliardi (It Gedance (Zwits 1-1)). Derde ronde: Sijbrands Van der Sluis 2-0; Hi- sard Okrogelnik 1-1; Bajolle Feldl 2-0; Kleinmann Virtu 1-1; Agliardi Simonelli 2-0; Verse Fa nelli 2-0. De afgebroken partij uit de eerste ronde tussen Virtu en Gedance eindig-, de in remise. De stand aan de kop van het klasse ment luidt na drie ronden: 1. Sijbrands 6 pnt.; 2. Verse 5 pnt.; 3. en 4. Hisar en Fanelli 4 pnt. KOOTWIJK De Trial is in de mo torsport wel de meest zuivere vorm van sport. Alles komt aan op behendig heid en technisch, vaardig rijden. On der auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Motorrijders Vereniging wordt het komende seizoen weer een zeven tal van deze wedstrijden georganiseerd op het fraaie circuit in Kootwijk bij de uitspanning „Kootwijkerduin". De orga nisatie is weer in handen van de AMAC „De Veluwe". Zondag wordt de eerste verreden. Om tien uur zal de eerste deelnemer van start gaan. Het is voor het vierde jaar in suc cessie, dat de wedstrijden in Kootwijk worden georganiseerd. Het vorige sei zoen kon men zich zelfs beroepen op buitenlandse deelneming. In elk geval zal het komende seizoen de deelneming van de top van de Nederlandse Trial- rijders verzekerd zijn. Er kan gestart worden in de klassen senioren, junio ren en nieuwelingen. De inschrijving staat open voor motoren en bromfiet sen. vensten van de ranglijst kunnen deel nemen. Dan pas kun je groeien naar een top. Voor elk land ook veel aan trekkelijker". Manager Brox en trainer Peeters had den voor de wedstrijd tegen Newcastle United een bezoek aan Engeland ge bracht. Zij zagen er de wedstrijd New castle tegen Everton. Was men daar dan niet wijzer van geworden? „Dat was een andere wedstrijd. Toen had Newcastle tegenspel. Voetbal dat in hetzelfde tempo werd gespeeld en dan valt het verschil met voetbal in Nederland niet zo op. We weten nu in ieder geval, dat we er geweest zijn. We hebben veel geleerd en voor mij is er nog maar een conclusie: we zijn nog altijd betaalde amateurs en dat moet zo spoedig mogelijk veranderen". Trainer Ben Peeters, die zijn spelers na terugkeer uit Engeland op het trai ningsveld duchtig onder handen nam, zag de nederlaag als een complete ne derlaag van het betaalde voetbal in Ne derland. „Wij hebben daar gespeeld zo als we ook met AZ'67 hebben geduel leerd. Wel beter, maar de tegenstander te vaak aan de bal. Als we met 2-0 voorstaan wordt er te gemakkelijk ge zegd van „we hebben toch gewonnen". „De spelers hebben niet de instelling om een karwei op te knappen. Ze zijn geen broodvoetballers, hoewel ze het wel moeten zijn. De hele dag „pillen" en aan niets anders meer denken. Als je in Engeland niet voldoet, dan staat de deur van de mijn wagenwijd open. Dan kunnen ze daar geld verdienen". Niet de nederlaag, maar wel de wijze waarop was verloren, had de trainer van Feijenoord diep geschokt. „Wij hadden de middelen niet. De spelers schoten in alles tekort, vooral condi tioneel. We zullen de spelers bij moeten brengen, dat er ook tegen lagere elftal len negentig minuten zal moeten wor den geknokt. Gewoon inmaken als de mogelijkheden daarvoor aanwezig zijn. Dat doen de Engelsen ook. Die instel ling krijg je echter alleen als je de he le dag aan „pillen" denkt en je er uit sluitend je geld mee kan verdienen. Onze ogen zijn geopend. Ik hoop die van de spelers ook". ADVERTENTIE ROTTERDA Dc Nederlandse profwielrenner Eddv Beugels is be trapt op het gebruik van doping. De dopingcontrole na dc 67ste wegwed strijd Bordeaux Parijs heeft uitge wezen dat hij van verboden stimule rende middelen gebruik heeft ge maakt. De Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie (KNWU) is hiervan telegra fisch door de internationale wieler bond (UCI) op de hoogte gesteld. Beu gels werd in Bordeaux Parijs, een monsterrit van ruim vijfhonderd kilo meter vierde op ruim vijf minuten van de winnaar. SOUTH LAKE TAHOE Tijdens de selectiewedstrijden voor de Amerikaan se heren - atletiekploeg heeft Geoff Vanderstock het wereldrecord op de 400 meter horden, zoals we gisteren reeds vermeldden, verbeterd en gebracht op 48,8 sec. Het oude record stond sinds 13 september 1964 op naam van de Ameri kaan Rex Cawley met een t(jd van 49.1 sec. Op de 200 meter evenaarde Tommie Smith met 20 sec. zyn eigen wereld record. Deze prestatie kon echter niet worden erkend omdat Smith met een te sterke rugwind liep. De finalerace op de 400 meter hor den was ongetwijfeld het hoogtepunt van de selectiewedstrijden. De blonde CaLifornische student Geoff Vander stock wierp in het stadion „Echo Sum mit" alle voorspellingen omvér en slaagde erin het wereldrecord van Caw ley met liefst 0,3 sec. te corrigeren. Cawley kwam destijds, eveneens tij dens Olympische selectiewedstrijden (in Los Angeles), tot zijn record. Vanderstock, die 1.86 meter lang is en 84 kilogram weegt, is de eerste atleet in de geschiedenis, diie de 49-sec.-bar rière op dit nummer wist te doorbre ken. De Amerikaan had bij de finish meer dan twee meter voorsprong op Boyd Gittens, die met 49,1 sec. de ou de wereldtijd evenaarde. Favoriet Ron Whitney verbeterde weliswaar zijn per- GEÖFF VANDERSTOCK soonlijke record tot 49,2 sec., maar hij moest zich met de derde plaats tevre den stellen. Overigens nog goéd genoeg voor een reis naar Mexico. Vanderstock zei enige minuten na af loop, toen hij weer wat op adem ge komen was: „Ik voel me reusachtig. Ik heb het gevoel alsof ik drie meter lang ben. Het is verbazingwekkend hoeveel energie ik nog over had op het laatste rechte stuk. Met dit wereldrecord heb ik op mijn concurrenten een psycholo gisch voordeel behaald". De droom van Jim Ryun om in Mexi co zowel de 800 als de 1500 meter te SOUTH LAKE TAHOE Naast het wereldrecord op de 400 meter horden sneuvelden tijdens de Amerikaanse at letiekwedstrijden nog twee wereldre cords. Op de 200 meter hardlopen liet John Carlos de sensationele tijd van 19,7 sec. afdrukken, waarmee hij het oude ^wereldrecord van zijn landgenoot Tommie Smith met 0,3 sec. verbeterde en als eerste loper ter wereld beneden de 20 seconden kwam. Vlak daarvoor had Bob Seagren het wereldrecord polstok-hoogspringen met drie centimeter verbeterd en gebracht op 5.41 m. Het oude record stond op naam van zijn Iangenoot Paul Wilson. DEN HAAG Tom Okker, in de eindstrijd van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen te Forest Hills verslagen door Arthur Ashe, komt voorlopig nog niet terug naar Nederland. De Nederlandse titelhou der zal deelnemen aan de South West- Pacific-kampioenschappen, die van 13 tot 22 september in Lo» Angeles wor den gehouden. HILVERSUM De NCRV, die eer der deze week een nauwere samenwer king met de KRO heeft aangekondigd, gaat dit al snel in praktijk brengen. Onderwerp van de samenwerking is de wedstrijd Nürnberg—Ajax, volgende week woensdag. Morgen speelt Nürnberg tegen Mün- chen en Ajax tegen PEC. Beide wed strijden worden op Hilversum 3 (17.02- 18.00) verslagen, door respectievelijk Ad van Emmenes en Ferdie Lieber- werth. In het KRO-programma Goal, des avonds om kwart voor elf op Hilver- sum-1, worden van beide wedstrijden nog nabeschouwingen gegeven, even tueel aangevuld met interviews. DOUAI Jean Pierre Dufresne heeft donderdag in Douai tijdens inter nationale atletiekwedstrijden zijn eigen Franse record op de 800 meter met eentiende seconde verbeterd en ge bracht op 1.46.7. Dufresne dankte deze goede tijd mede aan zijn landgenoten Brouard en Beavogui, die voor een hoog aanvangstempo zorgden, en de Belg Simon, die tot het einde strijd met Dufresne leverde en slechts drie- tiende seconde na de winnaar finishte. VICH De vijfde etappe van de Ronde van Catalonië, een rit over 210 kilometer van Tremp naar het bij Bar celona gelegen Vich, is gewonnen door de Spanjaard Erenozaga, die de afstand aflegde in 5 uur, 32 minuten en 2 se conden. Tweede werd zijn landgenoot Mendiburi en derde de Belg Vanden- bosche, beiden op 56 seconden van de winnaar. Felice Gimondi, die vijfde werd, nam de leiderstrui over van de Italiaan Giancarlo Ferretti. De uitslag van de vijfde etappe luidde: 1. Ereno zaga (Sp.) 5.32.02; 2. Mendiburu (Sp.) 5.32.58; 3. Vandenbosche (Belg.) z.t.; 4. Vidament (Fr) 5.33.08; 5. Gimondi (It.) 5.33.34; 18. Haast (Ned.) 5.33.39; 42. Den Hartog (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de vijf de etappe luidt: 1. Gimondi (It.) 23.57.24; 2. Ferretti (It.) 23.57.26; 3. Merokx (Belg) 23.57.29; 4. Ocana (Sp.) 23.57.33; 5. Galera (Sp.) 23.59.01; 40 Haast (Ned.) 24.03.34; 43. Den Hartog (Ned) 24.12.39. WARSCHAU De Poolse voetbal ploegen die stonden ingeschreven voor de toernooien om de Europa Cup Gomik bij de bekerwinnaars en Ruch bij de landskampioenen hebben zich teruggetrokken. De Poolse voetbalbond heeft deze beslissing genomen uit pro test tegen de nieuwe indeling die de Europese Voetbalunie (UEFA) na de be zetting van Tsjecho-Slowakije heeft ge maakt. Op aandringen van diverse Westerse landen had de UEFA de ploegen zoda nig ingedeeld dat de clubs uit de Oost- europese landen in de eerste ronden tegen elkaar uitkwamen. Ruch. dat eerst zou zijn uitgekomen tegen de Franse kampioen St. Etienne, moest volgens die indeling spelen tegen Dynamo Kief (Rusland) en Gomik, dat het Turkse Altay had geloot, moest het nu opne men tegen Spartak Sofia (Bulgarije). KOPENHAGEN De Deense bokser Tom Bogs is in Kopenhagen Europees kampioen in het half zwaargewicht ge worden door een overwinning door knock out in de eerste ronde op de ti telhouder, de Westduitser Lothar Sten gel. winnen, is wreed verstoord. De student uit Kansas moest lossen toen Tom Far- relle en Wade Bell met een tussen- sprint het veld uiteenrukten. Ryun, die in 2.02,6, als zevende en laatste eindig de, vertelde na afloop: „Ik zou me heb ben moeten forceren en daarmee had ik waarschijnlijk mijn kansen op de 1500 meter vergooid". Tom Farrell wist niet alleen te zege vieren, maar zijn tijd, door de hoogte nog wat „gedrukt", zal rijn toekomsti ge tegenstanders te denken hebben ge geven: 1.46,5. Tweede was Wade Bell (1.47,1) en derde Ron Kutsohinski (1.47,8). Deze drie lopers kwalificeer den zich voor Mexico. Jay Silvester won de derde finale van de dag, het discuswerpen. De at leet, die énkele jaren geleden voor het eerst 60 meter overbrugde, wierp nu 63 meter 26 centimeter in zijn tweede po ging. Zijn imposante serie was: 62,05 - 63,26 - ongeldig - 61,29 - ongeldig en 62,00 m. Drie werpers kwalificeerden zich zeer duidelijk: Jay Silvester, Cary Carlsen (62,52 meter) en de drievoudi ge Olympische kampioen Al Oerter (62,40 meter). De zilveren medaillewin naar van Tokio, Rink Babka, kwam niet verder dan de vijfde plaats. LONDEN De Britse Mary Rand, wereldrecordhoudster verspringen en winnares van drie medailles tijdens de Olympische Spelen van Tokio, heeft donderdag in Londen verklaard dat zij haar atletiekcarrière als beëindigd beschouwt. De atlete, die-op de Olym pische Spelen van Mexico Stad uit zou komen op de 80 meter horden, heeft zich wegens een blessure aan de achil lespees teruggetrokken uit de Britse Olympische ploeg. Zij zal echter wel de Olympische Spelen bijwonen, na melijk ais televisiecommentatrice. Een somber gestemde Eddy Beu gels ontkende gistermiddag dat hij stimulerende middelen genomen heeft. „Voor de start zijn rij dikwijls ge waarschuwd, elke renner wist precies dat hij na afloop naar de dopingcon trole moest. Dan zou het toch enorm stom zijn als je wel iets pakte?" aldus Beugels. „Ik wist bovendien dat ik me persoonlijk helemaal niets kon veroor loven omdat ik in hoger beroep in mei van dit jaar wegens het vervoeren van amfetamine houdende produkten, in België tot twee jaar rijverbod ben ver oordeeld. En ik heb nog een verzoek om cassatie voor dat geval lopen". EDDY BEUGELS DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie zendt de ko mende dagen een drietal ploegen naar het buitenland. Van 13 tot 15 septem ber nemen Matthijs de Koning (Scher- penzeel), Arnold Voogt (Scherpen- zeel), Peter van der Kruys (Helmond) en Theo van de Leeuw (Echt) deel aan een wegwedstrijd bij de Zweedse stad Göteborg. De Nederlandse Olympische afvaardiging kan aan deze „Olympic Games Test" niet deelnemen, omdat men niet tijdig terug zou zijn voor de nationale clubkampioensohappen op 18 september. a. Verder starten op 14 september in Bazel Jah Aling (Brummerveen) en Cornel is Koeken (Achtmaal) voor de „Internationale Amateur Paarzeit- fahren". Op 17 september nemen twee ploegen onder leiding van bondscoach Joop Middellink deel aan de 165 km lange Grote Prijs Ph. Meert bij Nieuwerkerken (België). Hier starten wel Olympische geselecteerden. De A- groep bestaat uit: Joop Zoetemelk, Re- né Pijnen, Leen de Groot, Harry Jan sen, en Jan Krekels. De B-ploeg be staat uit Fedor den Hertog, Cees Koe ken, Jan Alting, Ger Ha rings en Leen Poortevliet. BEKGSCHENHOEK Het ongetwij feld lijvige dossier Mexico 1968 is de zer dagen bij het Nederlandsch Olym pisch Comité (NOC) in de Haagse Su- rinamestraat afgesloten met de namen van twee Rotterdammers: tienkamper Ed de Noorlander en bondscoach Ton Eykenboom. Van hen had De Noorlan der vrijwel voortdurend rekening ge houden met een eventuele uitzending: voor Eykenboom kwam de uitnodiging als een volkomen verrassing. De 32-ja- rige, sinds enkele weken in het onder de rook van Rotterdam gelegen Berg- schenhoek wonende Eykenboom. hoor de deze week van Frans Jutte, voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie (KNAU), dat hij als twee de coach, naast Wil Westphal, was aan gewezen om de Nederlandse atletiek ploeg in Mexico Cfcty te begeleiden. Westphal, die vanaf het begin van de voorbereidingen op de Olympische Spelen de leiding over de kandidaten had, heeft er de laatste tijd herhaalde lijk op aangedrongen een tweede coach aan de ploeg voor Mexico toe te voe gen. Aanvankelijk stond men bij de KNAU nogal sceptisch tegenover deze wens maar het NOC bleek een positie vere mening toegedaan. Waarom het besluit over dg definitieve aanwijzing van een tweede coach pas tien dagen voor het vertrek van de Mexicogangers moest vallen, zal wel één van die on begrijpelijke beslissingen blijven, die de laatste maanden herhaaldelijk in het vlak van de ploegen voor de Olym pische Spelen zijn genomen. Voor Ton Eykenboom is het begelei den van ploegen naar grote wedstrijden geen vreemde ervaring. In de loop van ADVERTENTIE PRISMA ©©ILPH0IM22® 1) 100% waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - plat model - edelstaal 125.- V PRISMA dameshorloge 2) incabloc shockproof -100% waterdicht dus óók bestand tegen (nat) huishoudelijk werk 99.- de acht jaar, dat hij nu in dienst van de KNAU is, heeft de Rotterdammer herhaaldelijk ploegen naar het buiten land begeleid. Vooral de laatste jaren was hij de vaste coach van de nationa le damesploeg, die ook ditmaal het grootste gedeelte van de Mexico-af- vaardiging levert. Ruim acht jaar geleden kwam Ey kenboom, die zelf een zeer goed atleet is geweest, in dienst van de KNAU als districtstrainer. Toen in 1963 de Duitser Lothar Padelt werd aangesteld als bondscoach werden Eykenboom en Westphal zijn assistenten. Eykenboom over Padelt: „Ik weet, dat velen er anders over denken, maar Padelt was een voortreffelijke trainer. Jammer, dat hij maar één jaar is ge bleven. Ik had nog veel meer van hem kunnen leren". Eykenbroek heeft in de KNAU voor al naam als werptrainer. Een imago waar hij zelf graag vanaf zou willen. „Naast mijn werptraining heb ik de afgelopen jaren ook mooie resultaten ge boekt met mijn training op de spring en sprintnummers". Voorbeelden van die successen zijn de resultaten van de Haarlemse hoog springster Mary van de Raadt, die dit seizoen als derde Nederlandse na Fan ny Blankers en Marian Ackermans over de 1.70 meter sprong. Andere pu pillen uit de stal-Eykenboom zijn dis cuswerpster Jet van der Giessen, tot begin van dit seizoen nationaal record houdster, sprinter en verspringer Ad de Jong en de jeugdige tienkampers Jan Drent en Wim van Abkoude, van wie de eerste met 6745 punten Neder lands jeugdrecordhouder is. Ook Piet van der Kruk, die de reis naar Mexico zal maken als gewicht heffen maar die in atletiekkringen ei genlijk meer bekendheid geniet profi teert al jaren van de adviezen van Eykenboom. De bondscoach zal de laatste zijn om te ontkennen, dat vooral de Nederland se herenatletiek er weinig rooskleurig voor staat. Toch ziet hij de toekomst niet somber in. „Er ls talent in over vloed. Het moet echter opgevangen worden. Wanneer da t goed gebeurt gaan wij met sprongen vooruit. Vorige maand bij de Europese Jeugdspelen in Leipzig heb ik weer eens met eigen ogen kunnen zien wat er gedaan kan worden wanneer men begint met het opvangen van jongeren vanaf een jaar of twaalf". ,Jn Parijs ben ik met een gerust geweten naar het dopingsonderzoek gestapt. Ik had daar best een of ander kunststukje kunnen uithalen, want ik moest in een aparte ruimte urineren en de dokter stond met zijn rug naar me toe. Hij heeft niet eens gekeken, maar ik heb het niet gedaan, want ik had geen stimulantia gebruikt. En toch blijk ik achteraf positief te reage ren". Beugels begrijpt zelf wel dat er maar weinig mensen zullen rijn dit zijn relaas geloven. „Ik weet hoe men reageert", zei hij „daar heb je weer zo'n wielrenner die gepakt heeft en die als hij betrapt wordt zweert dat hij het niet gedaan heeft. Maar ik heb voor Bordeaux Parijs alleen maar een vitaminespuit gekregen. Twee dagen voor de start was dat en tijdens de wedstrijd heb ik eten en drinken van mijn ploegleider Magne gekregen. Ik maakte me dan ook helemaal niet ongerust over dat onderzoek, tot dat vanmiddag de wielerbond belde. Het was alsof iemand me een klap gaf". Het tijdstip waarop Beugels in deze tweede dopingsaffaire verwikkeld raakt, valt bijzonder ongelukkig. Nu het seizoen ten einde loopt worden im mers de contracten voor het volgend jaar afgesloten, Beugels: „Ik heb nog geen verbin tenis voor het komend seizoen, dit gaat me natuurlijk veel geld kosten". Verwacht mag worden dat de Franse wielerbond Eddy Beugels voor een maand zal schorsen en dat de UCI de ze straf zal overnemen. LONDEN De Denen Palle Lykke en Freddie Eugen hebben donderdag avond de leiding veroverd in de zes daagse van Londen, die zaterdag wordt beëindigd. Zij hebben een ronde voorsprong op Peter Post, die samen niet de voormalige, wereldkampioen op de sprint,. Patrick Sercu, een koppel vormt en het Duitse duo Dieter Kem- per/Horst Oldenburg, die respectieve lijk de tweede en derde plaats bezet ten. HAARLEM In de eerste wed strijd van het „open Europese honk- balkampioensohap" in Haarlem heeft de Amerikaanse militaire kampioen van Europa, de Wiesbaden Flyers don derdagavond in een vrij trage wed strijd met 4—3 van de Berlin Bears gewonnen. Bij de Flyers speelde wer per Jerry Luke een voortreffelijke wedstrijd. Hij schakelde 18 tegenstan ders op 3-slag uit en sloeg daarenbo ven in de vijfde innings de enige home run van deze ontmoeting, waardoor een vroege 30 voorsprong van de Bears geheel teniet werd gedaan. De Berlin Bears komen vanavond uit te gen het Nederlands negental. RHENEN De badmintonafdeling van de korfbalvereniging „Arena" is nu officieel opgericht. Als afdelingsbe stuurders werden gekozen de heer R. van Nimwegen (voorz.), mevrouw W. Komduur, mevrouw A. T. M. van Amerongen, mej. E. Ariesen en de heer R. v. d. Pieterman. Als algemeen trainer werd benoemd de heer R. v. d. Pieterman. De voorlopige trainingsavonden zijn vastgesteld op maandag-, dinsdag en woensdagavond. Maandag 16 september wordt de eerste trainingsavond gehouden in het verenigingsgebouw Irene., waar gister avond de witte lijnen al op de vloer waren getrokken. „Irene" is daarmee tevens tot „sporthal" gepromoveerd. Vrijag 20 september is er een feest avond van sportvereniging „Arena" ge pland, eveneens in "Irene". RHENEN De Rhenense damver eniging „RDV" heeft de eerste wed strijden van de nieuwe onderlinge com petitie alweer achter de rug. Er vielen op de eerste wedstrijdavond geen sen sationele partijen te noteren. De uitsla gen waren als volgt: Eerste klasse: J. v. Doorn-K. v.d. Pol 0-2; C. Moedt-v.d. Hatert 0-2; C. Diepeveen-Sacre 0-2; J. v. Setten-De Bruin 1-1; G. van Setten-E. van Dijk 1-1; H. de Jong - L. Lieuwen 0-2. Tweede klasse: W. v. Walsum - G. Spies 2-0 W. v. Doorn-T. v.d. Heuvel 2-0 en J. van Dijk - J. Haalboom 0-2.

De Vallei | 1968 | | pagina 17