FC Nürnberg speelt vanuit sterk gesloten verdediging Vermoedelijke opstellingen Stilte rond Ajax Feyenoord nam flink revanche op Newcastle en zichzelf2-0 Waterpoloploeg neemt inzet en conditie in bagage mee Ook Eindhoven krijgt zesdaagse Okker verslagen door Riessen Nóg geen zekerheid over t.v.-uitzending ADO-Grazer AK morgen voor t.v. Rusland dreigt met uittreden UEFA René Pijnen tweede in Nieuwkerken Tonny Sijbrands had vrije dag Echter geen plaats in volgende ronde Fighting Mack in Nederlandse ring Max Merkel is er niet gerust op Dodelijk Kortsjnoi-Spasski afgebroken Haastig Niet ingespeeld Geen kans Nieuwe leider in Toekomstronde Geen stootkracht Keihard Oersterk Amateurs en semiprofs bij Sparta gescheiden WOENSDAG 18 SEPicMüER 19. HILVERSUM Nog altijd heeft de NTS geen zekerheid van de Duitse televisie gekregen over het doorgaan van de uitzending van de voetbal wedstrijd NürnbergAjax. Het twee de Duitse net heeft de NTS laten weten dat pas in de loop van woens dag een officiële bevestiging kan worden verwacht. Dat zal waar schijnlijk pas kort voor het begin "Van de eventuele uitzending het ge val zijn. De NTS rekent er echter voor 99 prcent op, dat de uitzending kan doorgaan. Commentator Herman Kuiphof is al naar Neurenberg vertrokken. De wedstrijd staat in de programma bladen bovendien al aangekondigd, zij het onder voorbehoud. Het is in Duitsland gebruikelijk dat uitzendin gen van voetbalwedstrijden pas op het allerlaatste moment worden be kend gemaakt. De NRU zal vanavond van 18.55- 20.45 een rechtstreeks verslag van de voetbalwedstrijd uitzenden via Hil versum II. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Theo Koomen. NEURENBERG Zwerend bij een onverbiddelijke discipline heeft Max Mer kel (49) in de stad Neurenberg met schokkend stuntwerk een ijzersterke repu tatie gevestigd. Men beluistert er met een zekere eerbied de grammofoonplaat „Succes in voetbal", waarin de rad pratende meester zijn niet geringe kennis van voetbalzaken prijs geeft aan het volk. Zijn uitspraken, vaak met voorbe dachten rade diep kwetsend voor zijn spelers, halen vrijwel dagelijks de sport pagina van de plaatselijke kranten. Want Mex Merkel, niet ten onrechte sma lend lachend om een sterk verouderd begrip als clubliefde en uitsluitend den kend in geld, is in Neurenberg een vooraanstaand man. Die reputatie staat vanavond op het spel. Dit baart de elegant bewegende Oostenrijker, wiens bikkelharde aanpak schuil gaat achter een zachte, gemoe delijke stem, enige zorg. HILVERSUM Morgenavond zal wederom een voetbalwedstrijd voor de tv worden uitgezonden en wel de Euro pa Cup-wedstrijd tussen de Nederland se bekerhouder ADO en de Oostenrijk se bekerhouder Grazer AK. Commen tator bij deze wedstrijd is ir. Ad van Emmenes. De uitzending begint om 19.55 uur. Het NTS-journaal wordt uit gezonden in de rust om 20.45 uur. De uitzending heeft plaats via Neder land I. Begrijpelijk natuurlijk. Het is tenslot te niet leuk, wanneer vanavond voor ve le tv-camera's en ruim 60.000 toeschou wers komt vast te staan dat de tove naar van Nürnberg niet echt kan tove ren. En de nuchtere realist Max Mer kel houdt ernstig rekening met die mo gelijkheid. Hij weet, dat zijn elftal nog steeds rammelt en hij slaat Ajax' voor hoede hoog aan. Gisteren, na een voornamelijk op schieten gerichte training op het riante sportcomplex van Neurenberg kosten tien miljoen gulden sprak hij daar nadrukkelijk zijn bezorgdheid over uit. Merkel: „We spelen thuis, dus we moeten zoveel mogelijk proberen aan te gaan van de verdediging". „Wanneer je voortdurend in de aan vallen. Maar dat mag niet ten koste Johan Cruyff deed in Bayreuth in- I stelling voor serviesgoed. Hij pingelde kopen en toonde daar grote belang-1 stevig op de prijzen... AJAX SUURBIER SWART VOLKERT POPP PRONK GROOT CRUYFF Scheidsrechter Gilbert Droz (Zwitserland) KÜPPERS H. MULLER L. MULLER BALS VASOVIC VAN DUIVENBODE MULLER NUNINGA KEIZER Grensrechters Ceretti en Guignet (Zwitserland) STREHL CEBINAC ZACZYK MENAUER RYNIO HANSEN NÜRNBERG MOSKOU Valentin Granatkin, de voorzitter van de Russische voetbal bond heeft in een interview in Soviet Sport gezegd, dat Ruslands protest te gen de beslissing van de Europese Voetbal Unie (UEFA) de Oost- en West- europese ploegen te scheiden in de Eu ropese bekertoernooien kan worden ge volgd door het bedanken als lid van de UEFA, indien de UEFA doorgaat met zijn huidige politiek. Zoals bekend lootte de UEFA opnieuw voor de eerste ronde van beide Euro pese bekertoernooien na de inval van Tsjecho-Slowakije door Rusland, Oost- Duitsland, Hongarije, Polen en Bulga rije, waardoor de ontmoetingen tussen Oost- en Westeuropese ploegen van het programma verdwenen. Bulgarije, Po len, Oost-Duitsland, Hongarije en Rus land trokken daarop hun vertegenwoor digers terug uit beide toernooien. De Roemeense voetbalbond heeft dins dag in een brief aan de Europese Voet bal Unie geprotesteerd tegen de nieuwe loting, maar besloot toch dat de Roe meense clubs aan de Europese beker toernooien zouden deelnemen. Daarom zal Steaua vandaag in de Roemeense hoofdstad in het veld komen tegen het Tsjechoslowaakse Sparta Trnava, dat reeds maandag in Boekarest was aan gekomen. NEURENBERG Rond Ajax heer ste stilte. Trainer Rinus Michels maak te ook gisteren geen eind aan de span ning waarin de spelers verkeerden. Jo han Cruyff („Een perfecte voetballer die alles kan", vond Merkel) bleef in het rustige Pegnitz nog steeds een vraagteken. Terwijl Merkel de opstel ling van zijn elftal in Neurenberg be kend maakte, reisde zwijgzame Rinus Michels met zijn ploeg naar het dertig kilometer van Pegnitz verwijderde Bayreuth. Daar, ver verwijderd van een rumoe rig Neurenberg, wandelden de spelers ontspannen rond, bewonderden het Ro- senthal-porcelein en keerden vervolgens terug naar de basis. Na een lichte trai ning in Pegnitz konden de spelers een uit Amsterdam meegenomen film met de weelderige Claudia Cardinale in de hoofdrol bekijken. Michels zal vanmor gen beslissen wie tegen Nürnberg zul len meespelen. KIEF De zesde partij voor de fi nale van het kandidaten-schaaktoernooi tussen de Russen Boris Spasski en Vik tor Kortsjooi is in Kief bij de 41e zet af gebroken. Spasski heeft een voorsprong van 3Vi-lV«. val bent, en je verdediging dringt steeds verder op, dan kan een uitval van de tegenpartij dodelijk zijn. Ajax heeft daar de mensen voor. Cruyff, Kei zer en Swart zijn verschrikkelijk snel en dus levensgevaarlijk. Daarom kan ik in de verdediging geen enkel risico nemen". Merkel „gaat op zeker". Dat is dui delijk. Daarom ook heeft hij de routine van Heinz Strehl, dertig jaar, en bezig aan zijn elfde seizoen voor Nürnberg, laten prevaleren boven de behendig heid van de negen jaar jongere Erich Beer. „Beer is te onervaren voor zo'n wedstrijd", oordeelde Merkel, „hij is nog te zenuwachtig. Voor open doel mist hij nu nog ballen, die hij over een poosje met zijn hak kan inleggen". Voornaam probleem voor Merkel is ook dat de supporters van „Der Club" Ajax beschouwen als een ijverig, maar niet zo'n begaafd ploegje uit Nederland. „Dat komt", vertelde Merkel somber, „doordat het Nederlandse elftal zo wei nig heeft te betekenen. Bij de spelers heb ik die slechte indruk een beetje kunnen wegnemen door een film van Ajax tegen Go Ahead. We mochten dan wel niet fümen in Deventer, maar iemand uit Nederland heeft toch een half uur film van die wedstrijd voor me gemaakt. Kwestie van relaties. Voor de spelers is die film nuttig. Wan neer je denkt dat het Nederlandse voetbal niets voorstelt en je ziet dan hoe een man als Swart een paar tegen standers passeert, dan ga je het toch anders bekijken". De Zuidslavische voetbalartiest Zves- dan Cebinac speelt vanavond mee. Ook daaruit blijkt, dat Merkel tegen Ajax niet durft te gokken. Gistermorgen leg den Cebinac door insiders raak gety peerd als een man, die een broodje ei wil wanneer iedereen een broodje kaas neemt en Merkel een van hun vele ruzies haastig bij. De karakters van de grillige, wat speelse Cebinac en van de oude en net heid minnende Merkel, botsten al met elkaar sinds de Zuidslaaf bij Nürnberg in loondienst is. Voor de zoveelste keer had Merkel publiekelijk zijn persoon lijke mening over Cebinac op uiterst openhartige wijze weergegeven. De driftige Zuidslaaf, door het publiek van Neurenberg aangesproken met het troe telnaampjes Cebi holde boos naar voor zitter Walter Luther, onder wiens be daarde leiding de vrede gisteren werd getekend. Merkel, grinnekend: „In zeker op zicht is zoiets wel nuttig. Cebinac denkt nu: ik zal eens laten zien dat Merkel ongelijk heeft. Misschien dat hij nu zijn mouwen opstroopt". Merkel heeft geen psycholoog nodig. Hij schaterde het bijna uit toen hij hoorde, dat Ajax een psycholoog had aangetrokken. „Misschien hebben zij er een nodig", lachte hij, „maar ik vind het allemaal, flauwekul. Dat is dan een man die niets van voetbal weet, en die dan in een keurig pak komt kij ken of er wel lucht in de ballen zit. Vandaag of morgen schaffen de voet balclubs ook nog een computer aan. On zin allemaal. Voetbal is gewoon een vak. De goede spelers blijven, de slech te gaan weg. Psychologiemmm, geld, daar gaat het om". Max Merkel, buiten het voetbal op grote schaal handelend in tabak,' ziet de wedstrijd van vanavond met ge mengde gevoelens tegemoet. „Wanneer we snel een doelpunt maken", zo voor spelde hij, „krijgt Ajax het heel zwaar. Of ik gebruik zal maken van invallers hangt af van de wedstrijd. Wanneer 't niet loopt, moet je wel iets doen. Er zijn in ieder geval twee vervangers toe gestaan". Of het elftal van Nürnberg vanavond loopt, is zeer de vraag. De nieuwe aan winsten zijn nog steeds niet op elkaar ingespeeld, hetgeen vooral in aanval lend opzicht fatale gevolgen heeft. Strehl speelt bovendien vrijwel geen enkele competitiewedstrijd helemaal uit, terwijl Merkel pas sinds kort kan beschikken over linksbuiten Volkert. Merkel: „Nürnberg is een ploeg in opbouw. Daarom is een Europacup voor mij bijzaak. Alles wat we daarin presteren is alleen maar meegenomen. De kwaliteit van de ploeg moet worden Een van de laatste lichte trainingen van Ajax voor het belangrijke duel van vanavond. Op de voorgrond doelman Bals, die nog eens extra door trainer Mi chels onder handen werd genomen. verbeterd. Een goedkoop en jong elftal, dat dan ook nog goed moet zijn, is niet zo gemakkelijk bij elkaar te krijgen. Volgend jaar hoop ik een team te heb ben met spelers die volkomen op elkaar zijn ingespeeld. Wat dat betreft is Ajax geweldig in het voordeel. Die jongens spelen al jarenlang samen, die weten elkaar blindelings te vinden. Maar bij ons speelt Volkert pas voor de derde keer met Küppers". „Toen ik vroeger in Rapid Wien sa men met Ernst Happel van ADO voet balde, hoefde ik niet eens te kijken. Ik wist dat Happel altijd achter me stond." Zo goed begrijpen de pupillen van Max Merkel elkaar echter nog niet. Misschien kan Ajax daar vanavond van profiteren. Nürnberg blijft echter, on danks het duidelijk gebrek aan vorm een gevaarlijke tegenstander. Inzet en hardheid kunnen het verschil in kwali teit tussen Ajax en de Westduitse kam pioen opheffen. En dat heeft Max Mer kel zijn mannen gisteren wel aan het verstand gebracht. NIEUWERKERKEN De Nderland- se amateur René Pijnen is dinsdag in het Belgische Nieuwerkerken tweede geworden in een internationale wegwed strijd om de Grote Prijs van Meert. Pijnen werd in de eindsprint van de volledige groep verslagen door de Belg Francis Yperseel, die de 185 km aflegde in 4 uur 30 min. Jan Krekels werd ne gende. LIVORNO De Nederlandse dam- kampioen Ton Sijbrands is dinsdag toe schouwer geweest bij de partijen van de negende en tiende ronde in het toer nooi om het Europese kampioenschap in Livorno. Desondanks behoudt hij de leiding in dit toernooi. De resultaten van deze ronden waren: 9de ronde: Okrogelnik (N.) - Feldl (Oost.) 2—0} v. d. Sluis (N) - Fanelli (It.) 20; Kleinmann (Belg.) - Simo- nelli (It.) 20; Hisaid (Fr.) - Agliar- di (It.) 2—0; Virtu (It.) - Bajolle (Fr.) 11; Verse (Fr.) - Gedance (Zwits.) 2—0. 10de ronde: v. d. Sluis - Kleinmann 20; VerseSimonelli 2q0; Agliardi- Bajolle 02; Gedance - Feldl 20; Vir tu - Fanelli 0—2. De stand luidt thans: 1. Sijbrands 16 pnt. uit 8 partijen; 2. Verse 13 uit 7; 3. v. d. Sluis 13 uit 8; 4. Okrogelnik 11 uit 8. ROTTERDAM De forse nederlaag van 40 tegen Newcastle, die Feyenoord vorige week trof als een striemende zweepslag, is gevolgd door een sportieve wraak. De Rotterdammers namen gisteravond in het eigen stadion, met 41.000 toeschouwers als getuigen, niet alleen met 20 revanche op de Britten, maar vooral op zichzelf. Dat Feyenoord niettemin in de eerste ronde van het toernooi om de Jaarbeurs beker werd uitgeschakeld, is niet verwonderlijk, na de vernederende klap in Newcastle. „Die Engelsen", oordeelde Feije- noords geschrokken trainer Ben Pee- ters, „wisten dat er een karwei viel op te knappen". Zijn spelers sinds april van dit jaar tweemaal per dag trainen de full profs hebben zich zijn woor den aangetrokken. Niet alleen in de be ginfase, maar gedurende de volle ne gentig minuten vochten zij tegen een UTRECHT De nationale waterpo loploeg, die deze week naar Mexico vertrekt, heeft in het zwembad Den Hommel in Utrecht de Olympische voorbereiding afgesloten met een laat ste zware training. Conditie en inzet zijn de wapens waarmee coach Gerrit Jansen en trainer Ruud van Feggelen in Mexico de waterpolo-grootmachten tegemoet willen treden. „Ik hoop op een zesde plaats, dan tellen we internatio naal weer mee," aldus Van Feggelen, over een lagere klassering zou ik zeer teleurgesteld zijn". Men kan niet zeggen, dat de twaalf waterpoloërs onvoorbereid vertrekken. De Spelen niet meegerekend was de ploeg het laatste jaar 86 dagen op reis voor wedstrijden in Spanje, Zuidslavië, Zuid-Afrika, Oost-Duitsland. Italië (het kwalificatietoernooi in Milaan( en Rus land. De centrale training bedroeg de ze zomer wekelijks zes uur, waarbij in- dividueele elke dag tenminste éénmaal of vaak zelfs twee keer werd getraind. „Binnen het raam van het mogelijke hebben we alle medewerking gekre gen", stelt coach Jansen. „De spelers hebben normaal hun betrekking kunnen aanhouden of hun studie kunnen vol gen. Voor den duur van het verblijf in Mexico krijgen vijf spelers kostwinners vergoeding. Eén speler (een onderwij zer) krijgt zijn salaris normaal door betaald, voor een ander (eigenaar van een modemagazijn) is een betaalde plaatsvervanger gevonden. De overigen moeten het doen met de Olympische dagvergoeding van twee dollar." In Mexico zal de waterpoloploeg al leen worden begeleid door het duo Jan sen/Van Feggelen. De psycholoog Van der Kade, die zich in de periode van de Olympische voorbereiding belange loos ter beschikking stelde, gaat niet mee. „Wij zouden hem graag hebben meegenomen", zegt de voorzitter van de polocommissie Henny Keetelaar. „Door hem hebben we de jongens beter leren kennen. Als je dagelijks met het zelfde groepje optrekt, wordt je op het laatst blind voor de problemen." Waarom de Koninklijke Nederlandse zwembond (KNZB) de heer Van der Ka de dan niet heeft voorgedragen? „Ik geloof, niet dat een dergelijke kandidatuur bij het Nederlandse Olym pische Comité (NOC) een kans van sla gen had gehad. De psychologische be geleiding is nog wat te nieuw." De heer Van der Kader zelf: „Ik wil niet spreken over de waterpoloploeg, maar over de Olympische afvaardiging in haar geheel. Als ruim honderd jonge mensen vijf tot zes weken van huis zijn gaan zich ongetwijfeld problemen voor doen. Men kan de ogen sluiten en zich zelf voorspiegelen, dat er niets aan de hand is, maar ik betwijfel of dat de juiste weg is. Ik vermoed, dat binnen niet al te lange tijd een psycholoog net zo vanzelfsprekend zal worden aanvaar als de medische begeleiding thans". GERARDMER De vijfde etappe van de Ronde van de Toekomst is dins dag gewonnen door de Fransman Alain Vasseür. Hij had vor de 195,5 km van Belfort naar Gerardmer 5 uur 50 min en 29 sec nodig. In de eindspurt zege vierde Vasseur over zijn landgenoot Bouloux. De Italiaan Boifava, die als 24ste met een achterstand van negen minuten op de winnaar binnenkwam moest de leidig in de algemene rang schikking afstaan aan de Belg Michel Coulon. Boifava zakte naar de zeven tiende plaats meli een achterstand van 7.35 op de gele-truidrager. De uitslag van de vyfde etappe: Vasseur (Fr.) 5.50.29 (met bon. 5.50.09); 2. Bouloux (Fr.) 5.50.32 (met bon. 5.50.22); 3. Roger de Vlaeminck (Belg.) 5.50.37 (met bon. 5.50.32); 4. Coulon (Belg.) 5.50.37; 5. Fabri (It.) 5.51.20; 6. Gilson (Lux.) z.t.; 7. Abrahamian (Fr.) z.t.; 8. Rigon (Fr.-O.) z.t.; 9. Petrof (Rusl.) z.t. en 10. Thalmann (Zwits.) z.t. Het algemeen klassement na vyf etap pes luidt: 1. Coulon (Belg.) 23.07.41; 2. Thalmann (Zwits.) op 18 sec; 3. Boulard (Fr.) op 23 sec; 4. Fabri (It.) op 40; 5. Gilson (Lux.) op 1.01; 6. Thevenet (Fr.-O) op 1.14; 7. Wilhelm (Fr.-NO) op 1.26; 8. Rigon (Fr.-O) op 1.51; 9. Petrof (Rusl.) op 4.00 en 10. Abrahamian (Fr.) op 4.26. Het ploegenklassement na vyf etappes ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 17.32.21; 2. België 17.32.34; 3. Zwitserland 17.36.21; 4. Italië 17.4.09 en 5. Frankrijk oost 17.42.46. Het puntenklassement wordt aange voerd door de Belg De Vlaeminck met 55 punten. De tweede plaats is voor Abrahamian met 49 en de derde plaats voor Coulon met 41 punten. Kindvall, wiens egoïstisch optreden menige charge deed mislukken. Hij bleek, na de hervatting, welis waar bereid zijn medespelers in de aanvallen te betrekken maar in deze fase beschikken zowel Moulijn als We- ry over te weinig stootkracht om de niet feilloze vijandelijke verdediging te imponeren. Geprikkeld draafde der halve Romeijn in de 54ste minuut naar voren, waar hij voortreffelijk plaatste naar de ook al meegekomen fel vech tende invaller Van der Heide. Diens schot was McFaul te machtig: 2-0. Toch enig perspectief voor Feijen- noord? Stormachtig werden de aan moedigingen. De Engelsen voelden zich bedreigd in deze cupsfeer, waarin de Westduitse scheidsrechter Fritz wél voortdurend rondliep, maar toch te vergevingsgezind was. Toen Davies echter wild om zich heen trappend ten aanval wilde trekken, greep hij einde lijk resoluut in. Het kwam de Brit op een waarschuwing te staan. Ove Kindvall in duel met doelman McFaul en Burton. bikkelharde, vaak onsportieve forma tie. Newcastle meestal weinig succes rijk in uitwedstrijden maar afgelopen zaterdag op eigen veld geklopt na 30 achtereenvolgende keren ongeslagen te zijn gebleven heeft het nog heel moeilijk gehad tegen dit geladen Feijen- oord. De treffers van Kindvall en in valler Van der Heide vormden een po vere afspiegeling van het overwicht der Rotterdammers, die niet alleen kansen misten, maar bovendien Burton en Clark op de doellijn redding zagen brengen. Feijenoord had haast in dit duel en dat was begrijpelijk. Er viel 'n achter stand van 4-0 te overbruggen. Woe dend trokken de in Engeland getergde Rotterdammers ten aanval. Hoopge vende acties waren daarvan het gevolg. Nadat Israël, brutaal ver opgerukt, de bal uit een vrije schop luttele centime ters over de lat had gejaagd, volgde een sublieme combinatie tussen Jansen en Van Hanegem. In kansrijke positie zond Jansen daarop een schuiver naar de hoek waaraan snelheid ontbrak. Val lend kon McFaul redden. Aanvalsdriftig Feijenoord bleek toen, tot opwinding der duizenden best be reid dit karwei op te knappen. Kind vall rukte handig manoeuvrerend het Engelse rechter verdedigingsblok uit een, maar Wery slaagde er vlak voor het doel niet in de hem toegeschoven bal onder controle te krijgen. Twee schoten van Kindvall net naast en een venijnige kopstoot van Laseroms waren daarna uitingen van Feijenoords overrompelend overwicht waar de En gelsen in de eerste helft slechts zeer slecht gerichte schoten van Glubb en Scott tegenover stelden. Overigens bekwam die kopstoot La seroms slecht. De robuuste Feijenoor- der sukkelde, voortdurend naar zijn hoofd grijpend, nog even door, maar in de twintigste minuut liet hij zich ver vangen door Van der Heide. Vijf minuten later scoorde Feije noord, eindelijk. Een vrije trap van actieve Israël bracht de bal bij Kind vall, die met een laconiek schot richtte in de voor McFaul onbereikbare hoek. Een tweede treffer leek nabij, toen de zelfde speler kort daarna een schot los te dat de Engelse doelman verraste. Rechtsachter Craig kopte echter de bal met een schitterende duik uit de hoek. De keihard ingrijpende verdedigers van Newcastle die op een overtreding meer of minder niet keken, hielden vervolgens het nu trager en minder naukeurig spelende Feijenoord tot de rust in bedwang. Zij kregen hierbij trouwens de onverwachte steun van EINDHOVEN Ook Eindhoven krijgt een zesdaagse wielerwedstrijd. De stichting Zuidnederlandse ontmoe tingen zal volgend jaar het Vlaamse festival openen met een zesdaagse in de Philips jubileumhal. Een onderzoek heeft uitgewezen dat in de hal een wielerbaan kan worden gebouwd. De zesdaagse waarvoor 20 september het startschot zal worden gegeven, wordt mede in het kader van de feesten voor de 25e bevrijdingsdag en de opening van het nieuwe stadhuis te Eindhoven gehouden. De organisatie van de wed strijd, waaraan Nederlandse en Belgi sche koppels deelnemen, is in handen van Ton Visser, ploegleider van Wil lem II-Gazelle, en Siem Waarden burg. Ondanks het niet zelden onsportieve verweer van de Engelsen lieten de verbeten Rotterdammers zich geen mo ment intimideren. Zij gingen, oersterk bij vlagen, aangevoerd door uitblinker Israël over tot belegering van de vijan delijke veste. En er kwamen zoveel kansen tegen deze in paniek gebrachte Britten dat de nederlaag van vorige week een mysterie werd. Geen grein tje geluk had echter Feijenoord. Nadat Van Hanegem een droomkans om zeep had geholpen, knalde Burton de bal van de doellijn die zijn keeper had laten vallen. Een kopbal van Van Hanegem klopte McFaul royaal, maar nu was het Clark, die via een snelle reactie redding op de doellijn bracht. In die enerverende fase miste Feijen oords voorhoede evenwel de zorgvul digheid en toch ook wel de kwaliteit om deze wankelende verdediging om ver te stoten. LOS ANGELES In de tweede ron de van het tennistoernooi van de Züid- West-Pacific in Los Angeles heeft Tom Okker een verrassende nederlaag in het herenenkelspel geleden tegen zijn dubbelspelpartner Martie Riessen. De Amerikaan behaalde een gemakkelijke zege op de Nederlandse kampioen: 6-3, 6-2. Ook de oud-Wimbledonkampioen John Newcombe werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Tom Leonard, een onbekende negentienjarige speler uit Californië, zorgde voor de onver wachte nederlaag van de Australiër, die met 1-6 6-3, 6-4 verloor. De Engelse professional Roger Tay lor versloeg met 7-5, 13-11 de als zes tiende geplaatste Charles Pasarell, ter wijl de uit Honoloeloe afkomstige ama teur Jim Osborne met 6-4, 7-9, 6-4 zegevierde over de Zuidafrikaan Cliff Drysdale. Arthur Ashe, die Okker in de finale van Forest Hills versloeg, had het moeilijk. Hij won na zware strijd met 6-4, 3-6, 8-6 van de Franse prof Pièrre Barthes. ROTTERDAM De Rotterdamse voetbalvereniging Sparta heeft de ama teurafdeling en de betaalde sector de finitief gescheiden waarbij echter de eenheid in de vereniging is gewaar borgd. Het bestuur van de vereniging zal bestaan uit vijf leden: drs. C. van Rijn (Voorzitter), drs. J. de Winter (penningmeester), G. E. Kleingeld (se cretaris), A. Aarse en L. Mast (Com missarissen). Het stichtingsbestuur betaald voet bal bestaat uit J. Sonneveld (Voorzit ter), drs. H. Aarsen en J. Graus (le den). Het amateurbestuur is als volgt samengesteld: G. E. Kleingeld (voorzit ter) en de heren H. van Dijk, P. Hunter, L. A. A. Ignatius, A. H. van de Linde, J. C. van de Poel en A. H. Roest. In het amateurbestuur zijn de drie door Sparta beoefende sporten voetbal, vricket en honkbal vertegenwoordigd DEN HAAG Fighting Mack, de bokser van Curasao, die op 14 augus tus in Lugano door een overwinning op de Italiaan Carmelo Bossi Europees kampioen in het weltergewicht werd, maakt maandag 30 september zijn de buut in een Nederlandse ring. Fighting Mack bokst de hoofdpartij van een in ternationaal prof-programma, dat in de Oude RAI in Amsterdam wordt gehou den. De Duitse kampioen Karl Furcht is in dit gevecht, waar de titel niet op het spel staat, de tegenstander van Mack. De partij is afgesloten op tien ronden. Er staan verder nog drie profwed strijden op het programma. In het mid dengewicht ontmoeten Joop Kruis (Am sterdam) en de Antilliaan Jack John son elkaar in een eliminatie-wedstrijd voor het vacante Nederlandse kam pioenschap. De winnaar komt uit tegen Michel Blinkert, die rechtstreeks ge plaatst is. Deze partij gaat over acht ronden. Het programma wordt gecomple teerd met een partij in het z waarwei - tergewicht tussen Ronald Riedwald, de Nederlandse kampioen, en de Belg Lio nel over acht ronden en het profdebuut van Nico Aloserij (Amsterdam) tegen middengewicht Chris Kok. Dit laatste gevecht gaat over zes ronden. 9 De Nigeriaanse regering heeft ont kend, dat een hefschroefvliegtuig van het VN-kindernoodfonds (Unicef) door Nigeriaans geschut is neergescho ten toen het een vlucht met hulpgoe deren naar Biafra maakte. Volgens de regering in Lagos verongelukte het toe stel toen het zondag tengevolge van brandstofgebrek op het vliegveld van Benin wilde landen.

De Vallei | 1968 | | pagina 13