„Laat de blijdschap toch vooral ven VALLEI? Belt 10550 11079 Al weer een uitnodiging, maar zonder „kruiwagen" Programma 1969 van VVV-Rhenen is nu al gereed Cursus kan misschien wel oneconomisch lijken, maar de voordelen zijn legio „Alles is vergeten en vergeven" Rhenen heeft V.W. .-garage Dief sliep in lege woning Buitenlandse organisten in oude kerk Ede CHEVROLET Dank Jeugd is niet veel veranderd Hoofd- en Hoogstraat maandagavond afgesloten Herv. Kerk te Rhenen bracht heroep uit Ds. F. de Jonge beroepen naar Veenendaal DS. A. WEST RA HIELD DRUK BEZOCHTE AFSCHEIDSRECEPTIE 55 UIT HET ZA HORLOGERIE VAN MANEN Propaganda voor aquariumsport VEEMARKT UTRECHT Adriaan P. de Kleuver in vaste dienst en... uniform 0 P E L Winkeliers uit Eist organiseren lampionoptocht SVB reikte getuigschriften uit MARKTEN Zwembad sluit Paddestoelen excursie VVV UW KELTUM p,eet M? SOLA elite. BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL V.A.B. AAN U HET V VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1968 RHENEN In het verenigingsge bouw «Irene*' hebben gisteravond tal rijke leden van de hervormde gemeen te afscheid genomen van ds. Westra en diens echtgenote, aan de vooravond van hun vertrek naar Sassenheim. Het is een ongedwongen samenkomst ge worden, die zondagmiddag om vier our in de Cunerakerk wordt gevolgd door de officiële afscheidsprediking. Omstreeks negen uur kwam het hoog tepunt van de afscheidsreceptie „Eben Haëzer" beklom het podium en zong de scheidende predikant toe „Mijn her der is de Here God" van J. S. Irvine. Ouderling J. W. Zijlstra sprak hierna uitvoerig en bijzonder hartelijk, met zo nu en dan een kwinkslag, ds. Westra en diens echtgenote toe namens de her vormde gemeente en namens de bewo ners van het bejaardencentrum „De Tollekamp". ..Wij gaan beslist niet huilen", zei de heer Zijlstra, „we zullen u nog wel eens terugzien in Rhenen en anders komen wij wel eens langs in Sassenheim". De heer Zijlstra dankte mevrouw Westra voor de bijzonder grote gast vrijheid in de pastorie. „Ik heb door het hele land gezworven, maar het is me wel eens overkomen, dat een pre dikant me op de stoep liet staan. Dat is bij u nimmer het geval geweest". De w-oorden die ds. Westra ten af scheid had geschreven in de kerkbode, werden door ouderling Zijlstra geci teerd. Zij kwamen er op neer, dat mocht hij ooit iemand gekrenkt hebben of iets verkeerd hebben gedaan, hij daarvoor zijn oprechte excuus aanbood. Er stond onder andere letterlijk: „al les is vergeten en vergeven". „Dat zijn Bijbelse woorden", aldus de heer Zijlstra, die voor deze houding van de scheidende predikant bijzonder veel waardering kon opbrengen. Namens de hele gemeente en namens „De Tolle kamp" bracht hij dank aan de domi nee voor al dat belangrijke werk, dat hij samen met zijn vrouw in de gemeen te Rhenen had verricht. „U had een goede ingang in de gemeente en ik wens u beiden in Sassenheim het allerbeste toe en vooral Gods zegen". Talrijke geschenken vielen het predi kantenechtpaar ten deel, waaronder de volledige uitgave van Karl Barth, een enveloppemet inhoud, langspeelplaten, kortom te veel om op te noemen. Ds. Westra dankte mede namens zijn vrouw voor dit warme afscheid. „Ik vind het fijn, dat er zoveel mensen naar „Irene" zijn gekomen. Ik vind deze manier van afscheid nemen veel gezelliger en veel huiselijker dan in het koor van de Cu- narekerk, waar er bovendien zo velen zullen zijn. De bijzonder fijne geest in de kerkeraad komt hier zo goed naar vo ren. Ik verheug me er over, dat u niet sentimenteel doet. U hebt me met vreugde ingehaald, u laat me met vreugde gaan. Ik heb fijne contacten gekregen in de gemeente Rhenen. Het meest merkwaardige hier is wel ge weest, dat er nooit één deur voor onze neus is dicht geslagen. Erg dankbaar zijn wij voor de vele hulp die wij in ons gezin hebben gehad. De machtige diensten in de Cunerakerk zal ik niet RHENEN Gistermiddag opende de NV vh fa. wed. A. W. de Haas te Veenendaal aan de Achterbergsestraat- weg te Rhenen een gloednieuw gebouw de garage. De totale bouwduur van dit pand was 6 maanden, hetgeen is ver wezenlijkt door een voortreffelijke sa menwerking tussen architect, hoofdaan nemer en onderaannemers. De ontwer pen en tekeningen zijn gemaakt door 't architectenbureau S. Heyn te Rhenen. Hoofdaannemer was het Bouwbedrijf W. Klaassen te Rhenen. Het elektrici- teits- en loodgieterswerk werd verricht door de fa. L. Buitenhuis te Rhenen, het glas- en schilderwerk door de fa. C. Mol, ook al in Rhenen. Het suka- doorswerk werd geleverd door de Rhe- nense firma Drost. De centrale verwar ming kwam van de NV gebrs. Van Harn tc Veenendaal. Het straatwerk werd verzorgd door de firma Van Spanje te Eist. De totale oppervlakte van het ter rein bedraagt 1250 m2, hiervan is 525 m2 bebouwd. De oppervlakte van de werkplaats bedraagt 325 m2, kantine en wasruimte 40 m2. magazijn en kelder 180 m2 en de keurig ingerichte show room 80 m2. Het niet bebouwde deel zal worden gebruikt als parkeerterrein vóór ongeveer 20 wagens. Hieriop be- vindt zich tevens een modern ingericht B.P.-benzinestation en servicestation. Naast de moderne strakke vormgeving van het gebouw is getracht de indeling zo doelmatig mogelijk te maken. De ga rageuitrusting en het gereedschap is zo danig samengesteld dat hiermee zeer ef ficiënt kan worden gewerkt en bestaat o.a. uit speciale hef installaties voor VW. die reeds zijn aangepast aan de nieuwste creatie van VW type 411. uni versele Koni hefbruggen, waarvan er een is uitgerust met apparatuur voor de voorwieluitlijning. De wasplaats is modern betegeld en voorzien van een hogedrukspuit. Door de nieuwste voorzieningen is de firma in staat alle reparaties aan VW-automobielen snel en accuraat te verrichten. Ook repara ties aan andere merken auto's worden door de firma uitgevoerd. Voor de officiële ingebruikneming be stond gistermiddag bijzonder grote be langstelling. Het gemeentebestuur werd vertegenwoordigd door burgemeester Mr. L. Bosch ridder van Rosenthal en wethouder T. van Lienden. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur dan even a.u.b. dan brengen wi} hem nog Alleen voor Veenendaal Zaterd. van 16.30-17.30 uur licht vergeten. Het allerbelangrijkste is de blijdschap van .het evangelie. Die blijdschap moet u hier vasthouden en wij daarginds in Sassenheim. Laat die blijdschap vooral blijven". Tenslotte prees ds. Westra de goede samenwerking in de kerkeraad. Hij twijfelde er niet aan of de hervormde gemeente van Rhenen kan met zo'n kerkeraad de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. „Het mooiste geschenk, dat u nu nog kunt geven is: Laat ook in de komende tijd de Cunerakerk vol blijven"! In lange rijen trokken de aanwezigen hierna langs het echtpaar Westra, dat vele handen heeft gedrukt, met voor ieder een persoonlijk woord van af scheid. en staal Wff// ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL In de woning van de heer A. van Harn aan de Zandstraat is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. De ongewenste gast, vond het huis ledig, waar hij dankbaar gebruik van maakte, door op een van de bovenkamers de nacht door te bren gen. De inbreker had een ruit stukgesne den, waardoor hij bij de sluiting kon komen. Het hele huis werd doorzocht en een fles karnemelk werd leeggedron ken. Ook kon hij enkele tientallen gul dens aan geld vinden en een aantal cheques. Een van de gestolen cheques is inmiddels uitgegeven in Helmond. Dat is een goede aanwijzing voor, de politie, want daags tevoren waren twee jongens weggelopen in Valkenheide bij Maarn. Een van de twee kwam uit het zuiden van het land. EDE Naast het concert door Jean Langlais uit Parijs in de serie zomer avond-orgelbespelingen zijn er in sep tember nog twee orgelconcerten door buitenlandse organisten en wel op za terdag 14 september a.s. Heinz Loh- mann uit Düsseldorf en zaterdag 21 sep tember professor Kamiel Iï'Hooge uit Brugge op het prachtige 31 stemmen tellende orgel van de oude kerk van Ede. Het concert op a.s. zaterdag is geor ganiseerd in samenwerking met de Stichting Internationale Orgeldagen Rijnstreek, Arnhem. De heer Lohmann is één der deelnemers aan het Orgelcon cours in de Grote of Eusebiuskerk in Arnhem, dat van 16 - 21 september a.s. wordt gehouden. Heinz Lohmann is 34 jaar; prof. dr. Michael Schneider was zijn leraar voor orgel op de Nordwestdeutschen Musik- akademie in Detmold. Na zijn A-exa- men werd hij organist in Wolfsburg en ging van 1960 - 1961 in Parijs bij Gas ton Litaize zijn orgelstudie voortzetten. Sinds 1961 is hij kantor en organist van de „Christuskirche" in Düsseldorf. Voor vele orgelconcerten mocht hij niet alleen in Duitsland gevraagd worden, maar vond hij ook een goed gehoor in o.a. Dublin, Helsinki, Londen, Parijs en Turkije. Zowel voor de Duitse radio, als voor de ORTF in Parijs maakt hij radio-op namen. Bij DA CAMERA verschenen grammofoonplaten met orgelmuziek van Lohmann. Behalve organist met een zeer uitgebreid repertoire, waarin naast de klassieken ook veel werk van tijd genoten voorkomt, is Lohmann actief werkzaam op muziek-wetenschappelijk terrein. Hij houdt in Duitsland lezingen over orgelbouw en orgelmuziek. Het comité is verheugd dat zovele bui tenlandse organisten belangstelling heb ben voor het orgel in de Oude Kerk en verwacht ook voor dit concert een war me belangstelling evenals dit het ge val is geweest met het bezoek van de Pa rijse organist Jean Langlais. De toegangsprijs is f2 incl. program- Ima; de kerk is open om half acht. Tijdens de afscheidsreceptie schudden de predikant en zijn echtgenote rechtsvele handen. VEENENDAAL De Veenendaalse Aquariumverniging „Minor" houdt dinsdag 17 september een openbare propaganda-avond. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur en wordt gehouden in gebouw ..'t Trefpunt". De heer Tomeij zal een lezing houden over het onderwerp: „Flitsende vin nen". KESTEREN Opnieuw heeft me vrouw J. Welvaart-Schuilenburg uit Kesteren een koninklijke onderschei ding ontvangen. Ditmaal kreeg de Kesterense huisvrouw 'n plaats toe gewezen in de Ridderzaal te 's Gra- venhage, waar zij dinsdag de opening van de Staten-Generaal zal mogen bijwonen. Mevrouw Welvaart was verschillende jaren op Prinsjesdag in de residentie om er met vele tien duizenden een glimp van de konink lijke familie en de gouden koets te kunnen opvangen. Dit jaar kreeg ze echter een uitnodiging om alles eens van nabij mee te maken. De laatste tijd schijnen de konink lijke uitnodigingen bij de fam. Wel vaart in de Stationsstraat te Keste ren met de regelmaat van de klok in de brievenbus te vallen. Het laatste jaar had mevrouw Welvaart ver schillende malen persoonlijk contact met leden van het koninklijk huis. Ook was zij bijvoorbeel enkele da gen geleden nog met haar echtge noot aanwezig bij de doopplechtig heid van prins Maurits. Mensen uit de naaste omgeving van de oranjegezinde inwoonster van Kesteren vragen zich af hoe dit nau we contact met het vorstenhuis tot stand is gekomen. Sommigen veron derstellen, dat een „kruiwagen" de oorzaak is, maar dit wijst mevrouw Welvaart stellig van de hand. Wat dan wel de oorzaak is wil ze beslist niet zeggen. Alleen merkt ze op: „De hechte band met ons konings huis heb ik zelf tot stand gebracht. De manier waarop en de aanleiding daartoe zal niemand ooit te weten komen". En daar moeten alle nieuws gierigen het dan maar mee doen... Geboren: Ilse, d.v. C. Riemers er. G. Veenhof; Barendina Jacoba, d.v. J. Ditewig en H. J. de Kleuver; Em- merensje Gerda. d.v. W. Siben en H. M. Dorrestijn; Albert Jan, z.v. H. van Velthuizen en E. van de Loosdrecht; Jacqueline, d.v. A. Schoeman en H. Beukhof; Hendrika Sophia, z.v. J. van den Dikkenberg en E. S. Klok; Abra ham Jasper, z.v. G. J. van de Boven- kamp en G Schoonderbeek: Elsje, d. v.-IJ. De-moet en M. M. van Loenhout; Adrianus Cornelis, z.v. G. van Surk- sum en J. T. van Vuuren; Maaike Mar tina, d. v. G. J. van de Pol en C. P. M. Houdijk; Frank Herman, z.v. A. H F van Muijden en E de Vlugt; Maria Geert'ruida. d.v. G. A. van den Broek en N. van SoestPaulus Hendrikus J., z. v. P. W. A. Boukes en D. G. T. van de Ven. Ondertrouwd: D F. Baars en H. van Kooten; A. van Ginkel en G. Takken; A. H. van Driel en M. T. Geluk; T. Diepeveen en G. Veenhuis; J. van Wa keren en M. Koops; J. Rustenhoven en W. A. P. Faber. Getrouwd: H. van Egdom en A. den Daas; L. R. Boer en R. M. de Vries; P. van Dijk en D. van Baaren; H. D. van den Bovenkamp en G. Vonk; H. J. Konst en N. Kuipers; H. Dekker en C. A. van Ginkel; J. J. Nijsse en D. M. F. Lagendijk; H. Koudijs en E. Na gel; G. Moesbergen en J. Sterkenburg; R. A. W. van Wiessenbruch en K. M. S. Lichtveld; J. D. Gabor en C. J. C. Koomen. Overleden: Johanna Arendine Bunt. 94 jr., e.v. J. van der Molen; Hendrik Hofland, 75 jr., e.v. P. Blom; Rijk Overeem. 1 maand; Jan Cornelis van Lun teren, 80 jr'. 12 september 1968 Totale aanvoer 4293 stuks. Runderen 1234; vette kalveren 160; graskalveren 46; nuchtere kalveren 300; schapen 1130; varkens boven 100 kg 468; var kens beneden 100 kg 36; biggen 841; bokken en geiten 78. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 950-1450; kalfvaarzen 925-1075; vare koeien 900-1025; pinken 700-825; stieren 725-1200; graskalveren 425-600; nuchtere kalveren 40-80; fok- kalveren 125-350; schapen 85-140; lam meren 100-160; drachtige varkens 325- 475; lopers 85-115: biggen 66-74; bok ken en geiten 10-58. Vette koeien le kwal., per kg geslacht gewicht 4,30-4,60; vette koeien 2e kwal. 4,15-4,25; vette koeien 3e kwal. 3,75- 4,10; vette kalveren le kwal., per kg levend gewicht 3,75-4,00; vette kalve ren 2e kwal. 3,65-3,75; vette kalveren 3e kwal. 3,20-3,55; nuchtere kalveren 1,40-1,80; zware vette varkens 2,15- 2,20; zouters 2,35-2,40; slachtzeugen 1,75-1,82; jonge slachtzeugen 1,82-1,95. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien: rustig - niet prijs houdend; vette koeien: matig - prijsh.; vare koeien: rustig - niet prijsh.; vette kalveren: vlug - even lager; graskalve ren: rustig - prijsh.; nuchtere kalveren: rustig - prijsh.; fokkalveren: willig - hoger; schapen: willig - hoger; lamme ren: willig - hoger; varkens: rustig - ruim prijsh.; biggen: rustig - ruim prijshoudend. RHENEN „Regeren is vooruitzien", zo denkt en werkt men kennelijk ook bij de Rhenense VVV, want gisteravond is tijdens een bestuursvergadering in hotel ,JDe Koning van Denemarken" in tegenwoordigheid van Adriaan P. de Kleuver het volledige programma voor 1969 op papier gezet. De heer De Kleu ver kreeg carte blanche van het VW-bestuur voor de verzorging van een zeer uitgebreid excursieprogramma. Aanvankelijk wilde hij de opdracht nog even in beraad houden, doch na enkele telefonische contacten met wat landelijke instellingen, waarvoor De Kleuver al enkele jaren werkzaam is, kon hij staan de de vergadering nog meedelen, dat hij de opdracht aanvaardde. Dat houdt in dat hij de gehele zomer van 1969 voor de VVV in Rhenen werkzaam zal zijn. „We hebben een bijzonder goed sei zoen achter de rug, ondanks het wat minder goede weer," zei voorzitter A. J. Bovenschen. „Dat wij zoveel waarde hechten aan het organiseren van excursies, waarmee we enkele ja ren geleden op bescheiden schaal zijn begonnen en dit nu steeds verder uit gaan bouwen, is een gevolg van het heuglijke feit, dat dè toerist in het al gemeen voor deze evenementen bij zonder veel belangstelling heeft. Toen we pas begonen met het VVV-werk dachten we dat het accent moest wor den gelegd op geheel éndere punten. Maar ik heb steeds gezegd dat een VW geen vereniging moet zijn voor volksfeesten of volksvermaak. De doel stellingen liggen op een heel ander vlak. We hebben langzaam maar zeker on ze koers veranderd en het steeds gro ter wordende onderdeel excursies is daarvan onder andere het gevolg. Aan het programmeren van deze excursies zit een uitgebreide persberichtendiens.t vast. Het leuke is ook, dat wij herhaal de malen verzoeken krijgen, laatst nog van enkele omroepverenigingen, om toch vooral met die persberichten door te gaan Men informeert soms bij Hil- versumse stations of Rhenen nog ex cursies in petto heeft. Dat betekent voor ons een compliment dat we het ergens goed doen. Een belangrijk, zo niet het belang rijkste aandeel hierin heeft ongetwij feld de heer De Kleuver. De gasten die met hem op stap gaan hangen on derweg gewoon aan zijn lippen. Wat deze man weet te vertellen over de na tuur en over de omgeving, over histo rie, over plant en dier, kortom te veel om op te noemen, dat is geweldig. Eb we zijn dan ook erg blij dat wij hem het komend seizoen volledig ..in dienst" hebben kunnen nemen. Hij krijgt zelfs een „eigen kostuum". Het wordt een groen jasje met een beige pantalon. Op zijn jas zal hij een gebor duurd VVV-wapentje krijgen met de naam „Rhenen" er boven. Zo zal ieL ADVERTENTIE KIRPESTEÏN VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE ELST Zaterdag, 21 september, zal er in Eist een lampionoptocht worden gehouden, die georganiseerd wordt door de Contactgroep van winkeliers. Kinde ren tot 14 jaar kunnen hieraan deelne men, zowel individueel als in groeps verband. De ouders worden, evenals vorig jaar. opgewekt mee te helpen om deze optocht tot een succes te ma ken. Er zullen weer vele geldprijzen ter beschikking worden gesteld. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij de heer D. Slok. Rijksstraatweg 107 te Eist (tel. 08377-207). Kinderen, die in groep jes of alleen tijdens de optocht iets wil len uitbeelden, dienen bij genoemd adres een nummer te halen. De opstelling ge schiedt om 7 uur n.m. bij de muziek tent, terwijl om 7.30 uur met een kleine rondgang door Eist wordt aangevangen. Onderweg is er voor ieder kind een traktatie. Aangezien er nog steeds geen nieuwe muziekvereniging is gesticht, tot teleurstelling van de meeste inwo ners van Eist, heeft muziekvereniging „Ons Genogen" uit Amerongen toege zegd voor de muzikale omlijsting tij dens de optocht te zorgen. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Nu de bejaardentocht en de invali- dentocht weer achter de rug zijn, is het het bestuur van de vereniging „Oranjedag" een behoefte de plaatse lijke afdelingen van het Rode Kruis en de Vereniging EHBO hartelijk dank te zeggen voor de ook dit jaar weer tij dens deze tochten verleende belange loze medewerking. Een bijzonder woord van dank wil het bestuur van „Oranjedag" bovendien brengen aan de organisatoren van het Veteranen-voetbaltoernooi. Dit comité, bestaande uit de heren A. Middelhoven, J. Slotboom en C. G. van Hal, overhan digde de penningmeester van „Oranje dag", als bijdrage in de kosten van bovengenoemde tochten, maar liefst een bedrag van f 1250,-. Een bijdrage, welke uiteraard in grote dank werd aan vaard. Bestuur Vereniging «Oranjedag" Veenendaal VEENENDAAL „Deze cursus kan dan voor de werkgevers bepaald on economisch lijken, maar de voordelen, die hij ondervindt van een werknemer, die met beide benen op de grond staat, zijn legio", aldus de heer Jan Wennekes, toeii hjj donderdagmiddag een gezellige bijeenkomst opende, waarin de getuigschriften van de vormingscursus van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd werden uitgereikt. Jan Wennekes is een van degenen die de afgelopen jaren de vormingscursus gevolgd heeft. Op de bijeenkomst waren een aantal personeelschefs van de bedrijven waarvan jeugdige werknemers deze cursussen volgen, aanwezig. De diploma's werden uitgereikt door de directeur van de Stichting, de heer J. C. Vis ser. Het begin van de bijeenkomst werd door de jongeren verzorgd. Eerst een openingswoord door de reeds genoem de Jan Wennekes, daarna een gezongen „verslag" van de cursus door een der meisjesclubs. Jan Wennekes zei in zijn openingswoord nog enkele opmerkens waardige dingen: „Wij zijn daarom zo dankbaar (voor het mogen en kunnen volgen van de cursus, die in werktijd gegeven wordt) omdat deze cursus er toe bijdraagt, dat wij als jongeren onze VEENENDAAL In verband met Lampegietersavond zal maandagavond het verkeer in het centrum omgeleid worden. De bedoeling is dat de politie de Hoofdstraat en de Hoogstraat vrij van verkeer houdt. Het verkeer dat uit Veenendaal-Zuid komt zal worden omgeleid via de In dustrielaan en het Schrijverspark, het verkeer, dat vanuit Veenendaal-Noord komt wordt de Zandstraat ingestuurd. Het doorgaande verkeer moet de Randweg nemen, het overige verkeer kan via een van de zijstraten op de Achterkerkstraat komen. De buspassa giers dienen er rekening mee te hou den, dat in verband met deze maatre gelen de haltes op de Hoofdstraat, voor het Chinees Restaurant en bij de Markt niet gebruikt kunnen worden. mening kunnen uiten en wat nog be langrijker is dat we die mening goed en Verantwoord over kunnen brengen aan onze directie of indien nodig aan onze hoogste chef". Voor hij de getuigschriften overhan digde zei de heer Visser ondermeer „In de twee, drie jaren, dat jullie onze cursus volgden is het opmerkelijk dat de jeugd zoveel in het nieuws was. In 1966 in Amsterdam met de straatrellen en de bestorming van de Telegraaf, nog onlangs in Parijs mét het studenten- oproer en in ons eigen Veenendaal twee jaar geleden op lampegietersavond. Een groep der ouderen zegt: „Schanda lig, de jeugd van tegenwoordig, ze moes ten ze kaalknippen en opsluiten. Ande ren zeggen: „We moeten de jongeren het zwijgen opleggen en nog weer an deren: „We begrijpen het niet meer". Dat laatste is al een heel oude ver zuchting, want de jeugd is in feite niet zo veranderd. De jeugd treedt nu alleen meer op de voorgrond, omdat de sa menleving is veranderd. De wereld is door tv. radio en krant zo klein gewor den. Wij hebben in onze cursus gepro beerd jullie over die wereld aan het denken te zetten". Na de diploma-uitreiking sprak de heer J. C. Havinga, als bestuurslid van de Stichting: „De zaak is uit. Het con tact met de SVB is afgelopen, maar ik geloof dat het nu eigenlijk pas begint. Je moet datgene wat je geleerd hebt gaan doen. Je bent niet alleen voor het werk dat je doen moet. maar ook voor al degenen, waarmee je werkt De heer Havinga richtte zich over de hoofden van zijn toehoorders heen tot de directies van de bedrijven, toen hij zei: „De bedrijven hebben de Stichting in het leven geroepen, maar ik dacht dat men er daardoor ook helemaal ach ter moet staan. De bedrijven moeten niet alleen toestemmen, dat er een aan tal jonge werknemers een cursus kan volgen, maar ze moeten het werk van de stichting begeleiden. De initiatieven moeten niet altijd alleen van de heer Visser en zijn staf komen, maar zouden ook eens uit het bedrijfsleven moeten komen". De volgende cursisten kregen een ge tuigschrift, dat zij een cursus bij d« Stichting Vorming Bedrijfsjeugd met goed resultaat gevolgd hebben: 1. Jan de Kaste, 2. Jacob Bouman, 3. Wim Bos, 4. Hans Rijsouw, 5. Jan Zoer, 6. Jan Wennekes, 7. Thijs Hogen- dorp, 8. Henny Hazeleger, 9. Rinus La- mers, 10. Dinie Leppers, 11. Gerry Buys, 12. Toos Diteweg, 13. Jans van 't Veen, 14. Eef Meyering, 15. Riet ter Burg-van de Bovenkamp, 16. Ria van Schuppen, 17. Tineke van Leeuwen, 18. Henny van de Broek, 19. Janny Hil- bert, 20. Nellie Slotboom, 21. Aria Evers, 22. Grada Beyck, 23. Mieke Schoeman, 24. Nel Hensen, 25. Jannie Epskamp- Hensen, 26. Rijk Blankesteyn, 27. Gijs van de Haar. 28. Daan van Ommeren, 29. Wim Boudewijn, 30. Jan Edink, 31. Tonnny van de Haar, 32 Deik kusters, 33. Dolf Peters, 34. Henny van de Pol, 35. Sarie Thijssen. 36. Jannie Thijssen, 37. Annie Sepler, 38. Mieneke Verschuur 39. Truus Günther, 40. Jopie van de Haar, 41. Gerda van de Bos, 42. Mies van Ginkel, 43. Geertje Heyink. 44. Jan nie Bleyenberg, 45. Gerrie van Leeu wen. De heer J. C. Visser overhandigt één van zijn leerlingen het getuigschrift. dereen direct kunnen zien dat hij oog in oog staat met de excursieleider van de Rhenense VVV. Wanneer het gelukt zal hij dat kostuum al dragen op de laatste paddestoclenexeursie van deze herfst, die op zaterdag 12 oktober wordt gehouden." Het bestuur van VVV-Rhenen wil in januari 1969 het programma voor de volgende zomer rond en gedrukt heb ben, „Vorige jarén waren we altijd op het laatste nippertje en dat gaf aan het begin van het seizoen wel eens stagnatie, ómdat lang niet alle instel lingen, die op de bevordering van het toerisme gericht zijn, dat programma al in hun bezit hadden. Zoals de zaken er thans voor staan kunnen wij met vrij grote zekerheid zeggen dat wij met onze planning zullen slagen," al dus de voorzitter van de VVV. SCHERPENZEEL Eiermarkt: aanvoer 850.000 eieren. Prijzen kippe- eieren f 13,25-14,25, henneëieren f 8,- - 13,-. Alles per 100 stuks. Handel traag. Varkensmarkt: aanvoer 153 biggen. Prijzen f 65,- - f 77,- per stuk. Handel matig. RHENEN De hervormde gemeen te van Rhenen heeft ter voorziening in de vacature van ds. A. Westra een be roep uitgebracht op ds. J. van Ginkel te Oosthem (Fr.). Ds. van Ginkel is omstreeks 30 jaar oud. Hij is een zoon van de bekende ziekenhuispredikant. De hervormde gemeente van Vroomshoop had een beroep uitge bracht op ds. N. Kooreman. Gister avond deelde men mee, dat ds. Koore man heeft besloten dit beroep niet te zullen aannemen. VEENENDAAL Door de kerke raad der gereformeerde kerk té Vee nendaal is een beroep uitgebracht ter vervulling van de onlangs ingestelde derde predikantsplaats. Het beroep ging naar ds. F. de Jonge te Emmer Compascuum. AMERONGEN Zondag zal het zwembad „De Blauwe Schuur" voor het laatst in dit seizoen geopend zijn. Vanaf maandag is het derhalve geslo ten tot het volgend seizoen. Hoewel het weer in de vakantieperiode niet al te best was, werden ér dit jaar toch nog ruim 80.000 bezoekers geteld. Onge veer 250 kinderen hebben dit jaar het zwemdiploma behaald. VEENENDAAL Zaterdagmiddag organiseert de VVV te Veenendaal een paddestoelenexcrusie onder leiding van Adriaan P. de Kleuver. De wandelex cursie start om 2 uur bij de tabaks- schuur. „De Dikkenberg" op de Oude Veenendaalse Grintweg. Vorig jaar "vyas deze excursie een groot succes. Aange zien er dit jaar, tengevolge van het vochtige weer, aanzienlijk meer padde stoelen zijn, zijn de verwachtingen dit maal nog hoger gespannen.

De Vallei | 1968 | | pagina 5