Jeugdfestival lyceum Nederlandse primeur UW VALLEI? Belt 10550 11079 Bank in Ederveen bijna gereed „Christelijk cabaret is juist oecumenisch" Telefoon van predikant stond roodgloeiend WAARwe heen? TWEE VOLLE DAGEN KUNST Leraren hopen op nieuwe leerlingenvereniging Dader van inbraak snel gegrepen C. Kroes naar Gorinehem „Cabaret kan even belangrijk zijn als mimewerkvindt tekstschrijver Theo Snijders CPB komt weer hij een Subsidie voor Groene Kruis Roes uitgeslapen Jongetje onder auto in Ederveen Vergadering Rode Kruis Chauffeur sliep; auto reed van Rijksweg 12 af Bedrijfsongeval bij Carolon N.V. Renswoude gaat wellicht vuil in Maarn storten Zinloos Pagina 3 ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 VEEN END A AL Het jeugdfestival voor de leerlingen van het Christelijk Lyceum VeenendaaJ, dat wordt gehouden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school is een primeur voor Nederland. Vele prominente figuren uit de Nederlandse culturele wereld zullen tijdens dit festival hun kunnen tonen en met de leerlingen over hun werk praten. Reeds eerder zijn in Nederland derge lijke festivals georganiseerd, met name in Velp. Maar nog nooit gebeurde dat in de vorni van verplicht onderwijs. Woensdag 25 september a.s. opent dr. P. J. Gathier, directeur van de afdeling HAVO van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen het nieuwe lyceum. Gedurende de twee volgende dagen wordt het culturele festival gehouden. Voor de bovenbouw, de vierde, vijfde •n zesde klassen van de school duurt het festival twee volle dagen. Voor de eerste tot en met de derde klassen duurt het festival slechts anderhalve dag. De resterende halve dag wordt gebruikt voor sportevenementen. Er wordt dan onder andere een judo-demonstratie ge houden door Sportschool Van de Velde uit Veenendaal met medewerking van Rieni Kleijer. Verder zal er eén tram poline-demonstratie worden gegeven door „Cleton". De onderbouw kan ook kijken naar twee sportfilms, een film over zeilen en een film over de „Elf stedentocht", waarin Reinier Paping, voormalig winnaar van deze schaats- marathon een grote rol speelt. Het cultureel jeugdfestival heeft tot doel de leerlingen van het lyceum in een breed verband in aanraking te la ten komen met eigentijdse cultuuruitin gen. Aan het festival werken een groot aantal kunstenaars mee, die hun werk demonstreren en met de leerlingen zul len discussiëren. Vooral dit laatste punt ls heel belangrijk. Door middel van zo genaamde „listen-ins" brengt men de leerlingen in contact met de diverse kunstenaars. Deze „listen-ins" worden gehouden in de schoollokalen, waar steeds kleine groepen scholieren vragen kunnen stel len aan de kunstenaars en gesprekken met hen kunnen voeren. Behalve kunstenaars zullen ook rand figuren aan het festival meewerken. On der randfiguren verstaat men die perso nen, die zelf geen kunst beoefenen, maar dit begeleiden. Zo zal een dramaturg ten tonele verschijnen, evenals een cultu reel consulent en de directeur van de Schouwburg van Doetinchem. Wat de kunst betreft zal aandacht worden besteed aan muziek, film. to neel, literatuur en beeldende kunkt. Het is nog niet precies bekend welke kun stenaars naar Veenendaal zullen ko men, maar het Bureau „Pok" uit Oos terbeek is onder leiding van de heer R. Roozemond hard bezig de laatste con tacten te leggen. Op filmgebied zal Jan Blokker, film criticus onder andere bekend van ra dio en televisie, een en ander komen vertellen. Verder zullen films van „Dol- lywood" vertoond worden. „Dollywood" is een Nederlandse filmmaatschappij, die uitsluitend poppenfilms produceert. Joop Geesink, directeur van deze maat schappij, zal op het festival aanwezig zijn. Het toneel zal vertegenwoordigd zijn door de Arnhemse toneelschool, onder leiding van directeur Frank Lafour. Hierbij zal men niet alleen met de di recteur en de leerlingen van de toneel school kunnen discussiëren en naar een toneelstuk kijken, de heer Lafour zal de leerlingen zelf bij het acteren betrek ken. Verder komt de vooraanstaande VEENENDAAL Wegens openbare dronkenschap werd de heer B. V. uit Veenendaal gearresteerd. Hij heeft de nacht van donderdag op vrijdag in een politiecel doorgebracht. VEENENDAAL De dader van de inbraak bij Van Harn in de Zandstraat die de nacht van woensdag op donder dag in dat huis doorbracht, is gegre pen. Het is de heer A. Th. W. M. S. uit Aarle-Rixtel, die in zijn woonplaats werd aangehouden. Hij is in het poli tiebureau in Veenendaal opgesloten voor nader onderzoek. Het is geen ont- ■napte uit Valkenheide zoals eerder vermoed werd. EDERVEEN Met vrij ernstig her senletsel is het 3-jarig zoontje Frederik van de familie Van D. uit de Hootsen- straat in Ederveen naar het Streekzie kenhuis overgebracht nadat hij donder dagmiddag onder een auto was geko men op de Nieuwe weg. Het jongetje stak zo plotseling de weg over dat de Ederveense automobilist A. van E. hem niet meer wist te ontwijken. SCHERPENZEEL Op maandag avond 23 september vindt de algeme ne ledenvergadering van de afdeling Scherpenzeel van 't Nederlandsche Roo- de Kruis plaats. Op deze vergadering zal tevens de Landsteiner Penning in Brons worden uitgereikt aan degenen die vijfmaal bloed hebben gegeven. De vergadering begint om 8 uur in het gebouw Filaletes. pantomimegroep van Rob van Reijn uit Amsterdam naar Veenendaal. Deze groep trad onlangs nog op in het Lure- lei Theater. Op het terrein van de muziek is een van de belangrijkste medewerkers, de Arnhemse slagwerker Pierre Courbois. Al jarenlang maakt hy furore in de internationale jazzwereld. Behalve zijn instructieve programma „Slaan en spe len', komt hij met zijn nieuwe kwar tet, met onder andere saxofonist Ton Wijkamp. Dit kwartet brengt vrije, eigentijdse muziek waarbij alle vast- gewortelde muziektradities overboord worden gegooid. De betonnen sokkel voor het nieuwe lyceumgebouw draagt nog steeds geen beeld. Binnenkort zal er wel een beeld op verschijnen van de Amsterdamse beeldhouwer Theo Dobbelman. Deze beeldhouwer zal samen met Hedda Buys de afdeling beeldende kunst van het festival voor zijn rekening nemen. Hedda Buys creëerde een metaalreliëf, dat door de oud-leerlingen van het ly ceum is aangeboden. Dobbelman en Buys houden rond de opening van het lyceum een expositie in het nieuwe gebouw. Deze expositie is voor iedereen vrij toegankelijk. Zo worden ook de personen, die helemaal niet bij het lyceum betrokken zijn in de gelegenheid gesteld het nieuwe gebouw van binnen te bekijken. Ook fotograaf Wouter van Heusden exposeert in het lyceum. Deze tentoonstelling was on langs te zien in het Arnhemse Gemeen temuseum. Het is de expositie „Wouter van Heusden ziet Shakespeare bij Thea ter". Het cultuurfestival heeft nog een staartje op dinsdag 1 oktober. Dan wordt door leerlingen van het lyceum een toneelstuk opgevoerd. Het toneel stuk is getiteld „Mokers voor Made lief" en is geschreven door de heer H. J. v. Maanen, leraar Nederlands, naar een idee van de scholier Louis J. van Veldhuizen. De leraren van het lyceum hopen, dat door het culturele festival de leerlin gen gestimuleerd worden tot de herop richting van de leerlingenvereniging „Eldorado". Deze vereniging werd eni ge tijd geleden opgeheven na een on enigheid tussen het schoolbestuur en de leerlingen. „Een redelijk initiatief tot een heroprichting is bij ons altijd wel kom", aldus drs. H. Hiensch, con-rec- tor van het lyceum, „het initiatief moet echter helemaal van de leerlingen ko men. We zullen nergen toe dwingen". VEENENDAAL Nabij het viaduct bij de Rode Haan is donderdagavond laat een Italiaanse vrachtauto van de rijksweg geraakt. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De wagen kwam uit de richting Arn hem en raakte omstreeks dertig me ter voorbij de Rode Haan van de weg. De bestuurder was waarschijnlijk in slaap gevallen. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur VEENENDAAL De heer C. W. Kroes, die sinds 1 januari 1940 werk zaam was op het Veenendaalse post kantoor, is verhuisd naar Gorinehem. In zijn Veenendaalse tijd is de heer Kroes een bekende figuur geworden, vooral door zijn hulpvaardigheid en zijn grote bekendheid met de Veenen daalse bevolking. Zijn verhuizing naar Gorinehem gebeurde in verband met een belangrijke promotie. De heer Kroes wordt daar chef algemene per soneelsaangelegenheden en ressort. De heer Kroes kwam in 1940 in dienst als „lokale kracht". Hij doorliep de rangen Employé 2, Employé 1 en hoofdemployé, in welke rangen hij ver schillende functies op het Veenendaal se kantoor uitoefende. Zijn nieuwe functie in Gorinehem levert hem een promotie op tot hoofdemployé 1. Door collega's en directie is donder dag reeds op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer Kroes. Hij ont ving van de personeelsvereniging een cadeau onder couvert. VEENENDAAL „Cabaret kan even belangrijk zijn als missiewerk", zegt Theo Snijders, een van de belangrijkste medewerkers en tekstschrijvers van het „Eerste christelijke Veenendaalse cabaretgezelschap Samuël en Mozes." Rond dit cabaretgezelschap, dat zaterdag 28 september a.s. een voorstelling zal ge ven ter gelegenheid van „Reünie 1968", een reünie van oud-leerlingen van het Christelijk Lyceum Veenendaal in het kader van de opening van de nieuwe school is een onverkwikkelijke affaire ontstaan. De hervormde predikant, ds. A. Vroegindeweij, is met zijn uitlatingen over dit cabaret in het landelijke nieuws gekomen, met de hele reünie. De predikant vindt, dat men niet de naam van het cabaret het woord „christelijk''' sterk in waarde heeft doen dalen. Het is merkwaardig dat van de zijde van comité „Reünie 1968" nog vrijwel geen commentaar op de zaak is gege ven. Om een zo objectief mogelijk beeld van de affaire te kunnen vor men geeft Theo Snijders, belangrijk medewerker en tekstschrijver van het cabaret, zijn visie. Theo Snijders (21) is zelf oud-leerling van het lyceum. Momenteel studeert hij psychologie aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam. Hij is tekstschrijver en semi- beroepscabaretier. De ontwaarding van het woord „christelijk" door de naam van het cabaret ziet hij niet in: „Ik vind de benaming „christelijk cabaret" juist een erg oecumenische naam. In Vee nendaal zit iedereen altijd te romme len met gereformeerd, oud-gerefor meerd, jong-gereformeerd, lang- en breed-gereformeerd en meer van dat soort stromingen. Op het lyceum is men altijd bezig met gereformeerd en hervormd. Daarom vind ik de naam „christelijk" erg oecumenisch. De na men Samuël en Mozes vind ik hier nog een typisch uitroepteken achter", zegt Theo Snijders. Met de naam als zodanig was hij aanvankelijk helemaal niet tevreden. „Maar dat was niet omdat er christelijk in stond. Ik had het liever „Proost" genoemd of „Skól", zoals het program ma heet". Tegen de huidige naam heeft hij echter geen enkel bezwaar. Theo Snijders heeft een uitgesproken mening over de houding van het schoolbestuur. Het bestuur heeft ds. Vroegindeweij een brief gestuurd, waarin men zich volledig van'het ca baret gedistantieért en zich volkomen achter de predikant schaart. Theo geeft zijn mening met een voorbeeld: „Toen ik eindexamen deed, kreeg ik een bijbel. Deze bijbel heb ik het school bestuur aangeboden. Ik heb ook de andere leerlingen gevraagd dit te doen. Het schoolbestuur moest deze bijbels dan naar het Nederlands Bijbel Ge nootschap sturen met de opdracht, er voor te zorgen, dat de bijbels bij on derontwikkelde volken terecht zouden komen. Het schoolbestuur heeft dit toen geweigerd. Dat vind ik zeker geen „christelijke" houding. De reactie van ds. Vroegindeweij had hij niet verwacht: „Ik vind het een zie lig geval. Die man denkt, met alle respect voor z(jn principes ieder het zijne in de termen van jaren te rug. Er is een geweldige evolutie op kerkgebied gaande. Ik werk zelf mee EDERVEEN Het eerste bankge bouw, dat Ederveen op zijn grondge bied krijgt is bijna gereed. De bouwers leggen momenteel de laatste hand aan de afwerking en hopen binnen enkele weken gereed te zijn. Er is echter een vertragende factor in het spel: de deu ren zijn nog niet afgeleverd en zolang die er niet zijn, kan men de bank on mogelijk in gebruik nemen. De heer B. Hazeleger, kassier van de Coöp. Raiffeisenbank in Lunteren, waar het Ederveense bankgebouw een bijkantoor van wordt, vertelde dat het gebouw oorspronkelijk op 1 oktober in gebruik genomen zou worden. Door het te laat afleveren van de deuren rekent hij nu op half oktober. „We gaan in ieder geval open voor de Raiffeisen- week. die van 21-28 oktober gehouden wordt", verzekerde hij. EDERVEEN De Christelijke Plat telandsvrouwen Bond, afdeling Eder veen komt dinsdag 17 september voor de eerste maal in het nieuwe seizoen bijeen. De bijeenkomst vindt plaats in het bijgebouw van de N.H.-kerk en be gint om 7.45 uur. Mejuffrouw Muilwijk uit Lunteren zal spreken over het on derwerp „Wat is maatschappelijk werk". Nieuwe leden zijn van harte welkom. Er is op deze avond tevens gelegenheid om zich op te geven voor het 30-jarig jubileum van de bondsdag, die op 17 oktober in Hilversum wordt gehouden. RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude zal dinsdag 17 septem ber a.s. in zijn vergadering over het voorstel van B. en W. moeten beslis sen het Groene Kruis te Renswoude een eenmalig subsidie van f 10.000 te verstrekken. Het subsidie is bedoeld als tegemoetkoming in de kosten van de verbouw van de panden Van Ree- dewegweg 1 en 3. Deze panden moeten worden ver bouwd ter uitbreiding van het wijkge- bouw van het Groene Kruis, dat met een groot ruimtegebrek heeft te kam pen. Zaterdag 14 september Eierhal, Scherpenzeel tot 22 u.: Flo- raliatentoonstelling. Maandag 16 september Veenendaal, Lampegietersavond. Kinderoptocht start om 20 u. op het Holle Goed, achter het bejaarden centrum. Vanaf 19.30 u.: Opstellen van de stoet. BIOSCOPEN Luxor Theater, Veenendaal, zaterdag 19.30 en zondag 15 u.: „Wonderful life". Zondag en maandag 19.30 u.: „De blonde van Peking'. Bio, Rhenen, zaterdag en zondag 20 u.: „Texas Addio", zondag 14.30 u.: „Erotiek onder vier ogen". UTRECHT (Motion Week Utrecht, 16-21 sept.) Zaterdag 14 september Nicolaikerk 19.30 u.: Orgelvesper. Muzevaltheater 21 u.: Cabaret Hen- nie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Maandag 16 september Tivoli 20.15 u.: USO-concert o.l.v. Paul Hupperts. Keuze uit zes pia noconcerten. Solist Daniël Way en- berg (M.W.U.). Dinsdag 17 september Gebouw voor K W, 20.15 u.: Impe rial College Dramatic Society, Lon den met „Roots" (M.W.U.). Woensdag 18 september Stadsschouwburg, 20 u.: De Haagse Comedie met „Ziehier een vrij man". Camerabioscoop 19 en 22 u.: Premiè re van alain Resnais' „Je t'aime (M.W.U.). Donderdag 19 september Gebouw voor K W, 20.15 uur: Utrechtse kring met Polo de Haas, piano. Werken van Domenico Scar latti, Debussy, Ravel, Orthel en Loevendie. In de pauze Polo de Haas, piano, Jacques Schols, bas en Martin van Duynhoven, slagwerk. (M.W.U.). Geertekerk 21 u.: Concert van instru mentale en elektronische muziek door het Utrechts Blaaskwintet en de Studio voor Elektronische Mu ziek. Werken van Pijper, Makoto, Shinohara en Bruynèl. (M.W.U.). Vrydag 20 september Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Slachtveld". Gebouw voor K W, 20.15 u. Dans groep Pauline de Groot (M.W.U.). Muzevaltheater, 21 u.: Cabaret Hen- nie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Zaterdag 21 september Stadsschouwburg, 15-17 u.: Een kijk je achter de schermen. Rondleiding door het Schouwburgcomplex, ont moeting met directie Toneelgroep Centrum enz. (M.W.U.). Stadsschouwburg, 20.15 u.: Toneel-* groep Centrum met „Slachtveld". (M.W.U.) Esplanade. 20.30-03.00 u.: Slotfeest Motion Week Utrecht (M.W.U.). BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 1845 en 21 uur. Zondag 14, 15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Camera, Oude Gracht 156: „Wild op liefde". Zaterdag 23.15 u.: „Hirosji- ma, mon amour". City, Voorstraat 89: „Bandolero". Filmac, Vredènburg 29, dag. doorl. 10-18.30 u.: „Doe het zelf", 2 teken films, uitgebreid nieuws. Pal ace, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 u.: „Weekend in topless". Za terdag 23.30 u.: „The fastest gun alive". Olympia, Amsterdamsestr.weg 350, middagvoorst, alleen op zon- en woensdag, t.e.m. zondag: „Hondo and the Apaches". Rembrandt, Oude Gracht 73, dag. 14 en 20 u. Zondag 14, 17 en 20 uur: „Irma la douce". Scala, Potterstraat 16: „Ontembare Angélique". Studio, Oude Gracht 154, voorst. 15 min. later: „Falstaff". Vreeburg, Vredenburg 8a: „Maak geen deining, maar liefde". Zater dag 23.15 u.: „Giant". ARNHEM Zaterdag 14 september Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Beschuit met muis jes". Sonsbeek Boerdery, 20.30 u.: Kamer cabaret De Foekepot met „We moe ten zo nodig". Korenbeurs, 21 u.; Café-Chantant „Foepla", Woensdag 18 september Musis Sacrum, 20 u.: Het Gelders Orkest o.l.v. Leo Driehuys m.m.v. Herman Uhihorn, piano. Werken van Hellendaal, Beethoven en Schumann. Donderdag 19 september Stadsschouwburg, 20 u.: Nieuw Rot terdams Toneel met „De prijs". Sonsbeek Boerderij, 20.30 u.: Kamer cabaret De Foekepot met ,We moe ten zo nodig'. Vrydag 20 september Sonsbeek Boerderij, 20.30 u.: Kamer- cabaret De Foekepot met ,We moe ten zo nodig'. Korenbeurs, 21 u.: Café-chantant „Floepla". Zaterdag 21 september Korenbeurs, 21 u.: Café-chantant „Floepla". Nationaal Orgelconcours Rijnstreek In het kader van de orgeldagen wor den drie openbare concerten gegeven, alle in de Grote Kerk. Vrijdag 20 sept.: Experimenteel con cert door Oskar Gottlief Blarr uit Düsseldorf en Free Music 4tet 4- 1, een avant-garde groep rond slag werker Pierre Courbois. Zaterdag 21 sept.: Concert door de juryleden. Maandag 23 sept.: Openbare finale der drie hoogstgeklasseerden. Tij dens het juryberaad dubbelbespe- ling door Van Dommele en Bo gaard. (Verdere inlichtingen bij VVV Arnhem). BIOSCOPEN Voorstellingen werk- en zondagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Rembrandt, Velperplein: „Het won der van de liefde". Palace, Bakkerstraat, t.e.m. zondag: „Stripteasedanseressen gevraagd". Maandag t.e.m. woensdag: „Bond Callaghan, operatie Schoppenaas". Studio-A, Lange Wal, dag. 19.30 uur: „Dr. Zjivago". Zon- en woensdag 14.30 u.: „Met de drie Stooges de wereld rond". Luxor, Willemsplein: „Bandolero". Zaterdag 23.30 u.: „Zeventien". Saskia, Looierstraat; „Met jouw tan den in mijn nek". aan een musical in samenwerking met het IKOR en Kerk en Wereld. Fons Jan sen brengt het waardevolle cabaret „Lachen om de kerk". Dit soort ca baret is ook even belangrijk als mis siewerk", aldus Theo. Hij begrijpt dan ook niet hoe de predikant het cabaret minderwaardig kan vinden. In de tekst van het cabaret komt de naam van ds. Vroegindeweij voor. Theo Snijders ziet geen reden om die nu te schrappen: „Die naam stond er al maanden in. Ik geloof dat iedereen in het cabaret de naam wel wil laten staan. De mensen zullen hem wel weer uit het verband rukken. Maar men moet de naam „Vroegindeweij" in de hele zin en de zin in de hele tekst zien. Dan is de strekking zeker niet misplaatst. We willen ook niemand krenken". De roodharige, rustig pratende stu dent psychologie doet aan het cabaret mee, omdat hij het leuk vindt. Hij voelt zich niet een reünist. „Ik koester geen sentimentele gevoelens voor het lyceum". Theo Snijders vindt het zinloos, dat men over de naam „christelijk" is ge vallen. „Je doet je best om de mensen plezier te bezorgen. Het is pure liefda digheid, er wordt niets voor betaald en dan kom je zo op de koffie. Ik had het nooit verwacht". Theo Snijders staat in ieder geval helemaal achter z'n cabaret, waar mo menteel nog niets aan veranderd is. Als het cabaret gewijzigd zou moeten worden, doe hij dan nog mee? „Ik kan nooit meedoen, als ik er niet helemaal achter sta", is zijn antwoord. In het gisteren verschenen „Vecns Kerkblad" van de Nederlanse her vormde gemeente van Veenendaal be steedt ds. Vroegindeweij voor de tweede maal aandacht aan het „Eer ste christelijke Veenendaalse cabaret gezelschap Samuël en Mozes". Het artikel van de predikant luidt on verkort als volgt: „U zult zich misschien het artikeltje deze rubriek herinneren dat ik veer- 'tien dagen geleden schreef over de de valuatie van het woord „christelijk" in verband met een aankondiging van een reünie van oud-leden van het chr. lyceum in onze gemeente, die te Arn hem zal worden gehouden en waar men zich zal laten vermaken door „het eerste christelijke Veenendaalse caba retgezelschap „Samuël en Mozes". Het was een artikeltje zonder enige preten tie maar waarin ik wel mijn eerlijke bezorgdheid uitsprak over de uitholling van 't woord „christelijk" en over de verdere vulling van deze avond. Ik heb werkelijk niet kunnen vermoeden dat hierop 'n stroom van reacties zou komen vooral ook van buiten de Vee nendaalse gemeenschap waarvoor mijn opmerkingen in de eerste plaats be doeld waren. De landelijke pers heeft zich zelfs met deze zaak bemoeid. En me daarbij zelfs voorgesteld als de leider van een „boycot" van de reünie. Zover gingen mijn bedoelingen met hetgeen ik schreef werkelijk niet. Het was alleen een waarschuwend woord in deze rubriek herinneren dat ik veer- om ook onze gemeenteleden tot naden ken te stemmen. Dat men daaruit be paalde conclusies getrokken heeft en dat men zijn geweten wat opgescherpt heeft is alleen maar verblijdend. Want is er een groot gevaar dat de kerk van onze tijd helemaal „wereld" wordt. En wanneer men het Woord Gods als richtsnoer voor geloof en leven wil doen gelden zullen we niet met alles mee kunnen doen. Wanneer we Christus willen volgen zullen we ons ook door Hem moeten laten gezeggen. Vanmorgen stond mijn telefoon rood gloeiend omdat de redacties van vele grotere en kleinere dagbladen/ mij om nadere inlichtingen vroegen over mijn standpunt. Ik heb getracht om deze zaak tot haar juiste proporties terug te brengen, maar ik heb het gevoel dat ik daarin niet helemaal geslaagd ben. Alleen wil ik hier wel zeggen, in ant woord op de vraag van een Veenenda- ler, dat ik nog voor de volle honderd procent sta achter hetgeen ik veertien dagen geleden schreef. Wanneer hij meent dat men in an ze tijd zo nauw niet meer kan kijken en dat we onze jeugd ook wat moeten gunnen en dat het nu eenmaal niet meer zo kan als vroeger, dan ben ik het volkomen on eens met hem. Juist in onze tijd zal het meer dan ooit nodig zijn om vanuit het Woord duidelijke lijnen te trekken op alle terreinen van het leven. En ik gun onze jeugd al het goede, maar wanneer men op verkeerde wegen wandelt is een waarschuwend woord op zijn plaats. Tenslotte kan ik u melden dat ik van het bestuur en van de schoollei ding van het lyceum in onze gemeen te het volgende schrijven heb ontvan gen: „Namens bestuur en schoolleiding schrijf ik u naar aanleiding van het geen u in het Veens Kerkblad van 30 augustus j.l. hebt geschreven ten aan zien van het gebruik van het woord christelijk in de naam van een caba retgroep. Met u betreuren wij he* ten zeerste dat deze naam aan dit eenma lige cabaretgroepje is gegeven. Van het begin af aan hebben bestuur en school leiding zich bewust gedistantieerd van de organisatie van de feestavond der reünisten. Pas na de rondzending aan de oud-leerlingen hebben bestuursleden en schoolleiding kennis kunen nemen van het programma. Het is ons toen gebleken dat de naam, welke aan dit eenmalige cabaretgroepje is gegeven, voortgekomen is uit een studentikoze opwelling, waarbij op de achtergrond zat de onvrede over het bij alle moge lijke gelegenheden gebruiken van het woord christelijk. Helaas hebben de naamgevers niet beseft dat zij evenzo fout handelden als degenen die zij wil den hekelen. In ieder geval hebben zij niet onderkend, dat anderen uit hun woordgebruik niet zouden begrijpen dat zij het misbruiken van het woord chris telijk wilden hekelen. Wij hebben het evenmin zo begrepen en ook al zouden wij de bedoeling onderkend hebben, dan achten wij het woord christelijk in dit verband met u volkomen on juist". Hoewel ik in mijn artikeltje niet over het bestuur en de schoolleiding heb geschreven en wel zeer bewust omdat ik wist dat zij buiten deze zaak stonden ben ik toch dankbaar voor deze reactie". VEENENDAAL Vrijdagmorgen deed zich een bedrijfsongeval voor bij de verbouwing van de Carolan. Een arbeider werd wegens een lichte her senschudding in het Julianazickenhuis opgenomen. Men was bezig met behulp van een kraanwagen een scheidingswand te slo pen. Het slachtoffer draaide de bouten in de zware betonnen balken los, waar uit de muur geconstrueerd was. Plot seling kwamen de balken op hem toe, doordat aan de andere zijde van de muur een voorraad goederen, die er schuin tegen aangestapeld was, de muur wegdrukte. Door een sprong wist de man de balken te ontkomen, maar hij raakte daarbij de kraanwagen. RENSWOUDE Het college van B. en W. stelt de raad in de eerstvol gende vergadering voor toe te treden tot de gemeenschappelijke Regeling Vuilnisstortplaats te Maarn. Door de voorgenomen sluiting van de vuilnis stortplaats Emmikhuizen moet Rens woude naar een andere wijze van vuil verwerking omzien. In januari 1969 wordt in de gemeente Maarn een nieu we gemeenschappeijke vuilnisstort plaats opengesteld. De gemeente Rens woude kan hier alleen maar vuilnis storten als zij toetreedt tot de ge meenschappelijke regeling vuilnisstort plaats te Maarn. ADVERTENTIE ALS U VANDAAG NOG BELT, HEEFT U MORGEN HET GELD Kastanjelaan 40 Tel 08376-2720 Rhenen

De Vallei | 1968 | | pagina 3