GEVANGENISPERSONEEL SPORTTE IN ELST Jaarlijks treffen in voetbal en volleybal Veiling Septer Tiel Nukken Bloemententoonstelling in brandweerkantine Bloeinenshow trok ca. 2000 bezoekers Vragen over bouwstroom van VVD'er „Vrouwen in de historie van Rhenen „GREBBERUITERS" VIEREN ZATERDAG LUSTRUM MET GROTE STREEKWEDSTRIJDEN Spanning rond strijd om Rhenense tennistitels Autofilms bij loterij-finale Voorgeleiding geëist van man die zich verzette Raad vergadert Ruim 2 mille voor K.W.F. Y erkeerscur sus start 8 oktober Caferette Diploma voor EHBO'ers Schietnieuws Nieuwe onderwijzer voor Holevoetsehool Expositiebeurs begin oktober Lampegiet" in Renswoude Supermarkt Traktatie voor de schooljeugd De Luchtpost WOORD K.W.F. collecte bracht ruim vijf mille op LEERSUM Solistenconcours in „Eigen Gebouw" v DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 VEENENDAAL Vanmiddag om 15.00 uur opende de bloemententoon stelling van Koninklijke Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde afd. Vee- nendaal haar poorten. Door een groot aantal leden z\jn er bloemstukjes inge zonden, terwijl tevens een enorm aantal plantjes van leerlingen van de meeste lagere scholen uit Veenendaal en Eist te zien zijn. De tentoonstelling duurt tot en met zaterdag en wordt gehouden in de kantine van de brandweerkazer ne aan de Industrielaan. De tentoonstelling is opgesierd met een inzending van de „Veenendaalse Vogelvrienden" die een aantal fraaie vogels, in een volière bijeengebracht hebben. Van een zaad- en dierenhandel in Veenendaal zijn er een aquarium, een papegaai en een kooi met parkie ten geplaatst. Onder de inzendingen zijn enkele slechts zelden in de huiskamer voorko mende' planten, als een oleander, een haemanthes en een eucalyptus. Er zijn onder de ingezonden stukjes een aan tal, die een hoge mate van inventivi teit en kunstzinnigheid tentoonsprei den. Daaronder zijn kunstig opgemaak te bijzonder gevormde boomstammetjes, SCHERPENZEEL. De vorige week georganiseerde floralia-tentoonstelling blijkt ongeveer 2000 bezoekers te heb ben getrokken. Het bestuur had op een nadelig saldo van deze expositie gere kend, maar zal er nu waarschijnlijk zonder verlies uitspringen. Bij de verlotoing kwamen de volgen de prijswinnende nummers uit de bus: Oranje-loten 986, 485, 366, 250, 456, 350, 573, 922, 5, 133, 500, 647, 124, 702k 355. Groene loten: 771, 243, 31, 608, 72. 47J, 411, 174, 955, 318, 695, 296. 268, 428. Prijzen kunnen afgehaald worden tot 30 september bij mevr. G. v. Eist Methorst, Lindenlaan 2. AMERONGEN De trekking van de hoofdprijzen van de DVSA-loterij ten behoeve van de kantinebouw zal thans definitief plaatsvinden op maan dag 30 september a.s. in het Dorpshuis te Amerongen. Aan deze trekking zal medewerking worden verleend door de filmploeg van de Ford-Nederland. Vertoond zullen worden enkele mooie en interessante films zoals een iafari-film in kleur, een stuntfilm van de Ford-Mustang, een film over de Grote Prijs van Nederland in 1967 met o.a. Jim Clark en 'n film over de truc opnamen van de James Bondfilms. Aan deze filmavond werd welwillend medewerking verleend door automobiel bedrijf Van der Kolk te Veenendaal. De te verloten prijzen, te weten de auto, een Ford Escort, het bankstel, de bromfiets en de radio zullen op de ze avond in het Dorpshuis aanwezig zijn. Tussen het vertonen van enkele films door zullen de prijsbepalende nummers worden getrokken. Een aantal loten is nog niet ver kocht. Daarom zal door de voetbalver eniging op zaterdag 28 september a.s. nogmaals een rondgang door het dorp worden gemaakt om te trachten nog enkele loten aan de man te brengen. De opbrengst van de verloting zal ten góede komen aan de bouw van een clubhuis ten behoeve van de voetbal vereniging. De loten zijn tevens ver krijgbaar aan het adres Nassaulaan 12 te Amerongen. De trekking van de lo ten zal geschieden ten overstaan van notaris Stolk uit Amerongen. SCHERPENZEEL Wegens verzet tegen de politie had een 21-jarige ar beider uit Scherpenzeel, F. J. V., zich moeten verantwoorden voor de Utrecht se politierechter, mr. P. J. Klaver. Maar de man had er de voorkeur aan gegeven niet te verschijnen. Doorgaans worden dergelijke zaken dan door de politierechter bij verstek behandeld. Maar nadat mr. Klaver in de stukken had gelezen op welke wijze de Scher- penzeler, die op 27 april veel te diep in het glaasje had gekeken, zich had ver zet tegen de politie tijdens zijn arresta tie, oordeelde de politierechter het be ter de man te laten voorgeleiden om zich een beter beeld van hem te kunnen vormen en om hen zelf ook eens aan het woord te laten. Ook de officier van justitie, mr. A. Somerwil was het met de voorgeleiding eens, zodat binnenkort dé politie de man zal ophalen en naar Utrecht voeren. corsages van droogbloemen, kandelaars, waarvan één van een vrij grote boom stronk, een bloemstukje waarin baby- toiletartikelen verwerkt zijn leuk idee voor een geboortegeschenk en een rad met een combinatie van fruit én bloemen. De tentoonstelling is heden en vrij dag van 15-22 uur geopend, zaterdag van 10-16 uur. Direct na sluitingstijd kunnen de inzenders hun bloemen, weer afhalen. De expositie is ingericht met behulp van de Veenendaalse bloemisten, die de „lege plekken" opvulden. LEERSUM Op woensdag 25 sep tember komt de Leersumse raad in de zaal van hotel 't Centrum bijeen voor een openbare vergadering. De agenda luidt: Notulen; Mededelingen; Ingekomen stukken; Bezwaarschrift bouwvergun ning G. Wildeman; Ruil grond met me- voruw Beelaerts van Blokland; Aan schaffing van een vrachtauto; Wijzi ging subsidieregeling gezinsverzorging; Wijziging algemeen ambtenaren regle ment; Besluit tot het aangaan van een overeenkomst inzake exploitatie cen traal antenne systeem; Vaststelling ver ordening Woonforensen; Verlenging ont ruimingstermijn onbewoonbaarver- klaarde woningen Rijksstraatweg 97 (achter 2 woningen) en Bentincklaan 17 en 19; Herbenoeming leden woning adviescommissie; Aanbieding begro- groting 1969; Benoeming commissie be stemmingsplan „Het Hof"; Benoeming arbeidscontract man A. v.d. Broek in vaste dienst. RHENEN De heer A. Jansen, voor zitter van de VVD-fractie in de Rhenen- se gemeenteraad, heeft zich gisteren tot de voorzitter, burgemeester mr. L. Bosch, ridder van Rosenthal, gewend met het navolgende chrijven: „In de beleidsnota voor het dienst jaar 1969 denkt het college van B. en W. tussen oktober en maart te kunnen starten met een tweede bouwstroom van ongeveer 40 woningen te Eist, on geveer 24 woningen in Achterberg en 160 woningen te Rhenen. Daar het laatste blok flatwoningen van de eerste bouwstroom in uitvoering is genomen, dreigt er straks een impas se te zullen ontstaan in het gereed ko men van nieuwe woningen, indien niet tijdig met de bouw van nieuwe wonin gen wordt gestart. Daar 't binnen kort reeds oktober 1968 zal zijn, heb ik het voornemen in het belang van de sociale woningbouw in de raadsvergadering van 1 oktober de vol gende vragen te stellen: 1. Is het nog steeds het voornemen van het college om in de periode tussen ok tober 1968 en maart 1969 met een twee de bouwstroom te starten? 2. Zo ja, zijn dan voor deze bouw stroom de bouwtekeningen reeds ge reed? 3. Zo ja, welk architectenbu reau heeft hiervoor de opdracht gekre gen? 4. Waar zal de tweede bouwstroom gaan starten? RHENEN In het „Kalkoentje" op „Remmerden" hield de afdeling Rhe nen van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen haar eerste theemid dag in dit seizoen. Voor een buitenge woon talrijk gehoor hield Aleid van de Bunt, conservatrice van het Rhenense Streekmuseum, een bijzonder boeiende causerie over de ,;Vrouwen in de histo rie van Rhenen". Zij behandelde achtereenvolgens De Zusters des Gemenen Levens, het Ag- nietenklooster en Elisabeth van de Palts. De legende van de Heilige Cunera had zij a Is overbekend overgeslagen. Na de'pauze gaf mejuffrouw v. d. Bunt antwoord op veel aan haar gestelde vra gen waarna mevr. Heyn met een bij zonder woord van dank deze zeer ge slaagde middag besloot. SCHERPENZEEL De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft dit jaar opgebracht f 2149.96 tegen vorig jaar f 1735.51. Een meeropbrengst dus van ongeveer f 400,-. Na de Rode Kruis collecte heeft deze inzameling in Scher penzeel het meest opgebracht. Een overzicht van de floraliatentoon- steMng die hedenmiddag werd geopend. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie In uw blad van vrijdag 13 september jl. schrijft u vet gedrukt: „Ds. Vröeg- indeweij heeft van het schoolbestuur van het Christelijk Lyceum een schrij ven ontvangen, waarin het bestuur zich volledig van de oud-leerlingen distan tieert en 'zich volledig achter de pre dikant stelt". Dit suggereert alsof ons bestuur ach ter alle uitlatingen van Ds. Vroeginde- weij zou staan. Wij maken u er uitdrukkelijk op at tent dat wij het alleen met genoemde predikant eens zijn wat betreft het ge bruik van het woord christelijk in de naam, die voor het betreffende caba ret is gekozen (zie ons schrijven aan ds. Vroegindeweij van 5 sept. 1968). Al le andere opmerkingen die door ds. Vroegindeweij zijn gemaakt of die aan hem in de pers worden toegeschreven zijn en blijven geheel- voor zijn reke ning of voor rekening van het betref fende persorgaan. Overigens appreciëren wij de werk zaamheid van het Comité „Reünie '68" voor de organisatie van de feestavond. Wij wensen de reünisten een geslaag de avond toe. U verzoekend ook dit schrijven van ons in uw blad letterlijk weer te ge-r ven, verblijven wij, Hoogachtend. namens bestuur en schoollei ding, drs. G. J. Koomen, voor zitter. SCHERPENZEEL Door de afde ling Scherpenzeel van het Verbond voor Veilig Verkeer zal ook dit jaar weer een Veilig Verkeerscursus wor den gegeven. De cursus zal van start gaan op 8 ok tober in „De Hertog van Gelre". De heer IJietbriek, de opperwachtmeester van rijkspolitie te Scherpenzeel heeft weer de leiding van deze cursus op zich genomen. Als cursuslid kan men zich opgeven op het gemeentehuis en op het politiebureau. VEENENDAAL Vanaf zaterdag aanstaande zal Veenendaal weer een snackbar rijker zijn en wel een heel bijzondere: mét een kok in de keuken. Zaterdag 21 september wordt namelijk om twee uur 's middags „Caferette Veenendaal" geopend aan de Nieuwe- weg. De eigenaar van deze snackbar en automatiek is een chef-kok, de heer A. R. Godvliet. De heer Godvliet werkt sinds 1945 in de Horeca-sector. In 1956 werd hij chef kok. Uit een grote stapel getuigschrif ten blijkt wel, hoezeer men* alom in den lande zijn kookkunst waardeerde. Van Z.K.H. Prins Bernhard kreeg hij zelfs een schriftelijke dankbetuiging. De heer Godvliet heeft overigens niet alleen in Nederland ervaring opge daan. Hij werkte ook in Italië en voor de Holland-Amerika Lijn. In de diverse landen die hij bezocht deed hij inspi raties op om tot nieuwe verrukkelijke creaties te komen. Tot voor hij naar Veenendaal kwam was hij chef kok van Hotel Smit te Middenmeer. Ook zijn echtgenote, mevrouw W. M. God- vliet-Hummen heeft haar hele leven in Horeca-bedrijven gewerkt. Het is altijd de grootste wens van de heer Godvliet geweest een eigen zaak je te beginnen. „Nu kan ik alle dingen die ik in de dure bedrijven heb geleerd ten behoeve van de gewone man ma ken", zegt de heer Godvliet. Hij maakt alle consumpties in zijn snackbar zelf. „Bij mij komt er geen fabriek aan te pas", lacht de chef-kok, „alles is eigen fabrikaat". Zijn bedrijf is op Amerikaanse leest geschoeid. Hij brengt plate-service en elke dag nieuwe snacks. Een speciali teit van „Caferette Veenendaal" is een „Veenendaaltje", gehakt met ge fruite uitjes. In zijn „caferette", helemaal eigen handig verbouwd, hoopt de heer God vliet vele hongerige gasten te ontvan gen. Ook op zondag. Vanaf half elf zondags is bij hem bijvoorbeeld gebak verkrijbaar. Eveneens door hem zelf gemaakt. Tenslotte zorgt de heer God vliet nog voor diverse soorten lunch pakketten voor kantoor- of fabrieks- personeel dat moet overwerken. ELST Vrijdag 20 september zal in het wijkgebouw de diploma-uitreiking plaatsvinden aan de onlangs geslaagden voör de cursus EHBO. Ter opluistering van deze avond zullen er dia's vertoond worden. SCHERPENZEEL. De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging scho ten deze week de volgende resultaten. Geweer: W. v. Leuverën, 49 p.; M. Be- rendse 46 p.; A. Blanken 45 p.; D. Leen- ders 45 p.; A. C. Dusschoten 44 p.; H. v. Ginkel 44 p.; J. Koot 43 p.; H. Be- rendse 43 p.; H. Veldhuizen 43 p.; H. Methorst 43 p.; T. ten Broek 42 p.: H. Pater 41 p.; A. ter Burg 38 p.; T. Val kenburg 37 p.; A. v. Garderen 27 p. Petite Carabine: 100 meter: A. C. v. Dusschoten 48 p.; H. Veldhuizen 45 p.; J. ten Broek 44 p.; A. Blanken 42 p.; H. Pater 41 p.; W. v. Leuveren 39 p.; A. v. Garderen 35 p. SCHERPENZEEL Ter voorziening in de vacature H. B. Seijdell, die op eigen verzoek werd ontslagen als on derwijzer aan de Holevoetsehool heeft het college van B. en W. van Scher penzeel een voordracht opgesteld voor de benoeming van een nieuwe onder wijzer. Voor deze functie hebben zich 36 gegadigden gemeld. De voordracht luidt: 1. de heer K. G. Schepel uit Hil versum, 2. de heer H. Haan uit Mar- kelo. De nieuwe onderwijzer zal in de vergadering van hedenavond worden benoemd. RHENEN Ouwehands Dieren park bezit al vele jaren een gezond nijlpaardenechtpaar. Al verschil lende malen heeft het vrouwtje een jong ter wereld gebracht. Voordat het zover was begon manlief „Job" altijd nukken te vertonen. In die periode is hij sinds kort opnieuw aangeland. Hij is niet te genieten. De oppassers blijven hem in deze situatie liever uit de vingers. „Job" is zo ondeugend, dat hij zelfs kans zag een drie meter boven de grond aanwezige dakgoot van zijn buiten verblijf in stukken te bijten- Hij gaat dan op z'n korte achterpoten staan en heft zijn enorm zware Lichaam met het grootste gemak in de hoogte. Er zijn ook al een paar abnormaal hoog aangebrachte rui ten gesneuveld. Er moesten extra versterkingen worden aangebracht om de zaak te beveiligen, ook al ter bescherming van het nijlpaard zelf. In feite zijn de nijlpaarden, die samen met de olifanten in één gebouw zijn onder gebracht, uit hun behuizing ge groeid. Er ligt bij Ouwehand al en kele jaren een nieuw „dikhuiden- verblijf" op papier in de kast. Het zal nu niet lang meer duren of ook dit tropisch uitziend gebouw zal verwezenlijkt moeten worden. Er zullen dan tevens neushoorns in on dergebracht worden. Wanneer de voortekenen niet bedriegen kon het vrouwtje van „Job" .binnenkort wel weer eens de ooievaar op bezoek krijgen. De nukkige natuur van „Job" is er een symptoom van... RHENEN Zaterdag is er In Rhe nen de gehele dag van paardesport te genieten. De inmiddels traditioneel ge worden samengestelde wedstrijden zijn vanwe,ge het twintig jarig bestaan van de „Grebberu iters" aangevuld met streekwedstrijden van het streek- verband „De Gelderse Vallei". Tij dens deze wedstrijden leggen amazo nes en ruiters een bekwaamheidsproef af, die beslissend is voor promotie naar de klasse L-dressuur en L-sprin- gen. Deze wedstrijden beginnen al om half negen 's ochtends in de manege en in de weide achter de boerderij van mej. N. Straaten van Nes, Nude 19 en duren tot ongeveer half twaalf. Het middagprogramma wordt afgewerkt in het bos en in de mane geop de Greb- beberg tegenover de militaire begraaf plaats. Aanvang ca. 12.30 u. Het middagprogramma, geniet altijd een grote belangstelling. Men begint met de cross. In het bos is een aan trekkelijk parcours uitgezet, waarin vele gebouwde en natuurlijke hinder nissen zijn opgenomen. De ruiters starten met tussenpozen van ongeveer een minuut en het publiek mag zich vrijelijk langs dit parcours bewegen of RHENEN De clubkampioenschap pen van de tennisclub „Rhenen" heb ben door het slechte weer van zondag enige vertraging opgelopen. Zaterdag kon het programma echter wel afge werkt worden. De finales zullen nu in plaats van zaterdag op zondagmiddag plaats vinden. In het dames-enkel is de tegenstandster van Liesbeth Deen nog niet bekend. Vrijdagmiddag zal om deze finaleplaats worden gestreden door mevrouw Roderkerk en Corrie Visch. In het heren-enkel speelde zich alleen René Lodder in de finale. Hij wist met 6-2, 6-0 van Jan van de Pol te winnen. E. P. Roderkerk en Paul Stevens zullen onder elkaar nog moeten uitmaken wie er in de finale tegenover René Lodder zal komen te staan. E. P. Roderkerk bereikte de halve finale door een 6-4, 7-5 zege op Bart Kamperman en Paul Stevens won met 6-4, 3-6, 6-3 van Cees van de Pol. In bet damesdubbel is ook reeds een finalist bekend. Het zijn de zusters Corry en Lucy Visch, die met 6-2, 6-2 mevrouw De Haan- mevrouw La- gaay de baas bleven. Mevrouw Roder kerk en Kitty Golsteyn zullen tegen Ellen Fortuin en Irene Scheeres om de andere finaleplaats moeten spelen. René Lodder en E. P. Roderkerk drongen in de herendubbel na een 6-3, 6-3 overwinning op Hans Kooreman en Frank Denekamp in de halve finale door, waarin ze het moeten opnemen tegen Henk en Paul Stevens, die met 6-0, 6-1 wonnen van Leon Lagaay en SCHERPENZEEL Op 3, 4 en 5 ok tober zal te Scherpenzeel weer de jaarlijkse expositiebeurs worden gehou den. Deze beurs wordt georganiseerd door de plaatselijke middenstand. De expositie zal gehouden worden in de eierhal waar meer dan 1000 m2 exposi tieruimte is. Tevens wordt er bij deze beurs een groot, vermaakcentrum ge bouwd. ELST Gisteren en vandaag stond Eist in het teken van de sport, toen de Nederlandse Sportbond voor Gevange nispersoneel er zijn jaarlijkse landelij ke sportdagen organiseerde op het Ge meentelijk Sportpark. Ondanks de fijne motregen werden de twee takken van sport, die op het pro gramma stonden, n.l. volleybal en voet bal met zeer veel enthousiasme be oefend. Behalve de sportbeoefenaars en hun introducés, was er een groot aantal bezoekers. Er werd in twee poules ge voetbald, met als inzet de wisselbeker. Het volleybal werd in drie poules ge speeld. Het is de achttiende maal, dat de bovengenoemde Sportbond een sportdag organiseert, doch het is de eerste maal dat men Eist bezoekt. Er wordt name lijk ieder jaar weer met zorg een an dere plaats uitgekozen voor dit sport festijn. Ten eerste wordt er gelet op het aan tal velden, dat het sportcomplex be vat, gezien het grote aantal voetbal en volleybalteams. In de tweede plaats moet de naaste omgeving van dat sportcomplex vol doende hotelaccommodatie bezitten om het grote aantal bezoekers te kunnen huisvesten. Wat dat betreft heeft jeugd herberg De Eikelkamp voldoende capa citeit om aan de vele deelnemers plaats te bieden. D eerste sportdag, gisteren dus, werd afgesloten met een gezellig avond programma in de recreatie- en toneel zaal van jeugdherberg De Eikelkamp, waar o.a. optrad het kwartet o.l.v. Hans Alberts. Ook werd gelegenheid gegeven tot het kijken naar de voetbal wedstrijd Neurenberg-Ajax. Ter afsluiting van de tweede sport dag zal er hedenavond een feestdiner worden aangeboden met aansluitend de prijsuitreiking. Voor de rest van de avond zullen o.a. optreden Dans-Show- orkest „Vanguard Combo" met zang- van Annie Verkuil en The Reillysons (mond- accordeontrio) met Bert van Schaik als gastheer. Dit alles vindt plaats in de ontspanningszalen van Ouwehand's Res taurant. Vrijdagmorgen vroeg wordt de thuisreis weer aanvaard. Rik Hellér. Ook in de halve finale zit ten Cees en Jan van de Pol. Wie hun tegenstanders zullen zijn is nog niet bekend. In het gemengd-dubbel ten slotte zijn ook drie halve finalisten. Liesbeth Deen-René Lodder spelen te gen Kitty Golstey-Bart Kemperman. Wie Corrie en Paul Stevens tegen zich zullen krijgen in de halve finale is nog niet bekend. Dit jaar zijn voor het eerst ook on derlinge juniorenwedstrijden gespeeld. Helaas was de belangstelling voor het dubbelspel niet groot gepoeg en is er niet in gespeeld. In het enkelspel blon ken zowel Leon Lagaay als Hans Bo- venschen uit en deze beide jeugdige spelers zullen elkaar in de finale ont moeten. De feestavond en prijsuit reiking is op 28 september in „de Stichtse Oever". 11 RENSWOUDE Op 30 september a.s. zal te Renswoude weer de traditio nele lampegietersavond georganiseerd worden. De hele jeugd van Renswoude wordt aangemoedigd step, fiets of wagen om te toveren in een praalwagen. Diverse prijzen worden beschikbaar gesteld. Deelnemers kunnen zich opgeven voor 27 september bij de heren D. Overeem (Dorpsstraat 10) en E. v. Voorthuizen (Molenstraat). Op 30 september zal de jury om half zeven bij het Kasteel de inzen dingen keuren. Na afloop van de op tocht gaat de muziek naar het gebouw van de Coöperatie waar aan de jeugd versnaperingen worden uitgedeeld. Dit alles in samenwerking met het Midden- standsgilde te Renswoude. RHENEN De collecte die in Rhe nen, Eist en Achterberg is gehouden ten bate van het Koningin Wilhelmina fonds heeft een bedrag van f 5088,50 op gebracht. Bevolkingsregister Verhuisd: Fam. J. L. Houkes, Tom belaan 2 naar Rijksstraatweg 63. Vertrokken: Mw. A. C. C. de Wilde- van de Wetering, Burg. v. d. Bosch laan 13 naar Amerongen; dhr. J. H. W. de Wilde, Burg. v. d. Boschlaan 3 naar Amerongen; mw. F. de Heus- Vanmaris, Englaan 71 naar Ameron gen; mw. J. W. Klomp-Frederiks, M. C. Verloopweg 78 naar Rhenen. RHENEN Ds N. Kooreman' te Rhenen heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de Hervormde gemeente van Vrooms- hoop. zich bij de hindernissen opstellen, mits men de deelnemers maar niet hindert. Direct na de cross wordt de wed strijd voortgezet met een springcon cours in de manege. Evenals aan de cross nemen ook hier aan deel de pro minenten uit het streekverband. Na dit spectaculaire gedeelte van de sa mengestelde wedstrijd volgt de prijs uitreiking aan die combinaties, die bij alle onderdelen tezamen de beste re sultaten hebben bereikt. Vele instellingen en particulie ren hebben gezorgd voor een uitgebrei de prijzentafel, alsmede een ereprijs die beschikbaar is gesteld door de bur gemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal. De toegang is gratis. RHENEN Gisteravond opende bur gemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, in tegen woordigheid van wethouder T. van Lienden en talrijke genodigden de gloednieuwe supermarkt van Bep Spies aan de Herestraat, ontworpen door ar chitect S. Heyn en gebouwd door het aannemersbedrijf G. Lodder. De burgemeester noemde de produ cent en degene, die de waar aan de man brengt, beiden «ven belangrijk. „Men kan een mooi produkt maken", aldus burgemeester Bosch, „maar wan neer het niet gebracht wordt kan de producent niets beginnen. Ik heb uw zaak zien groeien en veranderen, maar nu ik dit aanschouw, kijk ik toch wel mijn ogen uit. Ik heb respect voor u en ik ben blij dat deze zaak ons stadje weer opluistert." Nadat de burgemeester de onderne mer zijn gelukwensen had aangeboden en veel succes voor de toekomst had gewenst, voerden nog enkele andere sprekers uit handelskringen het woord, waarna een schoonzoon van de heer Spies sr. namens de familie een dank woord sprak voor alle gelukwensen. SCHERPENZEEL De Oranjever eniging gaat de gehele Scherpenzeelse schooljeugd op beschuit met muisjes en limonade trakteren bij de geboorte van het tweede kind van prinses Beatrix en prins Claus, 's Avonds zal een lam pionoptocht worden gehouden. De kos ten hiervan worden geraamd op een gulden per leerling en de Oranjever eniging heeft het gemeentebestuur ver zocht om hierin financieel bij te sprin gen. SCHERPENZEEL. De Luchtpost deed mee aan zijn laatste wedvlucht en wel vanaf St.-Chislain Hornu over een afstand van 216 km. Er waren 72 duiven in concours. Zij werden gelost om 10.00 uur en de eerste duif arriveerde om 13.13 uur. De uitslagen waren als volgt: 1, 5 en 6 W. v. Ede; 2, 11 en 12 J. v. d. Bovenkamp; 3, 4 en 7 T. v. d. Broek; 8. P. v. d. Bovenkamp; 9. C. ter Burg; 10 en 13 C. Schipper; 14 A. C. Veen- vliet. RHENEN Op de zaterdagen 5 en 12 oktober wordt in het „Eigen Ge bouw" een solistenconcours gehouden. Dit concours wordt georganiseerd door de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst". Er kunnen aan deelnemen so listen, duo's, trio's en kwartetten. Het geheel staat onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Unie van Mu ziekverenigingen. Door de organisatoren zijn moeite noch kosten gespaard om dit concours te doen slagen. Talrijke amateur-musi ci hebben reeds ingeschreven. De jury bestaat uit twee bekwame toonkunstenaars. De deelnemers kun nen uitkomen in vijf verschillende af delingen met vijf verschillende moei lijkheidsgraden der te spelen werken, welke zijn voorgeschreven door de mu- ziekcommissie der A.N.U. v. Muziek verenigingen. Er worden veel bezoekers verwacht in het „Eigen Gebouw". Over het pro gramma, dat binnenkort verschijnt, zul len later nog nadere mededelingen worden gedaan. 75 opw 70/75 65/70 60/65 55 60 1 2 37—83 29—38 38—42 29—47 "t 31—33 26—30 55—60 48—61 45—51 28—30 46—48 43—46 41—43 46—48 43—46 41—43 36—46 38—45 29—40 34—41 3943 29—36 25—28 31—33 27—29 22—24 22—30 18—20 20—25 21—23 19—21 20—24 34—37 33—35 25—35 43—45 35—37 40—42 28—32 ,90; rood ƒ6,40; zoet ƒ6,40. Veilbericht van de Tielse veiling Septer van woensdag 18 september 1968 Opgave na klasse mm maat Appelen Bloemee Ellison Orange k.l Ellison Orange k.2 Cox Orange k.l Cox Orange k.2 x James Grieve k.l x James Grieve k.2 Ingrid Marie k.2 Laxton Fortune k.l Laxton Fortune k.2 Manks Codlin Notarisappel k.2 Lemoenappel k.2 Goudreinet k.l Goudreinet k.2 Zuurkroet per 100 kj Fabrieksfruit per 100 kg blank 16,30; rood ƒ8,40. Peren: Nonne Louise k.l x Triomphe de Vienne k.2 28—30 27—32 x Beurre Hardy k.l 4044 3642 Conference k.l x Conference k.2 x St. Remy k.l Pondsperen IJsbouten x Legiponts k.l x Legipoints k.2 Maagdeperen k.l Maagdeperen k.2 Perenkroet per 100 kg ƒ3,60. Druiven Frankenthaler 154160. Aardbeien per doosje van 250 gram 5672 2036. Bramen per doosje van 250 gram 3747. Pruimen: Kwetsen 21—55 10—31; Reine Victoria 3645 17—21. Groenten: Andijvie 10—25; x Princessebonen 59—110; x Staakprincessen 73132; Rode Kool 1517; Komkommers groene per stul$ 21—23; x Snijbonen 5985; Kassnijbonen 116—130 65—75; Uien 15—19; Sla per 100 krop 19,00—22,00 ƒ6,00— 10,00; Prei 2230; Wortelen 1830; Wortelen per bosje 3033; x Tomaten per kistje van 6 kg export a ƒ3,80—3,82, export b ƒ3,86—3,88, export c ƒ2,42—2,81; x Tomaten per kistje van 6 kg binnenland 1,10—2,80 90—1,50; Aardappel middel 8—15. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzi,i anders vermeld. 26—31 35—39 30—32 17—19 15—17 13—15 35—37 16—29 30—36 17—30 16—27 26—29 20—25 15—24 15—17 9—12 24—26 22—28 14—23 12—19 12—21 10—20 10—19 20—26 15—26

De Vallei | 1968 | | pagina 5