Regering wil tot 71 jaarlijks 125.000 woningen Blijven streven naar toenadering Oostblok 632 miljoen voor arme landen Nieuwe sporthallen en sportvelden Misdrijven voor meer dan 50 "/o onopgelost Weldra wetsontwerp «j-r-i DIT JAAR WETSONTWERP ECHTSCHEIDINGSRECHT Minister heeft vertrouwen in „particuliere bouw"* door woningbouwverenigingen :ifWr 10 II» PRODUKTIE WONINGBOUW IN 69 HOGER I PRAATPALEN I 1 LANGS WEGEN Voor aankoop bossen 5Vz miljoen Onderzoek naar mogelijkheid meer openbaarheid centraal bestuur Topmensen content met wachtgeld „Omstreden gebied niet van Guyana'1 Zesjarenplan voor Ned. Opera Streven naar een voldoend aantal goedkope (goede) woningen Ondanks Tsjecho-Slowakije: ééIl Na v o-oefening Bescheiden begin met kleinere klassen Rijksgebouwendienst WONINGBOUW VERENIGINGEN GAAN TIENDUIZEND HUIZEN IN PARTICULIERE SECTOR BOUWEN JiiJL.lL nmmtmm.u m. M Mi Sk Jp ér i: »i I lyLOPEDi INTEGRATIE KERNWAPENS Kleuteronderwijs bevrijd van margegetallen VOLGEND JAAR 5.000 W.W.-WONINGEN MINDER „TEKORT IN 1970 VRIJWEL VERDWENEN Nu VERMINDERD SPREIDING GUNSTIG DINSDAG 17 SEPTEMBER 1968 Er bestaat goede hoop gedurende enige jaren een programma van 125.000 In aanbouw te nemen woningen per jaar te kunnen handhaven. In 1969 zullen daarvan 100.000 met, en 25.000 zonder subsidie worden gebouwd. Binnen het kader van de 100.000 gesubsidieerde woningen zal bijzonder wor den gelet op de totstandkoming van een voldoend aantal uitgesproken goed kope woningen van goede kwaliteit. Het huur- en subsidiebeleid blijft gericht op verkleining van de afstand tussen de huren van het oude en het nieuwe woningbestand, alsmede tussen de feitelijke huurprijs en de economische huur. Dezer dagen is de indiening te verwachten van een wetsontwerp, dat beoogt de jaarlijkse huuraanpassing van 4 op 6 procent te brengen. Het wetsontwerp huurdersbijdrage zal wellicht op 1 januari a.s. in werking kunnen treden. De vorig jaar aangekondigde intrek king van de regeling voor toekenning van jaarlijkse bijdragen van rijkswege aan de gemeenten ter bevordering van de doorstroming zal in twee etappes plaats vinden, waarvan de eerste het volgende jaar ingaat. De regering blijft attent op een krachtige bevordering van de doorstroming. De liberalisatie zal systematisch wor den voortgezet. Over de woningvoorziening in kwali tatief opzicht en de maatregelen welke de regering voor; ogen staan om de achterstand daarin geleidelijk weg te werken, zal dezer dagen een nota aan de Kamer worden aangeboden. Het bouwprogramma voor 1969 draagt meer nog dan in vroegere jaren het karakter van een prognose, omdat tegenover de te verwachten effectieve vraag nu een ruime capaciteit staat. Het zal vooral van voldoende effectieve vraag naar bouwwerken afhangen, of het programma zal kunnen worden ver wezenlijkt. Het handhaven gedurende enige ja ren van 125.000 in aanbouw, te nemen woningen per jaar heeft tot gevolg, dat bij een normale expansie van de bouw nijverheid als bedrijfstak, de produktie in de sectoren buiten de woning bouw moet toenemen. Daar de produk tie in deze sectoren tezamen globaal de helft van de totale produktie uitmaakt, zal de stijging 8 a 10 procent bedragen. Dit is, gelet op de ontwikkeling in de laatste jaren, zeker niet te hoog. Kuimtclijkr ordening De regering zal niet schromen van de bevoegdheid tot het geven van aanwij zingen gebruik te maken, waar dat no dig is om de ontwikkeling in de ge wenste richting te sturen en de maat regelen die daarvoor nodig zijn. voor verantwoordelijkheid van het rjjk te nemen. Aan de raad van advies voor de ruim telijke ordening is advies gevraagd over de mogelijkheden, de inspraak van de bevolking bij het ruimtelijke beleid op de verschillende overheidsniveaus te versterken. Tussen de meest betrokken departe menten is overleg gaande over de voor bereiding van een speciale wettelijke regeling voor de vorming van bufferzo nes in Midden-Delfland en bij Spaarn- woude. De regering heeft besloten om gronden in deze bufferzones ten behoe ve van het rijk te doen aankopen en ze voor de uitvoeing van de desbetreffende inrichtingsplannen beschikbaar te stel len. De hoeveelheid werken in voorberei ding, waarvan de uitvoering door de Rijksgebouwendienst is geprogram meerd in de periode van medio 1968 tot en met 1971, beloopt thans een bedrag van rond 600 miljoen gulden. Indien de voorbereiding van de plan nen niet wordt vertraagd, kan in 1969 voor 230 miljoen gulden aan werken in uitvoering worden genomen. Het woningbouwprogramma voor 1969 gaat, evenals dat voor 1968, uit van het in aanbouw nemen van 125.000 woningen, waarvan 25.000 woningen zonder subsidie. De 100.000 te subsidiëren woningen omvatten 45.000 woningen te bouwen man ryksleningen (z.g. woningwetwoningen). 55.000 woningen te bouwen in de particuliere sector, waarvan 10.000 door woningbouwcorporaties met in het algemeen een inbreng van 10 pet eigen geld en overigens met gemeentelijke garantie. Het ligt in de bedoeling het aantal in aanbouw te nemen woningen met een rijkslening ook yoor 1970 en 1971 op 45.000 te stellen, tenzij bijzondere omstan digheden dit beletten. Het overzicht van het ministerie van Buitenlandse Zaken begint met de constatering, dat de recente verbetering van het klimaat tussen Oost en West door de interventie in Tsjecho-Slowakije voor een goed deel is te niet gedaan. Toch behoeven de ontwikkelingen van de laatste maand geen wezenlijke om buiging met zich mede te brengen voor het beleid van de regering. In de eerste plaats is nog eens duide lijk bevestigd dat West-Europa het be houd van zijn onafhankelijkheid moet waarborgen in een hechte Noordatlan- tische samenwerking, al zullen de bond genoten zorgvuldig moeten nagaan wat dit uitgangspunt in de nieuwe situatie aan praktische consequenties kan mee brengen. Nog een tweede element in het Nederlandse beleid tegenover het Oos ten is onaangetast gebleven, namelijk het streven naar een uiteindelijke toe nadering tot Oost-Europa, hoezeer ook de vrijheidsberoving in Tsjecho-Slowa kije zowel voor de menselijke als ook voor de internationale betrekkingen als een terugslag moet worden aangemerkt, - m*. ■mssm. mm wmm ...wüufw» mm mm 'm JüJM m iH JWHH n«iiail Hl WÊki M Ml ft \ft f T| - ..s. ,^y:> ,wwvw.. -.W.y.w.'^.v Woning na woning wordt „uit de grond gestampt". De minister hoopt dat over enkele jaren bij een jaar lijkse produktie van 125.000 woningen de woningnood in vrijwel het hele land tot het verleden zal behoren. Tn het meerjarenprogramma voor ontwikkelingshulp. dat aan het parlement is voorgelegd, wordt het streven om in 1971 1 procent van het nationaal inkomen (netto nationaal pro- dukt tegen factorkosten) te bestemmen voor hulp aan de minder ontwikkelde landen, in cijfers geconcretiseerd. Het meerjarenplan geeft een beeld hoe de regering de toenemende hulpverlening tot en met 1971 denkt aan te wenden voor de verschillende activiteiten van de hulpverlening. In een toelichting op het meerjaren plan wordt ingegaan op het concentra tiebeleid, dat de regering in de komen de jaren denkt te voeren. Dit beleid zal te zamen met andere voorgestelde maatregelen, zoals een nauwe samen werking met Nederlandse particuliere organisaties, tot resultaat hebben, dat de Nederlandse hulp meer doelgericht en daardoor meer efficiënt zal worden besteed. Voor 1969 is een bedrag van 632 mil joen gulden uitgetrokken, het vergelijk bare cijfer voor 1968 is 540 miljoen. Inzake liet echtscheidingsrecht is een wetsontwerp in de loop van dit zittingsjaar te verwachten, zo blijkt uit de begroting van het ministerie van Justitie, Een wetsontwerp ter rege ling van het stakingsrecht zal eveneens spoedig worden ingediend. Wetsontwer pen worden verder aangekondigd over onteigening, nieuw bewijsrecht, indexa tie van onderhoudsvorderingen .en pre ventieve hechtenis. De hoofdprijzen van grote loterijen (buiten sporttoto en staatsloterij) wor den voorlopig voor een jaar op maxi maal f 250.000 gesteld. Over psychopatenzorg wordt opge merkt, dat de zorg voor de ter beschik king van de regering gestelden een duidelijke ontwikkeling doormaakt vary „bewarende verpleging" naar een in tensieve therapeutische behandeling. Voor het gevangeniswezen wordt een ruimer regime voorbereidt op punten als: briel'wisseling, het dragen van eigen of althans meer „maatschappe lijke" kleding, het bij zich houden van persoonlijke bezittingen en meer individuele toepassing van voorschrif ten. De subsidie voor het verblijf in in richtingen van voogdijkinderen wordt per 1 januari 1969 op 100 procent ge bracht. evenals de subsidie voor een aantal bijzondere uitgaven. De begroting biedt mogelijkheden tot het inlopen van tekorten op verschillen de gebieden. Het personeel van het ministerie zal met 700 man kunnen worden aangevuld. De kosten voor subsidies geven ruim te voor het indienstnemen van meer personeel bij de reclasseringsinstellin- gen en bij de instellingen voor voogdij en gezinsvoordij. Ook voor verbeterin gen in de materiële sector (vooral ge vangeniswezen, psychopatenzorg en po litie) zijn gelden opgenomen. De oorzaken van de tekorten zijn niet gemakkelijk weg te nemen. Dit geldt niet slechts voor nieuw- en ver bouw, maar ook voor de personeels- sector, meer in het bijzonder het ge schoold personeel. Het aanbod daar van is en blijft voorlopig gering. Daar om zal men met kracht moeten stre ven naar verbetering van de doelma tigheid. DEN HAAG In het noorden van de Atlantische Oceaan is gisteren een grote oefening van de Navo begonnen onder de naam Silver Tower. Schepen en vliegtuigen van alle landen van de Navo, uitgezonderd Griekenland en Turkije, nemen aan de oefening deel. Er zullen vlootoefeningen worden ge houden op het gebied van onderzee- bootbestrijding, in het uitvoeren van luchtaanvallen. en hoe moeilijk dit ook in de eersko- mende tijd zal vallen. Het spreekt daar bij vanzelf, dat daarvoor ook nodig is dat de Sovjet-Unie en haar bondgeno ten de bereidheid ontwikkelen om in constructieve zin met het Westen te gaan samenwerken. Ofschoon in het afgelopen jaar ontegen zeggelijk op veel gebieden van de Europese integratie belangrijke voort gang kon worden gemaakt, moet toch worden vastgesteld dat globaal ge zien, in dit proces stagnatie is ingetre den. Het probleem van de toetreding van Groot-Brittannië en andere Euro pese landen heeft veel tijd en aan dacht van de raad in beslag genomen, hetgeen op zichzelf reeds een tem mend effect heeft gehad op de ont wikkeling. Daarnaast vormt het be staan van diepgaande politieke tegen stellingen tussen de Zes, zowel over de Europese eenwording als ook op allerlei andere gebieden van buiten lands politieke beleid, een ernstige belemmering voor de verdere verwe zenlijking van de doelstellingen der Europese verdragen. Naar de mening van de regering zal ook in de komen de periode met kracht gestreefd moe ten worden naar een beslissing in ver band met de toetredingsaanvragen De verwezenlijking van het Benelux- memorandum zal met onverminderde kracht door de regering worden na- getreefd. De regering acht het van zeer groot belang, dat het non-proliferatie verdrag tot stand is gekomen. Zowel in de con ferentie van de niet-kernwapenstaten die thans in Genève plaats vindt, als straks in de algemene vergadering der V.N. werkt Nederland naar vermogen mee aan een verzoening der tegenstel lingen en aan pogingen tot het schep pen van vreedzame wereldverhoudin gen. De recente gebeurtenissen ver eisen bijzondere aandacht voor de vei ligheid van de kleinere staten, die juist ook het non-proliferatie verdrag beoogt te bevorderen. De situatie in het Midden-Oosten blijft reden tot bezorgdheid geven. De Nederlandse regering heeft zeer grote waardering voor de volharding waar mede de V.N.-bemiddelaar Gunnar Jar ring zijn pogingen om de partijen na der tot elkaar te brengen voorzet en zij is van oordeel, dat hij daarvoor al le mogelijke steun verdient van alle le- denlanden van de Verenigde Naties. Met ingang van het schooljaar 1969- 1970 zal een bescheiden begin worden gemaakt met een geleidelijke invoe ring van de derde fase van de verla ging van de leerlingenschaal voor het Gewoon Lager Onderwijs, door verrui ming van de klassesplitsingsnorm voor het eerste leerjaar bij het toekennen van extra-onderwijzers. Het ligt in de bedoeling de marge-ge tallen bij het kleuteronderwijs te doen vervallen, waardoor de vraag naar ge diplomeerde kleuterleidsters met onge veer 400 zal toenemen. Een desbetref fende wijziging van de kleuteronder wijswet zal zo spoedig mogelijk aan de tweede kamer worden voorgesteld. Per 1 augustus 1969 zal een beschei den verlaging van de leerlingenschaal worden ingevoerd voor een reeks scho len voor buitengewoon onderwijs. De produktie van de woningbouw in 1969 wordt geraamd op 3.890 min. gulden (tegen 3.608 min. m '67), op een totale bouwproduktie werken van boven de 10.000 gulden van 750 min. ('67 9.285 min.). De produktie van nijverheidsgebouwen zal ca. 900 min. gulden bedragen (971 min.), van gebouwen voor han del en verkeer 925 min. (730 min.), van scholen 750 min. (564 min.), van ziekenhuizen 485 min. (300 min.), van boerderijen 155 min. (164 min.), van overheidsgebouwen 180 min. (123 min.) en van kerken 35 min (41 min.) De raming is gebaseerd op de te ver wachten ontwikkeling van produktie, produktiviteit en het aantal produk- tieve uren. welke nauw samenhangt met de ontwikkeling van de arbeids- bezetting. In de periode van 1 april vorig jaar tot 1 april j.l. is de ar- beidsbezetting met 2,3 pet. toegeno men. Gedurende de eerste zes maan den van dit jaar is de werkloosheid, t.o.v. de overeenkomstige periode afgenomen, een ontwikkeling die zich hoogstwaarschijnlijk volgend jaar zal voortzetten. Niettemin zullen maatre gelen met effect op korte termijn nog niet kunnen worden gemist, vooral met het oog op de ongelijk matige spreiding van de werkloos heid, aldus minister Schut. Het aantal woningwetwoningen dat volgend jaar zal worden gebouwd, 45.000, is 5.000 lager dan in 1968, aldus bl(jkt uit de memorie van toelichting op de begroting van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Het is gebleken, aldus de minister ir. W. F. Schut, dat de woningcorporaties thans in staat zjjn om zonder rijksleningen een belangrijke bijdrage te leveren aan de woningbouw en voorts dat de mogelijkheden om in de particuliere sector goed kopere woningen te bouwen worden benut. Dit is mede het gevolg van het op 1 januari ingevoerde nieuwe subsidiesysteem. J Men streeft ernaar in 1969 een 5 begin te maken met de aanleg van j een net van „praatpalen" langs be- j staande en nieuw aan te leggen j Rijkswegen. De aanleg van deze j voorziening door de PTT. zal voor- zover het om nieuwe wegen gaat, als 2 alle reeds gebruikelijke wegstoffering uit het wegenfonds betaald worden. 2 De „praatpalen" langs bestaande 5 routes worden bekostigd uit de fond- 5 j sen voor onderhoud en verbetering 5 van wegen. De A.N.W.B. zal de be- diening, het onderhoud en de in- j standhouding voor zijn rekening J nemen. Afgezien van de normale uitgaven krijgt het Staatsbosbeheer de beschik king over een bedrag van f 5,5 miljoen, bestemd voor de aankoop van bossen, teneinde versterkt mede te kunnen wer ken aan de instandhouding van het voor de .Nederlandse bevolking zo be langrijke bosbezit. Het nationale visserijbeleid, dat de ontwikkeling van de visserij tot een zo sterk mogelijke bedrijfstak beoogt, zal zich instellen op een gemeenschappe lijk visserijbeleid van de Europese Economische Gemeenschap, waarvan de totstandkoming in 1969 wordt ver wacht. Ten behoeve van de sport- en binnenvisserij is 8 ton uitgetrokken te gen 6 ton in 1968. Een belangrijk deel van het bedrag zal bij aanvaar ding van de gewijzigde Visserijwet besteed kunnen worden aan de afkoop van rechten op de schubvisserij en aan de voort te zetten sanering van de be roepsbinnenvisserij De regering acht een onderzoek naar de mogelijkheden van een grotere openbaarheid van het centrale bestuur gewenst. Volgende week wordt een commissie geïnstalleerd die de rege ring zal adviseren over de maatschap pelijke functie van de overheidsvoor lichting en over de openheid van de bestuursdienst. De begroting van C.R.M. schept de mogelijkheid in 1969 medewerking te verlenen aan de stichting van een groot aantal ruimtelijke accommodaties w.o.: ca. 27 sporthallen; ca. 25 sportvelden/opstallen; ca. 76 jeugdhuizen; ca. 48 dorps- en wijkcentra; 5 woonwagencentra; 2 jeugd herbergen; 1 cultureel streek - centrum; 20 dagverblijven voor gehandicapten; 30 pensiontehuizen voor ge handicapten; 10 dienstencentra voor bejaarden; 35 accommodaties voor jeugd werk; 7 volkshogescholen. 6 buurthuizen; 1 centrale bibliotheekdienst. UTRECHT Bijna de helft 25 van de 51 van de functionarissen uit het middenkader van de Spoorwegen, die 59 jaar of ouder zijn, hebben het aanbod van hun directie geaccepteerd om op wachtgeld te worden gesteld. Zij zullen voor 1 maart het bedrijf ver laten. Eerder accepteerden ongeveer dertig van de zeventig topfunctionaris sen bij de Spoorwegen deze vrijwillige wachtgeldregeling. De directie van de NS streeft naar personeelsinkrimping. Het beeld van de criminaliteit in Ne derland is, vergeleken met omringen de landen, niet verontrustend, maar toch kan niet over het hoofd worden gezien dat over langere termijn ge meten de ter kennis van de politie gekomen misdrijven toenemen. Abso luut zijn ze van 1949 tot en met 1967 verdubbeld, relatief zijn ze met 50 procent toegenomen. Dit blijkt uit de begroting van het ministerie van Jus titie. Opvallend is, dat bijv. misdrijven te gen de openbare orde en het open baar gezag, evenals de misdrijven tegen het leven en doodslag, moord en kinderdoodslag relatief op min of meer constant niveau zijn gebleven. Mishandeling vertoont een geleidelijk relatieve daling. De stijging zit vooral in de vermogensdelicten en in de verkeersdelicten. Tegenover dit alles staat, dat het per centage opgehelderde misdrijven een daling vertoont (in 1954: 66 procent; in 1967: 47 procent). De cijfers wijzen erop, dat bijzondere aandacht be steed zal moeten worden aan de re cherche. Na overleg met de minister van Binnenlandse Zaken zijn op dit gebied een gespreksgroep en een ad viescommissie ingesteld. Bijzondere aandacht zal ook in het ko mende jaar de bestudering van de verkeersonveiligheid krijgen. Het verkeerstoezicht op autosnelwegen door de Witte Porches wordt uitge breid, evenals de surveillance met dubbelpatrouilles op snelle motoren op wegen voor doorgaand verkeer, die geen autosnelwegen zijn. De bouw van ongesubsidieerde wo ningen is de eerste helft van dit jaar achtergebleven bij de planning, doch men verwacht dat de belangstelling zal toenemen. Afhankelijk van de belangstelling der diverge opdrachtgevers kan na 1969 'n verschuiving in de geprogrammeerde aantallen particuliere woningen wense lijk zijn. aldus minister Schut. De sub sidieregelingen voor de particuliere bouw zuilen echter toereikend moeten zijn om de bouw op het gewenste ni veau 'te houden. Tot nu toe is dat ge lukt. De liberalisatie zal worden voort gezet, wellicht slechts gedeeltelijk in gebieden waar nog geen kwantitatief evenwicht is bereikt. Het is het plan om de huren in de nog niet-geliberali- seerde gebieden in de drie noordelijke en drie zuidelijke provincies per 1 ja nuari vrij te maken, tenzij voor enke le gemeenten deze datum te vroeg zou blijken. Minister Schut hoopt een program ma van 125.000 in aanbouw te nemen woningen per jaar enige jaren te kun nen handhaven waardoor het woning tekort in 1970 vrijwel zal zijn verdwe nen, met uitzondering van enkele dicht bevolkte stadsgebieden. Het kwantita tieve 'tekort is het afgelopen jaar aan zienlijk verminderd. Het handhaven van een bouwpro gramma van 125.000 woningen betekent niet alleen dat de werkgelegenheid in de bouwnijverheid op een hoog peil kan blijven, het betekent ook dat bij een normale expansie van deze tak van nijverheid de produktie in de sectoren buiten de woningbouw moet toenemen. Daar de produktie in deze sectoren te zamen ongeveer de helft van de tota le produktie uitmaakt zal de stijging 8 a 10 pet. bedragen. Naast woningen en scholen zullen thans tal van gebou wen in versneld tempo kunnen worden gebouwd. Ondanks het inlopen van het wo ningtekort als geheel bestaat in Utrecht Noord- en Zuid-Holland nog steeds 'n achterstand ten opzichte van de overige gebieden. Regionale spreiding van de woningbouw zal de komende jaren daarom dan ook bijzondere aandachl vragen. Volgens een onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek warer op 1 april jl. bijna 60.000 woninger niet bewoond .waarvan bijna 47.000, o 1,3 procent van de woningvoorraad wel voor bewoning geschikt was. Di1 betekent, aldus minister Schut, dat op 1 april het aantal niet-bewoonde wo ningen nog maar 0,2 procent beneden de norm van anderhalf procent lag, die tot dusverre bij de berekening van hel kwantitatieve tekort als minimumre serve is aangenomen. Wellicht zullen de zgn. Breedband- gelden worden gebruikt voor het toe kennen van remteloze voorschotten aan bepaalde inkomensklassen ter bevordering van eigen woningbezit. Dergelijke voorschotten zullen ook worden verstrekt voor de aankoop van zgn. oud bouw woningen. Gedurende de eerste helft van dit jaar zyn gunstige ervaringen opge daan met het nieuwe subsidiesysteem. De aanvankelijke vrees dat een sys teem waarbij de overheidssteun in een glijdende schaal afneemt naarmate de woning duurder is, zou leiden tot druk op de kwaliteit van de nieuwbouw is ongegrond gebleken. In het algemeen is de belangstelling voor de bouw van woningen in de la gere prijsklassen toegenomen, zowel voor eigen woningen als huurwonin gen. De subsidiebij dragen voor nog te bouwen woningen worden elk jaar her zien in verband met de jaarlijkse huurverhoging van de reeds tot stand gekomen woningen waarvoor nog jaar lijkse bijdragen worden uitgekeerd. In beginsel zouden de subsidiebij dragen dan ook per 1 januari kunnen worden verlaagd, ook gezien het vrij stabiele peil van de bouwkosten in 1967 en de eerste maanden van dit jaar, aldus minister Schut. De regering onderschrijft het stand punt van Suriname dat het gebied tus sen Coeroeni/Koetari en de Boven-Co- rantijn aan Suriname, en niet aan Gu yana behoort. De uitzending van deskundigen in 't kader van de technische bijstand blijft een belangrijke plaats innemen onder de verschillende vormen van steun, die Nederland aan de andere koninkrijks- delen verleent. Het plan van de Stichting voor Cul turele Samenwerking met Suriname en de Nederlandse Antillen (Sticusa) om de voorlichting over Suriname en de Nederlandse Antillen in Nederland door middel van tentoonstellingen en soortgelijke activiteiten uit te breiden, zal worden uitgevoerd. De opbouw van de Nederlandse Ope ra Stichting zal zich voltrekken vol gens een zesjarenplan, dat zich uit strekt van het seizoen 1968/1969 tot en met het seizoen 1973/1974. Voor de eerstkomende drie seizoenen wordt ge streefd naar resp. 100, 115 en 125 voor stellingen, waarvan resp. 57, 65 en 75 in Amsterdam. Het totale aantal voorstellingen zal vervolgens oplopen tot ongeveer 170 in het seizoen 1973/1974. Over de finan ciële consequenties hiervan voor 't rijk, is overeenstemming bereikt met de mi nister van Financiën.

De Vallei | 1968 | | pagina 8