Omzet van veiling te Kesteren daalde met ruim 2,5 miljoen Samenwerken met andere veilingen Scherpenzeel krijgt zijn wielerclub VALLEI? Belt 10550 11079 Er is genoeg voor de Veenendaalse jeugd te beleven Voorzitter P. van Westrhenen had ongezouten kritiek op EEG HOOFDSTRAAT LIJKT VAAK OP EEN HUWELIJKSBUREA U Geen groter zaligheid dan tegen een kozijn hangen Voorlopig van start met adspiranten en nieuwelingen Uitslag wedvluchten EEG Waterstaatswef Tien Koreaanse kinderen naar JSederland Na bijzonder veel geharrewar Nieuw seizoen Bestuur Pogingen Voorrangsfout op Zandstraat Lezing met dia's over Leersumse meeuwenkolonie Kelder Armen Slenteren Bekendmaking UW BURGERLIJKE STAND KESTEREN WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1968 KESTEREN De omzet van de Veiling Vereniging „Resteren en Omstreken" te Kesteren was in het boekjaar 1967/1968 ruim f 2.5 miljoen lager dan in het voorgaande boekjaar. Hierdoor ontstond een nadelig saldo van bijna f 100.000 waarvoor de overigens van voldoende middelen voorziene reserve moest worden aangesproken. Overigens wijzen de cijfers van het lopende boekjaar op een omzetstijging. De voorzitter, de heer P. van Westrhenen, drong in zijn jaar rede aan op samenwerking met andere veilingen. Hoewel hij het niet met name noemde doelde hij kennelijk op samenwerking met de veiling in Zetten, waar mee de besprekingen in een vergevorderd stadium zijn. De heer Van Westrhe nen kantte zich tegen het beleid van de EEG, waarin „veel onrechtvaardig heden (zijn) die te ver gaan", zoals hij het noemde. „Het is moeilijker dan ooit een be- schbuwing te geven over de tuinbouw en de fruitteelt," aldus de heer Van Westrhenen in zijn beschouwing. „Be stuur, directie en personeel hebben al len hun best gedaan de leden te dienen, maar dit heeft niet kunnen verhinde ren, dat de financiële resultaten zo wel voor de teler als voor de veiling heel wat minder geweest zijn dan voor gaande jaren. Dat blijkt ook duidelijk uit de aanmerkelijk lagere omzet. Al hebben de aardbeien het in tegenstel ling tot andere produkten goed gedaan, kan men het afgesloten verenigingsjaar niet gunstig noemen. Op zichzelf be hoeft dit niet te verontrusten, want de reserves zijn voldoende. De omzet moet stijgen, -wil het goed blijven gaan. We zullen daarom blijven streven naar sa menwerking met anderen." De heer van Westrhenen noemde het belangrijk, dat de telers zich nog sterker op de veiling moeten richten: „Binding moet onze kracht zijn," meende hij. „Van veilingzijdc hebben we nimmer om de interventieregeling gevraagd," stelde de heer Van Westrhenen, spre kend over de EEG. „Mijn indruk is dat Nederland te netjes is voor de EEG. We hebben hier alles op papier gezet en we hebben een belastingwetgeving tot In de perfectie. Op 1 januari 1969 VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal brengen ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten der provincie Utrecht bij hun besluit van 4 september 1968, afde ling 2 B, nr. 607/2549, behoudens rech ten van derden en andere wettelijke bepalingen aan de Nertsvoederfabriek Nederland n.v. te Veenendaal onthef fing hebben verleend tot het hebben en tot wederopzegging behouden van werken, aanvankelijk dienende tot af voer van afvalwater naar open water en later dienende tot afvoer van afval water naar de gemeentelijke centrale riolering te Veenendaal, één en ander onder de voorwaarden bij aangehaald besluit opgelegd. Een afschrift van bovenaangehaald besluit ligt gedurende 30 dagen na he den voor belanghebbenden ter inzage in het Raadhuis (kamer 1.7). Gedurende deze termijn staat aan iedere belanghebbende van het besluit tot ontheffing beroep open op Hare Majesteit de Koningin. Belanghebbenden worden erop ge wezen, dat een eventueel adres van beroep moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht. Veenendaal, 18 september 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd De burgemeester Ant. de Ruiter 1.1. De secretaris Van Manen. UTRECHT Een beperkt aantal ouderloze en verstoten kinderen uit Korea wil het Werelddiaconaat van de Gereformeerde Kerken laten over komen naar ons land voor plaatsing in Nederlandse gezinnen. Dit gebeurt in samenwerking met de bestaande hulp comités. In eerste instantie gaat het om tien kinderen. Talloze aanbiedingen van Neder landse ouders om kinderen uit deze landen op te nemen zijn binnengeko men. Het Werelddiaconaat heeft zich door deskundigen laten adviseren over het probleem van de kinderen in Viët- nam, Korea en Biafra. De conclusie was, dat het in het algemeen beter is hulp te bieden aan de kinderzorg in de ze landen zelf. Niettemin blijkt het in zeer bijzonde re gevallen wenselijk, d0t toch kinde ren naar Nederland worden overge bracht. Dit zal nu voor een tiental zeer speciale gevallen gebeuren. Voor reis kosten heeft het Werelddiaconaat f30.000,- uitgetrokken. De plaatsing in Nederlandse gezinnen gebeurt in sa menwerking met de plaatselijke diaco nieën. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. H. Scheltema, mo menteel Harer Majesteits buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur t» Bagdad, tot ambassadeur te Dja karta. komt er weer een bij, maar er gaat er nooit een af. In het zuiden ken men geen inkomstenbelasting," aldus de voorzit ter, „Het is nog niet duidelijk, wat de BTW voor ons zal brengen. De werk zaamheden op het sorteer- en paksta- 'tion zullen met 12 pet. worden belast. Dat is een van de vele onrechtvaardig heden in de EEG, die te ver gaan". De voorzitter van de veilingvereni ging zag nog wel toekomst voor de fruitbedrijven. „Als de gemeenschappe lijke markt op 1 januari 1970 gestabili seerd is, dan is er voor de goede be drijven nog niets verloren. Maar het moeten gezinsbedrijven zijn, want als men met vreemde krachten moet werken, zal het moeilijk worden een ze kere rentabiliteit te handhaven. Er is nog enige hoop dat het goede bewaar* fruit tegen redelijke prijzen kan wor den afgezet." De omzet van het veilingbedrijf be liep in het verslagjaar f 5.201.228,- te gen een omzet van f 7.873.592 in het boekjaar 1966/1967. De jaarrekening sluit met een nadelig saldo van f 95.498.59. De bouw vari het koelhuis bij de veiling vordert gestadig. Op 30 april van dit jaar had de vereniging 506 leden. Al deze opmerkingen zijn ont leend aan het jaarverslag en de jaarre kening, die door de aanwezige leden on gewijzigd goedgekeurd werden. De voorzitter deelde mee, dat 't contributie- en het veilingspercentage gehandhaafd blijven .op het peil van 1967. Ook ver telde hij dat er een mogelijkheid is voor gaskoeling van Loharts Calville. De bestuursverkiezing bracht enige wijzigingen in het bestuur. De volgende heren werden (her)benoemd: G. J. van Steenis, J. J. van Ingen uit Lien- den, A. S. de Haas, G. Deys. De com missie van toezicht bestaat nu uit de heren: J. C. van Lippe, A. van Hat- tem, R. Hasselaar. Als plaatsvervan gers treden op: F. J. Verburgh, G. Vink en H. van Setten. VEENENDAAL SCHERPENZEEL Wat velen allang voor totaal on mogelijk hadden gehouden is dan toch maar gebeurd in Scherpenzeel: de eigen wielerclub wordt na ont stellend veel geharrewar in deze ge meente eindelijk opgericht. Op vrijdag 27 september wordt de officiële oprichtingsvergadering ge houden en dat gaat gebeuren \r\ het huis van mevr. Sas aan de Willaer- laan 45 in Scherpenzeel, de sport- vrouw-pur-sang die de schier einde loos lange serie moeilijkheden heeft overwonnen. Zij heeft nu een aantal wieleren- tfiousiasten bijeen weten te bren gen en deze kern van actieve men sen realiseert binnenkort de wens van vele wielersportliefhebbers uit Scherpenzeel en wijde omgeving. De naam van de nieuwe sportver eniging wordt waarschijnlijk, „Val leirenners". Mevr. Sas, ex-atlete met een meer dan grote belangstelling voor het wielrennen (zij heeft overigens twee talentvolle wielrennende zoons), is bijzonder verheugd dat de vele plan nen die in de loop van de tijd in Scherpenzeel zijn gemaakt, nu wor den verwezenlijkt. „Wij houden op 27 september de oprichtingsvergade ring bij mij thuis en ik verwacht deze avond iedereen die belangstel ling heeft voor deze tak van sport", vertelde zij gisteren. Of zij aan de mogelijkheid, dat haar huis wel eens te klein zou kunnen zijn, heeft ge dacht, is niet bekend. „Het ligt in de bedoeling dat we in het nieuwe seizoen, in januari van het volgende jaar, van start gaan. We beginnen voorlopig zon der amateurs, omdat velen uit Scher penzeel en omgeving in deze cate gorie al „gesettled" zijn. De „Val leirenners" bestaan in het begin dus slechts uit nieuwelingen en adspiran ten". Mevr. Sas verwacht dat de club met minimaal twintig rennertjes be gint te draaien. Niet alleen in Scher penzeel, maar ook uit de wijde om geving van deze gemeente, daar de wielrenners nu vrijwel allemaal zijn aangesloten bij Ren- en Toerclub „Amersfoort". Deze club gaat dus waarschijnlijk een groot aantal ren ners verliezen, wanneer de Scher- penzeelse sportclub haar activiteiten begint. Het bestuur zal worden samenge steld uit haar echtgenoot, de heren Meinken uit Achterveld en Tolboom uit Scherpenzeel, ex-wielrenner Lig- ter eveneens uit Scherpenzeel en (vermoedelijk) mevr. Sas. In feite ambieert zij echter geen bestuurs functie maar „het zal er wel van ko men", zegt ze. Als technische man van „Vallei renners" wordt aangesteld Manus de Vries, die ook de gehele training op zich neemt. Deze groep mensen heeft reeds baanbrekend werk verricht om te komen tot de oprichting van de nieu we vereniging. Ook rijwielhande laar Renes heeft alle medewerking toegezegd, maar een plaats in het bestuur wenst hij volstrekt niet. Een plaatselijk bedrijf heeft een groot deel van de financiering op zich genomen en gaat waarschijn lijk als enige de vereniging „spon- sorren". Mevr. Sas is er trots op, dat het nu eindelijk zover is: Scherpenzeel krijgt een eigen wielerclub! Er zijn in het verleden reeds vele pogingen ondernomen om een der gelijke vereniging op te richten in deze gemeente, maar steeds bloed den de vele, vaak al vastomlijnde plannen dood. Dat maakte de heer Renes al vele malen mee. Voortdurend bleek er een groot ge brek aan pioniers te zijn, want wan neer er eindelijk eens een vergade ring werd gehouden, wenste vrijwel niemand een plaats in het te vormen bestuur. De plannen werden dan nog een tijdlang gehouden, maar kwa men tenslotte in de prullemand te recht. Nu zijn de juiste mensen in ieder geval wél gevonden.... Tot 17.30 uur u dan tvan a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur VEENENDAAL Op de Zandstraat werd weer eens geen voorrang verleend aan van rechts komend verkeer. Het ge volg was dat de personenauto van de heer ter M. uit Veenendaal op de hoek Fluitersstraat-Zandstraat ernstig be schadigd werd. De aanrijding werd veroorzaakt dooi de heer G. V. uit Scherpenzeel, die met een vrachtauto over de Zandstraat reed, in de richting van het centrum. ELST De Cultuur-Natuurhistori sche Verèniging „Zuid-Oost Utrecht" gaat dinsdagavond 24 september a.s. het winterprogramma starten met een lezing over de beroemde kagmeeuwen- kolonie in het Leersumse veld. De heer T. de Man, beheerder van bovengenoemde kolonie, zal deze avond die bovendien opgeluisterd wordt met kleurendia's, leiden. Er zal niet alleen over kapmeeuwen worden gesproken, maar vooral ook over hetgeen de heer De Man tijdens zijn werk allemaal meemaakt. Voor deze interessante avond wordt op een flink aantal bezoekers gere kend. De aanvang is om 7.30 uur in het wijkgebouw, Veenendaalsestraat 16 te Eist. Voorts heeft „Zuid-Oost Utrecht" op zaterdagmiddag 12 oktober a.s. een fietstochts georganiseerd. De reis gaat naar Doorn, niet langs de bekende weg, maar lang een minder bekende, zeer interessante route. Bij voldoende be» langstelling zal tevens Huis Doorn be zocht worden. Gestart wordt om 2 uur n.m. bij de kerk te Eist. Mocht het op de afgespro ken tijd regenachtig weër zijn. dan wordt de rit automatisch een week uit gesteld (het wordt dan 19 oktober 2 uur). VEENENDAAL Afgelopen week werd de laatste duivenvlucht van 1968 georganiseerd vanaf St. Ghislain Hor- nu. Hieraan werd ook deelgenomen door de E.V.P.V. „De Luchtreiziger" uit Veenendaal. De duiven werden om 10.10 uur losgelaten en de eerste duif werd geklokt door de heer C. v. Ginkel om 13.25 uur; de laatste prijs werd ver diend om 13.40 uur. De verdere uitslag is: C. v. Ginkel 1, G. Fasse 2, A. Ver steeg 3, W. J. v. Dam 4-6-7-14-15, H. v. Kooten 5-8. Barneveld Tanis 9-11-13, A. v. Barneveld 10 en M. Heikamp 12. Bij Postduivenvereniging „De Snel- post" waren de uitslagen van deze vlucht als volgt: C. v. Asselt 1-6, W. H. Roelofs 2-8, H. Spleethoff v.d. Burg 3- 7. 10, 14, 15, 16. 18. 19, 21, 22. 23, 24, 25, G. Diepeveen 4, 5, 9, 12; H. Heikamp 11, 17, N. v. Barneveld 13, 20, H. L. Spies 26. VEENENDAAL Met bet ingaan van de herfstmaand is het jeugdwerksei zoen weer begonnen. Er worden dansavonden georganiseerd en de jeugdsocië- teiten openen hun deuren. De jeugd moet zich, vooral in de weekeinden kun nen uitleven. Kan dat in Veenendaal? Velen antwoorden hierop: „Er is in Veenendaal nooit wat te doen!" Als men dan 's zondagsavonds eens door de Hoofdstraat wandelt, krijgt men inderdaad de indruk dat de jeugd op het ge bied van de ontspanning tekort schiet. Lientallen jongens en meisjes hangen in portieken rond of knetteren op hun brommers de Hoofdstraat op en neer. Wanneer men echter het programma bekijkt van de verschillende sociëteiten en van het jeugdwerk „De Instuif", dan komt men tot de ontdekking dat er voor de jeugd voldoende gelegenheid is om zich te vermaken en elkaar op ge zelliger punten dan in de Hoofdstraat te ontmoeten. De vraag, waarom de jeugd dan toch haar heil zoekt in de Hoofdstraat werd voorgelegd aan de hoofdinspec teur van politie, de heer W. C. H. Dekker. Zaterdag jl. heropende de „Soos" van de Gereformeerde Kerk te Veenendaal. De „Soos" is een gelegenheid waar iedereen van ongeveer 15 jaar en ouder welkom is, van wat voor gezindte of religieuze overtuiging hij of zij ook is. De „Soos" is gevestigd in de vroegere pastorie van ds. Van Enk, naast de ou de Gereformeerde kerk aan de Kerke- wijk. De jeugd kan hier iedere woens dag- en zaterdagavond terecht. Voorzitter van de „Soos" is Cees Croes. Met zijn mede-bestuursleden heeft hij de laatste weken hard ge werkt om het interieur van de „Soos" een volledige metamorfose te laten ondergaan. Er werd druk getimmerd, geverfd, gepast en gemeten en zater dag kon men de gasten verwelkomen in een sfeervolle, gezellige en moderne ruimte. De Veenendaalse kunstenaar Do Hoogenboom zorgde voor enkele eigentijdse decoraties. Cees Croes vertelt van het doel van zijn „Soos". „In de eerste plaats gaat het om de ontspanning. Men kan el kaar hier ontmoeten, wat praten of bil jarten. Eens in de maand organiseren we een bijzondere avond, op zaterdag. Dan kan er gedanst worden." Volgens Cees merkt men in de „Soos" weinig van de kerk, al heeft de Gere formeerde Kerk de stoot gegeven tot de oprichting van dit jeugdwerk: „Het is niet het directe doel om de jeugd naar de kerk te krijgen; indirect wel. Maar er komen hier geen ouderlingen en er worden geen speciaal georgani seerde gespreksavonden gehouden". Cees legt er de nadruk op, dat ieder een welkom is, van wat voor kerk ook: „Het gaat er niet om de mensen gere formeerd te maken". KESTEREN Geboren: Johanna Maria, d.v. J. van der Linden en J. C. van Zetten; Jan, z.v. C. Mulder en C. v. Stoffelen; Albertus Hendrik, z.v. J. C. van Roekei en J. Brouwers. Ondertrouwd: W. van Harn en J. Heenck; J. W. van den Bosch en P W. Jansen. Getrouwd: A. J. van Dijken en M. B. Mauritz. KESTERENDe spoorlijn, die Recticel N.V. moet verbinden met de1 Betuwespooriijn, is thans bijna gereed. De kruising van het fabriekslijntje met de Spoorstraat kwam dezer dagen gereed. De werkzaamheden, die hiervoor nodig waren, hebben het verkeer tussen Kesteren en Opheusden i enige tijd hinder opgeleverd, maar de getroffen veiligheidsmaatregelen bleken afdoende te zijn. Over enkele weken zal het vervoer per spoor van Recticelprodukten recht- streeks vanaf de fabriek kunnen plaatswinden. Tot voor kort moest men de ladingen voor de wagons vele malen per dag met speciale transportwa gentjes de vrj drukke Spoorstraat over rijden naar het emplacement van het station te Kesteren. Vermoedelijk zal twee maal per dag van het fa briekslijntje jebruik worden gemaakt. Ook de Nederlandse Hervormde Kerk te Veenendaal heeft een jeugdsociëteit. Deze „soos" is ondergebracht in een van de kelders van de „Sionskerk" aan de Adriaan van Ostadelaan. In deze kelder vindt men een kleine bar, een paar grote tafelbiljarten, een paar ten- nistafels, wat lectuur, een groot assor timent spelen en enkele gezellige zitjes. De heer J. van Offeren is „de grote man" van de genoemde kelder. Hij ver telt dat elke zaterdagavond van half acht tot half elf gemiddeld zestig jonge lui de kelder bezoeken. „Ze kletsen wat samen, of biljarten wat en spelen tafel tennis. Het is altijd erg gezellig. We werken niet met een vast programma. Ze kunnen binnenkomen en dan moeten ze zich maar vermaken. Het is zuiver een opvangcentrum om de jeugd van de straat te houden. Ons jeugdwerk heeft geen evangeliserende functie. Het gaat ons er helemöal niet om, de jeugd binnen de kerk te krijgen", aldus de heer Van Offeren. Hij voegt eraan toe, dat er in de kelder niet gedanst wordt: „Ik vraag me af, of daar wel behoefte aan is. Misschien komt er bij ons wel een bepaald slag mensen, maar dan zou ik niet weten wat voor slag dat is". Ook in de kelder wordt iedereen vrij toegelaten. Elke zaterdagavond is de kelder geopend. Dan is er het jeugdwerk „De Instuif" aan de Sandbrinkstraat. De jeugdleider, de heer G. van der Schee laat z'n jeug dige gasten naar de televisie kijken, bil jarten, grammofoonplaten draaien, dan sen en vooral gewoon met elkaar pra ten. „Het voornaamste is, dat men el kaar hier kan ontmoeten. Anders gaan de jongelui de straat op. „De Instuif" is voor leden elke avond geopend. Vrij dag-, zaterdag- en zondagsavonds is de „Biep-biep"-kelder geopend voor de wat oudere jeugd. Ongeveer een maal per maand wordt er een dansavond ge organiseerd, waar niet-leden ook van harte welkom zijn. Volgend jaar hoopt men het jeugd werk „De Instuif" uit te breiden met een volwaardig jcugdgebouw aan de Dijkstraat. Het werk in het nieuwe ge bouw zal hetzelfde idee hebben als het werk in de vroegere Dr. Heksterschool, maar men zal waken voor doublures. „Als er in het nieuwe gebouw gedanst De jeugd zet zich in voor de jeugd. Enkele leden van het bestuur van de „Soos" aan het werk, om de sociëteit nog gezelliger te maken voor de Veenen daalse jqugd. V.l.n.r.: Miefee Kroes, Henk Sukkel, Cees Croes, Hanneke van de Garde en Henk van Dijk. wordt, hoeft dat niet in het oude", legt de heer Van der Schee uit. „Er zal op deze manier een heel nauwe samenwer king met de beide besturen zijn". Tenslotte nog de werkgroep „Circuit '67". Dit is een groep jonge mensen, die onder voorzitterschap van Roel Quint elke zaterdagavond een dans avond organiseert in „de Ruif", een ge bouw aan de Nieuweweg. Ook zal deze werkgroep binnenkort een toneelavond organiseren, maar hierover is nog wei nig bekend. Evenals „De Instuif" werkt „Circuit '67" buitenkerkelijk. Dat wil zeggen, dat de organisaties zonder eni ge kerkelijke steun werken. Uit deze opsomming van georgani seerde jeugdwerken valt op te maken, dat er in Veenendaal gedurende het weekeinde genoeg te doen is voor de jeugd. Toch wordt er nog geklaagd en toch krioelt het zondagsavonds in de Hoofdstraat van jongelui. „Er is hier niets te doen", hoort men dikwijls in Veenendaal. Wat vindt de hoofdinspecteur van oolitie, de heer Dekker hiervan? „Inderdaad heb ik die kreet ook vaak gehoord. Maar als er eens een keer wel wat te doen is als er niet één, maar vele, echte godte beatgroepen optreden, zoals destijds in de Eierhal, dan zie je iedereen, behal ve die figuren, die vinden dat er niets te doen is. Ik weet niet of die nood wel zo groot is. Ik geloof dat men graag wil „urmen". De heer Dekker voegt hier nog een belangrijk aspect aan toe: „We hebben onder andere de „Ruif" en de „Instuif". Als we nou de balans van vorig jaar eens opmaken, dan zien we dat de be zetting maar matig is geweest, om niet te zeggen slecht! Er was bijvoorbeeld voor de „Instuif zo weinig belangstel ling, dat men zich afvraagt: „Is het wel de moeite waard om ermee door te gaan?" Volgens de hoofdinspecteur zou men eens een enquête onder de Veenendaal se jeugd moeten houden, waarin duide lijke vragen worden gesteld om te we ten te komen wat men nu eigenlijk wil. „Ik geloof, dat ze het zelf niet weten", meent de heer Dekker. „Het is in ie der geval opmerkelijk, dat er van de jeugd zelf zo weinig initiatieven komen. Als er een dansavond is in de garage van Van Schoonhoven, zoals eergiste ren met Lampegietersavond, een avond die door ouderen op touw is gezet, dan komen ze wel. Ais het pap is, die al leen nog maar gegeten moet worden, is het barstens vol". De hoofdinspecteur gelooft niet, dat de Hoofdstraat 's zondagsavonds hele maal leeg te krijgen zal zijn. „De jeugd, die daar rondhangt zit Vrijwel de hele week binnen. Die hebben geen zin, om 's zondags ook nog eens binnen te gaan zitten. Ze hebben verder ook weinig in teresse. Het is gewoon een restant van de oude dorpsgemeenschap. Dit pro bleem is al heel oud. Helemaal kwijt raak je het nooit. De groep wordf wel steeds kleiner". Volgens de heer Dekker is het de grootste zaligheid van de bedoelde jeugd tegen een kozijn te hangen: „Slen teren doen ze weinig, want dat is ook neg te vermoeiend. Of ze brommen wat heen en weer." Tenslotte ziet "de heer Dekker de Hoofdstraat als een soort huwelijksbu reau. „De gelijkaangelegde naturen ont moeten elkaar daar. Min of meer in stinctief gaan ze er naar toe. En als de ambtenaar van de Burger lijke stand zo eenmaal met elkaar ver bonden heeft, worden het brave huis vaders en huismoeders. Dan zie je ze niet meer. Je ziet tenslotte nooit ge trouwde mannen door de Hoofdstraat heen en weer brommen

De Vallei | 1968 | | pagina 5